Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Holnap utazok. Telepítettem a BudapestGO-t és véletlenül néztem be ide.
Aktuális: nem működik az NFC-fizetés MIUI 14 alatt:
Nekem POCO X3 Pro van, MIUI 13.
Akkor ez ennyi? Elfelejthetem az NFC-s fizetést? Akkor ez a telefon nagyon gyorsan elavult.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#8102) Viktor0610 válasza tknof1871 (#8101) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Úgy emlékszem, ez egy régi hiba, ami már javításra került.
Ha jól rémlik, a klónozott app fiókhoz kötődött a hiba, de ha te ezt nem használod, akkor valószínűleg nem tapasztalsz majd hibát, illetve tudtommal ez a hiba már javításra került.
Én a 11T-n nem tapasztaltam gondot az NFC-fizetéssel.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#8103) tknof1871 válasza Viktor0610 (#8102) üzenetére


tknof1871
őstag

Ha jól rémlik, a klónozott app fiókhoz kötődött a hiba
A klónozott app azt jelenti, hogy egy régi telefonomon volt már pl. BudapestGO app és arról hoztam át a POCO-ra? Akkor szerencsém van. A POCO-ra most telepítettem.
A Beállításokban bekapcsolom az NFC-t és minden rendben lesz? Még nemhasználtam NFC-t. Most kapcsoltam be. Semmit se állítottam át.
A biztonsági elem helyzete: Ön a SIM Pénztárcát használja. Nem tudom, ennek így kell lennie?
Fizetéskor alapértelmezett: Google Pay

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#8104) Viktor0610 válasza tknof1871 (#8103) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem, a klónozott app az az, mikor pl. két Messengert használsz. (Tehát ugyanabból az appból kettőt futtatsz a telón.)
A Beállításokban bekapcsolom az NFC-t és minden rendben lesz? Még nemhasználtam NFC-t. Most kapcsoltam be. Semmit se állítottam át.
Ez így megy, igen. :K
A biztonsági elem helyzete: Ön a SIM Pénztárcát használja. Nem tudom, ennek így kell lennie?
Ezt sajnos, nem tudom, jelenleg Samsungot használok. De emlékeim szerint nem kellett ezen a tárcán semmit sem változtatni, tehát az is jó kell legyen.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#8105) IT user válasza janakbacsi (#8100) üzenetére


IT user
tag

Nekem régen akkor csinált ilyet, amikor a hívószám nem megfelelő formátumban volt elmentve, 0630-cal kezdődött +3630 helyett.
Esetleg két kontaktnál is szerepel ugyanaz a hívószám.

(#8106) donbig válasza tknof1871 (#8103) üzenetére


donbig
tag

Naponta használom, miui 13 és 14-en is a HCE van beállítva úgy emlékszem SIMmel nem működött.

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#8107) janakbacsi válasza IT user (#8105) üzenetére


janakbacsi
őstag

A formátum +3630..... és nincs másik kontaktnál ugyanez a szám.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#8108) yanna válasza janakbacsi (#8107) üzenetére


yanna
őstag

Név azonosság nincs véletlenül?

(#8109) n2066


n2066
tag

Sziasztok Van olyan app ami szól mondjuk 80 százalékos töltöttségi ?mindig túl töltöm a telefonomat. Köszönöm szépen

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#8110) zsola400 válasza n2066 (#8109) üzenetére


zsola400
aktív tag

Pl. AccuBattery Pro

(#8111) zsola400 válasza tknof1871 (#8103) üzenetére


zsola400
aktív tag

A biztonsági elem helyzete: Ön a SIM Pénztárcát használja.
HCE Pénztárca a helyes beállítás.

(#8112) Tökimanó válasza n2066 (#8109) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Túltöltöd? A 80% fölött már túl van töltve? Akkor én valamit rosszul csinálok mert 96 %-is is felmegy mielőtt leveszem. Ha meg elfelejtem levenni akkor 100-ra. Saját telefonod, de szerintem azért 80 %-nál fölösleges levenni a töltőről.

(#8113) janakbacsi válasza yanna (#8108) üzenetére


janakbacsi
őstag

Hogy kétszer szerepel ugyanaz a név a jegyzékben? Ilyen nincs.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#8114) yanna válasza janakbacsi (#8113) üzenetére


yanna
őstag

Igen, erre gondoltam. Évekkel ezelőtt név, vagy szám duplázódásból volt nálam valami rendellenesség.

(#8115) hardlex


hardlex
kezdő

Üdv mindenkinek!

Bár csak most regisztráltam, évek óta olvasom a hsz.-okat, tippeket, ötleteket, profi és félprofi megnyilvánulásaitokat.
Sok jótanács, ötlet hasznomra volt, köszönöm.

Most egy olyan dologban kérnék segítséget, amelyet még nem tapasztaltam.
Egy Poco X3 Pro (másfél éves) okoz nekem pici gondot, mivel a laptopról már régóta átmásolt, mintegy 12 GB-nyi fotót tartalmazó mappák neveihez ma reggelre egyszerűen hozzáadott egy alsóvonást, meg egy számot, és nem tudom az eredeti mappanevet visszaállítani, mert a miui (14.Lobal 14.0.2) szerint már van ilyen, pedig nincs.

Tudna valaki segíteni, hogy állíthatnám vissza az eredeti mappaneveket?

(#8116) mizoli válasza n2066 (#8109) üzenetére


mizoli
addikt

GSam Battery Monitor is tudja.
Olyan alsó-felső értéket állítasz be amit akarsz.

(#8117) n2066 válasza mizoli (#8116) üzenetére


n2066
tag

Köszönöm szépen a tippeket.

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#8118) zsoltip válasza zsoltip (#8067) üzenetére


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Mi 10 Pro 5G készülék, xiaomi.eu 14.0.4.0 ROM, Link to Windows app.
Másik oldalról Windows 11 Pro 23H2 rendszer, Telefon-Kapcsolat app.

A Hívások lehetőség nem működik. Arra a képernyőre lépve, ez a hibaüzenet fogad, amit eddig többszöri törlés, ismét párosítás, app cache törlés... után sem tudok megoldani.
Már beállított egy mobileszközt másik alkalmazással? Ha igen, szüntesse meg a párosítást, majd próbálja meg újból.

Mi lenne a probléma és megoldás?

(#8119) F74


F74
csendes tag

Sziasztok !
A samsung telefonokon van ilyen funkció :
Töltés
Akkumulátorvédelem ( be lehet kapcsolni )
a maximális töltöttség 85%-ra korlátozása az akkumulátor élettartamának meghosszabbításához
Xiaomi telefonokon van ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#8120) yanna válasza F74 (#8119) üzenetére


yanna
őstag

5-6 készüléket "ismerek", nem találkoztam ilyennel.

(#8121) F74 válasza yanna (#8120) üzenetére


F74
csendes tag

Ha jól emlékszem , A23 5G volt amin láttam.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8122) mizoli válasza F74 (#8119) üzenetére


mizoli
addikt

Gyárilag nincs, de megoldható pl. GSam Battery Monitor, vagy mondjuk AccuBattery.

(#8123) F74 válasza yanna (#8120) üzenetére


F74
csendes tag

Samsung galaxy a54
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8124) F74 válasza mizoli (#8122) üzenetére


F74
csendes tag

Köszönöm.

(#8125) p@gabi válasza F74 (#8119) üzenetére


p@gabi
tag

Úgy rémlik, xiami.eu romon,ha ez be van kapcsolva,akkor 80-85 %-nál leáll a töltés
Emlékeim szerint valamelyik telepítésnél nekem be volt kapcsolva,vagy én kapcsoltam be véletlenül,aztán csak pislogtam,hogy reggelre miért nincs 100%-on az akku:F

(#8126) Krigi34 válasza p@gabi (#8125) üzenetére


Krigi34
tag

Nekem be van kapcsolva és működik a 100%-ra töltés...

(#8127) p@gabi válasza Krigi34 (#8126) üzenetére


p@gabi
tag

Előfordult nálam is ,hogy egyszer-egyszer felnyomta az aksit teljesen,de zömében nekem nem töltötte fel egészen
Számomra kiszámíthatatlan volt,így inkább kikapcsoltam

(#8128) zzolika válasza F74 (#8119) üzenetére


zzolika
aktív tag

Pár hozzászólással ezelőtt is volt ez a téma, van rá külső app.
De én nem értem, minek ez??? Szerintem csak a földművelő megvakítása...
Úgy tudom a litiumos aksikat nem lehet se túltölteni, se teljesen mélyre lemeríteni, gyárilag is olyan védelem van benne hogy 5-95% (a szám nem biztos) között lehet csak a töltése.
Személyes tapasztalatom is van: az előző Xiaomi telefonom is mindig 100%-ig töltöttem, használtam vagy 4 évig, akkor sem az aksi halt meg benne, az bírja most is még vagy 2 napig, hanem a mikrofon.
A gyárban is csak tudják, hogy meddig lehet tölteni, azért engedik 100%-ig menni. Utána lekapcsol. Nekik se lenne jó, ha mindenki visszavinné garanciába hogy hamar beszart az aksi.

(#8129) Viktor0610 válasza zzolika (#8128) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem is.
Sűrűbben kell tölteni, tehát ha vezetékesen töltöd, akkor a csatlakozó jobban használódik, ha vezeték nélkül, akkor az akku sűrűbben kap melegedéses terhelést.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#8130) Victoryus94 válasza p@gabi (#8125) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ez elvileg (1+ -os leírás alapján) inkább csökkenti a töltési sebességet éjszaka. Illetve úgy időzít, hogy "ébredésre" legyen 100%-on a telefon. Tehát ha pl mindig 7:30-kor kelsz, akkor az utolsó X %-ot 7:00 körül tolja bele, nem pedig este 11-kor tölti fel a telót 100%-ra.

Xiaomi 13 telón ez nekem teljesen hazavágta a töltést (konkrétan volt hogy 23%-on áltt reggel, vagy épp 53%-ra töltött... esetleg töltött fél órát, aztán csak merült, vagy óránként töltött néhány percet).
Raádásul a beállítások között nem is volt ott a funkció, külön bütykölni kellett hogy kikapcsoljam (1+ -os költözés után gondolom áthozta ezt a beállítást).
Hetekig tartott mire megtaláltam, mivel van gond (2 reset, 3 kábel, 4 töltőfej után már majdnem szervizbe vittem)

[ Szerkesztve ]

(#8131) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Nem tudom hogy ez csak MIUI-nál fordul elő vagy máshol is, ezért bocs ha nem ide kellett volna!

Igazából nem nagy gond, de ha lehet akkor megszüntetném.
Szóval, ez a figyelmeztetés teljesen random időközönként előjön, zene vagy podcast hallgatás közben. Munka közben fülhallgatóval szoktam hallgatni, ezért általában nagy hangerőre állítom. Egyszer csak elhalkul és ott az üzenet. Csak akkor tudom újból felhangosítani ha előveszem a zsebemből és leokézom. Mivel nem véletlenül van nagy hangereőre állítva, nem bánnám ha ez kimaradna.

[ Szerkesztve ]

(#8132) Landsmann válasza Tökimanó (#8131) üzenetére


Landsmann
addikt

Ez az androidba van ágyazva. Én is szentségelek, mert egy kiszuperált Samsung telefont használok online rádióra, amit egy FM transzmitterrel szórok szét a házban, hogy bárhol fogható legyen egy mezei rádióval. De hogy a hangerő akkora legyen mint a normál rádióké, a hangerőt olyan 90-95 %-ra fel kell tolni. 20 óránként visszaveszi a hangerőt egy hasonló üzenet kíséretében. Sajnos eddig nem tudtam kigyalulni ezt a remek szolgáltatást. Had legyek már süket ha az akarok lenni. :D

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#8133) sajtos75


sajtos75
tag

Sziasztok!

Van egy POCO M5S telefonom. Miui 14.0.4Global frissitéssel.
Eddig működött a kivetítés (screen mirroring).Miui 13al.Csak bekapcsoltam és már dobta is a képet a TVre. Samsung .
Most semmi.
Ugye az a kerése ilyenkor a telónak,hogy ugyan arra a wifi hálózatra csatlakozzon mindkét eszköz.Bluetooth is bekapcsolva. De semmi.
Ha tvn kikapcsolom a netet akkor viszont csatlakoznak. Mi változott ? Milyen megoldás van ,ha van egyáltalán van,hogy mindenfajta ki-be kapcs nélkül normálisan működjönez a funkció? Valaki tud rá választ ? Köszönöm !

(#8134) user26


user26
aktív tag

https://gsmchina.com/xiaomi-will-no-longer-allow-bootloader-unlocking-5618/
Érdekesség.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#8135) mizoli válasza user26 (#8134) üzenetére


mizoli
addikt

A Xiaomi szempontjából biztosan van értelme -használd, ahogy van-, a felhasználókra meg tesznek.
A bootloader nyitás nehezítése nagyon barátságtalan lépés.
Aztán ha második lépésben teljesen megakadályozzák, akkor kb. lőttek a custom romoknak, hacsak nem találnak rá ellenszert.

(#8136) Viktor0610 válasza mizoli (#8135) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én a másik oldalt képviselem.
Korábban azonnal bl nyitás + Xiaomi eu ROM telepítés volt az első, amit megtettem.
Az utolsó 4 típuson viszont már nem mókoltam (az NFC-fizetés miatt -nem akartam pluszban a Magiskkal is bajlódni), illetve nem éreztem szükségét.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#8137) n2066


n2066
tag

Sajnos az akku appok mit sem érnek MIUI alatt illetve root kell hozzá hogy Pl 80% töltésszint eléréskor riasszon. Marad hogy ne felejtsem töltőn. Mind uninstall mert csak eszik az akksimat

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#8138) user26 válasza Viktor0610 (#8136) üzenetére


user26
aktív tag

@mizolio @Viktor0610
Én kíváncsi vagyok erre, hogy vajon tényleg szó szerint nem lesz lehetőség soha többet, vagy mennyire lesz macerás / kacifántos a nyitás a jövőben.
Ha szerintem nem lehet majd nyitni, akkor sokan elpártolnak a márkától. 10-ből 6 ember biztos valami más rendszert használ rajt. és akkor még az "alap" csak root miatti embereket nem is számolom...
Volt időszak amikor én is csak gyári, majd xiaomi.eu -t használtam, és abban valóban egyet értek, hogy napi, alap szintű használatra teljesen kiszolgál a gyári rom. (már persze az más, hogy milyen régió, frissítés gyakorisága, ect, stb..)
Nem is igazán lehet összehasonlítani gyári, és nem gyári rendszert. (kinek a pap, kinek a papné eset..)

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#8139) yanna válasza sajtos75 (#8133) üzenetére


yanna
őstag

Akkor most wifin, vagy blutoothon csatlakoznának...? :U

(#8140) sajtos75 válasza yanna (#8139) üzenetére


sajtos75
tag

Rosszul írtam.Wifi és helymeghatározás.

Idézem: "A Wifi és a helymeghatározási szolgáltatások bekapcsolása a kivetítés használatához.Bekapcsolja most?" Mégse,bekapcsolás. De a tvt nem találja.Eddig simán ment.Most csak akkor ha.kikapcsolom a wifit a TVn. A tvn nem volt semmiféle frissítés mert már nem mai a tv.

(#8141) yanna válasza sajtos75 (#8140) üzenetére


yanna
őstag

Kb. törölnék mindent mindenhol, tvről telefont, terefonról tvt, majd előröl kezdenék mindent, mintha most találkoztak volna először.

(#8142) troller válasza Viktor0610 (#8136) üzenetére


troller
senior tag

Nekem simán megy az NFC-s fizetés nyitott BL és xiaomi.eu rom kombinációban, root és magisk nélkül. (Note 10 pro)

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#8143) Viktor0610 válasza troller (#8142) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bankja válogatja, de nem is akartam/akarom már kipróbálni. :N
Anno a Budapest Bank már azért is szólt, ha az OEM feloldás opciót bekapcsoltam. Azóta váltottam Google Pay-re, itt nem tudom, mennyire lenne háklis, de rájöttem, jó nekem a gyári ROM.

Samsung Galaxy A54

(#8144) troller


troller
senior tag

Gugli péj + erste kombináció nekem.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#8145) Gatti89


Gatti89
újonc

Sziasztok!

Van egy redmi 11 note telefonom. Multheten frissített a miui 14.0.2 re. Azóta többször lefagy 1-2 alkalmazás, többször az alap tisztító program is és csak az újraindítás segít. Mit gondoltok jön a közeljövőben hozzá javítás vagy mit csináljak neki?

(#8146) Viktor0610 válasza Gatti89 (#8145) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A lefagyó alkalmazásokat újratelepítheted, ha nem segít, és van hozzá kedved/annyira zavar, gyári visszaállítást is megnézheted.

Samsung Galaxy A54

(#8147) Gatti89 válasza Viktor0610 (#8146) üzenetére


Gatti89
újonc

Gyári visszaállításnál minden elveszik a telefonról? Vagy csak az alkalmazások?

(#8148) gingerbalm válasza Gatti89 (#8147) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

olyan lesz, mintha most vennéd ki a dobozból, szóval igen

(#8149) yanna válasza gingerbalm (#8148) üzenetére


yanna
őstag

Ilyenkor a miui és az Android verzió is visszáll , vagy ezek a frissítések megmaradnak?

(#8150) hroberto válasza yanna (#8149) üzenetére


hroberto
veterán

Megmaradnak a frissítések.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.