Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) Curtis666


Curtis666
csendes tag

Sziasztok,

OFF: Előre is elnézést: csak részben érinti a topicot az amit kérdezni szeretnék, de úgy látom hogy elég sok geek gyűlt itt össze.
Le akarom cserélni a régi exynos samsungomat, valami értelmesebb készülékre. Dual simet használok, gyakran gyenge térerő, és sok mobiladat mellett. Az exynos modemek nagyon éhesek, ezért az S24, 24+ kiesett.
Az ultra nekem túl nagy/nehéz, ráadásul drága is - pláne hogy napi 2x leejtem...
Szóval olyan telefont keresek ami Snapdragon (lehetőleg Gen3), és egy napot akkor is kibír ha 4g-n teamsezek néhány órát, navigálok, és közben folyamatosan tornyokat kell keresnie.
A Push notificationok is fontosak (ezzel volt gondom anno). S23-at nem szívesen vennék, de talán ez az az út marad, a xiaomin kívül.... Céges telók közül választhatok, ezért nem tudok más típust venni...

ON:
Így jutottam el a "Xiaomi 14" és HyperOS combóhoz.
Rég volt xiaomim: Mennyire számíthatok mostanában leszedhetetlen bloatware-ekre, nem megérkező push notificationsra, a háttérben kinyírt alkalmazásokra ? (Wlan on-t, autorestartot és társait ismerem) Kicsit kiöregedtem már a rootolgatásból/főzött romokból is... A telefon nekem munkaeszköz: fontos hogy stabil/megbízható legyen...
Köszi előre is!

(#8852) gjoco1 válasza ianhoward (#8850) üzenetére


gjoco1
addikt

Gondolom mennek a visszajelzések és hamarosan reszelnek a rendszeren . Legalábbis bízom benne . Ez így még elég búgos .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#8853) Viktor0610 válasza Curtis666 (#8851) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mennyire számíthatok mostanában leszedhetetlen bloatware-ekre, nem megérkező push notificationsra, a háttérben kinyírt alkalmazásokra ?
Bloatware-ek: nem lesz rajta több, mint a Samsungokon. :D Engem meglepett a 11T után az A54, hogy azon kb. nehezebb volt megszabadulni a bloatware appoktól, mint Xiaomin. Halmazati büntetés Samsungon a dupla rendszerapp a hívások, SMS-ek, naptár kezelésére.
Nem megérkező push notifications: szintén zenész. Jól beállított rendszeren (összefoglaló) meg fog érkezni minden rendben.
Háttérben kinyírt alkalmazások: ld. az előző pontot.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#8854) manokaki


manokaki
őstag

Xiaomi 14 mikor lesz kapható ? Esetleg valaki tudja ?

Attila

(#8855) Newcomer 77 válasza Curtis666 (#8851) üzenetére


Newcomer 77
újonc

"(lehetőleg Gen3)"
Miért fontos ez a kazán soc? Nagy, aktív hűtéses mobiloknál is túlmelegedik, throttling - ol, hát még egy kis készüléknél... Az S23 - mal (ha tényleg csak ez a kettő alternatíva létezik) szerintem jobban járnál.

(#8856) kidnou válasza manokaki (#8854) üzenetére


kidnou
senior tag

25-én lesz a hivatalos európai bemutató, viszont több helyen olvastam, hogy a Pro modell nem lesz Európában

(#8857) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Adott egy 13T készülék külföldi vásárlás global rommal érkezett. Régiót pl. indonéziára állítva brutális hangerő volt. Aztán felraktam az EEA romot és az a fura, hogy tök mindegy mire állítom a régiót a hangerő nem változik. Hangminőség tekintetében változik, magyar régión "lapos", míg indonézen jobb basszus az egész hang dinamikusabb. Mindenhol azt írják, hogy hangerőben is kéne különbségnek lenni. Nálam akadhatott be vmi (mentésből álltam vissza) vagy alapból korlátozva lenne az EEA rom-ban régiótól függetlenül? Ez viszont ellentmond annak, hogy másoknak meg van hangerőben is különbség...

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#8858) Landsmann válasza Pocak89 (#8857) üzenetére


Landsmann
addikt

EU-s szabályozás miatt eléggé vissza van korlátozva a hangerő, főleg ha fülesselk használják a telefont.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#8859) manokaki válasza Pocak89 (#8857) üzenetére


manokaki
őstag

Most akkor ha átállitom a Regiot Indonéziára Magyarországrol elvileg jobban kéne szolni mondjuk a letöltött zenéknek , youtube -nak ?

[ Szerkesztve ]

(#8860) Pocak89 válasza Landsmann (#8858) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Csak az a fura, hogy mindenhol azt írják, hogy régió szinten korlátoz és nem rom szinten. Azért szokták javasolni, hogy indonéziára állítják és így kikerüli a korlátot.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#8861) this is life válasza manokaki (#8859) üzenetére


this is life
Ármester

Eu-n kivüli régióra, országra állítva jobban, hangosabban szól (Svájc,Indo..etc).

Pocak89
A biztonsági mentésből való vissza/beállítás okozhat zavarokat.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#8862) Landsmann válasza this is life (#8861) üzenetére


Landsmann
addikt

Én svájcot próbáltam, semmit nem változott. Szerintem ennél egyszerűbb a dolog. Európai piacra szánt készüléken korlátozva van, tökmindegy melyik ország régiója van beállítva.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#8863) this is life válasza Landsmann (#8862) üzenetére


this is life
Ármester

Nálam működött mi note 10 lite, 11 lite 5g ne-n, az utóbbin tw rom van, amiből kiherélték a régió váltást. Amúgy leginkább arra volt jó a régió csere, hogy egy kicsit hangosabban szóljon, illetve x időnként ne vegye lejjebb egy figyelmeztető üzenet kíséretében a hangerőt.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#8864) pilipi válasza Landsmann (#8862) üzenetére


pilipi
aktív tag

Svájc nekem sem volt jó, Szent Ilona és a San Marino ténylegesen érezhető változást hozott a hangban.

[ Szerkesztve ]

(#8865) Landsmann válasza this is life (#8863) üzenetére


Landsmann
addikt

Egy régebbi Samsungon próbáltamn Svájcot, hogy a 20 óránkénti hangerőt ne vegye le, de levette akkor is. Online rádióra használom és zavaró, hogy mindig visszaveszi a hangerőt. Lehet valami egzitikus országot kellene rajta beállítani.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#8866) balu1977


balu1977
senior tag

Szerintem nem régiót ,hanem romot kell váltani..

(#8867) FJC


FJC
aktív tag

Nekem Andorra régióval kb +6 dB szint növekedés. (gyári global)

[ Szerkesztve ]

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#8868) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Akartam kérni BL nyitás engedélyt , be vagyok lépve a MI fiókkal a készülékbe ( igaz minden backup ki van kapcsolva) de nem jön meg SMS-ben a kód, amit be kell írni a Mi flash Unlockba.

Valami ötlet valakinek?

(#8869) szimi57 válasza WhiteWalker (#8868) üzenetére


szimi57
őstag

Így csináltad? [link] Igaz ez még nem HyperOS.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#8870) Atomgeszi válasza WhiteWalker (#8868) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én nem emlékszem SMS kódra.
Nem mobilinternet kell és azzal kell összehangolni?

(#8871) g.gergo válasza WhiteWalker (#8868) üzenetére


g.gergo
senior tag

Sms kód nem is fog jönni. Mi unlock, ha belépsz a fiókodba, tudna fogja, h letelt az 1 hét.

(#8872) Ricardo válasza Atomgeszi (#8838) üzenetére


Ricardo
félisten

Hyper os tapasztalatom nincs, csak miui.
Ott is megvolt, hogy kell eltüntetni a reklámokat. Kár, hogy semmit nem ért. :U
Én is sajnálom, hogy az új rendszer sem tudta ezt a reklámosdit levetkőzni. Így egy darabig én sem szállok vissza a xiaomi vonatra.

(#8873) manokaki válasza Ricardo (#8872) üzenetére


manokaki
őstag

Hol van olyan reklám amit nem tudsz kivenni vagy törölni a fent leirtak alapján ? Leszámitva az Mi video-t azt törölni kell mondjuk..

(#8874) Ricardo válasza manokaki (#8873) üzenetére


Ricardo
félisten

[link]

Redmi note 9 pro

(#8880) manokaki válasza Ricardo (#8874) üzenetére


manokaki
őstag

Ház nem tudom, nekem egyetlen egyszer sem jött elő reklám akár mit csináltam eddig ! ( 2 hete használom ) igaz megváltam egy pár gyári alkalmazástol :D !

[ Szerkesztve ]

(#8881) Ricardo válasza manokaki (#8880) üzenetére


Ricardo
félisten

Ha egy külső alkalmazásról van szó, az más dolog. Ott eldönthetem, hogy letöltöm az ingyenes verziót, cserében nézem a reklámokat, vagy megveszem a reklámmentes verziót.
A telefonért viszont fizetek, nem is keveset, nincs választásom hogy reklámosat vagy nem reklámosat akarok e venni. Ne legyen a menüben reklám. Leblokkolhatom, de akkor is tudom hogy a rendszer ilyen csak mivel blokkolom, nem látom. Ettől még tudom. Mentek a levesbe a xiaomi telefonok (pedig volt pár), csak egy maradt , de az ugye kapott egy tiszta romot. Ha csere lesz más jön helyette. Az egyetlen , amivel kifejezhetem azt, hogy nem tetszik az irány, hogy nem veszek tőlük telefont. Userként a pénztárcámmal tudok véleményt nyílvánítani.
Mivel érdekelnek a telefonok, követem a fejleményeket. majd meglátjuk milyen irányba alakul a MIUI (bocs most már Hyper) ,de jelenleg nem az én rendszerem.

(#8882) hroberto válasza Ricardo (#8881) üzenetére


hroberto
veterán

Mondjuk a menüben épp nincs reklám, csak pár Xiaomi alkalmazásnan.
Viszont abban abszolút egyetértek, hogy míg anno relatíve olcsók voltak a Xiaomi telefonok, az olcsóságuk miatt szemet hunyt az ember a reklámok felett. De most már, amikor lassan megelőzik árban a konkurenciát, ez már abszolút nem fér bele!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#8887) szimi57 válasza Ricardo (#8881) üzenetére


szimi57
őstag

A Xiaomik esetében is meg van a választási lehetőség a bootloader nyitással, custom rom felrakásával. Nálam ez az első. Nem csak a reklámok tűnnek el, egy teljesen más telefont foghatsz a kezedbe. Jobbat.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#8888) Ricardo válasza szimi57 (#8887) üzenetére


Ricardo
félisten

Tudom. Az említett Note 9 pro telefonon is más rom fut, de vicc, hogy mókolni kell ahhoz, hogy rendesen (reklám mentesen) lehessen használni. Mindegy hogy ADB+blokkoló,vagy új rom...... Mókolás kell.

[ Szerkesztve ]

(#8889) szimi57 válasza Ricardo (#8888) üzenetére


szimi57
őstag

Jogos, sajnos így van. Kötelezni kellene a gyártókat, hogy alapból adott legyen a lehetőség a reklámok kikapcsolására. Nem az appokra gondolok.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#8890) paolinho


paolinho
őstag

Mi 11 Pro-m van, és a xiaomi.eu legutolsó stabil romjával (14.013.0) használom. Az lenne a kérdésem, hogy amennyiben a telefonra történő biztonsági belépésen túl szeretném az egyik appot tovább védeni más biztonsági metodikával, srra van esetleg lehetőség?

(#8891) Landsmann


Landsmann
addikt

A MiBand select, azaz ahol be lehet állítani, hogy a telefon milyen sávokat használjon, vagy ne használjon. Nekem egyiken sem működik, pedig megmarad a beállítás. Esetleg a hálózat felülbírálja ezt a beállítást?

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#8892) ianhoward válasza paolinho (#8890) üzenetére


ianhoward
tag

Gyári romon beállítások/alkalmazások/alkalmazások zárolása

(#8893) martin555


martin555
aktív tag

sziasztok, több 64 és 128-as POCO X3 NFC van a családban, kettőnél valami beállítás problémám van.

rövid leírás: a Beállítások/Akkumulátor setting különbözőképp jelenik meg.
egyik telefonon van "Alkalmazásonkénti akkumulátorkímélő" lehetőség, a másikon nincs, beállítások közt a keresővel keresbe sem.

youtube-on olyan tippet láttam ehhez, hogy Fejlesztői mód/legalulra görgetve "Alapértelmezett értékek visszaállítása", és ellenőrizni, hogy MIUI Optimalizáció=ON, de ez nem segített.

van ötletetek hogy állítható vissza, factory reseten kívül? workaround, hogy alkalmazásonként rakom az alkalmazásokat energiatakarékos üzemmódba, de a hiányzó beállítás segítségével anno kényelmesebb volt.

köszi!

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#8894) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdv! Miui 14, Xiaomi 11T alatt megoldható a volte ikon eltávolítása anélkül, h kikapcsolnám a funkciót? Googleon szétnéztem, de mindenütt csak a funkció kikapcsolását láttam, mint 'megoldást'. Köszi

(#8895) Landsmann


Landsmann
addikt

Ha valaki egy bizonyos sávra akarja a telefont kényszeríteni, vagy bizonyos sávok használatát mellőzni, akkor azt root és egyéb külső appok nélkül is meg lehet tenni. Most találtam meg a Mérnöki módot. *#*#3646633#*#* Itt millió beállítási lehetőség van. Nagyon figyelmesen kell kapcsolgatni dolgokat, mert könnyen használhatatlanná tehetjük a készüléket. Itt ki lehet választani hogy mely sávokat ne használja. Alapból minden, a készülék által támogatott sáv ki van jelölve. Ha valamelyik sávtól kivesszük a jelölést, azt nem fogja használni többet. A Tevékenység Launcher appal elérhető MI Band Selection, vagy újabban magyarul Rádióhullámsáv mód beállítás-nál beállított értéket figyelmen kívül hagyja a készülék. Valószínűleg root kellene hozzá hogy működjön. Ugyanitt a Mérnöki módban is lehet engedélyezni az 5G SA és NSA módok használatát. Sőt, itt külön állítható, tehát azt is meg lehet tenni, hogy az SA menjen, az NSA viszont ne, mindezt SIM-enként külön.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#8896) pingwin92


pingwin92
aktív tag

Üdv!

Adott egy Xiaomi Mi 11 Pro MIUI 13-as Xiaomi.EU ROM-on, egész pontosan ez a verzió: V13.0.9.0.SKACNXM.
És ilyen és ehhez hasonló bugokat produkál:
[link]
Viszont nem mindenhol az egész telefonban, hanem csak böngészőkben (vagy ami ilyen WebView-t használ), bár itt sem mindegyikben, többet is próbáltam, de nem a Chromium motor határán húzódott a törésvonal.
Az appokból mind a legfrissebb.
Görgetésnél amúgy abbahagyja, de aztán elindul ez a vibrálás megint.

Ilyennel találkozott már valaki?
Mi lehet az oka?
Csak ROM-ot kéne cserélni, vagy CPU / RAM / egyéb hiba?

Előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#8897) paolinho válasza ianhoward (#8892) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi szépen, valóban ez a megoldás! :R

(#8898) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Adott egy Redmi 12
Android 13 - TP1A220624.014
MIUI Global 14.0.12

Ma kaptam egy értesítést a frissítésről, erre 1.0.2.0 XMXEUXM

Nem tudom, hogy ez még MIUI vagy már HyperOS vagy talán MiOS?

Belevágjak vagy ne a frissítésbe?
Okosságok, tapasztalatok, javaslatok?

köszi

(#8899) Viktor0610 válasza csferke (#8898) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A számozásból kiindulva HyperOS.
A topikjában nagyobb eséllyel lesz releváns tapasztalat.

Samsung Galaxy A54

(#8900) gjoco1 válasza csferke (#8898) üzenetére


gjoco1
addikt

Egyenlőre szerintem várj a frissítésel . ...
Telefon Topikjában olvashatsz a tapasztalatainkról . Én konkrétan megbántam , hogy elkapkodtam . Kell még ezen reszelgetni . . .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.