Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) zsola400 válasza user26 (#8138) üzenetére


zsola400
aktív tag

Egyelőre csak kínai nyitásra vonatkozik a korlátozás

Xiaomi Unlock Bootloader New Policy

This new policy is currently only for China, but it is expected to be rolled out globally soon.

1. Your Mi Account should be at level 5 in the Xiaomi Community
2. Fastboot questionnaire required
3. Unlocking permission valid for 1 year
4. No OTA updates for unlocked bootloader
5. Unlock up to 3 devices per year
6. The waiting period for unlocking is now 72 hours, down from the previous 168 hours.

(#8152) sajtos75 válasza yanna (#8141) üzenetére


sajtos75
tag

Kipróbáltam mindent .A.wifi routernél van a gubanc.THome Technicolor router. Ha router wifijét 2,4ghz re állítom akkor működik.Ha 5ghzre akkor nem.Ha.mindkettőre akkor sem.Pedig a router tudja a sávok közti váltást. És engedélyezve.is van. Illetve a tv tud csak 5ghzes wifivell is.működni.De akkor nincsen képernyő megoszlás.

(#8153) tlala válasza zsola400 (#8151) üzenetére


tlala
addikt

"...de hamarosan várható a globális kiterjesztése."
Így teljes.

(#8154) yanna válasza sajtos75 (#8152) üzenetére


yanna
őstag

A megoldás akkor csak meglett, végülis lehet használni.

(#8155) yanna válasza hroberto (#8150) üzenetére


yanna
őstag

Köszönöm!

(#8156) sajtos75 válasza yanna (#8154) üzenetére


sajtos75
tag

Igazából igen.De ez a MIUI frissítés cseszett el valamit. Mert a router már régi.Ahogy a tv is. És eddig ment.Most körülményesen ,de valóban használható. :((

(#8157) yanna válasza sajtos75 (#8156) üzenetére


yanna
őstag

Elképzelésem sincs, hogy a miui hogyan, miért, minek, és hová nyúlt bele.

(#8158) Plug Life válasza n2066 (#8137) üzenetére


Plug Life
senior tag

Nem kell root ahhoz hogy pl. a Macrodroid riasszon X%-os töltöttségnél.

(#8159) Viktor0610 válasza Plug Life (#8158) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A többi appnak sem kell, természetesen.
Ha a kérdező nem tudja beállítani, akkor az user error. ;]

Samsung Galaxy A54

(#8161) Viktor0610 válasza Ricardo (#8160) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

ÉN AKKOR SEM KAPTAM, MIKOR ZÁRVA VOLT A BL.

(Miért kiabálunk? ;] )

Samsung Galaxy A54

(#8162) Ricardo válasza Viktor0610 (#8161) üzenetére


Ricardo
félisten

Én csak bemásoltam a linkelt cikk címét. Az így volt írva :)

(#8163) this is life válasza Viktor0610 (#8161) üzenetére


this is life
Ármester

Ebben a formában nem teljesen igaz, mert normál esetben 2-2.5 évig jött update, 2 Os, 3 miui fő verzió, legalább is középkategóriában és felette. Alsóban ez max2 év volt, néhány sec update-el, talán 1 miui fő verzióval, viszont Os frissítés nem feltétlenül érkezett.
Tapasztalataimat a Redmi3, mi4c,miix2,note10lite és a néhai céges redmi9at-re alapozom.

Riocardo.
Annyira nem kell meg rettenni, ez csak a stock frissítésről szól, hogy nem érkezik az updater alkalmazáson belül, vagy nem teszi fel nyitott bl-re hivatkozva, de simán kikerülhető manuális update-l, ha más nem fastboot boot recovey/twrp.img...stb módszerrel.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#8164) Viktor0610 válasza this is life (#8163) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Arra akartam utalni, amit több Xiaomi topikban is olvastam, plusz a saját 11T-mnél is tapasztaltam, hogy hiába volt teljesen gyári a rendszer, a frissítés hibára futott mindenféle hibákkal.
Engem konkrétan vagy 3 hónapig (mire kijött a köv. update) other error hibával szórakoztatott.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#8165) nfsu17 válasza n2066 (#8137) üzenetére


nfsu17
veterán

Accubattery is jelez, ha pl 80%-ra állítom, konkrétan még az órámra is átküldi a jelzést, azaz az is rezeg, ha mondjuk némára van állítva a teló, és nem hallanám, de a karomon meg érzem.(ettől függetlenül nem használom, mert 4 éves akkunak már oly mindegy)

(#8166) this is life válasza Viktor0610 (#8164) üzenetére


this is life
Ármester

Olvastam azt általad említett hibáról, a miui update rendszer normál működésének tartom, jó eséllyel én is bele szaladtam volna stock romon, mert nem egyedi jelenségről van szó. De xiaomi.eu rom-on szerencsére ez nem áll fent, cserében mással van szivatva az ember.
Nem lenne xiaomi a xiaomi, ha minden flottul működne :D

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#8167) tlala válasza this is life (#8166) üzenetére


tlala
addikt

Az amúgy kitűnő xiaomi.eu ROM alatt most hirtelen az érintéses fizetés halt meg, bekeményített a google, és a nyitott bl miatt az új Google Play frissítés letiltotta a wallet fizetést az ilyen telefonokon.

(#8168) kidnou válasza tlala (#8167) üzenetére


kidnou
senior tag

Már orvosolták a hibát, igaz tudomásom szerint csak a stabil romon

(#8169) this is life válasza tlala (#8167) üzenetére


this is life
Ármester

Szerencsére javítva lett 51 telefonon, hogy a többi, mai napig is gond nélkül üzemelő de már nem támogatott eszközökkel mi lesz, jó kérdés. Az is kérdéses, hogy meddig működhet a macska, egér játék, egyre több korlát, buktató, akadályoztatás mellett.
Ha megszűnik a lehetősége a xiami.eu rom probléma mentes használatának, akkor érdemes lesz elgondolkodni a gyártó váltáson, mert az veszik el, ami a rendszeren tartja a felhasználót.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#8170) tlala válasza this is life (#8169) üzenetére


tlala
addikt

Ezt hol látod? Tudnál dobni egy linket?
Mi11 Ultra-m van (kínai, hetu .eu rom-mal), az utolsó frissítés 09.18-án volt.

(#8172) this is life válasza tlala (#8170) üzenetére


this is life
Ármester

Stabil romokra adták ki a javítást ingbrzy-ék, Bétára egyenlőre nincs.
Javítás a soron következő update alkalmával érkezik majd, de nem 100%, mert Igor Eisberg szerint a rom a teszt jellege miatt elbirja a hibákat. [link] . Pay gondra jellenleg csak stabil ágon van csak javítás.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#8173) tlala válasza this is life (#8172) üzenetére


tlala
addikt

Köszi.
És stabil rom-nál minek a nyitott bootloader? :F
Vagy mit nem értek? A google pay-nek a visszazárt bootloaderrel is van problémája?

[ Szerkesztve ]

(#8174) g_g_g válasza tlala (#8173) üzenetére


g_g_g
őstag

A Xiaomi EU ROM-ok telepítéséhez mindig kell nyitott bootloader.
Az EU ROM-ból is ugyanúgy van fejlesztői és stabil verzió mint a gyári (Global) ROM-okból.

(#8175) Viktor0610 válasza tlala (#8173) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Természetesen gyári ROM-mal, zárt BL-lel, érintetlen rendszeren hibátlan a Google Pay. :K

Samsung Galaxy A54

(#8176) tlala válasza g_g_g (#8174) üzenetére


tlala
addikt

"Stabil romokra adták ki a javítást ingbrzy-ék"

Erre vonatkozott a kérdésem, semmi másra.

(#8177) this is life válasza tlala (#8173) üzenetére


this is life
Ármester

A xiaomi.eu stabil rom is custom rom, amit zárt bl esetén esélytelen lenne fel tenni, emiatt szükség van a google pay használatához patch-re. Két dolgon hasal el, az egyik a nyitott bl a másik az aláíratlan Os/sw, ezt fedik el patkolással a rom fejlesztői.
Stabil, béta lehet stock és custom is, az utóbbival van gond, amikor a google csavar egyet a szigorítás potméteren.

Stabilra pedig amiatt adták ki ily gyorsan, mert vélelmezhetően jóval többen használják, mint béta ágat és a szűkös erőforrásokba ennyi fér.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#8178) tlala válasza this is life (#8177) üzenetére


tlala
addikt

Ah, értem, köszönöm, így már minden világos.

(#8179) tlala válasza troller (#8171) üzenetére


tlala
addikt

Köszi a linket neked is.
A xiaomi.eu-n a stabil fórumba be sem néztem, de most már látom, hogy ott megy az agyalás.

[ Szerkesztve ]

(#8180) paolinho válasza this is life (#8177) üzenetére


paolinho
őstag

Akkor csak, hogy jól értsem a helyzetet.
Ha lecserélem a MI 11 Pro telómon futó xiaomi.eu weekly romot stabilra, és nem zárom a bootloadert (az nyilván kockázatos lenne), akkor van már megoldás az NFC-s fizetésre?!
Illetve hol lehet megnézni, hogy pl. a feleségem Note 9 Pro - jára, amin stabil xiaomi.eu rom van-e valami javítás ugyan ennek a problémának orvosolására?

(#8181) crok válasza paolinho (#8180) üzenetére


crok
nagyúr

"(az nyilván kockázatos lenne)" -- nem, az egyészen konkrétan brick lenne ha a custom ROM-ra rázárnád a bootloader-t.

"futó xiaomi.eu weekly romot stabilra" -- format nélkül EZ az ami kockázatos mert vagy megborul vagy nem. Lakd be újra, az a biztos.

"akkor van már megoldás az NFC-s fizetésre?!" -- root nélkül egyelőre úgy látszik a stabil
rebuilt ROM-ok működnek ahogy eddig, igen.

"Illetve hol lehet megnézni, hogy pl. a feleségem Note 9 Pro - jára" -- topikjába írtam, Magisk topikban is írtam.. a Joyeuse-ra működik a fix-elt ROM, 3 napja jött ki (amit szintén írtam a topikjában.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8182) paolinho válasza crok (#8181) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi szépen a választ. Akkor egyelőre a Note 9 Pro esetében még várni kell. Rajta tartom a figyelmem a fórumon, oda remélhetőleg beírásra kerül, ha kiadásra kerül egy rebuilt-elt xiaomi.eu stabil rom!
Ígen, én is úgy gondoltam a stabilra váltást, hogy format data lenne előtte, és hát ezután jöhetne a nem túl kényelmes belakása újra a készüléknek.

Mégegyszer köszi szépen! :R

(#8183) crok válasza paolinho (#8182) üzenetére


crok
nagyúr

El is olvastad a linkeket?.. Megnyitottad? Ott a rebuilt ROM link is................. direkt úgy csíptem ki tól-ig a hozzászólásokat.. Na mindegy, itt a hsz a ROM linkkel + közvetlen a következő hsz hogy tesztelten működik is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8184) this is life válasza crok (#8183) üzenetére


this is life
Ármester

Úri hóbort az olvasás ;]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#8185) paolinho válasza crok (#8183) üzenetére


paolinho
őstag

Ha a xiaomi.eu/community oldalra gondolsz, én ott nem találtam meg ezt a linket, de nagyon köszönöm, hogy direktbe is beraktad. Esetleg a MI 11 Ultra/MI 11 Pro rebuilt-elt romját is megtennéd, hogy becsatolod. Nagyon gyatra az angolom vén fejjel, nagy segítség lenne ez nekem. Köszi szépen előre is a segítséget! :R

(#8186) crok válasza paolinho (#8185) üzenetére


crok
nagyúr

Ha a MI 11 Ultra / MI 11 Pro az a star márpedig az kellene legyen akkor
xiaomi.eu_multi_MI11Pro_MI11Ultra_V14.0.11.0.TKACNXM_v14-13.zip
Remélhetőleg a TKACNXM rész egyezik azzal amid most van fent, akkor ez lesz az.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8187) this is life válasza crok (#8186) üzenetére


this is life
Ármester

Nem lenne célszerű a xiaomi.eu stabil rom mappát megosztani, hogy akinek pay fixre van szüksége könnyebben elérje?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#8188) crok válasza this is life (#8187) üzenetére


crok
nagyúr

Hátttööööö aki Xiaomi.EU-t tett fel eleve tudnia kellene hogy hogy jut el a ROM mappákig... nem? Meg a megosztott linkekből a file-t a végéről törölve el is jutottál a mappáig..
de akkor álljon itt a copy-paste a Xiaomi.EU fórum MIUI 14 stable oldaláról:

DOWNLOAD STABLE
https://sourceforge.net/projects/xi...files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv14/
Mirror
https://androidfilehost.com/?w=files&flid=337313

Ha valakinek Xiaomi.EU ROM-on Google Wallet (Pay) problémája lenne 2023 Nov. 3 után
(hogy kereshető is legyen a hsz annak aki használja a keresőt ;] )

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8189) paolinho válasza crok (#8186) üzenetére


paolinho
őstag

Nagyon szépen köszönöm ezt is!
Amit írtál TKACNXM okán, hát ezt nem tsláltam a részletes információk között, így bízom abban, hogy ezzel nem lesz gond!

(#8190) this is life válasza paolinho (#8189) üzenetére


this is life
Ármester

A beállítások/készülékem menüpont alatt megtalálod a rom verzió betű"kódját"

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#8191) paolinho válasza this is life (#8190) üzenetére


paolinho
őstag

Hát én ott ilyet sehol nem találok, de tudtommal a Mi 11 Pro-ból csak egyfélét gyártottak.

(#8192) this is life válasza paolinho (#8191) üzenetére


this is life
Ármester


Itt keresd.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#8193) paolinho válasza this is life (#8192) üzenetére


paolinho
őstag

Nekem még dev van fent, és ott nincs feltüntetve ilyen betűsor.

(#8194) paolinho válasza crok (#8183) üzenetére


paolinho
őstag

Ehhez még lenne egy kérdésem. Ha MIUI 13 stabil van a feleségem telóján, akkor azt lehet csak simán upgrade-lni ezzel a rommal!?

(#8195) crok válasza paolinho (#8194) üzenetére


crok
nagyúr

En meg a weekly -> stable-t se ajanlom.... mert jo nagy szivas hibak is kijohetnek.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8196) this is life válasza paolinho (#8193) üzenetére


this is life
Ármester

Stabil-->stabil upgrade sima ügy,
béta/heti-->stabil ha gond nélküli működést szeretnél, az csak teljes törléssel megvalósítható.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#8197) g_g_g válasza this is life (#8196) üzenetére


g_g_g
őstag

Valóban ez az ökölszabály.
Nekem is dev. volt fenn és stabilra jött a javítás.
Gondoltam megpróbálom sima update-tel, legfeljebb csinálok egy tiszta telepítést ha valami balul ütne ki.

Kop-kop, de a csillagok most jól álltak számomra, mert gond nélkül működik a telefon, Wallet fizetés is rendben van a sima frissítés után.
Nem tudom, talán annak is köze lehet hozzá, hogy sikerült, hogy a dev. rom már sokkal régebbi volt mint a mostani stabil, így nem volt downgrade.

Szóval továbbra sem ez az ajánlott módszer, de esetleg egy próbát megérhet.

#csaksajátfelelősségre

(#8198) paolinho válasza this is life (#8196) üzenetére


paolinho
őstag

Én nem rizikózok a weekly-ről stabilra váltás kapcsán, csak tisztán csinálom, de az mindenesetre rengeteg időt megspórol, hogy stabilról, stabilra elég csak egy natur upgrade.
Tényleg. Ezek hybrid romok. Én fastboot - ból csinálom a tiszta telepítést is, én ezt jobban szeretem.

(#8199) tlala válasza paolinho (#8198) üzenetére


tlala
addikt

Van valamilyen biztos módja az adatok Backup/Restore helyreállításának weekly-ről stabilra váltásnál?

(#8200) this is life válasza paolinho (#8198) üzenetére


this is life
Ármester

Van amikor szerencsésen állnak össze a csillagok, és a heti/béta-->stabil is gond nélkül tető alá hozható.Eddig egyszer jött össze (nekem). Viszont számomra nem releváns, hisz alapjába véve stabil romot használok.

A hybrid romok a twrp körüli gondok miatt lettek létrehozva, egy-egy android főverzió váltás után, sok idő míg elkészül a készülékspecifikus recovery (hála az egyre több google által támasztott akadálynak). Csak addig használom a cmd-fastboot módszert, míg meg nem jelenik a jól bevált twrp a telefonomra.

Tlala:
Nincs biztos módszer, már ha az alkalmazás adatokra gondolsz,sajnos az ios szintű backup utópia androidon, legalábbis root nélkül.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.