Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) Atomgeszi válasza crok (#8350) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát jó lenne tudnom, hogy mi a jelszó.. Valamiért az új telefonon nem tudtam beüzemelni a xiaomi kamerát, a régi telefonon meg igen, egyből.. :F

Reggelre tele lettem ilyen értesítésekkel. :DDD Ezek is mik? Nem láttam még ilyeneket. Semmi beállítást nem változtattam

(#8352) crok válasza Atomgeszi (#8351) üzenetére


crok
nagyúr

Ez kérlek a MIUI Zene alkalmazás és a reklámjai :D Vajon miért tiltom le minden létező rendszeren és használok egy rendeset.. oh, tudom már :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8353) WhiteWalker válasza crok (#8352) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Az ADBAPPControl csodákra képes :C

(#8354) Atomgeszi válasza crok (#8352) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Csak tudod az az érdekes, 3 hete van meg a telefon, egyszer se hozta fel.. Most meg elárasztott. :DDD

(#8355) crok válasza Atomgeszi (#8354) üzenetére


crok
nagyúr

A beetetésnek vége :D Nincs ebben semmi érdekes, még a kamera app is csinál call-home-t, az megvan? Az effekteket meg hasonlókat úgy szedi le "otthonról" (a Xiaomi.EU ROM is egyébként csak az nem kínából hanem a saját szervereikről).

@WhiteWalker: nem tudom miért mindenki az AppControl-t használja amúgy (értem hogy ingyenes de csomó kényelmi része fizetős), mikor ott van az egyébként az ingyenes és 99.99% alkalmazáshoz leírást is nyújtó Universal Android Debloater (UAD) GUI és még feltétlen PC se kell ha az ember Shizuku-t használ + Canta-t esetleg vagy akár a Swift Backup-ot is lehet erre használni.. vagy az AppManager..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8356) this is life válasza crok (#8355) üzenetére


this is life
Ármester

"nem tudom miért mindenki az AppControl-t használja"
Erről írhattál volna korábban is. Az appontrolt amiatt ajánljuk.használjuk, mert jól bevált alkalmazás, a kényelmi korlátaival is. A tippért köszönetem, sokat dob a felhasználói élmenyen a kötegelt "rom" tisztogatás.Az appcontrollal együtt, eddig a xiaomi adb fastboot tools-t használtam. de hátha kiváltja a fenti alkalmazás a (következő tiszta rom telepítéskor). :R

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#8357) crok válasza this is life (#8356) üzenetére


crok
nagyúr

Akkor ajánlom itt nézz még szét mert lesz még újdonság :D Ugyanis írtam róla korábban is :D

Logout - Android ADB, TWRP, ROM, GApps, MicroG, APK és egyéb segédeszközök

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8358) WhiteWalker válasza crok (#8355) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nekem elég az ingyenes része is. Egyszerű a használat , megszoktam , fent van a PC-n ...

De megnézem amiket linkeltél. :R

(#8359) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Leszedtem a TapTap és a TruePhone appot.
Mindkét app engedélyt kér , de a túl okos MIUI tiltja. :W

Van rá mód , hogy ezeket engedélyezni tudjam?

[ Szerkesztve ]

(#8360) Atomgeszi válasza WhiteWalker (#8359) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szerintem ezt inkább az android tiltja..

(#8361) Atomgeszi válasza crok (#8355) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na jó, de hogyan tudom offolni? Eleve nem tetszik, hogy megy a háttérben

Meg olyan buta, hogy nincs benne egy olyan funkció, ha az ember 1 órás mixet hallgat, akkor tudjon mondjuk 10-15-20 mp pörgetni egy gombbal.. :U Vagy beállítani, hogy miként tudjon így léptetni. Ezt már mióta miuit használok hiányoltam, de semmi.. Kínaiak csak 3 perces zenéket hallgatnak...

(#8362) WhiteWalker válasza Atomgeszi (#8360) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Az EMUI nem volt ennyire "fogyatékos" . Nem hinném hogy az Android tiltja.

(#8363) Gatti89


Gatti89
újonc

Sziasztok, korábban már írtam hogy az új miui érkezése után néha lefagynak alkalmazások.
A telefon redmi 11 note 128gb.
Mostanság azonban egyre sűrűbben, van hogy a Facebook van amikor a böngésző vagy egy random alkalmazás. Sőt olyat is tapasztaltam már hogy képernyő fotót se engedett. Ezután próbálom futtatni a tisztítót majd az is lefagy. Ezután csak az újraindítás segít, de ilyenkor valamikor 10 perc mire újra indul addig kikapcsolva van a teló semmire nem reagál majd észhez tér. Ezután minden jó majd megint random szerűen jelentkezik a probléma.

Szerintetek mi lehet a gond? Valami bezavarhatja a telót? Hely van rajta 30 GB. Már nemtom mit kéne neki csinálni.

(#8364) Gatti89 válasza Gatti89 (#8363) üzenetére


Gatti89
újonc

(#8365) crok válasza WhiteWalker (#8359) üzenetére


crok
nagyúr

Ugyanaz a bajod mint neki itt a Cube ACR-el: azért csinálja mert nem valamelyik saját áruházból hanem kifejezetten külső APK-ból lett telepítve az alkalmazás és úgy akar elérni kvázi védett API-okat. Videó van róla mint égen a csillag: Settings -> Apps -> megkeresed az alkalmazást -> App info -> legalul ott lesz az engedélyezés (más rendszerek meg a jobb felső (i) ikon vagy az ott levő három pontos menu alatt engedik a hozzáférést bekapcsolni - a saját érdekedben :D ).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8366) WhiteWalker válasza crok (#8365) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszi! :R
Tudom már miért rühellem ezt a MIUI-t.
Minden agyon van bonyolítva , eldugva , total logikátlan helyen vannak dolgok... :(((

[ Szerkesztve ]

(#8367) this is life válasza crok (#8365) üzenetére


this is life
Ármester

Ismét hatalmas köszönettel tartozom, a TW stock rom telepítése után került képbe eme korlátozás (zepp magical unicorn mod).
Kénytelen voltam a gyári app-ot használni, aminek ezennel vége.. :R

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#8368) WhiteWalker válasza crok (#8365) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Jah , újabb kérdés :(((
Sose lesz vége :U
Szóval amit itt linkeltél videót , azt a Soul böngészőbe nyitja meg , nem pedig a YT appban , hogy tudom rávenni hogy a YT appban nyissa meg? De igaz ez egy fogadott TikTok videora is , mert azt is a Soul böngészőbe nyitja meg.

A TikTok videónál legalább kiírt valamit:

[ Szerkesztve ]

(#8369) crok válasza WhiteWalker (#8368) üzenetére


crok
nagyúr

Sztem' ezt sehogy :D De ha Soul-ban böngészel és Soul-ban nyomkodsz a linkre és úgy nyílik meg a Soul-ban és nem a Youtube alkalmazásban (nem Revanced, az megint más káposzta) akkor a Soul beállításaiban a Site -> Open in app -> ezt kellene megbillenteni talán. Meg a Media-ban kapcsolgasd ki Youtube-ra vonatkozó dolgokat (new tab, etc).
De ez szerintem nem MIUI probléma :D

@this is life: örülök, ha segíthettem (:

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8370) WhiteWalker válasza crok (#8369) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

"a Soul beállításaiban a Site -> Open in app "

Ez be van pipálva. Egyébként Revanced (TikTok) van felrakva és Revanced YT.

Jah és most egy képet akartam feltölteni egy hang szerkesztő weboldalra és ott is ezt írja.

A Soul böngészőnek amit kért engedélyt azokat megadtam. Nincs több ötletem :F
Vagy ez már az új Android faszs@g , hogy nem lehet fájlt feltölteni böngészőből?

(#8371) WhiteWalker válasza WhiteWalker (#8370) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

A Soul böngészőben a "Média" így van beállítva és ennek ellenére is a böngészőben nyitja meg a YT linket.

(#8372) Viktor0610 válasza WhiteWalker (#8366) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez asszem, Samsungon is így megy.
Külső áruházból telepített appnak nem/nehezebben tudsz bizonyos engedélyeket megadni. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#8373) Victoryus94 válasza WhiteWalker (#8366) üzenetére


Victoryus94
őstag

Mint már fent írták ez nem MIUI dolog.
Az AndroidTV-ben ugyanígy szívtam egy vacak 3rd app telepítéssel Chrimecast-on.
Egyébként a MIUI "korlátozok, figyelmeztetések" ablaka teljesen más design.
Ha eddig nem volt ilyen gondod, az max azért lehetett, mert régebbi Androidot használtál (vagy nem telepítettél olyan apk-t külső forrásból, ami védett API-hez akar hozzáférni).

[ Szerkesztve ]

(#8374) ngaba


ngaba
aktív tag

Sziasztok!

MIUI 14-ben (Redmi Note.12 Pro 5G) hol lehet bekapcsolni, hogy elküldje a telefonszámomat hívásnál, ne rejtett számként hívjak mindenkit?

(#8375) tibike8 válasza ngaba (#8374) üzenetére


tibike8
őstag

Hívásbeállítások-További beállítások és itt az egyéb

(#8376) WhiteWalker válasza Victoryus94 (#8373) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

A designnak mi köze a működéshez? Szerintem nem sok.
Egyébként régebbi droid(10) volt a P20PRO-n.
Ettől függetlenül továbbra is áll az állításom:

"Minden agyon van bonyolítva , eldugva , total logikátlan helyen vannak dolgok..."

Egyszer ha tudod próbáld ki az EMUI-t.
Hasonló de ugyanakkor mégis más... Vissza sírom azt a felületet.

[ Szerkesztve ]

(#8377) ngaba válasza tibike8 (#8375) üzenetére


ngaba
aktív tag

Köszi.

(#8378) this is life válasza WhiteWalker (#8376) üzenetére


this is life
Ármester

Annyira nem vészes a miui "összevisszasága" anno wp-ről jöttem L735-->R3, és könnyen ment a váltás, hasonló logika mentén épült fel a rendszer. Igaz azóta sokat csavartak, variáltak a beállításokon, a rendszeren, de nagyjából lekövethető.
Ezzel szemben a OneUi-n elveszettnek érzem magam, a szifont meg se említem, rendszer, beállítások felépítése terén számomra agyhalál kategória.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#8379) WhiteWalker válasza this is life (#8378) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Majd megszokom... :O

Felmerült egy másik kérdés:

Hogy tudok egyik telefonról (EMUI) másikra (MIUI) telefonra fájlokat küldeni Wifin keresztül otthoni hálózaton belül? Csak FTP a megoldás vagy van más út?

[ Szerkesztve ]

(#8380) crok válasza WhiteWalker (#8379) üzenetére


crok
nagyúr

Hátttt a MIUI file kezelőjében van eleve FTP szerver :D FTP klienst meg minden valamire való file kezelő tud.. ;]

Egyébként ajánlom magamat itt és kezdj el olvasni a "Filemásolás egyik eszközről a másikra" rész alatt mert ezer +1 megoldás van egy-két-tucat file átküldésétől FTP-ig minden van.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8381) ngaba


ngaba
aktív tag

Sziasztok!

Még egy kérdés: A Gmail appot hogy lehet letiltani (vagy akár leszedni) hivatalosan? Redmi Note 5-ön valami third party appal tiltottam le, de biztos van valami jobb megoldás. Én FairEmailt használok (nem reklám, de nagyon jó), az nekem sokkal használhatóbb több fiók esetén, és azzal váltom ki teljesen a Gmailt.

Igazából ha már itt tartunk a MIUI browser és hasonlókat is letiltanám szívesen, azt sikerült Note 5-ön.

Előre is köszönöm.

(#8382) crok válasza ngaba (#8381) üzenetére


crok
nagyúr

ADB alapon PC-vel vagy Shizuku alapon készüléken is megoldható - de ezek nélkül szerintem az alkalmazáskezelőben nincs lehetőség megnyomni a disable gombot mert szerintem még mindig nincs rá lehetőség gyári MIUI-n (párat azért így is enged).
[link] és [link] tengernyi megoldás van, akár PC GUI-val akár készüléken kis mókolással.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8383) Landsmann válasza WhiteWalker (#8379) üzenetére


Landsmann
addikt

Nincs valami olyasmi, amit Közeli megosztásnak vagy hasonlónak hívnak? MIUI-n van ilyen. Ilyenkor kell hozzá a bluetooth és a wifi is. Bluetoothon megbeszéli a két ketyere hogy mi a helyzet, aztán egymás között létrehoznak egy wifi kapcsolatot és azon keresztül küldik a fájlokat.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#8384) crok válasza Landsmann (#8383) üzenetére


crok
nagyúr

Van, hogyne lenne: a Google féle Nearby share - Krisztus a kereszten óvjon tőle hogy visszakapcsoljam, olyan szinten szórja magáról hogy itt vagyok, gyere, csatlakozz és úgy tudja meríteni a készüléket vakon hogy szavak nincsenek, Top5 dolog amit letiltok egy gyári ROM-os készüléken. LocalShare vagy PairDrop vagy Sharik..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8385) ngaba válasza crok (#8382) üzenetére


ngaba
aktív tag

Köszi!

Ez az UAD szimpatikusnak tűnik. Remélem, nem csinál téglát a telefonból. :)

(#8386) WhiteWalker válasza crok (#8380) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Az ftp kezelőt láttam , csak van egyszerűbb megoldás gondoltam.
Mert két Huawei között a "közeli megosztással" otthoni wifin simán át tudtam küldeni az adott fájlokat. Azért kérdeztem van e hasonló setup :D
De ha nincs akkor marad az ftp.

(#8387) Atomgeszi válasza WhiteWalker (#8386) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Share Me van MIUI-n

(#8388) Atomgeszi válasza WhiteWalker (#8376) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Akkor a régebbi droid miatt ment. Ez már droid szintű tiltás, semmilyen újabb androidon nem megy.

(#8389) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

MIUI galériában eddig volt kollázs funkció.. De már nem találom. :F

(#8390) this is life válasza Atomgeszi (#8389) üzenetére


this is life
Ármester

A galériában, a jobb felső sarokban lévő 3 pötty alatt érhető el. (stock miui 14.0.5.x.x, A13).

WhiteWalker
Talán a Shareit is megér egy próbát, régebben azt használtam file küldésre, emlékeim szerint nem árt mellé privát dns, mert hajlamos az app túl tolni a reklámokat.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#8391) WhiteWalker válasza this is life (#8390) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszi :R
Megoldottam FTP-vel.
Jött egy újabb MIUI kérdés. Bocs a sok flow-ért :B

Szóval ha jön egy értesítésem , mondjuk email vagy , Messenger , majd törlöm az értesítési sávot , akkor eltűnik az app ikonról is a szám kijelzés. Erre van valami beállítás valahol vagy valahogy , hogy megmaradjon az értesítési szám az ikonon?
EMUI-n nem volt ilyen , ha töröltem az értesítési sávot , az app ikonján megmaradt a szám kijelzés.

(#8392) Atomgeszi válasza this is life (#8390) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Megtaláltam közben, de már nem a 3 pötty alatt van.

Hanem Galéria - Ajánlott fül alatt.

(HyperOS)

Btw szerintem a topik címét lassan át lehetne írni Hyper OS-ra is.

[ Szerkesztve ]

(#8393) Viktor0610 válasza Atomgeszi (#8392) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Minden kívánságod így teljesüljön! :DDD

Samsung Galaxy A54

(#8394) yanna


yanna
őstag

Új cím, HyperOS miatt azt hittem rossz topikot olvasok. :B

(#8395) mizoli válasza yanna (#8394) üzenetére


mizoli
addikt

A MIUI, a HyperOS leánykori neve 🙂

(#8396) yanna válasza mizoli (#8395) üzenetére


yanna
őstag

Miután pislogtam, mint macska a gangfán, egy kis idő után megvilágosultam.

(#8397) Emberkeman81


Emberkeman81
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Redmi 12 pro 5g-t szeretném rá venni hogy rögzítse a hívásokat. Rootolni nem szeretném az nfc fizetés miatt. Próbáltam sok hívásrögzítő appot, de mindegyiket blokkolja a rendszer. Ezelőtt egy huawei p30 volt. Annál egy módosított huawei hangrögzítőt kellett telepíteni (az aktuálisat felülírva) és már ment is a rögzítés automatikusan. Valamint hanggal fel lehet-e oldani valahogy a kijelzőt? Melóhelyen nagyon hasznos lenne ha mondanám fülesen keresztül és feloldana, vagy épp zene indítás, stb.

Köszönöm szépen!

(#8398) this is life válasza WhiteWalker (#8391) üzenetére


this is life
Ármester

Ha törlöd az értesítések közöl, azzal az ikon számlálót is "nullázod". Nem feltétlenül emui funkció volt, hanem a droid "fejlődött annyit, hogy ez eltűnt.

Emberkeman81
Az eea, globál romot cseréld ée Indonéz, Taiwani stock romra, és elérhetővé válik a hívás rögzítés.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#8399) Victoryus94 válasza Emberkeman81 (#8397) üzenetére


Victoryus94
őstag

Amennyire tudom vagy külföldi ROM kell (indnéz talán?), vagy root, vagy custom ROM.
A Xiaomi is tudja a hívásrögzítést, de az EU-ban forgalmazott modellekben GDRP rendelet miatt az Android 11 óta szoftveresen tiltva van a rögzítés.

[ Szerkesztve ]

(#8400) this is life válasza Victoryus94 (#8399) üzenetére


this is life
Ármester

A custom rom nem feltétlenül jó ötlet, mert "karban" kell tartami a google b@szkodásai miatt, hogy használni lehessen a G pay-t.Akkor már inkább Indo vagy Tai romot érdemes telepíteni, amivel zárható a bl, vagy épp nyitni sem kell, mert anélkül is telepíthető, de ez ügyben nincs tapasztalatom (zárt bl melletti rom cserére gondolok).

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.