Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) juve600


juve600
nagyúr

Sziasztok !
HyperOS-ból is lesz vajon xiaomi.eu -s rom ??? mármint stabil, mert a heti már van .
Poco F5 -re
:R

(#8602) Atomgeszi válasza juve600 (#8601) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Amint kijavítják azt a rengeteg bug-ot. Azonnal lesz... De egyelőre nagyon szenvednek vele

(#8603) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Sziasztok!
Messenger értesítési kérdésem lenne. Adott egy 13T készülék amin MI global rom volt (MIUI14). Tegnap EEA romot raktam rá (MIUI14). Egy furcsaságot tapasztalok, ha jön egy feladótól több messenger üzenet eddig az értesítésnél simán le lehetett nyitni a nyíllal. Na most ez a része nem működik. Amint rányomok a nyílra egyből az üzenetet nyitja meg. És maga az értesítés mérete is nagyobb, míg minden más normál méretű.
Találkoztatok már ilyennel?

[ Szerkesztve ]

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#8604) pepe62


pepe62
aktív tag

Sziasztok!
Kérhetek egy kis segítséget?
Tudom, hogy ez hyperOs topic, de sajna a Poco f4 fórum behalt....ezért remélem nem rúgtok seggbe, hogy ide írok... :)
Poco f4 kb 2 hónapja vettem, szeretem és EU romot szeretnék rátelepíteni.
(amúgy kaptam egy gyári miui 14 frissítést, amit a teló ajánlott fel, de hibásan működik.Pl.az ikonok kör alakúak maradtak, nem szerkeszthetők a mappák, ujjlenyomat készítésénél nem rezeg, az alapértelmezett képernyő menübe belépve, csak egy Poco "laucher" szöveg fogad, meg ilyen ki tudja még mi, nem ez a lényeg... bár lehetne, ha már ilyen gyári frissítést küldenek... :(( ).
Kezdő vagyok, de megnéztem egy rakás videót, itt is ott is visszaolvastam és a BL nyitás már folyamatban van, kb még egy hét. Miflash unlockból sikerült.
1. Némi fogalommal nem vagyok tisztában, telepítés, vagy frissítés??
pl. egy stabil EU romot kell először a gyári rendszerre, telepítenem, vagy frissíteni is elég (pl. működjön a hívásrögzítés is)?
Melyiket tegyem fel ezek közül?
https://xiaomi.eu/community/threads/miui-14-stable-release.67685/
https://mifirm.net/model/munch.ttt#eu
2. Csak twrp kell (ADB installer már a gépen van) a telepítéshez és a frissítéshez is?
3. Ugyanazok a lépések mindkettőnél, csak a fileok mások (telepítő, frissítő)?

Előre is köszönöm, ha segítetek. :R

Imádok borral főzni, néha még az ételbe is teszek.

(#8605) Viktor0610 válasza pepe62 (#8604) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

MIUI / HyperOS topik ;]

A romomásban majd a többiek segítenek.

Samsung Galaxy A54

(#8606) pepe62 válasza Viktor0610 (#8605) üzenetére


pepe62
aktív tag

Ok! :K Bocs, sajna már nem tudom kijavítani, köszi a befogadást!! :)

Imádok borral főzni, néha még az ételbe is teszek.

(#8607) kanyi51 válasza pepe62 (#8604) üzenetére


kanyi51
senior tag

Esetleg megnézheted ezt a forumot is ( Magic) [link]

(#8608) pepe62 válasza kanyi51 (#8607) üzenetére


pepe62
aktív tag

Köszönöm, megnézem!

Imádok borral főzni, néha még az ételbe is teszek.

(#8609) this is life válasza pepe62 (#8604) üzenetére


this is life
Ármester

Az anomáliák miatt első körben, nyomj rá az alaphelyzetbe állításram(full reset) mindent törölni fog a telefonról, ezért a személyes cuccokról készíts biztonsági másolatot külső meghajtóra, pc-re...stb. helyre fogja hozni azokat a hibákat, amiket a félre sikerült update okozott.
Custom romra miért van szükséged?
Ha csak a hívás rögzítés, miui a tárcsázó az oka, akkor azt elérheted a Taiwan, Indonéz rom (stock) flasheléssel is.
Gyári rom használatakor nem kell bűvészkedni, hogy a google pay működjön, mivel aláírt sw, és zárt bl-es marad,lesz a telefonod. (hogy x@rna sünt a google illetése)
Custom rom esetén, amilyen a xiaomi.eu rom is, egy kis voodoora van szükség a gpay használatához, a nyitott bl, és az aláíratlan sw/fw, rom miatt.
Ha rootolnád akkor a banki appok fognak hápogni, előlük magisk-el, lehet, kell rejteni a módot, okosítást.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#8610) zsola400 válasza pepe62 (#8604) üzenetére


zsola400
aktív tag

1. Mindkettő ua. xiaomi.eu rom, az első (hivatalos) helyről tölteném le. Ez egy "új/másik rendszer" gyárira ne próbáld rá frissíteni! Teljesen új telepítés kell neki!
2. Ezek már hybrid romok lehet twrp-ből vagy fastboot telepíteni. Én twrp-ből szoktam, egyszerűbb, nem kell pc sem hozzá.
3. -> 1. Ha már fent van egy xiaomi.eu rom és jön egy újabb/frissítés, letölt, telepít pl. twrp-ből de ilyenkor már csak frissítést/javításokat rakja fel. (app-ok, beállítások megmaradnak)

(#8611) crok


crok
nagyúr

#4713 - #4722 @hito
Milyen ROM ez egészen pontosan?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8612) energiezolee válasza this is life (#8609) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Ez a "x@rna sünt a Google illetékese" nagyon tetszett!!! Szét röhögtem az agyam. :DD
Egyébként én is hasonló véleményen vagyok... Az a baj, hogy valószínűleg neki is ki van adva, hogy szivassa az egyedi romosokat. Én azt mondom, hogy aki ezt kitalálta és az összes támogatója k@kkantson élete végéig jó nagy sünöket, mivel gyári fw-k nagyon sokszor bugosak és használhatatlanok. :W

Üdv : Energie Zolee

(#8613) hito válasza crok (#8611) üzenetére


hito
nagyúr

Xiaomi.eu 14.0.20.0.TMACNXM Stabil.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8614) crok válasza hito (#8613) üzenetére


crok
nagyúr

Az már rebuilt ROM kellene legyen - és akkor se KernelSU se Magisk egyáltalán nincs és 100% biztosan a mai XiaomiEUModule_2024.01.15.apk lett feltéve, nem csak simán az amit feldobott az Updater alkalmazás?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8615) hito válasza crok (#8614) üzenetére


hito
nagyúr

Ezt a szoftvert még elég rég dobtam fel. Azóta megnéztem telefonon, hogy talál-e elérhető frissítést. Talált, de nem tettem fel, mert elvileg TWRP nélkül nem lehetséges. De arra amit talált rebuilt-et írt, tehát esélyes, hogy ami még fenn van az nem rebuilt, de amit talált az már nyilván az. 5-6GB-ot ír rá, de mondom, nem tettem fel, mert nincs TWRP.

Vagy tök hülyeségeket írok? :)

Először amit feldobott az update-er. Azzal nem jutottam előrébb, írtam a topicban ma a problémáról, amire Te ajánlottad ezt az újabbat. Azt is feltettem, de ugyanott vagyok.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8616) crok válasza hito (#8615) üzenetére


crok
nagyúr

Mindenkepp frissitsd a ROM-ot mert kell a helyes injector app mukodeshez (igy van, rebuilt ROM kell de neked meg a Dec. eleji elotti van fent akkor meg). A ROM hybrid, recovery-bol es PC-n fastboot-al is ugyanazt a ZIP-et kell hasznalni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8617) szimi57


szimi57
őstag

Jól gondolom, hogy a HyperOS is csak egy szemfényvesztés és hagyjam a 3,14-csába, ne várjak rá, hanem nézzek egy jó custom romot?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#8618) Viktor0610 válasza szimi57 (#8617) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én azért adnék neki egy esélyt, ha nem jön be, még mindig nézhetsz custom ROM-ot.

Samsung Galaxy A54

(#8619) hito válasza crok (#8616) üzenetére


hito
nagyúr

Hát akkor erről ennyit. Nincs most kapacitásom újrarakni és belakni a rendszert. Marad így ahogy van, lemondok a mobilfizetésről. Mondjuk az a gond, hogy a TV Go-ról is le kell mondanom, meg majd ki tudja mi jön szembe a jövőben ami nem akar működni.

Nagyon köszönöm az eddigi segítséget :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8620) crok válasza hito (#8619) üzenetére


crok
nagyúr

Nem kell újrarakni, nem értem hogy jött fel hogy újra kellene rakni vagy belakni megint vagy bármi. Simán update-elni kell a ROM-ot aztán viszontlágytojás. Azt mondod nincs TWRP. Okay. PC van 10 percre? ZIP-et letöltöd, kicsomagolod, USB-n a készüléket rákötöd fastboot módban duplakatt a update_rom bat-on, kicsit vársz, újraindul, kész -> profit.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8621) Atomgeszi válasza hito (#8619) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Fastboot módban is tudod frissíteni adatvesztés nélkül. :F

Kicsomagolod és lesz valami ilyesmi nevű: update_rom.bat fájlt kell elindítani és megcsinálja.

(#8622) hito válasza crok (#8620) üzenetére


hito
nagyúr

Na ezt látod nem is tudtam. Így neki merek menni, csak a teljes folyamatra nincs időm nulláról.

Atomgeszi: köszi, megnézem! :)

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8623) yanna válasza szimi57 (#8617) üzenetére


yanna
őstag

Szerintem ha a Trabantot átnevezik Porschera attól még 2 hengeres, kétütemű marad.

(#8624) Viktor0610 válasza yanna (#8623) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jajjmá'. :DDD
Azért legalább írhattál volna Volkswagent. :))

Samsung Galaxy A54

(#8625) yanna válasza Viktor0610 (#8624) üzenetére


yanna
őstag

Ja, tényleg! A bogárhátú népautó no.

(#8626) szimi57 válasza yanna (#8623) üzenetére


szimi57
őstag

Igen, ha átfényezik brutál metálra akkor is. :D

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#8627) Plug Life válasza szimi57 (#8617) üzenetére


Plug Life
senior tag

HyperOS = MIUI 15

(#8628) szimi57 válasza Plug Life (#8627) üzenetére


szimi57
őstag

Ja, már uncsi a "MIUI", kell valami "új".

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#8629) juve600


juve600
nagyúr

[link]
már van stabil hyperos xiaomi.eu rom is :)

(#8630) szimi57 válasza juve600 (#8629) üzenetére


szimi57
őstag

Épp most szabadultam meg a MIUI-tól. Android 14. Xiaomi 12x, Hiperszuper!!! :R

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#8631) juve600 válasza szimi57 (#8630) üzenetére


juve600
nagyúr

?

(#8632) szimi57 válasza juve600 (#8631) üzenetére


szimi57
őstag

A MIUI fölösleges gönc az androidon. Egy jó launcher szerintem többet ér.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#8633) juve600 válasza szimi57 (#8632) üzenetére


juve600
nagyúr

csak tudni kell használni :D

(#8634) szimi57 válasza juve600 (#8633) üzenetére


szimi57
őstag

Fészbúkra kb. mind1. :D

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#8635) n2066


n2066
tag

Lehet a hyper OS -t is adbvel debloatolni? Még nem kaptam meg hála égnek Note 12 4g EU Rom.

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#8636) crok válasza n2066 (#8635) üzenetére


crok
nagyúr

Pont ugyanugy.. ugyanannyira Android mint elotte :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8637) n2066 válasza crok (#8636) üzenetére


n2066
tag

Köszönöm szépen

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#8638) Atomgeszi válasza crok (#8636) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Meg ugyanannyira MIUI csak más a neve. :DDD

(#8639) juve600


juve600
nagyúr

Sziasztok !
POCO F5
most frissíti magát HyperOS -re.
Bootloader nyitás után majd a xiaomi.eu romot szeretném feltenni, az viszont még A13/miui, abból nem lesz gond ?
:R

(#8640) szimi57 válasza juve600 (#8639) üzenetére


szimi57
őstag

Valami rémlik, hogy HyperOS-nél nem lesz lehetőség bootloader nyitásra?!

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#8641) Atomgeszi válasza szimi57 (#8640) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Van, csak nehezebben.
De ez CN készülékekre vonatkozik csak szerencsére.

(#8642) trebrona válasza szimi57 (#8640) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nyitni lehet, de OTA frissítés megszűnik.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8643) Danecay válasza juve600 (#8639) üzenetére


Danecay
őstag

Továbbá, ha NFC-s fizetésre is akarod majd használni a telót, akkor még futnod kell egy pár kört.

(#8644) crok válasza Danecay (#8643) üzenetére


crok
nagyúr

Olyan sokat nem.. leszeded időnként a Xiaomi.EU-app (un. injection app) alkalmazás frissítését mikor babrál a Google és eltöri a Device Integrity-t (amit forrásnak használ a ROM hogy megvezesse a Google Play Integrity API check-et és a Xiaomi.EU Dev-ek pillanatok alatt adnak ki ilyenkor (a ban után eddig még sose telt el 10 percnél több)) és annyi. Az updater szól ha van frissítés de itt van egyébként a Sourceforge link direktben, bármikor le lehet szedni innen is és telepíteni a mindenkori legfrissebbet.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8645) Danecay válasza crok (#8644) üzenetére


Danecay
őstag

Nem vonom kétségbe amit írsz, én is feltelepítettem a korábbi Note 9 Pro-mra egy pár ilyen patch-et, aztán egyszer mégis meglepetés ért a kasszánál, ráadásul ~2500Ft-nyi kártyakedvezményt is buktam. Aza baj, hogy sohasem lehet tudni, hogy mikor törlik, így ha biztosra akar menni az ember akkor mindig lecsekkolja kasszához állás előtt, de még így is benne van, hogy lehet éppen abban a 10 percben állsz a kasszánál amikor törlik a fingerprint-et vagy a a Device Integrity-t, nevezzük bárhogy, a lényeg, azt amitől nem lehet a telefonnal fizetni, és Xiaomi.EU-s srácok, kiadják a javítást.
Te magad is vicceltél már a témával kapcsolatban a topikban #9934 crok :)

(#8646) crok válasza Danecay (#8645) üzenetére


crok
nagyúr

A bootloadernyitassal vallaltad. Pont.
Le volt irva nyitaskor hogy szivni fogsz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8647) Danecay válasza crok (#8646) üzenetére


Danecay
őstag

Így viszont ellentmondásos amit írsz, lássuk be. A #8644-ben azt írod, hogy igazából nem nagy dolog az egész, degradálva ennek jelentőségét, 2 hsz-al később pedig "Le volt irva nyitaskor hogy szivni fogsz." Én vágom, hogy Te penge vagy a témában, szó se róla, csak néha a kommunikáción meg félre a dolog :) :R

(#8648) crok válasza Danecay (#8647) üzenetére


crok
nagyúr

Szerintem meg nalad megy felre, semmi ellentmondast nem latok.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8649) Danecay válasza crok (#8648) üzenetére


Danecay
őstag

OK! :) Lehet más is lát, de engedjük el!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.