Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Hogyan tudom módosítani a status bár ikonok színét? Csak téma váltással lehetséges?

(#8902) shokobanana


shokobanana
kezdő

Üdv!
Note 8 pro, 12.5.7 MIUI. Egyszerűen képtelen vagyok a telefonból a névjegyzéket a sim-re másolni. Az appban van mindenféle export import, de a sim, mint lehetőség sehol... Pedig kellene, hogy akármilyen telefonba berakva a sim-et, ott legyen a névjegyzék.

(#8903) yanna válasza shokobanana (#8902) üzenetére


yanna
őstag

Azon még nem gugli névjegyzék/tárcsázó van?

(#8904) shokobanana válasza yanna (#8903) üzenetére


shokobanana
kezdő

De. Google contacts

(#8905) yanna válasza shokobanana (#8904) üzenetére


yanna
őstag

Akkor elméletileg ott az összes kontakt a google fiók névjegyzékében.

(#8906) shokobanana válasza yanna (#8905) üzenetére


shokobanana
kezdő

Hiába van ott, ha nem tudom a sim-re átrakni.

(#8907) gyulaszu válasza shokobanana (#8906) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Nincs is értelme a sim-re tenni, mert ott sokkal kevesebb adatmező és -rekord tárolható. Vagyis adatvesztés jönne létre...
Miért szeretnéd a sim-re tenni?

gyulaszu

(#8908) gingerbalm válasza gyulaszu (#8907) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

mondjuk ha esetleg valamikor valamiért hagyományos telefonba kerülne a sim?

[ Szerkesztve ]

(#8909) csferke válasza gjoco1 (#8900) üzenetére


csferke
senior tag

Telefon Topikjában olvashatsz a tapasztalatainkról
Melyik ez a topik. Nem sikerül rálelnem.
Megadnád a pontos elérhetőségét. :R

(#8910) gjoco1 válasza csferke (#8909) üzenetére


gjoco1
addikt

[Redmi note 12 Topik ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#8911) Viktor0610 válasza gjoco1 (#8910) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ő Redmi 12-t kérdezi. Nwm túl népszerű az oldalon a modell.
Két topikja van, szinte nulla hozzászólással: Redmi 12: Na, még egyszer! és Redmi 12: volt, nincs.

Samsung Galaxy A54

(#8912) gjoco1 válasza Viktor0610 (#8911) üzenetére


gjoco1
addikt

Igaz , de mivel az még éldegél és a OS szerintem ugyan az a két telefonnál . :)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#8913) shokobanana válasza gingerbalm (#8908) üzenetére


shokobanana
kezdő

Pontosan ezért. Vagy épp egy olyan okostelefonban kéne sos használni, ami másé, és nem feltétlenül szeretném a saját fiókomat beállítani rajta. Vagy épp akkor és ott azon a készüléken nincs adatkapcsolat... stb...
Lényeg, hogy tudok simről, fájlba/fájlból importálni, fiókból szinkronizálni, de csak a telefonra, simre nem.
De vicces, hogyan a tizenévvel ezelőtti samuban ez olyan világosan és faék egyszerűen ment...

(#8914) Tompika777 válasza shokobanana (#8913) üzenetére


Tompika777
senior tag

Szerintem próbáld meg, hátha :
Mentsd le a névjegyzéket file-ba,
aztán Névjegyzék->Beállítások->Névjegyek szerkesztése, alapértelmezett fiók kiválasztása->itt lefelé görgetve ott van a SIM->kiválasztás után importálod a mentett névjegyeket->ha sikerült akkor visszaállítod alapértelmezett fióknak a Google fiókod
Egy próbát megér.. Nyilván frissülni nem fog, de a számok szerintem így átkerülnek a sim kártyára

(#8915) shokobanana válasza Tompika777 (#8914) üzenetére


shokobanana
kezdő

Kösz, sajnos már így is próbáltam. Hiába volt alapértelmezett hely a sim, akkor is csak a telefonra importálta. Ha kézzel bepötyögök valamit, azt viszont a sim-re teszi. Mindegy, most elengedtem, valami más készüléken majd megpróbálom. Kösz mindenkinek a segítséget!

(#8916) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Vissza kellett tennem a gyári Rom-ot (MIUI 14, Android 12) a Poco F2 Pro-ra, hogy működjön a GPay.

Nagyon hiányzik két dolog a Poco Launcherből:

1.) App Drawer elrejtése

2.) Nagy ikonok a főképernyőn.

Van valami módszer, hogy a rendes MIUI launcher-t root és BL nyitás nélkül feltegyem a gyári poco rom-ra?

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8917) Plug Life válasza Bici (#8916) üzenetére


Plug Life
senior tag

Nincs

(#8918) pingwin92 válasza pingwin92 (#8896) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Erre valaki?

Amúgy újabb bugot vettem észre Chrome-ban YouTube shorts nézegetés közben – pontosabban: amikor csak 3 mp-enként unottan lapoztam a videók között, akkor nem, de amikor jött egy olyan, amit érdemes volt végignézni, és végignéztem, mikor tovább akartam görgetni, nem gördült tovább, csak ott, ahol elhúztam az ujjamat, annak a helyén egy pillanatra megjelent egy csík, mint egy hullócsillag, vagy mint Fruit Ninjaban való kaszabolásnál. Bár, itt sem mindig, amikor végig is néztem egy videót, de többször is előjött.
Először azt hittem, valami videós bug lehet, mert már múltkor is azt néztem, hogy egyrészt YouTube-on jött elő leginkább, meg olyan weboldalakon, ahol van egy beágyazott videó, de aztán hardveraprón való szimpla görgetésnél is láttam egy ilyen "hullócsillagot". Bár itt meg lehet, hogy valamilyen beágyazott reklám miatt volt. Sima PH! fórumon is megvan néha az a múltkor taglalt vibrálás.

Ilyenről hallott már valaki?

(#8919) pingwin92 válasza pingwin92 (#8918) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Ó, megvan, mi az a hullócsillag!
Van benne ilyen a gesztusvezéslésnél, hogy az ujjad hátának azzal a bütykével, amivel kopogsz lehet rajzolni egy "V" betűt, és arra be lehet állítani ezt-azt. És ahogy elkezded megrajzolni, ki is rajzolja azt, és ilyenkor nem görget. És gondolom az volt, hogy amikor sikerült pont a körömágyam szélével vagy körömmel suhintani egyet, úgy érezte, hogy az ujjam hátával csinálnom, és elkezdte megrajzolni az ívet, amit húztam, csak én meg nyilván nem fejeztem be azt a "V" betűt.
Mondjuk gáz, hogy nem volt semmi se beállítva arra a gesztusra, és ő akkor is csinálja, mert akkor is figyel...

Na, már csak arra kéne rájönni, hogy mitől van az a vibrálás; az sokkal zavaróbb.

(#8920) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Nálatok jól működik a google fotós képnézegető? Nálam random sötétíti és világosítja a képeket. :F

(#8921) pingwin92 válasza Atomgeszi (#8920) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Azok véletlenül nem Ultra HDR-es képek? Ott tud ilyet csinálni, hogy lassan áll át egyik képről a másikra. (Ha nem, akkor passz.)
Vagy akkor specifikáld pontosabban a jelenséget! :)

(#8922) Atomgeszi válasza pingwin92 (#8921) üzenetére


Atomgeszi
veterán

HDR kép mindegyik, itt maga az applikáció csinálja azt, hogy a sötét kép még sötétebb lesz, a világosabb kép pedig szintén lesötétedik. :F Rohadt idegesítő.

És látom, hogy a statusbaron marad a fényerő, de a képen meg leveszi. Tehát maga a Fotók alkalmazás nem jó. Olyan mintha dimmelné a fényerőt az adott képhez.

Ilyet találtam még másnak is volt ilyen problémája 5 éve:
[link]

(#8923) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok stock HyperOS launcherrel hogyan lehet Google Play-ről letölött ikon packokat alkalmazni? Egyik normálisabb (Halo, Aura, stb.) sem kompatibilis. Miui témákat meg nem akarok feltenni.

(#8924) gjoco1 válasza M0RGI (#8923) üzenetére


gjoco1
addikt

Szia !
Egyenlőre még a gyári témák zöme sem kompatibilis .
Egy jópár témát kipróbáltam . Csak az ikonokat használom azokból is , illetve KWGT widgetekkel csinosítottam .
Gondolom ezt is valahogy korrigálják a többi búggal együtt . .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#8925) zsoltip válasza zsoltip (#8901) üzenetére


zsoltip
őstag

Esetleg tippek?
Hogyan tudom módosítani a status bár ikonok színét? Csak téma váltással lehetséges?

(#8926) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok !
Hol tudom megnèzni, az aktuális hivatalos romokat ? Global hivatalos romra gondolok.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#8927) gingerbalm válasza kengyel (#8926) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/

Lehet, hogy a témaösszefoglalóba beemelhető lenne. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8928) kengyel válasza gingerbalm (#8927) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ezt kerestem. :R

kengyel

(#8929) gjoco1


gjoco1
addikt

Sziasztok !
Rosszul emlékszem , hogy a HyperOS ben nincs benne az az opció , hogy ha a telót a fülem felé közelítem , akkor a csengőhang halkul ? 14 ben volt . Hyperen nem találom .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#8930) nfer válasza gjoco1 (#8929) üzenetére


nfer
tag

Tárcsázó - Hívás beállítások - A bejövő hívások beállításai - Csengőhang halkítása felemeléskor

(#8931) gjoco1 válasza nfer (#8930) üzenetére


gjoco1
addikt

Köszi , megvan , de ahogy modod nálam nemtaláltam .
De a beállítási menűben a kereső segített . . ( bejövő hívások hangja )
Ezt szintén jól eldugták . :DDD

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#8932) M0RGI


M0RGI
őstag

Kikerülhetett HyperOS-ből a hangerő gomb/harang alatt előjövő hármas beállítás, hogy néma/csak rezgés/van hang?
Most csak rezgés/van hang lehetőséget látok itt, és a beállításokban van olyan, hogy néma mód alatt legyen-e rezgés vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#8933) hito válasza crok (#8614) üzenetére


hito
nagyúr

Még mindig ez a legújabb patch az NFC fizetés problémára? :) Ma jutottam el oda, hogy feltenném :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8934) crok válasza crok (#8614) üzenetére


crok
nagyúr

Egyelőre igen.. de könnyebb az élet ha a SourceForge gyűjtőjét könyvjelzőzöd le mint visszakeresgeted itt hogy mi hogy volt vagy van épp :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8935) hito válasza crok (#8934) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! :D Viszont akkor ez biztató, hogy nem kell hetente utána rohanni a google biztonsági foltozásai miatt. Ha másfél hónapig működik, az teljesen rendben van szerintem.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8936) crok válasza hito (#8935) üzenetére


crok
nagyúr

Na jó, de volt, mikor napi szinten szivatta a népet a Google és ez akár egy óra múlva is kezdődhet :D Egyébként az Updater app is szól ha épp úgy van kedve megnézni és van frissítés.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8937) hito válasza crok (#8936) üzenetére


hito
nagyúr

Az igen :Y Ha még midig ez lenne, neki sem állnék. De hátha felhagytak ezzel és találtak más homokozót maguknak.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8938) hito válasza crok (#8936) üzenetére


hito
nagyúr

Na, kezdődik...amit felajánl a rendszer letölthető szoftverfrissítésként:

OS1.0.6.0.umacnxm stable (5,9GB).

Erre azt írja a google, hogy android 14 (tehát HyperOS) és csak egy 176MB-os update fájlt talál amit le tudok tölteni, de nem is akarom, mert nem szeretnék átállni HyperOS-re, mert akkor wipe-olni kéne.

Xiaomi.EU oldal a legújabb szoftververzióra azt írja, ami nekem fenn van. Most akkor innentől hogy tegyem fel azt a patch apk-t? :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8939) crok válasza hito (#8938) üzenetére


crok
nagyúr

Elvesztettem a fonalat.. most akkor ha Xiaomi.EU ROM-on vagy.. (azon vagy?) akkor milyen 176MB-os frissítésről beszélsz? Az nem a Global-on egy blockOTA frissítés lesz? Vagy akkor most milyen ROM-on vagy? Meg amúgy miért kellene wipe a HyperOS-re váltás miatt? Ha meg globál ROM-on vagy akkor minek a Xiaomi.EU injector apk? Annak semmi értleme :F

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8940) Viktor0610 válasza hito (#8938) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem kell wipe-olni, ha csak update-elsz. :F

Samsung Galaxy A54

(#8941) hito válasza crok (#8939) üzenetére


hito
nagyúr

Xiaomi.EU romon vagyok, azon belül is 14.0.20.0.TMACNXM Stabil. A többit írtam feljebb. Ezzel nem jó az NFC-s fizetés, de a patch apk nem segít, látszólag telepíti, de semmi nem történik, ugyanúgy nem tudom hozzáadni a kártyát Wallet-ban, arra hivatkozik, hogy a telefon nem felel meg a követelményeknek (valószínűleg rootolva van, blabla). Rootolva nincs, csak BL nyitás és EU rom telepítés történt.

Innen szeretnék már tovább haladni végre, de nem akar összejönni.

Egyébként letölthetném a HyperOS-t és simán update-elhetném a MIUI rendszer, nem kéne wipe? Azon megoldott az NFC fizetés?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8942) crok válasza hito (#8941) üzenetére


crok
nagyúr

Ami ROM-on vagy az még nem tudja a trükköt amit az injector app csinál.
Nincs más hátra mint előre vagy root-olni és máshogy szívni.
Leszeded a HyperOS ROM-ot, update-eled, meg ha kell leszeded és telepíted az injector apk-t. Ennyi. Kellhet törölni a Play Store és a Play Services adatait, meg esetleg mégegy restart. Utána mennie kellene. Nem kell semmilyen wipe, nem is értem honnan szedted.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8943) hito válasza crok (#8942) üzenetére


hito
nagyúr

Nem kell sok hogy menjen a piacra :D 10 évvel ezelőtt még nagyon motiválóan hatott volna rám ez a helyzet, de ma már inkább csak használni szeretném. Az előre alatt a gyakorlatban pontosan mit értesz? Nálam a wipe a mumus, azt akarom elkerülni :D

HyperOS telepítése innen wipe-pal jár? Ha igen, tudok valahogy teljes rendszer menteni, amit aztán egyszerűen restore-ral visszaállítok?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8944) crok válasza hito (#8943) üzenetére


crok
nagyúr

Jó. Nem kell wipe. HyperOS-t leszeded aztán update-eled a telefont. Mint bármikor ezelőtt. Root nélkül meg normális, használható 1:1 mentést nem tudsz csinálni, amit recovery-ből lehet azt nem egyszerű visszaállítani. Max a MIUI saját backup-ja ami olyan amilyen. De. Nem. Kell. Wipe. Se format. Ez egy sima ROM update.
"Leszeded a HyperOS ROM-ot, update-eled, meg ha kell leszeded és telepíted az injector apk-t. Ennyi. Kellhet törölni a Play Store és a Play Services adatait, meg esetleg mégegy restart. Utána mennie kellene. Nem kell semmilyen wipe, nem is értem honnan szedted." -- pontosen ezt értem az "előre" alatt. Az előre az az újabb ROM mint amin vagy mert az még mindig nem tudja a trükköt. Meg nem is fogja tudni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8945) hito válasza crok (#8944) üzenetére


hito
nagyúr

Köszönöm, így minden világos! :R Viszont közben eszembe jutott, hogy HyperOS-ből még nincs EU rom, így gondolom magyar nyelv sincs a rendszerbe integrálva.

Esetleg egy olyan MIUI rom linkkel tudsz még segíteni, ami már tudja az injector-t kezelni? Amit én találok legújabb EU rom, az ami nekem is fenn van és nem tudja a "trükköt". Aztán lehet, hogy ilyen együttállás nincs is, hogy magyar nyelv + injector...túl nagy igényeim vannak :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8946) Atomgeszi válasza hito (#8945) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Múltkor már egyszer leírtuk, hogy a sima update nem jár adatvesztéssel. :DDD Ámbár ajánlott android főverzió frissítés esetén egy teljes wipe, de a fórumot olvasgatva 10/9 simán rátolja a frissítést és semmi gondja.

"hogy HyperOS-ből még nincs EU rom, így gondolom magyar nyelv sincs a rendszerbe integrálva. "

??? Itt most én értek valamit félre vagy nem tudom.

december óta Hyperos -on vagyok xiaomi.eu dev vonalon és 90%-ban minden magyar, kivéve, ami alapból nincs benne a global rom-ban, mert a chinadev-ből szedték..

Egyébként nagyon nem is fogják átültetni a magyarítást, mert nincs rá kapacitásuk, szóval ez ilyen lesz kb addig, amíg egy magyar nem fogja magát és lestringeli nekik, hogy mit kéne, ahhoz meg innen nem lesz ember, mert utána örökké várják hétről hétre az egyedi stringelést.

Többen is írták nekik, hogy mit kéne kiszedni, de nem nagyon hatja meg a csapatot. A lényeg lényege így is magyar, a többi meg kit érdekel. :DDD

Kör bezárult igazából.

(#8947) hito válasza Atomgeszi (#8946) üzenetére


hito
nagyúr

Te dev-en vagy. Stabil romhoz tudnál dobni egy linket? :B Nem akarok rosszat feltenni.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8948) crok válasza hito (#8947) üzenetére


crok
nagyúr

Xiaomi.EU HyperOS Stable thread vagy hat a SourceForge-on ha fentebb lepsz egy szintet ott van a HyperOS Stable konyvtar es ott van egy Januar 17-edikei build:

xiaomi.eu_multi_ISHTAR_OS1.0.4.0.UMACNXM_os1-14.zip

Amugy az updater nem ezt ajanlja fel? Szerintem de.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8949) Atomgeszi válasza hito (#8947) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem számít,hogy dev-en vagyok, ugyanúgy implentálják a magyar dolgokat stabilba is. :K Hisz gyakorlatilag ez egy MIUI15..

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8950) hito válasza crok (#8948) üzenetére


hito
nagyúr

Nem ezt ajánlja, hanem: OS1.0.6.0.UMACNXM, amire rákerestem és egy 170MB-os update.

Köszönöm mindkettőtöknek! :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.