Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) Atomgeszi válasza hito (#8950) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ha a linkemen a fórumos hsz-ekbe beleolvasol, többen is updateltek MIUI14- stabilról.

(#8952) crok válasza hito (#8950) üzenetére


crok
nagyúr

Rakerestel valamire es megtalaltad az azonos verzioju gyari blockOTA ROM-ot a Xiaomi.EU ROM-ok kozti kereses helyett - de en is adhattam volna a frissebbet, pontosan ugyanezt:

xiaomi.eu_multi_ISHTAR_OS1.0.6.0.UMACNXM_os1-14.zip

Ez mar pontosan ugyanaz amit feldob az updater (en meg tulgorgettem a legelsore.. sry).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8953) hito válasza crok (#8952) üzenetére


hito
nagyúr

Ne viccelj, örülök, hogy segítetek :)

Atomgeszi: remélem hamarosan én is köztük leszek :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8954) Danecay válasza Atomgeszi (#8951) üzenetére


Danecay
őstag

Lehet én értettem félre, de nekem az jött le hito a #8943 hozzászólásában arról érdeklődött, hogy abban az esetben kell e wipe, amennyiben a jelenlegi xiaomi.EU-s rom-ját, nem xiaomi.EU HyperOS-re frissíti, ami így logikus is. Számomra ez alapvetően is így jött át, amit a #8945-ben meg is erősített, hogy nem írhatott másról, hiszen nem is volt tudomása xiaomi.EU HyperOS ROM létezéséről.

(#8955) Atomgeszi válasza Danecay (#8954) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Már kapott rá választ korábban is:
[link]
Ugyanitt a [link] 29-es hsz-ban volt említve, hogy már van stabil hyper os xiaomi.eu-n. Amit utána később végig tárgyaltunk, hogy minden ugyanaz, mint eddig csak más néven fut. :D

(#8956) hito


hito
nagyúr

Már én is HyperOS-en vagyok, valóban pofon egyszerű volt :D A driverekkel kicsit megszenvedtem, mert nem akarta FB módban felismerni a telefont, de végül csak beadta a derekát.

Az új rendszer (illetve felület) nagyon tetszik, még a Play-nek se kellett adattörlés, szépen vette az akadályt.

Mobilfizetés pipa, injector kérdés nélkül települt és tette a dolgát. Viszont Telekom TVGo-t nem sikerült átvernie, ugyanúgy nem tudom használni a nyitott BL miatt. Elindul, de közli, hogy nem biztonságos a telefonom és nem csak bezárni lehet. Erre valami megoldás? Nem dőlök a kardomba, ha nincs, de azért jó lenne ha működne.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8957) crok válasza hito (#8956) üzenetére


crok
nagyúr

Sajnos erre még nincs megoldás, Magisk nélkül is elbukik azon hogy custom ROM (merthogy Xiaomi.EU).. Más custom ROM-on simán indítható.... ... .. .

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8958) hito válasza crok (#8957) üzenetére


hito
nagyúr

Akkor ez így marad, ennyi kellemetlenség belefér.

Bár azon azért elgondolkoznék, hogy visszaállok official romra és visszazárom a BL-t, de csak akkor ha legalább ennyire magyar a gyári HyperOS is.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8959) crok válasza hito (#8958) üzenetére


crok
nagyúr

Dehát van belőle globál, MIXM és EUXM is [hivatalos letöltő oldal] && [mirom.ezbox letöltő oldal] szerint is, recovery és fastboot ROM is. Az összes gyári ROM fajtából van már rá HyperOS. Miért ne lenne magyar nyelv az MIXM-ben meg az EUXM-ben?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8960) Atomgeszi válasza hito (#8958) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Kínai készülékkel nem tudsz, és ne zárd vissza a BL-t sem, mert tégla lesz.

(#8961) crok válasza Atomgeszi (#8960) üzenetére


crok
nagyúr

Kinai az az ishtar amije van? Nem Global vagy EEA? :F Akarhogy keresem itt nem talalok ra utalast hogy a keszuleke kinai CNXM lenne.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8962) hito válasza crok (#8961) üzenetére


hito
nagyúr

Pedig csájna :K

Atomgeszi: legjobb tudomásom szerint vissza lehet állni gyári rendszerre és vissza lehet zárni utána a BL-t. Aztán lehet, hogy rosszul tudom. De ezek szerint hiába, mert kínai HyperOS-ben nincs magyar ha jól értem, globál HyperOS-t meg nem tudok rá tenni ezek szerint (csak nyitott BL-rel, amivel nem vagyok beljebb :) ).

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8963) crok válasza hito (#8962) üzenetére


crok
nagyúr

Akkor igaza van Atomgeszinek, ne zard vissza globalon.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8964) Atomgeszi válasza hito (#8962) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem. Kínai készülékkel nem lehet sajnos.

Páran tégláztak már így telefont. Persze vissza lehet hozni élők sorába, de felesleges körök.

CN ROMon nincs magyar.

Nyitott BL-lel tudsz rátenni globál HyperOst de nem zárható.

Akkor meg már jobban megéri a Xiaomieu

(#8965) crok válasza hito (#8962) üzenetére


crok
nagyúr

Mindenesetre az injector apk-t frissitsd, pont most torte el a Google es most jott ki fel oraja.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8966) hito válasza crok (#8965) üzenetére


hito
nagyúr

1 órája még fizettem az órával és a telefonnal is :DDD Köszi az infót!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8967) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok !
Mèg MiUI 14, android 13 használok. Zárolt kèpernyőnèl, videón hívnak messengeren, ès ki sem jelzi. Mi lehet ennek az oka, milyen beállítást kell erre eszközölni ?

kengyel

(#8968) p@gabi válasza kengyel (#8967) üzenetére


p@gabi
tag

Esetleg az engedélyeknél a képernyőzáron való megjelenítés nincs kikapcsova vagy rákérdezésre állítva?

(#8969) Bferibörs válasza kengyel (#8967) üzenetére


Bferibörs
addikt

Elsősorban messenger problémára tippelek,sajnos úgy sz@r ahogy van,egyre több a probléma vele. :W Már a Viber is elkezdte.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#8970) yanna válasza Bferibörs (#8969) üzenetére


yanna
őstag

Viber sima hanghívás sem jelenik meg a kijelzőn nálam lassan 1 éve. Csak appon belül tudom felvenni. :(((

(#8971) kengyel válasza p@gabi (#8968) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ott teljesen rendben, az alkalmazás használata közben. Akkor lehet, ez maga az alkalmazásnak a hibájára tehető.
Köszönöm nektek ! :R

kengyel

(#8972) gjoco1


gjoco1
addikt

Ma csináltam egy gyári vissza állítást ( HyperOS ) .
Zárképernyőről a szolgáltató ( k ) nevét hogy tudom eltávolítani ?
Emlékeim szerint előtte nem volt . .

Köszi !

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#8973) borix


borix
őstag

Üdv. Az lenne a kérdésem hogy a Xiaomi a Redmi és a Poco vonalat egyformán kezeli szoftver támogatás terén?

(#8974) Viktor0610 válasza borix (#8973) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem.
A Xiaomi készülékek jellemzően tovább kapnak támogatást, mint a Poco / Redmi telefonok.

Samsung Galaxy A54

(#8975) borix válasza Viktor0610 (#8974) üzenetére


borix
őstag

Csak a Poco vs Redmi vonalra gondoltam pl android fővázió, hiba javítások.kezelése.

(#8976) Viktor0610 válasza borix (#8975) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jajj, akkor nem olvastam értőn. :D
Azt látom a Xiaomi kapcsolódó oldalán, hogy 2-3 évet ad mind a Poco, mind a Redmi telefonokra. Ez általában 2 főverziót jelent, plusz további kb. 1 év biztonsági frissítéseket.

Samsung Galaxy A54

(#8977) borix válasza Viktor0610 (#8976) üzenetére


borix
őstag

Poco X6 miért nincs az AER Information alatt?

(#8978) Viktor0610 válasza borix (#8977) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez jó kérdés.
Más Poco modelleket sem találok, amikre rákerestem. (F5, X5 pl.)

Samsung Galaxy A54

(#8979) apollo12


apollo12
veterán

Heló lenne egy céges Xiaomi redmi note 12 pro telefon, és észre vettem hogy jóval halkabb a zene kocsiban ( Bluetooth) , mint saját Xiaomi 13nál, Youtube meg hasonlóknál.
mi lehet probléma ? ( neten semmi fix megoldást nem találtam rá sajnos )

[ Szerkesztve ]

(#8980) D1L1ZS válasza apollo12 (#8979) üzenetére


D1L1ZS
őstag

EU korlátozás miatt valszeg.

Telefon régióját állítsd át EU-n kívülire (nekem pl US van) majd telefon restart.

Ez talán segít.

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#8981) apollo12


apollo12
veterán

sajnos nem segített :( , moddolt rom létezik hozzá ?

(#8982) crazyman válasza gjoco1 (#8767) üzenetére


crazyman
csendes tag

Végül rendbejött, és működik a GW5pro a Hyperen is.
Felraktam az 1.0.24.02.20-as DEV ROM-ot, illetve újraraktam a Wearable appot. Utána minden tökéletes, van kapcsolat, értesítések, minden.
Vszleg a ROM-ban javítottak, mert korábban az app újratelepítése nem segített.

A HyperOS-sel így már szinte minden jó, GPay fizetés is megoldódott.
Egyedül a light és a proximity sensor nem működik. Ez nyilván a Mi9 port hibája, de hátha tudtok erre vmi orvosságot...

(#8983) gjoco1 válasza crazyman (#8982) üzenetére


gjoco1
addikt

Köszi , hogy megosztottad a megoldást !

DE , ezt a menetet nem csinálom meg , mert elsődleges kapcsolat a Samsung Note10+ al van . A Redmi , csak játszós telefon nekem . Néha néha előveszem és használom pár napot . :DDD Addig elvagyok vekker kapcsolat nélkül is . . . . :)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#8984) user26


user26
aktív tag

Üdv!
Xiaomi Could a SIM 1 Hívásnapló szinkonizálását nem engedi, vagyis nem sikerül Inaktív a kapcsoló. Szolgáltatás aktiválásához írjam be a számom ablakot dobja fel,be írom de semi nem történik.
HyperOS V1.0.2.0.ULFTWXM.
Mit lehetne kezdeni ? SIM ki/be nem oldja meg.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#8985) hakos1987


hakos1987
őstag

Sziasztok!
Olyan érdekes hibával találkozott már valaki, hogy van egy Xiaomi 13T Pro, ami a gyári MIUI és most HyperOS alatt is azt csinálja, hogy a BT-n hozzá csatlakoztatott Samsung Watch 5 órával megszakad a kapcsolat és nem csatlakozik vissza, csak ha ki-be kapcsolom a BT-t. Sajnos van, hogy óránként többször is megszakad és magyon bosszantó, de az okára nem jövök rá :W

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#8986) janakbacsi


janakbacsi
őstag

Redmi Note 13 Pro n szeretnék bootloadert nyitni, de úgy már nem működik mint a Poco F5 esetében. Valami regisztrációról és napi limitről hallottam. Van valakinek pontosabb infója?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#8987) szimi57 válasza janakbacsi (#8986) üzenetére


szimi57
őstag

Esetleg? [link]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#8988) user26 válasza janakbacsi (#8986) üzenetére


user26
aktív tag

Erre gondolsz ?
Röviden:
"töltse le a Xiaomi Community 5.3.31-es vagy újabb verzióját
> módosítsa az alkalmazás régióját Globálisra
> jelentkezzen be Xiaomi-fiókjába
> kattintson a Bootloader feloldása
> kattintson az Engedélyek feloldása lehetőségre
> ennyi.
Ha azt látja, hogy az Alkalmazáskorlát elérte a kvótát, meg kell várnia, amíg a kínai idő szerint délelőtt 0:00-kor visszaáll.

Most nagyon egyszerű a teendője! Képes lesz feloldani a rendszerbetöltőt, mint korábban. Az új Xiaomi HyperOS esetében a rendszerbetöltő feloldási ideje 168 óráról 72 órára csökkent."

+
Úgy tudom,hogy heti két nap áll a rendelkezésre, és a két napba fix mennyiségű nyitás lehetséges, köv héten újra lehet próbálkozni, és így tovább..

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#8989) spiderpig820


spiderpig820
aktív tag

Sziasztok!

Olyan témát tudtok ajánlani, ahol a záróképernyőn a Spotify lejátszónál van 15 másodperces előre/hátra ugrási lehetőség?

Tegnap frissítettem hyper-re, egyelőre egyik témánál sem találtam ilyet, korábban ezt nagyon kedveltem.

4B

(#8990) gjoco1 válasza spiderpig820 (#8989) üzenetére


gjoco1
addikt

Szia !
Sajnis egyenlőre ( bár biztos tapasztaltad ) az eddig használt témák zöme nem kompatibilis a HyperOS környeztével .
Én is sasolgattam . .
Gondolom folyamatosan frissíteni fogják . ( vagy nem :DDD )

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#8991) TomPack


TomPack
őstag

Sziasztok!

Xiaomi 13t Pro-t használok, HyperOS van már rajta.
A Gmail értesítésekkel van egy kis gondom.
Megérkeznek azonnal, felugrik a lebegő értesítés, viszont random nincs hangja!
És egyszerűen nem tudok rájönni mi okozhatja ezt!

Ha le van zárva a képernyő, akkor mindig hanggal is jelez ha e-mailem jön, de amikor fel van oldva mert mondjuk éppen böngészek, akkor néha van hangja a lebegő értesítésnek, de általában néma marad. :F

Az összes többi app rendesen működik.
Másnál is fennálló ez a probléma?

(#8992) Landsmann


Landsmann
addikt

A minap olvastam, hogy a Google keresztbe tesz a rootolt telefonoknak. A Google féle Message RCS üzenetküldő nem fog működni, de olyan szinten nem, hogy a meglévő üzeneteket is eltünteti.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#8993) BigManus válasza TomPack (#8991) üzenetére


BigManus
addikt

Szia! Redmi 12.
Ugyanez a gond. Hol van hang, hol nincs.
De lezárva vagy feloldva, az mindegy.
De van, hogy a kontakthoz beállított hang sem szól, csak pittyegés van, utána gondol egyet és a beállított szól.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8994) AiRLAC válasza Landsmann (#8992) üzenetére


AiRLAC
addikt

Van erre egy linked?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#8995) Landsmann válasza AiRLAC (#8994) üzenetére


Landsmann
addikt

Sajnos nincs. A Google hírek dobta fekl ma reggel is, meg talán tegnap vagy tegnapelőtt.
Rákerestem:
Itt van.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#8996) crok válasza AiRLAC (#8994) üzenetére


crok
nagyúr

A Forbes magazin is írt róla.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8997) hito válasza Landsmann (#8992) üzenetére


hito
nagyúr

Sokszor ezek a szankcionálások egy kalap alá veszik a root-olt telefonokat a nyitott BL-rel rendelkező készülékekkel. Vajon itt is ez a helyzet? Tehát ha nyitott a BL, ugyanez várható?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8998) crok válasza hito (#8997) üzenetére


crok
nagyúr

Egyel fentebbi linkem ;)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#8999) gelbelex válasza crok (#8998) üzenetére


gelbelex
őstag

Szia,
ennek fényében mennyire/meddig van értelme MIUI-ről pl. crDroid-ra váltani..?
Root nélkül.
(Elolvasva a Magisk topik összefoglalóját, Doc Brown után...: Magasságos egek! :Y )

[ Szerkesztve ]

(#9000) crok válasza gelbelex (#8999) üzenetére


crok
nagyúr

Hát akkor neked semennyire.. mert ez csak rosszabb lesz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.