Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#66851) Bull Boss válasza alufelni (#66843) üzenetére


Bull Boss
senior tag

asztalt kell borogatni nincs más megoldás.. rögtön visszaadják az árát kp ben... tapasztalat...

(#66852) bnorci71 válasza Wiz Khalifa (#66848) üzenetére


bnorci71
addikt

ha belegondolsz 30 nap szabi a plafon az 1,5hónap

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66853) Wiz Khalifa válasza bnorci71 (#66852) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Mármint hogy max annyi vehető ki egy évben?

Nem mindenkinek. Anyámnak pl 35 nap van egy évre.

Nekem meg 15/év. :DDD

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#66854) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Üdv

Tud valaki megbízható, nem kontár szakembereket ajánlani egy ház külső hőszigeteléséhez a környéken?

[ Szerkesztve ]

(#66855) mycso válasza Wiz Khalifa (#66848) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Milyen autót vettél végül?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#66856) Vangelis válasza mycso (#66855) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ezek szerint rosszat ;]

:R :R :R sorry

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#66857) Wiz Khalifa válasza mycso (#66855) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ment PM. :)

Smoke some weed nigga!

(#66858) --ka válasza mycso (#66855) üzenetére


--ka
senior tag

Az aláírásából következtetve: VW.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#66859) elistvan


elistvan
senior tag

Megoldódott.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#66860) bnorci71 válasza Wiz Khalifa (#66853) üzenetére


bnorci71
addikt

a 30 a normál szabi ami a korral jár szépen emelkedve
gyerekekre járhat még pótszabi meg nem tudom még mikre

én tavaly értem el a plafont a 30 nappal,
a te 15 napod viszont kevés 20 a minimum, ha egész évet dolgozol

http://officina.hu/gazdasag/60-szabadsag

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66861) WildBoarTeam válasza bnorci71 (#66860) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Így van.
Az alapszabadság 20 nap, ez mindenkit megillet, aki Magyarországon dolgozik (függetlenül attól, hogy milyen cégnél) és nem feketén.
Erre jöhet kor szerint még 10 nap.
Ha van kiskorú gyerek +2 nap, 2 gyerek esetén +4 nap, három vagy több esetén accem +7 (?), ezzel még a 30 napot is túl lehet lépni.

blabla

(#66862) misu


misu
aktív tag

Hy!

Nincs valakinek régi, hibás MOTOROS fűkaszája eladó?

Akár hiányosan is érdekelne, egy havernak kell, darabra.... ;]
Nem ingyen!!!
Ha kell érte megy!

Priviben gyorsabb!

Szép napot!

Bye!

Bűn az élet.

(#66863) Wiz Khalifa válasza --ka (#66858) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A kis cseles. :DDD

A cuccoknál a konkrét vasat is láthatod. :)

Smoke some weed nigga!

(#66864) tux74


tux74
csendes tag

Eladó:

ASUS EN210 SILENT/DI/1GD3/V2(LP) videókártya

Teljesen új gépben még nem járt. Dobozában tartozékaival. (alacsony hátlap, driver lemez..)

5000Ft

(#66865) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok! Julius 26 tól Miskolcon leszek
ezért néhány bigyula eladó:)

Nyári kiárusítás:

Eladó egy vezeték nélküli Fejhallgató tölthető akkumulátorokkal

Panasonic RP-WF810E-K fejhallgató
rádiófrekvenciás fejhallgató
863 MHz átviteli frekvencia
100 méter maximális működési távolság
40 mm-es membrán
18Hz - 22 kHz átvitelifrekvencia tartomány

intel E7300 2.6 Ghz

intel core2 6600 2.4 GZ

kingmax 512 Mb DDR2 533Mhz

akit érdekel dobjon egy privit.

(#66866) Caldera válasza Wiz Khalifa (#66853) üzenetére


Caldera
aktív tag

A 15 nap/év hogy jön ki, 20 nap az alapszabadság?

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#66867) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok! melyik a legjobb étterem tapolcán?

(#66868) jFox válasza Jarod1 (#66867) üzenetére


jFox
őstag

Tusculanum. Bár már régen voltam ott, de akkor nagyon jól főztek.
Legutóbb a Napfény kertben voltunk ott is jó a kaja, csak egy kicsit retro hangulatú az egész. Annyira, hogy csak kp -val lehet fizetni. :)

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#66869) bnorci71 válasza jFox (#66868) üzenetére


bnorci71
addikt

azt mondják egy ideje már nem olyan jó, a Kemencés is jó volt amíg a gárda át nem ment a Molnár Csárdába az viszont most szerintem verhetetlen.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66870) AtHoS válasza bnorci71 (#66869) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Molnár Csárdára +1 tőlem is.
Múlt hónapban voltam ott és mondhatom ízben, mennyiségben, tálalásban nagyon is rendben voltak a kaják, italok. Kiszolgálás is nagyon rendben volt, ráadásul éppen esküvő volt a kert helységben így extraként Szakszon Csabáék kellemes hangulatot teremtettek élőzenével :K

Szerk.

Mondjuk parkolással lehetnek gondok, mert azért ott nem végtelen a hely hozzá, de megoldható

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#66871) laika1200 válasza alufelni (#66843) üzenetére


laika1200
csendes tag

Ez a számomra ismerős "darkos" garos ügyintézés. Mivel az új jogi szabályozás nem tartalmaz konkrét határidőt "A Ptk. szerint a kijavítást vagy kicserélést – a dolog tulajdonságaira és a jogosult által elvárható rendeltetésére figyelemmel – megfelelő határidőn belül, a jogosultnak okozott jelentős kényelmetlenség nélkül kell elvégezni. " ezért annyit tehetsz hogy visszamész az üzletbe, kéred a lapot, kéred a főnököt, kéred a vásárlók könyvét ebben a sorrendben (olyan nincs hogy nincs) , közben csapkodod az asztalt. Ekkor úgy fognak rád nézni mint a véres rongyra, de jó eséllyel megoldódik a lap csere. Ha mégsem akkor beírod a vásárlók könyvébe hogy 6 hete nem intézik a cserét, ez neked jelentős kellemetlenséget okoz... erre kötelesek reagálni, mert ha az NFH arra téved és ellenőrzi a vásárlók könyvét akkor a panasz mellé kell legyen tűzve hogy milyen megoldás született...

Volt már pár ismerősöm aki megette ezt (pár száz forint megtakarítás reményében vásárolt ott), ha nem állsz a sarkadra akkor elhúzzák akár 3 hónapig is... ha pedig közben kifut a lap akkor még megpróbálnak lehúzni azzal is hogy vagy olcsóbbat akarnak egy az egyben adni vagy értékcsökkent áron akarják beszámítani a garos lapot.

Ez a hozzászólás szubjektív tapasztalatom alapján született, aki kereskedőként magára ismer benne, az szégyellje el magát!

[ Szerkesztve ]

(#66872) --ka


--ka
senior tag

Eladó 2 darab 1 GB-os egyoldalas DDRII 800 Mhz Kingmax memória.
- KLDD48F-B8KB5 FGUS (CL5@800), 1500,- Ft,
- KLDD48F-B8MN6 MNE (CL6@800), 1500,- Ft.
A kettő együtt 2000,- Ft.

Érdekességek, további infók:
- mennek együtt duálban, ha kézzel beállítod a BIOS-ban, akkor 800-on CAS 6-6-6-18-on,
- auto-n 667MHz-en futnak duálban,
- a második még az is lehet, hogy hamisítvány, mert valójában a Crucial olcsó márkája a Rendition (RM12864AA800-M8FJ1) azonosítója van az SPD-ben és MT chipekkel szerelt,
- véletlenül derült ki, hogy zokszó nélkül mennek 800 MHz felett is; 428 MHz-en gond nélkül (azaz DDR II - 857, CAS 6-6-6-18) elindultak duálban, szerintem bőven húzható feljebb is.

Szóval, ólcsó, jó, vigyétek!

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#66873) Diokhan


Diokhan
addikt

Sziasztok!

Tervezi valaki, hogy megy vasárnap a Hungaroringre a magyar nagydíjra?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#66874) tux74


tux74
csendes tag

Eladó:

TOSHIBA MQ01ABD032 320GB 2.5 HDD (100/100)

4800Ft

(#66875) Jarod1


Jarod1
addikt

Eladó cuccok, procik, RAM
[link]

érdeklődni priviben

(#66876) jFox válasza Jarod1 (#66875) üzenetére


jFox
őstag

Kár, hogy nem látszik a képen, hogy mi milyen paraméterekkel rendelkezik. :(

Amúgy nekem is van egy csomó 775-ös procim eladó. Többféle, Celerontól C2D-ig. Ha lesz egy kis időm összeírom. Addig is ha valakit érdekel ilyesféle portéka az ne habozzon PÜ-ben jelezni. :K
Csere is érdekel: keresek AMD X2-es procit, kizárólag csere alapon.
:R

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#66877) Jarod1 válasza jFox (#66876) üzenetére


Jarod1
addikt

intel E7300 2.6 Ghz 2 db

intel core2 6600 2.4 GZ

kingmax 512 Mb DDR2 533Mhz

(#66878) vepe


vepe
senior tag

Weblap készítéséhez keresek egy kollégát.
Meglévő weboldalt kellene profi szinten átalakítani.

Van itthon egy játékgépem (kocsmai nyerőautomata :) ), ami egyik pillanatról a másikra megadta magát, ennek a javítására keresek egy vállalkozó kedvű kollégát.
A gép számítógép alapokra épül fel, szóval aki pc-ket javít szerintem megtudja bütykölni.

(#66879) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Jól kinéző pálinkás üveget szeretnék venni, kb. 50 db-ot, csavarkupakosat. Miskolcon lehet valamerre?

[ Szerkesztve ]

(#66880) jFox válasza Ereshkigal (#66879) üzenetére


jFox
őstag

Északüvért.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#66881) PLaci58 válasza Ereshkigal (#66879) üzenetére


PLaci58
őstag

Lehet kapni 1800/db, csak ki kell inni belőle a barackot 😁

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#66882) bnorci71


bnorci71
addikt

32-64 Micro SD valakinek feleslegbe jó áron?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66883) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok valakinek van tapasztalata az ilyen márkájú tévékkel?

[link]

Tiszta hülye aki nem normális

(#66884) Vangelis válasza LaciMc82 (#66883) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Sokat eladtak belőle...

Garancia van .. nagy gond nem lehet.

Garanciát is jól kezelik.

Saját márkás termékük.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#66885) JamesFinn


JamesFinn
senior tag

For Sale:
[link]
[link]
Személyesen kazincbarcikán.

(#66886) diablo1984 válasza Vangelis (#66884) üzenetére


diablo1984
veterán

ja, csak gariidőn túl, lehet a szelektív mellé támasztani, ha megkotlik, mert alkatrészbeszerzés lehet bajos hozzá.... bár ezekhez mindhez, inkább kuka, mint kínlódjanak vele...

(#66887) WildBoarTeam válasza vepe (#66878) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Szerintem mindkét eset elég speciális...
1. Kész weblapot átalakítani az egyik legmacerásabb, mert ugye nem tudni, hogy az előző készítő mit/hogyan csinált. Lehet érdemesebb az egészet valami cms rendszer alá "beköltöztetni" és akkor a jövőbeni tartalomkezelés is könnyedén kivitelezhető.
2. Ha jól rémlik az ilyen gépekben valami PCI-os vezérlőkártyával oldották meg a ki-bemeneteket (gombok, fények, kijelzők, stb.), szóval nem biztos, hogy egyszerű lesz a megoldás.

blabla

(#66888) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! A következp a problémám. Február 28.án vásároltam egy panel lakást a belvárosban. A régi tulaj külföldöm dolgozik évente kb 2x jár haza. A vett egy kisebb garzon lakást, neki igy jobban megérte. Ezzel nincs is gond csupán annyi, hogy a lakáshoz tartozik tároló helység amire nagy szükségem lenne. A régi tulaj oda pakolt be pár dolgot pl szobakerékpár egy szekrény stb. A kulcsát nem adta ide a lakás kulcsátvételekor, arra hivatkozott, hogyha sikerült lakást vennie el fogja vinni. Azóta már vásárolt lakást. Többször is megkerestem a kulccsal kapcsolatban, hogy szükségem lenne a tároló legyen szíves átadni. Mindig azt mondta, majd bedobja a postaládába. Aztán hónapokig nem jelzett vissza, fel sem vette stb. A napokban összefutottam vele a plazaban, éppen hazajött. Mondtam neki hogy mostmár tényleg adja ide a kulcsot és csak igérgetett ahogy eddig is... Mit lehet ilyenkor tenni? Jogomban áll a saját lakásomhoz tartozó tárolón feltörni a zárat és kipaterolni a cuccait? Illetve új zárat feltenni? Szerintetek?! :W

(#66889) Vangelis válasza Bull Boss (#66888) üzenetére


Vangelis
nagyúr

jah.. A tiéd a tároló :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#66890) Bull Boss válasza Vangelis (#66889) üzenetére


Bull Boss
senior tag

Amugy a dolgot még bonyolitja az, hogy a tároló 2 személyé. Tehát rajtam kivül még egy másiké. Őt kérdeztem nem adja ide a kulcsát, hogy lemásoljam. A zárfeltörős történet sajnos ezért is bonyolult :( Ki az aki tudna nekem kulcsot adni? A közös képviselőnél van tartalék kulcs? :U

(#66891) Teng válasza Bull Boss (#66888) üzenetére


Teng
aktív tag

Szerintem csak akkor, ha az adás-vételi szerződésen is fel van tüntetve a tárló és a földhivatali bejegyzésen is (hogy a Te tulajdonodba került). Sok bérházban a tárló, megegyezéses - osztozkodós jelleggel működik 'Egyezz meg a többi lakóval' ezt mondják a társasház kezelőben.. Tehát ha papír alapon nincs leírva, hogy kizárólagosan a Tiéd akkor lehetnek jogi problémák belőle attól függetlenül, hogy nem az Övé már a lakás.

(részben lakás biztosítás kötéskor szembesültem vele)

Amennyire tapasztaltam a társasháznak nincs a tárolókhoz kulcsa, még a kapuhoz se, csak az elzárt kukás tárolóhoz tudtak adni..

Mivel írtad másé is a tároló így már nem éri meg feltörni' semmiképp sem, inkább megpróbálni lemásoltatni, ha engedné..

[ Szerkesztve ]

(#66892) WildBoarTeam válasza Bull Boss (#66888) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Szerintem nem ilyen egyszerű, mivel rajta(d) kívül szerintem mások is vannak a tárolóban, szóval nem célszerű feszítővassal nekiesni. :)
Ami szerintem célravezetőbb: Vedd fel velük a kapcsolatot és másoltatsz magadnak kulcsot, vagy elővezeted nekik, hogy a régi tulaj nem adta ide a kulcsokat, így nem garantált, hogy nem fogja egyszer puszta jóindulatból kipakolni az egészet és emiatt lehet célszerű lenne lecserélni a zárat. Ez utóbbival kilőtted a régi tulaj hozzáférhetőségét és lesz tárolóhelyed (meg egy szobabiciklid ;] ), bár lehet a zárcsere költségét érdemes bevállalnod (gondolom sima laposkulcsos zár, ami 2-3k)

Ha utána küldesz egy üzenetet a fickónak, hogy másnap a kuka mellé teszed a cuccait, még zokon se veheti ha megteszed.

Szerk.: Ja látom már megkerested a másikat... hát ez köcsögség a részéről, de érdemes meglesned az adás-vételit, ha abban szerepel, akkor biza nem akadályozhat meg benne. Ha nincs kulcs, hívod a közös képviselőt és közlöd vele, hogy mivel abban a helyiségben neked van tulajdonrészed, te hívsz egy lakatost, aki fel fogja törni és szeretnéd, ha a részükről is jelen lenne valaki a további kellemetlenségek elkerülése végett. Ezután meg adsz egy kulcsot a másik tulajnak. De ehhez tényleg kell, hogy legyen benne a szerződésben.

[ Szerkesztve ]

blabla

(#66893) bnorci71 válasza Bull Boss (#66890) üzenetére


bnorci71
addikt

közösnél csodálnám ha lenne

egy ügyvédi levéllel hívd fel határidővel hogy adja át a tárolót amit a szerződés szerint a tiéd, ellenkező esetben kipakolod a cuccát
a másik tulajjal pedig beszéld meg hogy vagy másol neked kulcsot vagy a közös képviselő jelenlétébe feltöröd a pincét és kap az új kulcsból

válasszthat

szerintem, de egy ügyvéd tud tutit mondani keresd meg aki a szerződést csinálta

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66894) Teng válasza WildBoarTeam (#66892) üzenetére


Teng
aktív tag

Az eleje tényleg jó 5let. De jogilag van valami szabály emlékezetem szerint rá, hogy nem lehet ilyen egyszerűen kidobni más értékét, főleg nem úgy hogy küldesz egy üzenetet..

(Ha a szerződésen nincs lefektetve a tároló akkor para van..) Ráadásul a tulajdon, meg a használati jog velejárója eltér..

Még egy érdekesség, van olyan lakás ahol van olyan tároló amit csak Én' használok, de papíron nem az Enyém.

És van olyan tároló ami az épületben lakóké, de közös képviselő-lakás szövetkezet nem tud hozzá kulcsot adni, mondván kérjek a lakóktól, az adás-vételin nem szerepel de az ott lakóké közös tároló.

[ Szerkesztve ]

(#66895) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Még annyi, hogy a másik tulaj aki nem ad kulcsot szépen berendezte konditeremnek a helységet.. Én nem szeretnék nagy placcot elfoglalni, egy kisebb lemezszekrényt szeretnék amibe a horgászbotjaimat be tudom pakolni. Erre van valami szabály, hogyan kell megosztani a tárolót?

(#66896) WildBoarTeam válasza Teng (#66894) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Mondjuk ha a tulajdona, akkor simán kipakolhatja, hisz az illetőnek az adott helyiséghez onnantól, hogy eladta semmi köze hozzá. Ha meg ott akarja tárolni a cuccait, akkor fizessen érte bérleti díjat.

Abban is igazad van, hogy a közös helyiségeknél lehet mindenféle variáció.

Ami még mondjuk szóba jöhet, hogy amikor beköltözött BullBoss, akkor a közös képviselettel is szerződött, abban a szerződésben is szerepelhet bejegyzés, hogy neki jár a lakás négyzetméterrel arányosan X négyzetmézet tárolóterület. Ha ez abban a szerződésben benne van, akkor szintén lehet menni a közös képviselőhöz, hogy a másik tulaj nem engedi hozzáférni, neki pedig nincs kulcsa. Véleményem szerint ilyenkor a kk is lecseréltetheti a zárat, de ezt majd ők megmondják.

BullBoss
A lakás négyzetméterével arányosan. Ha azonos méretű lakásod van mint a másiknak, akkor fele-fele.

[ Szerkesztve ]

blabla

(#66897) gaben1117 válasza WildBoarTeam (#66896) üzenetére


gaben1117
senior tag

Sajnos nem pakolhatja ki a cuccokat csak ugy,barmennyire furan is hangzik. :F

Az egyik kollegamnak ilyenböl volt most rendörsegi ügye, 4db kb 10 eves teli gumiabroncs miatt. Kidobta, az abroncsok tulaja meg feljelentette a rendörsegen. A kb 0 ft ertek miatt csak valami elmarasztalas lett a vege, de csak ovatosan.

(#66898) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Tehát hogyha megoldódik a kulcsmizéria, akkor én jogosan kérhetem a másik tulajt, hogy valahogy osszuk két részre a tárolót és ő csak oda pakoljon?

(#66899) jFox


jFox
őstag

Az alábbi processzorok eladóak/cserélhetőek:

Intel Celeron 430 - csoki/sör
Intel Pentium 4 630 - 0,5k
Intel Pentium Dual-Core E2160 - 0,8k
Intel Pentium Dual-Core E5200 - 1k
Intel Core2Duo 6600 - 2k
Intel Mobile C2D T5500 - 2k

AMD Sempron SDX140HBK13GQ - csoki/sör

2x256Mb RAMBUS RAM 1066MHz - csoki/sör

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#66900) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv Srácok!

Nincs véletlen valakinek eladó vagy ingyen elvihető használható szék vagy valami fotel?

ismerőséknek egy nincs a lakásban és nincs mire leüljenek :D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.