Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) -Gabesz- válasza Donki Hóte (#800) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Szerencsére még minden frissül rendesen, nincsen gond.

(#802) spike70 válasza -Gabesz- (#799) üzenetére


spike70
tag

Köszi!
Gondoltam hogy elég lesz bőven amire használnám. Az érdekelne inkább hogy mennyire macerás egy esetleges újratelepítés.

(#803) ballazol válasza spike70 (#802) üzenetére


ballazol
senior tag

Én 85 körül vettem az i5-öst Faternak tavaly ősszel.
Teljesen rendben van. Mennek rajta a 4k-s youtube vidik.
Úgyhogy ne agyald túl.
Aliexpress-ről tényleg gyorsan megjön.

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#804) Pocakhorpasz


Pocakhorpasz
újonc

Sziasztok.
Raspberry Pi lecserélésén gondolkozok.
Olyan mini PC-t keresek, ami szuper csendes, akár passzív hűtéssel rendelkezik.
Media szerver lenne, 7/24 működés, LibreElec futna rajta, 4k 60hz-et tudja.
Létezik ilyen?
Előre is köszönöm a válaszotokat.

(#805) -Gabesz- válasza spike70 (#802) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Nem macerás.
Én USB-s pendrájvról raktam fel win10-et.
A gyártótól letölthető a driver pakk. 1 exe futtatásával fel rak mindent.
Aztán pedig felfrissítettem a win 11-re.

(#806) gbors válasza Pocakhorpasz (#804) üzenetére


gbors
nagyúr

Médiaszerver, médialejátszó, vagy a kettő kombinációja?

Ez pl. médiaszervernek jó, lejátszáshoz elvileg szintén, a 4K 60Hz-et papíron tudja.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#807) KaqXar19 válasza Pocakhorpasz (#804) üzenetére


KaqXar19
tag

Miniforum S100 [link]

AS3202T - 4 magos N3150 cerka - 4 IP kamerához liszensz - 2.5Gbit USB ethernet ajándék és Kingston DC1000B M.2 NVMe 240GB SSD- Enterprise boot drive - onboard power loss protection (PLP) eladó

(#808) szkutyi


szkutyi
őstag

En ha most vennék akkor tbao r1...brutál jó lett magyar teszt szerint.. [link]
Nekem hasonló van(tbao t8 plus n100 18+512), csak nincs benne Sáta port
Összehasonlításképp nálam egy Aida tesztnél 70fok fölé.is megy a proci, nos R1-nél 48 fok volt a max :D.
Plusz hát a hdd hely... :)

(#809) azbest válasza szkutyi (#808) üzenetére


azbest
félisten

azért érdemes fenntartásokkal kezelni az ilyen "teszteket". Mert reklám valójában.
Ettől persze lehet, hogy nem rossz, de nem fogja nagy dobra verni, ha bármi probléma volt vele, mert a vásárlós linkjének használatára akar rávenni.

(#810) szkutyi válasza azbest (#809) üzenetére


szkutyi
őstag

Jogos :)
Ettől függetlenül kíváncsi lennék rá...igaz kb azt tudja mint az enyém csak két Sáta porttal több.xd

(#811) ugyes válasza szkutyi (#808) üzenetére


ugyes
aktív tag

Ezt hitelesebb tesztnek gondolom (ugyanez más név alatt).

(#812) szkutyi válasza ugyes (#811) üzenetére


szkutyi
őstag

Köszi :)
Szerintetek így hogy van egy masszívabb hűtése a tbaot8-nak, van értelme feljebb venni az energia határokat a biosban?
Koszi

[ Szerkesztve ]

(#813) ballazol válasza szkutyi (#812) üzenetére


ballazol
senior tag

én egyáltalán nem piszkálnék egy mini pc-t, de ki miben gyönyörködik... :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#814) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Ezt az aprón találtam, szerintem jó minőségű cucc.
[link]

(#815) brugo


brugo
aktív tag

Mit szoltok ehhez : [link] ?

(#816) azbest válasza brugo (#815) üzenetére


azbest
félisten

Nem rossz, csak kicsit drága és még kell hozzá ram és ssd.
A nevesebb brandeknél talán van hdcp2.2 támogatás, a nonamekből kihagyják sokszor a certet és úgy 4k netflix és hasonlók nincsenek, max fhd. Szóval talán ez is tud hdcp-t, bár nem láttam írva az oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#817) robesz87


robesz87
tag

Sziasztok! Mindennapi használatra (weben böngészés, youtube) szeretnék édesanyámnak egy mini PC-t. Min. 16 Gb memória, 500Gb tárhely jó lenne bele. Milyen opciókat ajánlatok?

Köszi előre is. :R

(#818) Necronom válasza robesz87 (#817) üzenetére


Necronom
senior tag

30 eve Gigabyte cuccokat hasznalok amit lehet, szoval en ezt
De ugyanitt talalsz olcsobbat is pl MSI-ben
Vagy persze hatha meg olcsobak kintrol...
Vagy ha tudsz osszerakni magadnak is, akkor 35k korul van mITX alaplap N100-as procival, ehhez is kell persze memo, hdd/ssd es me tap+haz is....de ez is kijohet 100 alatt is jocskan...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#819) ballazol válasza robesz87 (#817) üzenetére


ballazol
senior tag

80k-ért egy BMAX 6 Pro-t. :))
Még mindig.

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#820) brugo


brugo
aktív tag

Nagy a külömbség az Intel i5- 8500 T = 35 W TDP
és az intel N 200 = 6 W TDP között.
Csodálkozom ,hogy nem jelent meg sokkal több Mini PC N200 -al .

(#821) balazs8907


balazs8907
tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem…. A helyzet az, hogy házi mozihoz eddig 50-100k közötti android alapú média playereket használtam forrásnak.
Mostanában felkeltették az érdeklődésem ezek Mini pc-k. Ilyen 150-200k- ig nézelődtem. Nyílván a sokoldalúság és a windows fogott meg. Viszont nekem szükségem lenne az új szabványok teljes értékű támogatásra. 4k, Hdr, DV, atmos, dts és hasonlók. Mivel ennyire nem értek hozzá, nem tudom hogy kell-e valamilyen hardveres támogatottság ezekhez, vagy a kodek mindent megold..???
Ha ezen múlna akár a linuxot is bevállalnám. Bár soha nem használtam még. Félek a parancssortól. 😊
A lényeg, hogy a film lenne a legfontosabb. Az avr és az oled normálisan kihasználható legyen. Torrent és netezés.
Továbbá a zene. Lossless. 192kHz / 24 bit Audio is fontos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#822) szkutyi válasza balazs8907 (#821) üzenetére


szkutyi
őstag

Még hdr sincs normálisan nem hogy dovi...felejtős...
Zidoo z9x pro egy méltó lejátszó ez esetben számodra. :)
Most látom oled...milyen oled?

[ Szerkesztve ]

(#823) Fisha válasza szkutyi (#822) üzenetére


Fisha
őstag

Corelec-es kis lejátszó nekem a HDR-t (valamelyikeket) szépen hozza. Nem értek hozzá, de azt csak fel lehet egy pc-re is varázsolni nem? Illetve a DV-t is szépen fallbackeli HDR-re. DV az fizetős szabvány szóval legálisan szoftveres lejátszóban nem igazán lesz szerintem, mert a dolby azért elég "kemény" cég tudtommal.

(#824) balazs8907 válasza szkutyi (#822) üzenetére


balazs8907
tag

Nagyon szomorú vagyok. Bíztam abban hogy megoldható minden szabvány. C277 van használatban.

[ Szerkesztve ]

(#825) balazs8907 válasza Fisha (#823) üzenetére


balazs8907
tag

Ha linux alapon a corelec minimum a hdr-el megbirkózik, akkor már azzal is beérném.

(#826) szkutyi válasza balazs8907 (#824) üzenetére


szkutyi
őstag

Zidoo z9x!

(#827) Gombinyó válasza balazs8907 (#825) üzenetére


Gombinyó
őstag

Filmezni elég bármelyik modernebb igp/apu. Arra figyelj, hogy a hdmi csati megfeleljen. Kínai gépeknél nekem bizonytalan volt, hogy milyen hdmi csatlakozó van rajtuk, ezért inkább vettem Asus NUC-ot erre a célra, amire neked is kellene, 13th gen i3 procival, de elég lett volna az N100-as is. Asszem Giga mini pc-t láttam 100e alatt N100-as Intellel, rendes garival és supporttal.
DV nem lesz PC-n, a többi okés. LibreELEC-re is nézz rá, de a Win11-es lejátszás is hibátlan.

(#828) Gombinyó válasza Gombinyó (#827) üzenetére


Gombinyó
őstag

(#829) Necronom válasza balazs8907 (#821) üzenetére


Necronom
senior tag

A Gigabyte Brixet en is mondom, hogy szuperjo, fokepp mar N200-as procival
De 100x inkabb tennek ra egy barmi Linuxot, mint windowst
Ott a Kodi ugyanaz, mint a CE a kiherelt mediaboxokon
A hangszabvanyokkal semmi bajom, sajat tapasztalt nativ 7.2.2-ig van egy Denon AVR-rel
Torrentre a transmission nevu progi van, de azert 20 db-nal ne tarts benne tobbet
A 192/24 az sima liba, a 384/48 is az es a FLAC is
Minden mas ugyanaz mint windowsnal, csak itt a megevett memoria nem 4GB hanem a fele se, a megevett SSD nem 50GB, hanem 4-6GB es az eroforrasaid nem 50%-a marad meg, hanem 85-90%
Ennyit tennek hozza az elottem szolokhoz

ps: persze ugyanezt megteheted egy Intel NUC-on I7/I9-es procival 3-4x ennyi penzert windows 11-en

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#830) balazs8907 válasza Necronom (#829) üzenetére


balazs8907
tag

Köszönöm!

(#831) M4T4D0R


M4T4D0R
tag

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Topton N9N MiniPC-t. Viszont lenne egy érdekes problémám.
A filmek akadoznak rajta, pedig próbáltam többféle programmal lejátszani(VLC, Windows Media Player, Media Player Classic), de nem javult egyikkel sem.
Arra gyanakszom valami a driverekkel lesz, viszont nem tudom mit töltsek le.

A gyártó hivatalos honlapján [link] rengeteg dolog ott van, de egyik sem az én Mini PC-mhez van.
Próbáltam az intel weboldaláról is leszedni valamit de ott meg nem találtam vga vagy ilyesmi drivert.

Mit tanácsoltok? :F

Youtube 4k videók teljesen folyékonyan mennek egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#832) Gombinyó válasza M4T4D0R (#831) üzenetére


Gombinyó
őstag

Én inkább lejátszó szoftver hiányos beállításra tippelek. Nézz be az UHD filmek lejátszása topikba.

(#833) azbest válasza M4T4D0R (#831) üzenetére


azbest
félisten

Windows alatt lehet kell a storeból ms codec av1, hevc/h265, mpeg2 [kép], azt hiszem 1-1 dolcsit lehet elkérnek érte, ha még nincs meg. Lehet, hogy van ingyen valami alternatív csomag, nem ismerem manapság mi menő. Régen talán ffmeg volt jó [link]

N100 procis géphez win11 fel szokott tudni netről rakni minden drivert, ha spécibb lan lenne akkor telepítéskor kéne neki segítség. Eszközkezelőben nincs felkiáltójel gondolom.

Amúg az n100 gpu-jához ugyanaz a driver kell, mint az iris xe és arc gpu-khoz [link] . Az sem túl régi, amit alapból a win11 feltesz.

Nézd meg közben, akár cpu-z -vel, hogy hány MHzen jár a proici, ha valamiért le van limitálva a fogyasztás biosban, akkor előfordulhat, hogy lassabb lesz. Vagy hwinfo progi főképernyőjén a central processor alatt kiválasztva, jobbra kiírja a cpu power limiteket is.

Ha az akadás nem kevés fps, hanem a 24fps-es film egyenetlen, akkor a kadenciahelyes lejátszás a problémád, azt valami médiajátszós topicban tudhatják, hogy lesz jó.

[ Szerkesztve ]

(#834) Necronom válasza M4T4D0R (#831) üzenetére


Necronom
senior tag

Szvsz tedd fel a Kodi-t mint lejatszot
Ez alapbol is is az ffmpeg hasznalja (benne van)
Ha ez sem oldja meg akkor reinstall win...
Am mire hasznalod meg ezt a gepet, muszaj a win?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#835) M4T4D0R válasza azbest (#833) üzenetére


M4T4D0R
tag

Az iris xe driver segített. Egy kicsit jobb lett, bár még mindig kevés az fps amivel lejátsza sajnos... Olyan darabos. TVn sokkal folyékonyabb.

A többi tipp nem segített.

Elindítottam egy játékot. 2.2 és 3.4GHz között ugrál a cpu órajel, általában 3.0 GHz körül. A GPU pedig 350 és 650MHz között, általában 500 körül.
Miközben lejátszom a filmet kb 30% a CPU és VGA kihasználtsága is. A CPU általában 600 és 2400MHz között van. Ugrál folyamatosan.

Sajnos nem tudtam otthonról írni de úgy emlékszem 7W körül eszik a CPU.

[ Szerkesztve ]

(#836) szkutyi válasza M4T4D0R (#835) üzenetére


szkutyi
őstag

Szerintem a tv-n neked be van kapcsolva a trumotion és ezért túl folyamatos, a pc-n pedig 23,976-ot látod.

(#837) azbest válasza szkutyi (#836) üzenetére


azbest
félisten

vagy 60hz-es monitor mellett 23,976, ami döcögösnek hat - kadenciahelyesség :)

(#838) szkutyi válasza azbest (#837) üzenetére


szkutyi
őstag

Az is lehet :)

(#839) M4T4D0R válasza szkutyi (#836) üzenetére


M4T4D0R
tag

Uhhh az lehet... Mert LG TVm van. És azon tényleg sima. De pont azért akartam a Mini PC t mert a TV szoftvere viszont baromi lassú, meg akadozik összevissza.
Ezek szerint lejátszásnál ennyire király? 2 éves Sajnos nem tudom a pontos típusát mert nem vagyok otthon.

[ Szerkesztve ]

(#840) azbest válasza M4T4D0R (#839) üzenetére


azbest
félisten

olyan szoftverrel kell lejátszani, amivel képes filmes frissítési frekvenciákat is használni (nem próbáltam libreelec rendszert még n100-as masinával) és a tévé hdmi bemenetén is lehet kell állítani, hogy ne 60Hz-en akarja csak fogadni pécés módban a képet. De ezt így látatlanban nem fogjuk kitalálni :)
Én meg firetv 4k sticket használok médiafogyasztásra, szóval pécével régóta nem nagyon nézek filmet. Nem tudom pécé hardverrel hogy áll a sokféle filmes hdr és hangos térhatás támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#841) szkutyi válasza M4T4D0R (#839) üzenetére


szkutyi
őstag

Ha LG tv-d van, akkor használj plexet.vagy az is tetü lassú?
Nem tudom melyik lejátszó képes interpoláciora pc-n....

(#842) Patice válasza szkutyi (#841) üzenetére


Patice
nagyúr

Kodi tudja…

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#843) vacs válasza robesz87 (#817) üzenetére


vacs
veterán

Szia.
Én 2 éve vettem anyukámnak netezős és 1080p youtube-hoz egy használt Brand mini pc-t!
Itt el tudod olvasni az akkori kérdésemet és a rá adott válaszokat!
Én végül egy FUJITSU Esprimo D556/2 SFF-t vettem, tőle:
- i3-6100 - 16GB DDR4 - 256GB NVMe M.2 SSD
A gép azóta is hibátlanul működik, néha én is használom és egyáltalán nem lassú ... sőt, pluszban szinte hangtalan is!
Nálunk a cégnél Dell Optiplex gépek vannak, a termelésben kapnak koszt, port, télen hideg, nyáron meleg van, de még így is megbízhatóan működnek.
Szerintem bármelyiket veheted: HP - DELL - Fujitsu - Lenovo.

(^)(>.<)(^)

(#844) azbest


azbest
félisten

Úgy tűnik, hogy aliexpressen már eléggé szórják ki akcióban az N100-asokat.

Ez a FIREBAT AK2 PLUS masina lehet médiajátszónak (hdcp 2.2 nem biztos, hogy támogatott) vagy netezős gépnek jó lehet bruttó 109 dolcsiért 8GB rammal és 256GB ssd-vel, bár lehet megéri 131ért a 16/512 változat. Elvileg cserélhető a ram és ssd benne. És mivel choice módú, így az ali raktárából, itthon futárszolgálattal (mpl/expressone) jön valószínűleg [link] Kamaru néven találni több videót, lehet ahhoz képest eltérés, bár ezen ugyanúgy nézki [link] . Alapból valsz noname ssd és ram van benne. A wifi nem cserélhető.

Hasonló áron megy a mini méretű, integráltabb n100 is [link] A szellőzése lehet nem a legjobb ssd oldalon és m.2 sata noname ssd-je van, ram nem bővíthető. Rossz bios beállítás vagy cmos elem lehúzás után kicsit trükkös lehet újra elindítani.

[ Szerkesztve ]

(#845) brugo


brugo
aktív tag

Ez elegáns és passziv hűtés [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.