- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Argos: Szeretem az ecetfát
- No Voice in the Galaxy
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
#16939776
törölt tag
válasz
djnice #34022 üzenetére
A tömb-CPU között szerintem túl nagy a hőmérséklet különbség, takarítsd meg, és nagyon vékonyan - újbeggyel - kend meg a CPU-t pasztával, és csavarozd rá a a hűtőt. Szedd le és fényképezd le, milyen a minta amit ad a blokkon és a CPU-n.
(#34021) &rew:Csádi idil
Csak a cica meg ne sejtse, hogy meleg a teteje.. viccet félre téve, télen többet játszom
-
#16939776
törölt tag
válasz
djnice #33940 üzenetére
Nézd meg azt is, hogy a CPU és a blokk között hogy terül a paszta. Lehet a kupak is domború/homorú, vagy feszülhet/eltartja onnan a heatpipe bármilyen okból.
A tömbnek is kb. ugyan azon a hőmérsékleten kell futnia mint a CPU-nak. A heat-pipe két vége között pár fok kehet csak, ha a tömb felőli vége elérte/meghaladta a 65C°-ot. -
radi8tor
MODERÁTOR
válasz
djnice #33935 üzenetére
Biztos számít.
Ha nem elég hatékonyan adja át a hőt a hőcsöveknek, akkor nem tudja elvezetni és csak a CPU-n levő ALU kocka melegszik leginkább.HDPlex ház összeszerelési leírásában írják is:
[kép], [kép]Kérdés mennyire meleg a ház és hol meleg. Ha főleg a hűtőbordáknál melegedik, akkor talán jól működik. Ha bent melegedik és ettől az egész belseje felforrósodik, akkor nem jó.
-
J.Cs.
tag
válasz
djnice #33549 üzenetére
Köszi hogy leírtad az alaplaptípusodat. Összehasonlítva a hűtő ugyan olyan, tehát azzal nem lesz gond. A csatlakozó pedig még közelebb lesz mint a tiéd esetében, szóval azzal se. Egész jó kis ház ez, ha lenne rajta egy usb port és még egy 2.5 HDD-nek hely, akkor egyből meg is venném. De még egy kicsit keresgélek, vagy ha tudtok jobbat akkor jöhet!
-
J.Cs.
tag
-
válasz
djnice #33274 üzenetére
Az elektrolit kondi nagyon sokára lesz púpos, ha normális minőségű, ill. jól lett méretezve, akkor 10+ év. Addigra a géped sehol nem lesz.
Az elektrolit kondit nem tudod megúszni, nagyobb kapacitást csak így tudsz megfizethetően elérni. A picoPSU-n is vannak.
Summa summarum, egyáltalán nem kell tőle félni, de nem meggyőzni akarlak. -
válasz
djnice #33270 üzenetére
A legjobbak az FSP-k, érdemes lehet megfizetni őket. Meg lehet venni más tápokat is, csak legyen bennük megfelelő védelem. Érdemes arra figyelni, hogy a hullámosság és a zaj (ripple-noise) értéke 120 mV alatt maradjon (azaz 1%-a a néveleges feszültségnek), ez az ATX előírás. Ezen sok kocka elvérzik, de a jobbak akár 50 mV-ot is tudnak, ami már nagyon jó érték. Mást is érdemes figyelni egy tápnál, de ezeket nem nagyon tüntetik fel, így marad ez mérőszámnak.
Érdekesség, hogy az eredeti pico PSU sem a saját tápjával a legjobb, hanem FSP-kkel.Amúgy, ha van helyed, akkor ez egy nagyon jó szett ezen az áron: [link], esetleg ez: [link]
-
Goose-T
veterán
válasz
djnice #22385 üzenetére
Ez például jó lehet kiindulási alapnak (itthon megkapod 9000Ft-ért), de tápot neked kell venni bele.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Futás, futópályák
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Gigabyte alaplap topik
- Hegesztés topic
- DVBViewer
- Kazy Computers - Fehérvár - Megbízható?
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Max
- További aktív témák...
- Kingston FURY Renegade 32GB (2x16GB) DDR5 6400MHz KF564C32RSK2-32
- ASUS PRIME B360M-A Alaplap
- 16GB-os SODIMM (notebook) DDR4 RAM bazár - nézz be, lesz, ami kell neked!
- Félkonfig eladó!!! Gigabyte GA-B75-D3V+i7 3770+16GB Kingston ram!!!
- Kingston FURY Renegade RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz KF560C32RWAK2-32
- Bomba ár! HP ProBook 450 G7 - i5-10GEN I 16GB I 256SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W11 I Gar
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L480 - i5-8GEN I 16GB I 256GB SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- DDR3 BAZÁR! 8GB 16GB 1333MHz 1600MHz 2400MHz DDR3 memória garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 2TB Samsung 980 PRO NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Eredeti, új Lenovo 330W töltők - ADL330SDC3A
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest