Hirdetés
- LordAthis: RETRÓnia - RETRÓ Mánia - Úton van hozzám egy csodás történelmi darab!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Lalikiraly: Kinek milyen setupja van?
- sziku69: Szólánc.
- sh4d0w: Árnyékos sarok
- Pajac: A csodálatos mandarin
- eBay-es kütyük kis pénzért
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- sh4d0w: Kalózkodás. Kalózkodás?
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
huliganboy
addikt
válasz
prmcsk
#20043
üzenetére
Hmmm kisebbre gondoltam ugyanis egy huszcentis Coller Master ventivel kb 7-8 cm magasról tudtam a 80+-os hőmérsékletet produkálni. A venti a cpu fan bios által vezérelt csatijára volt kötve.
Hat hónapos cucc de újrapasztázom és megnézem mit produkál.... most egy 12cm es molex csatis venti van rajta úgy ahogy a te általad linkelt képen full fordulaton bitang nagy hanggal hűti és így az adataim:
Jelenleg 66 fok
Legmagasabb: 68 fok
-
huliganboy
addikt
-
HookR
addikt
válasz
prmcsk
#19922
üzenetére
83. oldal: "The maximum height of the reference thermal solution (in Figure 9-1) above the motherboard is 46.00 mm [1.81 inches]"
Van aki szerint ez a mondat nem azt jelenti, hogy a referenciahűtés maximális magassága az alaplap fölött 46mm? Ami azért érdekes, mert a 108. oldalon lévő méretezett ábra szerint önmagában a referenciahűtő magassága a 46 mm, az meg ugye a proci tetejétől kezdődik, nem az alaplaptól. Személy szerint a műszaki rajznak több bizalmat szavazok, mint a félreérthető megfogalmazásnak.A CPU tetejének pedig gyakorlatilag 8mm-t számolhatsz az alaplap nyákjának tetejétől. Már nem emlékszem melyik doksiból van az infó, de ha minden igaz ebben a 121. oldal A-val jelölt részletábráján a 3,4 (+/-0,2) mm-nek és a 126. oldal F2-vel jelölt méretének (4,142 - 4,516 mm) összege.
-
#16939776
törölt tag
válasz
prmcsk
#19906
üzenetére
Amilyen kommentet olvastam az mind negatív volt ezen képességével kapcsolatban.
Persze nem próbáltam, így a tévedés jogát fenntartom_!Érheti az embert meglepetés, ha nincs éppen cpu erő, ami átvegye a decodolást.
A hardveres gyorsítás mentes, izomból történő lejátszást preferálom. E8400@1V simán vitt mindent max. 60%-os cpu használat mellett. Az Atomok még nincsenek ezen a szinten... -
HookR
addikt
válasz
prmcsk
#19875
üzenetére
Például az Akasa kínálatában találni Thin Mini-ITX házakat, de ezek közül a passzív hűtésűek nem kompatibilisek az általad linkelt alaplappal (nem a PCIe sín oldalán van a procifoglalat, ahogy az a külön procis Thin Mini-ITX-ekre jellemző). Az Akasa Cpyher ellenben megfelelő...
...ha letakarod az árcédulát.
- [link]Vagy esetleg Silverstone PT-13 - [link]
De lehet érdemesebb lenne sima mini-ITX lapokat fogadó, de hasonlóan kompakt házakat megcélozni. Ha nem adnak hozzájuk teljes magas hátlapot, használhatod anélkül is. - #15452, #15468
-
Rick4
félisten
válasz
prmcsk
#19881
üzenetére
Volt egy éve egy Foxconn mini gépem, akkora volt, mint egy videokazetta, 2 cm vastag, 18cm magas, 13 cm hosszú. Ahhoz képest ezek mind óriás gépek, és az AMD E-350, a hdmi kimenet, a beépített wifi, hdmi, usb 3.0, kártyaolvasó, mérete ellenére azért elég komoly volt...
-
Mercutio_
félisten
válasz
prmcsk
#19780
üzenetére
Igen, én is erre gyanakodtam a méretei miatt, de a linkelt FSP-n máshol van a tápcsati és úgy ránézésre a ventillátor elrendezés is, tehát az a kérdés, hogy pl. hogy viszem be a 220-as tápkábelt úgy, hogy ne legyen ronda/barkács kinézetű? (Így nézett ki a ház hátulja, amíg FSP-táp volt benne, illetve belülről így nézett ki (most egy üres ház, amibe remélem ITX lapot tudok rakni minden barkács nélkül.)
-
Mercutio_
félisten
válasz
prmcsk
#19386
üzenetére
Persze, annál modernebb, de nagyságrendileg az egyik kb. az intel proci teljesítményénak 20%-át, a másik 30%-át tudja.
A PCI-expressbe meg hiába dug VGA-t, mert nem lesz mögötte CPU erő ahhoz, hogy játékot futtasson, másrameg elég elvileg a brazosban lévő integrált VGA is. -
Mercutio_
félisten
válasz
prmcsk
#19382
üzenetére
Brazos sem sokkal jobb az atom+ion lapnál, VGA-ban picit erősebb, de CPU-ban alig.
Ha a játék miatt kukázni kell a lapot, akkor már egyszerűbb most olyan lapot(+procit) venni ami egy majdani VGA beépítése után is megállja a helyét, vagy ha annyira erős VGA megy bele, akkor is csak a CPU-t kell majd cserélni i3-ra.ST05: 1150-nel csak annyi a gond, hogy a H81-es alaplap drágább alá (persze picit fejlettebb) és ez az árdifi+a proci 4-5k-ja már kiadja egy használt HD7750 DDR5 VGA vagy új 4GB ram árát.
-
Müszi
senior tag
válasz
prmcsk
#14294
üzenetére
Erre még nem is gondoltam. Mivel 80+-os FSP tápom van és 400W-os így ebben a load max 130w-ot fogyasztó rendszerben igen csekély mennyiségű hőt termel, tehát akár ez a dolog is szóba jöhet, bár nyáron a kánikulában nem biztos hogy célszerű a legkisebb hőt is befelé kergetni. Még azon is gondolkodtam, hogy a táp ventijét kivezetékezném és rácsatlakoztatnám az alaplapi CPU fan csatira, mert most tulajdonképp állandóan alapon pörög. Ezzel már csak elérhető a megfelelő hűtési kapacitás. A tápot nem féltem. Őnmagában a legkisebb légmozgás is elég neki ilyen terhelésnél. Köszi a tippet!
-
Dr. Akula
félisten
válasz
prmcsk
#14266
üzenetére
Ez már újkorában is sok volt érte (az árgépen is lehet találni vicces cégeket a lista vége felé, 2-3x árréssel), én úgy 40k-ért vettem anno, 2 éve, boltból. Azóta tuti olcsóbb, de valszeg már nem kapni csak használtan (úgy meg mégolcsóbb).
Van olyan jó mint a Brazos, CPU-ban asszem kicsit jobb is (pár %, nem tétel). Mondjuk ezen a szinten felesleges ilyesmiről beszélni, ez a Trabant vs Wartburg gyorsulási verseny szintje. Ha most vennék, lehet inkább Brazost vennék, de abból is csak ilyen passzív hűtésest. Lehet hogy nyáron erre is kell venti (2 év alatt még nem értem rá összerakni
), de megnyugtatóbb egy nagyobb bordát hűteni, mint egy kisebb pöcsköszörűt. -
zodo
nagyúr
válasz
prmcsk
#14266
üzenetére
de hogy is.

Itthon 30k körül volt maga a lap és cirka 50-55k volt a Deluxe pack ami kintről 40k +szállításért volt beszerezhető.
Anno megjelenésekor (közel 3 éve) ez a pack nagy dobásnak számított a maga nemében de ettől függetlenül persze drága volt mint minden újdonság.Amúgy Dr. Akula szerintem csak a fogyasztásra értette.
-
Goose-T
veterán
válasz
prmcsk
#11494
üzenetére
Nekem például a miniITX ezt jelenti. Ilyenem is van egyébként otthon.
-
HookR
addikt
válasz
prmcsk
#11494
üzenetére
Na igen, külső méreteit (és így a térfogatot is) tekintve valóban összemosódik a határ a nagyobb mini-ITX és a kisebb microATX házak között, éppen ezért vissza-visszatérő felvetés, hogy amennyiben sok nagy alkatrészre van szükség (ATX táp, nagy méretű gamer VGA, több HDD), akkor érdemes fontolóra venni a microATX-es alaplapokat és házakat, mert nem sokkal nagyobb térfogatban jellemzően alacsonyabb árfekvést képviselnek. Nem beszélve az olyan speciális esetekről, amikor például a rövidebb (~21cm) microATX-es alaplap befér a mini-ITX-es házba (pl.: PC-Q11).
Csakhogy a külső méret nem minden. Könnyen belátható, hogy azonos térfogatban több alkatrész helyezhető el egy 170x170mm-es nyák köré rendezve, mint egy 240x240mm-es esetében. Illetve megfordítva a dolgot, azonos mennyiségű alkatrész a kisebb alaplap mellett kisebb térfogatban is elfér.
A mini-ITX létjogosultságát kategorikusan megkérdőjelezni azért nincs értelme, mert az egyéni igények függvényében eredendően adott a sokkal kisebb konfigurációk építésének lehetősége. Továbbá meggyőződésem (mondhatni, személyes vesszőparipám), hogy a házgyártók még nem aknázták ki maradéktalanul az egy-egy alkatrész-kombináció esetén a térfogatcsökkentésben rejlő összes lehetőséget.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen videókártyát?
- Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Melyik tápegységet vegyem?
- Google Pixel topik
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- LEGO klub
- Yettel topik
- LordAthis: RETRÓnia - RETRÓ Mánia - Úton van hozzám egy csodás történelmi darab!
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- További aktív témák...
- Lenovo ThinkPad T14 Gen1 Ryzen5 4650U
- HP ZBook Power 15 G8 Mobile Workstation i7-11850H 32GB 1000GB Nvidia RTX A2000
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 7 265KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Dell Latitude 5490 - i5-8GEN I 16GB I 256GB SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro Max 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3758, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest



más megoldások meg jóval kisebbek, szóval ha arra van szükség, hogy pl egy monitor hátuljára felférjen minden, az is megoldott, nem is drágán..






