Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60498) Pista0001 válasza HookR (#60493) üzenetére


Pista0001
addikt

Ilyen felhasználásra fura, hogy az időtállóság szempont. Talán ha streamingnél valami újabb hdcp szabvány kell, akkor téma lehet, de azt meg bármikor bevezethetnek, emiatt újabb generációra várni szerintem hülyeség. Amiket leírtál, ilyen-olyan minőségben jelenleg akár egy 10+ éves gépek is megugorják. Nálam pl egy Kabini megy erre a felhasználásra, majd lecserélem, ha már nem bírja, vagy legyűr egy instant upgargitisz roham... ;] Ránéztem a napokban az A520 lapokra meg a 4xxxG Ryzen 3-akra (tényleg, ehhez minek is Ryzen 5 vagy 7, amikor még a 3-al is játszani lehetne?), rezeg a léc... ;] A gigabites lan is fura nekem ebben a kontextusban...

Ahogy közben kitaláltátok, szerintem is a tévéről célszerűbb az optika, van kb mindegyiken a legalsó polcot leszámítva.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.