Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15901) odrif


odrif
MODERÁTOR

megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#15902) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Csak bedobom, hogy ma mit raktam össze. Tudom nem ritka, de akkor is durva, hogy egy kábel kell és megy az ingyenes csatorna. Nekünk elég ennyi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#15903) Dhampir válasza szabonagyur (#15902) üzenetére


Dhampir
félisten

Ahol nem gyenge a jel, ott ennyi is elég lehet.

(#15904) bul07


bul07
nagyúr

Nem volt kedvem szöveget másolni így inkább így rakom be

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#15906) darvinya válasza frovery (#15905) üzenetére


darvinya
titán

Ez itt csak annyiban állja meg a helyét, hogy MindigTv hír.
De valójában ez csak interneten elérhető tartalomról van szó, amit csak arra képes készülék mellett lehet igénybe venni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15907) golya87 válasza darvinya (#15906) üzenetére


golya87
őstag

Szerintem jópofa dolog. Bár akinek van netelőfizetése az valószínűleg már kábeltévét is kap ennyiért.
Btw ma láttam a Tvheadend kommitjai között a Hbbtv bekerülését az unstable ágra.

(#15908) azbest válasza golya87 (#15907) üzenetére


azbest
félisten

wow, na ez egy érdekes hír a tvheadend kapcsán, pont jókor :K

Egyébként windows alatt a dvbviewer -hez van hbbtv plugin, de külön külön is fizetősek, 30 - 40 euro körül talán együtt.

[ Szerkesztve ]

(#15909) golya87 válasza azbest (#15908) üzenetére


golya87
őstag

Ha kipróbálod, a tapasztalataid oszd meg kérlek vagy itt, vagy a DVB-s fórumon kérlek!

(#15910) Dhampir válasza frovery (#15905) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi a hír megosztását! :R

(#15904) bul07

Ez megtalálható a MindigTV honlapján is?

[ Szerkesztve ]

(#15911) bul07 válasza Dhampir (#15910) üzenetére


bul07
nagyúr

http://mindigtv.hu/mindigtvextra/ca-modul-akcio

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#15912) Dhampir válasza bul07 (#15911) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen!

(#15913) madagaszkar


madagaszkar
tag

Sziasztok!

Van olyan aki tudja nézni az említett csatornákat HD-ban. [link]
Az én készülékem HbbTV képes, vezetékes internetre van csatlakoztatva - ADSL 20 Mb - de egyik csatornánál sem jelenik meg sem a sárga gomb, sem a felhívás, az info gomb alatt viszont megjelenik a HbbTV jel. :W

[ Szerkesztve ]

(#15914) Bozek válasza madagaszkar (#15913) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez megvan?

"Amennyiben Ön internethez csatlakoztatott és HbbTV funkcióval rendelkező televízión nézi a MinDig TV vagy a MinDig TV Extra műsorát, a távirányító piros gombjának megnyomásával, a 99. programhelyen található MinDig TV Plusz Infocsatornáról elérheti a MinDig TV Plusz interaktív szolgáltatásait.

A közszolgálati csatornákon, a távirányító piros gombjának megnyomásával megjelenik a képernyőn a közszolgálati csatornák HbbTV szolgáltatása, a Médiaklikk. A Médiaklikk esetében az Antenna Hungária a platform műszaki üzemeltetője."

forrás

[ Szerkesztve ]

(#15915) frovery válasza Bozek (#15914) üzenetére


frovery
senior tag

És neked ez megvan a linkelt cikkből???

2017. május közepétől amennyiben a MinDig TV Extra digitális földfelszíni televíziós szolgáltatás adott csomagjára előfizetők a FOX, NatGeo, illetve NatGeo Wild csatornák valamelyikére lépnek, megjelenik egy sárga gomb és egy felhívás a képernyő jobb alsó sarkában. A sárga gomb megnyomása után az eddigi SD felbontás helyett már egyből HD képminőségben élvezhető az adás. Ennek feltétele, hogy a MinDig TV Extra előfizető rendelkezzen egy HbbTV-képes okos tévékészülékkel, amely az internethez is csatlakozik. A sárga gomb csak abban az esetben jelenik meg, ha ezek a feltételek teljesülnek.

(#15916) Bozek válasza frovery (#15915) üzenetére


Bozek
nagyúr

Most nem ezen van a lényeg, hanem hogy tényleg kezeli-e a TV a HbbTV-t. Ha az, amit másoltam, működik, akkor más probléma van.

(#15917) azbest


azbest
félisten

úgy látom 3 megabites 720p adást tolnak

(#15918) madagaszkar válasza Bozek (#15914) üzenetére


madagaszkar
tag

Jelenleg is az EURONEWS csatornát nézem a HbbTV szolgáltatás keretében. Szóval azzal semmi gond.
Talán még nem elérhető a szolgáltatás az említett csatornáknál?

(#15919) azbest válasza madagaszkar (#15918) üzenetére


azbest
félisten

a streamek mennek. Nem tudom, hogy hbb-hez kell-e újrakeresést csinálni, hogy az új képességek is befrissüljenek

(#15920) madagaszkar válasza azbest (#15919) üzenetére


madagaszkar
tag

Azt én sem tudom, minden esetre várok még néhány napot és meglátjuk, hogy másoknak milyen tapasztalataik lesznek.

(#15921) azbest válasza golya87 (#15909) üzenetére


azbest
félisten

Buildeltem friss tvheadend-et próbaképp. A mai, javított változatot. Kellett pár kapcsolót módosítanom a szokásoshoz képest, ffmpeg és libav nem annyira buildelődik, de a pi úgyis gyenge procis transzkódoláshoz, így azt letiltva sikerült lefordítani [link]

Igazából nem teljesen értem, hogy mikor, hol és mivel kellene újdonságot látnom. Per pillanat, ha a mostani három említett csatornára váltok, akkor összeomlik a tvheadend :D Úgyhogy lehet érdemes neki adni még pár napot, hogy ne csak benne legyen, de működjön is :)

A csatornakereséskor is bedőlt rögtön, szóval lehet azért sem láttam, mert a meglévő csatornáknál csak odaváltáskor jött volna ki valami, de tiszta új csatornalistát nem sikerült kerestetni vele. Szóval visszatettem a stabil 4.0.10-est most.

(#15922) golya87 válasza azbest (#15921) üzenetére


golya87
őstag

Köszönöm az infót!
Bár én linuxserver.io docker konténert használok, de nálam már 4.2.1 a stable.

(#15923) azbest válasza golya87 (#15922) üzenetére


azbest
félisten

Nocsak, most látom, hogy valóban jött ki release az újabb fajtából is [link], Sőt, ha jól látom 4.2.2 is kijött azóta. Ideje volt már, hogy stabilnak szánt verzió legyen abból is. :)

(#15924) bladesks007


bladesks007
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani megbízható beltéri egységet mindigTV-hez mindigTV extra opcióval (azaz beépített CONAX kártyaolvasóval)? Azt nem tudom, hogy nálunk mikor lesz T2-s, érdemes-e már most ilyet venni, de ezeket találtam:

Alcor HD-2800
Alcor HDT-2900
AMIKO T-58
AMIKO Impulse T2/C
WayteQ HD-97CX vagy WayteQ HD-97CX T2

Kb. 50-50%-ban lenne tv-nézésre és videó lejátszásra (jellemzően .mkv és 264) használva.

Köszi a segítséget!

(#15925) azbest válasza bladesks007 (#15924) üzenetére


azbest
félisten

Az, hogy 3 éven túl mi várható annyira ne legyen most szempont szeritnem. Lehet addigra már a műsor nagyobb része online hbbtv stream lesz, mivel a jogi és műszaki környezet eddig ismert változásai miatt esélyes, hogy kevesebb mux lehet 5 év múlva, mint ma. Régebben beszélgettünk már erről itt. A 700-as sávot is át kell engedni majd más célra. A közszolgálatik várhatóan maradnak T1-esek. Már 2 muxot elfoglaltak. Szóval 1-2 mux maradhat a mostani kereskedelmi előfizetéses rány számára, hacsak nem hbbtv-ként árult netes iptv lesz belőle a végén.

Ha mindenképpen T2-est szeretnél, akkor arra figyelj, hogy az új T2 hálózatok már h265-ös codec-kel mennek. De nem minden T2 box tudja ezt. Hasonlóan, mint annó a magyar T-vel sem mentek a régebbi h264-est nem tudó, csak mpeg2-es boxok.

Ha jól látom az AMIKO T-58 nem kártyaolvasós.

[ Szerkesztve ]

(#15926) farkas-j válasza bladesks007 (#15924) üzenetére


farkas-j
őstag

A családban 4db Amiko Impulse T2/C WiFi box van. Elégedettek vagyunk vele. Tudja a Mindig Tv vételt, a kábel TV vételt, van kártyaolvasója, és képes az Internetre csatlakozni, így pl. a Youtube is használható. Számunkra fontos opciója, hogy WiFi-n keresztül az előfizetői kártyát egymás között meg tudják osztani. Egy kártyával gyakorlatilag 8 eszközzel lehet kódolt adást nézni. (Van WiFi nélküli változata, ami általában 1000Ft-tal olcsóbb, de így egy csomó szolgáltatástól elesik a felhasználó.)
Volt WayteQ HD-97-es boxunk is amíg a villám meg nem látogatta. Ez is bevált, de az Amiko Impulse T2/C WiFi sokkal sokoldalúbb, igaz kicsit drágább is.
A többiről nem tudok nyilatkozni.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#15927) odrif válasza farkas-j (#15926) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

"Tudja a Mindig Tv vételt, a kábel TV vételt"
Tehát csatlakoztatható hozzá antenna és a kábel tv coax is?
Így váltani lehet mindig tv csatornák és a kábel tv csatornák között?

20 éve a Prohardveren

(#15928) azbest válasza odrif (#15927) üzenetére


azbest
félisten

felváltva

esetleg, ha egyszerre létezhet mindkét fajtájú csatornalista és csak T módra be lehet állítani, hogy adjon ki tápot a koaxon, akkor létezik olyan külső antenna átkapcsoló, ami tud váltani.

(#15929) odrif
ahogy írtam, relés átkapcsolóval lehetséges lehet, hogy a box (vagy aki tévét használ vevőként ott a tévé) partner ebben.

[ Szerkesztve ]

(#15929) odrif válasza azbest (#15928) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Hát igen.
Nekem az lenne az ideális hogy a meglévő kábeltv mellé a mindig TV-t, úgy hogy ne kelljen át dugdosni a TV-ben a dolgokat.

20 éve a Prohardveren

(#15930) darvinya válasza azbest (#15928) üzenetére


darvinya
titán

8260+ -on egybe köthető, s belistázza mindent.(igaz most csak MindigTv van, mert nincs NFL :) )

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15931) farkas-j válasza darvinya (#15930) üzenetére


farkas-j
őstag

Az Amiko Impulse T2/C WiFi ugyanígy listázza :K

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#15932) darvinya válasza farkas-j (#15931) üzenetére


darvinya
titán

Mivel hasonló kinézetű az fw-je.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15933) tobias40


tobias40
veterán

Sziasztok!
Ingyenes mindig tv földi adást szeretnék a nyaralómba.
Olvastam hogy a "régi" tv-hez kell dekóder+antenna.(nekem a kültérit javasolta a honlapon)
Ti milyen párost választanátok,esetleg konkrét link is jöhetne! :)(lehet használt is ha azt mondjátok hogy nem fontos az új! )
Sokat nem akarok rákölteni mert csak 2-3 hónapot lenne használva! ;]

Köszi előre is!

Közben olvasgatok vissza is a hsz-k között.. :P

[ Szerkesztve ]

(#15934) FrezeR


FrezeR
senior tag

Szerintetek egy adókarbantartás kb meddig tarthat átlagosan? Csak mert már kb 2 hete vacakolnak az adások amiről pár napja is írtam.

(#15935) azbest válasza FrezeR (#15934) üzenetére


azbest
félisten

néhány órán át, itt a hivatalos lista a tervezett leállásokról [link]

Ha nem jó nálad, akkor ellenőrizd le, hogy nem sérült-e meg valami az eszközeidnél. Antenna, vezeték beázás, szakadás. Villám által birizgált vevő... ha van más, akinél jó a közeledben, akkor nálad lesz a hiba. Ha másnál is rossz, akkor jelentsd be, hogy valami gebasz van.

[ Szerkesztve ]

(#15936) tobias40


tobias40
veterán

Nekem vki tudna segíteni? :U
Egy strong dekódert néztem ki az jó minőségű lehet?(mármint a kép minősége)

[ Szerkesztve ]

(#15937) szimi57 válasza tobias40 (#15936) üzenetére


szimi57
őstag

Nekem is Strong van, nem fogsz csalódni. :)

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#15938) FrezeR válasza azbest (#15935) üzenetére


FrezeR
senior tag

A helyzet az részletesebben, hogy az M1 jó az M2 már szétesik, Duna HD jó, M4 jó, M5 HD nem jó , Duna World jó, RTL és a TV nagyon rossz.

Ezeket a csatornákat a tv-m fogja beépített tunerrel. Egy másik tv-n egy mindig tv-hez való beltérivel minden csatorna jól megy, és mindkét tv egy antennán van. Pár hónapja ugyancsak ilyen gond volt vele hetekig aztán magától megjavult, most megint ugyan ez a helyzet. Az antenna a padláson van, beázni nem ázott be, a vezetékeket átnéztem nincs velük gond, piszkálva nem volt az antenna, sem a csatlakozók. Így most nem tudom mi lehet a gond vele.

(#15939) azbest válasza FrezeR (#15938) üzenetére


azbest
félisten

m2, m4, rtl klub, tv2 csatornák a C muxon vannak mind
http://mindigtv.hu/mindigtvextra/tv/technikai-informaciok-1/szolgaltatasi-parameterek-3

A készülékek érzékenysége is különböző lehet. Meg az eloszás után a kábel hossz is más lehet akár.

(#15940) darvinya


darvinya
titán

C8-on este Spektrum Home műsor van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15941) szimi57


szimi57
őstag

Sziasztok!

Tudna valaki egy százalékos jelerősséget fő toronytól 70 km-re, vagy viszonyitható távolságra?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#15942) lócitrom válasza madagaszkar (#15913) üzenetére


lócitrom
őstag

valószínűleg nem a tévéddel vagy egyebekkel van gond. tudnak róla. a hiba ellenére került ki a közlemény. csináltak valamit, de a rossz paraméterezésen kívül semmi jót. csomó csatornán látják a tévék a hbb meglétét, holott amúgy nincs. Médiaklikk meg MinDig TV Plusz random elérhető piros gombbal a FOX csatornáin. megy a balf@szkodás.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#15943) Dezsike válasza FrezeR (#15938) üzenetére


Dezsike
tag

Nálam is hasonló a probléma, Széchenyi-hegyre van lőve az antenna, kb 20 km-re vagyunk. Eddig gond nélkül jött minden, most az A MUX 71-78% között ugráló jelminőséggel jön (egy órányi műsor alatt 1-2x kockásodik pár pillanatra, még élvezhető az adás), a C MUX viszont stabil 49%-os jelminőséggel jön, ami 3-10 másodpercenkénti kisebb-nagyobb kockásodással jár, gyakorlatilag élvezhetetlen. B MUX-on lévő csatornára kapcsolva "Nincs jel" üzenet fogad (bár ez nem zavar, mert azon nincs olyan csatorna ami érdekel). Nagyjából két hete csinálja mint nálad, bárhogy fordítom, mozdítom az antennát, vagy ennyi az érték vagy nulla. Először arra gyanakodtam, hogy kilombosodott egy fa az antenna előtt (kertváros, könnyen előfordulhat), de ezek szerint lehet, hogy az adóval van a baj. A rádiók is sisteregnek (a box antenna kimenetére van kötve egy beépített tuneres erősítő - a probléma akkor is fennáll ha lehúzom, szóval nem az zavar be).

(#15944) bul07 válasza Dezsike (#15943) üzenetére


bul07
nagyúr

Ugyan ez van nálam is Komádi torony román határ mellet
Bár nem állandó van hogy jobban többször kockásodik

Így lehet hogy nem torony hiba hanem forrás hiba bár ebben nem vagyok jártas hogy mondjuk Komádi honnan veszi a szórni kívánt jeleket

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#15945) parkr


parkr
őstag

nagyanyámnál szintén (tokaji adó). a C csatornák szétesnek, vagy nincsenek is.
egyre jobban fontolgatom a szerződésbontást..

(#15946) tobias40


tobias40
veterán

Ezek a problémák az FTA adókat is érinti?
Most akarok felszerelni egy cuccost...

(#15947) Dezsike válasza tobias40 (#15946) üzenetére


Dezsike
tag

Igen, érintett. A kis jelminőségből arra gyanakszom, hogy az adók teljesítménye csökkent - remélhetőleg műszaki okok miatt és nem valami frekvenciahasználati probléma adódott ami miatt csökkenteni kellett.

(#15948) darvinya


darvinya
titán

Mint régi hír, a mostani gondokra. [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15949) padzso


padzso
tag

Üdv mindenkinek!

Az ősök alcor-hd2650-t kaptak átálláskor, még mindig működik, viszont a csatlakozói nem a legilleszkedőbbek. Ideje cserélni: Amiko HD8140-t néztem, valakinek nincs vele tapasztalata?

Vagy esetleg valami ajánlás normálisabban összerakott beltérire? Nincsenek nagy igények, csak tv-zés megy,semmi más.
(Mostanában egyre több a nincs jel probléma, igaz a koaxkábel már 20 éves, több helyen repedezett, de a fater szerint jó az még. Meg amennyira tudom, Iskra P antennát kaptak, fejből nem tudom melyiket, az meg csak táppal tudja fogni az adásokat. Illetve van még régebbről Iskra DTM szerű antenna, aminek hosszú a gerince és a vége v-alakú rácsban végződik. Bocs, laikus vagyok.)

Szóval amit szeretnék: jobb minőségű beltéri, koax kábel és dugó csere, meg megpróbálni a régi antennát. Tisza mellett lakunk, Penyige 35km-re van. Tehát Alföld, nincsenek dombok.

Köszi!

(#15950) darvinya válasza padzso (#15949) üzenetére


darvinya
titán

Nincs tapasztalat Amiko 8140-el, de gyanítom, hogy 8260+ butított változata.
Utóbbi nem rossz egyáltalán.
Többire pedig itt érdemes nézelődni. Min. Antenna irányba állítva és coax kábel, többi kellék is itt megtalálható.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.