Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15551) ledgeri válasza frovery (#15550) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A 0 hiba 75 jel az gyengének számít? Mert a mostani baj az onnan indul, ha egyáltalán jelentkezik...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#15552) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Ki nyerte az autót?
Mert eddig nem kaptam róla értesítést, hol vehetem át, ezért gyanítom nem én..

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#15553) darvinya válasza regvoltrossz (#15552) üzenetére


darvinya
titán

Senki, mert csak kamu volt az egész.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15554) jociolaszi


jociolaszi
tag

A Hyundai i20 autó nyertese: K. Csaba, Nyírtelek

gratulálunk

[ Szerkesztve ]

(#15555) frovery válasza ledgeri (#15551) üzenetére


frovery
senior tag

"A 0 hiba 75 jel az gyengének számít? Mert a mostani baj az onnan indul, ha egyáltalán jelentkezik..."
A 0 bithiba a jó, ennek mindíg ennyinek kell lennie. A 75% jel, az csak egy szám. Más készülék ugyanezzel az antennával mást fog mutatni.

A hiba ott kezdődik, amit elsőre írtál.
"Mostanában sokszor megesik, hogy a HD adások 0 hiba 75 jelről elkezdenek 9hiba 65 jelre ugrálni.
Korábban, bevezetés környékén az volt hogy 5-6 hiba, és 55-65 között, ha a jobbik kombó volt akkor ment, ha a rosszabbik, akad, ez érthető is,mivel határon vannak az értékek."

Szerintem alaőból gyenge az antennát nyeresége. De lehet a koax kábel rossz árnyékolása, a koax csatlakozók minősége, rossz krimpelése is.
Amennyiben erősítő és külön tápfeladó is van, az is okozhat hibákat.

Antenna típusa?
Erősítő van?
Távolság a az adó és antenna között?
Takarás, árnyékolás van?

(#15556) ledgeri válasza frovery (#15555) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ok.

Thomson ant 517
Antennán kívüli nincs

Debrecen Petőfi tért(kb), de ha a tőlünk északi torony számít (Debrecen. Pallagi torony) akkor kérdezném, hogy ha a torony-irányra párhuzamosan áll az antenna gyűrű, akkor az számít-e? (Csak a gyűrűt forgatni nem igazán próbáltam, de az egész antennát forgatva így adta a legjobb eredményt..)
Mire gondolsz árnyékolása alatt? (ha téglaházban nyak magasságban van, akkor az annak számít-e?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#15557) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Ez a kártya olvasó tudná olvasni MindigTv kártyát?[link]
Ezáltal működne Extra.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15558) azbest válasza darvinya (#15557) üzenetére


azbest
félisten

elvileg igen, ha driver rendben van (alapból felismeri a win vagy linux) és pcsc olvasónak látszik, akkor valószínűleg kezelik a programok. Persze a megfelelő tv néző program is kell hozzá, olyan kell, amihez van megfelelő plugin vagy natívan kezeli a kártyákat.

[ Szerkesztve ]

(#15559) darvinya válasza azbest (#15558) üzenetére


darvinya
titán

Kösz, akkor még utána olvasok.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15560) frovery válasza ledgeri (#15556) üzenetére


frovery
senior tag

"Thomson ant 517"
Na igen, erre ha azt írom, hogy nem antenna, dobd ki, akkor jó páran rámugranak itt a fórumon, hogy márpedig nekik jó.
De azért leírom bevállalva. Dobd ki azt a nem antennát. Vegyél antennát! Amennyiben csak szobai megfelelő, akkor ezt.
Az erősítős szobacsodákkal és a tiéddel is az a gond, hogy az antenna, azaz az a kör valaminek mérhetetlenül kicsi a nyeresége. Ezt megerősítik egy jó nagy zajú erősítővel és gész a zajos, agyongerjedt jel. Ez nagyon sokszor ugyanolyan hibát okoz, mintha kevés volna a nyereség.
Mindíg azt javasolom, hogy egy passzív(erősítő nélküli) antenna, aztán ha nagyon vételhatáron van a jel, akkor utólag beiktatni akár egy gyertya erősítőt+tápfeladót ha a tv-ben vagy a set top boxban nincsen lehetőség az 5V-ot bekapcsolni.

Még annyit tehetsz, hogy máshova takod az antennát. Játszani kell vele, hátha... Esetleg ablak közelében, márha az ablak az adótorony felé néz. A jel a falakon igen nehezen jut át.

(#15561) frovery válasza darvinya (#15557) üzenetére


frovery
senior tag

Igen, jó a mindigtv-re is. Upc direct kártyával is működik. Persze androidos boxon de Libre Elec linuxal. Megfelelő cam és beállítás kell csak.

(#15562) darvinya válasza frovery (#15561) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15563) tthom


tthom
senior tag

Sziasztok!

OSCAM szakértőt keresnék.. Több hónapos stabil működés után egyszercsak leállt a tvheadend - oscam - mindigtvextra kombo.. A sima adások mennek, de a kódoltakat nem nyitja. A log ilyenekkel van tele:

(ecm) dvbapi (0B00@000000/0000/019C/67:...): not found (101 ms) by mindigtv
(dvbapi) Demuxer 0 restarting decodingrequests after 0 ms with 1 enabled and 0 disabled ecmpids!
(dvbapi) Demuxer 0 trying to descramble PID 0 CAID 0B00 PROVID 000000 ECMPID 0FBD ANY CHID PMTPID 0000 VPID 1019

Van valakinek valami tippje? AU bekapcsolva, meg hát előtte hónapokig ment szépen..

Újratelepítettem az egészet, de ugyanaz..

Thx előre is!

[ Szerkesztve ]

(#15564) azbest válasza tthom (#15563) üzenetére


azbest
félisten

Valami átmeneti hiba miatt lehet, hogy a kártya lefagyott. Emiatt most épp nem aktív, mert kihagyta a frissítést. Ha minden jól van belőve, akkor elvileg be kell frissülnie hamar, ha olyan muxon hagyod, ahol extrás csatornák is vannak. Érdemes teljesen áramtalanítani, hogy a tunerek és a kártyaolvasó és maga a kártya is tiszta lappal induljon.

Ha csak némelyik csatorna problémás és mostanában nem használtad, akkor azért is lehet, mert variáltak a csatornakiosztással pár hete.

(#15565) tthom válasza azbest (#15564) üzenetére


tthom
senior tag

Ahha, köszönöm. Szóval reboot nulláról, aztán ott hagyni valami kódolt adáson. Sajnos egy kódolt csatorna se működik. Néha kiírja, hogy AU aktív, mármint az Oscam felülete, de eddig nem történt semmi. Thx, kipróbálom akkor hosszabb ideig.

(#15566) azbest válasza tthom (#15565) üzenetére


azbest
félisten

nem kódolton, hanem bármi kódolatlanon, ami nem a közszolgálati muxon van. Mivel emlékeim szerint azon nem frissülnek az extrás kártyák. De akár az is működhet, ha csak hagyod áramtalanítás majd visszakapcsolás után fél órára, hogy legyen ideje megújulni. Ha van asztali készülék, oda is átteheted a kártyát ideiglenesen.

Nagyon ritkán az is előfordulhat, hogy a kártya romlik el. Valaki múltkoriban kicseréltette, de azt hiszem a végén kiderült, hogy nem biztos, hogy rossz volt.

[ Szerkesztve ]

(#15567) hgabor19 válasza andatti (#15549) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Szia,

Köszi szépen az infót!
Akkor kicsit meg vagyok nyugodva, hogy nem csak nálam vacakol a MindigTV.
Ez így ebben a formában eléggé harmatos.

Igazából mi megvagyunk TV nélkül, csak a gyerkőc miatt lett volna jó néha az M2 amikor mese van.
És csak ezért nem feccöltem volna bele egy külső antenna+set top boxba.
Gondoltam talán elég lesz egy Chromecast vagy Android TV.
De ezek szerint, nem...

Vagy tud valaki olyan Android TV eszközt amin reccenés nélkül stabilan fut LTE-n(oké tudom hálózat függő erősen) a MindigTV?
Xiaomi Mi Box tapasztalata van vkinek esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#15568) Bozek válasza hgabor19 (#15567) üzenetére


Bozek
nagyúr

Miért nem ITT nézed az M2-t? Ha úgyis csak arra van szükség, akkor elég szerintem ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#15569) hgabor19 válasza Bozek (#15568) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Igen, ismerős a dolog.
Csak kellene egy stabil/nemgagyi Android TV eszköz amin jól fut.
Vagy esetleg a Chromecast 2 is jó erre?(csak azért,mert ez viszonylag olcsó)

Tabletet meg nem erőltetem, mert egyet már lenullázott a gyerkőc :)

(#15570) tthom válasza azbest (#15566) üzenetére


tthom
senior tag

Kösz ismét. Sajnos nem hatotta meg, rajta hagytam m2hd-n egy fél órát, de semmi.. Conax olvasom meg nincs, de úgy néz ki, hogy be kell szerezni egyet akkor..

(#15571) Bozek válasza tthom (#15570) üzenetére


Bozek
nagyúr

"ami nem a közszolgálati muxon van"

Az M2HD pont közszolgálati.

(#15572) tthom válasza Bozek (#15571) üzenetére


tthom
senior tag

Akkor lehet félreértettem, de nem az A a közszolgálati mux? Ez a C-n van. De akkor ráállítom az RTL Spike-ra, az most kódolatlan. De az a fura, hogy ki is írja az Oscam, hogy AU active, de nem változik semmi.

Lehet mégiscsak céleszköz kell.

[ Szerkesztve ]

(#15573) Bozek válasza tthom (#15572) üzenetére


Bozek
nagyúr

Jól összekevertek mindent, most már én se tudom eldönteni, hogy melyik a közszolgálati MUX. De itt én más problémára gyanakszok. Sajnos most nincs MindigTV Extra előfizetésem, hogy megnézzem otthon, de rakd fel az Oscam-os fájlokat valahová és este ránézek, hátha rájövök a megoldásra.

(#15574) darvinya válasza hgabor19 (#15569) üzenetére


darvinya
titán

Nem lenne egyszerűbb tv-n befogni MindigTv-t?
Mint Chrome cast izékkel app-on keresztül szenvedni.

(#15570) tthom

Ha nincs conax olvasód, akkor hogyan tudnád nézni MindigTv Extrát.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15575) azbest válasza tthom (#15572) üzenetére


azbest
félisten

nézni kell a logokat (tvheadend webes elületén alulról felnyitható, debug bekapcsolásával nézhető. Oscamnak is van webes felülete, ahol élőben lehet nézni a logot). Esetleg dvbapi helyett newcamd kapcsolattal összekötni a gépen futó oscam és tvheadend-et. Ha valamiből újabb verzió lett telepítve, akkor eleve az is okozhat kavarodást. Tvheadend alatt is ki kell pipálni valsz a kártyafrissítést. Ha minden jó, akkor max 10 másodpercenként látni kell kódolt adásnál, hogy dolgozik.

(#15574) darvinya
conax olvasó alatt gondolom a ca modulra gondol, amit például a tévébe lehet dugni, abba megy a kártya. Pécé esetén sima smartcard olvasó kell, a kártya kezelését pedig a pécén futó program végzi. Van néhány drágább tuner, aminek van beépített conax ca modulja, vagy beletehető ca modul, de azok általában csak a saját programjukkal tudják haszálni azt.

[ Szerkesztve ]

(#15576) tthom válasza azbest (#15575) üzenetére


tthom
senior tag

Kösz mindenkinek!

Korábban beillesztettem az oscam log-ot, ennyi látszik belőle. De korábban ment, az a fura. Hónapokig szépen frissített mindent, nem volt fennakadás. A gép, amiben benne van megy állandóan, szóval attól, hogy nem nézzük még frissülget. Volt persze 1-2x, amikor valamiért lefagyott, elborult filmkodek, akármi miatt, szóval elméletben el is ronthatta a frissítést. Az volt a fura, hogy nem csak a MindigTV, hanem egy műholdas kártyás adások is leálltak. Persze ha magától frissült valamelyik szoft, az tényleg okozhatott bajt, de most egy vadonatúj Libreelec installnál is ez van.

Igen, a CA Modulra gondoltam, hogy be kellene szereznem egyet, néha jó lenne, akár csak ellenőrzés miatt is. :)

Megnézem azért majd a tvheadend log-ot is, de nem értem. :)
Na majd még próbálgatom.

(#15577) darvinya válasza azbest (#15575) üzenetére


darvinya
titán

Ok

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15578) lócitrom válasza Bozek (#15573) üzenetére


lócitrom
őstag

D-vel vagy E-vel biztosan nem lősz mellé, ha esetleg agyalsz még ezen.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#15579) AtHoS válasza tthom (#15576) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Legújabb TVHeadend-el gondok vannak (8.1.109), bár lehet frissítették már, de egyelőre nálam tökéletesen működik a 8.1.107-es verzió belőle 3.4.12-es PVR HTS-el (update persze kikapcsolva)

Van FIXált 8.1.108 verzió, ami elvileg működik a repoból leszedhető PVR HTS-el

Mondjuk szerintem Te is úgy jártál, mint én nemrég [link]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#15580) azbest válasza AtHoS (#15579) üzenetére


azbest
félisten

ezért érdemes a 4.0.9-es stabil verziót használni, a 4.2-nek nevezett fejlesztés alatt álló helyett :)

(#15581) tthom válasza azbest (#15580) üzenetére


tthom
senior tag

Az már megtörtént, mert a 4.2-esnél egyszercsak eltűnt a DVB-S kártya opcióinál az LNB beállítás panel. :)
Visszament a 4.0.9-es, az legalább megtalálja.. Igaz, a DVB-S2 + 8PSK adások csesznek bejönni éppen, szóval van még baj. :)

Rendelek egy Conax Modult, az a biztos. Jó lesz tartalékba.

(#15582) hgabor19 válasza darvinya (#15574) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Végül az lett hogy vettem egy DVB-T boxot, mivel a TV nem okos.

Érdekességképp: adótól való nagy távolság miatt mindenáron rám akartak tukmálni egy külső antennát, de mondtam nem játszik mert sokat kellene kábelezni, az meg esélytelen.
Helyette vittem egy olcsó nagy nyereségű szoba botantennát, és pöpecül működik, nincs kockásodás, kép kiesés.
(mondjuk nem panel a lakás, és akadálymentes rálátás van a Határ úti adóra)

(#15583) jociolaszi


jociolaszi
tag

Új csatornával bővült a MinDigTV a D1 az egyik teszt helyén

[ Szerkesztve ]

(#15584) darvinya válasza jociolaszi (#15583) üzenetére


darvinya
titán

Csatorna neve???

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15585) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Csak egy megjegyzés. Jó volt az RTL Spike csatorna feloldás a meghosszabbított időtartammal, ami január végéig tartott.

(#15586) azbest válasza darvinya (#15584) üzenetére


azbest
félisten

írta: D1.
Régi-új, volt már ez fenn egyszer. Közösségi töltelék csatorna.

(#15587) parkr válasza jociolaszi (#15583) üzenetére


parkr
őstag

remek választás, rengetegen fogják nézni!

(#15588) darvinya válasza azbest (#15586) üzenetére


darvinya
titán

Ja…érdekes megfogalmazás. :D
De anno sem.néztem, most sem fogom.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15589) Lacielvtárs válasza darvinya (#15588) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1, nekem is ez volt az első kérdésem, magamban :D
furcsa volt a megfogalmazás...
még hogy válogatott jó tv adások a MindigTv-n :D
ok, jobbak mint a telekom telepakolt egytől egyig marhaságokkal majdnem tele, akadozó iptv csomagja ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15590) Bozek válasza Lacielvtárs (#15589) üzenetére


Bozek
nagyúr

Melyik reklámban hallottad azt a szót, hogy "jó"? Csak simán válogatott TV-adások van benne szerintem. :)

(#15591) Lacielvtárs válasza Bozek (#15590) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

látod, ebben lehet igazság, most hogy így jobban belegondolok :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15592) #41133696


#41133696
törölt tag

A MIndig TV applikáció Androidon tegnapig csak a Nexus 7 2013-on fagyogatott. Az új táblagépemen is elnyomja ugyanazt (Huawei Mediapad M3)

(#15593) Truman válasza #41133696 (#15592) üzenetére


Truman
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Mindig TV antennát. De nem tudom behangolni az új TV -nken. Tudok valami hasznos szoftvert Windowsra, ami segít az antenna beállításban?
Van egy USB -s DVB-T adapterem. Arra gondoltam, hogy a padlásra felviszem a laptopot, és addig tekergetem az antennát míg valami jel be nem jön rajta.
Valami hasonlóra gondoltam: [link]
Kerestem a videón lévő szoftvert is, de csak vírusos linkeket találtam.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#15594) AtHoS válasza Truman (#15593) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Próbáld előbb itt belőni merre is kellene irányítani az antennát: [link]

Megadod a címet, majd a Merre forgassam "fülön" mutatja majd nyíllal milyen irányokban vannak adótornyok. Na arrafelé prószáld majd belőni

Szerk.

Nekem ez alapján elsőre sikerült elfogadható irányba állítani, nem kellett eddig korrigálni az antenna irányán, úgy van ahogy elsőre felraktam, bár ehhez az antenna fajtája is erősen rájátszhat :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#15595) Lacielvtárs válasza Truman (#15593) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia
Van antenna tájoló alkalmazás telefonra
Ha laptopon akarod, akkor a honlapjukon van ilyen menüpont.

Megadod a címed es megmutatja a térképen merre van az adó...

[link]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15596) frovery válasza Truman (#15593) üzenetére


frovery
senior tag

Prog Finder programmal elég egyszerű.
Beírosz egy olyan frekvenciát, amit a hozzád legközelebbi, vagy fogható adó is sugároz. Ezt a mindigtv honlapján megtalálod. Beírod ebbe a progiba és az antennát addig forgatod, amíg meg nem találod a legjobb jelet. Hangot is ad, így könnyű megtalálni.

(#15597) Truman válasza frovery (#15596) üzenetére


Truman
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat. Holnap megpróbálom. Majd beszámolok a részletekről. Ha nem megy jön a B terv, a tv szerelő. De remélem sikerül megspórolnm azt a pár ezer forintot. 😂

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#15598) slemeg válasza tthom (#15581) üzenetére


slemeg
újonc

EMM cache hány újraírásra van beállítva? Lehet az elsőt nem írta fel a kártya valamilyen okból többször meg nem küldte neki az oscam a cache beállítás miatt?

(#15599) tthom válasza slemeg (#15598) üzenetére


tthom
senior tag

Elvileg 3.

Ez beállított EMM Cache: 1,3,2,0

(#15600) lócitrom


lócitrom
őstag

fővárosban tudtok olyan boltot/üzletet, ahol koaxot méretre vágnak és dugóval szerelik?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.