Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34601) gtamate2 válasza freelanced (#34600) üzenetére


gtamate2
veterán

A 7870 az ugyan az mint a 270x, igazából semmi hátránya csak ha már újat veszel akkor az új generációból alapon gondoltam. Egyébként a 7870-et is ugyan úgy tudod tuningolni. Ha az olcsóbb akkor azt vedd, de nézz szét hogy normális hűtője legyen /az msi szenved ilyen betegségben hogy felpörög néha/
7870 normális hűtővel: [link] 55k
r9 270x 55k
r9 270x asus hűtővel 61k

GTX760 61k 2 ajándék játékkal /Splinter Cell Blacklist, Assasins Creed 4/

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#34602) Casanova* válasza freelanced (#34600) üzenetére


Casanova*
veterán

msi gtx760 gaming :K

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#34603) gtamate2 válasza Casanova* (#34602) üzenetére


gtamate2
veterán

+10k-ért?

*Sn0w

(#34604) Superhun válasza freelanced (#34600) üzenetére


Superhun
addikt

Már többször leírtuk itt, hogy a 270X egy átnevezett 7870. Ha a 7870 olcsóbb, akkor azt vedd.

(#34605) Veatta


Veatta
aktív tag

Sziasztok!

Érdemes-e váltanom Shappire 4850 1GB-ről HD7770-re Phenom X4 3,1 GHz mellett?

Avagy egyáltalán érdemes még HD7770-re elkölteni 25 k-t?

[ Szerkesztve ]

(#34606) gtamate2 válasza Veatta (#34605) üzenetére


gtamate2
veterán

Érdemes

*Sn0w

(#34607) freelanced válasza Superhun (#34604) üzenetére


freelanced
addikt

Akkor az új AMD kártyákat nem érdemes venni. Vagyis a 270x-et semmikép, nem éri meg megvenni ha van olcsóbban 7870? Tuningolhatóságra is hasonló?

És 7870 vs GTX760? :C

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#34608) gtamate2 válasza freelanced (#34607) üzenetére


gtamate2
veterán

Szerintem a Gigabyte 760oc-t vedd 61k-ért.

Bár ár/érték arányban inkább a 7870 oc lenne a jobb: [link] most csak 50k és 7950 környékén van a teljesítménye.

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#34609) marinea2 válasza szandro (#34582) üzenetére


marinea2
addikt

Mert újabb mint a 6850 és NV :)

Az Asus az elég jó :)

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#34610) freelanced válasza gtamate2 (#34608) üzenetére


freelanced
addikt

Most aztán már tényleg nem tudom :C

Azért 10 ezer is pénz :)

Viszont ha már veszek akkor ha megér annyit (+10) akkor azt veszem.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#34611) wukodlak


wukodlak
aktív tag

Sziasztok.Gépem összetétele:zalman z11+ haz,sharkoon wpm600-as tap,8 gb kingston hyperx blue 1600mhz,asus m5a97 r2.0,fx6300 4,2 ghzre tuningolva.tavaszal esedekes meg egy proci csere(fx9370 v. fx9590) ezert is nem baj ha marad a vgaba meg tartalek.Egy fullhd monitor meg tv lenne rakotve es leginkabb jatek lenne.Elore is koszonom.

Ez a gépem összetétele,és azóta,hogy kérdeztem mit vegyek picit javult az anyagi helyzet,gondoltam egy kategóriával följebb lépnék.

Na és az indulók(lehetőleg táp csere nélkül lenne jó):HD7990;R9 290x; vagy R9 280x CF(bár ez az alaplap másodlagos csatija miatt ami csak x4 működik CF esetén lehet bukó)

És akkor a kérdés:Melyiket vegyem? Pro és kontra hozzászólások is jöhetnek,hogy melyiket és miért.

Segítséget előre is köszönöm.

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#34612) AAntii válasza freelanced (#34610) üzenetére


AAntii
őstag

Ha 10 ezer a difi a 7870 és a 270x között én a 7870-et venném, 2-3 ezer forintos eltérés esetén pedig a 270x-et. Ár/értékben kb. ugyanott lennél, amennyivel erősebb, annyival drágább. Ha pénz nem számít, akkor nyilnván vedd az erősebbet.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#34613) freelanced válasza AAntii (#34612) üzenetére


freelanced
addikt

A 760oc-ra gondoltam. Mármint az vs 7870. Ott (is) tízezer a különbség.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#34614) marinea2 válasza freelanced (#34613) üzenetére


marinea2
addikt

760oc erősebb is jóval

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#34615) Alpachino válasza freelanced (#34613) üzenetére


Alpachino
veterán

Giga 760 oc +10k-t megér a 7870-hez képest :K Én is erről váltottam, vagyis 7870, 660TI most pedig giga 760 oc-om van és érezhető a különbség, még a 660Ti-hez képest is, a 7870-hez képest meg pláne.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#34616) freelanced válasza marinea2 (#34614) üzenetére


freelanced
addikt

Értem, valószínűleg az lesz csak menjen el a 6870 (elvileg 28-at mondtak rá a beárazós topikban de eddig semmi pedig 300-an látták :O )

Meg játékot is adnak hozzá. Úgy is rég volt Nvidiám :)

Amúgy, hogy lehet, hogy az Iponnál csak 61 a kártya míg mindenhol máshol legalább egy 10-essel több?
Nem látom, hogy akciós lenne.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#34617) trufa12 válasza freelanced (#34616) üzenetére


trufa12
addikt

akkor add el 25 ért .-.- Mindennek meg van az ára csak meg kell találni .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#34618) AAntii válasza freelanced (#34616) üzenetére


AAntii
őstag

a 28 már nem aktuális (sajnos-szerencsére mindenki döntse el maga) mióta a kártyák ára elég rendesen esett, szóval hajrá az árcsökkentés felé :K

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#34619) freelanced válasza trufa12 (#34617) üzenetére


freelanced
addikt

Ha annyiért elment volna eladtam volna de egyetlen ajánlatot se írtak rá. Ha valaki azt írná, hogy elviszi annyiért vigye, ez logikus. De nem fogom eladni 20.000 forintért.

Levittem annyira, majd kiderül. Amúgy az i5 2500 elég a 760-as Nvidia-hoz?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#34620) trufa12 válasza freelanced (#34619) üzenetére


trufa12
addikt

Hát próbáld azért 25 ért , ha meg nem akarod olcsóbban akkor meg tartod . (sajnos ez 1 ilyen dolog, mondok 1 példát, nekem most van 1 7970 3g sapphire oc-m bolti ára olyan 110 ezer, én kb 75 -ért bírnám eladni , és még garancia is van rá) . :R

Ez az oldal arról szól hogy el akarsz adni, nem pedig hirdetsz, ha már valami nem kell akkor azt úgy kell nézni hogy nem kell és ha meg van a pénzed az újra akkor eladod hogy hozzon vissza valamennyit, vagy pedig mindig jó időbe kell cserélni az adott cuccot hogy ne bukj annyit . Én most kezdtem tavasszal 1 6950-el, aztán lett 1 7870 tahitim, aztán 660-ti-m és most legutoljára vettem ezt a vga-t 72 ezer ft-ért :) ;]

Mondjuk sokat üzleteltem, meg egyfolytában nézem az oldalt. Volt időm kifundálni :D

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#34621) gtamate2 válasza freelanced (#34616) üzenetére


gtamate2
veterán

28-ért jóhogy nem megy el, amikor a 7790 újonnan 30k környékén van most :)

*Sn0w

(#34622) AAntii válasza trufa12 (#34620) üzenetére


AAntii
őstag

Akkor volt ez az igazi, amikor nem kellett minden olyan hirdetéstől tartani, ami a piaci árnál 2 ezer forinttal olcsóbban hirdetett valamit, hogy megkapod-e a cuccot, vagy sem, mert ha egy ilyen belefutsz, akkor már oda is a "haszon".

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#34623) trufa12 válasza AAntii (#34622) üzenetére


trufa12
addikt

Bocs én vagyok hülye de ezt így ebben a formában most nem értem . :F

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#34624) freelanced válasza gtamate2 (#34621) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönet, levittem az árát. A legjobb lenne kifogni valami kereskedőt itt PH-n aki beszámítja esetleg. :D

Amúgy a Core 2 duo e7400 nem hajt ki egy 6870-et ugye? Ilyen van az egyik rokonnak csak szerintem nem hajtaná ki.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#34625) trufa12 válasza freelanced (#34624) üzenetére


trufa12
addikt

Valószínű hogy nem.

Egyébként meg kereskedő szerinted mennyibe venné be.... Maradjunk annál eladod valakinek szerintem 25 be menni fog.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#34626) Morris válasza freelanced (#34616) üzenetére


Morris
veterán

Sajnos hiába árazták be neked azt a kártyát 28-ra, ha egyszerűen nincs rá kereslet. Annyit ér amennyiért elviszik. Addig amíg 20-21k-t adnak érte addig sajnos csak hirdetgetni fogod! :(
Sajnos ez a dolog is ugyanolyan mint a mobiltelefon vagy mint az autó!
30 környékén már 7850 van.
Újonnan pedig 7790 van 30-ért.

[ Szerkesztve ]

(#34627) AAntii válasza trufa12 (#34623) üzenetére


AAntii
őstag

Zárójelbe teszem az értelmezést:

Akkor volt ez az igazi [a videokártya cserélgetés, ahogy korábban írtad és amire válaszoltam], amikor nem kellett minden olyan hirdetéstől tartani, ami a piaci árnál 2 ezer forinttal olcsóbban hirdetett valamit [ha a piacon 25 ezret érő videokártya felkerült 23 ezerért, akkor az csak annyit jelentett, hogy gyorsan el akarja adni, nem azt, hogy le akar húzni, mára ez a ritkább ], hogy megkapod-e a cuccot, vagy sem, mert ha egy ilyenbe belefutsz, akkor már oda is a "haszon" [ha csak egy valaki nem küldi el a megbeszélt terméket egy fél éves üzletelési maraton után, akkor általában ami mínuszt az okoz, az bőven elviszi az addigi pluszt]

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#34628) inteltunder


inteltunder
tag

Hello

Érdemes lenne ilyen proci mellé (Intel Pentium G3430) [link]
15-17ezer között videókártyát venni? Úgy volt tavaszig csak proci lenne mert elfogyott a lé, de kigazdálkodtam egy keveset :)

ebbe menne bele

ASUS SABERTOOTH Z87 [link]
8GB 1600-as ram
FSP Raider 550W
Monitor [link]

szóval pénzkidobás lenne, elég-e ami a prociban van ennyiért? öö ja nvidia előnyben, ati-val eddig csak szívtam

előre is köty

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#34629) freelanced válasza Morris (#34626) üzenetére


freelanced
addikt

Teljesen igaz.

Igazából el lennék én még a kártyával, bőven jó csak a monitorom felbontása miatt kéne jobb illetve, egy ideig még el lehet adni valamennyiért aztán egyre kevesebb és kevesebb lesz, a végén meg már nem is éri meg eladni...

Ez a táp elég a GTX 760 OC-nek: Chieftec A-80 CTG-500-80PB 500W Active PFC ?

Amúgy kicsit félek, hogy már a 3 gigás kártyák az igazik :)

Csak még nagyon drágák.

Ja még az is gáz a kártyámnál (meg az egész gépnél), hogy a szuper lambdacomputer cégnél vettem, ami akkor jó ötletnek tűnt, azóta meg megszűnt. Én nem vagyok se kereskedő se túl járatos a dologban, tehát kb ugrott a garancia. Persze biztos meg lehet oldani ha másnem a gyártónál, esetleg a nagykerben, de kérdés, hogy melyikben. Tehát emiatt is nehéz eladnom a dolgot, pedig nem az én hibámból lett "garancia nélkül".

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#34630) Morris válasza freelanced (#34629) üzenetére


Morris
veterán

Most nem fog tetszeni a dolog, de ha el szeretnéd adni, akkor add el (akár nyomott áron) mihamarabb, mert az idő múlásával csak egyre nagyobb lesz a "veszteséged". Ha megtartod, akkor azt a kevés zsetont sem fogod tudni kihúzni belőle, mert a VGA pont az a hardver, aminek az ára zuhanórepülésben csökken.

Ez nem volt igaz az utóbbi időben a winchesterekre és a ram memóriákra (DDR3), mert ott a tűz vagy a cunami (de szerintem inkább a mesterséges manipuláció) eredményezett árnövekedést!

A 3Gb Vram még szerintem telejsen fölösleges. Hacsak nem ultraerős a kari. Mert ha gyenge, akkor hiába virít rajta a 3GB, a vga ereje hamarabb elfogy minthogy kifutna a saját memóriájából!
(BF4 is elvan 2gb-al)

Jó példa erre ez a kari

[ Szerkesztve ]

(#34631) AAntii válasza Morris (#34630) üzenetére


AAntii
őstag

Igen, inkább a kartellcunami és a futótűzként terjedő kartellezés az oka a magas áraknak, lehet direkt ők gyújtják fel a saját gyáraikat, hogy aztán a gondosan kimenekített raktárkészleteket el tudják adni jó áron. Egy-egy összeesküvés-elméletre mindig vevő vagyok, mert sok esetben szerintem inkább a realitáshoz állnak közel, mintsem egy-egy ember agyszüleménye lenne, sajnos így működik a világ.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#34632) Morris válasza AAntii (#34631) üzenetére


Morris
veterán

Ez is lehet. Vagy ugye vérszemet kaptak a cunamis áremelkedések után, mondván még így is fogy a HDD, akkor talán eljátszahatnák ezt a memóriákkal is. Nem lepődnék meg rajta, ha egyéb részegységek jutnának erre a sorsra.
De ezt mi nem tudhatjuk....

(#34633) petcsike válasza inteltunder (#34628) üzenetére


petcsike
tag

Egy ilyen zsír lap mellé bűn azt a procit berakni :) :Y

Tudod mit jelent az, hogy Nemezis? Az érintett erõsebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetõen. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat. Én.

(#34634) marinea2 válasza inteltunder (#34628) üzenetére


marinea2
addikt

Te jó isten :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#34635) kristof123 válasza Morris (#34632) üzenetére


kristof123
őstag

"Vagy ugye vérszemet kaptak a cunamis áremelkedések után, mondván még így is fogy a HDD, akkor talán eljátszahatnák ezt a memóriákkal is. "
Harmadjára elolvasva is jót nevettem rajta. Köszönöm! : DDD

(#34636) Morris


Morris
veterán

petcsike, marinea2: Urak, több empátiát plíz! :)

inteltunder: Ebbe a lapba legalább 4 magos procc javallott, addig nincs értelme vga-t venned. Sajnos ez a proci nagyon rossz döntés volt, de biztos megvolt rá az okod amiért ez lett.

kristof123: A mai világban minden lehetséges :D

[ Szerkesztve ]

(#34637) inteltunder válasza Morris (#34636) üzenetére


inteltunder
tag

hát csak erre volt mani :)

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#34638) Morris válasza inteltunder (#34637) üzenetére


Morris
veterán

Akkor előbb ezt cseréld, utána pedig egy korrekt vga-ra be lehet ruházni. Addig sokat esik majd az ára!
Legalább egy I5-4570-re. (tudom, h drága, de jó proci nagyon)
Ha semmiképp nem szeretnél fejleszteni, akkor egy olcsóbb Nvidiát belerakhatsz. Addig is legyen mivel gémelni. (esetleg AMD oldalról egy 4850 vagy 4870)

[ Szerkesztve ]

(#34639) kristof123 válasza Morris (#34636) üzenetére


kristof123
őstag

"kristof123: A mai világban minden lehetséges "
Ez így van sajnos.

(#34640) freelanced


freelanced
addikt

Az lenne a kérdésem, hogy a GTX 760 OC-nál (Giga) mit számít az, hogy Rev 1 vagy Rev 2, mennyi az árkülönbség?

Illetve ha jól látom erre még nem válaszoltatok :C

"Ez a táp elég a GTX 760 OC-nek: Chieftec A-80 CTG-500-80PB 500W Active PFC" és
"Az i5 2500 elég neki, "kihajtja"?"

Bocs, hogy újra leírom csak hátha elkerülte a figyelmeteket mert azóta elég sok új hozzászólás lett. De ha már válaszolt valaki és nem vettem észre akkor elnézést. :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#34641) Morris válasza freelanced (#34640) üzenetére


Morris
veterán

A tápod elég lesz hozzá és a proci is ki fogja hajtani a VGA-t rendesen! ;)

(#34642) kristof123 válasza freelanced (#34640) üzenetére


kristof123
őstag

A rev. 1-es műanyag és szoktak zörögni a ventik. A rev 2-es már fém.
Szvsz, ha van rá lehetőséged a +4-es szorzó emelésre, akkor az elkelne a processzornak. (Jobb a békesség.)

[ Szerkesztve ]

(#34643) marinea2 válasza inteltunder (#34637) üzenetére


marinea2
addikt

És a lapra hogy hogy jutott annyi? Ha nem túl indiszkrét a kérdés..

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#34644) freelanced válasza kristof123 (#34642) üzenetére


freelanced
addikt

Amúgy pont ezt akartam kérdezni, hogy mennyire tuningolható egy ilyen i5 2500-as proci (sajnos nem 2500k :((( ) de gondolom valamennyire ezt is lehet, picit off mondjuk

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#34645) inteltunder válasza marinea2 (#34643) üzenetére


inteltunder
tag

eddig egy 10 éves p4-em volt, ha nem szart volna be most nem vettem volna új cumót, aztán elkezdtem nézelődni és megláttam, mondtam nekem ez kell leszarok mindent :) aztán jött az éhezés :DD

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#34646) marinea2 válasza inteltunder (#34645) üzenetére


marinea2
addikt

Jah az elképzelhető hogy a saber kibír 10 évet. Ha az nem akkor más sem :D

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#34647) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

1 gigás Radeon 7850-et megéri egyáltalán lecserélni valamire? Full HD-t hajt.

Tegyük fel, eladom 30-35-ért, de akkor is kb. a duplájába kerül egy 270X, ami meg ráadásul nem is akkora előrelépés. :F

Oh, Morris kolléga is épp erre jár. :C

[ Szerkesztve ]

(#34648) Freiherr válasza BomiBoogie (#34647) üzenetére


Freiherr
őstag

37-ért már láttam GTX660-ot,erősebb,meg a 2 giga ram miatt is már megérné a csere,ha nincs nagyobb kereted.

XXX

(#34649) Dozbik


Dozbik
tag

Sziasztok!

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy az Ipon által ajánlott Zotac 650Ti Boost kártya mellé írt +16500 forintos kupon mit takar, mire váltható be stb.?

Köszi!

(#34650) BomiBoogie válasza Freiherr (#34648) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A keret egy dolog, de azért értelmetlenül pénzt kiadni nem szeretek. A 660-nal nyernék +5-10 FPS-t. Bár mondjuk az is igaz, a kis előrelépés is előrelépés.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.