Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34401) kristof123 válasza ST05 (#34399) üzenetére


kristof123
őstag

De Mántléé api ide vagy oda, akkor sem kell úgy beállítani, mintha NV-n el sem indulna a játék. Én kipróbáltam és akadás mentesen V-sync ON és többnyire 60 FPS meg volt... Off-al volt 80-100 is, átlagban 70+.

[ Szerkesztve ]

(#34402) senzaj válasza Buci21 (#34400) üzenetére


senzaj
senior tag

Úgyis hidegek lesznek a téli napok. :DDD 38k-ért találtam, sztem annyit megér egy második konvektor :D

(#34403) Buci21 válasza kristof123 (#34401) üzenetére


Buci21
addikt

senki nem állította így be... :D létszik h benned is zöld szív dobog...

(#34404) #91166208 válasza Buci21 (#34400) üzenetére


#91166208
törölt tag

már csak a sima R9 290 hiányzik a listából.. kíváncsi vagyok hova fog beékelődni :C

(#34405) ST05


ST05
őstag

ilyen a giga effekt ha vlakit érdekel ( a hírhedt venti zörgés )
ezért szabad/érdemes főleg a Rev2 es gigát választani !

(#34406) kristof123 válasza Buci21 (#34403) üzenetére


kristof123
őstag

"létszik h benned is zöld szív dobog..."
Ez így van!

(#34407) Casanova* válasza Buci21 (#34400) üzenetére


Casanova*
veterán

,,A Ghz edition pedig megveri bőven....,, az alap gtx770-et :K , de a pl. gtx770 lightning-el egy szinten lenne.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#34408) Buci21 válasza Casanova* (#34407) üzenetére


Buci21
addikt

igen de annál is olcsóbb egy ötössel :D

(#34409) Casanova* válasza Buci21 (#34408) üzenetére


Casanova*
veterán

a zöld minőséget meg kell fizetni! :D

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#34410) Buci21 válasza Casanova* (#34409) üzenetére


Buci21
addikt

a zöld "minőséget" khm lehúzást meg kell fizetni :P najó, nem flamelünk :D a 7970 ghz ed sokkal jobban megéri szvsz az árát, és még a tuningot is jobb csípi.

[ Szerkesztve ]

(#34411) Casanova* válasza Buci21 (#34410) üzenetére


Casanova*
veterán

csak vicceltem. persze jobban megéri az amd. :K plusz a 3 gb vram előnyben

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#34412) Ybron


Ybron
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek melyiket, egyszerűen nem tudok dönteni gtx 780 és R9 290X között.
1080p lenne használva ilyen BF4, majd GTA V, Crysis 3 játékokhoz.
Valamint havernak besegíteni 3d modellezni esetleg.
A lényeg hogy legyen benne elég potenciál a jövőre nézve is. Itt mantle-ra gondolok. Valójában nem érzem úgy hogy megérje NVIDIA-t vennem, mivel physics és cuda véleményem szerint halott dolog.
A másik dolog, bár ez nem sokat nyom a latba, elég régóta NVIDIA-s vagyok.
Várom az ajánlatokat.

(#34413) Casanova* válasza Ybron (#34412) üzenetére


Casanova*
veterán

1 monitorra 1080p-ben bőven elég a gtx770, hd7970. amúgy a gtx780-t választom,mert olcsóbb. 290x-ből csak refes van,az pedig nem a legjobb.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#34414) Ybron válasza Casanova* (#34413) üzenetére


Ybron
senior tag

Egy tv és egy monitor.

(#34415) Casanova* válasza Ybron (#34414) üzenetére


Casanova*
veterán

de nem megy mind a kettőn egyszerre a játék. vagy igen? elég fura lenne! :D mindegy! nem refes gtx780-t ajánlom neked.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#34416) gyuszaa válasza MM (#34350) üzenetére


gyuszaa
őstag

Most itt nem a memórián volt a hangsúly, mellé még párosul, hogy 70-nél alapból szigorúbb fogyasztási keret volt megszabva gpu terén, és egy gyengébb hűtést kapott az "elődjéhez" képest, ezen nincs mit szépíteni.
Az igaz itt a legsoványabb az "OC" (+2%) a ref. értékhez képest. 870-ről boostol csak 1020 Mhz-re a dual-X.

MSI Gaming ki lett vesézve, lespórolt vrm hűtés miatt nem ajánlott, tapasztalat is van a topicban, infrás kép is van egy tesztoldalon. giga meg hozza a spórolós formáját,hangos (felépítés miatt könnyen rezonálhat), nem jól hűt, és sokat fogyaszt. 79××-nél se volt ajánlott (vrm monitorozás nincsen, v2-nél fesz. zár).

Most jelenleg számolok 4 vapor tulajdonost, ebből egynek az eredményét linkeltem (15 perc valley) előző hozzászólásban, és ezek közül volt egy elégedetlen aki azt nyilatkozta minimális terhelésnél bőgött mint egy hajszárító, és cserébe melegedett ugyanúgy.. ki is cserélték neki egyből, ez több mint valószínű gyári hibás volt, lehet nem volt meghúzva rendesen a csavar és nem feküdt fel a gpu-ra a hűtés. Tehát még mindig erre alapozod a feltevésed.

Megnéztem a különbséget : nálam 5 fokkal tovább engedi 45%-on, viszont idle 5%-al kevesebben pörög a vapor 280X.

(#34417) Ybron válasza Casanova* (#34415) üzenetére


Ybron
senior tag

Rendben, köszi. Azért még jöhetnek ajánlatok érvekkel :P

(#34418) bandi0000 válasza Ybron (#34412) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nem ref hűtős r9 290 x

Xbox One: bandymnc

(#34419) arcsi84


arcsi84
aktív tag

Sziasztok!

Melyik erősebb egy r9 270x vagy egy 7870 Tahiti LE kártya?

És elég nekik egy i5 3470 proci mellett egy 400w-os hexa táp?

(#34420) marcusa válasza arcsi84 (#34419) üzenetére


marcusa
addikt

Alapon kb egyforma erősek, a Tahiti tovább húznató. Viszont a 400-as Hexa nem biztos hogy elég a Tahitihez már...

:-)

(#34421) ST05 válasza Ybron (#34417) üzenetére


ST05
őstag

várd meg a síma 290-et akkor.. :)
3d modellező haverod szerint is halott a CUDA ? :D

(#34422) MM válasza gyuszaa (#34416) üzenetére


MM
őstag

1. engem nem kell meggyőznöd, már rég megvettem a kártyámat

2. a 7970 és R9280x topicot is figyelemmel kísérem, sőt, írtam mindkettőbe bőven tapasztalatokat az Asusról, előtte a VTX3D-ről, ...stb. Tehát az abban elhangzottakat sem kell számomra elmagyaráznod, sőt, ugyanazt sem kell többször leírnod. Legalábbis nem nekem. Arról nem beszélve, hogy részeket ragadsz ki belőle, ezért más a véleményed.
Pl ezt írod: "MSI R9280X" "lespórolt vrm hűtés miatt nem ajánlott"
De ugye van hozzá egy új BIOS, amivel játékok alatt nincs gond a VRM hőmérsékletekkel, 3 év gari van rá, halk a hűtése, és emellett az egyik legolcsóbb R9280X 3 év garral. Akkor miért is nem ajánlott? Mert csak addig olvastad a topicot, amíg belinkeltek a régi BIOS-al egy hőkamerás képet, vagy nem akarsz tudomást venni a folytatásról?
Vagy, hogy a DualX-nek spóroltak a hűtésén a 7970-hez képest.
Ezt szintén senki nem vitatja, de ettől még elégséges a hűtése, és halk, nem kell mókolni vele, és olcsóbb jóval a VaporX-nél és az Asusnál is.

A magam részéről itt befejeztem, mert kicsit meddővé kezd válni ez a vita.

3. amit most linkeltél eredmény, korrekt, az 1600RPM-es max ventilátor fordulat is. Csak egyvalami furcsa, az órajelhez képest kicsi a min. FPS. Power limit +20%-on van?
Érdemes lenne MSI AB-vel is monitorozni az órajeleket, nem vesz-e vissza az órajelből, vagy mitől akad? legalább 24,5-25FPS-nek kéne lennie...

[ Szerkesztve ]

(#34423) tribunus13


tribunus13
csendes tag

Sziasztok!
A HD7870 2GB OC-s kártyák közül melyik gyártót érdemes választani? Gondolok itt a garanciára, hűtés...

(#34424) arcsi84 válasza marcusa (#34420) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Köszönöm a segítséget.

(#34425) Ybron válasza ST05 (#34421) üzenetére


Ybron
senior tag

Ő neki AMD Radeon van :D

(#34426) pcguru23 válasza tribunus13 (#34423) üzenetére


pcguru23
aktív tag

Asus

[ Szerkesztve ]

(#34427) gyuszaa válasza MM (#34422) üzenetére


gyuszaa
őstag

Először is te ragadtál ki részleteket, én nem meggyőzni akarlak, hanem megvitatni az állításod egy részét, amiben temetsz ugye egy kártyát.

"Mert csak addig olvastad a topicot, amíg belinkeltek a régi BIOS-al egy hőkamerás képet, vagy nem akarsz tudomást venni a folytatásról?"

Ez már bukott, mert tettem is megjegyzést erre, és bárki követheti ugye a "csoda bios" útját a topicban. :N

Igen, rá van adva a +20% power limit, mert ilyen tesztkörülmény lett tőle kérve, szerintem te olvasod inkább felemásan a topicot.

Min fps ugye meg inkább ram függő dolog, méréseknél meg ne ilyen 1-2 fps-en akadjunk fent, ezt gondolom nem kell magyaráznom miért.

(#34428) arcsi84


arcsi84
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne akkor, hogy olyan 50-55k környékén mi a legjobb VGA választás ma?
i5 3470 mellé.

(#34429) pcguru23 válasza arcsi84 (#34428) üzenetére


pcguru23
aktív tag

Használt vagy új?
Ha új akkor én most ezt mondanám [link]

[ Szerkesztve ]

(#34430) Grave_444 válasza arcsi84 (#34428) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Használtan HD 7950.

(#34431) petcsike válasza arcsi84 (#34428) üzenetére


petcsike
tag

még talán a GTX660Ti is belefér... használtan ofc.

Tudod mit jelent az, hogy Nemezis? Az érintett erõsebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetõen. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat. Én.

(#34432) arcsi84 válasza pcguru23 (#34429) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Leginkább újra gondoltam. Gigabyte r9 270x mennyire ajánlott?

(#34433) arcsi84 válasza petcsike (#34431) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Inkább AMD párti vagyok GCN miatt, meg talán majd a mantle miatt is. Nem tudom, hogy a geforceok mennyire jók.

(#34434) Grave_444 válasza arcsi84 (#34432) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Én ezt venném.

(#34435) ngyjns


ngyjns
tag

Pontosítok: G3220 procit veszek b85 lapban és az érdekelne, hogy tényleg igaz az, hogy amennyiben nvidia kártyát, mondjuk 650ti boost kártyát teszek mellé sokkal rosszabb fps-eket érek el vele, mintha egy kb azonos tudású 7850 AMD-t. Azt találtam egy honlapon, hogy a két magos intel procik támogatása rosszabb az nvidia driverben, mert már inkább négy szálra, vagy maghoz írják, tehát i3 és fölötte lévő procik mellett nincs driverből visszafogva a GPU. link: http://translate.googleusercontent.com/translate_c?act=url&depth=1&hl=hu&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.hu&sl=pl&tl=hu&u=http://pclab.pl/art54829-27.html&usg=ALkJrhhBrsBEEvA22XwqsCpqh-ZStaUP6Q Szerintetek?

(#34436) NonoL


NonoL
újonc

Sziasztok szeretnék venni egy ú videokártyát a gépembe ,ezt néztem ki SAPPHIRE RADEON R7 260X OC 2GB DDR5 PCIE 43000Ft Jó választás vagy ilyen árba van esetleg jobb is?

(#34437) Buci21 válasza NonoL (#34436) üzenetére


Buci21
addikt

ez egy 7790... :D 31-ért is megkapod annyiért :D 43-ra dobj egy pöppet rá, és 48 körül 7870-t vegyél :D

sokkal jobb

ha már 7790, elég az 1 gigás is

vagy ennyiért ez a gtx 660 is elveri

[ Szerkesztve ]

(#34438) petcsike válasza arcsi84 (#34433) üzenetére


petcsike
tag

Én is inkább az Atit javasolnám, csak gondoltam megemlítem, mint a sötét oldal alternatíváját :D

Tudod mit jelent az, hogy Nemezis? Az érintett erõsebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetõen. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat. Én.

(#34439) arcsi84 válasza petcsike (#34438) üzenetére


arcsi84
aktív tag

:D

(#34440) MM válasza gyuszaa (#34427) üzenetére


MM
őstag

"amiben temetsz ugye egy kártyát"

Na itt kezdődnek a bajok...
Temettem?

Leírtam, hogy a kártya kiváló, de alapból hangos a venti profil. Aki ért hozzá beállítja, vagy megvárja a jó gyári BIOS-t. (ha kell)
Aki nem ért hozzá, csak berakná és használná, annak (egyelőre) nem ideális. Ennyi.

Sérti az önérzetedet, hogy merek rosszat mondani a VaporX-ről, mert neked is az van?
Mást nem tudok elképzelni, hogy miért nem érted meg, amit írok... :U

u.i.: a linkedről az MSI-vel kapcsolatban meg ne is beszéljünk, megint sikerült megtalálnod azt a hsz-t, amiről később kiderült, hogy NEM A HIVATALOS BIOS-RÓL SZÓL !!!!!
olvass kicsit még tovább...

[ Szerkesztve ]

(#34441) abcdefg


abcdefg
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit kiestem a VGA divatból és kéne egy kis segítség. Azt már bemértem, hogy mi most a legjobb ár/érték arányú VGA de amit nem tudok, hogy hogy áll az nvidai vs. amd támogatás. Még most is sok játékot látok Physx támogatással stb. Most úgy látom hogy az AMD jobb árban adja a VGA-kat de nincs annál idegesítőbb mikor egy game mégis jobban megy egy fele olyan erős Nvidia karin.

Szóval hogy van ez most? Lehet nyugodt szívvel AMD-t venni? (Most 6870-esem van)

(#34442) gtamate2 válasza ngyjns (#34435) üzenetére


gtamate2
veterán

Ha játékra lesz miért nem fx6300at veszel? Amúgy ez szvsz badarság hogy inkább 4 magra írják a drivereket, a vga drivert nem a processzorra írják hanem a videókártyára. Inkább a játékokban gyengébb a 2 mag, és egyre gyengébb is lesz, mert azokat írják több magra. Ezért is lenne előrelátóbb egy fx6300, ami jelenleg ár/érték bajnok.

abcdefg: Azért ritka hogy egy fele erős nvidia kártyán ugyan olyan jól fut egy-egy alkalmazás. Van bőven olyan játék is ami amd-n fut jobban, grafikai motor kérdése. Régebben amúgy sokkal több fejlesztőt támogatott az nvidia, mint most. Nyugodtan vehetsz AMD kártyát is :)

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#34443) petcsike válasza arcsi84 (#34439) üzenetére


petcsike
tag

Mellesleg, nemrégen vettem én is a saját 7870 GHz edition karim, és csak szuperlatívuszokban tudok beszélni róla. Tudom nem kérdezted, de én speciel ebben az árkategóriában tuti ezt venném, vagy a 7950est amit a másik kolléga is javasolt :)

Tudod mit jelent az, hogy Nemezis? Az érintett erõsebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetõen. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat. Én.

(#34444) gyuszaa válasza MM (#34440) üzenetére


gyuszaa
őstag

Úgy látom elbeszélünk egymás mellett, de sebaj.
Én nem találom agresszívnak a venti profilt, és a képek sem ezt mutatják

Olvastam én tovább, de egy bios megoldás se fog csodát teremteni azzal, hogy fizikailag nincs rendesen kialakítva a vrm hűtés.

[ Szerkesztve ]

(#34445) ST05 válasza gyuszaa (#34444) üzenetére


ST05
őstag

vrm.et folyamatos terhelésekre kell"ene" tervezni,
azért ne öntsük már márvyányba a dual x-et mert csak 70 fok lett a vrm 4 perc alatt se
(14perc logging 30% átlag gpu kihasználtság? :F
kérd meg a saphire-os kollágát crsys3 kisebb felbontásba hagyja ugy egy órát,
akkor volna értelme.. ha marad 85 alatt már azt mondom lehet dicsőíteni az msi vel szemben
de ott már nem 1600 lesz az rpm, hanem 2100 ami sapphiréknál már inkább a jól hallható kategória.
és msi -re 3 év gar van,.

vaporX jol jött ki tesztben, de az már ott van árban asus fele.
msi-n tényleg vékony lett a VRM-re fordított idő/vas 280x nél, de már csak gar miatt megéri
azt a plusz 3k-t ha nem is halkabb..

[ Szerkesztve ]

(#34446) gyuszaa válasza ST05 (#34445) üzenetére


gyuszaa
őstag

Nálam így alakult 1 óra bf4, 1920×1200 kimaxolva (ultra, 4× msaa):

Gondolom ott vapor-t akartál írni (dual-ról írtam mi a véleményem), én nem dicsőítem, szimplán a kételyeket akarom eloszlatni vele szemben.

Az, hogy milyen az msi az megint más téma, csak ide keveredett, nyáron hőségben megnézném azért mit produkál.

[ Szerkesztve ]

(#34447) ST05 válasza gyuszaa (#34446) üzenetére


ST05
őstag

ez jó teljesen :K csak arra céloztam 4perc stressz alapján felesleges karatéznotok :)
ezekszerint ez is, és a vapor is rendben van, ajánlott ez a lényeg :R

(#34448) MM válasza gyuszaa (#34446) üzenetére


MM
őstag

A további vitákat szeretném már elkerülni, de amit most linkeltél, pontosan azt mutatja, amiről beszélek:

A legmagasabb hőmérséklet nálad 65 fok a GPU és a 2 VRM hőmérsékletei közül.
Mégis, majdnem 2000 RPM-ig ment a ventilátor, ami azért már elég jól hallható.
Szerintem ez feleslegesen hangos, mikor amúgy nagyon könnyedén lehűti.

Láthatod, hogy az Asusnál defaulton (1070/1600 1,2V) 75/77 foknál állnak meg a hőmérsékletek, és csak 1600RPM a ventilátor. (Crysis3 max graf. FXAA GPU99%-on végéig)
Ez szerintem egy gyárilag jó kompromisszum a hűtés és hangerő között.
Persze ezt könnyen lehet hangolni kézzel - annak aki ért hozzá - ha amúgy megfelelő a hűtés, mint pl a Vaporoknál.

[ Szerkesztve ]

(#34449) arcsi84 válasza gyuszaa (#34444) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Melyik gyártótól?
Egyébként egy 7870 Tahiti Le-ben is gondolkodom még

(#34450) petcsike válasza arcsi84 (#34449) üzenetére


petcsike
tag

Az a kiherélt 7950?:D énis nézegettem, de nemigazán győzött meg, plusz nembiztos hogy akarnék egy ki tudja miért letiltogatott korlátozott elvileg erősebb gyakorlatilag egy nagy lószart kártyát :) de te tudod :)

Tudod mit jelent az, hogy Nemezis? Az érintett erõsebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetõen. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat. Én.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.