Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30688) syler123 válasza Freiherr (#30677) üzenetére


syler123
veterán

Ebben nem értünk egyet. Én azt veszem észre, hogy itt az emberek nem tapasztalatból beszélnek. Megosztanám a tapasztalatomat a Vtx3d 7870 tahiti le kártyáról. Igen az egyventis kártyáról. Sokan itt írják, hogy úristen turbina, egy ventilátor, majd leviszi a fejedet a 12000rpm fordulat. A valóságban nem ez a helyzet. Gpu-z vel logoltam az eredményeimet. Battlefield 3 alatt és 3dmark 11 alatt. Kezdjük ott, hogy nem melegszik túl. Max terhelés alatt, a legmagasabb hőfok nálam, a meglehetősen túllőtt gyári feszültség mellett 67 fok volt. Ilyenkor 1650-et forgott a venti. Ezt kb nem is hallani, sem a proci hűtőtől, sem a ház hűtésétől. Meg egyébként sem. Nem a venti zaja fog zavarni, hanem a korábban kivésézett coil whine, amit hallasz a Sapphire kártyáin is, lehet nézni youtube videókat. Szóval ennek a 3 ventis mániának nem sok értelme van. Az miatt nem ér többet 10k-val egy kártya, mert több venti van rajta. Legyen 10 fokkal hűvösebb, bár ezzel sokat mondok, szerintem 67 fokon sem sül meg a kártya. Ha visszaemlékeznétek a Radeon 7850/70-re, amik a referencia hűtéssel az idle hőfokuk volt 80-90 fok.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.