Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137593) gjohnny válasza kolopele (#136416) üzenetére


gjohnny
tag

Visszavittem a boltba a zörgő ventilátoros Asus ROG Strix RTX 2060S kártyát. Már jó megbántam, hogy az Aqua-nál vettem (meg hogy Asus-t). 2020.07.07.-én vittem be (akkor 3 hetes volt), és még azóta sem kaptam vissza. Azt mondták ilyen értékű terméket nem cserélnek, csak szerviz lehet, illetve kb. 3 hét alatt valószínűleg kész lesz (a szerviz lapon 45 nap persze a határidő). Több mint 3 hét várakozás után gondoltam most már érdeklődöm a javítás státuszáról. A vírus helyzetre való tekintettel telefonon nem lehetett elérni őket (biztos fertőz telefonon is). Az www.aqua.hu oldalon elérhető Online chat felületen mondták, hogy nem tudnak semmit, kérdezzem az Asus support-ot. Az Asus support pedig szintén azt mondta, hogy nem tudnak semmit mondani, kérdezzem a boltot. Ezután email-ben panaszt írtam amelyben leírtam a tényeket és jeleztem, hogy nem vagyok hajlandó tovább várni, vagy cseréljék ki a kártyát, vagy adják vissza az árát. Volt jó pár email váltás. Hivatkoztam a https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees-returns/hungary/index_hu.htm oldalon olvasható Magyarországra vonatkozó EU-s szabályozásra, miszerint eladónak 15 nap áll rendelkezésére, hogy megpróbálja megjavíttatni vagy kicserélni a hibás terméket, illetve ugyancsak az EU-s szabályozásban és a Ptk. Termékszavatosság részében leírt szabályra, miszerint ha a kijavítás megfelelő határidőn belül, a fogyasztó érdekeinek sérelme nélkül nem lehetséges a terméket ki kell cserélni. Az Aqua továbbra is megtagadta a kártya cseréjét vagy az ár visszatérítését, miszerint semmilyen jogi kötelezettségünk sincs egy javítható terméket cserélni az aránytalan többletköltségre hivatkozva. Pár napja a fogyasztóvédelmi hatóságnál be is jelentettem a dolgot. Kíváncsi leszek mi lesz belőle. Már több mint 1 hónapja se a pénzem nincs, se kártya. Tesznek ezek a vevőre.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.