Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90601) palfitom válasza carl18 (#90593) üzenetére


palfitom
félisten

Nem egyszerű. Néha ugrál már a szemöldököm, és legszívesebben végigradíroznám, de a "túl tiszta vízben nem él meg a hal" elv alapján, viszonylag ritkán teszem.
Sokak szerint ez így jó, de persze valakinek nem tetszik. Ez van...

(#90596) carl18
Viszont ez tényleg nem ide való, van erre megfelelő topik!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#90602) palfitom válasza wooqt (#90599) üzenetére


palfitom
félisten

Hmmm. Ha "Kismillió játékos esküszik" valamire, akkor az tuti úgy van jól?
Számtalan cikk született arról, hogy 120Hz felett már nem igazán számít a magasabb freki, amibe ha logikusan belegondolsz valóban így kell lennie, biológiai és fizikai tények alapján.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#90603) wooqt válasza palfitom (#90602) üzenetére


wooqt
csendes tag

Én értem és én se eröltetem a magas frissítést csak nem csak azt nem értem,hogy amikor 2 processzor között pár % különbség vérre menő vitákat szül (aminek egyébként megintcsak szinte elhanyagolható haszna van) akkor miért ne számíthatna ez azoknak akik mindenféle esport babérokra törnek?

(#90604) palfitom válasza wooqt (#90603) üzenetére


palfitom
félisten

Persze számíthat, HA a ráfordítható keret "végtelen". De ha korlátozott (és rendszerint erről van szó), akkor nem 240Hz-es monitorra kell költeni elsősorban.
Sokan hiszik azt, hogy 3-4-500.e Ft-ból über-gamer gépet kaphatnak 165-240Hz-es monitorral...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#90605) KAMELOT válasza wooqt (#90599) üzenetére


KAMELOT
titán

Tudod itt senki nem hülyéz senkit. Lehet nálad ez jön le, de akkor el vagy tévedve. Én és páran saját tapasztalatokra alapozva mondunk valamit, nem az hogy van egy C2D és mindenféle oldalak tesztjeit linkelgetjük, hogy az így meg úgy van. Aztán semmiféle videó, konfig bemutatás nincs. Meg benchelgetnek, ami megint nem játék. Aztán írnak 55fps és amikor meg én játszom 75fps ua a beállítások. Akkor most hol a hiba? A híres oldalon vagy nálam mert jobban megy?!? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#90606) kolopele válasza wooqt (#90603) üzenetére


kolopele
nagyúr

Senki nem mondja azt, hogy valaki ne játsszon 144HZ - en, vagy akár többön is, ha úgy látja jónak. Van, aki 30 fps - en játszik, mert az is elég neki. Nem tudom hány éves vagy, én még Amiga 500 - ason kezdtem, hol volt ott lényeg az fps? Én speciel el vagyok a 60 - al, nekem abszolút elég, viszont próbálj belegondolni kicsit: 4k, 2080 Ti, 9900k. Nem is tud többet, talán majd ha kijön a 3080 Ti, de akkor is max. 75 fps, ami felett viszont single játékok esetében már nem látsz semmi extrát. Igaz, akkor cserélnem kell monitort, mert a jelenlegi 60HZ - es. Mindenki igényei mások, amiket el kell fogadni. A procinak meg azért kell erősnek lenni, hogy a minimumok is jók legyenek.

[ Szerkesztve ]

(#90607) BerserkGuts válasza palfitom (#90602) üzenetére


BerserkGuts
őstag

aha csak nem erről volt a vita hanem itt kezdődnek a bajok hogy egy single player játékos akar kioktatni aki soha nem játszik cod BF stb... multi player játékot hogy a 60Hz igen is idális nem számít a magasabb frissítésű monitor :(((

És akkor most ez a két über okos fogja meghatározni a topikot :C
Szerintem a cod topikban körbe röhögnék őket.

". Egyébként meg pozitív csalódás számomra, hogy 60 HZ - en játszol, és sosem szidtad,"

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#90608) palfitom válasza BerserkGuts (#90607) üzenetére


palfitom
félisten

"ez a két über okos fogja meghatározni a topikot" - Nem.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#90609) KAMELOT válasza BerserkGuts (#90607) üzenetére


KAMELOT
titán

Perszehogy számít a magasabb hz.
Majd ha lesz 32'' 4k 144hz 1500€-ig akkor szerzek egyet. Csak akkor majd fog kelleni 3080ti SLI is.
Egyenlőre ami van bőven jó. Élmény a fontos. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#90610) VirsLee válasza palfitom (#90608) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Szerintem engedd el. Nem is válaszolt a kérdésekre...

(#90611) Viktor77 válasza kolopele (#90579) üzenetére


Viktor77
titán

"Mindenesetre a gyerekeim sem panaszkodnak a 75HZ miatt soha, szép folyamatosan fut minden játék."

Ja, én is azt hittem minden milyen fasza 60hz-en, amíg nem vettem 144-es monitort. Soha többet 120hz alá. El se hiszi az ember, hogy még a Win is (de még az egérmutató is) szaggat 60hz-en. Pedig de. Csak megszoktad.
A 240 meg még jobb lehet, sajnos olyat nem láttam, lehet azután még a 144 se kéne.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#90612) kolopele válasza Viktor77 (#90611) üzenetére


kolopele
nagyúr

De ugye nem 1060 - al hajtod? Majd ha lesz elég erős kártya 4k 144fps - hez, nem kizárt, hogy váltok, miért ne, g-sync mellett még meg is érheti. Addig viszont nem. Amennyiben sok különbséget nem fogok látni, akkor kivárom az 1000 HZ - es monitort, hátha ;)
Ja, így már értem. Én viszont az újakkal már szinte csak, és bizony egy RDR2 vagy egy Control igen csak megfogja még a 2080 Ti - t is, ahogy a Detroit sem volt éppen piskóta.

[ Szerkesztve ]

(#90613) Viktor77 válasza kolopele (#90612) üzenetére


Viktor77
titán

Dehogynem. Viszont nem a legújabb játékokkal játszom, így megvan a 100+fps.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#90614) Paxker315


Paxker315
addikt

Az XT pontosan olyan lett, amire várták: semmi extra, gyakorlatilag borzalmas ár:érték mutatóval :) Kelleni fog a Zen3, na!

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#90615) M4T4D0R válasza kolopele (#90612) üzenetére


M4T4D0R
tag

VirsLee
kolopele
palfitom

Szóval,
vicces nézni, ahogy ti kinevetitek azokat akik valóban látnak különbséget 60 és 144hz között. Egyik ismerősömmel is ezen vitatkoztunk de sajnos nem sikerült elmagyaráznom neki, hogy nem felesleges. Megpróbálom azért itt is hátha...
Én is gtx 1060 és 8700k társaságában játszok 144hz en és nem kell hozzá se 2080 ti, sem az én 8700km sem. 1050ti és i5 8400 is megfelelő.

Ez tulajdonképpen egy képesség amit nem minden ember lát. Egy olyan dolog ami csak bizonyos embereknek van meg például az éneklés vagy az egyéb olyan dolog amiben te jó vagy például. Én sem foglak kinevetni azért mert te például jól tudsz focizni én meg nem.

A probléma ha jól látom ott kezdődött, hogy valaki multiplayer fps játékra azt írta a 60hz bőven elég és hogy marketing az egész. Nos ez korántsem így van, sőt...
Valójában brutális a különbség és a régi CRT monitorok tudtak is sok FPS-t. Tehát ez inkább visszalépés ez a 60hz és a fejlődés visszafogása mesterségesen... Itt a baj, nem pedig a 144hz..., mert a legtöbb ember látja a 144hz et.
Manapság kapni már egész jó árban 144hz es monitorokat. És a 144hz és 240hz között is brutális a különbség, de ezt az embereknek tényleg csak a szűk része látja. Erre már én is azt mondom, hogy prémium kategória és azoknak éri meg akik verseny szinten játszanak. DE a 144hz NEM!

Video:
A videó valóban nem reális bemutatása ennek az előnynek de ezt nem is fogod tudni látni egy 60hz es monitoron. Csak azok tudják értékelni akiknek ilyen van. Valójában nem csak, hogy hamarabb látod meg az embert, de határozottan tudsz fellépni ellene, mivel a visszaigazolás hogy hova viszed az egeret 2x gyorsabb. Valójában itt a különbség amit nem lehet bemutatni videón keresztül. Vagyis de csak akkor sem fog átjönni.... Attól mert az ultraibolya és infravörös dolgokat nem látod még ott van, attól mert a videóban nem látod még ott van, had ne soroljam...

Remélem ezek után nem így álltok majd hozzá az ehhez hasonló dolgokhoz. Attól, hogy ti nem látjátok még ott van a különbség. És remélem, hogy jól értelmezitek a mondataimat mert nem kötekedésnek szánom hanem, hogy felnyissam a szemeteket.

[ Szerkesztve ]

(#90616) Tommy-1998 válasza M4T4D0R (#90615) üzenetére


Tommy-1998
tag

+1 :K

[ Szerkesztve ]

(#90617) palfitom válasza M4T4D0R (#90615) üzenetére


palfitom
félisten

"ti kinevetitek azokat akik valóban látnak különbséget 60 és 144hz között" - Idézz tőlem ilyet!!!
Keresgélhetsz, de megsúgom, hogy ilyet én nem állítottam, hisz ez marhaság! 120Hz felettiről beszéltem: "Számtalan cikk született arról, hogy 120Hz felett már nem igazán számít a magasabb freki,".
Lehet velem vitatkozni, érveket egyeztetni, de csak pontosan!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#90618) sMogyi86

Sziasztok,

Mobil CPU-k kapcsán akadtam el és a segítségetekre lenne szükségem!
Leszámítva a 'H' meg 'HQ', emelt TDP kerettel rendelkező i7-et, ami bivaly.
Milyen bármilyen gyakorlati különbség van egy i5-xxxxU és egy i7-xxxxU között. Mert ahogy én táom azonos mag/szálszámok, azonos TDP keret és nagyon hasonló, kvázi azonos frekvenciák vannak. Kinek, hol és mikor éri meg az i7U egy i5U-val szemben? Mi a heylzet AMD fronton?

A segítséget előre is köszi! :R
Máté

[ Szerkesztve ]

"A félelem az elme gyilkosa."

(#90619) szabolcs1975 válasza M4T4D0R (#90615) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

a gond, hogy a 60hz nagyon gyakran csak 30 a frame ismétlés miatt, és az már durván látható.

(#90620) szabolcs1975 válasza palfitom (#90604) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

144hz elég, felesleges több

(#90621) szabolcs1975 válasza BerserkGuts (#90607) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

A gond ott kezdődik hogy 60hz-hez felesleges uber cpu !

(#90622) szabolcs1975 válasza kolopele (#90612) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

De a ryzenek +100 fps-et kevésnek látod

[ Szerkesztve ]

(#90623) M4T4D0R válasza palfitom (#90617) üzenetére


M4T4D0R
tag

Rendben akkor ez a mondatom a többieknek szólt nem neked. Az emberek többsége valóban nem lát már 120hz fölé sokkal szóval ezt alá tudom támasztani, de mivel 60hz fölé igen ezért észlelik, hogy sokkal folyamatosabb a kép.

(#90624) kolopele válasza M4T4D0R (#90623) üzenetére


kolopele
nagyúr

Single játékok esetében nem kell 60 fps - nél több, és tudod jelen pillanatban annak is örül az ember, ha ezt 4k - ban el tudja érni. Nekem semmi bajom a magasabb képfrissítéssel, és lehet, 75HZ - re már fogok váltani ahogy a 3080 Ti kijön, mert ha minden igaz azzal már elérhető lesz ez 4k esetében is, g-sync mellett meg pláne. Annál nekem egyszerűen több nem kell. Senki nincs kinevetve, félreérted, csak el van túlozva már ez a képkockaszám, és mint már írtam fentebb, ez akkor volt a legszembetűnőbb számomra, amikor egy profi játékos barátom 60HZ - re állította a monitorát, és alázta a mezőnyt CSGO - ban.
szabolcs 1975: Hol volt itt most szó a Ryzenről? Egyébként 60 - ról akkor ugrik 30 - ra az fps, amikor nem tudja stabilan tartani, de erre találták ki a g-syncet. Az erős CPU meg sosem árt.

[ Szerkesztve ]

(#90625) KAMELOT válasza szabolcs1975 (#90622) üzenetére


KAMELOT
titán

Lécci, ha többnek írsz, tedd 1hsz-ba. Ne külön írj mindenkinek egymás után 55hsz-t. :)

M4T4D0R: pont azt írtuk itt, hogy normál game 60hz elég, multi 144hz ha van hozzá gép is.
Amúgy te multizol?

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#90626) M4T4D0R válasza KAMELOT (#90625) üzenetére


M4T4D0R
tag

Én játszom BF 1, BF 4, BF5, CS GO, Valorant és társai val. Sajnos nekem már nem nyújt elég izgalmat a Singleplayer amit nagyon sajnálok mert vannak azért jó játékok. De valahogy nem köt le.

Vannak olyan játékok amikben a 60hz is hasonló élményt nyújt mint a 144hz mert elmossák a képkockákat benne. Más a technológia azokban a játékok ban de való igaz, ha sok fps kell akkor kell az egyszálas teljesítmény. De manapság ahogy észrevettem nincs sok különbség az újabb processzoroknál. Nagyon kis lépcsőkben fejlődik mégis elkérik az árát. Azért ez régen nem így volt.

Illetve bármennyire is furcsának tűnik de 60hz es monitorral teljesen más élmény a 60 fps és a 200. Hiába a matek meg hogy ugyan annyi hz et látok mert a monitor nem változik mégis van brutális különbség. Vannak dolgok amiket nem lehet megmagyarázni mégis úgy van. Ez is ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#90627) kolopele válasza M4T4D0R (#90626) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, ilyen olykor valóban elő tud fordulni, hogy 60 HZ - es monitoron 200 fps valamiért simábbnak tűnik, kisebb állítólag az input lag, bár a kártyának odavág rendesen, és a tearing az akkor is ott marad, csak vannak, akik egy CSGO - nál ezt inkább bevállalják (bár ma már annyira olcsó egy 144hz - es monitor, hogy aki akar vesz).
Ellenben ha megszakadnék sem tudnám pl. a Controlt 4k - ban 200 fps - el játszani :DDD

(#90628) M4T4D0R válasza kolopele (#90627) üzenetére


M4T4D0R
tag

Majd 2026 ban reális lehet a 4k 144hz esetleg. :K

(#90635) VirsLee válasza M4T4D0R (#90615) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Azt hiszem a lényeget leírtad, hogy miért is nem ajánlunk az átlagembernek ilyesmit.
- Ez tulajdonképpen egy képesség amit nem minden ember lát.
- Egy olyan dolog ami csak bizonyos embereknek van meg
- Attól mert a videóban nem látod még ott van
- Attól, hogy ti nem látjátok még ott van a különbség.

Egy szóval hinni kell benne.

Nem egészen 10ms-mal hamarabb tudod meg a változást, mint az, aki 60Hz-en játszik. Szerinted 200-500ms-os reakcióidő esetén melyik hasznosabb egy játékban az alábbiak közül?
- 10ms-mal hamarabb megtudni, hogy változott valami, ami amúgy több száz ms-ig tart.
- Pontosabban megbecsülni egy mozgó tárgy(ember) távolságát, sebességét és irányát.

Én azzal egyetértek, hogy ha minden profi múlt századi grafikán tolja a cs go-t, 240Hz-es monitoron, akkor neked is azon kell tolni, mert az a profi.

(#90638) palfitom


palfitom
félisten

Radíroztam egyet.
Kérem, hogy maradjunk a topik témájánál!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#90639) M4T4D0R válasza VirsLee (#90635) üzenetére


M4T4D0R
tag

Neked nem jött át a lényeg, semmi baj mert a többiek értik. Részemről lezártam a témát.

(#90640) VirsLee válasza M4T4D0R (#90639) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Lezártad, de Te is anélkül, hogy válaszoltál volna a neked feltett kérdésre. :)

(#90641) Beba Snake válasza palfitom (#90638) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Kevés volt a radír...

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#90642) palfitom válasza Beba Snake (#90641) üzenetére


palfitom
félisten

Elfogyott, de már érkezik az új...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#90643) KAMELOT válasza M4T4D0R (#90639) üzenetére


KAMELOT
titán

Milyen monitorod van?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#90644) M4T4D0R válasza KAMELOT (#90643) üzenetére


M4T4D0R
tag

Benq XL2411P

Mióta meg van ezen játszok. 70 ezerért vettem egy éve kb, baromi jó monitor. :D

(#90646) VirsLee válasza GSP (#90645) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Töltsd ki az összefoglaló kérdéseit :P

(#90647) Pkc83 válasza GSP (#90645) üzenetére


Pkc83
őstag

Az attól függ multi vagy Single? :DD :DDD

(#90648) hokuszpk válasza GSP (#90645) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hátizé. épp azon filózom, milyen vételt processzálljak ?

mittippeltek, hamarosan esnifog a "sima" 3700X ara , vagy vegyem meg mostazonnal ? A B350 Tomahawkba az még pont belemegy.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#90649) KAMELOT válasza hokuszpk (#90648) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem azt ne várd, főleg megint itt a vírus.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#90650) hokuszpk válasza KAMELOT (#90649) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hutenyleg.
tegnap irtam is gyorsba egy hirdetonek, de ugytunik nemvagyok celcsoport, belepve volt tobbszor is, valasz nuku. Marad a bolti.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.