Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90551) KAMELOT válasza BerserkGuts (#90550) üzenetére


KAMELOT
titán

Még évekkel ezelőtt váltottam i5-3450--->i7-4820k
Már akkor a csere dobott 20fps.
Most meg 8/16--->18/36. A közte lévők feleslegesek és árban ez éri meg a legjobban.
Néha érdekesek, hogy visszafelé vált valaki :U

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#90552) kolopele válasza VirsLee (#90547) üzenetére


kolopele
nagyúr

Érthető a váltásod (bár azért, ha jobban belegondolok, állandóan védted a 2600 - at, a 4/8 - at sem ajánlottad eddig), amit inkább nem értek, az a 2400mhz - es memóriák. Mindig azt írtad (másokkal egyetemben), hogy Ryzenhez minimum kell a 3000 - es proci, vagy a 3200 - as. Akkor most hogy is van ez?

(#90553) kolopele válasza BerserkGuts (#90550) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én meg levettem 4.2 GHZ - re a 9900k - t, minek termelje a sok hőt :D Gyári beállításokhoz képest 1db fps - el lett kevesebbem azzal amit játszok éppen (Division 2), megéri kínozni akkor szegényt 4.7 - en? Minimumban sem lett rosszabb, húzni csak akkor van igazán értelme, ha van otthon héliumod, és legalább 7 ghz - ig felmész :DDD

(#90554) VirsLee válasza BerserkGuts (#90550) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Kizárt dolog :) Következő vermeer lesz.

(#90552) kolope: ha jobban megpróbálsz visszaemlékezni, vagy esetleg visszaolvasol, akkor látni fogod, hogy nem a 4/8 ellen vagyok/voltam. Hanem a 60-70k-s használt 6700-7700 ellen. Azóta is tartom a véleményem. Ne fizessünk többet egy használt 4/8-ért, mint egy új 6/12-ért. A 2400-as memóriák még a i5-6600-as procimat szolgálták ki elsőként, onnan váltottam Ryzen-re 2017-ben. Memória maradt. 4k-ban játszok régi játékokkal vega56-tal 60Hz-es monitorral. Nem volt még meg az inger, hogy lecseréljem. A múltkor már néztem teszteket is a témában. Ráadásul olcsó is most a RAM, de hetente játszok 3 órát kb. Azt is Diablo 3, Starcraft 2 vonalon. Úgyhogy szerintem alapváltásnál kerül ki majd a memória a gépből. Ha lesz jövőre AM5/DDR5, akkor már DDR5-re, ha nem lesz, akkor marad a B550 egy komolyabb memóriával. De nem sietek, szombat este és van és a heti játékidőm még nem érte el az 1 órát :)

[ Szerkesztve ]

(#90555) kolopele válasza VirsLee (#90554) üzenetére


kolopele
nagyúr

Csak érdeklődtem, minden rossz szándék nélkül. Volt aki lecseszett azért, mert be mertem linkelni anno Intel esetében, hogy milyen elenyésző kis különbség van egy 2666 - os meg egy 3000 - es ram között, és ugye Ryzennél meg mindig a ramokról szól minden. Egyébként meg pozitív csalódás számomra, hogy 60 HZ - en játszol, és sosem szidtad, nem írtad azt, hogy csak a 144 HZ az igazi. Big respect :R Mondjuk azért ennyire ne vidd túlzásba a heti játék időt :DDD

(#90556) d@minator válasza KAMELOT (#90525) üzenetére


d@minator
addikt

(#90557) VirsLee válasza kolopele (#90555) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Vagy öreg vagyok hozzá, vagy nem olyan játékkal játszok, vagy nem működik a placebo hatás. Azokra vagyok kíváncsiak, akik egy ideig a 144Hz-re esküdtek, utána a 240Hz-re. Mit fognak most szólni, hogy már 360Hz-es monitorok is készülnek. Gondolom akik ezt viszek, azoknak legalább olyan a látásuk, mint egy légynek...

RAM tényleg hozna még teljesítményen és nem is nagy az árkülönbség, bár a 3600/CL16 kicsit húzós. Úgyhogy most már megvárom a memória vásárlással, hogy le tudjam cserélni ezt a 3 és fél éves, vacak B350-es lapot. Ebbe kár lenne jobb RAM-ot venni. Ha a vermeer meggyőző lesz, akkor jöhet egy jobb B550 és jöhet a gyorsabb lap. Ha nem, akkor megvárom az AM5-öt, kivétel ha lerohad a lap :)

(#90558) kolopele válasza VirsLee (#90557) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mivel mindketten 4k - n játszunk, nyilván örülünk a 60 fps - nek is :) Próbáltam a magasabb HZ - et, tény, hogy netezésnél valamennyire érzékelhető egyfajta gördülékenység a 60 - hoz mérten, de amikor játszom egy AC - vel, Divisionnal, Detroit Humannal, semmi extrát nem látok. Lehet, én is öreg vagyok már hozzá. Leírtam már fentebb azt hiszem, hogy egy barátom, aki nagy CSGO - s, 60 HZ - re rakva a monitorát alázta a mezőnyt, szóval a placebo is valamilyen mértékben azért ott figyel. Na de off vége, bár talán palfitom egy ilyet azért megbocsát nekünk :)

[ Szerkesztve ]

(#90559) BerserkGuts válasza VirsLee (#90557) üzenetére


BerserkGuts
őstag

:N

Ezt nézd meg 0.25 lassításban [link]
az egész akció 1 másodperc 0:06-0:07-ig
azon a kb 250ms (milliszekundumon) múlott hogy észre lehessen venni
és aztán fejbe küldeni ( kb 100ms) mikor visszakukkantott a sarokról

ezekhez a játékokhoz készülnek ahol a gyors akciókon van a hangsúly nem azokhoz ahol órákig csak építkezel

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#90560) DudeHUN válasza kolopele (#90555) üzenetére


DudeHUN
senior tag

2666 és 3200 között. És igen azért szóltam, mert nem igaz. De hihetetlen, hogy ennyi teszt után is kötöd az ebet a karóhoz. Ne informáljuk félre a vásárlót!

Gamer for Life

(#90561) VirsLee válasza BerserkGuts (#90559) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

60Hz esetén 1 frame 16.66ms
144Hz esetén 6.94ms
240Hz esetén 4.16ms
Azt írod, hogy 250ms-on múlt a történet.
Tehát 15, 36 vagy 60 képkocka lesz előtted, de az esemény ugyanúgy 250ms-ig fog tartani. Biztos vannak olyanok, akiknek annyira jók a reflexeik, hogy ez számít. De szerintem az átlagnak nem. Egyébként hány ms az egereknél a lag?
Többre értékelem a nagyobb felbontást, sőt még hangkártya is van a gépemben és nem fülbe dugós kis fülessel hallgatom :) Szóval inkább az audiovizuális élményt preferálom :)

Érdemes lenne megnézned egyszer hogyan játszik egy elvetemült koreai mondjuk az SC2-ben. Küzdősebb időszakokban Másodpercenként 7-11 műveletet hajtanak végre :) Nyugi, nem építkeznek órákig ;)

(#90562) kolopele válasza BerserkGuts (#90559) üzenetére


kolopele
nagyúr

Neked hogy jön ez állandóan össze, főleg, hogy 75HZ - es a monitorod az alaplapod szerint? Saját tapasztalat hogy van meg? Nem kell válaszolni inkább, nem ide tartozik. Az emberek zöme nem saját tesztek alapján mondja amit mond.

[ Szerkesztve ]

(#90563) kolopele válasza DudeHUN (#90560) üzenetére


kolopele
nagyúr

Jogos, 3200 volt ;) Viszont hidd el nekem, amennyiben 2666 - os ramokat használnál, mellette mondjuk egy 2080 - nal sokkal több fps - ed lenne, mint 3200 - as ramokkal és egy 1660 - al. Én így nézem inkább a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#90564) wwhy


wwhy
veterán

Srácok, egy kis véleményezésre, javaslatra van szükségem: miniPC-t használok, full irodai munka+netezés, játék kb. 0. A meetingeknél+home officeban főleg zoomot használunk, ezért az i3 8100T-t cserélnem kell i5-re, de ez nem probléma. (A Zoom bizonyos funkcióihoz minimum i5 CPU szükséges)

Kell vennem viszont egy új gépet is, és nem tudom, hogy az i5-9500T avagy a Ryzen 5 2300GE (3200GE) legyen a választás :F Néztem online összehasonlításokat, nem lettem sokkal okosabb, a nyers adatok alapján az Intel előnye a 8 mag, az AMD "csak" 6 mag de 8 szálon dolgozik ...
(16GB RAM + vszleg 512 SSD lesz mellette).

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#90565) BerserkGuts válasza kolopele (#90562) üzenetére


BerserkGuts
őstag

de az fix nem úgy mint a többségnél hogy hagyja laggolni aztán lehet ott 2080ti is ha szar beállításokkal játszik és 30fps-re is beesik neki ;]
ez nálam legalább fix 75 ezt feljebb már nem nagyon lehet maxolni még de már dolgoznak rajta egyenlőre a fix 120 amit biztosan ellehet érni

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#90566) VirsLee válasza wwhy (#90564) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Az összefoglaló kérdéseit töltsd ki légy szíves, hogy segíteni tudjunk. A magokat pedig számold újra :D

(#90567) carl18 válasza wwhy (#90564) üzenetére


carl18
addikt

Milyen "Szakértői forumon" Láttod hogy az intel I5 9500T 8 mag. ?
A Hivatalos intel oldal adatai szerint nativ 6 mag és ez a hivatalos helytállás.
A Ryzen 5 2300/3200GE 4 mag 8 szál, szóval egyikről információ se voltak hivatalosokat. Az Attól függ az alkalmazás skálázodik-e több szállra? Meg melyik mennyibe kerülne.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#90568) wwhy


wwhy
veterán

Nekifutok még egyszer, köszönöm a javításokat.
Itt hasonlítottam össze, igazatok van, csak 6 mag 6 szál az Intel, és 4 mag 8 szál az AMD.

carl18: Alkalmazás: döntő többségében Office (Word, Excel, PP), Adobe (Reader, Pro), és Zoom. Plusz Firefox, általában 10 ablakkal.

VirsLee: csak az első pont alkalmazható, azt leírtam: munka. A többi nem, mert ezek gyakorlatilag összeszerelt gépek, nincs tuning, nincs dedikált VGA, nem lehet ezeket a CPU-kat külön megvenni stb. Monitor se számít igazán, mert nem játék, de 24" fHD.

Két gépről van szó: M715q (Ryzen 5 Pro 2400 GE) és egy Dell Optiplex 3070 (i9500T) , közel azonos árban tudnám megvenni.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#90569) DudeHUN válasza wwhy (#90568) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Ne a procin döntsd el. Milyen felszeréléssel lenne a kettő? RAM mérete, háttértár, csatlakozók. Ha az ugyanaz kb., akkor én a két gép supportja és jótállása alapján döntenék.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#90570) wwhy válasza DudeHUN (#90569) üzenetére


wwhy
veterán

RAM mérete, háttértár, csatlakozók. Ha az ugyanaz kb., akkor én a két gép supportja és jótállása alapján döntenék.
Gyakorlatilag szinte ugyanaz vagy nem releváns számomra. A proci a Zoom miatt fontos, mert mint írtam, a meglévő i3-al 8100T sem tudok bizonyos funkciókat használni, és ha van pl. 10-50 fős Zoom-meeting, akkor talán a CPU elég fontos.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#90571) DudeHUN válasza wwhy (#90570) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Nem sok különbség van köztük. A Ryzen az alap órajel miatt talán kicsit erősebb. Viszont a Zoom, ha jól tudom bizonyos funkciókat csak Intel procikon enged bekapcsolni, ha van elég erőforrás.

Gamer for Life

(#90572) VirsLee válasza wwhy (#90570) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Ez elég speciális kérdés. Milyen zoom funkció nem megy a 8100t-n? Nálam gond nélkül ment 70 fős meeting egy i5-6300u-s 2 magos procin, azonban csak 6-7 embernek volt bekapcsolva a kamerája, a többinek nem. Gondolom ez is számít.

A 8100t és a 9500t között gyakorlatilag a magok száma a különbség, de ugyanaz a gyenge GPU van mindkettőben.

(#90573) wwhy válasza VirsLee (#90572) üzenetére


wwhy
veterán

Nálad ment, mert i5 ... Virtual backgraund beállítása lenne most fontos, ami csak i5 felett megy (a Dell 7390-em i5-8250U -ja is OK), az i3 alatt csak sz@rakodás a VB.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#90574) kolopele válasza BerserkGuts (#90565) üzenetére


kolopele
nagyúr

Túltolod már nagyon ezt a low fps - t nagyon, vegyél egy g-synces 144 HZ - es monitort, és nem kell ezzel annyit foglalkoznod. Amúgy te valami profi vagy, aki ebből él? Már csak hogy ennyire szíveden viseled ezeket a 0.000 fps - eket :D

(#90575) Pkc83 válasza kolopele (#90574) üzenetére


Pkc83
őstag

+1

Olyan vga sose lesz amelyiknél soha nem esik vissza az fps. :N

(#90576) Beba Snake válasza wwhy (#90573) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Ha az alkalmazásod erősen intel specifikus, akkor 6 magos I5 minimum. (IGP-vel) RAM is legyen "bőven sok".

Egyébként az általad linkelt termék már nem kapható a gyártó lapja szerint.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#90577) hobizoli válasza BerserkGuts (#90559) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert azt ne mond mar, hogy az a heccsát az tudatos volt, pont lott egyet es az meg belelépett

latni meg en is lattam a figurat a 60Hz-n monitoron

tulmisztifikaljatok ezt (is)
low res-ben meg jatszon az, akinek ket anyja van

ismi is beleajult ebbe a 144Hz-n dologba, aztan semmi masra nem hasznalja a gepet, mint a sima web meg FB 90%, meg a neha jatszik a Witcher3-l
de szaznegyvennegyherces moncsi az kell nagyon ehhez

ja 50+ eves, ugyhogy gondolhatod mennyire veszi eszre, hogy frameszinkronban a monitor kepfrissitese

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#90578) KAMELOT válasza kolopele (#90574) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezen már én is elgondolkodtam :U

hobizoli: én sem értem ki az a szerencsétlen, aki low grafon képes a szemét rontani + valami ócska panelos monitorral. Pc-nél a legfontosabb a monitor, az legyen TOP kategóriás.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#90579) kolopele válasza hobizoli (#90577) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nagyon végig mustráltam monitorokat, és azt vettem észre, hogy 75HZ a határ, afelett ha megszakadok sem veszek észre semmit. 60 és 75 között olykor a webes lapok görgetése érzékelhető kicsit folyamatosságban, de játéknál ez is eltűnik. Lehet, a kor teszi már? Mindenesetre a gyerekeim sem panaszkodnak a 75HZ miatt soha, szép folyamatosan fut minden játék. Amennyiben jól van megírva egy játék, 60 HZ - en is abszolút smooth, jó példa erre az utolsó két DOOM, olyan gyors és sima hogy az ember csak kapkodja a fejét, az ilyen AC, Division, Detroit Become Human, stb. esetében meg annyira mindegy, még akkor is simák ha 50HZ - re állítod a monitort amennyiben nincs g-synced és egy erősebb kártyád.
KAMELOT: A 360 fps a jövő, ultra very lowon :DDD Egyébként a medium grafika a mai világban még belefér (főleg annak tükrében, hogy még ma is előveszi az ember olykor a régebbi konzolokat, pl. N64), de a low szerintem már elég szembántó tud lenni a legtöbbször.

[ Szerkesztve ]

(#90580) Beba Snake válasza kolopele (#90579) üzenetére


Beba Snake
junior tag

"60 és 75 között olykor a webes lapok görgetése érzékelhető kicsit folyamatosságban, de játéknál ez is eltűnik. Lehet, a kor teszi már? "

Full HD 60Hz-nél (HDMI) észlelem én is, pláne PH fórumon. Lehet a kor is, meg az 1 dioptriás olvasóhemüge. :K
(Érdekes, hogy D-SUB-on nem tapasztaltam. Lehet, hogy régi szar a VGA-m ? :F )

[ Szerkesztve ]

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#90581) BerserkGuts válasza hobizoli (#90577) üzenetére


BerserkGuts
őstag

pont ennyin múlott :K mint láttad egyáltalán észre veszed és még le is tudd reagálni

itt pont az a bizonyíték hogy párszáz milliszekundum mennyit számít :C (cod, cs, bf, pubg stb... multi lövöldékben)

és ehhez a feladathoz nem hiányzik semmi limitáló tényező.

Márpedig ott -ssd-ram-cpu-gpu-monitor-na és még+ beviteli eszköz egér billenytűzet+ internet mindegyik a maga hibájával= késleltetett idejével hozzátesz hátrányosan.
Ezt nehéz felfogni sokaknak hogy egy bonyolult komplex és ebből nem hiányzik semmi limitáló tényező.

A monitoroknak meg elég fontos szerep jut mert a ciklus itt fog létrejönni= minden 16ms/képkocka vagy 8ms és nyilván ami több az jobb 2x 2.5x 3x gyorsabb ciklus esélyt ad a jobb szinkron munkához a számítógép többi komponensének is ez ilyen egyszerű.
Ha hibázik valamelyik nem baj mert gyorsabban lehet javítani.

De belém állhattok meg értetlenkedhettek de akkor menjetek el 300ms-os szerverre. :K
Mert ugye most ezen megy a vita azt állítjátok nem számít semmit az a párszáz milliszekundum hát akkor hajrá jó játszani így is ugye??? :DD

Nyilván nekem se a legjobb van és nem vagyok profi játékos se streamer aki ebből él de tudom hogy mennyivel jobbak a magasabb frekvenciájú monitorok és a sok többi körítés ami kell ezekhez a játékokhoz és hogy a témánál maradjunk a másik legfontosabb a cpu is csak hogy essen szó róla is.

abban meg tévedsz mivel most felvételről láttad ehhez semmit nem kell össze raknia a gépednek nem is izzadt rajta semmit.
A filmeket is 23fps-el ellehet nézni az meg 43ms.

A probléma mondom megint ott van amikor terhelve vannak az alkatrészek a gépedben.

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#90582) KAMELOT válasza BerserkGuts (#90581) üzenetére


KAMELOT
titán

60hz...átlag/jobb gép
144hz... hardcore gép
Pénztárcát terheli! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#90583) kolopele válasza BerserkGuts (#90581) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azt nehéz már felfogni, hogy miért nem fogod fel, hogy senkit nem érdekel ez az egész milliszekundumos ámokfutásod? A legtöbb ember azért játszik mert élvezi, és nem állandóan azt nézi, hogy éppen az adott másodpercben 60 vagy 59 fps - e volt, és hú, most ezért lőttek le. Elképzelem azt, amikor valaki úgy játszik, hogy figyeli a sarkokat, mikor jön az ellenség, de közben folyton monitoroz. Persze, hogy lelövik az illetőt, ha éppen az fps számlálóra nézett abban a pillanatban. Valamikor azt sem tudtuk mi az az fps, mégis mekkorát játszottunk. Kicsit már feleslegesen tolod túl ezt az egészet, unalmas már marhára. Értsd már meg végre, az emberek 90% - ának ezek csak JÁTÉKOK!!! Ahogy az sem érdekli a legtöbb embert, hogy egy adott rammal 120 vagy 125 fps - e van, a lényeg, hogy elégedett legyen játék közben.

[ Szerkesztve ]

(#90584) KAMELOT válasza kolopele (#90583) üzenetére


KAMELOT
titán

Kész, pont, lezárva :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#90585) hokuszpk válasza wwhy (#90564) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"AMD "csak" 6 mag de 8 szálon dolgozik ..."

ezt vagy elutotted, vagy ki kell abranditsalak, 4 mag 8 szal lesz az.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#90586) BerserkGuts válasza kolopele (#90583) üzenetére


BerserkGuts
őstag

csak egy idézet a cod topikból [link] -38ms, +3,4% movement speed.

csak ilyen szinten kell belemenni ebbe a játékba akkor miről beszélsz :F

kicsit le vagy maradva értem én hogy nem érted de ne akard megmagyarázni hogy nem számít mert vicces a hozzá nem értésed kellenek a jó monitorok, cpuk, ramok stb... lehetőleg mindenből a jobbik nem a szarabbik ide ehhez kell.

Persze hogy nem neked az single player AC oroginshez okés legyen ebben igazad de más is létezik ott meg vezesd félre az embert

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#90587) VirsLee válasza BerserkGuts (#90586) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Mennyi a reakcióidőd? 200-250ms?

(#90588) Weetjoue válasza palfitom (#90544) üzenetére


Weetjoue
csendes tag

Köszi mindenkinek! A VGA-s topikban meggyőztek az 1660 Superről, úgyhogy végül 1660 Super és Ryzen 3600 mellett döntök. :R

(#90589) kolopele válasza BerserkGuts (#90586) üzenetére


kolopele
nagyúr

" vicces a hozzá nem értésed kellenek a jó monitorok, cpuk, ramok"
Na és szerinted ezekből nekem melyik nincs meg? A kártyát kifelejtetted, nem? Vagy vessük össze kettőnk felszerelését? Én benne vagyok. De én beszélek hülyeségeket ugye..............
Majd amikor nem 2600 - al meg 1660 - al, 75HZ - es FHD monitoron tolod a játékokat, és a kezedben lesz a megcáfolhatatlan saját tapasztalat, lesz miről beszélnünk, de addig inkább fejezzük be.

[ Szerkesztve ]

(#90590) kolopele válasza VirsLee (#90587) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerintem még nem is látja az ellenfelet, de már le is lőtte, hatodik érzékből :D

(#90591) KAMELOT válasza kolopele (#90590) üzenetére


KAMELOT
titán

Még ki sem lépett, de már lelőtte=csíter :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#90592) palfitom válasza Weetjoue (#90588) üzenetére


palfitom
félisten

Ideális gép lesz!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#90593) carl18


carl18
addikt

Nem tudom ki a topik gazda, minden esetre erős a idegrendszere. Ezt a folyamatos flamelést nem lehet egyszerü elviselni :R

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#90594) KAMELOT válasza carl18 (#90593) üzenetére


KAMELOT
titán

Miért mi történt? Ki a gyanúsított?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#90595) Pkc83 válasza carl18 (#90593) üzenetére


Pkc83
őstag

Pedig egyszerü. Ott van a neve a jobb felső sarokban. :U
palfitom

(#90596) carl18 válasza Pkc83 (#90595) üzenetére


carl18
addikt

Rájöttem magamtól és, csak egy utalás tettem a sok szófosásra :D
Intel is Dead, Ryzen a népnek!

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#90597) kolopele válasza carl18 (#90596) üzenetére


kolopele
nagyúr

Miért kelted itt a flamet? Van erre megfelelő topik. Mi itt csak beszélgettünk teljesen más dolgokról egy kicsit, nem szidtuk egyik oldalt sem, mint te most éppen.

(#90598) KAMELOT válasza kolopele (#90597) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezek szerint az is baj, ha szakmai topikban beszélgetünk. :) Pontosan ez a flame és ezért járna egy kis pihenő. Bírom mikor valami szemetet csinálnak YT--on, aztán ezt nézik több millióan.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#90599) wooqt válasza KAMELOT (#90598) üzenetére


wooqt
csendes tag

Az a baj,hogy hülyézitek aki más véleményen van. Kismillió játékos esküszik 144-240 mhz-es monitorra, de mert Ti nem így természezesen nincs értelme. Ja és persze ez csak egy "beszélgetés a szakmai topikban" ( Milyen processzort vegyek?)... :F

(#90600) VirsLee válasza wooqt (#90599) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Pont ez különböztetné meg a szakmai fórumot a több millió lapos föld hívőtől, a még több oltásellenes embertől, attól a több 10 millió embertől aki homeopátiás szereket vásárol, hogy szakmailag alátámasztható vélemény alapján ajánlunk termékeket.
Szóval nem elég annyi, hogy kismillió játékos esküszik rá, hisz az emberek - mint láthatod - sok olyan dologra esküsznek, ami erősen megmosolyogtató. Értsd: tudományosan bizonyítottan hülyeség.
Ezért mi nem lehülyéztük őket, hanem feltettük a kérdést, hogy tényleg annyira fontos egy átlag felhasználónak, hogy 9,72ms-mal hamarabb jelenik meg valami a monitoron? A 200ms-os reakcióidő kimondottan jónak számít. De az átlag ennél magasabb. A 200-at inkább a gyorsabb fiatalok hozzák. Így neked is felteszem a kérdést, tényleg hatalmas előnye van annak, hogy egy frame 9,72ms-mal hamarabb jelenik meg a monitoron a perifériák input lagjét és az emberi reakciót is figyelembe véve?
Próbáld meg kérlek nem hit kérdésként kezelni. Ne ajánljunk valakinek alkatrészeket 144Hz-hez vagy 240Hz-hez, ha mellette van egy átlagos 400-500 ms-os reakcióideje.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.