Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91712) Beba Snake válasza tirszin (#91709) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Intel és AMD között azért vannak különbségek, alapvetően az architektúra a különböző.
Tuning és feszültség+órajel visszafogásban (idle és közeli állapotok) a Ryzen előtt az AMD procik sem különböztek az Intelektől.

Alapvető változásokat az előbbi kérdésekben a Ryzenek hoztak. (Ahogy említetted: "hülye júzereknek" tervezik a processzorokat. Az Intel is így tesz ám.) A Zen és Zen+ beállításaiban tuningban még nem különbözött sokat, az előzőekben alkalmazott módszerek itt is alkalmazhatóak maradtak kicsike - processzor specifikus - változtatásokkal.
A Zen2 azaz Ryzen 3xxx(X) szériával azonban majdnem minden a feje tetejére állt. Gyakorlott AMD-sek is vakarták nagyon a fejüket először, hogy ez most meg mi? (Neked meg Zen2-es procid van.)

A Zen procik (mindegyik) tartják a beállított órajelet és fix feszültséget (all core OC esetén) legalább 1 magon idle állapotban is. A többi meg alszik minimális feszültségen.

Az, hogy az R5 3600 nem hozott neked sokat egy 4/8-as i7-hez képest, nem csodálom. Több, mint 50% teljesítmény növekedést vártál és nem jött be.
Egy beállítatlan rendszertől pedig nem szabad azt várni, hogy azonnal csúcsteljesítményt hozzon. De ha +100%-ot vártál, akkor 3700X-et kellett volna venned és annak adni egy fix feszes all core OC-t. (Ne feledd, 1 magon az is tartani fogja az órajelet és feszt is a beállított értéken. CPU-Z pedig csak az első mag azaz "core 0" értékeit fogja mutatni.)

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#91713) KAMELOT válasza tirszin (#91684) üzenetére


KAMELOT
titán

Enyém alapjárat 0.725V :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#91714) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,
Van egy ASRock H270M-ITX/ac lapom és hozzá egy Intel® Core™ i5-7500T CPU @ 2.70GHz ami Unraid szerveren teljesít.
Leginkabb plex, kulonbozo dockerek futnak rajta es haz okositasra is azon fog menni.

Beszereztem nehany IP kamerat es sajnos ra kellett jonnom hogy linux alatt elegge korlatozottak a lehetoseg ha a kamera rendszereket nezzuk.. Van a zoneminder es a shinobi ami meg elfogadhato, de az egyik bugos es a masik nehezen beallithato..
Proci téren milyen fejlesztés lenne szükséges ahhoz hogy a rendszer elbirjon egy blue iris win VM et legalább 9kameraval? + az eddigi dolgaimat persze :)

Jelenlegi rendszeren csak a VM 60%on mozgatja a procit.
A mostani CPU-t mennyiert tudnam eladni itt a HA-? Garis is meg, bar nem bolti hanem beszerzoi.

koszonom

(#91717) VirsLee válasza noorbertt (#91714) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Elég réteg igényről beszélünk, szerintem másik topicban hamarabb találsz választ a kérdéseidre. Alapvetően nekem az a fő kérdés, hogy nincsenek erre jobb célrendszerek? Mármint a ház okositására biztosan vannak, csak gondolom azok viszonylag zárt rendszerek. A VM úgy visz 60%-ot, hogy nem fut rajta semmi csak a win?

(#91718) noorbertt válasza VirsLee (#91717) üzenetére


noorbertt
őstag

Mindenre van celhardver de maradnék a saját szerveren. VM plusz ami rajta futott dockerek, de a VM Windows szűz volt..
Ha jól értelmezem és friss az adat akkor https://www.asrock.com/mb/Intel/H270M-ITXac/index.asp#CPU [link] ez a lap max az i7 7700 procit kezeli.
Akkor már csak az a kérdés maradt hogy mire elég az a proci?

[ Szerkesztve ]

(#91719) VirsLee válasza noorbertt (#91718) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Van néhány rossz hirem:
- 7700-ast nem érdemes venni, mert iszonyatos áron mennek
- Intel IPC-t nem növelt az elmúlt években, szóval kb. mindegy melyik generációt veszed a skylake óta
- AMD nem támogatja a quicksync-et a Te szoftvered viszont igen, úgyhogy kénytelen vagy intelt venni

Van fent egy 6700k 49-ért hirdetve. Az még kultúrált árnak számit, neked pedig nem magas órajelekre van szükséged inkább arra, hogy duplázd a magokat és szálakat.

A helyedben mondjuk én a 10400-at választanám, 6 mag 12 szál, újonnan nem áfa csaló helyen 57k. Ehhez kell egy lap csere, de a RAM-ot viheted magaddal. Az még külön előny, hogy a Comet Lake nagyon jól hűthető, szóval nem lesz gond vele itx-nél sem szerintem.

(#91720) hobizoli válasza noorbertt (#91714) üzenetére


hobizoli
nagyúr

muszaj, hogy ITX legyen?

több drón kell ;P

(#91721) atom18 válasza VirsLee (#91682) üzenetére


atom18
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :R

(#91722) atom18 válasza palfitom (#91683) üzenetére


atom18
aktív tag

Akkor a non-K procival egy jó lappal és hűtéssel van all-core és 8mag/16szál?
Akkor a hűtő marad :K

(#91723) palfitom válasza noorbertt (#91714) üzenetére


palfitom
félisten

+ (#91718) noorbertt

Szia,

Ahogy VirsLee kolléga leírta, jobb lenne eladni a lapot, és 10400-ra váltani (12 szál vs. 8, hasonló áron)!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#91724) palfitom válasza atom18 (#91722) üzenetére


palfitom
félisten

Igen, ezt tartom árban és tudásban megfelelő választásnak.
Az alaplapos topik összefoglalójában találsz hozzá ajánlott lapokat! (nem kell a drágább kategóriákból választanod)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#91725) KAMELOT


KAMELOT
titán

Amd-nek jó hír. 4xxx bios flash után 450 470 550 570 lapokkal is menni fog.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#91726) Beba Snake válasza KAMELOT (#91725) üzenetére


Beba Snake
junior tag

LINKET!

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#91727) noorbertt válasza VirsLee (#91719) üzenetére


noorbertt
őstag

Kicsit lehangoltál de azért köszönöm a korrekt válaszod:)

Viszont ha már lapot is cserélném kellene akkor ennyi erővel akár eladom a itx házat is és váltok nagyobbra.

hobizoli, nem muszáj itx-nek lennie sőt ha van olyan alternatíva ahol hasonló áron vagy olcsóbban is kijövök akkor akár egy u4 rack-et levadaszok használtan és utána elvileg abban minden is elfér

(#91728) atom18 válasza palfitom (#91724) üzenetére


atom18
aktív tag

Köszönöm :R

(#91729) hobizoli válasza noorbertt (#91727) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ali-s ATX/mATX deszka + Xeon E5-2678 v3, 2.5GHz 12core/24thread

pl [link]

:DDD

több drón kell ;P

(#91730) noorbertt válasza hobizoli (#91729) üzenetére


noorbertt
őstag

Vettem onnan dolgokat 200korul (robot porszívó) is de ezt nem merném bevállalni:D
Amúgy 300bol jó lenne kihozni lap,CPU és házzal. (+RAM de azt utólag is lehet)

(#91731) VirsLee válasza noorbertt (#91727) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

A proci ajánlás igazából független a ház mérettől. Quicksync miatt intelre van szükséged ahhoz a szoftverhez. Árban pedig a 10400 ami legjobb lehet. Ha nem kell itx, jóval olcsóbb lehet a lap.

(#91732) hobizoli válasza noorbertt (#91730) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nekem egy Kllisre X99Z V102 mATX van egy 6c/12t Xeon E5-1650v4-l 3.6GHz (turbo: 3.8GHz allcore, 4GHz 2core), es Kllisre 4x8GB DDR4-2400-l, quad channel-ben
a CPU-n kivul minden Ali-s ebben, hibatlanul mukodik
az eredeti CPU, amivel vettem a kit-t az Ali-rol is jo, csak pont a napokban lett okosba' egy joarasitott 14nm-s technika bele, magasabb orajellel
(E5-2620v3-l vettem, ami 6c/12t 2.4GHz)

van rajta egy BeQuite Shadow Rock TF2 kuler, meg Samsung 960 Evo NVME M2 SSD-n az op.rendszer

több drón kell ;P

(#91742) palfitom


palfitom
félisten

Úgy látom már látott mindenki mindent, törlöm a szálat!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#91743) noorbertt válasza VirsLee (#91731) üzenetére


noorbertt
őstag

10400 mi mindenre lehet elég? Akkor ha már lapot veszek nem lenne értelmesebb fölé lőni hogy ne keljen megint lecserélni mindent is ha akarok valami extrát?

Pl i7-10700?

(#91744) dante3


dante3
addikt

Sziasztok!
Vásárlás előtt állok, mindenképpen Intelt szeretnék hosszú távra, 10600k és 10700/non "K"/ a kiszemeltek ! Húzni nem szoktam alkatrészeket, szóval ez sem szempont. 95%-ban játékra használnám, szerintetek melyik lenne jobb választás számomra? :R

[ Szerkesztve ]

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#91745) VirsLee válasza noorbertt (#91743) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

3x annyi magot kapsz, mint most van :)
10700 aránytalanul drága plusz 2 magért. Egyik 58k a másik 108k körül mozog.
Egyébként pedig megrendeled, beszereled, kipróbálod és ha kevés, akkor el tudsz állni a vásárlástól és kicseréled egy nagyobbra.

(#91746) VirsLee válasza dante3 (#91744) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Milyen kártya lesz mellé? Gondolom nem a 970-hez tervezed a cserét :)

(#91747) dante3 válasza VirsLee (#91746) üzenetére


dante3
addikt

Most várom a 3070-et, ha 200-220-ért meg lehet venni, akkor az! Ha túl drágán adják, akkor inkább 2070super! Mindenképpen cserélem a 970-et is :K

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#91748) jeni válasza noorbertt (#91743) üzenetére


jeni
félisten

aranyközép út a 10600 (k)

(#91749) VirsLee válasza dante3 (#91747) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Jelenleg nincs érdemi különbség játék tekintetében a két proci között. Hosszabb távon érdemes inkább a 8 magost venni, később fog cserére szorulni. Ha viszonylag gyakran váltasz, akkor még csak ez se szempont.

(#91750) dante3 válasza VirsLee (#91749) üzenetére


dante3
addikt

Köszi! Igazából nem váltok sűrűn, csak ha érzékelem, hogy kevéske már! 2500k szerintem min. 8 éves, az új játékcímeknél épphogy befér a minimum követelménybe. Magok miatt én is afelé húztam, de az ár miatt meg a 10600k felé. Meglátom hogy alakulnak a új vga árak szerintem. :R

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.