Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88201) kolopele válasza solfilo (#88196) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, Battlefield 64 fős multiban kicsit gyengébb a 4/8 meg a 6/6 min. fps - ben mint a 6/12, de ne mindig ezt a játékot vegyük alapul. Aki ezzel játszik úgyis tudja mit vegyen, akit meg nem érdekel annak a másik kettő is bőven jó. Ezek a minimum fps - ek meg lehet, alig jönnek elő, és azért a 7700k esetében azt a 75 - öt sem veszi észre senki.

(#88202) vlevi válasza kolopele (#88201) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, ez tűnt fel nekem is, Youtube videókon, ahol tesztek voltak, hogy a BF-ben egyértelműen több fps-t ad az általam kiszemelt r5-3600, mint a mellé állított bármelyik intel, a többi játékban véleményes a dolog.
De abban teljesen igazad van, hogy amíg a videókártyám marad nvidia 1060, addig teljesen mindegy, hogy melyik mostani processzort teszem mellé, mert az lesz a szűk keresztmetszet.
De haladjunk csak apránként, majd az is megérik egyszer a cserére... :)

(#88203) kolopele válasza vlevi (#88202) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, a videokártya nagyon nem mindegy, és az sem milyen felbontást használsz. Nálam pl. a kártya a fő domináns 4k - n, procit csak azért vettem ilyen erőset, hogy biztosan ne legyen gondom vele bármit is csinálok egy jó ideig :) FHD, 60 fps, I7 6700 és 1060-1070 - es kártya, tökéletes párosítás még ma is, akinek most ilyen van sokat nem fog profitálni egy proci cseréből.

(#88204) Kezdő vagyok válasza kolopele (#88203) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Szia!
Ha kimondottan csúcskategóriás processzort vennél,szerinted jó választás a Ryzen 7 3700X ?

(#88205) kolopele válasza Kezdő vagyok (#88204) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én Intel párti vagyok, mindig is Inteleim voltak, AMD - ről kevésbé tudok nyilatkozni, kizárólag azt tudnám mondani amit te is olvashatsz róla itt a neten. Elvileg a 3000 - res széria már jó, gariba is kevesebb megy vissza mit az előzőekből.

(#88206) KAMELOT válasza kolopele (#88201) üzenetére


KAMELOT
titán

Én tudom mit kell venni :D
Ezek a min fps-ek észre sem lehet venni, max ha csinálsz egy log file-t és ott visszanézed.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#88207) Kezdő vagyok válasza kolopele (#88205) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Igazából egy ismerősöm azt mondta,hogy egy processzoron soha nem szabad spórolni.
Ennek fényében milyet ajánlotok,ha Intelt és ha az AMD-t nézzük?
Tehát milyen csúcskategóriás processzort vegyek?
1. Milyen célra használnád elsődlegesen? (Játék / munka? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?)

Leginkább nagyon magas felbontású filmeket néznék rajta,de ha játszani támadna kedvem a komolyabb játékok(nagy gépigényű) is simán elmenjenek rajta.

2. Pontos konfigurációd leírása (alaplap, videókártya, monitor, táp stb.) /vagy hivatkozz az adatlapodra, ha ki van töltve/
Vadonatúj lesz,monitor:DELL P2419H,ha nem találok jobbat.

3. Mennyi pénzt szánsz rá?
Nem akarok spórolni rajta,amennyibe kerül egy csúcskategóriás processzor.

4. Új vagy használt processzorban gondolkodsz?
Csak újban.

5. Szeretnél-e tuningolni, avagy távol áll tőled?
Nem akarok tuningolni.

[ Szerkesztve ]

(#88208) kolopele válasza Kezdő vagyok (#88207) üzenetére


kolopele
nagyúr

Intel: 9900k
AMD: 3700x
Mellé kell még legalább egy 2060 super kártya, vagy egy 2070, és mehet a FHD 60 fps.
Proci terén, ha ez lesz a monitorod amit linkeltél, azért Intel oldalon egy 8700, 9700, AMD oldalon egy 3600 is elég lehet, és akkor tudsz spórolni anélkül, hogy teljesítményt veszítenél. FHD 60 fps - hez ezek is bőven jók.

[ Szerkesztve ]

(#88209) solfilo válasza Kezdő vagyok (#88207) üzenetére


solfilo
veterán

"Nem akarok spórolni rajta,amennyibe kerül egy csúcskategóriás processzor."
parancsolj, ez még nem HEDT: AMD Ryzen 9 3950X (16 mag, 32 szál) - 306k

De persze viccelek, a célra overkill. A 4K lejátszás titka meg egy modern VGA, de mivel lesz játék is, ez megoldott lesz. :)

solfilo

(#88210) palfitom válasza kolopele (#88208) üzenetére


palfitom
félisten

:C
Na, ez korrekt ajánlás volt!
És főleg nem azért, mert mindkét oldalt ajánlottad, hanem mert felhívtad a figyelmét, hogy nem kell ennyire "elszaladni" CPU-VGA terén egy ilyen "kis tudású" monitorhoz.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#88211) VGNGR válasza palfitom (#88210) üzenetére


VGNGR
senior tag

Mondjuk a "nagyon magas felbontású filmek" megjelenítése nehéz lesz egy fullHD monitoron! :U

szerk: bocs nem neked, hanem a kérdezőnek...

[ Szerkesztve ]

(#88212) Kezdő vagyok válasza solfilo (#88209) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Eeez igen! :Y
Értem,azért is kérdezek,mert nem értek hozzá.
Ehhez milyen monitor lenne az ajánlott?
Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#88213) KAMELOT válasza Kezdő vagyok (#88212) üzenetére


KAMELOT
titán

4k monitor legalább 2080 és 9900k vagy hedt.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#88214) vlevi válasza solfilo (#88209) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akkor már inkább egy 55-65 (vagy nagyobb) TV :), ha 4k filmnézés a cél. Monitoron filmet nézni nem kényelmes.

(#88215) solfilo válasza Kezdő vagyok (#88212) üzenetére


solfilo
veterán

Tényleg csak poénból írtam, játékra és filmre teljesen indokolatlan a Ryzen 9 3950X.
Válassz az ajánlott Ryzen 7 3700X, i9-9900K procikból, egyikkel se lősz mellé, sokáig ki fognak szolgálni.
A monitort ne a procihoz, hanem az igényeidhez mérten válassz, ez pedig majd magával hozza, hogy milyen VGA-k közül lesz érdemes választanod. :)

solfilo

(#88216) Hannibhál válasza KAMELOT (#88213) üzenetére


Hannibhál
őstag

4K-hoz minek a 9900K? Csak mert az elég vga limites, kivéve ha low-on 144 fps-el akar valaki multizni 4k-ban :))

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#88217) kolopele válasza palfitom (#88210) üzenetére


kolopele
nagyúr

Köszönöm uram:R
Nyilán nem kell, hiszen az általános FHD 60 fps - hez lényegében egy I7 6700 meg egy 1070, vagy egy sima 2060 is elég lenne, de ugye visszafelé már nem haladunk a korral ha nem muszáj, na meg árban sem jönne ki jobban az ember, sőt! ( proci terén értem persze).

(#88218) kolopele válasza Hannibhál (#88216) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem kell, de az se baj ha van, ki tudja később még mire használja az ember ;)

(#88219) vlevi válasza Hannibhál (#88216) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pont a héten néztem a techpowerup 4k tesztjét, 4k játékban 2080ti kártya mellet bármelyik procit próbáltak, uannyi fps-t adott, ott ,ár gpu limit van.

(#88220) Hannibhál válasza vlevi (#88219) üzenetére


Hannibhál
őstag

tudom, azért írtam h a 4k multi 144fps-en kívül nem igen kel loda cpu power, csak ez vmiért bevett ,,szokás" hogy 4k max -hoz vhogy mindig odaírjuk a legcombosabb gaming cpu-t is teljesen feleslegesen

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#88221) KAMELOT válasza Hannibhál (#88216) üzenetére


KAMELOT
titán

Próbálj játszani BF 64/64 meglátod hova kell cpu. :) 4k@60hz...hol van a 144hz
Legcombosabb az nem az hanem valami más.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#88222) Hannibhál válasza KAMELOT (#88221) üzenetére


Hannibhál
őstag

Tudom hogy hova kell, főleg bf alatt :) de a többi címhez nem nagyon kell 8/16-os csúcs intel 4k-hoz, főleg ha multi sincs, mert tegyük hozzá, a bf is csak multiba zabálja meg úgy h a 60 fps-hez is komoly cpu kell

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#88223) Paxker315 válasza KAMELOT (#88213) üzenetére


Paxker315
addikt

don't want to be that guy, de: 2600 vs 3600 GPU scaling benchmark: [link]

1440p ultra mellett még egy 2600 is teljesen élhető, hát még 4k-n, ahol hangsúlyosabb a GPU limit. Én pl. simán bevállalnék 4k mellé egy 2600x-2700x & 2080Super párost. Persze, ha belefér keretbe, mehet a 3700x, 9900k, DE, 4k-n kevésbé lesz markáns a különbség, mint 1080p-n. 4k Ultrán meg tippre 1% körül lesz a "lemaradás".

tényleg nem kötekedésből, de, heti szinten csilliószor előjön ez a fhd-1440p-4k vs. milyen CPU-t válasszak hozzá, és, hiába írják le sokan, hogy magasabb felbontás mellett a gyengébb CPU nem jelent akkora hátrányt, mint 1080p medium-lownál, de, így is vannak, akik (szerintem) sokszor inkább overkill javaslatokat tesznek, "jó az ami biztos" alapon, pénzt-erőforrást nem kímélve :D

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#88224) hobizoli válasza KAMELOT (#88221) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az megvan hogy nem BF4 a vilag egyetlen game-ja PC-re?

több drón kell ;P

(#88225) KAMELOT válasza hobizoli (#88224) üzenetére


KAMELOT
titán

Tudok mutatni párat ahol erősebb cpu és ram hoz fps-t. Single GTA5 stb. Nem kell bemutatni a dolgokat.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#88226) hobizoli válasza KAMELOT (#88225) üzenetére


hobizoli
nagyúr

OK, csak az meg mar rohejes szintu, hogy allandoan a BF4 a pelda mindenre IS

több drón kell ;P

(#88227) gergooo17


gergooo17
újonc

Sziasztok!
Gyors kérdés: dobozos intel procik hűtőjén van gyári paszta?
Ha igen, ez jó vagy csere ajánlott?
Ha csere, mire?
Köszönöm

(#88228) vlevi válasza gergooo17 (#88227) üzenetére


vlevi
nagyúr

Van rajta. Ha nem tuningolsz, akkor eleg.
Csak nem túl halk. Legalábbis, ez az én korábbi tapasztalatom, 2db intel procival, de mások is azt mondják, hogy eléggé hangos. Hangosabb, mint a hűtőkre specializálódott gyártók termékei.

(#88229) gergooo17 válasza vlevi (#88228) üzenetére


gergooo17
újonc

Köszi, nem tuningolok. A hűtő marad.
A pasztára értettem, hogy ajánlott-e lecserélni és ha igen, milyenre.

(#88230) palfitom válasza gergooo17 (#88229) üzenetére


palfitom
félisten

Van paszta, nem kell cserélni. (nem a pasztától lesz rossz, vagy hangos az a hűtő)
A BIOS-ban állítsd "silent"-re, és valszeg nem lesz gondod a hangjával.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#88231) gergooo17 válasza palfitom (#88230) üzenetére


gergooo17
újonc

Köszönöm :))

(#88232) kolopele válasza gergooo17 (#88229) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ahogy palfitom írta, a pasztát nem kell cserélni, de még ha silentre is állítod a biosban a gyári hűtőt, az terhelésnél nagy eséllyel akkor is hangos lesz. Amennyiben kis fogyasztású a procid, érdemesebb manuálisan beállítani, mert így akkor csak addig megy fel ameddig te engeded, és még elfogadható lehet a zajszint, csak a proci hőfok ne nagyon menjen 70 fölé. Amennyiben egy I5 - öd van, ami nem valami k-s meg hasonlók, egy ilyet érdemes lenne rátenni legalább: [link]

[ Szerkesztve ]

(#88233) vlevi válasza palfitom (#88230) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én is ezt akartam írni, csak telefonról túl tömörre sikerült :)
Nekem volt gyári hűtő a procimon, és hiába volt a legalacsoyabbra véve (tuning híján így sem volt gond a hőfokkal), volt valami süvítés a gépházban, ami miatt egy egyszerű Arctic hűtőre cseréltem a gyárit.

" egy ilyet érdemes lenne rátenni legalább: [link]"
Beletaláltál, nekem is egy ilyen venti van a gyári helyett.

[ Szerkesztve ]

(#88234) palfitom válasza vlevi (#88233) üzenetére


palfitom
félisten

:)
Én is használtam egy rövid ideig gyári hűtőt i3-8100-on, és silent-re véve nem volt bajom vele.
Természetesen már a pár ezer Ft-os aftermarket hűtők is jobbak a gyári légkavarónál.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#88235) KAMELOT válasza gergooo17 (#88229) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha csendet akarsz vegyél egy jobb hűtőt és a ventit szereld le róla.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#88236) Baaraanz


Baaraanz
tag

Sziasztok,

INTEL Core i5-6500 3.20GHz 1151 upgrade-re mi a legjobb választás most?
1070Ti mellé, változatos játékokra. Alaplapot cserélnék.
60k körüli árkategória érdekelne.
Nem lenne hátrány, ha a jelenlegi RAM-okat meg tudnám tartani (HyperX 8GB FURY DDR4 2133MHz CL14 KIT HX421C14FBK2/8)
Esetleg AMD vonal is szóba jöhet.
Tuning nem fontos.

Köszi

[ Szerkesztve ]

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#88237) Hannibhál válasza Baaraanz (#88236) üzenetére


Hannibhál
őstag

ryzen 5 3600 lenne a te procid, de oda ram csere is kellene :(

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#88238) palfitom válasza Baaraanz (#88236) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

Kicsit olcsóbban i5-9400F (6 mag, 6 szál), vagy Ryzen 2600X (6 mag, 12 szál, "gyárilag tuningolt" verzió), avagy kicsit drágábban Ryzen 3600 (6 mag, 12 szál).
Természetesen mindkét esetben alaplap-csere is szükséges.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#88239) kolopele válasza Baaraanz (#88236) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ezt a legolcsóbban és legegyszerűbben egy I7 6700 - al tudnád megoldani, akkor sem lap sem ram csere nem kellene, max. eladod a jelenlegi procidat.

(#88240) FollowTheORI válasza kolopele (#88239) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem ez ma már cseberből vederbe upgrade max... persze picit jobb lenne, de annyival nem, hiába "olcsó" fejlesztés. :)

Szerintem is a mostani eladása és egy új Ryzen config a nyerő és értelmes előrelépés.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#88241) kolopele válasza FollowTheORI (#88240) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amennyiben FHD 60-75 fps a cél elég és látványos javulást hozna egy I7 több játékban is, viszont ha FHD 144-240fps a cél az 1070 Ti - n bukna el az egész, hiába az új konfig.

[ Szerkesztve ]

(#88242) kockaskocka


kockaskocka
csendes tag

Word használat alatt 74 fokos az Y570es 7 éves laptopom i7es CPUja. A venti is folyamatisan megy. Ez tűnt fel. Ez normális, vagy pasztázni kell?

(#88243) palfitom válasza kockaskocka (#88242) üzenetére


palfitom
félisten

Ennek a kérdésnek melyik része illik a "Milyen processzort vegyek?" témához? :U

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#88244) KAMELOT válasza Baaraanz (#88236) üzenetére


KAMELOT
titán

2600 is mehet 2x8gb 3200mhz ramokkal. 8gb már nagyon kevés.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#88245) g.killer


g.killer
aktív tag

Sziasztok!
1. Milyen célra használnád elsődlegesen?
Csak munka, irodai programok futtatása. 24/7-ben üzemelne.
2. Pontos konfigurációd leírása
A processzor köré építve.
3. Mennyi pénzt szánsz rá?
max 100k
4. Új vagy használt processzorban gondolkodsz?
Új
5. Szeretnél-e tuningolni, avagy távol áll tőled?
Nem
Az alábbi feltételekkel keresek processzort. Kifejezetten Intelt szeretnék.

Köszönöm a segítséget!
:R

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#88246) palfitom válasza g.killer (#88245) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

Elég komoly összeg 100k egy irodai alkalmazásokat futtató procira.
Általában ennyiért komplett irodai gépet szoktak venni. Tényleg szükséged lenne ilyen drága procira?

i5-9400 (6 mag, 6 szál)
olcsóbban: i3-8100 / i3-9100 (ugyanúgy 4 magosok, mint a korábbi i5-ök)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#88247) KAMELOT válasza palfitom (#88246) üzenetére


KAMELOT
titán

Irodai programokra egy használt pc is megvan 100k-ból.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#88248) Imilenni


Imilenni
addikt

1. Milyen célra használnád elsődlegesen?
- Inkább multiplayer játékra (Escape From Tarkov elsődlegesen)
2. Pontos konfigurációd leírása:
Lap: Asus B85M-G
gr: GTX 1060
Táp: Most egy noname 550, tervben újítás!
Moncsi: FHD 75Hz
Most i5 4440-em van!
3. Mennyi pénzt szánsz rá?
Ha belemegy a mostani lapba akkor 50k
Ha nem, akkor 35~k
4. Új vagy használt processzorban gondolkodsz?
Használt
5. Szeretnél-e tuningolni, avagy távol áll tőled?
Távol áll tőlem!

:R

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#88249) VGNGR válasza Imilenni (#88248) üzenetére


VGNGR
senior tag

Platformcserével egy használt Ryzen 2600, 30e körül.

(#88250) palfitom válasza Imilenni (#88248) üzenetére


palfitom
félisten

Új Ryzen 1600AF, vagy használt Ryzen 2600 / 2600X.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.