Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88051) palfitom válasza wihay (#88046) üzenetére


palfitom
félisten

Nincs sajnos jósgömböm, így nem tudom megmondani meddig lehet jó az 1600-os. :(
Ár-érték arányban szinte verhetetlen, ez tény.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#88052) snecy20 válasza wihay (#88046) üzenetére


snecy20
veterán

Hosszú távra nem mernék R5 1600-t ajánlani.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#88053) wihay


wihay
tag

Az alaplap csak 4+2 VRM-el rendelkezik, én nem mernék bele tenni egy 8 magos CPU-t azért :N

A 2600 nem annyira rossz, a memória miatt meg lehet azon lesz a hangsuly mivel be állítom manuálisan vagy XMP-ben ( AMD Megfelelő..) akkor újra indítás után fekete kép.. CMOS reset megoldja a gondot de azért nem játszom az alaplappal + a táppal..

Lehet végül is egy 2600 lesz, 10 évig benne lesz az alaplapban oszt cs'..
Köszi a segítséget mindenkinek!

(#88054) hegegabi80 válasza kolopele (#88044) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igen tudom, hogy a normál 8500 vagy 8400-val jobban járnék. Itt most nem is az a fontos, hogy 8500-nál turbót visszavenni, mert akkor inkább T-s mert olcsóbb, igaz a simában meg ott a tartalék, ha bekapcsolom a turbót. Igaz pár 100 mhzről beszélünk. De a mostani keret csak ennyit enged meg, ezért is kérdeztem, hogy megéri-e a T-re is a vàltás.

[ Szerkesztve ]

(#88055) kolopele válasza palfitom (#88049) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ezért is javasoltam inkább a 2600 - at. Az órajel csak egy tényező a sok közül, pont mint egy videokártya esetében a memóriabusz, vagy hiába megy egy 2060 mondjuk 2000 mhz - en, a 2070 1800 - on is megveri. Mindent összességében kell nézni, normál játékra szerintem pont az órajel az utolsó ami döntő tényező lenne akár két különböző procinál is. Nálam alapon és maxon volt 10% eltérés amikor megnéztem, pedig ott van 900 mhz különbség.

[ Szerkesztve ]

(#88056) kolopele válasza hegegabi80 (#88054) üzenetére


kolopele
nagyúr

Megéri a 6 mag miatt mindenképpen, 3.2 GHZ - re teszed all core és kész, de hagyhatod gyári turbón is, ha kell úgyis annyin fog menni minden mag.

[ Szerkesztve ]

(#88057) palfitom válasza wihay (#88053) üzenetére


palfitom
félisten

"csak 4+2 VRM-el rendelkezik" - Ez ugyanúgy csak egy "semmitmondó" adat, mint a proci órajel. Egy VRM nem csak a fázisok számától lesz jó vagy rossz, kell hozzá jó kialakítású és megfelelő méretű borda is. Vannak olyan lapok, melyeket egy 4+2-es lap "kenterbe ver", hiába van több fázisuk.
Ugyanakkor manapság már nem több száz W-os procikról beszélünk, nem kell alájuk brutál lap.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#88058) palfitom válasza kolopele (#88055) üzenetére


palfitom
félisten

OK.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#88059) wihay válasza palfitom (#88057) üzenetére


wihay
tag

B450-F-ről beszélünk, a VRM felett van kettő Noctua 12cm ventilátor ami közvetlenül úgy van beállítva hogy a VRM fújja a friss levegőt..

(#88060) MGaa73 válasza wihay (#88041) üzenetére


MGaa73
tag

Ezer köszönet. Végig néztem, sokat segít a választásban.

(#88061) hobizoli válasza wihay (#88053) üzenetére


hobizoli
nagyúr

miert nem? nem kell 16 fazis egy 90W-s CPU-nak
ezek nem AMD FX-k, hogy fel alaplap VRM bordabol all mellette

amugy meg siman lehet olyan VFET-t kapni, ami egy maga annyit er, mint a masikbol 4, aztan akkor hiaba van ott 2-3x annyi fazis a gyikabbikbol

több drón kell ;P

(#88062) hegegabi80 válasza kolopele (#88056) üzenetére


hegegabi80
addikt

OK, köszi.
Akkor mindenképp beruházok egy T-re. Ahová 1-2 mag kell ott úgy is megy magasabb órajelen. Ha meg még se jönne be akkor lecserélem idővel.

(#88063) waffless


waffless
újonc

Üdv mindenkinek!
Egy teljesen új gép összeállítását szeretném megcsinálni 1- max 2 hónapon belül.

Mire fogja használni a gépet?
- 3D munka, videoszerkesztésre, renderelésre kell
Milyen alkatrészekre van szükség?
- Mindenre
Mennyi a keret rá?
A keret kb 650-700e Ft + a monitor ~ 800e
+ Ragaszkodsz valamelyik márkához?
Intel , Nvidia

Készült egy kezdetleges tervezet.
ASUS ROG STRIX B360-G
Intel i9-9900K
Corsair VENGEANCE LPX 32GB (2x16GB) DDR4 3000MHz
Gigabyte GeForce RTX 2070 Super 8GB Gaming OC

De, többet javasolták, hogy inkább AMD-t nézzek, mert ott megfelelő alaplappal tudok később fejleszteni.
Az Intel elvileg most fogja bejelenteni a 10gen desktop CPU-it.
Nem tudom mennyire lesznek irreálisak az árai, de a LGA1151 foglalattal nem tudok késöbb fejleszteni.
Érdemes megvárni a 10gent, vagy a 9gen is bőven jó lesz 2-3 évig?

(#88064) palfitom válasza waffless (#88063) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

Ha max. 1-2 hónapon belül kell a gép, akkor nincs esélye a 10. generációnak.
Fejleszthetőség szempontjából (is) megfontolandó az AMD, és nem is muszáj Threadripperben gondolkodni, hisz van már jó kis 12 magos 3900X és 16 magos 3950X is.

Az alapválasztás nagyon rossz!
Alaplapos topik, gépes topik.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#88065) waffless válasza palfitom (#88064) üzenetére


waffless
újonc

Köszönöm az észrevételt
le is cseréltem az alaplapot egy Z390-es re.

(#88066) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

2600/X mennyivel jobb egy 2400G-hez képest? Páromnak lenne a csere. RX 580 mellé lenne.

[ Szerkesztve ]

(#88067) palfitom válasza b1sti (#88066) üzenetére


palfitom
félisten

És mégis mire? Skype-ra mindegyik sok, de van ahova mindkettő kevés...
Összefoglaló!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#88068) skitzoo


skitzoo
senior tag

Sziasztok. i3 8100 at érdemes lecserélni i5 8500T-re vagy 9400F-re?

[ Szerkesztve ]

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#88069) Bossi


Bossi
őstag

Sziasztok!

CPU -t kellene cserélnem mert úgy néz ki az a gyenge láncszem.
Jelenleg i5 7400 van i7 6700 már érezhetően erősebb vagy nem lenne nagy előrelépés?
2060 super VGA mellé lenne.

Köszönöm

(#88070) skitzoo válasza skitzoo (#88068) üzenetére


skitzoo
senior tag

Azt kihagytam, hogy egy RX 580 8GB van mellete.

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#88071) palfitom válasza skitzoo (#88070) üzenetére


palfitom
félisten

Nem csak azt hagytad ki...
Az Összefoglaló szerint kérdezz, PLS!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#88072) palfitom válasza Bossi (#88069) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

Szóba jöhetne számodra használt i7-6700 / 6700K / 7700 / 7700K.
De egyiket sem éri meg megvenni, inkább el kellene adni az alaplapot, és váltani 1151v2-re, vagy AM4-re!
Például: a bolti, új i5-9400F-et (6 magos, i7-7700-nél erősebb) 48000-ért lehet megvenni, s ennyiért a fent említett használt, gari nélküli i7-eket nem kapod meg.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#88073) rasotamas válasza palfitom (#88067) üzenetére


rasotamas
veterán

Bár igazad van, gondolom egy rx580-nal fullHD játékot tervez.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#88074) rasotamas válasza palfitom (#88071) üzenetére


rasotamas
veterán

És erre is ugyan azt tudom mondani :
Bár igazad van, gondolom egy rx580-nal fullHD játékot tervez. :DDD

https://tinyurl.com/rasoapro

(#88075) skitzoo válasza palfitom (#88071) üzenetére


skitzoo
senior tag

Játékra szánnám. Új használt teljesen mindegy. Árban az szerintem látszódott. 30-50 között bármi. Alaplap Egy H310M Gaming Artic. Táp most lesz majd cserés. De valami 650 Gold táp lesz. Ja és egy LG 34"-os minitort hajtok 21:9-ben.

[ Szerkesztve ]

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#88076) Bossi válasza palfitom (#88072) üzenetére


Bossi
őstag

Köszönöm,

Értem ezt néztem is... Viszont most lap csere nem volt tervben.
Sem pénzben sem "macerában" újratelepítés, gép teljes szétszed, összerak, keresni lapot is eladni a régit.... Most erre annyira nincs időm.

Még egyszer köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#88077) b1sti válasza palfitom (#88067) üzenetére


b1sti
senior tag

Jól mondja rasotamas, RX580 mellé túl sokat amúgy sem várhatok. :DDD
Asszony Planet Zoo-val játszik. Az én gépemen jól fut, az ő gépén lassú, emiatt panaszkodik. Amennyiben szeretném a gépem használni, akkor kellene vennem neki egy picit jobb procit. :D
Gigabyte B450 Aorus M, G.Skill Ripjaws V 3200 CL16 8GB és az emlíetett 2400G van a gépben jelenleg. Megörökölte tőlem az RX580at... fórumot olvasva a 2600 vagy 2600X lenne jó párosítás :U :F

(#88078) hegegabi80 válasza skitzoo (#88068) üzenetére


hegegabi80
addikt

Hali!
Én is pont i3-8100-át akarok egy i5-8500T-re cserélni. Kiveséztük korábban, hogy a 6 mag miatt mindenképp megéri. Ha nem létfontos a T-s, akkor inkább a 9400F, igaz drágább is.

(#88079) palfitom válasza rasotamas (#88074) üzenetére


palfitom
félisten

Értem én, de ne kelljen már találgatni! :W

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#88080) palfitom válasza skitzoo (#88075) üzenetére


palfitom
félisten

9400F legyen.
T és S jelzésű procik játékra nem igazán ajánlottak.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#88081) palfitom válasza b1sti (#88077) üzenetére


palfitom
félisten

Jó elképzelés.
Sima 2600-at érdemes tuningolni, de érdemes rátenni egy jobb hűtőt is.
2600X-et nem kell manuálisan tuningolni, és egy kicsit jobb gyári hűtő jár hozzá.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#88082) fauv


fauv
őstag

Üdv !

Az öregnek szeretnék egy gépet összepakolni, csak netezés, you-tube, Fb stb. lenne, szeret ott üldögélni. 24-es full hd monitor. VGA nem kell.

Jelenleg melyik procit érdemes választani, ami kiszolgálná az öreget, ne legyen túl lassú, de minél olcsóbban megússzam ?

köszi előre is

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#88083) Lorden válasza fauv (#88082) üzenetére


Lorden
senior tag

Athlon 200GE, elég hozzá egy A320-as 15-16k-s lap, én is szülőknek raktam össze ilyet karácsonyra.

(#88084) hobizoli válasza fauv (#88082) üzenetére


hobizoli
nagyúr

200GE
A320-s mATX deszka, 2x4GB RAM, es egy 250GB SSD legyen melle

több drón kell ;P

(#88085) fauv


fauv
őstag

Köszi rá nézek.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#88086) Paxker315 válasza b1sti (#88077) üzenetére


Paxker315
addikt

Vagy 1600AF :)
[link]

Alza pont árulja is

hat mag, 12 szál, Zen+ (12nm) architektúra, gyakorlatilag 2600, más dobozban-címkével. 33 ezer JMF-ért.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#88087) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Csak új proci beüzemelős rutinhoz kérdezném: ha kb hozza a tesztes hőmérsékleteket, tarja az X mag terheléses gyári/tesztes turbókat, akkor már elmondható, hogy nincs vele baj, vagy van valami amit még ajánlott megnézni mielött kimondható, hogy minden okés vele?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#88088) WynNyback


WynNyback
tag

Évek óta egy lassúcska gépen dolgozok, programozgatok, weblapokat szerkesztgetek, virtualizálok meg egyszerű szimulációkat futottatok. Régebben voltak erős prociajim (akkori mércével Q9650, Q6600, A10-es AMD) de azt odaadtam a családnak. Nem röhögni :DD én egy Intel(R) Celeron(R) CPU 1037U @ 1.80GHz használok. Elelégedett vagyok vele bár a korlátait nagyon érzem viszont ITX rendszer Antec Skeleton házban elvan, hangja nincs de mostanra kinőttem (LXDE felülettel EVO 850-es SSD-vel és 6 GB rammal meglepően gyors). Itthon még mindig ezt használom (két monitorral) de képes a rendszer néha eszméletlen belassulni. (van egy core i7-es és egy core i5-ös laptopom ha nagyon lassú ez a gép átülök oda. De az egyik a páromé a másikat meg a munkahelyem adta kötött OS-el (Win10 nulla jogosultság, használhatatlan). Nekem ez a kis 1037U van most saját OS-nek belakni.) Linuxot használok (Lubuntu). Windows Virtualboxban vagy VMware Player-ben fog futni amikor kell (hetente 1 - 3 alakalom).

1. Milyen célra használnád elsődlegesen? (Játék / munka? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?)

Munka, egyszerű szimulációk, rajzok, egyszerű képszerkesztés, két monitoron egyszerre több dolgot csinálok (két FULL HD 24"), virtualizáció. De igazából semmi brutálisat (a 1037U virtualboxban elfuttat egy WIN10-et tűrhető módon). Kaptam ajándékba egy 1050 TI VGA karit ahhoz építeném most fel az új gépem. Régi kedvencem a civilizáció talán azzal újra játszanék.

Az új gépet többek közt a komolyabb virtualizáció miatt is szeretném. Ezekben eddig nagyon kompromisszumot kellett kötnöm.

2. Pontos konfigurációd leírása (alaplap, videókártya, monitor, táp stb.) /vagy hivatkozz az adatlapodra, ha ki van töltve/

Összeraktam egy ITX rendszert ehhez keresek procit.

Alaplap: GIGABYTE B450 I AORUS PRO WIFI (rev. 1.0)
Proci Hütő: ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 120
Tápegység: SEASONIC Focus Gold 450W
Ház: SILVERSTONE SG13 fekete rácsos
Memória: G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3200MHz CL16 F4-3200C16S-16GIS
VGA: msi geforce gtx 1050 ti gaming x 4g
Monitorok: Két darab FULL HD 24"

SSD-m és HDD-m is van azt nem kell vennem.

3. Mennyi pénzt szánsz rá?

Szeretnék egy optimális megoldást. A Ryzenek közt már KB képtelen vagyok kiigazodni. Gondolkodtam a INTEL Core i3-9100F procin is. Nem rossz áron van, 26 000 forint, és talán jobb választás mint a 4 magos Ryzenek. Néztem a Ryzen 2700X-et is de azt meg szerintem a büdös életbe nem használnám ki ,így nem hiszem, hogy megérné. Talán a legjobb egy 1300X (az miért olyan drága??) lenne ha normális áron lenne de most KB 50 000 forint mindenhol annyiért meg már 2600-is van. De még ott van az 1600 meg az 1500x is kb 30 000 környékén. A Ryzen 1200 -is kihajtaná a VGA-m és az ára is parádés 16 000 forint körül, de olyan kicsinek tűnik az órajele. Meg annál egy 10 000-el drágább INTEL Core i3-9100F viszont normális alaplap ITX-ben meg olcsóbb 5000 - 6000 forinttal 1151 300-ba. Szóval nagyon hajlok az INTEL Core i3-9100F procira de a Ryzenek is tetszenek.

4. Új vagy használt processzorban gondolkodsz?

Újban gondolkodom. De ha van egy jó ajánlat jöhet használt is.

5. Szeretnél-e tuningolni, avagy távol áll tőled?

Nem áll távol tőlem rendszeresen túlhajtom a cuccaimat. Most is tervezem.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#88089) KAMELOT válasza WynNyback (#88088) üzenetére


KAMELOT
titán

Olyan nincs hogy nem használod ki.
Cpu: 2600
Ram: 2x16gb
Vga: Rx570
Olcsón kijösz!
Virtuális dolgokat használsz meg a többit, oda jól jön a a több mag és a sok ram. Lapot meg az amd vagy a gépösszerakó topikban ajánlanak neked.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#88090) b1sti válasza palfitom (#88081) üzenetére


b1sti
senior tag

A 2600-ra egy Pure Rock elég?

(#88091) DudeHUN válasza b1sti (#88090) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Bőven.

Gamer for Life

(#88092) Paxker315 válasza b1sti (#88090) üzenetére


Paxker315
addikt

röhögve! Más kérdés, hogy vannak olcsóbban jobb ajánlatok, de, ha ~9ezer ft v alatta jutsz hozzá, teljesen okes :)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#88093) b1sti válasza Paxker315 (#88092) üzenetére


b1sti
senior tag

A régi gépemből maradt, így azt nem kell venni :) Asszonynak lesz a 2600, hogy ne legyen lassú a Planet Zoo :DDD

[ Szerkesztve ]

(#88094) Paxker315


Paxker315
addikt

Már vártam, de jó: 2600 vs 3600 gpu scaling bencs

oke, medium grafikan, 1080p-n, 2080ti-nel a 3600 agyongyalázza a 2600-át, de szerényebb képességű GPU-k mellett kevésbé jelzett a különbség. Aztán, amint magasabb grafikai részletességre állítják, v növelik a felbontást, kijelenthető: tisztesen helytáll a 2600. [link]

Szvl az ilyen 2060Su-RX5700 szintű GPU-khoz 1440p-re teljesen ésszerű választás a mostani röhögőgörcs árán. Jó a 3600, DE a 2600(x) ill. 1600AF jobb ár:érték arányú. [link]

Nem hiszem, hogy, azoknak, akik 2nd gen Ryzent futtatnak középkat VGA-val, feltétlen megéri váltani. Persze szimplán teljesítmény-szempontból megéri.. :F

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#88095) Televan74 válasza Paxker315 (#88094) üzenetére


Televan74
nagyúr

Azért ha vesz valaki egy 5700 -as szintű kártyát, ne sajnálja a pénzt a 3600 -ra. Szerintem megéri,főleg úgy ha 144hz -s vagy 240hz -s monitort vesz a kártya mellé. Meg fogja hálálni. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#88096) Paxker315 válasza Televan74 (#88095) üzenetére


Paxker315
addikt

Nem is tudok ezzel vitázni. Csak annyit írtam, hogy a Zen+ tulajoknak nem feltétlenül kell rohanni cserélni, és, hogy tisztán ar/érték mutatóban még a kifutó generáció szigorúan véve jobb.

Teljesítmény már más kérdés, ebben teljesen igazad van. De nem is állítottam mást ;)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#88097) BerserkGuts válasza Paxker315 (#88094) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Ezt látva biztos nem cserélnék sose lesz 2080ti-m :DD

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#88098) kolopele válasza BerserkGuts (#88097) üzenetére


kolopele
nagyúr

2080 Ti akkor kell ha 4k a cél.

(#88099) m.lala


m.lala
aktív tag

Ha csak játékra használom/full HD, sok MMO/, nem komolyabb munkára, és 2 év múlva még egy év garival váltok 3-as esetleg 4-es szériára véleményetek szerint profitálok e plusz 2 magból?
Ryzen 2600 vs 2700 között vívódom a különbség 6 e ft.

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#88100) KAMELOT válasza m.lala (#88099) üzenetére


KAMELOT
titán

2700 most a legjobb választás, ha a pénz a fontos.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.