Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77577) zedcon válasza wowpegazus (#77555) üzenetére


zedcon
tag

Na végülis ezeket a termékeket ajánlottam megvételre "csak" 90070 FT brutto:

ASUS PRIME B350-PLUS
AMD Ryzen 3 1300X 3.5GHz Socket AM4 dobozos
8GB 2666MHz DDR4 RAM Crucial Ballistix Sport LT CL16 white OEM

Azért nem akartam GigaByte lapot, mert remélem Asusszal nem lesz annyi memoriagond, igaz 2,5 - 3 hónapig tartott mire beüzemeltem stabilra 4x2 GB DDR2-ot az Asus P5Q Deluxe lapomban (hogy 3,8Ghz-en menjen a 4 magos Xeonom), VinoRosso fórumtárs értékes segitségével. Nagy szivás volt az időzitésekkel szórakozni, de megérte, simán megy a Forza 3 és a Battlefront 2-vel nyomulok mostanában multiban High - Ultra beállitásokkal Full HD-ban. Gondolom úgyse hiszitek, hogy nem kell erőmú semmihez, 30 FPS nekem elég. Nekem egy ilyen Ryzen processzor nem álom.

Félek ettől a Ballisztixtól kicsit, hogy később majd bővitéskor nem találjuk a párját, h Dualban menjenek, de olyan mesterségesen drága a DDR4, hogy inkább nem, ennyit kap a nővérem férje, hogy megkaphassam az energiatakarékos Core I3-550-jét netezésre, filmezésre és ne kelljen hardveraprózni.

Aztán ha megtetszik ez a Ryzen akkor lehet beruházok magam is gépfejlesztésbe a második generációjával, max 35-öt adnék egy CPU-ra soha többet. Az Intel tényleg pofátlanul drága, de legalább megbizható volt mindig is a szememben. Inkább más gépével tanulok most mint a sajátommal.

Kösz a segitséget.
Üdv.
Z

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.