Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77751) ZiD válasza palfitom (#77738) üzenetére


ZiD
tag

Köszönöm :R

(#77752) Hannibhál válasza kisfer (#77749) üzenetére


Hannibhál
őstag

1440p-hez elég az a proci a vga mellé ;)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#77753) rene85 válasza DudeHUN (#77747) üzenetére


rene85
aktív tag

Mindenkinek nagyon köszönöm, jelentkezem a hírekkel amint odajutok!

(#77754) syIex


syIex
veterán

Üdvözlet! Ismét PC felhasználó lettem és megint egy 6700K került a tulajdonomba. Komolyabban el akarok kezdeni PS-t és videóvágást tanulni valamint a játékok is szerintem vissza térnek a mindennapokban nálam. Az lenne a kérdésem, hogy megéri-e váltani egy 8700K-ra vagy maradjon szépen a Skylake és húzzak rajta valamennyit? Egy 280-as radiátorú EVGA vízhűtés hűti a procit. :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#77755) Hannibhál válasza syIex (#77754) üzenetére


Hannibhál
őstag

szerintem inkább add el a 6700k-t s vegyél helyette ryzen 1700x-et, vagy az x-nélkülit s azt húzd, jobban jársz vele mint egy 8700k-val, mert ha 3,8-3,9-re feltolod kb ugyanott vagy teljesítménybe(munka szempontjából) mint a 8700k-val, de ugye olcsóbb hozzá a lap, meg maga a cpu-is, és hát +2/4 mag/szál sem rossz, játékokban sem rosszabb annyival

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#77756) reaper0220


reaper0220
tag

Sziasztok!

Proci vásárlás előtt állok, egy Intel Core i5 8600K-ra gondoltam, mellé pedig egy MSI Z370 SLI Plus Alaplapot.
Szerintetek ez jó választás, vagy ebben az árfekvésben lenne jobb??
Videokártyám: MSI GTX 1060 Gaming X 6GB
Elsősorban játékra, másodsorban UHD filmek nézése.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#77757) Hannibhál válasza reaper0220 (#77756) üzenetére


Hannibhál
őstag

ha húzni akarod akkor jó választás, ha nem meg nem is akarsz akkor bőven elég lenne egy sima 8400as is:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#77758) reaper0220 válasza Hannibhál (#77757) üzenetére


reaper0220
tag

és hűtés terén az i5 8600K-ra elég egy Cooler Master Hyper 212 EVO hűtő, mert ha nem szükséges nem cserélem le?

(#77759) Hannibhál válasza reaper0220 (#77758) üzenetére


Hannibhál
őstag

persze, max nem tudod x-nél tovább húzni, de jellemzően 80 fokig nem gond a maghőmérséklet

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#77760) reaper0220 válasza Hannibhál (#77759) üzenetére


reaper0220
tag

hűtőpasztából milyet lenne érdemes alátenni?

(#77761) Hannibhál válasza reaper0220 (#77760) üzenetére


Hannibhál
őstag

mx2 mx4, nekem ezek váltak be, de ha egy kicsivel jobbat veszel mint a legolcsóbb már sokszor az is elég:) persze akkor ne akarj tuningolni, tuninghoz minimum mx 2

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#77762) reaper0220 válasza Hannibhál (#77761) üzenetére


reaper0220
tag

köszi, találtam is mx4-et 4 grammos, ez 1 procihoz elég?

(#77763) Hannibhál válasza reaper0220 (#77762) üzenetére


Hannibhál
őstag

nekem kb 10 újrapasztázásra volt elég:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#77764) reaper0220 válasza Hannibhál (#77763) üzenetére


reaper0220
tag

értem, szóval nem kell sokat rakni alá, nem a mennyiség számít.

(#77765) kekesj válasza SECTORnooB (#77702) üzenetére


kekesj
tag

alapvetően a ryzen mely intel processzoroknak alternatívája?
úgy értem hogy ryzen+VGA vs intel az integrált vga-val
mert mondjuk egy nemsokára jövő pentim G5xxx azért csak olcsóbb lesz, persze kevesebbet is tud, de mondjuk egy i3-8xxx-hez képest is drágább egy ryzen+vga?

(#77766) SECTORnooB válasza kekesj (#77765) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nem teljesen világos a kérdésed. Egy Ryzen 1600 as húzva kb ugyan ott van mint egy i5 8400. Integrált grafika esetében az intel messze elmarad egy Ryzen APU teljesítményétől. Bestbuy Ryzen APU a 2200G, mai esport játékokra elég és még az AAA címek is elfutnak rajta természetesen nagyobb kompromisszumokal.

(#77767) kekesj válasza SECTORnooB (#77766) üzenetére


kekesj
tag

értem, köszönöm
valóban nem voltam világos, a kérdés igazából az lett volna, hogy van-e olyan ryzen, ami a nemsokára megjelenő pentium, vagy esetleg az i3-8100 tudását hozza és nem drágább vga-val, mint azok vga nélkül
(mert nekem a fent emített processzorok egyikéből lesz új gép, talán i3-8, de lehet hogy csak új pentium, vga nem kell. ezeknek így gondolom nincs amd-s aternatívájuk)

(#77768) Hannibhál válasza kekesj (#77767) üzenetére


Hannibhál
őstag

dehogynem nincs, ryzen 2200g, van benne igp mint az intelbe, csak attól kb 5x erősebb illetve valós 4 magos, s olcsóbban adják mint az i3 8100-at(vagy kb egy áron van) de a lap hozzá biztosan olcsóbb főleg ha nem húzod meg nem kellenek extra csatik rajta

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#77769) kekesj válasza Hannibhál (#77768) üzenetére


kekesj
tag

köszi. akkor ezek szerint van már igazi versenytársa az intelnek

(#77770) keszegduda


keszegduda
őstag

3-4 hónapja kérdezősködtem a topikban hogy cserélném "öreg" i7 860-t, mert leszolgálta már az idejét, akkor 8700K-t ajánlottátok HA jó ára lesz és az 1600-tól felfelé 1700-ig AM4 vonalon, legkésőbb egyébként őszig ejteném meg a csereberét. Keret 300K lap+cpu+hűtő+ram+ház+táp. Vga gtx 970 ami marad és 1920x1200 felbontása a monitornak, további bővítés 4K stb. nem lenne, később erősebb vga min. gtx 1080 ha nem lesz horror árban.
Elsősorban multiplayer gaming lenne hosszabb távra (BF1, BF4, Far Cry szériák) és ami a közeljövőben megjelenik) néha használnám videót vagdosni, konvertálni, tömöríteni, pici photoshop. Hosszú távra kell, min. 3-4 év vagy több...
Tervek között szerepelnek minimum:
S2066 7800X
S1151v2 8400-8700K ezen platform felé húzok az igpu miatt, mert vga cserekor jó ha van
AM4 1600-1800(x)

Olvasva a topikokat, várható zen+ és másik oldalról z390 (időtállóbb?)amelyekre talán érdemes várni, mert már nincsenek messze a debütálástól.
Nem égető még, de kezd elhervadni az alaplap( néha restart, usb portok elszállnak stb.) és ha bemondja az unalmast akkor upgrade kell azonnal. Sry hogy hosszú voltam!
Szerintetek? :R

(#77771) SECTORnooB válasza keszegduda (#77770) üzenetére


SECTORnooB
addikt

AMDéknél a következő step a Zen+ árpilisban debütál, ami az AM4 mellett szól az a remek ár/érték arány és az időtállóság. Az Intel mellett szól a jobb IPC teljesítmény, de ugye a jelenlegi csipkészlet a Z370 az egy zsákplatform a Z390-re még várni kell ,körülbellül nyáron megérkezik, kompatibilis lesz a jelenlegi generációval és a következővel is,de kötve hiszem, hogy a rákövetkező Ice Lake-el kompatibilis lesz.

[ Szerkesztve ]

(#77772) keszegduda válasza SECTORnooB (#77771) üzenetére


keszegduda
őstag

Köszönöm, úgy néz ki érdemes várni, remélhetőleg az árakra is jó hatással lesz az új széria. :R

(#77773) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok!

A közeljövőben tervezek én is cserélni. Olvasgatva a fórumot kicsit elbizonytalanodtam. 8600k lenne. Mibrn lesz más a z390 mint a mostani 370? Érdemes várni rá?

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#77774) palfitom válasza horvathpeter (#77773) üzenetére


palfitom
félisten

Szia!

Ha nem sürgős a vásárlás, akkor én megvárnám, mert a Z390-ben már menni fog a következő generáció is.
Egyébként a Z370-el sincs gond, ott a csúcs proci a 8700K és nincs tovább (de hova nem elég az?).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#77775) horvathpeter válasza palfitom (#77774) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

Szia!

Köszönöm. Azt esetleg tudni, hogy azok mikor jönnek?

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#77776) palfitom válasza horvathpeter (#77775) üzenetére


palfitom
félisten

2018 1. félév volt az ígéret, de már 2. félévet is lehetett olvasni...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#77777) reaper0220


reaper0220
tag

Sziasztok!

melyik procit ajánlanátok? Core i7 6700k vagy Core i5 8600K
/játékra elsősorban/

(#77778) palfitom válasza reaper0220 (#77777) üzenetére


palfitom
félisten

8600K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#77779) pHantom x válasza palfitom (#77778) üzenetére


pHantom x
tag

i5 8600k vagy i7 7800k vagy i7 7700k?
inkább játékra..

(#77780) palfitom válasza pHantom x (#77779) üzenetére


palfitom
félisten

8600K :)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#77781) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

AMD Ryzen 5 1600X vs. Intel I3-8350k
Néha játszom (lesz mellette ddikált VGA), 4K filmet néznék, neteznék.
Hosszú távra kell, azaz akár 5 év is lehet.
Nagyon nem szeretnék BIOSon keresztül tuningolgatni (nem is értek hozzá). Esetleg egy egyszerű windows appon keresztül. Nem elsődleges.
Termék támogatottság terén is érdekelne a véleményetek, driverek, frissítések stb.

Előre is köszönöm!

(#77782) palfitom válasza NdrewSunix (#77781) üzenetére


palfitom
félisten

Szia!

Az a kérdés, hogy mivel játszol, mivel fogsz játszani?
Ha csak single játékok, akkor lehet értelme a 8350K-nak, ha multizol is, akkor oda kell a több mag / szál, akkor egyértelműen az 1600X lenne a jobb választás.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#77783) NdrewSunix válasza palfitom (#77782) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Nem hiszem, hogy nagyon multiznék.
Időnként ha marad egy kis szabadidőm a kislányom mellett akkor játszom egy fél- 1 órát. COD- WW2, DIRT4 és hasonló játékokkal.
Tehát a jövőben sem lesz számottevő előnye a Ryzen 6 magjának az Intel 4 magjával szemben.

(#77784) solfilo válasza NdrewSunix (#77783) üzenetére


solfilo
veterán

Ilyen néha játszogatni kb mindegy akkor, melyiket veszed, mindegyikkel mennek majd szépen. Ez esetben viszont akkor nem 1600X-et vennék, hanem 1600-at, szintén 6 mag, olcsóbb, van hozzá hűtő is, hosszabb távra én nyugodtabb lennék több maggal. Meg az AM4 ugye fejleszthető még, áprilisban érkeznek az új procik, lapok is olcsóbbak alá.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#77785) NdrewSunix válasza solfilo (#77784) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Értem.
Ez a Boost Clock 3,6 GHz ez milyen módon érhető el?
Ezt is a BIOSban való bonyolultabb állítgatásokkal vagy erre van valami szoftver esetleg?

(#77786) solfilo válasza NdrewSunix (#77785) üzenetére


solfilo
veterán

Ezt a proci maga intézi, ha van rá lehetősége, van még TDP keret, nincs túlságosan melege, akkor feltolja az órajelet a megadott boost órajelre, ezt egy magon tudja. Több magra ez valamivel alacsonyabb lehet.

solfilo

(#77787) Polemius


Polemius
aktív tag

Sziasztok!

Gépet cserélnék, jó pár éves konfig, tehát alaplapot, procit, ramot mindenképpen cserélnem kell, viszont nem követem aktívan, mi a helyzet a piacon.
Kb. a következő paramétereknek kellene megfeleljen:

- új
- Intel
- Adobe progik alá kellene (photoshop, illustrator, indesign, ezek jobban szeretik az intelt)
- plusz általános felhasználás (böngészés, film, zene, miegymás) + néha játék (fps, pointNclick, rpg), de inkább pár évvel ezelőttiekkel.
- 30e Ft körül gondolkozom, mondjuk 35 még belefér
- nem kell, hogy tuningolható legyen
- nem tervezem 1-2 múlva cserélni
- előny, ha keveset fogyaszt és nem forrósodik annyira
- előny, ha gyári hűtővel is halk alapjáraton
- előny az integrált vga, hogy ne kelljen most vga-t is cserélnem, amikor az egekben az áruk.

Egyelőre Core i3 7100-at néztem, de ez leginkább véletlenszerű rábökés volt ezen ársávban az Intelek közül

Milyen procit vegyek?.

(#77788) Ace Ventura válasza Polemius (#77787) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia!

Ha még tudsz várni 1 hónapot, akkor inkább I3 8100, és majd egy olcsóbb B/H deszka. A jelenlegi Z370 még drága.
Az új I3 már 4 magos, és belefér 30 -ba. Amit néztél, az 2 mag 4 szál.

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#77789) wowpegazus válasza Polemius (#77787) üzenetére


wowpegazus
tag

Szia!

Sajnos nem írtál semmi konkrétat, így nehéz segíteni. Milyen ramjaid vannak pl? ddr3? Milyen a mostani konfig? -hogy az új előrelépés legyen. A keret csak a procira van, vagy alaplap ram, proci kombóra?

(#77790) Polemius válasza wowpegazus (#77789) üzenetére


Polemius
aktív tag

Jelenleg egy ga-p55-ud3l lapom van, 4x2 GB DDR3 rammal, meg egy régi I5 procival.

A 30-35e Ft keret csak a proci. (És hűtő, ha nem gyári hűtőset vennék.) Lapra max 25-30e-t szánok*, memóriára meg amennyit kell (16 GB kelleni fog, de nem akarom tuningolni azt sem).
VGA-t később veszek, ha végre csillapodik a bányászőrület, közben a régivel vagy az integrálttal elleszek, legfeljebb nem játszom addig.

* Majd ha a procit tudom, nézek alá lapot. Ami fontos, hogy legalább 5 lemezt rá tudjak dugni (rendszer ssd + raid tömbben vinyók), meg ha integrált vga-t fogok használni, akkor legyen d-sub és dvi kivezetés is (2 monitort használok).

Szerk: az I3 8100 ára várhatóan jelentősen esni fog? Ahogy látom, most is beleférne a keretbe (32e körül látom).

[ Szerkesztve ]

(#77791) -KP- válasza Polemius (#77790) üzenetére


-KP-
addikt

hát egy intel procival vga nélkül nem fogsz nagyokat játszani, az biztos. A vegás Ryzen 2200/2400 2-3x gyorsabb az Intelnél ilyen téren.

[link]

(#77792) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Intel Pentium G4560 procit érdemes lecserélni AMD Ryzen3 2200G, vagy AMD Ryzen5 2400G-re?
Nem a grafikai teljesítmény, hanem a nyers processzorerő szempontjából megközelítve a témát :)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#77793) Ace Ventura válasza Polemius (#77790) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Valószínűleg igen, de ezzel az a gond, hogy a lap drága hozzá. Ezért írtam, hogy várj néhány hetet, mert úton vannak az olcsóbb B/H chipsetes deszkák. Addig nézz körül ramok terén. Intelnek gyakorlatilag mindegy milyet teszel bele. Nem olyan válogatós, mint az AMD esetén.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#77794) solfilo válasza klepto (#77792) üzenetére


solfilo
veterán

Kihasználnád a négy magot? Netezni, filmezni elég a G4560, ilyen célra én nem váltanék.

solfilo

(#77795) klepto válasza solfilo (#77794) üzenetére


klepto
addikt

Vannak alkalmazások, amikkel igen. A G4560 pénzhiány szüleménye volt; de mire megvettem volna a kinézettet, addigra értelmetlenné vált az egész platform, mert jelenleg Intel vonalon az i5-8400 érné meg a legjobban, de nincs kedvem minden proci mellé egy új alaplapot is venni :W
Ezért térnék vissza közel 10 év után AMD-re; és ezért kérdeztem, hogy gyorsabb lenne-e érezhetően az adott proci. Ha nem lennének a VGA árak úgy elszállva, Ryzen 5 1600X-et vennék (6mag/12 szál) :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#77796) demmer123


demmer123
őstag

Jelenleg 6600K procim van 2 éve.Jelen pillanatban minden játékra elég számomra.Gondolkoztam a 8600K vételén sok pluszt hozna nekem ha csak pubg,+ pár új játékkal fogok játszani,értem én far cry 5,metro exodus?

1070 kártya+60hz Full HD

Fölösleges lenne most a csere?Vagy várjam meg a Ice Lake procit és inkább abból vegyek?

(#77797) Ace Ventura válasza demmer123 (#77796) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Azt a procit eladod, és kis ráforditással tudsz venni 6700-7700 is. Azzal elleszel az új platformig. Abban a kártyában hagyni fog valamennyit a jelenlegi procid, ha az új játékokat nézzük.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#77798) solfilo válasza klepto (#77795) üzenetére


solfilo
veterán

Erősebb a Ryzen 2200G/2400G is már, mint a G4560, de talán kérdezd meg a tulajokat, hogy mit gondolnak. :)

solfilo

(#77799) palfitom válasza demmer123 (#77796) üzenetére


palfitom
félisten

Azt ugye tudod, hogy nem csak proci cserét jelent a 6600K - 8600K fejlesztés, hanem alapcsere is szükséges?!
Ha az adatlapodon lévő konfigról van szó, akkor abba a jó kis Extreme6 lapba tegyél egy i7-et (6700K / 7700K) és még évekig kész leszel.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#77800) vaakuum


vaakuum
addikt

Ha intelből jön a következő generáció, az egyik jelenlegi sorozat chipkészletével/lábkiosztásával sem lesz kompatibilis? Vagy milyen előrejelzések vannak?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.