Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49201) Robo sapiens válasza Rypejakten (#49188) üzenetére


Robo sapiens
tag

Az igazat megvallva meg nem tudom pontosan. Nem ismerem a virtualizalas csinyjat-binyjat, Windows 8 hoston szeretnek majd 1-2 linux guest futtatni. Leginkabb fejlesztoi celokra, szoval sokat fogok a virtualis gepben forditani.

Elso korben vagy VirtualBoxot fogok hasznalni, de idovel szeretnem majd megvenni a VmWare Workstation-t. Nem tudom, hogy erre gondoltal-e.

Ha tobb gepet fogok egyszerre futtatni, akkor az valoszinuleg tanulasi celbol fog tortenni, igy komolyabb terheles szerintem nem lesz rajtuk.

Ha barmi tanacsod van, azt szivesen veszem. Akar privatban is.

[ Szerkesztve ]

(#49202) Rypejakten válasza Robo sapiens (#49201) üzenetére


Rypejakten
addikt

a legtöbb virtualizációs progi jól ki tudja használni a több szálat, illetve a sok RAM-ot, úgyhogy én az FX8320-at venném (8350 nem éri meg) mellé egy Asus M5A97 Evo R2,0-t és egy 7-8k-s hűtőt. plusz 8-16GB RAM-ot, keretfüggő, a virtális gépek rendesen eszik a memóriát.

(#49203) frici69 válasza Kaci84 (#49195) üzenetére


frici69
tag

Köszi a választ! :R Mint írtam nem elsődleges a játék .Most pld. COD2 van újra fenn. COD5 ami még szóba jöhet,mert az még II.v.háborús ,az meg futott a mostani rendszeren is..Többi játék nem érdekel.

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#49204) Robo sapiens válasza Rypejakten (#49202) üzenetére


Robo sapiens
tag

Ugy is ajanlanad a 8320-at, ha nem akarok tuningolni? A single core kulonbseg egyebkent mennyire jon ki regebbi jatekoknal? Olyan regi jatekokra gondolok, mint The Witcher 1-2, Mass Effect 1-3, Dragon Age, Heavy Rain, Skyrim, Diablo 3, Starcraft 2. Az uj jatekok kozul a The Witcher 3, a Star Citizen erdekel.

Tudom, hogy nem az a topik, de melyik nVidia es AMD videokartya illik maximum ehhez a processzorhoz?

(#49205) frici69 válasza Zsivaagoo (#49196) üzenetére


frici69
tag

Köszi a részletes választ! :R .Nincs az aláírásomban,hogy csak a 40gigás vinyó IDE.Igen ez megy a levesbe!
VGA -t még nézek hozzá :F Igaz ennek a cseréje nem volt tervbe.

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#49206) Casanova* válasza Robo sapiens (#49204) üzenetére


Casanova*
veterán

i5-4570 + Asus B85-PLUS kombót ajánlom neked. :K nem kell tuningolni,nem kell hűtőt sem venni.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#49207) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

Milyen processzor tudja a legdurvább Full HD-s filmeket kivinni? :) Egy amolyan HTPC-t építenék, ami hálózaton húzza majd le a filmet és nyomja ki tv-re, de szeretném, ha mindent elvinne, amit lehetséges. :) Valószínűleg a legolcsóbb megoldás érdekelne elsősorban.

Másodsorban viszont akkor már szóba jöhetne az, hogy esetleg amolyan home made "konzolt" is csinálnék belőle. Mivel csak fifázni szoktam így nem nagyon érdekelnek a konzolok ezért gondoltam ötvözöm a kettőt egy gépben. Mi lenne ebben az esetben az a proesszor, ami minden Full HD-t kivisz és esetleg nem gyötri meg egy kis fifa sem. Fifa-nak nem túl nagy a gépigénye, HD4000-n elkocog, szóval nem igazán tudom..

Nem akarok sóhernek tűnni, de tényleg a legolcsóbb megoldást keresem. Jó lesz nekem az AMD is ha az visz mindent, nem feltétlen akarok i934-ért vastagon belenyúlni a tárcámba csak ha muszáj, viszont ha muszáj, akkor belenyúlok. :) :DDD

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#49208) Robo sapiens válasza Casanova* (#49206) üzenetére


Robo sapiens
tag

Nincs turelmem mar ehhez a gepvasarlashoz... kinottem belole. :B Mindenhol csak kerdesek:

1. AMD vs Intel:
Intelhez van C++ fordito, nem kell hozza uj huto, nem kell hozza draga alaplap, eros single core, nem melegszik annyira. Csereben dragabb, 4 mag folott eszmeletlen draga, korlatozzak a featureoket (pl. virtualizalas tamogatas, ha nem olyan tipust veszel).
Az AMD olcso, sok magos, ami allitolag az uj jatekokban jol fog jonni, ez a jovo, virtualizalashoz ajanlak, nincsenek letiltva featureok etc. Csereben sokat fogyaszt, melegedik, dragak hozza az alaplapok, nem jo hozza a gyari huto, gyenge single core, ami rosszul jon regebbi jatekoknal, es a sok magot ki nem hasznalo alkalmazasoknal.

2. NVIDIA vs. AMD
Az NVIDIA-val lehet CUDA-t tanulni es hasznalni, az NVIDIA driverei jok linux alatt, es jobbak Windows alatt. Csereben dragak.
Az AMD szallitja az uj generacios konzolokba az CPU+GPU megoldasat, aminek valahogy meg kell majd latszania a jatekok teren. Ha a Mantle tenyleg bejon, akkor az nagyon jo lesz. Nem olyan draga. Cserebe linux alatt hasznalhatatlanok a drivei, es windows alatt is azt hallottam, hogy vannak vele problemak. Nincs CUDA es a fene tudja, hogy tenyleg bejon-e ez az APU es GCN magia.

Szoval idegorlo. Mar gondoltam arra is, hogy veszek FX 6300 -at egy nagyon jo hutovel es kivarok egy fel evet. Ha a Mantle/GCN/APU/Sok processzor bejon, akkor valtok majd egy erre megfelelo iranyba. Ha nem, akkor meg nem. Az FX6300-al nem tudnek nagyot bukni. Akar az intelre is erdemes lehet varni. Valami olyamit olvastam, hogy a 2014-ben kijovo uj processzorhoz keszulo hid engedni fogja, hogy valami PCI-E 3.0 kapcsolaton keresztul lehessen az SSD-t hasznalni a SATA III helyett, ami nagyon sokat dob majd a sebessegen.

Szoval belefaradtam mar az olvasgatasba es a kerdezoskodesbe. Masfelol viszont nem akarok ugy gepet venni, hogy nem nezek utana, mert eddig egyszer vettem igy videokartyat, es jol ra is faragtam.

Na mindegy. Ez a fiuk sorsa.

(#49209) Casanova* válasza Robo sapiens (#49208) üzenetére


Casanova*
veterán

de ha nem akarsz tuningolni akkor ez lenne a legjobb választás. i5-4570 + Asus B85-PLUS kettő együtt 66k

,,Az AMD olcso, sok magos, ami allitolag az uj jatekokban jol fog jonni, ez a jovo,,

ebben ne legyél olyan biztos. :N jó az Fx is azért. :K

Az AMD szallitja az uj generacios konzolokba az CPU+GPU megoldasat, aminek valahogy meg kell majd latszania a jatekok teren. Ha a Mantle tenyleg bejon, akkor az nagyon jo lesz.

ennek nem kell bedőlni. meg amúgy is nvidiát nem kell félteni, nem fognak lemaradni. :N

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#49210) Joshi válasza McSzaby (#49207) üzenetére


Joshi
titán

HTPC-nél inkább a videókártya számít nem a proci. :( Itt érdeklődj vagy itt.

(#49211) Zsivaagoo válasza Robo sapiens (#49204) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Virtualizáláshoz sok szál kell és sok létező fizikai memória. Min. 4 magos proci! i3 nem jó, halál lassú.
Ajánlott procik: i5 - FX-8320/8350 - i7. i7 brutál jó virtualizálásban, hiába csak 4mag + 4 HT szál, de remekül csinálja. VMWare szarabb mérföldekkel, mint a MS féle Hiper-V. A Hiper-V az intelligens, nem mászik ki a korlátokból, a VMWare pedig borított már össze a szemem láttára jó pár Host oprendszert, ami totál újrainstallal végződött.

A 8320 egy szálas teljesítménye miatt nem kell aggódni, elmarad az intelétől, de nem sokkal. A 8320-at pedig KELL! egy értelmes kb. 4,3-4,4GHz-ig tuningolni, ott meg már nincs igazán differencia.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#49212) Rypejakten válasza Robo sapiens (#49208) üzenetére


Rypejakten
addikt

kiragadok pár mondatot és azokra válaszolok:

Intel - nem kell hozza draga alaplap
egy "nem drága" Intel lap Haswell alá megüti a 20-22k-t, ami pontosan ugyanannyi, mint az AMD alá javallott "drága" lap.

AMD - melegedik
nem mondanám, viszont tény, hogy az FX szériához adott gyári hűtő szarul hűt, de legalább hangos.
javallott az aftermarket hűtő, még ha nem is lesz tuning, ha nem akarsz megsüketülni.

videokártya-téma: minden a költségvetésen múlik, azaz hogy az adott árért mely oldal kínálja a legjobb ár/teljesítmény arányt.

játék-dolog: az általad felsorolt játékok nagyjából egy számológépen elfutnak, ha "csak" egy 50k-s kártyát veszel, azzal is garantált a 100+ FPS. tény, az AMD gyengébb egy szálon, de szerintem nem sokan vagyunk, akik különbségek tudnak tenni 100 és 120 fps között.

egyébként az FX6300 + jobb hűtő nem rossz ötlet. :K

(#49213) Kaci84


Kaci84
őstag

Fx-6300- as csak 95W i5 meg 85W nem hiszem, hogy annyival jobban melegedne. De ha teszel mellé egy 4rézcsöves hűtőt 7-ért, akkor halkabb és hidegebb lesz mint az Intel.

(#49214) McSzaby válasza Joshi (#49210) üzenetére


McSzaby
őstag

Akkor másik megközelítésből:

Mi lenne a "legolcsóbb" processzor, ami APU-ból kitolja a FIFA-t? :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#49215) Joshi válasza McSzaby (#49214) üzenetére


Joshi
titán

Keress APU játékteszteket a neten. ;)

(#49216) McSzaby válasza Joshi (#49215) üzenetére


McSzaby
őstag

Jogos. :DDD

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#49217) Casanova* válasza McSzaby (#49214) üzenetére


Casanova*
veterán

AMD A10-6800K (4 mag)

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#49218) Grave_444 válasza McSzaby (#49214) üzenetére


Grave_444
nagyúr

A10 6700-at venném, a proci alap órajelen is elég a vga-hoz és csak 65W-ot fogyaszt.

(#49219) Casanova* válasza McSzaby (#49214) üzenetére


Casanova*
veterán

Az A10-6800K APU gyors tuningja

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#49220) McSzaby válasza Casanova* (#49219) üzenetére


McSzaby
őstag

Köszönöm, meggyőztetek, ha HTPC mellett döntök, akkor A 10-st veszek bele. :) :R :R

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#49221) Grave_444 válasza McSzaby (#49220) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Mini-ITX gép lesz akkor? Ha igen ebben a topikban vagy privátban segítek. :)

(#49222) sakal83 válasza mrhitoshi (#49154) üzenetére


sakal83
addikt

Vegyél egy 2500k-t és egy z75 vagy z77-es olcsóbb lapot. Meghúzod 4.2ghz-ig. Tökéletes mindenre. Én is így tettem, és bevált.

Elég egy felső kategóriás vga-hoz is, nem lesz vele problémád jó darabig, hidd el.

[ Szerkesztve ]

(#49223) ST05 válasza Zsivaagoo (#49180) üzenetére


ST05
őstag

+1 :K kiválóan összefoglaltad :R

(#49224) McSzaby válasza Grave_444 (#49221) üzenetére


McSzaby
őstag

Még nem döntöttem el, hogy Mini-ITX-s HTPC, vagy egy zsíros médialejátszó, ez az igazság. Mindkettő nagyon csábító. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#49225) d@minator válasza McSzaby (#49224) üzenetére


d@minator
addikt

A proci attól függ, hogy mennyire minit akarsz.
Az AMD sokat fogyaszt, hangos és nagy a hűtője, drága hozzá az alaplap. Így erősebb táp kell neki ami szintén "nagy" lesz vagy kicsi de drága. Ellenben játékra a legjobb.
Másik jó megoldás egy Sandy i3 (pl.2120). Az IGP-je több full HD videot elvisz egyszerre. Sajnos inkább régi játékokra való új játékok vagy játszhatatlanok vagy csak low-med grafikával alacsony felbontásban.
Harmadik megoldás egy Haswell i3 grafikával aminek jóval erősebb az IGP-je (HD4600) az előzőnél. Az AMD--nél grafikában ez is gyengébb.

(#49226) Rypejakten válasza McSzaby (#49214) üzenetére


Rypejakten
addikt

az A6-5400K is tökéletes, ha nem vagy az FPS-ek megszállotja, de én a jövőre való tekintettel az A8-5600K-t venném, az A10-ek nem érik meg a plusz pénzt.

(#49227) Ribi válasza Robo sapiens (#49208) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak a K-s procikban van letiltva a virtualizálás.
Az meg hogy AMD szállítja a procit+gpu-t semmit sem jelent. Eddig is amd vga volt mégsem számított semmit. Hogy a jövő mit hoz baromira kiszámíthatatlan. Számítástechnikában még soha nem jött be olyan, hogy azért veszek valamit, mert az majd jó lesz a jövőben. (főleg AMD fronton. Intel túl beépült. Hiába újítanak, ha Intelen nem futna valami jól az nem terjed el egyhamar az biztos)

(#49228) juhfül


juhfül
csendes tag

Üdv!

Barátomnak kell "építeni" egy fészbúkgépet, minimum áron.
Ilyet [link]"szabad" venni ?

[ Szerkesztve ]

pontpontvesszőcske

(#49229) solfilo válasza juhfül (#49228) üzenetére


solfilo
veterán

Ilyet inkább ne, 1 magos csak. Celeron G1610 vagy A4-5300 az alja, amit betennék.

solfilo

(#49230) dragonfx


dragonfx
veterán

Szerintetek ha egy g860 két magját 98-100%ban terheli egy játék akkor egy i3 3240nel jobb lenne a helyzet?
Mennyivel jobb?? Van valaki aki i3mal tolja a nfs rivals.t?? Mondja már hogyan terheli neki a procit fhd.ba?es milyen vga.val tolja?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#49231) afrojack1


afrojack1
senior tag

Melyik jobb?
i5-4670k vs i7-4770k
Megéri a plusz 30-at az i7? menyivel jobb ? Vagy ink 1 i7-3770k?

SC: Herczku_Death

(#49232) Rypejakten válasza afrojack1 (#49231) üzenetére


Rypejakten
addikt

milyen felhasználási területre?

amennyiben főleg játék, akkor nem éri meg.

(#49233) afrojack1 válasza Rypejakten (#49232) üzenetére


afrojack1
senior tag

Játék, gameplay vágás

SC: Herczku_Death

(#49234) Casanova* válasza afrojack1 (#49233) üzenetére


Casanova*
veterán

i5-4670k bőven elég játékra és gameplay vágásra is.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#49235) kristof123 válasza afrojack1 (#49231) üzenetére


kristof123
őstag

+1 a 4670k-nak! (:

(#49236) Rypejakten válasza afrojack1 (#49233) üzenetére


Rypejakten
addikt

szerintem is i5, viszont elhiszem, hogy menő a K-s proci, de ha nem értesz a tuninghoz, akkor én egy szorzózárast vennék (4570/4670). olcsóbb mellé a lap is, a hűtő is, és belefér a keretedbe egy erősebb VGA is.

[ Szerkesztve ]

(#49237) Grave_444 válasza dragonfx (#49230) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Játékra az I3 csak félmegoldás, ha tudsz I5-re válts.

(#49238) Djsaba


Djsaba
senior tag

Sziasztok!

Haveromnak 65-70ezres gépet rakunk össze. Feltettem a kérdést a milyen komplett gépet vegyek topicban, és a támpontok már megvannak.

Ami egyenlőre fix az a ram, 4gb kingston hyperx blue 1600mhz.

Játékra szeretné használni, szóval ahogy számolgattam nagy max 22ezer jutna a proci+Vga-ra, a másik topicban erre az AMD A8 5600k processzort ajánlották (intg. vga-val).

Kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne, hogy ebben az árban ez a legjobb, vagy lehet találni az intel polcán valamit?

Rypejakten: Azt az áldóját a gyors formádnak! Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#49239) Rypejakten válasza Djsaba (#49238) üzenetére


Rypejakten
addikt

ez a legjobb.

(#49240) Kaci84 válasza Djsaba (#49238) üzenetére


Kaci84
őstag

Ebből a pénzből jobbat nem lehet venni. Kisebb felbontáson már a 2 éves játékok is futhatnak.

(#49241) Djsaba válasza Kaci84 (#49240) üzenetére


Djsaba
senior tag

Az én régi monitoromat veszi meg hozzá, samsung 2243NW (1680x felbontás) És a legnagyobb játék talán amit szeretne vele játszani a Cod4 jó beállításokkal, fix fps-el, fogalmam sincs hogy az mennyi, vagy ott hogy van :D

(#49242) Nzothan


Nzothan
tag

Üdv.

szerintetek egy hd 7750 mellé hosszabb távon melyik a jobb választás?tuning nem érdekel.
athlon x4 740/750
vagy
g3220
mindenes gép lenne egy kis játékkal is.(fifa,cod4 multi)

[ Szerkesztve ]

(#49243) krolwax


krolwax
csendes tag

Sziasztok!

Egy HD7790 VGA hoz keresem a megfelelő társat CPU-ban, casual gémelésre. Eddig két versenyző van.

Az intel i3 3240 illetve az AMD Athlon II x4 750k

Az intel mellett szól, hogy:
Intel
2mag, de 4 szál
nem kell + hűtő a hang miatt, míg az amd-re mindenképp

Az AMD mellett szól:
4 valódi mag
jóval olcsóbb
húzható
gondolom azért az AMD karik jobban csípik az amd procikat.. :D

Tehát melyiket lenne érdemes megvennem? :F

(#49244) kristof123 válasza krolwax (#49243) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

i3 árában ott az FX 6300. Ami a későbbiekben is kiszolgálna.

(#49245) Casanova* válasza kristof123 (#49244) üzenetére


Casanova*
veterán

+1

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#49246) LobiDrg


LobiDrg
aktív tag

Sziasztok.
Szeretném lecserélni a jó öreg PhenomII X4 945 procimat.Az FX-6300-at és az FX-8320-at néztem ki.Szerintetek melyiket érdemesebb venni ? Elsősorban játékra kellene. Platformot nem szeretnék váltani :)

Konfig röviden:
Arock 970 Extreme3
GTX 660
6GB DDR3
Corsair CX430

[ Szerkesztve ]

(#49247) ung.mario


ung.mario
tag

Sziasztok!

AMD-ről váltok intelre. Arra lennék kiváncsi, hogy az i5 2400S 2400 2500 között mennyi különbség van? Legfontosabb az lenne, hogy a 2400 és a 2400S között mennyi különbség van teljesítményben? Miért kisebb a fogyasztás, milyen hátrányai vannak?
Köszönöm!

(#49248) kristof123 válasza LobiDrg (#49246) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

Abban az alaplapban Én a 6300-at merném bevállalni. Esetleg ha később veszel másik lapot, akkor 8320 vagy akár 8350 is mehetne bele.

(#49247) ung.mario:
Ez a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#49249) LobiDrg válasza kristof123 (#49248) üzenetére


LobiDrg
aktív tag

Ha nem húznám a 8320-at akkor jó lenne hozzá a lap ? Kicsit félek, hogy kevés lesz egy kis idő után a 6300 :(

(#49250) kristof123 válasza LobiDrg (#49249) üzenetére


kristof123
őstag

Akkor cserélj lapot. Vagy menj át az Fx topicban és kérdezd meg magad. Az a lap alapon sem képes kezelni az FX 83xx procikat, throttlingolnak benne.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.