Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49951) FiachraBán válasza FiachraBán (#49917) üzenetére


FiachraBán
tag

Úgy látom választ nem várhatok feltett kérdéseimre. :(

(#49952) bluyoo válasza FiachraBán (#49951) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem inkább frissítsd a vasad! Több értelme van mint a régi platformot foltozgatni.
A lapod árát majd az ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás topic-ban beövik. :)
"a régi procim (i7-860) érintkezői elszíneződtek, viszont a deszka alatta ép?" Hát nézd meg. Ép? :) Működik a vas?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#49953) FiachraBán válasza bluyoo (#49952) üzenetére


FiachraBán
tag

Köszi a gyors választ, sajna gondoltam, hogy ez lesz. Pedig a teljesítményével nem volt bajom.
Igen, a vas működik, csak enyhén szólva szeszélyes a drága. :D Gondolom a proci miatt lehet.

[ Szerkesztve ]

(#49954) bluyoo válasza FiachraBán (#49953) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Próbáld megtisztítani kontakt spray-vel. Hátha. :D Esetleg próbálj más BIOS beállítást ill. telepítsd újra az operációs rendszert! Talán megoldja a gondod. Bár nem tudom pontosan mit takar nálad a "szeszélyes" jelző. :)
De ha nem jönne össze és ha már mindenképpen költeni kell a vasra akkor szerintem már modernizálj is egyúttal. Gondolom nem lesz baj ha egyúttal erősebb is lesz a vasad.

Bazinga!

(#49955) FiachraBán válasza bluyoo (#49954) üzenetére


FiachraBán
tag

A szeszélyes azt jelenti, hogy Windowsban, ritkán, első indításkor egy fekete képernyő és egy egér fogad asztalra lépve, miután teljesen betöltött a rendszer, start screen is befagy, kivéve a charm bart, Ubuntuban meg az update fagyott le úgy, hogy elcseszte a teljes linuxot. :)

Majd megpróbálom megtisztítani, hátha segít.

BIOS-ban már állítgattam, de nem lett jobb, sőt, néhány esetben a linux el sem indult, amíg még működött rendesen az Ubi. :D

(#49956) Kaci84 válasza ST05 (#49945) üzenetére


Kaci84
őstag

Most komolyan Te végig olvasod amit a màsik ír. Leírtam mim van és hogy 45ből lett véve. Ezzel a géppel csinàltam 2VGA val tesztet. Csinàlj Intel tesztet és akkor majd megnézzük hàny Ft melyik konfig. Ne Te mond màr meg mi kell a 6300hoz meg milyen lap amikor nekem van. Én tudom mit bír.

(#49957) Švejk


Švejk
őstag

Sziaszok,
30-40K körül keresném a Bestbuy procit gémer felhasználáshoz és sok netezéshez. A fontos, hogy 100%-ig kihasználjon egy Radeon 270X/GTX 760 videokártyát, legyen tartós és relatíve erős.
Első körben az AMD FX-6300-ra gondoltam, de szóba jöhet az FX-8320 ami jóval erősebb, de drágább is. Nagyjából ezeket néztem, Inteleket nem ismerem. A végső kérdés: újonnan, iPontól melyik a legjobb proci 30-40-es kategóriában?

(#49958) Zsivaagoo válasza Švejk (#49957) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

FX-6300/8320 (28-38 K). Vagy ha kifogsz egy i5-öt annyiért használtan.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#49959) Švejk válasza Zsivaagoo (#49958) üzenetére


Švejk
őstag

:R Köszi

(#49960) Zsivaagoo válasza Švejk (#49959) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Alaplapod milyen lesz hozzá?
Tuning miatt kérdezem, mert a 8320-at felkell húzni 4,3 GHz-ig, ott viszonylag kevés fesszel, jól hűthető és nem akar Paksot enni vacsorára. 4,4-ig megy max. 1,41V-al ekkor max a tuningos teljesítmény. 4,5-nél nem lesz erősebb, hanem csak feleslegesen melegszik.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#49961) Grave_444 válasza Švejk (#49957) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ugyanezt tudom mondani, ha jó a használt mindenképp megéri egy Ivy I5 apróról. Ha visszaolvasol láthatsz egy elég hosszú vitát tesztekkel, szerintem látni melyik a jobb választás. Intel mellett szól az alacsony fogyasztás és tuningolni sem kell, alap órajelen is teljesen elég lesz a 270X-hez.

(#49962) Švejk válasza Zsivaagoo (#49960) üzenetére


Švejk
őstag

A lap egy ASUS M5A97 EVO R2.0 lenne. Alapvetően a proci dolgot szeretném viszonylag olcsón megúszni, de legyen jó.
Grave444 Sajnos mindenképp új kéne. Újak közül mi az az Intel mondjuk ami jobban megéri ezeknél?

[ Szerkesztve ]

(#49963) Grave_444 válasza Švejk (#49962) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Újonnan mindegyik szinte ugyanannyiba kerül. I5 4440 jó vétel és az a legújabb széria. Ha 1155 is jó akkor a 3470. Aprón is árulnak újakat bolti ár alatt.

[ Szerkesztve ]

(#49964) Švejk válasza Grave_444 (#49963) üzenetére


Švejk
őstag

Alapvetően a baj az, hogy 40 alatt mindenképp szeretném megúszni és mindenképp újonnan, lehetőleg ami van az iPonnál.

(#49965) Grave_444 válasza Švejk (#49964) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ezek vannak. [link] [link]
Ha egy FX8320-at vennél lappal + hűtővel ugyanott vagy, ha veszel egy I5-öt és egy olcsóbb lapot.

(#49966) Švejk válasza Grave_444 (#49965) üzenetére


Švejk
őstag

Értem. És (mindegy hogy Intel vagy AMD) nincs olyan jó proci ami úgy tényleg befér 40 alá? Gondolok az FX-6300 és az FX-8320 közötti árrésre.

(#49967) taknyí


taknyí
senior tag

Nevetségesek vagytok ezzel a f@rok mutogatással.
2010-ben vettem egy AMD X4 955 procit HD4850 volt mellette, ma egy GTX660-at is kiszolgál. Most BF4-nél tartok, meg a COD GHOST...
Ennyi. Aki érti örülök, aki nem sajnálom. Biztos így van intel oldalon is....
56 s -nál van a lényeg.
Na csá....

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#49968) bandi0000 válasza taknyí (#49967) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Mekkora felbontáson? De amúgy majdhogynem ki tudja szolgálni, de vedd lentebb a felbontást és élvezd a játékot ;)

Xbox One: bandymnc

(#49969) taknyí válasza bandi0000 (#49968) üzenetére


taknyí
senior tag

FHD, miért kellene lejjebb vennem a felbontást? Automatan high, de very high (extreme) is játszható (single), ha a beállításokra gondoltál. És élvezem a játékot. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#49970) bandi0000 válasza taknyí (#49969) üzenetére


bandi0000
nagyúr

azért mert kisebb felbontásban jobban használja a CPU-t a játék, pláne hogy vennél bele nagyobb VGA-t kifeküdne ahogy emelnéd a grafikát, bár lehet most is

Xbox One: bandymnc

(#49971) Švejk


Švejk
őstag

A vita hevében, egy kicsit félbeszakítanálak titeket :))
ERRE van ötletetek?

(#49972) bandi0000 válasza Švejk (#49971) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nincs, mert ezek ajánlottak, se alatta nem érdemes se felette, így is elég olcsók az AMD-k szóval ha annyira tetszik vedd azt nem rossz meg olcsó

Xbox One: bandymnc

(#49973) Švejk válasza bandi0000 (#49972) üzenetére


Švejk
őstag

És szerinted az FX-8320 megéri a többletet az FX-6300-hoz képest?

(#49974) xmaas válasza Švejk (#49973) üzenetére


xmaas
őstag

Ha nem tervezel tuningot egy i5 haswell jobban fog kiszolgalni hosszabb idore peldaul itt hardverapron jo arakkal dolgozik a srac 3 ev garancia stb. es joval olcsobban uszod meg mint valamelyik webshop-bol de ha keresell apron talasz tobb eladot is nem muszaj ennel megvenni peldaul olcso haswell procik

[ Szerkesztve ]

(#49975) Švejk válasza xmaas (#49974) üzenetére


Švejk
őstag

No, ezzel csak az a baj hogy nekem mindenképp újonnan kéne. Mintha ezt már írtam volna párszor :D
Szerintem maradok valamelyik AMD-nél, a 6300 nagyon jó árban van.

(#49976) bluyoo válasza Švejk (#49975) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Minden proci bontatlanb és 3 év garanciával dobozosan vannak." ;)

Bazinga!

(#49977) Švejk válasza bluyoo (#49976) üzenetére


Švejk
őstag

Garancia szempontjából se mindegy. Mivel az egész gép egy helyről lenne (új konfig lesz) egyszerűbb ez így.

(#49978) xmaas válasza Švejk (#49977) üzenetére


xmaas
őstag

Ahogy gondolod csak jot akartam neked,ha neked megeri rafizetni 10-20 ezret ugyan arra az alkatresz konfiguraciora hajra , amugy itt hardverapron van sok megbizhato boltos ahol uj alkatreszekel dolgoznak es joval bolti ar alatt es garancia intezes is rendben van, plane proceszorokkal altalaban ha nem hibas gyarilag mondjuk ami eleg ritka akkor azzal nem is lesz gondod evekig hacsak nem rontol el valamit :R

(#49979) bluyoo válasza Švejk (#49977) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Attól mert máshonnan veszed a CPU-t él a 3év! :DDD De ha bolt hát bolt .... csak azért írtam hogy azok is új és teljes 3év garanciás CPU-k. :) Mint ahogy pár eladónál is itt az aprón (némelyiküknél az egész gépet össze lehet rakni).

Bazinga!

(#49980) taknyí válasza bandi0000 (#49970) üzenetére


taknyí
senior tag

Erre inkább nem is reagálnék. Feltételezésekben jó vagy...apropo ne kapcsoljak esetleg ki 2 magot? Minden tiszteletem a hozzáértésedhez (ezt őszintén mondom)... A hagsúly azon volt, hogy 3 éve megállja a helyét :Y

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#49981) Kaci84 válasza Švejk (#49977) üzenetére


Kaci84
őstag

Fx-6300 mellé elkél egy hütő min 6e a lap bőven jó. Volt alkalmam fx6300at tesztelni r9 280x tàrsasàgàban és elég jól bírt vele, 270x el biztosan el lesz.

(#49982) Grave_444 válasza Švejk (#49977) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Azok a linkelt Haswell procik is újak, semmivel se különb egy bolti cucc.

taknyí Akkor használd egészséggel, nekem volt X4 965-öm az I5 vagy egy új FX proci teljesen más kategória. Ha szerinted az X4 955 elegendő egy közép - felső kategóriás kártyához nem minket kell sajnálni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#49983) f1alonso


f1alonso
aktív tag

Sziasztok!

Öcsémnek a gépe megérett egy újításra és utóbbi időkben nem olvasgattam teszteket hogy amd procikba most mi a jó én leragadtam még a phenom-nál ezért is fordultam hozzátok. A mostani gépébe még athlon x2 4200 van tehát nem mai. A kérdésem az lenne hogy AM3-ba gondolkozzak vagy FM2-be? Ez az FM-2 nagyon új nekem nézegettem ezt a a8 5600k-t de az a baj annyira nem tudom h ma mit érdemes venni , szóval nagyon megköszönném ha valaki tudna ajánlani valamit. Processzora úgy max 25ezerig.

(#49984) ST05 válasza f1alonso (#49983) üzenetére


ST05
őstag

FM2 csak ugy volna érdemes, ha nem lesz mellé vga, hogy kihasználd a benne levő igp-t,
de igy csak kissebb felbontásban ér valamit, ha játékra lesz a gép, gondolom arra, akkor AM3 sokkal inkább, pl a 27k-s fx6300 lenne érdemes ( egy jobb lappal húzható, lenne 6 szálon 4GHz felett) és akkor sokáig nem lesz vele gond. Ezt a cikket mindenképp fusd át Kétségtelen FM2 jóval olcsóbban kihozható, de procierőben jócskán elmarad,
valamint későbbi esetleges új vga-val nem biztos hogy teljességgel elbánna...

(#49985) f1alonso válasza ST05 (#49984) üzenetére


f1alonso
aktív tag

Köszönöm a segítséget, AM3 lesz. És tudnál ajánlani hozzá jó lapot? vagy azt másik topicba?

(#49986) ST05 válasza f1alonso (#49985) üzenetére


ST05
őstag

igen, itt a milyen lapot vegyek-be vannak szakik, majd segítenek, azt azért felvázolnám előre tuninghoz a 23ezres asusM97--blabla tipusu lapot szokták ajánlani, de kezdetbe nem biztos hogy szükségetek van komolyabb tuningra ( tegyük fel ha öcséd 12 éves), akkor meguszhatod valami olcsóbbal... egyszóval árérzékenység esetén úgy kérj ajánlást, hogy valami alap tuninghoz, vagy legalábbis ird oda, hogy mik lesznek az igények, milyen vga-t kell kiszolgáljon pl...

(#49987) Švejk


Švejk
őstag

Mindenkinek köszönöm a válaszokat! :R

(#49988) f1alonso válasza ST05 (#49986) üzenetére


f1alonso
aktív tag

Köszönöm! :)

(#49989) Zsivaagoo válasza ST05 (#49986) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ha jól nevelt humanoid lennél..... de nem vagy az!

Ezerszer le lett írva: minimum lap AM3+ hoz:
- Giga GA_970A-UD3(P) rev 3.0
- Asus M5A97 EVO R2.0

és vannak a 99x tesóik.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#49990) Kaci84 válasza Zsivaagoo (#49989) üzenetére


Kaci84
őstag

Általában egyetértek a hozzászólásaiddal, de ezt most tisztelettel vitatnám. Tapasztalatom szerint a 95W FX- ekhez elég egy olcsóbb 970-es.

(#49991) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

I3 4330 vagy fx 6300 éri meg jobban? Annyira nem fő célj a játék, legalább 2-3 évig megmaradna. Milyen alaplapot ajánlotok hozzá? Szintén több évig maradna

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#49992) Kaci84 válasza FIREBLADE78 (#49991) üzenetére


Kaci84
őstag

Attól függ mi a szempontod. Az biztos, hogy 1 egység teljesítményt olcsóbban ad az AMD. Viszont a hátrányok a nagyobb fogyasztás (hő) és hurkácska (zajos) a gyári hütő. i3-ban van IGP is ha kell amivel 2-3 éves játékok elmehetnek motortól (játék) és részletességtől (grafikai) függően.
Vélhetően a FX-6300 játék alatti teljesítménye jobb, de ez az előny csak drágább VGA-nál jön elő (7870). 30-40 ezer forintig i3 is kiszolgál.
Szóval ha nem raksz nagy VGA-t akkor i3 (szerintem).
Vajon tudtam volna még valahova zárójelet tenni? (igen) :DD

[ Szerkesztve ]

(#49993) FIREBLADE78 válasza Kaci84 (#49992) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Köszi, én is intelre szavazok, monitorom is egy öreg fujitsu, kemény 1280x1024 es felbontással. Ezer éves konfigom akarom frissíteni de szerintem az alaplap is kuka, már jó 4 éves. Vga-t nem akarok pluszba venni, van egy 9800gt ( gta4-et még viszi)

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#49994) Zsivaagoo válasza Kaci84 (#49990) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

OK.

Csak akkor mi van, ha a delikvens meggondolja magát és elkezdi bőszen tuningolni az FX-6300-at, vagy tesz a lapba egy FX-8320-at.
------------------------------------------
Teljesítmény- és biztonságmániákus vagyok egyszerre és utálok pengeélen táncolni.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#49995) Zsivaagoo válasza FIREBLADE78 (#49991) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

33 ezer FT-ért én nem vennék i3-at. Inkább egy Pentium DualCore-t :
Intel Pentium 3,2GHz dobozos Socket 1150 G3420 /BX80646G3420/ -- 17 K-ért. Aztán ha később meggondolod magad, akkor i5 megy a helyére.
(Amihez nem elég a Pentium, oda már az i3 is kevés lesz. RAM-on ne spórolj, minimum 4 giga kell, de inkább 8. Amit i3 -> Pentium váltással spórolsz, abból majdnem kijön 8 giga RAM vagy egy viszonylag jó alaplap.)

----------------------
De 30K környékén az FX-6300 éri meg inkább.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#49996) taknyí válasza Grave_444 (#49982) üzenetére


taknyí
senior tag

"Ha szerinted az X4 955 elegendő egy közép - felső kategóriás kártyához nem minket kell sajnálni."
Szerinted ezt írtam? Ha ezt vetted le az írásaimból, akkor mégis csak sajnálom és nem mindenkit, csak egyeseket... Ja és nem mindegy, hogy közép, vagy felső kategória. GTX660 esetében nincs okom panaszra, ha szükségét érzem majd biztos váltok procit, alaplapot és majd megkérdezlek titeket, hogy mit ajánlotok... Hidd el sokat segítettetek nekem (bandi0000 is) proci, videókari, ram terén. Akinek esetleg reagálok a hozzászólásaira azt nem tiszteletlenségből teszem, csupán saját tapasztalat alapján én is véleményt mondok. Azért reagáltam a f@rkas írásommal, mert méltánytalanul ment a fikázás amd-intel között. És igazad van, hogy az i5, fx teljesen más kategória, de ha nekem elég (anyagiak szabta határ) egy gtx760, r9 270x szint, nem fogok egy erőművet alá rakni se amd se intel oldalról.... :U

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#49997) tboy93


tboy93
nagyúr

Szerintem elég egy X4 965 egy erős középkategóriás VGA-hoz. Én ezt a procit járatom 3.8ghz-en egy r9 270x-el. 2 példa:

Crysis 3 Very High 2x élsimítás gond nélkül megy a játék gpu 90% kihasználtság, cpu 40-60%. Ha feljebb veszem az élsimítást elfogy a videó memória pikk-pakk. AC4 magas beállításokkal ugyanez. GPU 90%, CPU meg 40-60% között ingadozik.

Most akkor miről is beszélünk? :U Egy ilyen ezer éves processzor is bőven kielégíti az r9 270x-et. Sőt merem kockáztatni, hogy az r9 280x-nek is elég lenne.

[ Szerkesztve ]

(#49998) taknyí válasza tboy93 (#49997) üzenetére


taknyí
senior tag

Nálam 100%-on teker a proci és a kártya is a GTX660 esetében BF4 magas beállításokon, szvsz r9 280x malmozna, valaki adjon már egyet kölcsönbe.... :C

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#49999) SRII


SRII
őstag

hu micsoda hadakozás ment itt , amd vs intel, ismét, nem értem miért kell ezt feszegetni mindig, mindenki azt vesz amire van pénze, és a legjobb teljesítmény tudja nyújtani az adott összegért, nem értem egyszerűen ,hogy mire jó is ez, egyértelmű ,hogy az intel az erősebb! :C

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#50000) taknyí válasza SRII (#49999) üzenetére


taknyí
senior tag

El mész a p....ba az inteleddel! Az én faterom erősebb... :DDD

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.