Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49901) Shokkolo válasza Gainka (#49900) üzenetére


Shokkolo
addikt

ha már ennyire kérdezed: leginkább azt kellene mérlegelni, hogy az illető aki tanácsot kér, mire is szeretné használni a gépét... a legnagyobb gond ezekkel a bencsekkel, hogy szinte mind cska játék. Az FX igazi ereje nem ott van. De ezt itt elmondták már sokszor, mégis átsiklottak felette a szemellenzősök.

A másik probléma: rengeteg olyan ember ajánl itt processzort aki soha nem próbálta a másik oldalt. megnézett 5 táblázatot, és ettől szakértő. Mindig is meglesz az AMDs ás az Intel -es tábor, de jó lenne ha ők nem ajánlgatnának procit, meghagynák annak a maroknyi embernek akik tényleg reálisan mérlegelnek és mind2 oldalt ismerik.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#49902) Grave_444 válasza kecsawi (#49897) üzenetére


Grave_444
nagyúr

I5 3470-3550-3570-et találsz aprón, újonnan 40-45 körül vannak.
Ha érezhető FPS javulást akarsz majd vga-t is cserélned kell.

Shokkolo Igen ezt is sokszor elmondják, hogy munkára tényleg jobbak az FX procik. Akkor ez mégis hogy lehet? ;] I5 3570K alatti procikat is betehettek volna pár százalékkel vannak csak alatta.

[ Szerkesztve ]

(#49903) Gainka válasza Shokkolo (#49901) üzenetére


Gainka
őstag

Ne haragudj már most hogy jön ide : mire is szeretné használni a gépét?
Alapvetö dolog hogy figyelembe vesszük. Söt ha nem irja meg szoktuk kérdezni ez mindig igy van.

(#49904) Shokkolo Akkor ezt ne nekem ird. Nem vagyok intel fan és nem csak az intelt szoktam ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#49904) Shokkolo válasza Gainka (#49903) üzenetére


Shokkolo
addikt

Aki figyelembe veszi, az észrevehetően nem mindig csak az egyik oldalt ajánlja.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#49905) Kaci84 válasza Gainka (#49900) üzenetére


Kaci84
őstag

Nem véletlenül olcsóbb az FX-6300. Nincs benne IGP, nem kell megfizetni az Intel nevet, Többet fogyaszt, elavultabb technológia, gyengébb hütő. Nem támogat olyan dolgokat amiből a játékok nem profitálnak. Ezért olcsóbb viszont amikor írja a júzer, hogy ennyi meg ennyi pénze van, akkor sajnos én nem tudok mást ajánlani. DE legalább olyant ajánlok ami volt van nekem és el tudom mondani mit tapasztaltam és tudok tesztet feltenni. Fx 8xxx-at én nemigen ajánlottam a 125W tényleg sokkalom meg tényleg nagyobb lap kell. D a 6300 még nem. Jó a 4130, de ne haragudj de úgy vélem gyengébb 6300tól, ami nem baj, sőt aki nem akarna külön hűtőt venni és tényleg a legolcsóbb 12e lappal is beéri annak ajánlott. De mint ahonnan a vita indult aki kérdezte volt már hütője és direkt írta nem akar sokat költeni, ezért ajánlottam neki a 750k. Nem tehetek róla, hogy ez a két CPU az AMD-től egész jól sikerült és jó ár/érték arányú.
Amúgy pont logikus mivel az Intel jobb az AMD azzal tud csak életben maradni, hogy kevesebbet kér a teljesítményért.
Komolyan, hogy ne sértődjön meg senki beteszem aláírásba, hogy kb. majdnem 1 éve akartam fejleszteni és nagy Intelesként (sosem volt AMD-m) i3-at akartam olyan 25-30-ért. Egy itt is aktív fórumozó munkatársam beszélt rá az X4 750k-ra. Elég sokat utána olvastam tesztet néztem és be kellett látnom, hogy valóban. A megspórolt pénzből vettem inkább drágább VGA-t 7850 és nem bántam meg, mert a CPU teljesítménye egyszer sem szabott gátat. Szóval ha valaki akkor én elfogult Inteles voltam. Most is vennék, de jobban szeretek attól játszani, mintsem a VGA-tól vegyem el a pénzt. Nagyon örülnék ha nem kellen akkora felárat fizetni az Intelért. Sajnos ;)

(#49906) Grave_444 válasza Kaci84 (#49905) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Azt se felejtsd el, hogy nem rég Sandy I5-ök újonnan kicsit 30 fölött mentek aprón. Akkor sokkal inkább megérte az FX6300-al szemben.

X4 965 kicsit erősebb az x4 750K-nál és egy 7770 szintű kártyával érezhetően jobban mentek a játékok amikor a leggyengébb I5-re váltottam. :)

[ Szerkesztve ]

(#49907) kecsawi válasza Grave_444 (#49902) üzenetére


kecsawi
senior tag

Köszönöm!
Láttam még i5-2500-at/ i5-3330-at 37e-ért, azok közül melyik lenne jó választás?
(többet nem fejleszteném az asztalit hónapokig egyenlőre)

[ Szerkesztve ]

(#49908) Kaci84 válasza Grave_444 (#49906) üzenetére


Kaci84
őstag

Úgy már lehet benne valami, azok teljesítményét nem ismerem. A sandy korszakban sajnos csak egy g620 jutott.
Bár mondjuk ott is van egy 10-es árban. Azt kéne tudni mennyivel erősebb.

[ Szerkesztve ]

(#49909) Grave_444 válasza kecsawi (#49907) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Egyforma erősek, viszont a 3330 újabb, kevesebbet eszik. A 2500 turboval 3400Mhz-en megy, a 3330 csak 3100-on. Azt vedd amelyik szimpatikusabb és többet tudsz belőle alkudni. ;] Vagy keress másikat, én nem rég 37-ért vettem a 3470-et. Max 500MHz-et tuningolhatott az előző gazdája, itt nem kell félni hogy kárt tett benne.

Kaci84 Azonos órajelen csak kicsit erősebbek az Ivy - Haswell procik. Körülbelül 5-10% van a 2500 és a 3570 között meg a 3570 - 4670 közt.

[ Szerkesztve ]

(#49910) Zsivaagoo válasza Gainka (#49900) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Tapasztaltam az i3-ak viselkedését. A 2 db HT szál (virtuális mag) lószart sem ér, ha optimalizálatlan az alkalmazás. A HT magok az "apai-anyai" fizikai mag csöcsén csüngenek és megdöglenek, ha adatra kell várniuk. Az i3 jó esetben = 2,5-2,6 valódi processzor maggal, rossz esetben pedig = 1,6-1,7 fizikai mag/szál.

FX és FM2 oldalon az 1 modul = 1,7-1,8 fizikai maggal (Intel és AM3-as AMD procikra vonatkoztatva).
FM2-nél a hiányzó L3 cache persze ront a teljesítményen.

Számoljatok így és a rendelkezésre álló pénz függvényében.

------------------------------------

Egyébként ez a topik a maguk igazát hangoztató tapasztalatlan Sarki Vérpistikék hozzászólásgyűjtő piaca lett, azaz inkompetensek adnak "tanácsokat" a semmit sem sejtő kezdőknek.

Van itt valakinek architektúrális tudása a jelenlegi processzorokról? Esetleg dolgozok professzionális módon az IT (számítástechnika) szakmában 10-15-20-25 éve? Én csak 24 éve nyomom.

Na, aki innét vesz tanácsot az új gépéhez, az megindult a szopófaktoros tapasztalatgyűjtés rögös útján.

(Ma már minden idiótának lehet számítógépe és internethozzáférése. Honnét tudod, hogy a kapott tipp(/tanács) mekkora BULLSHIT?)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#49911) DeadMeat válasza Zsivaagoo (#49910) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ne légy dühös, vegyél intelt, s mérged tovaszáll :DDD

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#49912) Zsivaagoo válasza DeadMeat (#49911) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Minek? Van FX-8320-am. :P

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#49913) m4gus


m4gus
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, tudom, hogy kicsit későn van, de karácsonyra össze kéne raknom egy PC-t... Édesapámnak lenne, ami alapvetően ezeket a dolgokat jelenti

-nem fog rajta játszani
-viszont villamosmérnök, és amúgy is, olyan gépet akarok, ami még ha nem is fog rajta full hd-ban bf4-ezni, azért alkalmas hd videó szerkesztésre is akár, munkaeszköze, elég sok mindenre, úgyhogy ne akadjon meg olyanoktól, hogy túl sok ablak van nyitva...
-ne kelljen egy darabig hozzányúlni, max olyan fejlesztések, hogy ssd-t rak bele, vagy több memóriát.
-a keret olyan 150-170e Ft.
-ami viszont ezt meg tudja dobni, hogy gyakorlatilag a nulláról kell felépítenem, ház és táp kell, monitor és perifériák nem.

Azt nem tudom eldönteni alapvetően, hogy AMD vagy Intel... Intelből néztem az i7-et, amihez biztos nem kéne hozzányúlni, de elég drága ahogy néztem, és nem biztos, hogy megéri valakinek aki szinte sosem játszana rajta. Néztem az i5-s szériát, de abból nem tudom eldönteni, hogy megéri-e még venni olyat. A céges laptopomban egy i5-s van, és legszívesebben a kukába vágnám, de azért egy Lenovo T420-as nem mai darab, az újabb szériák gondolom nem ilyen teljesítményűek. Illetve néztem az AMD-t, de ott nem feltétlen sikerült eligazodnom, nem hallok feltétlen jókat róluk... Viszont olcsóbbak. Néztem FX szériát, de annak a fogyasztása megmosolyogtató mértékeket is elérhet...

Tudom, hogy kicsit sutának tűnhetnek a kérdése, sajnos nem foglalkoztam a témával egy ideje már, de remélem a kép átjön, hogy mit szeretnék, és előre is köszönöm szépen a segítséget : )

(#49914) tboy93 válasza m4gus (#49913) üzenetére


tboy93
nagyúr

i5 jobban teljesít néhány feladatban mint az FX, viszont drágább. Az FX-nek komoly többszálas feladatoknál lehet előnye, pl. renderelés, tömörítés. Alapvetően én az FX8320-at javasolnám, egyrészt mert apukád nem fog játszani, olcsóbb mint az i5 és munkához szerintem jobb. Arra figyelni kell, hogy FX alá nem szabad gagyi alaplapot venni mert a rossz lapok miatt visszaeshet az órajel. Minimum egy ASUS M5A97 EVO R2.0 (23k) kéne alá.

[ Szerkesztve ]

(#49915) Gainka válasza Zsivaagoo (#49910) üzenetére


Gainka
őstag

Persze ez igy is van itt most nem arrol van volt szo hogy az i3at ajanlottuk az fx6300helyett. Ha nem a meg adott adatok alapjan pl az i3 is megfelelo let volna. Csak az a baj ha valaki intel procit ajànlja még ha az adott szituàciban tenyleg jobb is, akkor is azzal jonnek a egyes kollégàk hogy miert intel, meg intel fan vagy. Ezen ment a "vita". Nem szeretném tovàbb fokozni vitazni szerintem mindenki meg értete màr mizu.

[ Szerkesztve ]

(#49916) taknyí válasza Grave_444 (#49906) üzenetére


taknyí
senior tag

Ezek szerint nálad kevés volt az x4 965 ereje, amikor a HD7770-et hajtottad? Gondolom valamely 1-2 szálas régi játék lehetett... Nos csak azért, mert végig toltam a BF4-et GTX660-nal és elég jól helyt állt az X4 955-öm. A cpu (3.2Ghz) 100%-on tekert, a VGA-is (high) alulról nyaldosta (90-100%) az esetek nagy többségében full hd-n. Szóval csak azért jelezném, hogy ebben az esetben elhinném, hogy egy i5 odapukkasztana még és érezni lehetne javulást kiegyensúlyozottság szempontjából (jó lenne, ha volna egy kis tartalék a cpu-ban). A HD7770-nel kicsit kétkedem hogy kevés neki a jó öreg Phenom II igaz akkor 1680×1050 volt a monitorom.
:B

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#49917) FiachraBán


FiachraBán
tag

Hi!

Szerintetek mit érdemes tennem, ha a régi procim (i7-860) érintkezői elszíneződtek, viszont a deszka alatta ép? Érdemes egy Intel Xeon X3450-öt beszerválnom helyette, ami új OEM kiszerelésű és 40k-ból kijön, vagy jobb lenne lecserélni deszkástól az egészet? Ha lecserélni lenne jobb, akkor egy MSI P55-GD65-öt mennyiért lehetne elpasszolni és mire lenne érdemes lecserélni?

Üdv!

(#49918) vampre


vampre
csendes tag

Sziasztok!
Lenne 1 ojan kérdésem hogy most vettem egy R9 280x-et és van melette egy FX-4100.
Bf4-ben ultrán hozza a 35-70 fps-t.
Érdemes lenne e cserélnem egy 8320-ra vagy nem lenne számottevő a különbség?
Havernél i5 melett 110 fps van.
Valaki segítene?
Köszi

(#49919) miresz válasza vampre (#49918) üzenetére


miresz
veterán

Ez finoman fogalmazva,nem igazán optimális párosítás. :DDD Persze,hogy lenne növekedés,nem is kicsi. :K Milyen lapod van hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#49920) Algotis válasza vampre (#49918) üzenetére


Algotis
addikt

Ojan processzorral nincs kihajtva a 280X, a 8320 sok FPS-t hozna! :K

Androidos Outlookból küldve

(#49921) vampre válasza miresz (#49919) üzenetére


vampre
csendes tag

970A-ud3 asszem F4-es bios-al
Biost kellene e frissíteni hogy bevegye a procit?

(#49922) For357y válasza vampre (#49921) üzenetére


For357y
aktív tag

Elvileg F7-es BIOS-tól támogatja. :)

[ Szerkesztve ]

"Az idővel egy úton rohan az élet, De az utat a célig mi építjük meg."

(#49923) linx.


linx.
újonc

Sziasztok! Eközött a két processzor közt vacillálok: FX 6300 vs i3 4330. Szerintetek melyik lenne a jobb választás? Egy GTX 650 Ti Boost mellé raknám be a processzort, és leginkább játékra használnám fHD felbontáson. A választ előre is köszi! :)

(#49924) BomiBoogie válasza linx. (#49923) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az FX, ha a fogyasztás nem izgat (ne izgasson, nem számottevő a különbség).

(#49925) Grave_444 válasza taknyí (#49916) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem azt mondtam hogy kevés volt, de hiába megy 99%-on a vga, I5-el a minimum és az átlag FPS is nőtt.
Ezzel nem csak én voltam így. [link]

linx. Az FX6300 a jobb vétel, mert az I3 fizikailag csak 2 magos.

[ Szerkesztve ]

(#49926) linx.


linx.
újonc

Köszönöm a segítséget! :)

(#49927) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Hali!

R9 270X mellé keresnék Proci+lap párost. Jelenleg FX-4100 van melette, gondolom egy erősebb procival azért jobban teljesítene. Eredetileg FX-6300 - ban gondolkodom. Milyen intel lehet teljesítményben ellenfél?

(#49928) Kaci84 válasza linx. (#49923) üzenetére


Kaci84
őstag

Pont Fx6300am van gtx 650Ti Boostal.

(#49929) vampre


vampre
csendes tag

Frissítettem a lapban a biost f4-ről f7-re és battlefield 4 játszhatatlan lett 10 fps eddig meg 30-40 volt.
Lehet valami köze a bios-nak a játékhoz?

(#49930) ST05 válasza Vincsó (#49927) üzenetére


ST05
őstag

játékok tekintetében ,az új haswell i3-al van párban az FX6300, teljesítményben ,és árban egyaránt..
friss mai teszt !!
i3 előnye, az egyszálas erősebb teljesítmény, kis fogyasztás, kis melegedés, gyors memó és rendszer kezelés, fejleszthetőség további kiadás nélkül ---pl i5-re
fx6300 nagy előnye tuningolhatóság(de ezesetben jóféle lap és hűtés javallott)+ többszálas teljesítmény..

(#49931) linx.


linx.
újonc

De nem vagyok abban biztos, hogy a tápom elég lenne hozzá (CHIEFTEC iARENA 400W S8).

(#49932) Zsivaagoo válasza Vincsó (#49927) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Na, ha az ajánlások miatt FX-4100 után i3-at veszel, akkort 2 szart nyalsz meg egy helyett. Eredeti gondolatod jó volt, az FX-6300. Aztán lehet még i5 vagy FX-8320 is.

Az i3 az intel legnagyobb átverése, baromi túlárazott és csak a szintetikus tesztekben mutat valamit, de a valós életben előbb elfogy, mint a Pentium. Ugyanis a HT szálak szarok.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#49933) Grave_444 válasza Zsivaagoo (#49932) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha nem látnád most linkeltem friss tesztet játékbeli teljesítménnyel.
Viszont én is inkább az FX-6300-at venném hűtővel és 4GHz-ig meg se állnék.
Ha később venne I5-öt, esetleg I7-et ideiglenes megoldásnak jó egy Haswell I3.

[ Szerkesztve ]

(#49934) hash99


hash99
senior tag

Egyértelműen fx 6300 i3 helyett. Az i3 egy 2 magos Pentium ht szálakkal... Jobb az fx.

(#49935) ST05 válasza hash99 (#49934) üzenetére


ST05
őstag

jah gyorsítótár is viccből van, magasabb órajel is viccböl van, és AVX és egyéb utasításkészletek is csak viccből vannak ott az i3-ban ...

nem kell félteni a HT-t ahol kell dolgozik , vagy ha a játék 2 magot használ ,akkor hagyja a játéknak a 2 erős magot, a rendszer pedig tud gazdálkodni a HTből, épp ez a lényege, teljes mag-"erő jut" az alkalmazásoknak-játékoknak, ha valami a háttérbe mégis futni akar, akkor nem a fő magbol veszi el a kraftot, hanem besegít a HT

"Az i3 egy 2 magos Pentium ht szálakkal" lol
Ez az állításod nem egy badarság lenne, akkor i7 se lenne? vagy legalábbis az i5 lenne az i7?
Az sem több,csak HT-val és kicsit több gyorsítótárral.

[ Szerkesztve ]

(#49936) Zsivaagoo válasza ST05 (#49935) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Lópinát!

A Host operációs rendszer fog futni a Core 0-n ami pedig az első fizikai szál. Marad 1 HT + 1 fizikai + 1 HT. Na itt szarik be a halott.

A HT pedig jól megírt alkalmazásoknál dolgozik csak, ahol a HT szálnak sem kell adatra várni. Különben úgy visszafogja a teljesítményt, mint a kézifék a Trabantot.

Tán olvass utána az architektúrának, aztán ne csak a szintetikus, single player , game only tesztekhez imádkozz!

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#49937) ST05 válasza Zsivaagoo (#49936) üzenetére


ST05
őstag

b*szhatod a 6 meg 8 szálat, ha 1-2 megfexik,( 1mag használatos játék emlékszel? ott is velem szálltál szembe? FM2 öt ajánlottál a srácnak wothoz :C vga mellé.. ügyes voltál akkor is..
kell az erős mag és pont ! Főleg a vga-nak, a HT pedig csak plussz,,
mint linkeltem is a multiplayer képet .. ( nem singleplayer) még ezt sem ismered fel...
mint korábban is néztünk tesztet, az fx6300- 4,7GHz órajel melett tudta az i3 egyszálas teljesitményét produkáni, az pedig 30k lap ,és komoly hütés szükséges, ha egyátalán eléred, kétséges 50%50%...
az i3 meg kiszuszogja ugy kb 30wattos fogyasztással ;)

(#49938) mackosajt válasza ST05 (#49937) üzenetére


mackosajt
addikt

Témánál vagyunk megint...

nem unjátok még?

Tessék már befáradni mondjuk a BF4 topikba, vagy olvasni a BF3 topikot, és látni a csodás HT működését..

Nem 1 ember panaszkodott már korábban a HT miatt sz@rul futó játékra.

Arra qrvára kíváncsi lennék, hogy i3 vs FX azonos árban és 64 fős multiplayer játék... Szerintem erről a kérdésről többet nem érdemes beszélni.

Ide lassan már csak olvasni sem szabad járni?
Állandóan csak a vita, mert a tesztek nem hazudnak... minek ide tapasztalat, hisz az hazudik.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#49939) ST05 válasza mackosajt (#49938) üzenetére


ST05
őstag

"olyan kib@szott szakértői ajánlást kaptam, hogy csak pislogtam, amikor throttlingolni kezdett a konfig.
Pedig "szakértők" adtak tanácsot, hogy mit vegyek."

Ezt linkeld már be kérlek, mert hogy itt a proci topikban nem kértél ajánlást azt látom ,de akkor hol volt ez?
milyen proci throttlingolt és mekkora órajelen? :R
Mutasd, mert te is csak félszavakban tudsz vádaskodni ..

Arra qrvára kíváncsi lennék, hogy i3 vs FX azonos árban és 64 fős multiplayer játék... Szerintem erről a kérdésről többet nem érdemes beszélni.
hogyne lenne érdemes! i3 29k+lap 12k, megnézem ebből milyen FX-et raksz ki :F ( na legyen 45k )
na milyet fx félkonfig születik ebből??
Te is csupán a szavak embere vagy? vagy fogsz válaszolni is? ( ha már nekem irtál )

(#49940) Kaci84


Kaci84
őstag

Fx6300 27e AsRock 970 Extrem 3 18e = 45e
Tesztet vâllalok i3 ellen. Bocs én is kivàncsi vagyok.

(#49941) xmaas válasza Kaci84 (#49940) üzenetére


xmaas
őstag

Es az a 6300 Fx ed tuningolva akarod hasonlitani i3 hoz vagy alapon jaratva csak hogy legyen tiszta

[ Szerkesztve ]

(#49942) Kaci84 válasza xmaas (#49941) üzenetére


Kaci84
őstag

Mindkettő eredmény érdekes lehet. Ki milyen választ kap. Itt alul sok vita volt és én is úgy érzem, hogy az AMD-k meg tudják játék alatt verni a ugyanolyan árú Inteleket. ST05 meg írta a BF multit. Ott meg pláne szerintem a több mag kihasználása végett.

(#49943) Imi91 válasza Kaci84 (#49942) üzenetére


Imi91
aktív tag

A fentebb is említett AMD egy 6 magos az i3(pl 4130) pedig bárhogy is nézzük csak 2 mag(+2 virtuálsi HT). Az AMD elavultabb technológia, de azért az Intel annyival nincs előtte, hogy az i3 erősebb legyen. Persze, ha magonként nézzük, hogy 1mag 1 ellen, akkor az Intel könnyen nyer, de egy jól optimizált játék futtatásánál, már a 6mag az csak több még ha gyengébbek is. Az i3 ettől függetlenül egy jól sikerült cpu, csak nem egy 6 magossal kell össze hasonlítani(de egy 4 magos phenom-ot simán ver) :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#49944) ST05 válasza Imi91 (#49943) üzenetére


ST05
őstag

itt vannak a jól optimalizált játékaid : [link]
Ti nem akarjátok, vagy nem tudjátok értelmezni a fenti tesztet???
segítsek értelmezni, vagy le bírod olvasni az fps-eket hogy kevesebb fx6300 nál, mint i3 nál?
Leginkább ne a HD, hanem a kisebb felbontást nézd, ahol nagyobb teher helyeződik a cpu-ra !

(#49945) ST05 válasza Kaci84 (#49942) üzenetére


ST05
őstag

igen tuningal megelőzheti az i3-at, de akkor már nem férsz 40k-ba mint i3-al, de 50ezerbe sem...
ezt hányszor irjuk még le neked? :O lap:23-25k -hütés 5-7k a 27ezres fx6300 mellé, még intel alá rakhatod az egyszerü lapot 12k tol nagyobb a választék is ...
de tessék ,van itt bf4 multi teszt is...[link]
na puszi , én befejezem ,mert iszonyat dolgozik a 6-8 mag marketing

(#49946) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Remek kis vita kerekedett látom... :) Amúgy BF multi pont nem érdekel, mondjuk előrébb nem jutottam sokkal így marad a tesztek olvasása :) Az Intel - t meg azért vetettem fel mert olyanom még nem volt az életben... így lehet teszek egy próbát vele.

(#49947) mackosajt válasza ST05 (#49939) üzenetére


mackosajt
addikt

1 éve volt kb.
Lehet nem itt, hanem a milyen gépet vegyek topikban. Akkoriban is állandóan csak a marakodás ment.

Ez az FX-8120 hülyéskedett, gyári, alap beállításokon, és később a turbó kikapcsolásával is.
Mert ajánlottak egy lapot (Asrock 970 extreme4), amit én azóta senkinek nem ajánlok.
Szerencsére sikerült eladni, és venni helyette a mostanit. Egyszerűen sz@r a VRM hűtése, és a szerencsén múlik, hogy mi lesz. Végül házcserével, orkán méretű légáramlás mellett alapon, turbó nélkül elvolt. De mivel már a szélzaj zavart, és folyamatban volt a vízre áttérés, amint lehetőségem volt, kicseréltem. Most 4,4 GHz-ig sima ügy.

A 6300-assal félkonfig szűkösen, de kihozható a keretből.
Ha meg azt követjük, hogy "Ne azt vedd, hanem akkor már inkább pár ezret még tegyél hozzá, és amazt", akkor simán.

Jah, és azzal ugye tisztában vagytok FPS huszárok, hogy a játék tesztek ritkán multiplayer módban történnek (kivétel amit sikerült találnod, már csak 1 kérdés marad ilyenkor, hogy sikerült ugyanazt a környéket, ugyanazt a játékos sűrűséget produkálni?).
Ebben a linkelt tesztben is.
No meg pl. a 6300 nincs igazán elverve az i3-tól még ebben sem. 1-2 tized az újabb i3-ak előnye?
És akkor ha már az "izmosabb" i3-akat nézzük, akkor árban hasonló, az FX-6350. Az hol is van?

Te is szeretsz dobálózni úgy látom.

Zsivágó dolgozik velük, páran játszanak is az i3-akkal, nem levegőből, tesztekből beszélnek.

Nehéz dolog ezt elfogadni?

Neked az a szimpi, másnak nem!

Eddig évente talán 1x írtam ide, mert utálom a parttalan vitákat, amikor úgyse lesz soha béke, mert jön valaki, aki szerint ő tudja a tutit, mert olvas teszteket... most már túl van teljesítve 3 évre a hozzászólásom...

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#49948) bluyoo válasza mackosajt (#49947) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:K A "Milyen asztali gépet vegyek?" topic-ban volt .....
Látod ha a szorzózáras I5-öt veszed az biztos nem throttlingolt volna! ;]
A kialakult vitával kapcsolatban azért az I3-sem épp egy Cerka .... A felhasználók túlnyomó többségénél szépen teszi a dolgát (mint ahogy pl. az FX-6300 is). Nem potyára van mindkét oldalnak aktív szurkolótábora! :DDD
A cégnél nálunk is van I3-as gép , havernál ugyancsak egy GTX560oc mellett .... Semmi gond nincs a teljesítményével (sem). Akik beruháztak rá tudták hogy nem egy I5-öt vagy épp FX-8320-at vesznek , szóval azt a teljesítményt nem is várják el tőle. :)
A BF4 topic-ban rákerestem az I3 szóra , első találat: "Nekem i3-mal teljesen jó." :DDD El kell fogadni hogy nem egy I5 , ennyi.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#49949) mackosajt válasza bluyoo (#49948) üzenetére


mackosajt
addikt

Akkor, adott helyzetben, adott pénzből i5 neccesen jött volna ki.
i3 meg nem kellett, hisz a "régi" gépem, ami most a fiaimnál teljesít jó szolgálatot, egy Q9400, 4 magos. Visszafelé nem akartam fejlődni a technikában. ;)

Én sem azt mondtam, hogy sz@r az i3, csak azt, hogy nem kell isteníteni úgy, ahogy a kollégák teszik, és igenis az FX-6300 partyban van vele egy átlag user számára. Van akinek az i3, van akinek az FX fog jobban teljesíteni.
Mindkét oldalból össze lehet hozni a megfelelő helyen vásárolva 40-45-ből egy félkonfigot.

BF4 topikban meg olvass tovább. Igaz, qrva sok a felesleges rizsa.

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#49950) bluyoo válasza mackosajt (#49949) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igen emlékszem (vagyis visszakerestem :) ) a CF/SLI miatt csak a tuninglapok jöhetek szóba ....
Őszintén szólva viccesnek tartom ahogy mindkét oldal rálicitál a másikra. Ezt a szerencsétlen I3-at is (ami alapból elég tág fogalom , ugye a Sandy és Haswell között van vagy 15-20% különbség) az egyik oldal szétgyalázza a másik meg a mennyekbe emeli! :N
"Mindkét oldalból össze lehet hozni a megfelelő helyen vásárolva 40-45-ből egy félkonfigot." +1 Bár legyen inkább 45-50. :DDD
"BF4 topikban meg olvass tovább. Igaz, qrva sok a felesleges rizsa." Bocs de annyira nem érdekel a játék csak poénnak szúrtam be az első találatot hogy van elégedett tulaj is. Mindig ez a szerencsétlen BF van felhozva a fenntudja hány fős nem tudom milyen pályán .....(amennyit olvastam több gond van a játékkal mint az alá rakott kinfigokkal). Be kellene tiltani az ilyen félkész , bugos vagy éppen optimalizálatlan játékokat! Bár akkor ugye nem kellene "K"-s Intel vagy éppen nyolcmagos FX 150K-s VGA-val ....
Gépigényre tisztára mint a Crisys anno , talán még a mostani vasamat is megizzasztaná bár az legalább tényleg kitűnt a tömegből grafikailag (szerintem).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.