Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) Vandit. válasza hunnylander (#4400) üzenetére


Vandit.
addikt

Munkához az más,de,azért hogy a csili-vili játék 120fps helyett 130-al menjen teljesen felesleges. :( Én ha majd váltok core2-re az E6300 lesz szerintem és bőven elég lesz nekem,mint ahogy a mostani is elég.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4402) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Sziasztok.

Kérdésem az lenne hogy a 2 proci közül melyket érdemesebb megvenni?
Intel Core2 Duo E6750 2.66GHz FSB 1333
CORE2 QUAD 2600 FSB 1066
Azt a plusz pénzt megéri az új quad?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#4403) manutdzoli válasza FuckeR19 (#4402) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Ha játékra kell a gép akkor ne vegyél 4magost!A 2magos bővel elég,játék alatt még gyorsabb is mint a 4magos!Ha irodai célra megy a proci(irodai célon tömörítés,videó-konvertálás,szerkesztő progik stb.stb.)akkor a 4magos gyorsabb!

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#4404) Rekro


Rekro
aktív tag

Sziasztok

Esetleg nem tudtok valami boltot BP-n ill. környékén ahol lehet kapni(ill. kedvező áron lehet kapni) s939-es foglalatba X2-es(4200es vagy 4400es változatot) procikat?;o) Mert nézegettem és csak 1-2 helyet találtam és ott is inkább ''manchester'' tipusú van engem a toledo érdekelni.

Válaszokat előre is köszi

(#4405) Vandit. válasza FuckeR19 (#4402) üzenetére


Vandit.
addikt

Én tuti 8 magos procit vennék,mert az a legjobb :U

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4406) TazLeacher válasza Vandit. (#4401) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

És abban biztos vagy, hogy bizonyos idő elteltével nem lesz olyan progi, aminek kevés a 6300, de elég a 6850?

(#4407) Bagira01 válasza TazLeacher (#4406) üzenetére


Bagira01
veterán

Bizonyos idő elteltével sokminden változik. Pl most lehet hogy nem ajánlgatják a 4 magos procikat de lehet hogy jövő nyáron már sok olyan játék, program lesz ami kihasználja sőt kérni fogja. Az ára is valószínű hogy a 30-35k-s kategóriát fogja súrolni de hát az nem most van. Egy e6300-as szinte mindenhez elég, főleg jól meghuzatva :DDD

[Szerkesztve]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4408) TazLeacher válasza Bagira01 (#4407) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Akkor LEHET, hogy időtállóbb?

(#4409) Vandit. válasza TazLeacher (#4406) üzenetére


Vandit.
addikt

Amire én fogom használni biztos elég lesz. :) Nézd meg a 939-es San Diego procikat.Ha azt veszed elavult már és mégis sok gépben pörög,mert nagyon jó.És egymagos.És 2 v. akár négy magra sem optimalizálnak mindnet egyből,úgyhogy fölös.Mit tudsz csinálni egy E6850-el amit egy E6300-al nem?És az E6300 20 k-val olcsóbb. ;)

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4410) Bagira01 válasza TazLeacher (#4408) üzenetére


Bagira01
veterán

Ma már semmire nem lehet azt mondani hogy időtálló. Főleg nem a számítástechnikában. Főleg hogy jönnek a 45nm-es intel procik és ki tudja még mi.
Megelőztek: Mit tudsz csinálni egy e6850-el amit az e6300-nem tud jóval olcsóbban. Ha mindenképp a a 4mb l2 kell akkor e6320 is jó választás.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4411) TazLeacher válasza Bagira01 (#4410) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Huh! Nagyon ellene(m) vagytok! Pedig én is azt fogok venni. Most lesz zseton gépre, aztán nem akarok egy darabig költeni (mert nem igazán lesz, másra kell). Szeretném, ha minnél tovább bírná.

(#4412) éN79 válasza TazLeacher (#4411) üzenetére


éN79
addikt

Nem ellened vannak, hanem azt próbálják tudatosítani, hogy egy jóval olcsóbb processzorral is eljutsz ugyanarra a szintre, lévén a C2D-k komoly erőssége a tuninglehetőség, a plusz pénzt másra tudnád fordítani. Játékok esetén többnyire úgyis vga limit van, amit se a 6320 se a 6850 nem tud orvosolni, ha hosszabb távra tervezel, akkor inkább szerényebb (árú) proci, jó sok ram és normális vga, ami elég 1-2 évig simán.

(#4413) Vandit. válasza TazLeacher (#4411) üzenetére


Vandit.
addikt

Nem vagyunk ellene(d) csak érvekkel próbáltunk téged a helyesebb útra terelni. ;)
Veszel egy E6300-at felrántod alapfeszen minimum 3 gigára és boldogan elvagy vele.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4414) Bagira01 válasza TazLeacher (#4411) üzenetére


Bagira01
veterán

Senki sincs ellened. Nem mondható egyértelműen hogy az e6850-el tovább bírná a konfigod. Ha mindenképp ki akarsz adni majdnem 60k-t egy procira akkor vegyél q6600-t. Mint már írtam normál felhasználáshoz elég egy e6320-is egy erős vga-val. Ha most van pénzed nem kell elköltened. Megtartod később másik alkatréászekre úgy időtállóbb lesz a konfigod(időtállósághoz mindíg kell egy picit fejleszteni) De ez csak magánvélemény :U . Azt kezdesz a pénzeddel amit akarsz.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4415) TazLeacher válasza Vandit. (#4413) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Megértemettem, sőt értettem én eddig is csak valahogy nem tom. Most életemben először lesz egy fullos gépem. (Egy darabig.)

Egyébként el van ez már döntve (tudom, hogy most jön az ''én megmondtam, meg csinálj, amit akarsz és dobj ki 20K-t az ablakon), legyen ez az én baromságom, csak kíváncsi voltam, hogy miért ellenzitek ennyire.

(#4416) Bagira01 válasza TazLeacher (#4415) üzenetére


Bagira01
veterán

Akkor pontosan mi mellett döntöttél?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4417) TazLeacher válasza Bagira01 (#4416) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

6850. :D

A Q6600 most rosszabbul teljesít, mint az E6850, azért nem fogok procit venni, hogy mire jobban ki lehet használni (1-1,5 év), addigra lecserélném

(#4418) TazLeacher válasza Bagira01 (#4416) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Szóval így:
Gigabyte GA-P35-DS3
C2D E6850 + CM Hyper TX
2GB A-DATA Viesta 1066+
8800GTS 640MB
Gigabyte 3D Aurora
Samsung 320GB SATAII

(#4419) Bagira01 válasza TazLeacher (#4417) üzenetére


Bagira01
veterán

Hát ha azt veszed használd egészséggel. q6600-at is lehet tuningolni ne feledd :)

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4420) TazLeacher válasza Bagira01 (#4419) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A jó kívánságaidat mindenesetre köszönöm szépen. Leírom századszor: már nagyon várom.

(#4421) Gorneck válasza TazLeacher (#4418) üzenetére


Gorneck
titán

1. Q6600-at nem veszel, mert nem úgy teljesít, a 6850. Viszont egy Q6600-an hosszabb távon jobb beruházás és olcsóbb is, mint egy 6850, még ha alapon is használod.
2. 8800GTS kihajtásához elég szvsz egy 6750-en is. Ez megint csak olcsóbb megoldás, mint a fenti procik...ár/teljesítménybe meg az egyik legjobb vétel...

Gorneck#1239

(#4422) Vandit. válasza TazLeacher (#4418) üzenetére


Vandit.
addikt

Ez a konfig nálam 2 helyen vérzik.A procin kívül. :)
A ram és a videókártya.
Elég egy jó 800-as ram is.Ha E6300-at veszel,akkor a többletpénzből vehetnél GTX-et,ami jobb ráadásul a 640-es gts,szinte alig jobb mint a 320-as,ilyen erővel azt is vehetnél.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4423) Gorneck válasza Vandit. (#4422) üzenetére


Gorneck
titán

P35höz pedig sztem ideális választás az a ram...ésss az a 640-es sem rossz...jól jöhet az a 2szer annyi vram később...

Gorneck#1239

(#4424) TazLeacher válasza Gorneck (#4421) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A 6750-en megmondom őszintés sokat gondolkoztam...talán még most is. Meg a Ram-on is egyébként (ezen egyfolytában jár az agyam). Annyi lehet, hogy E6750 és 800+.

(#4425) TazLeacher válasza Gorneck (#4423) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A 640 az biztos. 1680*1050-ben kell.

(#4426) Bagira01 válasza Vandit. (#4422) üzenetére


Bagira01
veterán

Mi csak segíteni tudunk a döntésében. Helyette nem dönthet senki. Mindenesetre most legalább tudja mi a helyzet és reméljük nem bánja meg és boldog lesz az új gépével.
jer1cho: 800+os a-data-n micronD9GCTvan(legalábbis az enyémen) Az 1066-os on elvileg jobb chip van és kb6k-val kerül többe.

[Szerkesztve]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4427) Vandit. válasza Gorneck (#4423) üzenetére


Vandit.
addikt

Igazad lehet,mert intel vonalon nem vok annyira jártas.Nem ismerem a chipseteket. :( Viszont a 640-es gts akkor sem jó,mert ahol a 320-as kevés lesz,ott a 640-es is az lesz.Vegyen egy E6300-at 8800 gtx-el.Én tuti azt vennék,de Ő dolga.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4428) Gorneck válasza Vandit. (#4427) üzenetére


Gorneck
titán

Erre csak annyit, hogy ahol vérzik a GTS ott a GTX is vérzik...

Amik jönnek játékok azoknak nem lesz rossz ám a több vram...jó pár fps-t lehet nyerni vele...azt a ''kis'' plusz lét megéri...Az más kérdés, hogy Én radeont vennék ebben az árban...:)

6300at elég rendesen kéne már egy GTX-hez cincálni...szal sztem nem jó ötlet...

...deee, ahogy írtad...Ő dolga...mert csalódni nem fog a konfigba...ha alapon akarja használni akkor meg tényleg jó választás az a proci, ha nem akkor biztos kisebbet vennék...spórolok egy valag pénzt vele...

Gorneck#1239

(#4429) Vandit. válasza Gorneck (#4428) üzenetére


Vandit.
addikt

Nah legalább egy dologban egyetértünk.Ebben az árban én is Ati-t vennék. :)
Amúgy meg,ha meghajtod jobban a kártyát akkor a proci is jó.Tehát a nagy felbontás,szűrőkkel és egyéb finomságokkal előbb megeszi a kártyát,mint a procit.

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4430) TazLeacher válasza Gorneck (#4428) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Összevetve: akkor valónínűleg: 6750+1066+640 (=8456 :) ). Köszi mindenkinek a tanácsot. Nem gondoltam, hogy bárki is modosíthat az elképzelésemen, ha csak kicsit is. (Bár 14K annyira nem kicsi.)

(#4431) Vandit. válasza TazLeacher (#4430) üzenetére


Vandit.
addikt

A 640-es gts helyett vehetnél Ati HD2900-et ;)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4432) TazLeacher válasza Vandit. (#4431) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ez az amiben soha nem fox tudni meggyőzni. Elvakult Intel + NV fan vagyok! Ráadásul szubjektív, de szerintem még jobb is.

Kívánok mindenkinek nyugodalmas jó éjszakát, reggl 10 körül ugyan itt, vagy valahol máshol az oldalon belül. Tudjátok, melózom! :D

(#4433) Bagira01 válasza TazLeacher (#4430) üzenetére


Bagira01
veterán

Ha meglesz a géped mindenképp keress meg privibe és ha tudsz írj teszteket(játékokban, 3dmarkokban hogy teljesít)Kíváncsi vagyok mit megy egy ilyen gép :D

[Szerkesztve]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4434) Vandit. válasza TazLeacher (#4432) üzenetére


Vandit.
addikt

Akkor sok sikert a konfigodhoz. :R

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4435) floxet


floxet
tag

hi.
e6700-am volt eddig, de tervezem egy q6600 vásárlását. Nagyonnem vagyok otthon a dologban. Szeretném, ha játékban ugyan azt a szintet érném el, de pl photoshop és egyéb grafikai progikban meg jobbat. Ezért is gondoltam 4 magra. Szeretném megkérdezni, hogy egy q6600 3 gigaherzen lassabb e bármiben is bármilyen téren mint egy e6700 3 gigán...

Illetve azt szeretném megkérdezni, hogy egy q6600-at 3 gigára emelve kell neki plussz fesz vagy azt még automatice tudja?
ilyen hűtő lesz rá: http://www.madboxpc.com/reviews/zalman9700/9700led_intro.jpg

(#4436) TazLeacher válasza Bagira01 (#4433) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Írok majd bizos. 2 hét múlva megyek nyaralni 11 napra, közbe beszereztetem a cuccokat. Mikor hazajövök, akkor lesz gép (szept. 22).

(#4437) manutdzoli válasza Vandit. (#4413) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Pedig én is E6850-et akarok venni!De ahogy mondjátok itt az érveket,lehet elég egy gyengébb is! :)

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#4438) manutdzoli válasza TazLeacher (#4418) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Király konfig! :R

[Szerkesztve]

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#4439) TazLeacher válasza manutdzoli (#4438) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ha engem sikerült meggyőzniük, hogy elég lesz az E6750... És tényleg. A konfig mellé egyébként még egy FSP Bluestorm II. 400W és egy Samsung 205BW.

Neked mi mellé kellene az E6850?

(#4440) manutdzoli válasza TazLeacher (#4439) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Nekem is lehet elég lesz az E6750!Mellette 3giga Kingmax 800mhz ram,a videókari még kérdéses!8800 gts 640 a kiszemelt!Először gtx-et akartam,de az már drága nekem,20k-val több!Nekem elég lesz a gts 640!De úgy látom te is ilyet néztél magadnak! :)
Alaplap:Asus P5b Deluxe,sztem bőven elég az E6750 alá!

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#4441) TazLeacher válasza manutdzoli (#4440) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Gondolom utána néztél már, de miért is jó a 3Gb? 2 vagy 4, nem?

(#4442) Vandit. válasza manutdzoli (#4440) üzenetére


Vandit.
addikt

Miért 3 giga és miért Kingmax? :F

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4443) manutdzoli válasza TazLeacher (#4441) üzenetére


manutdzoli
senior tag

32bites op rendszer nem ismeri a 4gigát!!4gigám volt,nem ismerte fel így eladtam 1-et!Így maradt 3gb!Még korán sem biztos hogy így marad!Lehet váltok 2gigára,valami erősebbre!Még nem tudom mire!

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#4444) manutdzoli válasza Vandit. (#4442) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Úgy látom cserélnem kell a ramjaimat is!2gigát akarok,de valami nagyon erőset!! :)

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#4445) canniball válasza Atom_Anti (#4353) üzenetére


canniball
nagyúr

''Persze nem art egy asus alaplap hozza, de mert ne mukodne masba is...''
Amennyire értem (az angolt) még az Asusokkal sem feltétlenül kompatibilis (nekem pedig Abit IC7-em van). Lapot pedig nem akarok most cserélni.
Azért köszi az infót, a következő gép(/át)építésnél figyelembe fogom venni. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4446) Vandit. válasza manutdzoli (#4444) üzenetére


Vandit.
addikt

Ősembernél van 2x1 giga micronos ram.Elég jól mennek. :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4447) TazLeacher válasza manutdzoli (#4444) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Én is utána jártam a ramnak, és nem eszeveszett árben, de nagyon jó minőségben ezt ajánlották:
A-DATA Vitesta 2GB DDR2 1066+Mhz
Ebből van még 800+ 1000+ és 1200+
Választék van bőven. Szerintem a 3 Gb Kingmax árából kapsz 800+-os KIT-et. Ha 1066+-ost akarsz, akkor viszont csengetni kell. Monjuk amit megspóroltál a procin, azt ide bele is tolhatod. :)

(#4448) manutdzoli válasza TazLeacher (#4447) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Kösz az ajánlatot!Utánanézek!! :)

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#4449) Vandit. válasza manutdzoli (#4448) üzenetére


Vandit.
addikt

Amit ajánlottam az 20 k.Szerintem jó vétel. :U

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4450) TazLeacher válasza manutdzoli (#4448) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Én itt néztem: [link]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.