Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) edgR válasza pentium4 (#4100) üzenetére


edgR
őstag

q6600. rengeteg tesztben is irtak, hogy amire te szeretned hasznalni, arra inkabb a tobb mag, mint a nagyobb sebesseg, de kevesebb mag.

(#4102) AMD Power válasza Vandit. (#4093) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt már szeretem. Megy ez még majd lejebb is..... :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4103) Vandit. válasza AMD Power (#4102) üzenetére


Vandit.
addikt

jaja :C

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4104) pentium4 válasza edgR (#4101) üzenetére


pentium4
senior tag

nice! akkor marad a q6600!
majd felhúzom 2.8GHz-ra és szépen elmuzsikál majd :)
még egykérdés, ugye ez még nem 1333 FSB s hanem csak 1066 os, jelent ez hátrányt vagy ha majd felhúzom ugyis nagyobb lesz ez az érték!?

P4

(#4105) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Hali!
Megnéztem az új procikínálatot Intel háza táján, és most, hogy kijöttek a Bearlake optimalizált procik, őszintén megzavarodtam :O Szóval kezdjük ott, a konfigvásárlásnál veszek egy ASUS P5KC (P35-ös deszka ugyebár) lapot, de hozzá a proci nem adott. Eddig szentül hittem, hogy az E6320 lesz az én befutóm, hát tévedtem. Itt van ez a fránya E6550, ami még egy picit olcsóbb is az E6420- nál, ezért nagyon megtetszett, főleg hogy gyorsabb is (2,33 GHz). Na most akkor mi van? Itt megállt a világ... Állítólag ezt a procit nem lehet úgy tuningolni, mint a 'régieket', mert az FSB magasabb. Na most hogy van ez? Ezt fejtse ki nekem vki légyszíves (akármennyire most láma vagyok). Egyszóval megéri megvennem az E6550-et ehhez a laphoz? :U Előre is kössz. Üdv :R

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#4106) Ligszi válasza Mákos7észta (#4105) üzenetére


Ligszi
tag

Olvasgass, és dönts!!
[link]
:F

...a lehetőség mindíg adott, csak nem mindenki használja ki....

(#4107) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Hmm... nagyon jó kis teszt, thx a linket sokunk nevében.

[Szerkesztve]

(#4108) r-chee válasza Blackhole13 (#4107) üzenetére


r-chee
őstag

Valóban jó teszt. Végképp döntésre bírt, hogy E6850-re fogok beruházni :) .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#4109) eastsider válasza Vandit. (#4093) üzenetére


eastsider
nagyúr

Csábítóak az árak, de maradok core2-nél :B

jó az aláírásod :C

(#4110) Vandit. válasza eastsider (#4109) üzenetére


Vandit.
addikt

Köszke. :B

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4111) Vandit. válasza eastsider (#4109) üzenetére


Vandit.
addikt

Átlépsz a sötét oldalra? :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4112) edgR válasza pentium4 (#4104) üzenetére


edgR
őstag

1066-os fsb, es a fejesek szerint eppen ezert tuningbaratabb, van benne tartalek :DDD kerdes, hogy a memoriaid mit birnak. udv,

[Szerkesztve]

(#4113) Windows NT


Windows NT
tag

Egy kis segítséget kérek.

Hogy lehet megállapítani az üzletben ránézésre, hogy milyen steppinges a proci?
(válasz szerintem sehogyan, de hátha valaki tőlem jobban ért hozzá)

Azt tudom hogy van egy szám rajta pl: SL6VY, ezt a ''kódot'' beütve az intel honlapján megvan mindjárt, de a boltban ez nem megy.

Válaszokat előre is köszi.


Üdv

Eredeti Windows Valódi Előny!!! Hamis Windows Valódi Hátrány!!!

(#4114) Gyuri27 válasza Windows NT (#4113) üzenetére


Gyuri27
félisten

lenézed a gyártó oldaláról a szerial számot és azzal mész a boltba.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4115) kiralytom


kiralytom
aktív tag

hali.

az érdekelne, hogy mondjuk egy E2140et vagy 2160-at meddig lehetne felhúzni stabilan gyári hűtéssel? ha nem gyári hűtést rakok a procimra, akkor milyet érdemes? gépvásárlás előtt vagoyk és sajnos nagyon vékony keretből kell gazdálkodnom és a lehető legtöbbet kihoznom játékra. szóva került még az E4300 vagy 6300 használtan. megpróbálkoznék a húzással, hogy így spóroljak pénzt.

(#4116) Vandit. válasza kiralytom (#4115) üzenetére


Vandit.
addikt

Akkor ne ezeket a silány core2-őket vegyed.egy 4400+ Brisbane simán alázza és olcsóbban kapsz lapot is alá.
Inkább írd le mennyit szánnál rá.

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4117) Zin


Zin
senior tag

Cs.
5600+-os X2-t akarok!
2 évig ott lesz igaz ?;)
Annyi idore tervezek kb.
Cs. :R

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#4118) Vandit. válasza Zin (#4117) üzenetére


Vandit.
addikt

Ha nem veszed ki a gépedből akkor ott lesz. ;) Amúgy meg gondolj vissza mi volt két éve és mit most az a konfig.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4119) kiralytom válasza Vandit. (#4116) üzenetére


kiralytom
aktív tag

lap és proci olyan 35 körül. azért a kisebb c2d-re mert a szűkös pénztárca miatt gondoltam egy kis tuningot megeresztenék rajta, bár még nem csináltma ilyet

(#4120) Vandit. válasza kiralytom (#4119) üzenetére


Vandit.
addikt

CPU AMD Athlon 64 X2 4400 AM2 TRAY 17,5k
ehhez veszel mondjuk egy Abit KN9S v. egy Gigabyte GA-MA69G-S3H lapot + egy AC Freezer 64 pro hűtőt 4 körül.

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4121) kiralytom válasza Vandit. (#4120) üzenetére


kiralytom
aktív tag

a lényeg hogy intelt szeretnék. már a 2160at felhúzva is leverném a 4400-at :)

(#4122) Vandit. válasza kiralytom (#4121) üzenetére


Vandit.
addikt

Te csak azt hiszed. ;)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4123) eastsider válasza Vandit. (#4111) üzenetére


eastsider
nagyúr

VGA terén már áttértem, majd proci terén is talán :D


AMD terén mi jönne ki NETTÓ 65 körül?
lap cpu mem kell


[Szerkesztve]

(#4124) Vandit. válasza eastsider (#4123) üzenetére


Vandit.
addikt

20 körül nézel egy szimpi lapocskát 26 körül veszel egy 5000+Brisbane-t v. 5200+ 2x1M és a maradékból és veszel 2x1 giga geil ultra 800-as ramcsit.Én ezt venném.

[link],,[link]

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4125) eastsider válasza Vandit. (#4124) üzenetére


eastsider
nagyúr

És ez mit tud egy E4500 v. E4400-al szemben?
azokat ~2,7- 3,0 ghz-n járatva, nem alapon :D
a brisbane-t mennyire lehet huzni?

(#4126) Vandit. válasza eastsider (#4125) üzenetére


Vandit.
addikt

az 5000+ az az E6300-al van partyban kb.az 5000+ 3000-et bőven elvisz talán még fesz nélkül is,úgyhogy Én azt választanám.Bár Én haza beszélek. ;]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4127) Vandit. válasza kiralytom (#4121) üzenetére


Vandit.
addikt

Amúgy a 4400+ az E4300-al van partyban. :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4128) eastsider válasza Vandit. (#4127) üzenetére


eastsider
nagyúr

De akkro is ujabb, feljettebb architektúra a Core
nézz át milyen gépet topikba mit raktma össze :D

(#4129) kiralytom válasza Vandit. (#4127) üzenetére


kiralytom
aktív tag

ha szerzek egy húzhatót , akkor agyoncsapja. legalább is az iten olvasottak alaplyán :C

(#4130) Vandit. válasza kiralytom (#4129) üzenetére


Vandit.
addikt

a 4400+-ot soha.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4131) Windows NT válasza Gyuri27 (#4114) üzenetére


Windows NT
tag

Igen sejtettem, csak így lehet.


Azért köszi

Üdv

Eredeti Windows Valódi Előny!!! Hamis Windows Valódi Hátrány!!!

(#4132) robyeger válasza Windows NT (#4131) üzenetére


robyeger
addikt

dobozos verziónál a product code utolsó 5karaktere a sSpec number, amit visszakereshetsz az Intel weboldalán. Bővebben: ''P4 proci tuning'' topic #1hsz./7pont/procik azonosítása
(tálcás/tray verziónál megtévesztő lehet a rendelési kód!)

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#4133) csana


csana
senior tag

Üdv!

Tud valaki valamilyen infót arról, hogy a júli 22-ére beharangozott intel procik árcsökkenése érezhető már valahol?

20-30%-os csökkenést emlegettek, de eddig nem találkoztam olyan hírrel, ami konkrétumokat írt volna hétfő óta.. :F

Tűkön ülve várom hogy az E6420 30-35K közé süllyedjen..

[Szerkesztve]

(#4134) Saiyan válasza csana (#4133) üzenetére


Saiyan
csendes tag

Szia, nálunk nagykerben megtörtént :
Intel P-4 2400/1066 LGA 775 8MB CORE 2 QUAD Q6600 BOX 48 756 Ft netto

Ez már sztem az lesz :):):)

(#4135) csana válasza Saiyan (#4134) üzenetére


csana
senior tag

:Y :R :DDD

(#4136) hoinwoik


hoinwoik
csendes tag

Sziasztok!
Nekem most egy Gigabyte GA-7VT600 1394 (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN, IEEE-1394) alaplapok van (alaplapi lapkakészlet VIA VT8377 Apollo KT600) meg egy AMD Athlon XP, 1800 MHz (13.5 x 133) 2200+ processzorom.
Az lenne a kérdésem, hogy ehhez az alaplaphoz milyen gyorsabb procit lehetne még csatlakoztatni olyan 20-25 e Ft körülit?
És ha gyorsabbat szeretnék, és kicserélem mondjuk az alaplapot is, akkor a többi cucc a gépben maradhat-e, vagy mást is ki kell cserélni?
Előre is köszi a segítséget! :U

(#4137) Vandit. válasza hoinwoik (#4136) üzenetére


Vandit.
addikt

Szerintem gondol ki egy keretet,amit rászánsz és a komplett gépet cseréld le.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4138) robyeger válasza hoinwoik (#4136) üzenetére


robyeger
addikt

AthlonXP-re szerintem már ne költsél, amúgy se lenne érezhetően gyorsabb. Legyen új szinte az egész, a meremlemez is régi szabvány csak visszafogná a jobb teljesítményű procit, szerintem megtartani két dolgot érdemes, ha:
-ha nem újabb 3D-s játékra akarod használni és van DVI csatlakozó is rajta, akkor az AGP-s videó kártyát.
-ha netán 400Mhz-es összesen 1GByte-nyi ramot használsz, akkor még azt.

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#4139) hoinwoik


hoinwoik
csendes tag

:(
Akkor még spórolok kicsit. Remélem addig nem füstöl el.
Köszi!

(#4140) frame>24


frame>24
addikt

Hello!

Az lenne a kérdésem, h várható-e a közeljövőben (max 1hó) a core 2 duo 6000 -es szériákban (nagyobb mértékű !) árcsökkenés?
thx

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#4141) robyeger válasza frame>24 (#4140) üzenetére


robyeger
addikt

az E6x40 és E6x50-esre végződőeket biztos, hogy olcsóbb árakon lehet majd kapni, csak érjenek el az összes magyar boltig, de hogy ez lehúzza-e a régi 2magos procik árait az még kérdés.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#4142) frame>24 válasza robyeger (#4141) üzenetére


frame>24
addikt

Egy 6320-ast néztem ki magamnak 36.000 HUF-ért...
12 hónap garanciával


[Szerkesztve]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#4143) robyeger válasza frame>24 (#4142) üzenetére


robyeger
addikt

ez még a régi E6320-as ár, mert E4500 : 32eFt, E6550 : 43eFt, amúgy valószínűleg még ha csökken is, nem fog sokkal, meg ha a deszkád nem támogatja a 1333Mhz FSBt, akkor kizárásos alapon jó választás

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#4144) Drizzt válasza csana (#4133) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A 6420-nak nem vagyok róla meggyőződve, hogy csökkenne az ára.

I am having fun staying poor.

(#4145) csana válasza Drizzt (#4144) üzenetére


csana
senior tag

Hát igen, hiába kutakodtam, 38000 alatt nemigen találtam -kivéve ph-..
Bár ez is valami a korábbi 45-50 hez képest..

Valszínű szeptemberig még marad a régi konfigom, aztán talán addigra 30 környékére lekúsznak az E6420-asok.. Ha meg nem, ahogy elnézem a fórumot, lesz itt választék 2 magos procik közt..

(#4146) Komplikato válasza Drizzt (#4144) üzenetére


Komplikato
veterán

Azért az elég vicces lesz, ha nem megy le, mert alig drágább a 6550 és annál a 6750 se sokkal több. Persze a kisebb FSB miatt jobban húzható marad, de attól még vicces az árát magasan tartani.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#4147) fer válasza frame>24 (#4142) üzenetére


fer
őstag

Itt a E6320 csak 32'825Ft, az E4500 meg csak 29'412Ft [link] :)

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#4148) fer válasza csana (#4145) üzenetére


fer
őstag

Itt 38K alatt van az E6420 [link]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#4149) Komplikato válasza fer (#4148) üzenetére


Komplikato
veterán

Intel Core 2 Duo E6550 2.33GHz 4 MB cache OEM - 39 960.- Ft [link]
Akkor már inkább egy ilyen, nem?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#4150) Drizzt válasza Komplikato (#4146) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Pedig így lesz, mert akinek régi lapja van, az az új procikat nem fogja tudni meghajtani, így rá lehet sózni drágábban a viszonylag régebbit, elég undorító megoldás, de mindenki ezt csinálja a hardverpiacon. :S

I am having fun staying poor.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.