Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) Draken


Draken
őstag

köszi, azért is kérdeztem, mert ugyanannyiba kerül, szal ha már lehetséges akkor a legjobbat fogom kihozni ugyanannyi pénzből

(#4202) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Hi
Q6600 vásárlását tervezem, hallottam hogy majd jönnek a g0 steppinges procik, ezek mikorra várhatóak?
Egyeltalán lesz g0-ás Q6600?

(#4203) Hacklone válasza Draken (#4201) üzenetére


Hacklone
csendes tag

De mint mondtam, hogy olcsóbban kijössz ha tuningolsz egy e6750 est, nagy az árkülönbség, és azért az e 6750 et is szépen fel lehet tornázni

Gigabyte p35-DS3P , Intel Core 2 Duo E6750 3.52GHz , Antec P182 , Chieftec GPS-400 , Nvidia 8600gts , 2*1Gb 800MHz Kingmax RAM , LG l203WT

(#4204) Draken válasza Hacklone (#4203) üzenetére


Draken
őstag

igen mondtad, és köszi :) de ha maradhatok ennél a 2 procinál (ár miatt, mivel kapni fogom nem az én zsebemet fogja égetni), akkor maradok, és ebből a kettőböl választok

(#4205) Wraithlord


Wraithlord
csendes tag

Hello!
Szeretnék egy új procit venni a gépembe majd évvégén és van egy szimpatikus jelöltem: Athlon64 AM2x2 6000+ :DDD Sok jót olvastam róla és megnéztem pár tesztet is ahol igen jónak találtam hisz 40K-ért ő teljesít a legjobban ;] Arra lennék kíváncsi ,hogy tényleg megéri-e a pénzét? :D Mennyire tuningolható? ;] Mikor megy lejjebb az ára? :) Van-e tőle jobb AMD proci vagy lesz-e majd a közeljövőben?

(#4206) elfelejtette válasza Wraithlord (#4205) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Mivel az X2 6000+ egy csúcsra járatott proci, ezért a tuningpotenciája vetekszik a nullával. Ellenben a kissebb X2-k közzül elég sok viszi húzva a 3GHz-et jóval olcsóbban.
Én inkább egy c2d prociban gondolkodnék a helyedben, karácsony körül 40k-ért biztosan kapsz valami jó kis tuningos kórót!
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#4207) Geffry válasza Wraithlord (#4205) üzenetére


Geffry
aktív tag

Üdv!

Szerintem karácsonyra már a szaloncukor mellé csomagolják. [link] egyik kedvenc oldalamon van egy két adat róla, bár ezeket már biztos tudod, de össze tudod hasonlítani egyébb cuccokkal. Amúgy 6400+ról írtak ezen a remek oldalon is egy rövid szöszenetet [link]
Amúgy AMD powa' szal mást nem is szabad venni! :R

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#4208) Blackhole13 válasza elfelejtette (#4206) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Karácsony körül már sztem egy Q6600-at is kapni lehet 40k-ért.

(#4209) Geffry válasza Blackhole13 (#4208) üzenetére


Geffry
aktív tag

De ha még olcsóbb X2-t vesz akkor több pénz marad csattosbambira!

[Szerkesztve]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#4210) elfelejtette válasza Blackhole13 (#4208) üzenetére


elfelejtette
veterán

Pont erre gondoltam én is! :C

Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#4211) Geffry válasza Wraithlord (#4205) üzenetére


Geffry
aktív tag

Jut eszembe a 12** jelzésű opteron széria AM2-es foglalatba megy és elvileg WS pronyónak van kitalálva. Na azokat lehet húzni, általában 1000mhz-t lazán, ha jó lapod van hozzá még többet. És ezek a lapkák is kellemes árba kerülnek az év végére. :C
Bár szvsz a tuning felesleges nagyzolás... de ezért ne kövezzetek meg :O

[Szerkesztve]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#4212) Qru válasza Geffry (#4211) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért nem feltétlenül. Nem mindegy hogy pl egy a konvertálással 1,5 óra alatt végez a gép, vagy 3 óra alatt. 3150MHz-es C2D meg nem kapható és ha lehetne is kb aranyárban lenne szvsz.

Amúgy hétköznapi dolgokra én is alapon használom.

#nincsbennetarcsi

(#4213) canniball


canniball
nagyúr

Unom már, hogy (az esetek 99%-ban csak netezésre használt) gépem folyamatosan 140-150W-ot eszik, ezért arra gondoltam első körben lecserélem az energiazabáló Prescottomat egy speedsetep-es mobil procira. (Ugye jól tudom, hogy a speedstep=terhelésfüggő órajel/fogyasztás?) PeterkeT ezen post-jából [link] megtudtam, hogy Northwood magos egyedre lenne szükségem.
Amit viszont nem tudok: minden mobil P4 proc. speedstep-es? Ha nem: a Nortwood magosak között melyek azok? (Ha vannak egyáltalán.)
És hogy alakul ezek fogyasztása? Ebben [link] a táblázatban pl. csak egy W érték van, gondolom ez a maximális fogyasztás; meg lehet valahol nézni a min.-max. értékeket is?

[Szerkesztve]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4214) Geffry válasza Qru (#4212) üzenetére


Geffry
aktív tag

Persze, emiatt se mondtam hogy mind hülyék akik tuningolnak...
Én eddig 100mhz-t vettem vissza pronyómból mert így csak 5 az osztó és teljes sebességgel mennek a ramok... és elégedett vagyok vele. De való igaz ritkán tömörítek 90gigát, renderelni meg csak közvetlen életveszély esetén...
Erő!

canniball: válts am2-es sempronra, van 35w-os is és nem drága.


[Szerkesztve]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#4215) Qru válasza canniball (#4213) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Intelnél ez a szívás, hogy áltag TDP-t ad meg (tehát van benne üresjárat meg full terhelés is) szemben az AMD-vel aki max teljesítményes TDP-t határoza+. Ami ott van az Intel féle átlagos fogyasztás. Talán van olyan teszt a neten ahol kimérték rendesen a max TDP-t...

#nincsbennetarcsi

(#4216) Qru válasza Geffry (#4214) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:R

Én is csak ritkán szoktam tömöríteni 7-8GB-nál többet de minek várjon ilyenkor az ember ha lehet gyorsa(bba)n is. :)

#nincsbennetarcsi

(#4217) canniball válasza Qru (#4215) üzenetére


canniball
nagyúr

60-90W átlagfogyasztásnak? :Y Nem sok az egy kicsit? :F

Mi különbség van a ''mobile Pentium 4M (Northwood)'' és a ''mobile Pentium 4 (Northwood)'' között?

[Szerkesztve]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4218) Geffry válasza canniball (#4217) üzenetére


Geffry
aktív tag

[link] Ha mindenáron Intelnél maradnál, akkor olvasgass róla itt :) és EE jelzésű pronyót vegyél, enerdzsi effisönt!
:))

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#4219) fapuma007 válasza Qru (#4215) üzenetére


fapuma007
csendes tag

Szerintem ez az értelmezés nem reális. Az Intel oldalán írtak alapján a 65 wattos Thermal Design Power az a maximális hőmennyiség, amit a processzor egy átlag hűtéssel biztonságosan el tud disszipálni, és az égvilágon semmi köze ahhoz, hogy mennyit fogyaszt a processzor valójában. Nyilván egy 1,6-os, 1MB L2 cache-es E2140 nem fog ugyanannyit fogyasztani, mint egy 2,66-os 4 mega cache-es E6700, pedig mindkettőnek 65W a TDP-je.
Mellesleg amikor netes mérések alapján alsóbb kategóriás C2D-k terhelve 40 watt alatt fogyasztanak (van, amelyik 20W alatt), valahogy nem tűnik reálisnak, hogy a 65W egy átlagérték lenne.

(#4220) Wraithlord


Wraithlord
csendes tag

Mivel az alaplapomat nem akarom lecserélni ezért csak AM2-es proci jöhet szóba :O Tuningolni én sem akarom így is magas lesz a villanyszámlám ha kész az update :B Már csak arra vagyok kiváncsi,hogy milyen proci a Q6600? Ja és mi a külömbség a Windsor és a Brisbane jelölés között? :F Ezek gyártók akarnak lenni ugye? :F

(#4221) Qru válasza fapuma007 (#4219) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igazad van, az Intelnél is max TDP-t adna+. :W Most jobban utánna néztem. Sory a téves infóért for all. :B

#nincsbennetarcsi

(#4222) Qru válasza canniball (#4217) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Intel Mobil prockóról kis okosság: [link]

#nincsbennetarcsi

(#4223) Geffry válasza Wraithlord (#4220) üzenetére


Geffry
aktív tag

A Q6600 az intel négymagos überböszmesége... [link] Fél év X2 után azt mondhatom hogy szerintem két mag untig elég... majd később jönnek a nagyobb igények. Bár ez csak egyéni tapasztalat, nem zárom ki hogy a komolyabb felhasználók/hozzáértőknek kell az az erő.
Aztán a Windsor és a Brisbane nem gyártó, hanem kódnév amit a proci magjának adnak. A Windsor a 90nm-es gyártástechnológiájú magok legerősebbike, míg a Brisbane amolyan úttörő 65nm-es csíkszélességű. Ezutóbbi energiatakarékos. Az enyém a 4000+os windsor 89W-jával szemben csak 65W-al dicsekszik. Lényeges eltérés a számítóerőben hajszálnyi. Ismét csak ajánlani tudom ezt az oldalt [link] meg ha nem megy az angol akkor a sztaki szótárat :DD
Szebb jövőt!

[Szerkesztve]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#4224) canniball válasza Geffry (#4218) üzenetére


canniball
nagyúr

Bocsi, csak most tűnt fel, hogy fentebb már te is válaszoltál. :B Ha minden összejön maradnék az Intelnél, így csak a procit kell cserélni, lapot nem. A linket köszönöm, holnap átrágom magam rajta. Az EE nem az Extreme Edition rövidítése? :F

Qru!
A ''jobban utána nézés'' közben nem találtál véletlenül olyat, ahol esetleg nem csak a max. értékek vannak megadva?
A linket köszönöm, de az én nyelvtudásom ehhez képest a béka segge. Nem tudnád pár magyar mondatban összefoglalni a lényeget? (Mármint ami jelen esetben érdekes lehet számomra) :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4225) Geffry válasza canniball (#4224) üzenetére


Geffry
aktív tag

Ííííbááázz.... na jót mondtál és ez most ciki is. Most jön majd az hogy minek ph-zik aki nem ért hozzá...
Én ezt azért mertem leírni mert az AMD tudtommal használja ezt a jelölést, hisz ezzel tudott a Core architektúrával szemben felmutatni valamit, ha már erőben nem is nagyon :(
De tény, az intelnek van extreme edition jelölése, és ezek nagyon magas órajelen vannak, illetve magonként 1mega L1 és 2mega L2 cache van benne... szal valószínűleg nem narancsot facsar, de én kitartok a szeretett második helyezett mellett :B Úgyhogy valahol igazunk is van meg mégiscsak én vagyok a hülye... namind1...
Ha valaki okosabb nálunk EE ügyében az kérem ossza meg velünk a tudást!
Sör!

[Szerkesztve]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#4226) Wraithlord válasza Geffry (#4223) üzenetére


Wraithlord
csendes tag

Köszi a linkeket szerintem nem lesz gond az Angollal mert jól értem ;] Nos azt hiszem én a Brisbane magos 6000+ választom mert azért a fogyasztás is számít kicsit :D Köszi minden segíséget mindenkinek :R

(#4227) Sdi válasza Wraithlord (#4226) üzenetére


Sdi
addikt

6000+ -os Bribane-t magost ne válasz, mert csak Windsorban magosban van. [link]

[Szerkesztve]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#4228) Geffry válasza Wraithlord (#4226) üzenetére


Geffry
aktív tag

Nincs mit, de a 6000+ tudtommal egyelőre csak Windsorral készül és 125W-os :O De kit tudja, hátha bedobnak még abból is egy gazdaságosat... (bár kötve hiszem hogy a K10 hajnalán tovább dobálnák a pénzt ilyenre...)

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#4229) canniball válasza Geffry (#4225) üzenetére


canniball
nagyúr

Megvilágosultam. :D Nem igazán tudtam hová tenni, hogy miért ajánlod az EE (Extreme Edition) procit, de már látom, hogy nem is ezt ajánlod. :)
''Sör!''
Hol? :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4230) Wraithlord válasza Geffry (#4228) üzenetére


Wraithlord
csendes tag

Nem baj jó lesz a Windsoros is hagy zabáljon :DDD :DDD :DDD Úgy is két gépem lesz: 1 ami kisfogyasztásu és halk a netezésre... és egy nagy wattzabáló játékgép ami csak akkor fog menni ha akarom ;]
Még arra lennék kiváncsi,hogy mikor lesz 4 magos AMD proci és az vajon AM2-es fodlalatu lesz-e? :F

(#4231) Geffry válasza Wraithlord (#4230) üzenetére


Geffry
aktív tag

Lesz négymagos de nem ma, és nem is az év végén szerintem... bővebben itt [link]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#4232) elfelejtette válasza Geffry (#4225) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Az AMD-nél az EE azt jelenti, hogy Energy Efficient, és azt jelenti, hogy hatékonyabb ay energiafelhasználása. Íme az ezzel foglalkozó cikk:
Mérsékelt fogyasztású asztali processzorok az AMD-től [link]
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#4233) burny


burny
aktív tag

Szerintetek milyen CPU-t vegyek:
amd 6000+ vagy
CORE 2 DUO E6420.

Melyik lenne a jobb?Árban néhány 100 forint eltérés van köztük csak.
Gondolok itt a fogyasztásra is...
Köszi a választ.

(#4234) Hacklone válasza burny (#4233) üzenetére


Hacklone
csendes tag

én core 2 -eset ajánlanám, szerintem sokkal jobb

Gigabyte p35-DS3P , Intel Core 2 Duo E6750 3.52GHz , Antec P182 , Chieftec GPS-400 , Nvidia 8600gts , 2*1Gb 800MHz Kingmax RAM , LG l203WT

(#4235) burny


burny
aktív tag

Még azt felejtettem el leírni h most egy Athlon 64 3000+procim, x800pro vga-am, 2 x 512 400mhz-es ramom,2 vinyó, meg 1 dvd író van. Ha a procit lecserélem egy 6420-ra,és egy Galaxy 8600GT CMaster 256MB OC-ra, giga ramra akkor elég lesz-e neki egy 400W-os táp?

[Szerkesztve]

(#4236) elfelejtette válasza burny (#4235) üzenetére


elfelejtette
veterán

Mivel egy Q6600 + 8800GTX konfig eszik 300W körül, ezért egy minőségi 400W-os elég. A lényeg az, hogy legyen benne a Melyik tápegységet vegyem? c. topic [link] #1-es hsz-ben.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#4237) canniball válasza Geffry (#4218) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez hasznos volt számomra, köszi! :R

Mindjárt lennének is kérdéseim:
1. Azt hittem egyszerű lesz a dolgom: Nortwood magos procit kell keresnem, de ilyen van Mobile Pentium 4-M-ből és Mobile Pentium 4-ből is - melyik az, amelyik passzol az asztali lap(om)ba (tehát megfelelő lábkiosztással rendelkezik és nem kell hozzá átalakító)?
2. A Mobile Pentium 4-M-nél azt írja az oldal, hogy : ''The microprocessors were manufactured in 478-pin micro-PGA package without integrated heatsink. '' - a kiemelt részt nem igazán értem, elmagyaráznátok, hogy miről van szó?
3. ''The Pentium 4-Ms fit into the same socket 478 as desktop Pentium 4 CPUs, though Intel does not recommend using Pentium 4-M processors in desktop systems due to processors' lower core voltage of the processors and different package design.'' - ezt megint nem tudom értelmezni - mi az a package design (gondolom nem a proci csomagolását akarja jelenteni) és mi köze van ennek és az alacsony magfeszültségnek (ezt jól értettem?) ahhoz, hogy asztali lapban (ne) használja az ember? Vagy ez csak az Intel marketingje?
4. Az Engineering Sample mit jelent?
5. Deep Sleep mode, Deeper Sleep mode, Address bus powerdown - ezek mit jelentenek? (Nincs valahol egy online IT-szótár, amiben ezek benne vannak? :B )
6. A fent említett (és nem említett) energiatakarékos funkciók működnek-e asztali lapban is?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4238) Orb1337


Orb1337
tag

Egy régi hírbe olvastam hogy jul 22-én jönnek az új Intel pricit és drasztikus árcsökkenés várható. Mikor fog ez bekövetkezni?

(#4239) hunnylander válasza Orb1337 (#4238) üzenetére


hunnylander
őstag

Már begyűrűzött kis hazánkba is. Nézz szét a PH! bazárokban. Van már négymagos (az árcsökkentés leginkább azt érintette) is elfogadható áron. [link]

www.HunnyF1.com

(#4240) Qru válasza canniball (#4237) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1: van egyáltalán ilyen átalakító vajon? (+lepődnék ha lenne hivatalos átalakító)

2: heatsink = hővezetőpaszta. Tehát gyárilag nincs hővezetőpaszta rákenve a procira a csomagban.

(Azért nem tökéletes az angolságom várj még másik választ is)

3: valószínűleg lábkiosztás más lehet és erre vonatkozik a csomag szó. Pl AMD-nél ilyen az AM2 és a S940. Mind a kettőnek 940 lába van, de mégsem kompatibilis a lábkiosztásuk. A fesznél, meg sztem inkább a túlfeszeléstől félnek/féltik a felhasználót.

4: Terevzői (tesztelői) példány. Előzetes tesztelésekhez adják ki. Általában vagy jobbak mint az eredti (későbbi) kihozatal Pl átlagosan jobb a tuningpotenicáljuk mint a későbbi példányoknál, így volt a C2D esetében (mindenki E6600ES-re vadászott/vadászik, mert az újabbaknál már szándékosan rontották a tuningolási lehetőséget. pl kupakot humurúra csinálták, ezáltal kis fesz emelésre is marháta melegedett, mert nem ért össze rendesen a cooler meg a proc talpa/háta), vagy a másik oldal a desktop P4-nél a szivárgási árammal küzdő iszonyatosan melegedő ES darabok. Nem tudom szoktál-e ph!-s teszteket olvasni, sokáig a legkomolyabb procihűtéseket is egy ilyen P4 ES-el tesztelték, mert olyan szivárgási áram ment rajta át amitől úgy melegedett, hogy még a legkeményebb léghűtéseket is szó szerint izzasztotta. :)

5: gúgli abarátod ;)

6: Ezek működése a hardver támogatásán és a BIOS-tól is függ. Tehát hiába támogatja a proci ha a bios nem ismeri ezt az ''eljárást'' akkor hiába. Kenheted a hajadra. :(

[Szerkesztve]

#nincsbennetarcsi

(#4241) BPFeri válasza Qru (#4240) üzenetére


BPFeri
senior tag

Szeva MESTER !!! :R

Segítek..


''The microprocessors were manufactured in 478-pin micro-PGA package without integrated heatsink. ''
„A proci 478-as lábkiosztással (socket) készült és nem rendelkezik beépített hőelvezetővel.. vagyis a CPU hűtését megfelelő hűtővel szükséges biztosítani..”


''The Pentium 4-Ms fit into the same socket 478 as desktop Pentium 4 CPUs, though Intel does not recommend using Pentium 4-M processors in desktop systems due to processors' lower core voltage of the processors and different package design.”

„a P4 –m proci minden 478-as (socket) alaplapba behelyezhető(használható) de ennek ellenére az Intel nem ajánlja a 4-m procikat alacsonyabb CPU feszültséggel ( CPU Vcore volt.) és eltérő ( nem 478-as) Socket –ben használni..''


Baráti üdv, F.


[Szerkesztve]

....

(#4242) van22


van22
csendes tag

Sziasztok,

GIGABYTE 965P-DS3 alaplaphoz
Kinéztem a Core 2 Duo E4400 procit mivel jól tuningolható,
csak az a baj kéne nekem az intel virtualizációs technológia
ami nincs ebben, igy kénytelen leszek egy másikat,

Mit gondoltok a E6320-as jó döntés ehhez az alaplaphoz?
Attól félek nem jól tuningolható mivel 7x-es a szorzó? Van esetleg tapasztalat ezzel a kombinációval?

Köszi

(#4243) canniball válasza Qru (#4240) üzenetére


canniball
nagyúr

1. Hogy hivatalos-e azt nem tudom, de valahol olvastam róla.
2. A szó szerinti fordítás (sztaki szerint hűtőborda) az ment, csak azt nem tudtam mire vélni, hogy mit jelent az, hogy nincs rajta hűtőborda... Van amelyiken van? :F

Kezdem egyre inkább elveszettnek érezni magam...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4244) Qru válasza canniball (#4243) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

BPFeri megválaszolta a dolgot akkor mind a kettőnknek!

BPFeri: Jó az új Avatarod! Köszi a helyesbítést, még van mit csiszolni az angol tudásomon. :)

#nincsbennetarcsi

(#4245) Qru válasza van22 (#4242) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

DS3-hoz sztem jó választás az E6320. Általában viszik a DS3-ak 450-500-as fsb-t. Arra figyelj, hogy, mivel 965-ös chipsetnél nincs ram visszaosztás (csak 975-nél), tehát max szinkronban tudod hajtani a ramod, így bika tuninghoz gyors ram kell.

Nálam (igaz DS4-ben, de csak a hűtése más lényegében mint a DS3-é) 450-et megy simán alapfeszen az E6300-am. Így szinkronban ram 900-at megy 4-4-3-8-on (proci meg ugye 7x450-en 3150MHz-et).

#nincsbennetarcsi

(#4246) Qru válasza canniball (#4243) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah, persze! :W Gondolom itt a box-os kivitelre gondolhatnak, ahhoz meg adnak ugye. De ki a fene venne box-os mobil cpu-t?! Csak hard tunerek tesznek/veszenk ilyet, meg EE emberkék... :P :R Tálcáshoz meg alap, hogy nem adnak cooler-t...

(na most sem jutottunk közeklebb a +oldáshoz. :U )

#nincsbennetarcsi

(#4247) canniball válasza Qru (#4246) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát nem tudom, integrated heatsink-et írnak, a box kivitelhez adott borda meg nem integrált. Elképzelni sem tudom hogy néz ki/milyen az az integrált borda. :F
''De ki a fene venne box-os mobil cpu-t?!''
Létezik egyáltalán ilyen? A laptopba szerelt proci hűtése gondolom a gépbe beépítve található. Vagy tévednék?

BPFeri!
''...due to processors' lower core voltage of the processors and different package design.” - ez nem azt jelenti, hogy ''a processzor alacsony magfeszültsége és a different package design (ez még mindig nem tudom mi) miatt''?

[Szerkesztve]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4248) van22 válasza Qru (#4245) üzenetére


van22
csendes tag

Köszi a segitséget!

Azt nézem a DS3 csak DDR2-800-as ramot bir, ezt azt jelenti hogy szinkronban max 400-at azaz (2,8Ghz)-et lehetne elérni ezen a lapon az E6320-al? Vagy hogy értetted hogy gyors memóriát kell venni a bika tuninghoz? Milyen tipust javasolnál?

(#4249) Qru válasza van22 (#4248) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szabvány szerint mindegyik alaplap csak 800-as ramot támogat de a túlhajtáshoz kell jó ram. Pl az én SuperTalent ramom megy gond nélkül 1000-et 4-4-3-8-al 2,2V-on. Vagy SuperTalent-et ami 29k [link] én is innen vettem, vagy A-data-t azok jól mennek.

#nincsbennetarcsi

(#4250) Qru válasza canniball (#4247) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szerintem az integrált borda azt jelenti itt, hogy gyárilag van rajta egy borda. Amelyiken nincs arra meg a forgalmazó saját megoldását teheti (ugye laptop-okba szánják erdendően ezeket a procikat). Az igazság, hogy én is csak találgatok, mert még nem volt dolgom ilyesmivel. :B Hogy kapahtó-e ilyesmi... Itthon tuti nem, valószínűleg találkoztunk volna vele, vagy legalább hallotunk volna ról itt a PH!-n.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.