Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) Szl


Szl
csendes tag

Sziasztok!

Az utóbbi pár év nekem kimaradt sajnos, ezért szeretnék tanácsot kérni, gőzöm sincs az egészről. 2 procit néztem ki, nem kifejezetten játékra kell a gép. Tesztek alapján az első jött ki jobban... (ennél drágábbat nem akartam venni)

1. P4 D 840 3.2 2Mb L2 cache (így maradhatna a RAM és a VGA is)

2. P4 E2140 1.6 1Mb L2 cache (ha ez egyáltalán kétmagos, mert volt ahol azt írták)

(#4802) TomBoy1986 válasza Szl (#4801) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Pedig a második a jobb.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#4803) CséZé válasza TomBoy1986 (#4802) üzenetére


CséZé
őstag

Nem is kicsit :)

(#4804) Armando_19 válasza Szl (#4801) üzenetére


Armando_19
őstag

A második CPU sokkal jobb.
Nekem egy D805(D840 kistesója) volt az E2140-es procim előtt, és össze sem mérhető a kettő között külömbség.
E2140,E2160,E2180 processzor mind 2 magosat, és CORE2 mag van bennük.(Én E2140-ben épp conroe). Annyiban térnek csak el a nagyobb Core2-ktől, hogy 1MB L2 cache van csak bennük, ami játék alatti teljesítményt nem túlzottan befolyásolja.
Én procim E2140(1600mhz)@3000mhz 10%-al marad csak el X6800(2.93) 4mb L2 cache procitól, viszont egy E6700-ra pl már 15-20%-ot ver.
Jobban megéri a 2. CPU-t venni.

(#4805) Szl


Szl
csendes tag

Köszönöm hogy válaszoltatok.

(#4806) wst05


wst05
csendes tag

Sziasztok:) Szerintetek melyik legyen a kettő közül?
AMD ATHLON 64 X2 5000 AM2 BOX
vagy INTEL Core2 Duo E4400 2,00GHz 2M 800MHz BOX

A kettő proci között 2rugo a különbség kb. Szokásos.. AMD vagy Intel.. :D
Válaszokat előre is köszi :)

(#4807) Gyuri27 válasza wst05 (#4806) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha nem vagy csak kicsit akarsz tuningolni akkor amd. Ha nagyon intel.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4808) TomBoy1986 válasza wst05 (#4806) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Ahogy Gyuri is mondta, az AMD alapórajelen erősebb jelen esetben.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#4809) Qru válasza Devastator (#4799) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

E6300 alapból 1,8 GHz-en jár, így nem csoda, hogy pariban vannak.

#nincsbennetarcsi

(#4810) Findzs


Findzs
addikt

amd x2 kell venni mert olcsobb hozzá az alaplap és maga a proci csaknem feleanyiba kerül mint a core2 és anyival nem rosszabb

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#4811) Gyuri27 válasza Findzs (#4810) üzenetére


Gyuri27
félisten

ez valakinek v csak úgy :Y

Amd - Radeon - Ryzen

(#4812) gorzati


gorzati
csendes tag

Hello, az lenne a kérdésem, hogy egy AMD Athlon XP 2600+os prociból mennyit lehet maximálisan kihajtani gyári hűtővel? (1913MHz-en megy)
A ClockGen nevű programot ajánlotta ismerősüm, az alaplapomat felismeri, a PLL Controlban a csíkot akármeddig húzom, és Apply Selection, akkor is visszaugrik 0-ra. Ez miért van? Le lenne tiltva a húzás valahol?

(#4813) Draken


Draken
őstag

e6850 ki tudod normálisan hajtani 8800gtxet?

(#4814) 7600GT válasza Draken (#4813) üzenetére


7600GT
senior tag

Gondolom nem 800x600-ban fogsz játszani ahol CPU limit van.
Szal elég. Amugy elég jól tuningolható.

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#4815) Chaser válasza kano (#4775) üzenetére


Chaser
titán

A GB-nál láttam egy IP31-es lapot, én azt venném, nem tudom miben különbözik az IP35-öktől, de a 45 nanos procikat támogatni fogja, ha jól vettem ki, a ramkezelése kicsz x@arabb, ha 1333mhz-es procit rax bele, akkor 1066-os memó csak alapon mehet benne. 19k körül van webshopokban, ezzel legalább rendesen meg tudod küldeni a procit, meg majd a jövőre megjelenő procik is mehetnek bele. Az asus lap csak 945-ös, én olyat nem vennék.

#4806) wst05: de a 2 lap között nem 2k a különbség, ha tuningolni is akarsz...bár mostmár szerencsére az intel lapok ára is lement, valszeg most ért ide az intel árcsökkentés chipsetek terén:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4816) Vandit. válasza Findzs (#4810) üzenetére


Vandit.
addikt

Melyik proci is kerül feleannyiba?Egy 6300-as 19-20 k egy 4600+ szintén e körül van és nem kicsit odaveri. ;)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4817) Ribi válasza Vandit. (#4816) üzenetére


Ribi
nagyúr

Sejtem az új áráról beszélt az E6300-nak nem használtról.

(#4818) Vandit. válasza Ribi (#4817) üzenetére


Vandit.
addikt

Akkor sem fele annyi. ;) A lap sem sokkal olcsóbb AMD alá,úgyhogy ennyi.Én AMD-t cseréltem Intelre és megérte a + kiadás.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4819) Vandit. válasza Ribi (#4817) üzenetére


Vandit.
addikt

Jah és újonnan már nem nagyon van 6300.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4820) rollins válasza Vandit. (#4816) üzenetére


rollins
őstag

E6300 -t már sok helyen már nem is árulnak boltban. Néz meg már egy bolt árlistásját, hogy mennyibe kerül pls., pl egy E6320 ami kb 40 ezer, és egy p35 lap amiből a legolcsóbb 27 ezer. Ez szerinted olcsó?

(#4821) Ribi válasza rollins (#4820) üzenetére


Ribi
nagyúr

Egy E4400 es 965-os lap mar nem is gép vagy mi ?

(#4822) rollins válasza Ribi (#4821) üzenetére


rollins
őstag

Ki írta hogy nem? Az már tűrhető áron van. E63XX -ról volt szó.

(#4823) Chaser válasza rollins (#4822) üzenetére


Chaser
titán

6300-as se olyan drága, igaz boltban már nincs, phn viszont nem egyet láttam 21-22k-ért...és amit előbb linkeltem lap igaz, hogy nem IP35-ös, csak IP31-es, de 19k és tuningos kis GB lap 3 év garral, esetleg az 1066-os rammal lehetnek gondjai újabb 1333-as procikkal, de én pl olyat nem is vennék az ára miatt, a 6300-as sztem nagyon jó kis proci :)) Ha csak 2500-et megy, már az is elég sztem mindenre kis túlzással.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4824) Vandit. válasza rollins (#4820) üzenetére


Vandit.
addikt

S3/DS3 az talán nem P35-ös?És a 965 az már nem is lap?Ejnye. :))

Chaser:Teljesen igazad van.Csak az a baj,hogy valamelyik nagyokos alulárazta be a 6300-asát és ezért már 21-ért drágállják a kis pubik,holott a 4400 25 és nem jobb nála.Nehogy már egy árban legyen a 6300 a 2180-al?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4825) Ribi válasza Vandit. (#4824) üzenetére


Ribi
nagyúr

A problema a szorzoval van.
Meg hogy az E6300 megegyezik egy E4300-al kb frekiben es cacheban is, csak kevesebb az fsb-je viszont magasabb a szorzoja ezert ugymond jobban tuningolhato(gyakorlatban mar kevesbe szeretik a magas fsb-t)
Igy igencsak lezuhant az ara szegenynek.
Ugylatszik jobban megfizetik a magas szorozt.
Enyem is elkaristolna 3,4G-n, de ehhez jo lap es ram is kell.
Viszont ha vesz az ember egy E4400-at akkor gyengebb lappal es rammal igy ugyanoda jut(felteve hogy nem fsb wallos).

(#4826) Vandit. válasza Ribi (#4825) üzenetére


Vandit.
addikt

Ez igaz.
Viszont a mostani E4xxx-ek már közel sem olyan jók,mint a régiek.Én személy szerint a szorzóért nem fizetek többet,inkább jobb lapért fizetek többet,ezért vettem E6300-at.3300-on simán megy elég is nekem egy darabig.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4827) Dzsiforsz


Dzsiforsz
tag

Hello! NA az lenne kérdésem hogy megéri e manapság egy P4 2,8 Ghz procit venni? Azért kéne mert most egy Celeron 2,2 Ghz van és az sztem gyenge. Pl. Battlefield 2 15 FPS el megy lowra állitva minden pedig egy mezei Gf 6600asom van. Szerintetek a proci miatt van vagy a videokártya miatt(talán mindkettő, de uj videokarira nincs péntzem és celeron mellett megse éri lehet? Ha egy pentium lesz akkor jobb teljesitményt kapok? Mennyivel? Ki mit ajánl? Vároma váalszokat Kösz a segitséget!

(#4828) Chaser válasza Vandit. (#4824) üzenetére


Chaser
titán

Nem egy hírdetésben láttam ennyiért 6300-ast.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4829) Draken válasza Dzsiforsz (#4827) üzenetére


Draken
őstag

szerintem mindenféleképpen 2magos prociba gondolkodj, bár akkor már alaplapot is kellene cserélned.

(#4830) kiki144


kiki144
csendes tag

Hello mindenkinek! Szeretném a véleményeteket kérni,hogy milyen procit vegyek. Két proci között vacilálok. Az egyik egy AMD Athlon 64 X2 6000+, a másik pedig egy Intel Core2 Duo E6320. Szerintetek melyikkel járnék jobban. Természetesen játékra használnám. Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#4831) Gyuri27 válasza kiki144 (#4830) üzenetére


Gyuri27
félisten

Akarsz tuningolni? Mert akkor koró ha nem (v nem nagyon) link, [link] így egyértelmű. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#4832) Chaser válasza Gyuri27 (#4831) üzenetére


Chaser
titán

Ezekből a tesztekből is jól látszik, mennyire erősebb most az intel azonos órajelen :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4833) kiki144 válasza Gyuri27 (#4831) üzenetére


kiki144
csendes tag

Kössz a segítséget! Mivel nem szeretnék tuningolni, így egyértelmű hogy az AMD-t választom. :K

(#4834) Gyuri27 válasza Chaser (#4832) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ja végűlis a világ legjobb processzorárol beszélünk (legalább is ez a pr duma). Csak győzzön az ember lapot venni alá havonta másikat és értsen a tuninghoz. :W

Amd - Radeon - Ryzen

(#4835) dane


dane
senior tag

Halihó Mindenkinek!

Nagy dilemmában vagyok!
Teljesítményzabáló PROFESSZIONÁLIS munkára kellene proci. :D

Melyiket válasszam?

C2D E6700 avagy Pentium D965 EE (3.73ghz-es atomerőmű) :C

Üdv

(#4836) Armando_19 válasza dane (#4835) üzenetére


Armando_19
őstag

Egyértelmű hogy C2D E6700. A 965 EE-re kb 50%-ot ver alapjáraton, nem beszélve a tuningpotenciáról.
Ezt nézd meg, a 2 pirossal jelöltet.

(#4837) Kötelező


Kötelező
senior tag

Hali!

Az X2 3800+ S939 jobb mint egy Core Duo E2140? :F :R

:(

(#4838) Gyuri27 válasza Kötelező (#4837) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha olyan lapod van akkor ne válts platformot. Alapon szerintem a 3800.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4840) Ginew


Ginew
aktív tag

hali, teljesen uj konfigot vennék, kérdés ohgy intel procc vagy amd.
ugye ezen alapulna az egész. Amd-m volt mindig, azt jobban szeretem, ellenben az inteleket meg nem ismerem..az amd 6000+os procit és a c2d (dehülyeneve van) e 6750-et néztem, árban nemsok az eltérés.. kérdés hogy ugy mindenesre, de nem munkára melyik lenne jobb, ill miben jobb az intel az amd-nél?

(#4841) Chaser válasza Gyuri27 (#4834) üzenetére


Chaser
titán

Asszem megtaláltam a lapot alá, amit nem kell hetente váltani és olcsó is ráadásul:) Mióta kijött a 2xxx széria meg a conroe cerkák, már azt sem lehet mondani hogy drága a c2d. Átlagos user meg nem 2 havonta cserél procit vagy lapot, hanem kb 2 évente/ boltos tapasztalat/, vagy még több. tuning meg hát Istenem, alapórajelen se rosszak, de az igaz, hogy 2.5g felett jön ki az ereje, ami AMD-nél 3.3Ghz körül lehet egálban, szinte minden E2xxx szériás megy 2.8Ghz-t, vagy afelett. Azonos órajelen, a maga kategóriájában, valóban a conroe a világ leggyorsabb procija, még ha inkább AMD-hez húzok is. Na majd K10 megváltja a világot reméljük:)

szerk: #4840 Ginew: 1értelműen 6750

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4842) dane válasza Armando_19 (#4836) üzenetére


dane
senior tag

Ez eléggé meggyőző! :R

(#4843) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Nyár végén gondolkodtam fejlesztésen, de mivel hirtelen lerobbantam, és közbejött egy műtét, amiből most lábadozom (porckorongsérv), most kezdek újra nézelődni. Tehát a jelenlegi konfigom már sajnos kissé gyengécske az új játékokhoz, 3000+-os AMD proci csak a minimumkövetelményeknek felel meg..... Szóval az volt a tervem, hogy eladom az alaplapom rammal és procival, veszek másikat, később meg videókarit cserélek, ha lesz zsé.... Közben változtak a dolgok, ugyanis kiderült, hogy a VGA-mon nem is indulnak el az új játékok, a másik meg hogy a jelenlegi alkatrészeimnek gyakorlatilag nulla az értéke, számtech boltos srác ismerős, de csak a ramokért tudna normális árat adni, a lap és proc értéke együtt néhány ezres. Amint látom, még mindig nem futottak ki a 939-es x2-es procik, még mindig árulják újonnan. Tehát felmerül a kérdés: Érdemes ebbe a két éves gépbe venni egy 4200+-os x2-es procit, és egy VGA-t venni, na és még ramot....? Másik megoldás az alaplap+ram+proci+vga csere beszámítás nélkül, mert el nem kótyavetyélem pár ezresért, inkább összerakok mégegy gépet belőle. Egyrészt félek, hogy a procicserével csak egy fél évet húzok ki, hamarosan ez is kevés lesz, és attól is félek hogy melegedni fog...... Ha mindent cserélek, az meg gyakorlatilag azt jelenti, hogy az egész gépet kicserélem, lesz kb 80-100e. forint. Ennyit nem szántam rá. (De kerülne, ha muszáj) Mi a véleményetek? CSapjak le a kifutó 939-es x2-esre, vagy váltsak...? Ha váltok, még nem döntöttem el hogy C2D, vagy AM2 X2 "birsalma". Mindegyik szimpatikus.

(#4844) Chaser válasza Zoli bácsi (#4843) üzenetére


Chaser
titán

Ha x2-re cserélsz, nagy különbséget gamekben nem fogsz észrevenni. Én a helyedben lapot+procit eladnám, ha az, ami az aláírásodban van, 2-ért hűtővel 1ütt phn olyan 13k-t kapsz, ramokért talán 8k-t, nagyon lenn van az áruk, de vígasztaljon a tudat, hogy ddr2 ára még jobban lenn van, láttam helyeket ahol már 6300ft-ért is van pl samsung 1gb/800mhz, Geil ultra 20-21k, 2x1GB. Vennék egy ip31-es olcsó lapot, egy conroe cerkát, meg egy 7600GT-t. Lap újan cirka 19k 3 év garral, proci 7-8k, ramot már mondtam, a vga 16-20k használtan, és még a régi vga-dat is el tudod passzolni, ha osztasz/szorzol, mindjárt nem is 100k-t kell a bővítésre fordítani:) Aztán ha jövőre kevés a kraft, akkor lecseréled a procid egy 45 nanosra, vagy egy mostani 6xxx-re.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4845) Smallfont


Smallfont
tag

Sziasztok! Most lett esedékes egy processzor csere a gépembe. De nem tudom, hogy ebbe az alaplapba belefér-e még egy jobb, vagy egyáltalán kapok-e hozzá procit. Most egy Abit AN7-es van nekem egy AMD Athlon XP 2600+-os procival. A VGA-s fórumban panaszkodtam a VGA-am gyengeségére típusához képest (7600GS DDR3). És proci cserét javasoltak leginkább, természetesen indokoltan. Mit javasoltok?

Hardcore Fucking Asshole!!

(#4846) Telefunen válasza Smallfont (#4845) üzenetére


Telefunen
őstag

Egy, a tiédnél jobb barton (2500@3200+, ill. 3200+) már annyiba kerülne, amennyit szvsz. nem érdemes kiadni rá, akkor már inkább cserélj lapot+procit (egymagos a64, olcsó AGP-s lap.. kb. 5K ráfizetéssel válthatnál)

(#4847) Smallfont válasza Telefunen (#4846) üzenetére


Smallfont
tag

Igen ez lenne a legjobb, de nem nagyon találok AGP-s alaplapot már... Mivel a VGA-m az AGP csatlakozós... Mindenhol PCIE van... És a memóriák is DDR-ek és nem DDR2...

Hardcore Fucking Asshole!!

(#4848) Telefunen válasza Smallfont (#4847) üzenetére


Telefunen
őstag

754-es, vagy 939-es a64-nek DDR1 kell, tehát az maradhat, AGP-s lap pedig van elég itt a pH! aprók között..

(#4849) Smallfont


Smallfont
tag

Na tehát akkor ezt a 2-t találtam[link] alaplalp ge yilyen procival: [link]. Ezeket találtam most úgy ami elfogadható rában és a többi cuccom is támogatja. Tehát ez kitudná-e hajtani rendesen a VGA karimat (Galaxy Geforce 7600GS 256Mb DDR3) mert ugye alapjába véve ez maga a probléma. Ez a konfig 1.5 Gb 400 MHZ-es Kingston ramokkal lenne szerelve,

Hardcore Fucking Asshole!!

(#4850) Smallfont


Smallfont
tag

Vagy adjam el a Memóriáimat és vegyek egy AM2-es alaplapot procival és DDR2-es memoriákkal szereljem..

Hardcore Fucking Asshole!!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.