Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) anxius válasza Syz (#4898) üzenetére


anxius
aktív tag

Jó választás!

(#4902) #35434496


#35434496
törölt tag

Csak egy kérdésem van Q6600 vagy E6850 :F

(#4903) Gyuri27 válasza #35434496 (#4902) üzenetére


Gyuri27
félisten

Kihasználod a 4 magot?
Melyik mennyi?

Amd - Radeon - Ryzen

(#4904) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Ezekről senki nem tud semmi okosat?

Sziasztok,

Az, hogy milyen chipset van egy alaplapon mit befolyásol és melyik miben jobb vagy rosszabb?
Értem ezalatt nForce 570 Ultra
AMD 690G
nForce 630a
nForce 500
nForce 560

Mert most már nagyon belezavarodtam ebbe az alaplap kérdésbe. :F :W

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#4905) MZsoltee válasza Vandit. (#4895) üzenetére


MZsoltee
veterán

Akokr egy év múlva eladja az xt mondjuk a bolti ára alatt 4-5k val és 35-40ből uyganúgy megkapja a 2900GT-t :D

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4906) FireKeeper válasza Killerlaca (#4904) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

manapság az alaplapi chipset (főleg az AMD-nél) a teljesítményt nem nagyon befolyásolja, az egyes chipsetek inkább csak a szolgáltatásokban térnek el.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4907) MZsoltee válasza FireKeeper (#4906) üzenetére


MZsoltee
veterán

Meg hőtermelésben és fogyasztásban.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4908) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Offba teszem a hozzászólásom, mert nem egészen tartozik a topik témájához. Az elmúlt napokban már érdeklődtem ebben a topikban is, a VGA-s, és a RAM-os topikban is, sokat segítettetek, köszönöm a türelmeteket, és a segítségeteket. Tehát a számítógépeim "elavult' egységeit cserélném újabbra, nagyobb teljesítményűre. Összeállt lassan amit rendelni szeretnék, itt a topikban találkoztam az Ipon nevű céggel, szimpatikusak az árai, tőlük rendelnék. Leírnám a tervet, azért kíváncsi lennék a véleményetekre, jó lesz-e így:

GIGABYTE - GA-P35-DS3
GEIL Ultra 2048Mb DDR2 800Mhz KIT
INTEL Core2 Duo E2180 2,00GHz 775 BOX
MSI RX2600XT-T2D256EZ/D3 PCIE
SAMSUNG 200GB 7200rpm 8MB SATA2

Az eredeti összeállításban C2D E4500-as proci, és Ati X1950PRO VGA szerepelt, de sajnos így messze túlléptem a fejlesztésre szánt 100E. forintos határt. Ezekkel a módosításokkal éppenhogy 100 fölött van a cucc. Passzív hűtésű VGA-t választottam, 2 éve süvölt az x800xl hűtője a fülembe, nem is bánom hogy kihúztam a ventillátoros 1950pro-t. AMD-vel olcsóbban ki tudtam volna hozni a rendelést, de annyira dícséritek az új Intel procikat, hogy mondom ezt ki kell próbálnom. Remélem ez az E2180-as elég erős lesz, és a gyári hűtő is csendes. Mondom ha kiforrja magát a VGA piac, akkor meg beruházok később egy directx10-es középkategóriás karira. Úgynézem a 2600xt kissé erősebb lesz, mint a régi x800xl. De ha a porszívóhang megszűnik, már megérte a csere. Játszani ritkán játszom, viszont a gép soxor megy egész nap. Vinyót is vennem kell, ha jól látom az újabb lapokon csak 1 IDE csatlakozó van, nekem meg van most egy vinyó, egy dvd író, és egy mobil rack, és mind IDE-s. Szóval akkor szerintetek jó lesz ez a fejlesztés?

(#4909) Gyuri27 válasza MZsoltee (#4907) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az amd javára!!!
Meg jobb az idevezérlő és a hardveres tűzfal nem baxa haza.

Zoli bácsi: :K

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#4910) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok.
Tavaszig platformot szeretnék váltani. Jelenleg 939-es 3200-as van. Vettem egy wide monitort és most veszek egy HD2900Pro VGA-t. Ehhez a 3200 Venice kevés lesz. Azt mondták ne vegyek már ebbe az alaplapba kétmagos Athlon64-et mert drága inkább váltsak C2D-re.
A kérdésem az lenne, hogy milyen alaplap proci párosítással jövök ki a legolcsóbban. Alaplapnál szempont a jövőbeni bővíthetőség és a tuningolhatóság, mert úgy tudom a C2D jól húzható. Gondolom akkor tudnia kell a lapnak az 1330-at?

(#4911) MZsoltee válasza Zoli bácsi (#4908) üzenetére


MZsoltee
veterán

Az összeálíttás jól meggondolt, ha mégsem rettennél el a ventiktől ajánlani tudnám az x1950GT-t, de ha ritkán játszol és többet ér a csend akkor megértelek, de DX9ben alaposan elveri a GT is a 2600osokat! A vinyóhoz annyit hogy 250Gbos kb 1000HUF-al drágább!

Miylen tápod lesz, mert a nagy nehezen összekuporgatott pénzből vásárolt vadi új konfig nehogy füsté váljon 1 régi rossz tápnak köszönhetően....

Üdv

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4912) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

MZsoltee küldtem privet.

Köszi

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#4913) Zoli bácsi válasza MZsoltee (#4911) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszönöm. Néztem az x1950GT-t, valóban alig drágább mint a 2600xt amit kinéztem, de az előbbiből nem találtam passzív hűtésűt. Őszintén szólva két év alatt nagyon meguntam a ventillátorok hangját, legnagyobb zajforrás a VGA, második az északi hídra barkácsolt P1-es hűtőventi, ugyanis a passzív borda majd leolvadt az Nforce4 chipről....Szóval ezért ingadozom a teljesítmény-ár-csend dolgokat figyelembe véve megfelelő megoldást találni. Vinyónál igazad lehet, nem is figyeltem annyira a méretet, a most meglévő IDE 200-as úgyis megy mobil rack-be adattárolásra, és van még egy 80-as is, úgyhogy nem létkérdés a tárolókapacitás.
Két éve egy Chieftec házat vettem, 410w-os táppal, úgygondolom ez még kiszolgálja az új belsőt is. Azért köszi a jótanácsokat, még körülnézek passzív x1950 ügyében, segítségül hívom az ember kutya utáni legjobb barátját. (Google) :R

(#4914) MZsoltee válasza Killerlaca (#4912) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ment a pü vissza

Zolibacsi: 3ide-s cucc nem fog rámenni a DS-3ra az bizti... ha a tápra is az a márka van írva mint a házra akkor nem lesz gond!

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4915) TomBoy1986 válasza Chaser (#4856) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Nos megnéztem az MSI fent említett lapját havernál, erről van szó:

MSI - K9AG Neo-2 Digital HDMI

Benyomások:
- 2cd-t adnak hozzá, XP és Vista driverekkel => külön öröm volt XP X64-et feltenni, s letölteni mindent hozzá :(( (OKA, hogy 4x1GB RAM van benne - mint már az enyémben is)
+ nagyon jó az elrendezés, könnyen szerelhető
+ a chipsetek hűtése szintén megfelelő
+ képes szükség (és igény) esetén kikapcsolni a ventillátort teljesen (feltéve, hogy 4 pines a csatlakozója -> Hyper TX2 van rajta, ami 3 pines :) de a gyárival kipróbáltuk és működött).
+ van CPU és DDR feszültség állítási lehetőség (CPU 0.800-1.550V ; DDR 1.8-2.2V)
- NEM ÁLLÍTHATÓ A HYPERTRANSPORT ÓRAJEL (De még nem néztem meg, mennyi a max FSB és HT-Link speed)
+ 4db KingMax DDRII-800-as van benne, s gond nélkül ment Dual Channelben, rendkívül stabilan

Egyelőre ennyi. Az látszik, hogy extrém tuningra nem alkalmas, egyelőre csak 3150MHz-en néztük meg a 6000+-t, azon működött gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#4916) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok,

Erről kinek vannak tapasztalatai vagy vélemény ASUS M2N-E
És mit tud mondjuk ehhez képest: GIGABYTE GA-MA69G-S3H
Melyiket érdemes majd esetleg megvenni?

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#4917) d@minator


d@minator
addikt

És erről? Gigabyte P-35C-DS3R. Elég bele egy 21xx proci 15k-ért vagy inkább 6300-as 22k-ért?

(#4918) Qru válasza d@minator (#4917) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

21xx elég, mert DS3R elég jó tuningos deszka, simán felhúzhatod 3GHz fölé (sőt a magasabb szorzó miatt még gyengébb lapba is jobb választás lenne mint az E6300), a cache méret meg nem számít olyan sokat.

#nincsbennetarcsi

(#4919) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Nekem is tudna irni valaki valami okosat az uccsó hozzászólásomhoz?

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#4920) d@minator válasza Qru (#4918) üzenetére


d@minator
addikt

Köszi. :)

(#4921) ollie válasza d@minator (#4917) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

6300-as a nagyobb cache miatt.

***

(#4922) Telefunen válasza ollie (#4921) üzenetére


Telefunen
őstag

Osztom :R

szvsz. órajelben is többre képes egy 6300 (megfelelő rammal)

(#4923) Qru válasza Telefunen (#4922) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

E6300 miért lenne képes magasabb órajelre? E21xx ugyan úgy jól húzható. Ráaádsul a L2 cache különbségnél az a +5 FPS meg -9sec es tömörítési idő nem ér +7k-t szvsz.

#nincsbennetarcsi

(#4924) Telefunen válasza Qru (#4923) üzenetére


Telefunen
őstag

Ahogy eddig láttam, igazán magas órajelre (3.5-3.6) nagyobb eséllyel képes egy e6300, mivel az E21xx-ek wallosak.

(#4925) Qru válasza Telefunen (#4924) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"Még izgalmasabb volt a Pentium E2160 tuningja, ugyanis ez a processzor 20 000 forintba kerül. Alapfeszültségen, egy rézbetétes gyári hűtővel 3150 MHz-et, 1,5 V-on pedig 3420 MHz-et (380 MHz FSB) értünk el..." (ph! teszt)
Gyári hűtéssel ez elég szép eredmény. Ettől az E6300-ak sem mennek többet (enyém sem pedig tuning ramom van meg DS4-em ami szintén nem egy antituningos lap) és ahhoz még drága ram is kell pluszba. :( Szóval nem kötekszem, csak sztem nem ér +7k-s felárat az E6300 (főleg, hogy tuningram kell mellé a magas órajel eléréséhez).

#nincsbennetarcsi

(#4926) mergal


mergal
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg van egy 5200+ windsorom. De a vga-mat nem hajtja ki. Max 3000Mhz menne ami a 6000+ nak felel meg de sztem az is kevéske.
Most azon dilemmázok hogy mi legyen: vegyek egy 6000+am2 vagy váltsak C2D-re. Ha igen akkor milyet érdemes venni ebben az árkategóriában?

[ Szerkesztve ]

(#4927) Gyuri27 válasza mergal (#4926) üzenetére


Gyuri27
félisten

lol
Ha a gtx-nek elég egy 3 gigán ketyegő coró akkor az xt-nek elég a 3 gigán ketyegő x2.
Mert a gtx-xt között van 10-15% különbség, a coró-x2 között is annyi.

De azt veszel amit akarsz. Mondjuk én meg várnám a k10-t és akkor nem kell csak procit cserélni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4928) ollie válasza mergal (#4926) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mennyibe fáj a 6000+?

***

(#4929) ollie válasza Qru (#4923) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A jövőben sokkal jobban jár a nagyobb cache-el, szvsz egyre nagyobb leszs a különbség a kettő között.

***

(#4930) mergal válasza ollie (#4928) üzenetére


mergal
aktív tag

32-35 között.

(#4931) d@minator válasza Qru (#4918) üzenetére


d@minator
addikt

Megvan a P-35C-DS3R. :) A linked szerint nem nagy a különbség a különféle cache-k között.
21xx-ből melyiket? vagy 6300-ast? :F
Most A64 3200-m van nem akarok drága C2D-t.

(#4932) ollie válasza mergal (#4930) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Aha, asszem az E6550 van ebben az árkategóriában.

***

(#4933) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Én egy AM2 X2 5200+ procit szeretnék venni ez kb 26-28k
Ezt mennyire lehet tunningolni?Tapasztalatok?
Vagy ti mit ajánlotok?
Ennek a teljesítménynek melyik Intel fele meg?

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#4934) Telefunen válasza Killerlaca (#4933) üzenetére


Telefunen
őstag

Ha tuningolni is készülsz, akkor akár egy E2140@3GHz is felveszi a versenyt az 5200+al (szintén tuningolva)..

(#4935) mergal válasza Killerlaca (#4933) üzenetére


mergal
aktív tag

[link] Itt nézd meg. Nekem 5200+ van feszemeléssel 3Ghz.

(#4936) Goldye


Goldye
aktív tag

Most van egy Pentium 4 3,2ghz-s procim (Socket 775), és szeretnék beruházni, valsz. használtan venni egy teljesítményben ugyanilyet csak 64biteset. Megéri e, mármint lesz e teljesítménynövekedés ha 64 bites windowst használnék utána? Előre is kösz a válaszokat!

(#4937) FireKeeper válasza Goldye (#4936) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

jobban járnál ha vennél egy olcsóbb fajta core2 duos lapot meg mellé mondjuk egy e2160-at, ég és föld a két proci

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4938) mergal válasza Goldye (#4936) üzenetére


mergal
aktív tag

Semmi az égvilágon!

(#4939) d@minator válasza ollie (#4929) üzenetére


d@minator
addikt

Most még csak a 3200-es A64 et akarom leváltani egy jobbra. Később veszek bele valami bika procit. Gondolom egy 21xx gyorsabb, mint a 3200-es. :F
(Hagyni kell pénzmagot a HD2900Pro-ra :) )

(#4940) Gyuri27 válasza mergal (#4935) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az elég kell legyen az 5200-nek. Inkább ram kellene oda. Had szaladjon a procival. Szerintem. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#4941) ollie válasza d@minator (#4939) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, a 21xx gyorsabb, főleg megrántva. De egy 2900PRO-t nem fog kihajtani, szerintem még 3 gigán sem.

***

(#4942) d@minator válasza ollie (#4941) üzenetére


d@minator
addikt

Ha egyáltalán lesz mit kihajtania. :O

(#4943) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Hi! Én jövő hónapban veszek egy AMD 5600+ os vagy egy 6000+ os procit. AZ érdekelne, hogy az árak merre fognak mozogni szerintetek?
Hülyén hangzik a kérdés, de hallottam hogy várható, hogy lemennek eléggé az új 4-magos cuccok megjelenése miatt! Ez mennyire lehet igaz? November vége felé merre tolódna majd az árak?

Fontos lenne! Plííííz!

(= Zala =)

(#4944) Gyuri27 válasza Zalaymate (#4943) üzenetére


Gyuri27
félisten

Lefele. Már van uj lista. 1-2 hét és itthon is csökkennek.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4945) Vandit. válasza d@minator (#4939) üzenetére


Vandit.
addikt

Miét nem veszel használtan E6300-at inkább?Az tuti kihajtja és 20 körül megkapod.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4946) ollie válasza Vandit. (#4945) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"Az tuti kihajtja"

És ezt te miből gondolod?

***

(#4947) Vandit. válasza ollie (#4946) üzenetére


Vandit.
addikt

Nem alapon gondoltam. ;)
És ugyi,ha magasabb felbontásban játszunk,akkor a kártya igencsak megizzad. :))

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4948) d@minator válasza Vandit. (#4945) üzenetére


d@minator
addikt

Már késő. M0 steppinges E2140-et vettem 1066-os Kingmax-al. Még várom a P-35C-DS3R lapot. Aztán majd meglátjuk. :)

(#4949) Zoli bácsi válasza Zoli bácsi (#4908) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Múltkor már kitaláltam, hogy nagyjából mit akarok venni...... de elkövettem egy nagyon nagy hibát. Nem rendeltem meg azonnal, mondom még kicsit nézelődöm, olvasgatom a fórumokat, nagyon okos dolgokat olvas itt az ember. Aztán ma megláttam köztiszteletnek örvendő fórumtársunk, Gianni bazárjának új árlistáját. Na, megindultak a fogaskerekek, kattognak is, mert töröm a fejemet. Ne röhögjetek ki, nagyjából 100e. forintot szándékozok fejlesztésre költeni, tudom, ez nem nagy pénz, de én 2 évig ismét ki szeretném húzni ezzel a fejlesztéssel. Szóval leírom min töröm a buksimat. Szóval egy 939-es rendszert szerettem volna lecserélni, mert úgy véltem, nem érdemes fejleszteni. Erre ma látom Gianni árlistáján, hogy 20e. forint alatt van az alaplapomba való 4200+ X2-es proci. Ezenkívül 4500 ft 512 Mb DDR1-es ram. Hú mondom.... van 2x512 Corsair Value Select VS512MB400 (Everesttől loptam a pontos nevét) ram a gépbe.. ha ez együttműködne a Gianni féle samsung ramokkal, akkor 30e. forint alatti fejlesztésből lenne egy x2 4200+-os procim 2 Gb rammal. Ha nem is két évig, de fél évig vígan elmenne, aztán tavasszal/nyáron ha bejönnek a K10-es AMD-k, a hozzá való lapokkal,(És közben intelék is kitalálnak valami újat) majd ráérnék alaplapot és procit cserélni. Ez volt az egyik, amin törtem a fejemet. A másik: Nézegettem a proci teszteket. Ugye én 20e. forint körül költenék CPU-ra, intel részéről az E2180-ast néztem ki. Gianninál ezért az árért a "másik oldalról" most egy birsalma magos 4600+-os is meglenne. A márkás 939-es procin lévő hűtőm rámenne az AM2-re is. Teszteket nézve arra a következtetésre jutottam, hogy bizony az AMD legtöbb tesztben megveri a 2180-ast. Az alaplap pedig olcsóbb az AMD-hez, bár pár ezer forintot alaplapnál nem sajnálok. Egyébként ezt néztem: Asus M2N-E SLI.
Egy valami, ami biztos. A jelenlegi 3000+ procit néha már kevesellem, fejleszteni kell.
Fejlesszem ezt a lapot?
Álljak át Am2-re?
Maradjak az eredeti, inteles felállásnál...?

Kár, hogy múltkor este nem rendeltem meg a cuccost, most már legalább nem agyalnék a dolgon. Egyébként azt vettem észre, hogy ha engem kérdeznek, másnak könnyebb tanácsot adni hasonló ügyben. De mikor magamról van szó, akkor gondolkodom, tökölök. Még egyszer hadd kérjem a véleményeteket. Két mag. De melyik? Legtöbbször netezem, zenét hallgatok, filmet nézek. Amire használom a masinát 90%-ban egy "péhármas" elég lenne. De aztán néha elkőkapok egy-egy lövöldözős játékot, aztán akkor bizony kell az erőforrás. Mostanában már szaggatnak a játékok, illetve az új MOHA el sem indult....jó ez a VGA miatt, de a proci is a minimumszintet hozza csak. Windows Vista-t is kipróbáltam, elég jól lepontozta a procimat. :O Rászántam magam, most fejlesztek! De mire? Miután az első 286-os PC-m óta kb kétévente százezreket ölök "vasba" most megfogadtam: Ésszel fejlesztek, ezért húzom meg 100e.-nél a határt, mert a sokszorosát beleölhetném, aztán két év múlva az sem érne semmit....... Jah, bocs a hosszú monológért, befejezem. :)

(#4950) zszszs válasza Zoli bácsi (#4949) üzenetére


zszszs
tag

Ezt aztán kifejtetted! :R
Abszolút megértelek, és igazad van - tanácsot nem tudok adni. :(
Lassan nekem is nyugdíjba kéne küldenem a K7-emet...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.