Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23451) Aleks


Aleks
csendes tag

Sziasztok,
Nálam most jött el az idő, hogy beruházzak egy új alaplap+proci+memória készletbe. Nálam is alapvetően a stratégiai játékok, amihez kell a proci teljesítmény. Eddig inkább AMD-t nézegettem, és felmerült pár kérdés:
1. 2 mag vagy 4 mag? (tuningolni nem akarok) Nekem eddig az jött le hogy jelenleg nem használják ki a 4 magot, de akár már jövőre is jöhetnek olyan játékok amikhez jól jön.
2.Phenom II vagy athlon II között csak az L3 cahce a különbség? Milyen alkalmazás használja ezt ki? (Videovágás, tömörítés meg ilyesmik nem igazán hoznak lázba.)

Amiből lekvárt lehet csinálni abból pálinkát is!

(#23452) darál0w válasza Aleks (#23451) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ide fáradj át ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#23453) D®. GeNy@ válasza darál0w (#23448) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

Most nézegettem a neten és vannak olyan lapok, amikre felfigyeltem, mint lehetséges alternatíva ASrock-éknál! Az általad linkelt ASrock tökéletes "lenne" :DDD : minek erőltetik ennyire az int. vga-t? :F Anélkül lehet olcsóbb lenne a dolog és NEM melegedne annyira az NB sem, mint ahogy olvastam a visszajelzéseket -VAGY szerinted ha kikapcsolom az int. vga-t, akkor nem melegedne annyira az NB?
Gondolok itt arra, h. ha tuningolnék, akkor megfőne teljesen az NB, ha alapjáraton csak a VGA miatt ennyire tojássütő lap...

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#23454) dekelea


dekelea
tag

HALI!meg tudná e nekem valaki mondani, hogy az e7200 jó proci?megér használtan 17500-at?tuningot meddig bírja?THX

EREDETI, márkás parfümök OLCSÓN! http://hardverapro.hu/apro/garantaltan_eredeti_markas_parfumok_olcson/hsz_1-50.html KIDOLGOZOTT KÖZÉPFOKÚ ESZPERANTÓ SZÓBELI TÉTELSOR ELADÓ

(#23455) Keksz03 válasza dekelea (#23454) üzenetére


Keksz03
senior tag

szia! annyiért van számodra egy eladó e7400am! :) az 2,8as alapon és jól húzható, alap intel hűtővel is 3,3at biztos viszi minimális fesz emeléssel!

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#23456) darál0w válasza D®. GeNy@ (#23453) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

int VGAval is megy a tuning, igaz akkor hamarabb befullad...de ha inaktív a int VGA, akkor az olyan, mintha nem is lenne... ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#23457) Regirck válasza D®. GeNy@ (#23453) üzenetére


Regirck
senior tag

Integrált videokártyákat elvettném, akkor már egy nagyon alap de videokártyát vennék.

Másik, hogy ha elromlik akkor mindent cserélni kell. Ezért én szeretem, ha minden egyben van.

Pl.: házimozinál is ezért nem szeretem az egybe erősítő+DVD+hangfalakat. Persze sokkal nagyon ráfordítást igényel anyagilag és utánajárás terén is a külön-külön összerakott dolog, de sztem megéri.

(#23458) Keksz03 válasza darál0w (#23450) üzenetére


Keksz03
senior tag

GIGABYTE GA-MA790GP-DS4H

erre mit mondasz? úgy döntöttem a ddr2es ramokat meghagyom mert nem éri meg ddr3ra cserélni sem árban sem teljesítményben!

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#23459) darál0w válasza Keksz03 (#23458) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

kérdezz be milyen alaplapot vegyek topikba.
írd le mi az ami mindenképpen kell neked bele. továbbiakban majd ott segítenek ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#23460) Geresics válasza darál0w (#23423) üzenetére


Geresics
addikt

Épp most olvastam az AMD Buldozer és Bobcat processzorairól, amik 2011-ben váltják le a jelenlegi AMD AM2+ és AM3-as processzrokat. Egyik korábbi foglalatba sem mennek majd bele.
Úgy tűnik hát, hogy mindkét gyártó processzorai jelenleg későbbi fejlesztés szempontjából halottnak mondható. :(

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#23461) ballington válasza darál0w (#23428) üzenetére


ballington
addikt

3.3-as...érdemes lenne egy quad proci? mennyire tudnám kiahsználni egy E7500 képest?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#23462) Geresics válasza ballington (#23461) üzenetére


Geresics
addikt

szvsz a 3850-esed a jelenlegi procid is kihajtja, már csak az a kérdés, hogy mi a célod a fejlesztéssel :)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#23463) darál0w válasza Geresics (#23460) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

buldozerről még mindig találgatják, h jo lesz e AM3ba...

de azért van kis különbség még mindig a 2 foglalatot tekintve a fejleszthetőséről...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#23464) darál0w válasza ballington (#23461) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hát figyeld...a tuning nem igazán fog menni benne...de ahol valoban ki lesz használva a 3-4 mag, ott lesz előny, még huzott 2 magoshoz képest is elég sok...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#23465) ballington


ballington
addikt

geresics:
a cél egy HD5770, 5750 kaliberű kártya, ezt kellene kihajtani

darál0w:
nem igazán akarok tuningolni...szal akkor 3-4 magosból milyet ajánlasz ebbe a lapba, ha figyelembe vesszük fenti kijelentésemet?

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#23466) darál0w válasza ballington (#23465) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

figyelembe véve, h tuning nem lesz, akkor a legnagyobb alaporajelű a cél...ha van rá keret...de Q9400en alul én nem adnám :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#23467) Geresics válasza darál0w (#23466) üzenetére


Geresics
addikt

egyetértenék, csak az a baj, hogy az alaplapja nem támogatja :(

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#23468) dekelea


dekelea
tag

HALI!Nem teljesen ide tartozik, de félig-meddig igen. Szval új a procim alaplapom és RAM-om, aztán kellene tenni egy új Windowst hogy jól menjen.Kérdésem, hogy hogyan tudok rakni új windowst?Tehát a BIOS be fog jönni, hogy onnan bootoltassam be a telepítő cd-t?Vagy van valami spéci módszer ilyen esetekre?Köszi előre is a felvilágosítást!

EREDETI, márkás parfümök OLCSÓN! http://hardverapro.hu/apro/garantaltan_eredeti_markas_parfumok_olcson/hsz_1-50.html KIDOLGOZOTT KÖZÉPFOKÚ ESZPERANTÓ SZÓBELI TÉTELSOR ELADÓ

(#23469) Qru válasza dekelea (#23468) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bios-ban a boot sorrendet megváltoztatod, hogy az optikai meghajtóról boot-oljon. Onnantól meg egyértelmű. Ha felment a win meg visszaálítod és kész.

#nincsbennetarcsi

(#23470) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek érdemes most lecserélni az E5200-amat egy Q9400-ra, vagy várjak még vele?

Főként játékra kéne. HD 5750 és 4 giga ram mellé.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#23471) darál0w válasza Geresics (#23467) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

3.3as. támogatja.

(#23470) kerxy ha uj játékokkal tolod, akkor megéri...

metro...GTA...és még jön a többi...azzal joideig kihuzod még...

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#23472) Geresics válasza darál0w (#23471) üzenetére


Geresics
addikt

Jogos, bocsánat a figyelmetlenségemért, bár a "Non official support" még mindig nem túl bíztató számomra. Bár a következő BIOS tuti jó már :)
(#23470) kerxy: Ha a maxot akarod kihozni a VGA-ból, akkor kevés lesz az E5200, de én lehet inkább egy jó hűtő+húzást választanám, az is meghajtja eléggé. Persze az én vagyok.
(#23463) darál0w: iPON-on olvastam még olyan 4-5 nappal ezelőtt, akkor friss infókra hivatkoztak, de ha jól emlékszem akkor más honlapokon is láttam, hogy "friss infók".

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#23473) csinturi


csinturi
tag

Üdv!

X2 6400-es procimat cserélném le 3-4 magosra. Régóta nem vagyok képben a procik terén, ezért kérek tanácsot.
Szóval ami a követelmény : a 6400-es gyorsasága megmaradjon, vagy gyorsabb is lehet.
Kevesebbet fogyasszon. Nem tuningolok /ezt se kellett/. A 4.mag aktiválásával nem akarok szórakozni
Lap:Gigabyte ma-770 ds3
Használt ár max.25000ft.
Van alternatíva?

[ Szerkesztve ]

(#23474) kerxy válasza darál0w (#23471) üzenetére


kerxy
senior tag

Köszi. 18 ezret kéne rádobnom és úgy megkapnám. Megfontolandó ajánlat :U

(#23475) Amartus


Amartus
senior tag

A mostani állás szerint a bulldozer nem lesz kompatibilis az AM3-as foglalattal(http://www.hoc.hu/hir/20970-nem-am3-kompatibilis-a-bulldozer-architektura-.html).

Így a kérdésem az, hogy 1-2 hónapos távlattal milyen procira érdemes beruházni, 3-4 éves kifutással számolva?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#23476) Motaba78 válasza Amartus (#23475) üzenetére


Motaba78
őstag

ha idővel kicsit tuningolni is szeretnéd akkor mindenképpen ph 2 955 BE a te választásod.
mivel BE így csak biosban kell megemelned a szórzót és készen vagy.

esetleg athlon 630-635-640 ezekben l3 cache amivel kevesebb van mint a fenti ph2 ben, valamint húzása több időt és türelmet követel. (játékokban kb10%al lassabb mint a ph2)

ezekhez cpu hűtöt is érdemes venni mert a gyári vacak nagyon hangos, pl hyper 212+

[ Szerkesztve ]

(#23477) Motaba78 válasza csinturi (#23473) üzenetére


Motaba78
őstag

alternatíva mindig van
4. mag aktiválást az alaplapod úgysem támogatja.

tudom ajánlani az athlon 630-635-640 száriát gyárilag 4 magos és árban ott vagy. alaplapod támogatja. és kevesebbet is fogyasztanak (jelenlegi 125w ezek pedig 95w)

[ Szerkesztve ]

(#23478) chewycl


chewycl
tag

Üdv!
geil evo ramokat szeretnék meghajtani az órajelükön 2133Mhz-n. ezekhez elég lenne egy i5 750-es? Mert az i7-es tesó egy kicsit drágább :)

(#23479) Motaba78 válasza chewycl (#23478) üzenetére


Motaba78
őstag

Szia

1. nem tudom minek vettél ilyen ramokat (minek ekkora mhz?)

2. ha az alaplap és cpu tudja az 533Mhz-es sebességet (és meg is tudod hűteni a cput + a deszkát) akkor minden további nélkül tudod 1:1-be hajtani a ramokat.

(#23480) chewycl válasza Motaba78 (#23479) üzenetére


chewycl
tag

viszonylag olcsón (28-ért) hozzájuk jutottam. szerintem ennyiért megérte.
nem tudom hogy tudja-e a lap, a profilomba megtekinthető.

(#23481) krokett


krokett
csendes tag

Sziasztok!

Egy Asus P5KC alaplapom van NVIDIA 8600 gt videokarival, Intel Core 2 Dou 4500 procival és 2 gb gagyi rammal. Szeretném fejleszteni a gépemet, az alaplapot és a videokarit megtartanám, milyen ramot és processzort javasoltok hozzá? Képszerkesztéshez, videózáshoz, játékhoz egyaránt használnám valamint fontos lenne hogy több feladatot egy időben gyorsan végezzen. Ha nagyon muszáj lehet szó a videokari cseréjéről is, de ha lehet anélkül kéne valami gyors gépet kihozni, ha nem lehet, akkor abból mit ajánlotok?
Előre is köszi a segítséget!

(#23482) Jander


Jander
senior tag

Q9300 és 4 * 1Gb DDR2 667-es RAM-ok ütközhetnek úgy, hogy kékhalál legyen a vége véletlenszerű időközönként?

Semmi tuning egyik alkatrésznél se. CPU-t terhelő teszt szoftver szinte azonnal kiakasztja a gépet. Ugyanez a felállás a régi E6400-as duo-val tökéletesen működik, szintén tuning nélkül.

[Teljes konfig: Chieftech 500W, Gigabyte Ga-P43-ES3G, ATi HD4890]

A RAM-ok egyenként is ki lettek próbálva a Q9300-al, ugyanaz kék halál. Memtest is végigment, szóval a memória tuti rendben.

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#23483) Geresics válasza krokett (#23481) üzenetére


Geresics
addikt

Szia!
Az alaplapod gyakorlatilag minden LGA775-ös procit támogat (amennyire emlékszem), ezért a választást gyakorlatilag a pénztárcád szabja meg. Az általad felsorolt tevékenységből adódóan viszont minimum Q9400-at javasolnék.
Ha újabb, vagy nemsokára megjelenő játékokkal is szeretnél max grafikán játszani (különösen, ha nagy felbontású monitorod van), akkor viszont a VGA kevés lesz...
RAM-ból pedig elég sok lehetőséged van, én favorizálom a Corsair Dominatorokat, a GeIL Ultra és GeIL Black Dragon memóriákat. Tekintve a felhasználást illene a 4GB, és nem árt, ha 2x2GB KITben veszed.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#23484) Geresics válasza Jander (#23482) üzenetére


Geresics
addikt

Nézz hőfokokat. (lehet, h nem jólraktad fel a procihűtőt?)
Ha a hőmérsékletekkel minden rendben, akkor ellenőrizd, hogy megfelelő-e a BIOSod verziója.
Ja, amivel kezdeni akartam: a BIOSban nézd meg a RAM szorzót, mert lehet, hogy automatikusan meghúzta az új proci.

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#23485) Jander válasza Geresics (#23484) üzenetére


Jander
senior tag

Hőfokok rendben, 2x is visszacseréltem a régi procit mindkét alkalommal mindkét procit megtisztitottam és újra pasztáztam. Terhelés alatt kékhalál előtti pillanatokban sem volt magasabb 55 foknál. A régi proci egy 10 fokkal alacsonyabb. Freezer 7 PRO-m van egyébként.

BIOS a legfrissebb F13-as idei, bár papíron már az első F1-es is támogatja ezt a Q9300-as procit.

Tuning-ban nem vagyok otthon, tudnál Nekem segíteni, hogy minek kéne vagy minek nem kéne ott állnia a BIOS-ban? Azt tudom, hogy anno az első pár RAM nem birta a tuning-ot, csak próba szinten állította át egy ITs ismerősöm, és be se bootolt a gép. Azóta nem nyúltam hozzájuk tehát minden normal / optimal default-ra van állítva.

Tehát DDR2-es 667-es 4db 1Gb-os modulról van szó, everest ezt irja róluk: 5-5-5-15 @ 333Mhz. Ezekre kéne valahogy manuálisan beállnom az új procival is?

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#23486) Geresics válasza Jander (#23485) üzenetére


Geresics
addikt

Leegyszerűsítve: a proci FSB-jét szorozza a RAM magának.
A BIOSban van egy olyasmi, hogy MB Intelignet Tweaker (M.I.T), itt van minden ami tuninggal kapcsolatos. Itt kell a System Memory Multiplier-t úgy beállítanod az SPDt (667).

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#23487) Jander válasza Geresics (#23486) üzenetére


Jander
senior tag

Okés, akkor nekiállok visszarakom a 9300-ast csapó 3 wish me luck! :) Ha nem megy, akkor nem marad más hátra, holnap találkozom Gianni-val, hátha tud valami okosságot.

Köszi szépen, megpróbálok írni az új procival ha feláll a rendszer.

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#23488) gbal65 válasza Jander (#23487) üzenetére


gbal65
aktív tag

Heló! Esetleg hűtő felrakásnál nem húztad ki véletlen a proci tápellátását és felejtetted el visszadugni?

iPod Touch 6. gen., 10.2 <<>>DIY 2x50W Bipolar Transistor AMP w. Infinity Alpha 5 speakers

(#23489) Jander válasza gbal65 (#23488) üzenetére


Jander
senior tag

Sajnos ez is utána eszembe jutott, ez volt az egyik ami miatt másodszorra is visszaraktam az új procit. De úgy tűnik ezúttal nem a feledékenységem az oka a problémának :)

Na harmadszorra is beraktam a Q9300-ast, és ahogy mondtad a RAM-okat úgy állítottam be, hogy 333FSB mellett 2.000B (ez nem tudom mi) -> 667Mhz-et ad ki állandóan.

A procihoz nem nyúltam 7.5x333Mhz.

A feszültségeket normal-ra raktam, de amikor először beszélgettem erről a problémáról azt ajánlották, hogy a 4x1Gb RAM miatt érdemes a NorthBridge feszültségét kicsit magasabbra venni...

Most stabilnak tűnik ezalatt a 10p alatt... de ráadok egy Prime95 féle stressz tesztet. Az legutóbb is pár másodperc alatt kékhalált okozott :) a régi procival végigment a teszt.

Everest szerint a proci 4 magja között egészen eltérő hőfokok vannak. Pl. a 2. mag a legalacsonyabb mindig ez 40-43 között mozog. Az 1. és 4. mag 45-47 fok, míg a legmagasabb a 3. mag ami viszont 50-51 fok. Ez normális?

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#23490) gbal65 válasza Jander (#23489) üzenetére


gbal65
aktív tag

Szerintem a Ramoknak is mehet +0,1V fesz. 1,8V->1,9V :K

iPod Touch 6. gen., 10.2 <<>>DIY 2x50W Bipolar Transistor AMP w. Infinity Alpha 5 speakers

(#23491) Jander válasza gbal65 (#23490) üzenetére


Jander
senior tag

[asszony laptopjáról :)]
Hát igen lehet, hogy nem ártana mert úgy tűnik tényleg ez volt a probléma: most 667-re korlátozva a memóriákat a gép tökéletesen stabilnak tűnik. Lassan 15p-nyi teszt a legmagasabb hőmérséklet 3. mag 62-63 fok a többi 53-59 C között mozog...

Nagyon nagy köszönet a segítségért és utolsó kérdésként engedjétek meg nekem: mennyi értelme van lecserélni ezt a 4 ramot 2db mondjuk 800-as vagy 1066-os ramokra?

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#23492) Evilangel válasza Jander (#23491) üzenetére


Evilangel
tag

ha akarsz fsb-t emelni, akkor igen
ha nem, akkor csak olcsón és 1066-ra

(#23493) Jander válasza Evilangel (#23492) üzenetére


Jander
senior tag

Ez most csak józanparasztiész de pl. ha lecserélném 2db2Gb-os 800-as RAM-ra, akkor azokt FSB 400 mellett a proci pedig 7.5-es multiplierrel szintén 400-ra állítva menne (papíron) 3 Ghz-en?

Stressz teszt végigment, minden oké, erre utána elinditottam PCMark Vantage-ből a gaming suite-ot, az 1 perc után újraindította a gépet... De legalább már nem a kékhalál van. Úgyhogy beállítottam a ram feszültségeket 1.9-re ahogy mondtad, az MCH-t (ugye ez volt a NorthBridge?) pedig 1.2-re (ott is egy tizedet adtam az alaphoz).

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#23494) Evilangel válasza Jander (#23493) üzenetére


Evilangel
tag

Ha bírja a tuningot, akkor igen

(#23495) Jander válasza Evilangel (#23494) üzenetére


Jander
senior tag

A fenébe látod csak megemlítem a tuning lehetőségét és máris megjött az első kékhalál :( a rohadt életbe pedig csak a feszültségeket állítottam picit magasabbra.

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#23496) Evilangel válasza Jander (#23495) üzenetére


Evilangel
tag

pedig a feszemelés pont stabilabbá kellene, hogy tegye...

(#23497) Jander válasza Evilangel (#23496) üzenetére


Jander
senior tag

Ez valami más fajta kékhalál volt, utána bejött az ms problémaelhárító meg adatküldés. Előzőleg ez nem volt, és most nem hivatkozott semmi file-ra, míg legutóbb valami volt...

A procinak is adtam egyel nagyobb feszültséget és most végigment a PCMark játék része... mindenesetre most még bent hagyom tesztelésre, de ha többször előjön tényleg megkérem Gianni-t, hogy teszteljük le náluk. Nem értem én ezt az egészet, kell nekem hülye mmokkal játszani néha?! Ha nem lennének már évek óta csak munkára használnám a gépet :)

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#23498) Jander


Jander
senior tag

Na újabb kékhalálon vagyok túl, gondoltam beírom az egész M.I.T. bios részlegemet, hátha valamit nagyon elcseszek:

Robust Graphic Booster: Auto
CPU Clock Ratio: 7x
Fine CPU Clock Ratio: +0.5

--------- Clock Chip Control
CPU Host Clock Control: Enabled
CPU Host Frequency (Mhz): 333
PCI Express Frequency (Mhz): Auto

--------- DRAM Performance Control
Performance Enhance: Standard
( G ) MCH Frequency Latch: 333 Mhz
System Memory Multiplier (SPD): 2.00B
System Memory Frequency 667 / 667 (ez nem állítható, ő számolja)
DRAM Timing Selectable (SPD): Auto

--------- Motherboard Voltage Control
CPU VCore (1.23750): 124375 V
CPU Termination (1.200): Normal
CPU Reference (0.805): Normal
MCHCore (1.100): 1.200 V
DRAM Voltage (1.800): 1.900 V

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#23499) Gyusz válasza Jander (#23498) üzenetére


Gyusz
őstag

PCI Express Frequency (Mhz) - ezt fix 100-ra kéne állítani

DRAM Timing Selectable (SPD) - itt megpróbálnék egy 6-6-6-18-as időzítést

CPU VCore (1.23750) - ezt meg 1.25-re tenném

(#23500) Jander válasza Gyusz (#23499) üzenetére


Jander
senior tag

6-6-6-18 -as beállítással sajnos nem indul a gép. A másik kettőt benyomtam fixre.

Ma reggel próbálkoztam kisebb FSB-vel, pl. 300. CPU 7.5 * 300, ramok 2.00B * 300. Prime95 20-25 percig a legkeményebb tesztet nyomta, aztán kék halál... Már 2.1V-ot adok a RAM-oknak hátha az... Áh egyszerűen nem értem.

Szerk: ha CPUz azt írja (SPD fül), hogy a RAM-ok feszkója 1.80V pedig a BIOS-ban én 2.1V-ot adtam meg az nem baj? Mivel tudnám ellenőrizni, hogy épp milyen feszültségek vannak ténylegesen?

[ Szerkesztve ]

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.