Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) simron


simron
tag

Üdv.
Lehet, hogy butát kérdezek és már sokszor írtátok, de arra lennék kiváncsi, hogy egy Dual Core E6500 2.93 Ghz teljesítménye hogy viszonyul egy Core 2 Duo 7500 2.93 Ghz teljesítményéhez (játékok terén)? A Dual Core teljesítménye nagyon elmarad a Core 2 Duo procikhoz képest?

(#23352) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Hali lenne egy kérdésem.

Egy 3.6-ra húzott E7500-ról mennyire éri meg váltanom Q9550-re?
Kb egy 20 ropit kell rádobnom a Q-ra.

Vga:zotac gtx 470 Amp.(Gondolom ez is számít kihajtás miatt)

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#23353) Iginotus


Iginotus
őstag

Átolvastam pár hozzá szólást, de mindig változnak a vélemények...
Nekem van egy Giga 965p-ds3 as lapom és egy E6750 es cpum kicsit tuningolható kb 3,4 ghz ig :) Ha szeretném lecserélni mit érdemes venni? Vegyek egy AMD-t és egy Phenom II est vagy maradjak intel vonalon és valami q9400 át? Gyorsaságban mennyit hozna?
Inkább csak játszok vele...

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#23354) Geresics válasza simron (#23351) üzenetére


Geresics
addikt

Szia!
nagyjából ugyan az, persze azért eltérés van. Jelenleg az E7500 olyan 10eFt-tal drágább, teljesítményben pedig még csak véletlenül sem tud annyival többet, hogy megérje azt választani (ha vételen gondolkozol). Játékokhoz amúgy is a legfontosabb alkatrész a VGA, persze kell hozzá egy jól párosított proci, ami ki is tudja hajtani, de az E6500 a legtöbb kártyát már alapórajelen is kihajtja, arról nem is beszélve, hogy gyári hűtővel is jól tuningolható (sőt, szerintem kötelező :D).

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#23355) Regirck válasza Brutális eb (#23352) üzenetére


Regirck
senior tag

Sztem érdemes lenne, bár függ attól, hogy mire használod... (pl.: GTA IV-re...stb.)

Gondolom azt is húznád így érdemesnek érdemes, a kérdés, hogy az a 20.000Ft-t számodra érdemes-e erre áldozni.

Relatív mindenkinek más érdemes.

(#23356) Qru válasza Iginotus (#23353) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát a 965 DS3 már kevés egy rendes 4 magos tuningra. Nekem volt 965P DS4-ben Q6600 és 2,7GHz-ig tudtam húzni, vettem alá egy P35 DS4-et, ott meg 3,5-3,6GHz-et megfutotta simán.

775 döglött platform már nem jön ki rá újabb fejlesztésű proci, szóval ha hosszabtávon gondolkozol és belefér akkor vmi jó lap meg DDR3-as ram és mellé egy Athlon II X4, aztán majd váltasz buldozerre később ha már kevés lesz az Athlon II X4 (ami legalább 1-2 évnyi távlatban van még).
Mivel lesz tuning érdemes a legolcsóbb 620-asat venned, tuningban annyit tud mint a nagyobbak. Meg vmi hűtést, ha csak nem olyanod van most ami kompatibilis S939 és/vagy AM2 és/vagy AM3-al (ezekre egyforma felfogatás kell ugyanis).

mod:

Am AM3-as procik DDR2-vel is mennek, szóval ha nincs lé most ramcserére is, akkor veszel egy kombó lapot és később ha lesz lé meg amúgy is csökken a DDR3 ára akkor váltasz. Bár nem tudom a kombó lapok milyenek tuningban, ezt majd a deszkás topikban megmondják.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#23357) Geresics válasza Regirck (#23355) üzenetére


Geresics
addikt

Ezzel én nem értek egyet, bár tény, hogy a legfontosabb kérdés a mire használod?
Játékokra egy húzott E7xxx elegendő bőven, ott jó VGA számít (sajna a gtx470-t nem ismerem), és ahhoz kell egy proci ami kihajtja. Jól beállítva az E7xxx elég kell hogy legyen.
Ha filmvágásra, rippelésre, tömörítésre, tervezésre, egyéb nem játék alkalmazésokra használod, akkor már más a helyzet, bár akkora ugrást itt sem fogsz kapni a pénzedért.
Szvsz ha ezt a 20eFt-ot nem költöd el procira (vagy RAM, vagy VGA fejlesztésre), és vársz még egy kicsit, akkor érdemesebb már Core i3-5-7 procit venni. Ha sürgős, akkor prsze megint más a leányzó fekvése...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#23358) simron válasza Geresics (#23354) üzenetére


simron
tag

Köszi!

Akkor megnyugodtam, mert igazából egy Core 2 Duo E4300-at cseréltem le a Dual Core E6500-ra és úgy alakult, hogy ez nekem semmibe sem került, de nagyobbra nem tudtam cserélni és egy kicsit bennem volt, hogy elég lesz-e. A proci most egyébként 3.3 Ghz-en megy a gyári hűtőjével.

(#23359) Iginotus válasza Qru (#23356) üzenetére


Iginotus
őstag

Köszönöm nagyon kacsingatok AMD felé...

Plug and Pray... :)

(#23360) Qru válasza Iginotus (#23359) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Helyes, ebben az árszegmensben az Intel nem versenyképes akárcsak ha középtávon gondolokdik az ember. I3/I5 szintén kifutó platform, az i7 900 meg elég drága még mindig.

Szóval sztem az AMD-re váltás a legjobb megoldás ha a továbbfejleszthetőséget előrébb helyezzük a jelenlegi teljesítménynél. Mind amellett az AMD sincs nagyon lemaradva főleg nem játékokban, ahol többnyire ugye vga limit miatt úgy sem a proci a szűkkeresztmetszet.
Akinek meg high-end vga-ra telik ne filléredkedjen, vegyen i7 920/930-at meg drágán Tri kit-es ramot meg szintén aranyárban lévő X58-as deszkát, osz't helló.
Mondom ezt úgy, hogy ez elmúlt 5-6 évben csak Intelem volt szóval nem vok AMD fan. De a tények makacs dolgok ugye... :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#23361) darál0w válasza Wajk (#23350) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

melyik tápegységet vegyem topik :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#23362) darál0w válasza simron (#23351) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

kisebb cache van az e6500ben...kb ennyi a különbség...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#23363) darál0w válasza Brutális eb (#23352) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ha olyan progikat/játékokat használaz, ami hasznélja a 4 magot, akkor alapon is elpicsázza a 4 magos a 3,6ra huzott 2 magosodat :)

adatlapodar sajna nemlátom ,mert a mobilnet szarakodik...milyen lapba tennéd?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#23364) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!

Adott egy konfig, röviden ez:

Gigabyte GA-MA770-DS3 v2.0
AMD Athlon X2 6000+ (~3300 MHz)
VaporX HD 4850 1GB
CSX 2X2GB DDR2 800

Milyen prockót tudnátok nekem ehhez ajánlani? Olvasgatom itt a hsz-eket és látom, hogy a 6000+ igencsak ratyi manapság :D Leginkább játékokhoz kellene:) Köszi.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#23365) Qru válasza SpongyaBob (#23364) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

AMD Athlon II X4-eset. Ha lesz tuning 620, ha nem akkor 635-öt vegyél.

#nincsbennetarcsi

(#23366) SpongyaBob válasza Qru (#23365) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszöntem :R

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#23367) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Egy kerdesem lenne a szakikhoz. :)
Jatekra es programozasra lenne hasznalva a gep elsosorban.
Masodsorban hetkoznapi feladatokra, mint pl. szovegszerkesztes.

Most egy Athlon II X2-t hasznalok alapon.
Most lenne lehetosegem vagy egy Phenom II X4 945/955/965-ot hasznalni, vagy egy Phenom II X6 1055T-t. Vagy esetleg az Athlon X4 fele kene nezelodnom?
Melyikre lenne erdemes beruhazni?
A lapom: Gigabyte GA-MA770-UD3

Elore is koszi a segitseget!

Udv. core2

[ Szerkesztve ]

(#23368) darál0w válasza Neil Watts (#23367) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

játékra elég az athlon x4 is...

programozás, renderelés...oda már phenom x4 vagy x6, ha kihasználja az adott progi...

de szvsz az x6 még felesleges...

ha meg phenom x4, akkor 955 BE.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#23369) Neil Watts válasza darál0w (#23368) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Koszi! :)
Tudom, ez nem az a topik, de egy Athlon X2 5200-ert vagy egy Athlon II X2 240-ert mit adnanak most, hasznaltan? :F

Udv. core2

(#23370) darál0w válasza Neil Watts (#23369) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

5-6k. ~10k.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#23371) Neil Watts válasza darál0w (#23370) üzenetére


Neil Watts
veterán

:R Halas koszonet! :)
Akkor mar tudom mit kell tennem... ;)

(#23372) Geresics


Geresics
addikt

ahogy nézem most ár/teljesítmény arányban Intel fronton az E6500 a Best Buy. Mi a helyzet AMD-nél? azokat nem ismerem a Barthon korszak óta...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#23373) FireKeeper válasza Geresics (#23372) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én egy leköszönő architektúrára épülő processzort nem hívnék best buy-nak , de te tudod :U

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#23374) Geresics válasza FireKeeper (#23373) üzenetére


Geresics
addikt

Azért aki ilyet vesz, az min. 1 évig minden gond nélkül fogja használni, és procit 2 évnél hosszabb időre sok ember nem vesz. Aki igen, annak általában nem a jó ár/teljesítmény számít.
Abban viszont igazad van, hogy nem tettem hozzá, hogy úgy gondolkozom, hogy meglévő LGA775-ös rendszerbe.
Viszont at i3 procik 30eFt-nál indulnak, az alaplap szintén nem nagyon áll meg 20eFt alatt, azt pedig mind tudjuk, hogy játékokhoz nem a processzor a legfontosabb tényező FPS-tekintetben. (Persze a legjobb VGA is lassú marad, ha nincs egy megfelelő proci, ami kihajtsa.)
Szóval a kérdésem kiegészíteném, hogy meglévő AM3 rendszerhez melyik a legjobb ár/teljesímény arányú processor?

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#23375) Neil Watts válasza Geresics (#23374) üzenetére


Neil Watts
veterán

Athlon II X4 620 vagy Phenom II 945/955 ;]
Nem reklam, de arak innen: katt

(#23376) Geresics válasza Neil Watts (#23375) üzenetére


Geresics
addikt

Hát a 945/955-ös ár/teljesítmény arányát azért kétségbe vonnám, mert nem hiszem, hogy tud annyival többet, mint amennyivel többe kerül.
Az Athlon X4 620 viszont jónak tűnik, majd keresek róla vmi tesztet is.
Köszi, az ilyen infó mindig hasznos lehet :)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#23377) FireKeeper válasza Geresics (#23376) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha az ember bevállalja, akkor viszont a négymagosítható két/három-magos Phenom a nyerő.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#23378) Neil Watts válasza Geresics (#23376) üzenetére


Neil Watts
veterán

inkabb 635 vagy 640, az is jo. :)

(#23379) darál0w válasza Neil Watts (#23371) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nincsmit :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#23380) darál0w válasza Geresics (#23376) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ha magosít illetve tuningol az ember, akkor bármelyik pre-tested best buy...

ha nem magosít, csak tuning, akkor athlon 620as, illetve 955BE.

ha nem tuningol, akkor athlon 635ös vagy 955BE :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#23381) b3er


b3er
aktív tag

Hali mindenkinek!
Egy gyors kérdés. Megérné-e egy F3as Windsor magos 6000+os Athlont lecserélni egy Athlon 2 es procira, pl 245ösre. Csak mert down gradelek és ez a két opció lehetséges.
Előre is köszönöm
Üdv.b3er

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#23382) darál0w válasza b3er (#23381) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

downgrade?

és a 6000+rol 245ösre váltás sztd downgrade? :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#23383) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok! Segítséget kérnék, fejleszteném a gépem, főleg játékra. Jelenleg egy Gigabyte P35-DS3 van, 2 giga ram, E6550-es intel proci és 8800GT kártya. Alaplapot nem szívesen cserélnék, de minden másra hajlandó vagyok. Mit lehetne kihozni ebből, vagy mi lenne most a legmegfelelőbb középkategóriát tekintve játékra?!

Köszi előre is!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23384) darál0w válasza Tsebacsi (#23383) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ha ujabb játékokkal játszol ( 4 magot használo játékok ) , akkor Q9400, vagy ha van pénzed, akkor Q9550-Q9450 :)

VGA is megérett szvsz cserére...mennyit vagy hajlando rááldozni?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#23385) Tsebacsi válasza darál0w (#23384) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jó kérdés, igazából nem tudom hogy járnék jól, quaddal, amiket javasoltál, vagy inkább "teljes" hardvercsere, alaplappal, procival és videókártyával együtt mondjuk i3-i5 vagy AMD.

Ha csak proci és videókártya akkor olyan 50 körül max, ha nagyobb lépték, az 80.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23386) darál0w válasza Tsebacsi (#23385) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nos....80K és játék.

én azt mondom, h jobban jársz egy AMD-AM3-DDR3as rendszerrel....

80+ eladott alkatrészek vagy összesen 80k?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#23387) Tsebacsi válasza darál0w (#23386) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mehet fölé is de akkor 2-3 évig nem akarok hozzányúlni érdemben a dolgokhoz. Az eladás bonyolult, azt esetleg családon-barátok között megoldom, nem kell beleszámolni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23388) darál0w válasza Tsebacsi (#23387) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

milyen tápod van?

gyorsan összedobok neked vmit, csak kell a táp :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#23389) Tsebacsi válasza darál0w (#23388) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

FSP 500-as, és coolermaster cm690-es ház.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23390) darál0w


darál0w
Jómunkásember

alaplap:
olcsobb , drágább

proci:
ha tuningolsz, akkor olcsobb kategoriábol ( játékra 100%ban megfelelő...) ez , ha nem tuningolsz, akkor + 2k .

drágább kategoriábol pedig best buy.

hozzácsapsz 4 giga ramot.

és megbolondítod az egészet egy ATI 5750/5770el:)

sztm ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#23391) Tsebacsi válasza darál0w (#23390) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm a fáradozásod, sokat segítettél! :C :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23392) darál0w válasza Tsebacsi (#23391) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nincsmit.

sok sikert a vásárláshoz ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#23393) b3er válasza darál0w (#23382) üzenetére


b3er
aktív tag

Nem az a downgrade, egy Phenom 2 x4 920ról downgrade egy 6000+ra plusz kp, és azt kérdeztem megérné e a 6000+ost kicserélni egy 245re?

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#23394) darál0w válasza b3er (#23393) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

értem.

meg. de nem is értem ez hogy fordulhat meg a fejedben, h egy 6000+ vagy 245...:)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#23395) Geresics válasza Tsebacsi (#23383) üzenetére


Geresics
addikt

"középkategóriát tekintve játékra"
Ezt a három szót figyelembe véve NE vegyél alaplapot, procit, meg mindent, hanem vegyél egy VGA-t, esetleg +2GB RAM-ot, és akkor a kereten belül maradsz, valamint minden játékot élvezni fogsz!
A RAM-ra azért mondom, hogy esetleg, mert az alaplapodba "csak" DDR2 megy bele, és ha később fejlesztesz rendszert, akkor 4GB-tól kell megszabadulnod, nem csak 2-től. A jó VGA viszont belemegy a későbbi alaplapodba is legyen szó Core i3-i5-i7-ről, vagy akár AMD-s rendszerről, de addig is a procid kicsit felhúzva (pl. egy TX3-as hűtővel) simán kiszolgál.

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#23396) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
Szerintetek egy Q6600-as procit megéri lecserélni egy E8500-as procira?
Előre is köszi.

(#23397) darál0w válasza Geresics (#23395) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

uj játékokhoz manapság ma már kevéske a 2 mag...annyi pénzből meg amit mondott komplett rendszert lehet összerakni...

(#23396) BK87 nem.

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#23398) Geresics válasza BK87 (#23396) üzenetére


Geresics
addikt

Kérdés, hogy mennyit kellene ráfordítanod anyagilag...
Viszont a konfigod elnézve a játékoknál a 8800GT lesz a szűk keresztmetszet, amit mindkét proci 100%-osan ki tud hajtani.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#23399) Tsebacsi válasza Geresics (#23398) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha az számít valamit, a win7 élményindexben a ram kapta a legkevesebbet, 5,5-öt, utána a proci jön 5,7el, és a vinyó 5,8al, a videókari 6,8-at kapott.
Gondolkodtam pár dolgon, a legolcsóbban úgy jövök ki, ha veszek egy ati5770-et és 2 giga ramot, esetleg mellé egy quad procit, bár ezen már nagyon filózok, hogy nem érdemes.
A másik, amit darálow mondott, csak én gigabyte alaplappal venném és kingston memóriával, phenom II procival és 5770-el, csak ez már 120 körül szalad.
Ha maradok intel volnalon, az i5 750 szintén gigabyteal atival és rammal 140 körül...

Most ezek a lehetőségek vannak, kiderül mire elég a pénztárca :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23400) darál0w válasza Tsebacsi (#23399) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

későbbi fejlesztés szempontjábol intel i5 vonalon meg leszel lőve. halott foglalat....ezért mondtam inkább AMDt..

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.