Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22201) Qru válasza triklin (#22200) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem nagyon érdemes abba a konfigba már pénzt tolni szvsz. Egy Athlon II is rommá verné a szénné húzott FX-et.

#nincsbennetarcsi

(#22202) triklin válasza Qru (#22201) üzenetére


triklin
tag

Ezzel teljesen tisztába vagyok, de jelenleg nem akarok más tokozású procit venni ugyanis ahhoz lapot is vga-t(ugyanis agp-s van) is és ramot is kellene cserélnem. Ezért gondolkodok még 939-be !

Amúgy köszönöm a válaszod! :DD

(#22203) bul07


bul07
nagyúr

945-ös processzor megéri azt a +10e FT amivel többe kerül 635 -től
több mint 3évre tervezve(mondjuk egy-két év múlva nem e fog nagyon hiányozni a L3 hiánya) ,semmi tuning, nettezés meg játékra használva

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22204) Qru válasza bul07 (#22203) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem. Renderelésnél jól jön az L3 de a játékok nem annyira érzékenyek rá, +10k-s felárat nem ér. Inkább erősebb vga-val jobban jársz ha játékos gép lesz, abba told a +10k-d.

#nincsbennetarcsi

(#22205) darál0w válasza bul07 (#22203) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

amire te használnád ott nem számít...ha meg game, akkor inkább abbol a +10kbol egy jobb VGA....

#22204) Qru látom elég lett volna +1 :D

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#22206) Qru válasza darál0w (#22205) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja. :D

#nincsbennetarcsi

(#22207) Arany1


Arany1
csendes tag

Hali
Segítsetek!!!

1156-os i7 800-as szériás proci vagy 1366-os???

(#22208) darál0w válasza Arany1 (#22207) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nos...a fejleszthetőség miatt 1366(később bele tudsz tenni 6magost...)...a 800as széria meg semmivel nem olcsobb, mint egy 920as i7...az meg elég mindenre :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#22209) antikomcsi válasza Arany1 (#22207) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nem akarok pánikot kelteni, de szerintem egyik foglalat sem lesz hosszú életű az intelnél. ;] :DDD Tehát ebből a szempontból szinte mindegy melyiket választod.

Az pedig igaz, hogy a 750-8xx nem annyival olcsóbb, mint a 920, így inkább prociból az utóbbi éri meg, főleg egy alighasznált garis példány.

Egyébként én úgy halottam azoktól akik használják, hogy még egy olcsón beszerezhető, akár HT nélküli i3-i5 is bőven jó játékra, főleg ha jól meghúzza az ember, és azt mondják, lehet is ezeket tuningolni rendesen, csak ne valami 7-10K-s lapot válasszunk alá.

A kérdésre tömören, inkább 1366/i7 920 :B .

(#22210) Qru válasza Arany1 (#22207) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1366-os, abba belemennek a 12 szálas procik is, nem csak ezek a 8 szálasok.
Használtban 920 D0, vagy ha új kell akkor 930 (mert a 920-at már nem gyártják).
Alaplapból meg ami olcsó és nagyon jó, az Asrock X58 Deluxe.

#nincsbennetarcsi

(#22211) bartucc válasza Arany1 (#22207) üzenetére


bartucc
addikt

Inkább utóbbi. :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#22212) darál0w válasza antikomcsi (#22209) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nem lesz hosszu életű...ezzel vitatkonék...oké, h leáll a gyártása...de! olyan procik vannak most is a piacon ebbe a foglalatba ami még előre láthatolag jo sok évig elég lesz(most meg szinte még haszontalan...)...és remélhetőleg az áruk is elkezd csökkenni hamarosan...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#22213) Morris


Morris
veterán

Sziasztok!

jelenleg egy AM2 X2 5600+ procim van. szeretnék ennél valamivel erősebbet csak nem tudom melyiket érné meg. (meg amúgy is el vagyok veszve a jelenlegi procidömpingben)
AM2+ lapba menne.
Ajánljatok plíz valami jó kis proccot max 20k-ig :B

(#22214) darál0w válasza Morris (#22213) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

melyik az a lap?

M2V

ha igen, akkor max egy 6400+ tudsz beletenni...de az meg kb 0 ugrás...

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#22215) bartucc válasza Morris (#22213) üzenetére


bartucc
addikt

Gondolom alaplapot is cserélsz, ha AM2+-t írsz, akkor egy 435-os Athlon II x3-at vennék bele.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#22216) darál0w válasza bartucc (#22215) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ha így van, akkor használtam egy athlon II x4 620...20k körül mozog garisan....

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#22217) Morris válasza darál0w (#22214) üzenetére


Morris
veterán

nos, ez a jelenleg deszka. természetesen lecserélem. :)
valami giga AM2+ lapot gondoltam a helyébe. csak még nem tudom melyiket.
ami biztos: tuning nem kell. :N

435-os Athlon II x3
athlon II x4 620 - mi a különbség a kettő között? (a plusz minusz 1 magon kívül)

és melyikkel járnék jobban? ritkán játszom, ha ez számít valamit :B

[ Szerkesztve ]

(#22218) darál0w válasza Morris (#22217) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

alaplappal kapcsolatban van topik :)

proci meg...az x3asnak magasabb az alaporajele...

mire használnád a szerkezetet?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#22219) antikomcsi válasza darál0w (#22212) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Jól van, vitatkozzál csak, jó szórakozást hozzá! ;] :DDD

(#22220) Boryszka


Boryszka
tag

Sziasztok!

Tervezek venni egy új konfigot, viszont nem akarok rá túl sokat költeni, de fejleszteni se akarom egy év múlva!

Szóval a két proci közt agyalok: Athlon II x2 250(L2: 2MB) vagy Athlon II x3 425 (L2:1,5MB)! Egyszerűen nem tudok dönteni! Játékban talán a kétmagos, de később tuti a hárommagos lesz a jobb, ráadásul majdnem egy áron vannak! Heeeeeelp! :((

BL

(#22221) darál0w válasza antikomcsi (#22219) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

látom rövidre zártuk...ugy is VB minnyá' :D

(#22220) Boryszka milyen lapba szánod és mire használnád a gépet?

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#22222) bartucc válasza Boryszka (#22220) üzenetére


bartucc
addikt

Gondolom leírtak alapján játékra is hasznánád. Meg ha munkára akkor pláne hogy x3 a kettő közül. Hosszú távra már nem kétmagost vennék játékra sem, újabb játékok szeretik a 3-4 magot is. (DIRT2, GRID, GTA4, BF-BAD COMPANY, stb....)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#22223) Boryszka válasza bartucc (#22222) üzenetére


Boryszka
tag

Csak és kizárólag játékra használnám, munkára ott a laptop! MSI785GM-E51 lapra megy rá!

BL

(#22224) Morris válasza darál0w (#22218) üzenetére


Morris
veterán

játék és általános felhasználás fele-fele arányban :)
jóvan-jóvan, megyek a "lapos" totyikba. nem is itt akartam ezt kivesézni :D :D

(#22225) bartucc válasza Boryszka (#22223) üzenetére


bartucc
addikt

Jó párosítás, egyik barátomnál 2 hónapja megy együtt az X3-as ilyen lappal, azóta sincs rá semmi panasz, egy E2180-as(2Ghz-es) Intelt váltott, a 8800GT-je nagyon megtáltosodott a váltás óta. X3-ast vegyél, ha hosszabb távban gondolkodsz, főleg hogy alig drágább. :K

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#22226) antikomcsi válasza Boryszka (#22223) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Elég jól használható kis lap, természetesen csakis az x3 425-öt ajánlanám, hátha kifogsz belőle egy deneb magosat, mert akkor még sikerülhet aktiválni az L3-at és/vagy a 4. magot.

(#22227) darál0w válasza Boryszka (#22223) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

manapság már a játékok is több magot használnak..később meg még többet fognak...tehát vmi X3 illetve inkább X4 legyen a cél. és játékra elég az athlon is :)

#22224) Morris neked is ugyan ezt tudom mondani...ha van rá keret, inkább X4. ha tuningolsz, akkor elég a 620as is, h anem, akkor minnél magasabb orajelest.

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#22228) bati1989


bati1989
csendes tag

Sziasztok!

Egyik ismerősőm megkért, hogy általános fel

használásra a lehető legkisebb költségek mellet csináljak neki egy gépet. Erre a processzorra gondoltam. Szerintetek?
Ha ezt nem ajánljátok, akkor hasonló árban tudnátok valamit ajánlani helyette?
[link]

Segítségeteket előre is köszönöm.

Foxconn WinFast NF4SK8AA-8EKRS, AMD Athlon 64 3500+, 1024 mb Kingston DDR ram, ATI X 1650 Pro 256 Mb

(#22229) darál0w válasza bati1989 (#22228) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

tökéletes választás :K

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#22230) bati1989 válasza darál0w (#22229) üzenetére


bati1989
csendes tag

Köszönöm.

Foxconn WinFast NF4SK8AA-8EKRS, AMD Athlon 64 3500+, 1024 mb Kingston DDR ram, ATI X 1650 Pro 256 Mb

(#22231) Morris válasza darál0w (#22227) üzenetére


Morris
veterán

Értem!

Nagyon köszönöm a helpet :R :R

(#22232) darál0w


darál0w
Jómunkásember

nincsmit.... ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#22233) bartucc válasza bati1989 (#22228) üzenetére


bartucc
addikt

Mire használná a gépet, és mennyi ideig szeretné arra használni, magyarán mennyire legyen időtálló? 3k-val drágább az x3, lehet hosszú távon megéri, takarékosság ide vagy oda. De ha tényleg minimalizálni akarunk, tökéletes. :K

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#22234) darál0w válasza bartucc (#22233) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

amire írta, általános felhasználás(net , film...) arra bőven elég a 2 mag...még sokáig..sőt egyelőre a legtöbb játéknak is elég még a 2 mag...bár oda már 3-4 magot ajánlok :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#22235) zs-mate


zs-mate
tag

Sziasztok!

Javaslatot kérnék proci vásárláshoz, a mostani konfigom:

Core2Duo E7200@3,2ghz
2x2gb DDR2 Kingston Hyperx BE 1066
32mb cache-s samu vinyó
asus p5k/epu lap
xfx 9600 gt 512mb, folyamatban 9800gtx+ vagy gts250
noname 400as táp

Kérdés adott:

CoD 4-et játszok nemzetközi szinten, de egyéb játékok is futhatnának rajta tisztességesen. Mit javasoltok?

Q9300/400-at néztem, ha már négymagosat veszek, kérdés megéri-e, és ki tudom-e használni. Mekkora előrelépés lenne például egy E8400?

Természetesen normális táp kell majd ehhez a konfighoz, arra majd megy egy 10es körül, de az nem ez a topik:P

Előre is köszi :R

(#22236) bartucc válasza zs-mate (#22235) üzenetére


bartucc
addikt

Ha COD négyet játszol komolyabban, akkor kétmagos kellene, minél jobban tuningolva. (vagy most is van elég FPS?) A mostanit E8xxx-re cserélve nem járnál jobban. Inkább még kicsit tuningolnám ami most van. Mivel játszanál még?

Tápot viszont mindenképp venni kellene, a tervezett kártyák miatt is, és a mostani mellett, tuningolt procival sem életbiztosítás. Ez ügyben, gyere át ide.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#22237) Aslan


Aslan
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Remélem jó helyre írok!

Voltaképpen egy barátomnak kellene segítség AMD ügyben, hozzátok fordulok, mert én inkább Inteles vagyok és szükségünk lenne a segítségetekre.

Adott egy Asus M2N68 alaplap [Alaplap adatai]

Nos itt a támogatott CPU-k listájában (CPU Support List) szerepel a Phenom II X4 955 (bár ez a CPU AM3-as... az alaplap meg AM2+ -os) ... létezik, hogy tényleg működik az alaplapban ez a CPU?

Szíves segítségeteket előre is köszönjük! :)

Tisztelettel!!

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#22238) Krisinto válasza Aslan (#22237) üzenetére


Krisinto
őstag

Igen működik!
De bios-t kell majd frissíteni

(#22239) bartucc válasza Aslan (#22237) üzenetére


bartucc
addikt

Az AM3-as procikban van ddr2 vezérlő is, így az AM2+-os lapokban menni fog. :K

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#22240) darál0w válasza zs-mate (#22235) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

e8400 szinte semmilyen előrelépést nem jelentene...

ha yorkfiled, akkor mivel a lapod P35ös,és ha tuningolni akarsz, akkor minnél nagyobb szorzos a cél, mert a lap le fog korlátozni ~450FSBre...

de elsősorban sztm tápot és VGAt kellene cserélni....ez a proci elég CODhoz...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#22241) darál0w válasza Aslan (#22237) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

kis segítség...

AM2+os lapban megy AM2es proci és AM3as is az AM2+ mellett :)

csupán az adott BIOSt kell felpakolni a lapra...kb 1 perces művelet.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#22242) zs-mate válasza darál0w (#22240) üzenetére


zs-mate
tag

A CoD 4-hez kéne maximális szinten, de a legújabb játékokkal is játszok, amik lassan már kihasználnak 4 magot, úgy viszont cod-ban vesztek, kell fix 250fps.

A szponzor az itthoni gépemet nem támogatja, a lanos gépben SLI-ben van 2 9800gtx+ :D

[ Szerkesztve ]

(#22243) Krisinto válasza bartucc (#22236) üzenetére


Krisinto
őstag

Ha COD négyet játszol komolyabban, akkor kétmagos kellene, minél jobban tuningolva.

Ezt nem igazán értem :(((
Nekem pl egy 4 magos phenomom van...szóval ha kellene több fps,akkor cseréljem kisebbre,mert én meg csak! cod4 ezek :F

(#22244) zs-mate


zs-mate
tag

Az én E7200-amat kell ellőni jó árban, és dönteni hogy E8xxx vagy Q9xxx. Videót nem szerkesztek, 4 magot alig használok ki... AZ E8as széria FSB-je jobb, több az L2 cache, én személy szerint arra hajlanék.

E8-ból melyik éri meg?

(#22245) darál0w válasza zs-mate (#22242) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

fix 250FPSed hány mhzen van meg a mostani prociddal?

22243) Krisinto mivel csak 2 magot használ a játék és adott a procija, ezért írta, h azt kellene tuningolni és felesleges a 4 mag csak ezmiatt...

(#22244) zs-mate nem éri meg az E8xxx széria neked...semmi haszna nem lenne kb...inkább yorkfiled...abbol is Q9300-Q9400. persze tuningolva...de! mivel nem mennek ezek olyan jol a lapodban, sztm jobban járnál, ha egyszerűen feltolnád a procit 4ghzre...

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#22246) zs-mate válasza darál0w (#22245) üzenetére


zs-mate
tag

Ezaz hogy sehogy sincs:D Lanokon én ahhoz vagyok hozzászokva, hogy a 250es mutatórol nem mozdul el. Nyilván itthon ezt nem fogom elérni, de a 4 magot nem használom ki, videót nem szerkesztek, új játéknál meg már a vidkari a gyenge, ezért gondolok E8-ra. Nagyobb fsb, több cache, és nemkell sokat ráfizetni, mégis vmit javul. E8400, 9800gtx+, 4giga ddr2 1066 ram, aztán majd ha eljön az ideje, akkor i7 ddr3 satöbbi, lapcserével mindennel.

(#22247) Krisinto válasza darál0w (#22245) üzenetére


Krisinto
őstag

:K

(#22248) darál0w válasza zs-mate (#22246) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

mennyin hajtod azt a procit?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#22249) bartucc válasza zs-mate (#22246) üzenetére


bartucc
addikt

Cod-nál visszalépés lenne egy négymagossal. E8xxx meg azonos órajelen alig hozna valamit, magasabb órajelen lehet viszont járatni, 4 Ghz környékén már lenne különbség egy GTX+-al, kisebb felbontáson, és nem full-on nyomatva.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#22250) darál0w válasza bartucc (#22249) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ezért kérdezem, h mennyin hajta...ezek is mennek 4000en...meg többen is

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.