- Fűzzük össze a szavakat :)
- PLEX: multimédia az egész lakásban
- Hóban vigad a ló
- "Egyszerű" Ügyfélkapu+ regisztráció
- Asszociációs játék. :)
- Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- "A homoszexualitás természetellenes" 😠
- NASsoljunk: ZyXEL NSA-310 és az FFP
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- A siker két szabálya
-
LOGOUT.hu
Új hozzászólás Aktív témák
-
Csavarhúzós
újonc
válasz #94522368 #73278 üzenetére
A gyártó bemond egy tervezési értéket, hogy annyi a hőigény -10 fokon. Többnyire nem azt a számot mondja,amit a prospektuson "névleges fűtési teljesítmény"-ként feltüntet, hanem annál kisebbet, úgy lesz nagyobb az SCOP. A leggyakoribb esetben ezt (vagy többet, de azt nem hozzák ki belőle a méréskor) tudja is fűteni, ilyenkor a bivalens pont -10 fok.
De lehet hogy nem tudja, akkor elektromos kisegítő fűtéssel számolnak. Ahogy nő a hőmérséklet, csökken a hőigény, a klíma COP-je pedig nő, lesz egy hőmérséklet, amikor a klíma már tudja az adott fokhoz tartozó hőigényt teljesíteni. Ez a bivalens pont: bivalens hőmérséklet, teljesítmény és COP jellemzi.
Szóval definíció kérdése a tervezési teljesítmény, így a bivalens pont is.
Ha több klímazónára is tanúsítva van, akkor több bivalens pontja is lehet, mert az egyes zónákra vonatkozó P(design) teljesítmények eltérőek szoktak lenni.
Vannak anomáliák (ritkán), például a Midea Oasis+ legkisebbjének -7 fokos bivalens pontja ellentmondásban van azzal, hogy egy hidegebb, pont -10 fokos mérésnél tudja a tervezési teljesítményt hozni.
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest