Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Midway

    senior tag

    válasz rmihaly #68351 üzenetére

    Nálam most lett felszerelve kedden
    Gree GWH12AUCXB-K6DNA2A Smart R

    Van benne az éjszakai mód ami leszabalyoz bent nagyon csendes (nekunk az első klimánk) ,a kinti nem tudom ,de elvileg azt is leszabalyozza .

    A visszajelző hang ami csipogást takar két fokozatú hangos vagy halkabb. Ez a csipogás jelzi ha valamit állítok távirányítóval.

    Van benne páratartalom alapú szabályozás is. Próbáltam , hatásosan csökkenti a páratartalmat ,de elég hideget fúj közben .

    A kijelző rajta ami a hőmérsékletet vagy páratartalmat jelzi meg hogy milyen üzemmódban van ,annak három kapcsolható állása van
    1,teljes fényerő ,
    2,kikapcsolva
    3,a fényerő által vezérelt .
    Sötétben éjjel hasznos lehet, mi nem hasznaltuk még éjjel .

    Mivel az elmúlt 5 napban még nem volt szükség rá , így az AI részről nem tudok nyilatkozni. Kikapcsolni nem lehet !

    A tálca és karter fűtés van benne .
    Én rákérdeztem a gree Magyarországi forgalmazójánál , azt a választ küldték,hogy 0 fok alatt folyamatosan működik benne .
    Majd télen kiderül (majd megmérem) mekkora fogyasztást jelent ez . Előttem írták , hogy 60-100 watt közé tehető ez , a szerelő is hasonlót mondott .
    Hogy szabályozott e, arról nincs információ.
    Ha hidegben fűtésre nem használja az ember áramtalanítani kell .

    A mókus kerékről nem tudok nyilatkozni , nem szedtem szét .

    Van benne az UV és plazma tisztítás is, külön kapcsolható a távirányítón . Nem tudom milyen elven működik.
    A 3D ventilátor légterelés ami függőlegesen elég jó , oldalra már kevésbé hatásos a kisebb függőleges terelő lapátok miatt . Ez kb mint a kocsi műszerfalán lévő szellőző rácshoz hasonló megoldás .

    A kezelési utasítás ami letölthető enyhén szólva nem tökéletes , a leírás olyan funkció gombokat említ ami nincs is a távirányítón
    Pl turbó gomb, óra állítás

    A kinti hőmérsékletet nem mutatja sehol csak a bentit . Az applikáció még azt sem . Az appban csak a funkciókat lehet állítani , véleményem szerint fapados és hiányos .
    Ezt tükrözi az értékelése is a Google play en.
    Alkalmas arra hogy bárhonnan be lehessen kapcsolni és állítgatni , hogy haza érve hideg v meleg várjon .

    Van még az "I-Feel" funkció ami a távirányítón lévő hőmérséklet érzékelő alapján szabályoz . Ezt sem próbáltam még.

    Pár nap alatt ennyi róla röviden .

    A comfort X készüléktől különböző önálló új modell bel és kültéri is más . Annál több (hasznos) funkcióval , nem sokkal drágábban .
    ( Nálam 25eft plusz felár volt a smart r 3,5kw típus esetében )
    Ergo kevesebb mint 10% felár , hogy megéri e ? mindenki döntse el , aki ezen a vonalon gondolkodik !

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés