Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 16:15:37

LOGOUT.hu

Szerkesztés alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) tibcsiworld válasza menledge (#700) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Igen, igazad van! Viszont hány töltést szeretnél véghez vinni vele?

Vannak a lidlis csodák, amivel 50%-ig sem jutsz el!
Aztán az agyonsztároltunk, amiben ahogy fentebb írtam, voltide-volt oda, majdnem, hogy osztható a kapacitása az akuddal= töltés!

Vannak a drágábbak, (most töröm a fejem, de nem jut eszembe, de ha van kedved, olvass vissza nyugodtan) meg van. Talán Anker! De nem derült fény arra, hogy tud e csepptöltést, mert nem írják sehol. Volt itt már, hogy ezt azt linkelt valaki, hogy megveszi, de aztán nem jött beszámoló, hogy megvette, vagy kipróbálta e, vagy bevált e!

Csak az agyonsztároltunkról jönnek vissza infok! Szerencsére csak pozitív. Az én 10.000-em pl 1 hónapot volt feltöltve a ház nem fűtött részében, azaz 5-8 fokban, és utána simán hozta a normál értékeket! Ettől jobb nem kell! (ha van is)

szerk.: bocsi, hogy csak ennyi a segítség! Szerintem nem fogsz kapni 4-5 típusnevet, mert ki ezt megvette, nem vesz még egy "talán ilyen jót", mert felesleges!

[ Szerkesztve ]

(#702) menledge válasza tibcsiworld (#701) üzenetére


menledge
senior tag

Értem, köszönöm!
Azt hittem ilyen sok névből van azért versenytárs.
De akkor marad a xiaomi.
Köszi. :R

(#703) Osynho


Osynho
addikt

Üdv! Ez valóban eredeti lehet?

(#704) feel2006 válasza menledge (#700) üzenetére


feel2006
tag

Gondolom itt az előttem szólók arra gondoltak, hogy:
- legyen designos vagy lehet robosztusabb ?
- férjen el kis helyen egy ingzsebbe, vagy nem gond, ha másban hordod ?
- zavar ha van súlya (cserébe kapacitása is) , fenti ingzseb példa miatt ?
- kell-e 1 usb portnál több ?
- tudjon-e gyors töltést (felvétel és leadás tekintetében is) ?
- számít-e a márka ?
- számít-e a garancia, számla ?
- tudsz-e rá várni 1-3 hetet, hogy megkapd vagy azonnal kell?
- mennyi időt tervezed használni pl. napi utazáshoz, filmnézéshez áramforrásként vagy csak alkalom adtán 1-1 telefont feltölteni ?
- tabletet is töltenél vele néha, vagy csak telefont (akkumulátor kapacitás végett) ?

Ilyenek ismeretében azért könnyebb tanácsot adni. :))
És akkor még nem beszéltünk a száraz adatokról amik 1-1 powerbankon feltüntetésre kerülnek. :)

Itt a topicban sokaknak beváltak a Xiaomi ilyen-olyan kapacitású powerbankjai, (2-ről még mérési adatokat csináltam én is) de van aki mást vett, mert kifogott egy-egy jó ajánlatot. És van olyan is aki megírta, az ajándék/gyanúsan olcsó kis 2-3000mAh-s powerbankok a telefonját nem töltötték fel 1x sem.
:R

[ Szerkesztve ]

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#705) tibcsiworld válasza menledge (#702) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Jól hitted!

(#706) Daneee14


Daneee14
tag

Sziasztok!
Én is eljutottam oda, hogy szükségem van egy külső akkumulátorra és olvasgatva a következő 2 márka az amit sok helyen ajánlanak: Xiaomi vagy a Yoobao. Ezen kívül milyen típust ajánlanátok?
Leginkább nap végén, utazásoknál és túrázások esetén kellene. Gondolom töltés közbeni használat nem jelent gondot.
Ami felmerült kérdésként, hogy a külső akkut milyen töltővel érdemes tölteni mert ha jól értettem, valamennyire függ ettől a kinyerhető energia.
Illetve honnan érdemes ezeket rendelni, ahonnan biztos hogy eredeti lesz? (Szívesen fogadnék egy linket, amin paypal használatát szájbarágósan elmagyarázzák mert első ilyen rendelés lenne).
A rendelési idő nem számít, 3-4 hét belefér.
Köszönöm a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

(#707) inf3rno válasza Daneee14 (#706) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van sok jó márka, Anker, Introcircuit is ilyenek, de itt pl Samsung-ról is egész jókat írt valaki. A Yoobao-nál jobb a Xiaomi, nekem legalábbis ez volt a benyomásom.

Szvsz mindegy, hogy mivel töltöd, én legalábbis nem láttam látványos különbséget 1 és 2 amperes töltők között, amik nem is ehhez az eszközhöz voltak. Időben nyilván gyorsabb a 2A.

Ha úgy érted a töltés közbeni használatot, hogy egyszerre töltöd a vésztöltőt és arról a mobilod aksiját, akkor nekem úgy rémlik, hogy Xiaomi-val ilyet nem szabad, én legalábbis sosem csináltam ilyet, és gondolom okkal. Más márkákról nem tudok nyilatkozni. Magát az eszközt, pl mobilt, amit éppen töltesz róla, azt nyugodtan használhatod. Ha áram közelében vagy, akkor meg érdemes két töltőt vinni, és a vésztöltőt és a mobilt is tölteni.

MI a Xiaomi-t geekbuying-ról vettük többen is. Onnan eredetit kapsz. Hollandiából jön, néhány hét, míg ideér. Ha visszaolvasol, talán találsz mást is, ha ez neked nem felel meg.

Buliban hasznos! =]

(#708) lkristóf válasza inf3rno (#707) üzenetére


lkristóf
senior tag

Nyugodtan lehet egyszerre tölteni a két eszközt.

Unlike other power bank, XiaoMi Mobile powerbank comes with ‘Pass trhough Charging’ capability. This enables you to charge the powerbank and your smartphone all at the same time. Most power banks are not able to ‘dual charge’ both the powerbank and smartphone at the same time. forrás

(#709) Cola111


Cola111
aktív tag

Sziasztok,

ma jött meg a Xiaomi 16.000 mah power bankom. Érdemes teljesen lemeríteni az elején?

[ Szerkesztve ]

(#710) gyuri590


gyuri590
csendes tag

Sziasztok! Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy ha a power bankom töltő bementére 5V 1.5A van írva (laptop usb-ről töltés van említve), akkor okoz-e kárt benne egy 5V 2A-es Samsung Galaxy S4 töltőjével való töltés? Tudja limitálni a bemenő áramot? ADATA PV110 ről lenne szó.

Előre is köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

Szólj ha kell valami! Lehet tudok segíteni!

(#711) feel2006 válasza Cola111 (#709) üzenetére


feel2006
tag

Szia,
Én lemerítettem, de csak azért hogy tudjam mérni, mennyi megy bele, és az mennyi időt vesz igénybe! :)
Ha nincs ilyen szándékod, akkor nem hiszem hogy van értelme. :)

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#712) feel2006 válasza gyuri590 (#710) üzenetére


feel2006
tag

Szia, nem fog gondok okozni.
Az a max áram amivel tud az S4 töltője tölteni. Ugyan így az sem gond, ha gyors-töltővel töltöd a powerbankot, mert lefelé ezek kompatibilisek.

Valahol olvastam, de most nem találom, (itt hasonlót vitatnak meg, de ez nem az) hogy az USB-s töltő és az eszköz amit töltesz lebeszélik egymással mennyivel is mehet a töltés.

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#713) gyuri590 válasza feel2006 (#712) üzenetére


gyuri590
csendes tag

Köszi a választ! :)

Szólj ha kell valami! Lehet tudok segíteni!

(#714) Nabuk


Nabuk
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek volt alkalma az AmazonBasic 16100 mAh aksival találkozni? Mi a véleményetek?

Erre gondolok:
http://www.amazon.com/AmazonBasics-Portable-Power-Bank-100/dp/B00ZQ4JQAA/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1455452928&sr=8-1&keywords=AmazonBasics+Portable+Power+Bank+-+16%2C100+mAh

Egy ilyen beszerzésén töröm a fejem.

(#715) inf3rno válasza lkristóf (#708) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Okés, köszi! Hát kérdés, hogy vajon mi lesz az eredménye, ha így töltünk valamit, mert ugye csepptöltés nincsen. Lehet, hogy feltölti a mobilt, de mire a powerbank is feltöltődik, addigra a mobil meg lemerül. Előfordulhatnak furcsa dolgok. :-)

Buliban hasznos! =]

(#716) tibcsiworld


tibcsiworld
aktív tag

A csepptöltéssel furcsa tapasztalatom van!

A feleségem telefonját csepptölti az enyém! Az enyémet meg néha fel sem nyomja 100-ig! A telefonban is lehet valami! :(

(#717) inf3rno válasza tibcsiworld (#716) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdekes. Most hogy így mondod én csak olvastam, hogy nincs csepptöltés benne, de eddig még sosem próbáltam ki. A tablet általában teljesen lemeríti, mobilt meg csak nagyon ritkán töltök róla.

Buliban hasznos! =]

(#718) lkristóf válasza inf3rno (#715) üzenetére


lkristóf
senior tag

Nem hiszem, hogy lemerülne addigra a telefon. :DDD Én ha rajtahagyom és feltölti a telefont akkor 100% után kikapcsolja a töltést, bár már rég hagytam így rajta. A Pass Through Charge -ról néztem videót. Megfelezi a töltés sebességét a tabletnek, szóval egyszerre töltődik a kettő fele olyan sebességgel. Ha támogatná a quick charge -ot akkor biztos nem csökkenne a töltési sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#719) LanyUs válasza Daneee14 (#706) üzenetére


LanyUs
senior tag

Több alternatíva is van:

Xiaomi Power Bank 10000mAh 7.000 Ft [link]

Asus ZenPower univerzális vésztöltő, külső akkumulátor 10050mAh 8.000 Ft [link]
Nekem asus van és teszteltem is: [link]

Ezt is dícsérik Proda Power+ 112000BLUWHI kék-fehér mobil akkumuláto [link]

(#720) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Elgondolkodtam egy külső akkun. Alapjába véve nem használnám, csak nálam lenne, ha valami miatt mégis kéne, akkor kéznél legyen. A kérdésem, hogy jó-e az, hogy egyszer feltöltöm és lehet hetekig-hónapokig nem fogom használni?

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#721) tibcsiworld válasza RootRulez (#720) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Az enyém 2-3 hétig volt az 5 fokos szobában feltöltés után, és durván számolva ugyanazt tudta, mint amikor feltöltés pillanatától használtam!

(#722) lalamester


lalamester
csendes tag

Sziasztok!

Telefonhoz szeretnék venni külső aksit, de nem tudom milyet vegyek, és hogy számít-e a telefon töltőjén lévő adat a külső aksinál? Erre gondoltam Output: 5V/2A.

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket :R

(#723) tibcsiworld válasza lalamester (#722) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Nem számít!

3-al feljebb van 4 tuti ajánlat! Nem is kellett volna sokat visszaolvasni!

(#724) tibcsiworld


tibcsiworld
aktív tag

Az összefoglalót tudja valaki frissíteni???

Nagy segítség lehet a keeresőnek egy friss lista, akár az 5-el feljebb levő is, mert ott az 1-2 éves tesztek vannak csak! :(

(#725) tibcsiworld


tibcsiworld
aktív tag

Az összefoglalót tudja valaki frissíteni???

Nagy segítség lehet a keresőnek egy friss lista, akár az 5-el feljebb levő is, mert ott az 1-2 éves tesztek vannak csak! :(

(#726) ron8


ron8
senior tag

Hy! Van egy TpLink 10400-as külső töltőm. Elég rég használtam igy le merült teljesen. Fel akartam tölteni viszont nem töltődik és mind a 4 led folyamatosan világít. Igy hagytam pár órára hátha igy is tölt rajta csak nem mutatja de nem tölti a telomat, a zseblámpa funkció sem működik. Mi lehet a baj?

(#727) tibcsiworld válasza ron8 (#726) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Mennyi ideig állt?
Mennyire volt feltöltve, amikor letetted?
Mennyi ideig volt töltőn most?

(#728) ron8


ron8
senior tag

Egy pár hónapig nem használtam. Előtte maxra volt töltve. Most olyan 3 órát töltöttem de semmi...

(#729) tibcsiworld válasza ron8 (#728) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Feltöltve ezt szerintem ki kellett volna bírnia!

Van egy creative Zen x-fi mp4 lejátszóm. Vagy 7-8 éves! A ház nem fűtött részében is tároltam 5fok! Fél évente töltöm, mert nem használom! Igaz, nem egy gagyi cucc.Tehát egy aksinak sokat kell(ene) bírnia!

Ha nem melegszik, amikor töltöd, tedd rá szerintem éjszakára egy 2A-os töltőre! Lehet reggelre észhez tér! De 1-2 napra is rajta hagyhatod! Baja nem lesz! Egy próbát megér!

(#730) ron8


ron8
senior tag

Köszi kipróbálom!

(#731) tibcsiworld válasza ron8 (#730) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Majd írj, hogy mi lett a vége! :)

(#732) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Sziasztok!
Szerintetek melyiket vegyem, melyik a megbízhatóbb.?
Xiaomi 10000 mAh
TP-link 10400 mAh

(#733) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Egy kis kapacitású olcsó hordozható töltőt szeretnék venni a telefonom mellé, mert van olyan napom mikor egész nap használom és nem bírja végig, viszont nem tudom mikre érdemes figyelni az ilyen kütyüknél, illetve van-e olyan típus amiről biztos tudni, hogy tartós, megbízható.

(#734) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

helló!

ilyen napelemes csodát érdemes venni, vagy humbug? megyek pár hónap múlva 1 hétre áram nélkül, és tartok tőle, hogy a 10k xiaomi nem lesz elég erre az időszakra, pláne hogy a telefon, mint fényképező, sokat lesz használva.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#735) laszlohu válasza ZavaBalazs (#734) üzenetére


laszlohu
addikt

Itt korábban írták, hogy jó dolog a napelemes töltő, (főleg ha sokat süt a nap),
de azt, hogy hány mah - ás azzal szoktak trükközni, vagyis ráírják , hogy
10000 mah, és a valóságban meg messze nem annyi, főleg ha kínából rendeled

[ Szerkesztve ]

(#736) ZavaBalazs válasza laszlohu (#735) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

vélemények alapján erre 20000 van írva, és gondolom abból "marad" a 10000.

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#737) inf3rno válasza ZavaBalazs (#734) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem nem érdemes, nem tud annyi áramot termelni, hogy behozza az árát. A komolyabbaknak is ké-három nap kell, hogy feltöltsön egy átlag aksit, ez amit linkeltél meg gagyi. Esetleg ha kimész a pusztára egy hétre és kell a telefont tölteni, akkor hasznos tud lenni az ilyesmi, egyébként nem.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#738) ZavaBalazs válasza inf3rno (#737) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ja, most nem is spórolás gyanánt nézem, egyszerűen csak arról van szó, hogy akarok venni egy 10k powerbanket (ez meg leírás szerint papíron 20k, gyakorlatilag 10k), viszont 1 hét áram nélkül kempingre, masszív telefonos igénybevétel mellett az kevés lesz, még úgy is, hogy megvan még az a szutyok, amit az iponon vettem. de ha mondjuk erre visszatöltődik még a fele kapacitása azzal, hogy lóg a hátamon és szívja a napfényt, akkor már jó vagyok.

de ha azt mondjátok, hogy csak parasztvakítás rajta a napelem, és lópikulát sem ér, akkor hagyom a fenébe és nem kísérletezek.

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#739) inf3rno válasza ZavaBalazs (#738) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én annak idején kiszámoltam, hogy a legjobb napelemnek is kell legalább 16 óra szaharai napsütés, hogy visszatöltse az aksiját. Egyszerűen gyenge a napelemek hatásfoka, és nagyon kicsi a felületük. Lehet kapni ilyen táskákat, amiken viszonylag nagy felületet bevontak napelemmel, de nem olcsók. Szvsz jobban megéri akkor már venni plusz egy vésztöltőt, és indulás előtt feltölteni, esetleg ha kocsi van, akkor onnan valami adapterrel. Ami még esetleg szóba jöhet az bringánál valami dinamó szerűség, de az se valami erős, ellenben szintén nagyon drága. Szvsz számok alapján nem éri meg, de sosem próbáltam ki ezeket.

Itt azt írják, hogy 4 kWh/m²/day a mi égövünkön amennyit meg tud termelni egy napelem ha rendesen irányba van állítva. [link] Ezek a kis kütyük felületre kb 10x10 centisek, ami 1/100 m2-t jelent, így naponta ideális esetben 40Wh-t termelnek, ami elég egy Xiaomi 10400 feltöltésére, ha a veszteséggel nem számolunk. A valóság ennek talán fele, harmada, negyede, nehéz megmondani.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#740) ZavaBalazs válasza inf3rno (#739) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ja, nekem már az teljesen jó, ha mondjuk napi 3000 mAh-t kinyerek belőle (és összesen is kijön belőle 9000), de mellette effektív 1500 mAh-nyit vissza tud tölteni a napfényből, ezzel így pont ki is húznék egy hetet. :)

se kocsi, se bicikli nincs mellé, és igazából ez az egy hetes árammentes lét mondhatni teljesen egyedi eset lesz, tehát erre az egy alkalomra +1 powerbanket, napelemes táskát, egyebet nem vásárolnék be. csak gondoltam ha már hasonló áron megy, mint a 10k xiaomi, akkor egy próbát megérhet.

szerk. most látom a számolást, hát azért szerintem ennél kisebb a felület, mondjuk a fele, nyilván egész nap irányba se lesz rakva... hmm. jó, még alszom rá egyet-kettőt, úgyis csak 3 hónap múlva megyek kempingezni.

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#741) inf3rno válasza ZavaBalazs (#740) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát esetleg ha letáborozol, aztán kirakod valahova, ahol tűzi a nap, akkor okés lehet. Egyébként meg egy power bankkel szerintem simán ki lehet húzni egy hetet, ha kikapcsolod a mobilt estére meg letiltod rajta a facebook és társai alkalmazásokat, leveszed a fényerőt, stb... Gondolom nem azért mész kempingezni, hogy egész nap a mobilodat nézzed. Bár a mai világban már ezt sem lehet tudni. :N

Power bank-ből noname-t nem érdemes venni, mert általában fele annyit se tud, mint amit ráírnak. Olvass vissza, hogy milyen gyártókat ajánlunk. Topicgazda sajnos nincs, gondolom ő tudna egy összefoglalót csinálni az eddigiekről.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#742) ZavaBalazs válasza inf3rno (#741) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ja, nem akarok álló nap facebookon lógni (még az se biztos, hogy egyáltalán veszek külföldi net szolgáltatást), de sokat tervezek fotózni/videózni, attól meg szeret merülni a telefon. sajnos a kempingben nem merném ott hagyni, ketten megyünk, nem nagy társasággal, szóval valószínűleg lába kélne.

azt tudom, hogy kb osztani kell kettővel ezeket a dzsunka márkás powerbankeket, de ezen leírás/kommentek alapján 20000 mAh van feltüntetve, ami az 'elméletileg' érték, és a 10000 mAh meg már a 'gyakorlatilag'.
mindegy, nem sürgős. :)

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#743) inf3rno válasza ZavaBalazs (#742) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát amit én szoktam, hogy megnézem, hogy akkora teljesítmény belefér e az általuk megadott tömegbe, térfogatba. Általában ezeket nem szokták átgondolni a hamisítók.

10000mAh * 5V = 50Wh = 0.18MJ
13.5cmx7.0cmx1.6cm = 151cm3 = 0.151L
1.19MJ/L

A wikipedia szerint lítiumos aksiknak 0.9–2.63MJ/L az energiasűrűségük, szóval elméletileg tudhat 10.000mAh-t.

Buliban hasznos! =]

(#744) tibcsiworld válasza ZavaBalazs (#742) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Nem feltétlen 2-vel kell osztani a "kapacitásukat"!
A havernak anno rendeltem egy 20.000-est! A 2500-as telefonaksimat 1,5x tudta feltölteni!

Szerintem szerezz be egy 20.000-es MI-t, és nyugodt leszel!

Valahol max felnyomod kósza árammal!

(#745) Jb001 válasza inf3rno (#743) üzenetére


Jb001
tag

Sziasztok!
A hsz-szel kapcsolatosan is kerdeznem a kovetkezoket, elozoleg rossz helyen probalkoztam:
Laikusként kérném a véleményetek powerbankokkal kapcsolatban.
Ár-érték arányban nem tudom melyiket éri meg megvenni az alábbiak közül, mert nyílván nem tudják azt ami rájuk van írva, mennyi lehet a valós teljesítménye a névleges 50 ill. 100000 mAh-s akksiknak?
Nem tudom hogy ezeket csak ráírják vagy valóban többszörösét tudják az átlagnak (10-20000-esek)?
[50000-es]
[100000-es] ...ez elvileg Li-Po, lentebb írnak valami 30000 mAh-t róla, szóval ez talán eleve kamu
Az első elvileg Li-ion.
Ezzel kapcsolatban olvastam máshol hogy Li-Po lehetőleg ne legyen mert az nagyot tud robbanni ha megadja magát az elektronika, ez igaz?
Fontos hogy 1 ill. 2A-rel tudjon tölteni hogy kíméletesebben töltsem amit nem muszáj gyorsan - ha jól tudom ez számít az eszközök élettartamára nézve?

Szerk: 200000 ...ezt veletlen talaltam... Kisse hihetetlen

[ Szerkesztve ]

(#746) inf3rno válasza Jb001 (#745) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem nagyon jellemző a 100Wh (27.000mAh, 3.6V) feletti aksi, mert az USA-ban nem lehet repülőre vinni, de gondolom más államokban sem. Árban olyan 125-400Ft (0.45-1.45$) között van egy 1Wh azoknál amiket eddig néztem (Xiaomi, Anker). 50.000mAh-ban a legolcsóbb így 80$ körül lenne. Egyik sem reális. Nem lehet megmondani, hogy a valóságban mennyit tudnak, valószínűleg tizedét sem. Nem csak ez a probléma a hamisítványokkal meg az ilyen noname cuccokkal, hanem hogy kevés töltési ciklust bírnak, hamar tönkremennek, és senki nem vállal garanciát arra, hogy nem égetik szét a rájuk kötött készüléket, vagy hogy nem gyútják fel a lakást. Ezért én személy szerint nem tudom ajánlani senkinek, hogy ilyet vegyen. Persze nem mind ilyen, ismerősöm is vett már ebay-ről noname-et, és neki működött.

Buliban hasznos! =]

(#747) tibcsiworld válasza Jb001 (#745) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Anno a havernak vettem egy 20.000mah-os nonamet! Most nemrég írtam itt talán! 2x nem tudja feltölteni az enyém, ami 2500-as, és ő panaszkodik, ha nyomkodja a mobilt, neki 1x sem nyomja fel! tehát nagyon durván az a tizedét tudja!

Én nem értek hozzá, és ezért arról az oldalról tudok tanácsot adni, ahonnan én nézem! Mivel a mobilaksi is úgy működik, hogyha nagyobb, akkor "erősebb", gondolom ez is!

Abból indulok ki, hogy a 10k-s MI 250g, a 16k-s 360g, ha jól tudom, és ezek tudják, amit ráírtak!
A linkelt 50 és 100-asnál súly sincs, csak a 200-asnál, de a mobil mellett fényképezve a méretük mindegyiknek ugyanakkora, 4 coll, egy kalap alá venném őket abból kiindulva, hogy az MI 10 és 20-as között kb 100% a méretbeli különbség! Ezek mérete, a 10k-snak felel meg! Az elektronika lehet benne sokkal gagyibb, tehát egy elméleti maximum lehet a 10k. Bár a 200-as csoda 385g, de ott azért nem árt figyelembe venni, hogy a solar panel is hozza/viszi a súlyt!

Akkor ajánlanám, ha van ennyi kidobni való pénz, és kísérletezhetsz! :)

Alap a 10k/250g
az 50k-s már 1,25Kg kellene, hogy legyen,
a 100-as 2,5Kg
a 200-as 5Kg!!!!! Kb egy laptop mérete!

A gyostöltéshez annyit, hogy a mobil úgyis csak annyit vesz fel, amennyit az elektronikája megenged! Nekem hiába 2 amperes a töltőm, a telefon csak 1-el veszi fel! :(

inf3rno:

"neki működött!" Ugye ez pontosan mit is jelent? Az, hogy nem robban fel, ...? :)

szerintem a mobilaksit azért nem égeti szét. Max semmire nem lesz jó a cucc! :(

(#748) inf3rno válasza tibcsiworld (#747) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én töltöttem az övéről, amikor körbetekertük a Balatont, aztán merült a mobilom. Nem volt vele gond, és nem is merült túl sokat a töltéstől. Az ilyet gondolom ki kell fogni, de kinézetre nem ez az übergagyi volt, amiket linkeltek.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#749) tibcsiworld válasza inf3rno (#748) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Ritka lehet az olcsó 20-x- ezres az tuti! Szerencsétek volt akkor! :)

(#750) dj_zsoca


dj_zsoca
újonc

Sziasztok!
Abban kérnék segítséget, hogy Beex Freedom és Beex Light telefonokba honnan tudnék szerezni aksit (ha tudtok oldal linket azt megköszönném), és milyen aksik jók bele?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.