Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 16:15:37

LOGOUT.hu

Szerkesztés alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Conga


Conga
csendes tag

Üdv! Ebay-en hol kezdődnek a nem hamis xiaomi 10.000esek?10£-tól vannak.. UK-ből lenne.

(#1152) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Most nagyon akciósak az A+ külső aksik az emag-on. Nagyon vállalhatatlanok? Vagy érdemes féláron beruházni?

F.K.T.

(#1153) tibcsiworld válasza Conga (#1151) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

15dodó a normál ára, de én anno 12-ért tudtam megvenni szuperakción. De ma már vigyázni kell mindegyikkel sajna! :(

(#1154) Conga válasza tibcsiworld (#1153) üzenetére


Conga
csendes tag

Rendeltem egy 12£-osat majd kiderül..Néztem összehasonlító videókat melyik hamis melyik nem de a 30£os is úgy néz ki mint a 10£os..

[ Szerkesztve ]

(#1155) psg5


psg5
veterán

Sziasztok megjött xiaomi 5000-esem, tesztelve eredeti :))
Kérdésem (sosem használtam még ilyent) hogy töltöm fel első alkalommal? Áramhálózatra kötöm pl a LG V10 csatlakozójával? Vagy PC-re dugom? Vagy hogy? Tudom láma kérdés, de nem tudom...

F.K.T.

(#1156) t72killer válasza psg5 (#1155) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy combosabb töltővel töltsd, PC-ről fél nap mire teleszedi magát.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1157) psg5 válasza t72killer (#1156) üzenetére


psg5
veterán

Akkor egy telefon töltő elfogadható? Mire kell figyelni? amper stb?
Valamint be kell kapcsolni töltés előtt? Vagy hogy látom, hogy feltöltött? Van használatija valahol xiaominak?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#1158) t72killer válasza psg5 (#1157) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amper, 1A legyen minimum (max mindegy). Feszültségre is érdemes ránézni, bár ezek elvileg 5V-osak mind. Kapcsolni nem kell semmit, az enyémen (20Ah-s modell) van 4 led, ha már az utolsó is fixen világít egy ideje, akkor leveheted.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1159) psg5 válasza t72killer (#1158) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

F.K.T.

(#1160) tempx


tempx
tag

Sziasztok!

Van olyan powerbank amin van EU AC outlet (220-as dugalj)?
Amerikait találok csak sajnos:

[link]

[link]

[link]

Köszönöm

(#1161) Martin97 válasza tempx (#1160) üzenetére


Martin97
aktív tag

A legtöbb eszköz 110/230 as AC hálózatról is üzemeltethető, mint pl: laptop töltő, egyéb tápegységek. Mindösszesen egy átalakító kell, de előtte azért nézd meg, hogy a 110-es hálózatot is támogatja-e az adott eszköz, biztos ami tuti alapon. :)

Egy ilyent találtam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1162) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok. 10 000 Ft- körül melyik most a legjobb powerbank?
Kellene MO-n beszerezhető és Ebayes is.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#1163) t72killer válasza Gyb001 (#1162) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem 20'000mAh-s xiaomi van (és többeknek is a topicban), teljesen meg vok vele elégedve, 28$ volt banggood-on. Eredeti, nem hamisítvány hamisítványa.

Quickcharge-ban esetleg limitált lehet, uis nem tud 9V-al turbótölteni, az s7e-met is "csak" 1.6A-rel tölti, de nekem ez bőven elég. Ha nagyon kell a QC, akkor az új verziók között érdemes körülnézni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1164) Gyb001 válasza t72killer (#1163) üzenetére


Gyb001
senior tag

Köszönöm. :R
Ő lenne az?

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#1165) t72killer válasza Gyb001 (#1164) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igenigen:K. Csak kínai forrásból lényegesen olcsóbb:))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1166) szabi94


szabi94
csendes tag

sziasztok valakinek van tapasztalata ilyen power bankkal?

(#1167) t72killer válasza szabi94 (#1166) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ránézésre a ráírt kapacitás tizedével is gondjai lehetnek...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1168) tomp válasza szabi94 (#1166) üzenetére


tomp
félisten

Szerintem nem csak nekem furcsa, hogy a súlya nincs leírva...
Abból rögtön látszódna, hogy átverés...

(#1169) t72killer válasza tomp (#1168) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Méreteiből és árából is elég gyorsan kiderül. Ezeket 18650-es cellákból szokták összerakni, lehet számolgatni, hány db kéne bele.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1170) tomp válasza t72killer (#1169) üzenetére


tomp
félisten

Mi dönti el amúgy, hogy 18650-es cellákból van összerakva a bank vagy "tasak" cellákból?
pl a Sony bankomban 2db "tasak" cella van.
Amúgy mitől függ, hogy soros vagy párhuzamos a bekötés? A több kimenetes modelleknél ha több porton egyszerre megy a töltés akkor soros kapcsolással mennek a cellák, az 1 portos modelleknél pedig párhuzamos?

(#1171) t72killer válasza tomp (#1170) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

SzVSz a tasak könnyebb de rizikósabb (gyengébb a burkolata). A 18650 a leggyakoribb cella, tehát ha egy önállló cellagyártással nem rendelkező (főleg kisebb) cég akar powerbankot összerakni, SzVSz ez a legbiztosabb választás.

A soros-párhuzamos kérdés a leadandó feszültségtől és a kapacitástól függ. Ha magas feszültséget akarsz (12, 24V) akkor sokat kell sorbakötni, uis a felfelé DC/DC konverzió tudtommal veszteségesebb a lefelénél. Ha csak 5V kell, de az minél nagyobb kapacitáson, akkor mehet kevesebb sorba és több párhuzamosan. A portok száma sztem csak akkor befolyásolhatja a bekötést, ha többféle feszkót is le tud adni (esetleg egyidejűleg) a bank - de ebben majd a járatosabb kollégák kijavítanak.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1172) szabi94 válasza t72killer (#1167) üzenetére


szabi94
csendes tag

nos hát ez a termék már meg lett rendelve,szerinted mekkora kapacításra számíthatok?

(#1173) t72killer válasza szabi94 (#1172) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Reálisan 3-5000mAh.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1174) Gyb001 válasza t72killer (#1165) üzenetére


Gyb001
senior tag

Ha az áfát visszaigényelem akkor nem ilyen drága. :D
Ilyenje van valakinek? [link]
A tartósság és minél gyorsabb töltés lenne a lényeg, A nagy kapacitás annyira nem fontos szempont

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#1175) Májkii válasza Gyb001 (#1174) üzenetére


Májkii
senior tag

Nekem ilyenem van, a kisebb méret miatt választottam. QC 2.0 verziót támogat, és ugyanolyan minőségi mint a többi Xiaomi Powerbank.

(#1176) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

(#1177) t72killer válasza zsoltzsolt (#1176) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Eleve gyanús, hogy nem írják mekkora árammal képes tölteni - ill hazai viszonyok között ez az ár az extrémolcsó és az erősen gyanús alatt van:U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1178) zsoltzsolt válasza t72killer (#1177) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Én is így gondoltam. Súlyát sem említik.

(#1179) tibcsiworld válasza zsoltzsolt (#1176) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Az én véleményem, hogy amelyiknek nem írják a súlyát, és más oldalon sem kideríthető, arról nincs véleményem! Nem is lesz! Pozitív tuti nem! Az szemétnek tekintendő! Elsősorban egy gyártói oldal kellene, ahol leírnak mindent! Kivéve a wH-t, mert azt még a profik mindegyike sem szokta sajna!

De hogy azt sem (legalább) kamuzzák be, hogy mennyivel tölt(ene), az már a komolytalan vicc kategória! A vevőt is hülyének nézik, és olyan érzést kelt az emberben, mintha ezt el sem akarnák adni! :(

Az ára is érdekes! Mennyiért is szerzik akkor be? Ez a fentebb említett 6 dolláros kamuműanyag kb.! :)

(#1180) tibcsiworld válasza szabi94 (#1166) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Találtam egy igazit, amiben nem a burkolatot fizeted csak, hanem a benne levő tartalmat is!

Ez az!

Ha 30.000 vagy annál több kell, ...

(#1181) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Információra lenne szükségem töltők és akkumulátorok kapcsán tisztánlátás végett!

Pl:

Van pl egy 2000mAh kapacitású akkumulátor amihez van egy 1000mA-es és 5Voltos töltő.
Ha szeretnék vásárolni az említett akkumulátorhoz egy másik töltőt, akkor milyet vehetek?

Annyit tudok csak, hogy az áramerősség változhat, de a feszültség nem.Tehát vehetek egy 2400mA-es töltőt nem lesz baj az összefoglaló szerint mivel az áramerősséget és a kapacitást letudja korlátozni az akku vezérlőáramköre olyan értékre amire tervezték!? :F

Miért kikötés az 5V,tehát miért nem vehetek pl az említett akkumulátorhoz 5,2v-os 1000mA-es töltőt?

Elnézést a láma kérdésekért csak szeretném megérteni!

[ Szerkesztve ]

(#1182) t72killer válasza Teodor52 (#1181) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"az áramerősség változhat, de a feszültség nem" - pontosan. Nyugodtan vehetsz nagyobb áramerősséget bíró töltőt, a 10A-re hitelesített szörny se fogja 10A-rel tolni, csak annyival, amennyit a készülék enged.

5.2V talán még belefér, az a gond, hogy a felvett áramot a feszültség és a kütyüd belső ellenállása határozza meg. Ergo a fent említett 5V/10A-es mondjuk szép nyugis 800mA-rel tölti, míg az 5.2V-os már 850-nel.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1183) tomp válasza t72killer (#1182) üzenetére


tomp
félisten

Az 5V-os fej sem 5V-ot ad. 4,75-5,25V-is van az 5V-os töltés. Sony telefonomhoz 5V/850mA-es fej van. 5,11V/890mA-el tölti a telefont. Chromecast 2 feje 5V/1A-es. 5,2V/1,09A-el tölt.
A Sony bankom 5,09V/1,37-1,43A-el tölti.

Ha rendben működik a töltés védelem akkor szerintem se lesz gondja vele mert 5,25V felett tiltani kell a töltést.

(#1184) t72killer válasza tomp (#1183) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálam a gopro töltő max 5.15V-ot ad, emellett civilizáltan töltődik a teló. Viszont van kézénél hivatalosan 5.1V-os Apple töltő, ami extrém gyorsan tölt - nem mértem az áramerősséget, de az s7e-t kb 50perc alatt maxra húzta, ami nem normális.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1185) tomp válasza t72killer (#1184) üzenetére


tomp
félisten

Na az igeeen.
Megfigyeltem, hogy ha a 2,1A-es töltő kábelét a 850mA-es fejjel használom akkor a fej a belét is kitépi magából. 910-930mA-ig emeli magát de már a 4,75V határán van. Ilyenkor visszaveszi magát így a feszültség is emelkedik. Ha eléri az 5V-ot újra elkezdi magát emelni így újra esik a fesz... A nagyobb erősség miatt olyan nagy mértékben kisebb az ellenállás a kábelen, hogy a 850mA-es nem tud mit kezdeni vele?
Az 5V/2,1A-es fej 4,99V-on tölti a telefont és a bankot is.

(#1186) t72killer válasza tomp (#1185) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, a kábelek számítanak! Leginkább a kontakt minősége.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1187) Teodor52 válasza t72killer (#1182) üzenetére


Teodor52
senior tag

Kezdem kapizsgálni! :)

Ergo a fent említett 5V/10A-es mondjuk szép nyugis 800mA-rel tölti, míg az 5.2V-os már 850-nel.

Viszont még mindig nem értek valamit.Miért nem tudja az akkumulátor vezérlőáramköre a megnövekedett feszültség esetében is lekorlátozni a magasabb értékű áramerősséget?

(#1188) tomp válasza t72killer (#1186) üzenetére


tomp
félisten

Jaja tudom csak furcsa, hogy ha van egy olyan kábel ami 2,1A-re van akkor egy 850mA-es fejet kikészít. :DDD
Azért a Sony bankomat se értem. 1,5A-el tölthető max. De ha a fej nem tudja minimum ezt az erősséget akkor lekorlátoz 500mA-re...
Esetleg azért van ez nehogy úgy viselkedjen a töltő mint mint a 850-es fej erős kábellel? Azaz ne erősen hullámzó feszültséget adjon le?

(#1189) Teodor52 válasza Teodor52 (#1187) üzenetére


Teodor52
senior tag

Lenne egy másik kérdésem! :B

Adapterek esetében hogy kell választani?

Mert van egy MXR 4K box-om aminek tápellátását egy 5,2V-os 2000mA-es adapter biztosítja.

Ha én egy másikat is szeretnék hozzá venni akkor az 5,2V szintén legyen fix és az áramerősség?

[ Szerkesztve ]

(#1190) Martin97 válasza Teodor52 (#1189) üzenetére


Martin97
aktív tag

Fejegység, kábel téma:

A kisebb fejegységeket azok az eszközök, amik a névleges maxnál többet fel tudnak venni 100%-ra terhelik, ami nem feltétlen gond. Csak annyit jelent, hogy nem lesz beton stabil a fesz. a rosszabb minőségű vagy régebb óta használt fejek esetén.

Feszültség, áramerősség: Nyilván az a legoptimálisabb, ha ugyan akkora a fej feszültsége, mint az eredetié, de +/- 5-10% eltérést gond nélkül letud kezelni (anélkül, hogy az akkura bármilyen kihatása volna) az eszközben lévő töltőelektronika, ha meg nem, akkor egyszerűen lekapcsolja a töltést. Nem kell félni attól, hogy az akku felrobban vagy sokkal hamarabb elhasználódik (amúgy is fogyóeszköz). Ez már jól kiforrott technika, mondhatni hülye biztos. Töltöttem már 6 voltos fejjel a lumia 610-esem (ami már jelentős különbség), és még mindig élek. :)

Kábel: Valami normális kábel kell ami átvisz 2A áramerősséget. Nem fog tönkremenni a fej, ha kis ellenállású a kábel, és jobban terheli. Ha meg igen akkor az anélkül sem bírta volna sokkal tovább. Rossz, vagy mókolt kábel akár az eszközt is viheti. (Bár ha valaki tud forrasztani, akkor simán javíthatók a megtört résznél.)

Személy szerint valami qc-s legalább 2A-es fejet ajánlok, hogy bármit feltöltsön a lehető leggyorsabban.

(#1191) Teodor52 válasza Martin97 (#1190) üzenetére


Teodor52
senior tag

Voltcraft megfelelő lenne mint adapterként mint töltőként?

(#1192) Martin97 válasza Teodor52 (#1191) üzenetére


Martin97
aktív tag

Persze. Csak nem tud qc-t, a bolt leírása szerint. A fehér amúgy 1k-val olcsóbb ugyan ennél a boltnál. :)

(#1193) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Sajnos valószinü, hogy a Chuwi HI10 tabom akkuja felmondta a szolgálatot, csak töltővel tudom használni, a nélkül kikapcsol.
Power Bankra gondoltam, hogy hosszabb távon jó lehet egy ilyen külső akku amivel tudnám használni?
Ha igen, milyet tudnátok ajánlani ami mobiltelóhoz is jó?
Lehetőleg itthoni boltból!
Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1194) t72killer válasza makoss (#1193) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy kis USB kütyüvel ki kéne mérni, mennyi áramot eszik nyúzva. Amúgy ha valahogy bele lehet bütykölni egy akksit, inkább azt ajánlanám.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1195) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Iphone 5S-hez vagy 6S-hez néznék powerbankot, tesómnak segítenék ajándékot keresni (pontosat nem tudjuk hogy milyen iphone-ja van a kettő közül a megajándékozandó személynek).

Futólag beleolvasgattam a topicba.

Szempontok:
- Minőség, megbízhatóság
- MO-on boltban megvehető, garanciával (általában 1 év van rájuk, ha több az előny)
- legalább 2x tudja feltölteni a telót, legalább azzal a sebességgel mint a teló gyári töltője
- mindenféle védelem (önvédelem, és a rádugott telefonnak védelem, túlfesz, túláram, stb., tehát egy biztonsággal használható darabot keresek)
- 2 eszköz egyidejű töltése előny (pl. 1A kimenet + 2.1A kimenet), de nem feltétel
- súly 300g alatt, az még nem olyan nehéz szerintem, férfinak lesz ajándékba
- kb. 10-12 ezer Ft a plafon

Amiket eddig kinéztem:
- Xiaomikat látom első helyen ajánljátok, abból szimpatikus mindhárom típus amit találtam (10000-es, ennek pro változata, és a 16000-res)

- A-Data PV110: Csupa jó véleményt olvastam több webshopon, árukeresőn, megnyerő számomra. Itt fórumon alig volt róla szó, ez mennyire ajánlott?

- TP-LINK TL-PB10400: 2 év csak erre van, kevés infót találtam róla de az pozitív. Itt fórumon alig volt róla szó, ez mennyire ajánlott?

- Asus ZenPower 10050mAh: Megnyerő termék, jó vélemények webshopokban. Itt kevés szó volt róla de az pozitív.

Eddig nálam az A-data és a TP-Link a befutó, mert egyszerre két eszközt is lehet róluk tölteni. A-data mellett szó a fém ház. TP-Link mellett a 2 év gari.

Melyiket ajánlanátok a 4 közül?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1196) Májkii válasza s3toraph (#1195) üzenetére


Májkii
senior tag

Én a Xiaomi-t ismerem, részemről abszolút ajánlott a 10000 Pro vagy 16000 utóbbit én csak akkor venném, ha két eszközt szeretnél vele egyidejűleg tölteni. Az SE és a 10000 Pro nálam nagyon jól működik ;)

[ Szerkesztve ]

(#1197) makoss válasza t72killer (#1194) üzenetére


makoss
addikt

Majd ha összejön rákérdezek egy szervízben ha olyan helyen járok... :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1198) Teodor52 válasza Martin97 (#1192) üzenetére


Teodor52
senior tag

Bocsi a láma kérdésért de mi az a qc? :B

(#1199) Májkii válasza Teodor52 (#1198) üzenetére


Májkii
senior tag

(#1200) Teodor52 válasza Májkii (#1199) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.