Hirdetés

2021. augusztus 3., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-05-02 18:03:14

LOGOUT.hu

Ajánlott kategóriák:

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1051) ledgeri

ledgeri
veterán

A bankok önkisülése mennyire mérvadó/jellemző/mérhető?? Sajna gondolom nem sanyo eneloop szintűek... vagy mégis?

anti-blockadblock-er// PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#1052) t72killer válasza ledgeri (#1051) üzenetére

t72killer
titán

Eneloop = csúcsszuper NiMh, bank = általában Li-ion vagy polimer, utóbbiak jól tartják a töltést, ergo lehet eneloop szint:R

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#1053) ledgeri válasza t72killer (#1052) üzenetére

ledgeri
veterán

Hasznos olvasnivaló, szeretem!!! :R

anti-blockadblock-er// PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#1054) hjamal

hjamal
csendes tag

Sziasztok!
Új kütyü vásárlása előtt vagyok. Olvasgatom itt a fórumot, de annyi adat és szám röpköd itt, hogy elvesztem benne. Hétköznapi használatra szeretnék, egyet és többnyire csak telefont töltenék vele majd. Mit tudtok javasolni (ár nem annyira lényeges, inkább a minőség.) ? Asus, Xiaomi, Sony?

Köszi előre is. :R

"Blue is the colour, football is the game..."

(#1055) Májkii válasza hjamal (#1054) üzenetére

Májkii
senior tag

YooBao vagy Xiaomi.
Milyen telefont szeretnél vele tölteni?
Hányszor szeretnéd legalább feltölteni vele?

(#1056) hjamal válasza Májkii (#1055) üzenetére

hjamal
csendes tag

Az új Iphone melle gondoltam venni, aminek persze meg nincs meg hivatalosan az akku kapacitasa, de gondolom olyan 3000 vagy akorul lehet maximum. Lenyegeben utazasokhoz szeretnem, vagy egy napomat meghosszabbitani vele, ha lemerulnek ido elott. Nyilvan minel tobbszor. Nem tudom mitol jo egy bank azon kivul, hogy hany mAh.

(#1057) Májkii válasza hjamal (#1056) üzenetére

Májkii
senior tag

Szerintem arra elég egy Xiaomi 10000mAh vagy ha vékonyabbat szeretnél akkor Xiaomi 10000 Pro. Ha több telefont is szeretnél tölteni egyszerre akkor Xiaomi 16000mAh.

(#1058) t72killer válasza hjamal (#1056) üzenetére

t72killer
titán

Itt 2Ah-t rebesgetnek, úgyhogy 10Ah-s (5V-on 6Ah) powerbankkal bőven ki leszel szolgálva, 3x is feltölti neked:R

A xiaomikról jókat olvastam, énis ilyet rendeltem, a 10Ah-s verziót most 14$-ért vesztegetik kuponnal.

(#1059) hjamal válasza t72killer (#1058) üzenetére

hjamal
csendes tag

Koszonom nektek a segitseget!!!

(#1060) hjamal

hjamal
csendes tag

Be is rendeltem a hivatalos oldalrol a 10 mAh pro-t. (Lehet, hogy kicsit dragabb, de igy tuti eredeti marcsaka lelkibeke erdeken :) )Megegyszer koszi a segitseget.

Meg azt szeretnem megkerdezni, hogy sima usb hosszabbito kabellel megtoldhato lenne mondjuk ha hatitaskaban tarolnam a bankot es menet kozben a kezemben lenne a telefon. Illetve mennyire tanacsos a szilikon tok, kell-e a vedelem annyira vagy akar gondolok itt a tulmelegedesre?

(#1061) Májkii válasza hjamal (#1060) üzenetére

Májkii
senior tag

Ebből a modellből még nincs hamisítvány mert eléggé új, ezért még nem annyira keresett, de szerencsére itt is le lehet ellenőrizni hogy eredeti-e. A hosszabb, toldott, kábellel lassabban fogja tölteni, én nem ajánlom. Az én 10000 Pro-m nem karcolódik, (de nem is szoktam szikével kapargatni) ha nem fog nagyon éles tárgyakkal eggyütt utazni, akkor nem kell rá tok.

(#1062) t72killer válasza Májkii (#1061) üzenetére

t72killer
titán

Súly alapján gondolom ki lehet szúrni a hamisítványokat (már hogyha nem töltöttek fel homokkal 1-2 cellányi helyet).

(#1063) Májkii válasza t72killer (#1062) üzenetére

Májkii
senior tag

+ ott a 20 jegyű kód, és hogy nem töltheti saját magát.

(#1064) t72killer válasza Májkii (#1063) üzenetére

t72killer
titán

" nem töltheti saját magát." - azaz 2 ugyanolyan nem tölti egymást?

(#1065) Májkii válasza t72killer (#1064) üzenetére

Májkii
senior tag

Nem. Ha az USB kábel mind két végét a power bankba dugod, akkor az eredeti nem tölti saját magát.

(#1066) t72killer válasza Májkii (#1065) üzenetére

t72killer
titán

Értem:R. A hamis nekiáll felforralni magát:DDD?

(#1067) Martin97 válasza t72killer (#1066) üzenetére

Martin97
aktív tag

A hamis sem forralja fel magát (jobb esetben). Ne a klasszikus értelemben vett rövidzárra gondolj.

Csak tölti magát, mint egy telefont. :)

(#1068) DrJános válasza hjamal (#1060) üzenetére

DrJános
aktív tag

Szia.

Pont tegnap este "teszteltem" a 16Ah Xiaomi bankomat.

Az én telefonomat (S7 3000mAh) a bank kábelével 2 óra alatt töltötte fel 0-ról 100-ra. Szerintem ez jó eredmény. :DD

De a kollégám telóján túl mélyen van a csatlakozó a xiaomi kábelét nem akartam szétcseszni ezért egy másik kábellal töltöttük (azt nem sajnáltam megfaragni) jó hosszú volt több mint 1 méter (és 850mAh-t töltött a hozzá tartozó töltő ). A teló 5000mAh töltöttük vagy 5-6 órán keresztül (inkább még tovább) és kb 40%-ot tudtunk belevarázsolni 14%-54%

Ami matek szerint + 2000mAh. Elég soványka eredmény, de ez nem a Bank hibája mert a saját kábelével tisztességes töltőáram megy át, csak más kábeleket is ki kell tapasztalni.

De az én bajom is az, hogy hozzád hasonlóan hosszabb kábelről szeretném használni.
Bank zsebbe teló kézbe de minimum fél méter még így is kell.
Úgyhogy be kéne szereznem valami biztos forrásból olyan kábelt ami ilyen távon is át tudja engedni a 2A-t
Csak azt nem tudom mi a 100% ig biztosan jó kanóc. :(

A Nillkin kábeleket dicsérték többen is, de abból is volt olyan amin csak 0,8A ment át USB-s kütyüvel mérték :(

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#1069) Májkii válasza DrJános (#1068) üzenetére

Májkii
senior tag

A BlitzWolf kábelek is jók szoktak lenni.

(#1070) tomp

tomp
nagyúr

Sony CP-V10A tapasztalatok!
Én személy szerint nem bántam meg, hogy Sony-t vettem. Igaz cseréltettem mert sokkoltam az elsőt egy nem egészséges usb ventivel. :D (sistergés)
Meglepően súlyos egy darab. A leírás szerint 242g. Belül lítium-ion polimer akksi van azaz nem lítium-polimer! Li-Po száraz akksi. Li-ion-Po meg hibrid. Az elektrolit folyadék/oldat polimer gélben van. 10.000mA a névleges kapacitás. Kifelé már csak 6300mA-t tud ami rendben hozza is. Magát a bankot és a bank is 1,5A-el töltődik/tölt. A lemerülés pillanatáig azaz az utolsó mp-ig leadja a 1,5A-t. Ha feltöltötte az eszközt és már nem vesz fel áramot akkor 1perc elteltével kikapcsol. Érdekesség ha hosszú ideig nincs használva a bank akkor nem lehet teljesen azaz 10.000mA-re feltölteni. Nem engedi. Le kell meríteni, feltölteni, lemeríteni és csak ez után engedi magát teljesen feltölteni. Nem értem ez minek van. Lehet a géles cucc miatt? Ezt még nem tapasztaltam de a leírás külön megemlíti ezt a dolgot. A bankon 4db LED van de nem 25%-os jelzésben. Az első LED 60% alá kerülésnél alszik ki. Azaz a 4-ből. Innentől pedig 20%-os osztásban mutatja. Feltöltésnél is 20%-os jelzés van. A 4. LED ugyan úgy elkezd világítani ha már elérte az akksi a 60%-os töltöttséget. Ha teljesen feltöltött kialszik az összes led. USB fesz. mérő szerint teljesen feltöltve és a ledek lekapcsolása után 0,03A-t eszik a bank tovább. Ha külső eszközt töltünk akkor a bank bekapcsolásakor tudjuk csak megnézni hol áll a töltöttsége. Bekapcsolás után 5mp-ig jelzi a töltöttséget aztán kialszanak a ledek és csak a zöld ON led világít jelezve, hogy be van kapcsolva. Ha már csak pár percnyi áramunk van akkor villog a zöld led. A bank töltését minimum 1,5A-es adapterrel végezzük! Ennél kisebb teljesítményűt felejtsük el! Ha nem tud legalább 1,5A-t a fej akkor a bank lekorlátozza a töltést 390mA-re! Hiába lógott egy 1A-es fejen. Emiatt én vettem egy 2,1A-es fejet. A leírása szerint kifejezetten power bankhoz ajánlott. Ezzel már szinte végig 1,5A-el tölti magát. A töltés utolsó fél órájában kezdi visszafogni magát.
Igaz kicsivel drágább de szerencsére 20%-os akció volt az adott Sony boltban. :)

(#1071) tibcsiworld válasza tomp (#1070) üzenetére

tibcsiworld
Topikgazda

Köszönjük! :)

(#1072) tothjozsi96

tothjozsi96
addikt

Valaki használt ilyesféle powerbank-ot?
Elég olcsón lehet már kapni, és igazából azt írják rá hogy 2600mAh-es szóval, ezért is kérdezem ha valakinek van ilyennel tapasztalata akkor.. :)
Megköszönném ha valaki tudna rá reagálni.

(#1073) zsoltzsolt válasza tothjozsi96 (#1072) üzenetére

zsoltzsolt
addikt

Inkább az a gond, hogy mire elég ez a 2600mAh

(#1074) tothjozsi96 válasza zsoltzsolt (#1073) üzenetére

tothjozsi96
addikt

Én egy Lumia 735-öt akarok egyszer feltölteni, rengeteg olyan eset adódott már hogy valahol voltam és a nap végére este már lemerült a vonaton a telefonom, meg nekem fontos volt a méret is hogy az övtáskámban elférjen..
Kb ennyi!
Erre meg bőven elég.

(#1075) t72killer válasza tothjozsi96 (#1074) üzenetére

t72killer
titán

Azt aligha fogod feltölteni vele, 2600mAh/5V<2Ah/3.7V, mínusz hatásfok, jó esetben olyan 70-80%-ra tudod vele felhúzni a telót.

(#1076) t72killer

t72killer
titán

Megérkezett a kicsike:DD

Komolyabb bevetés még nem volt, csak az sgs2-met rántotta fel a posta után alig pislákoló bank, úgy érzem jó barátok leszünk:R

(#1077) DrJános válasza t72killer (#1076) üzenetére

DrJános
aktív tag

Grat. Biztos nem fogsz csalódni benne :D

Én a 16Ahs-ból kb 10Ah-t kiszedtem, teljesen meg vagyok elégedve :D :C

tothjozsi96: t72killer-el értek egyet 100%ra tuti nem fogja feltölteni.

Én úgy számoltam és lehet, hogy kicsit durva de a teljes kapacitás 60%- az amit nagyjából le tud adni egy bank. Persze ettől lehet jobb és rosszabb is elektronika/telep minőség függvényében, de ökölszabálynak
megfelel.

PL: az leső és talán egyetlen mérés alapján a "kis" xiaomi 16Ah-ból 10Ah- le is adott ami 62,5% ezeknek a bankoknak elég jó az elektronikájuk de sok más kínai gyártó nem tudná ezt az értéket reprodukálni.

(#1078) t72killer válasza DrJános (#1077) üzenetére

t72killer
titán

"a teljes kapacitás 60%- az amit nagyjából le tud adni egy bank." - a névleges mAh értékhez képest pontosan:K

Most gondolkozom, hogy tudnám relatíve hitelesen lemérni a leadott kapacitást. A töltés nem akkora gond, mert van konnektoros fogyasztásmérőm + a használt gopro töltő hatásfokát be tudom saccolni, viszont kisütni csak kb 2 körben fogom tudni, (2x telefon teljes ciklus + 3db fényképezőgép-akksi ad ki nálam ~11Ah-t), jobb lenne valami fix fogyasztó.

(#1079) maán

maán
csendes tag

Udv
Mi a velemeny errol:https://www.aqua.hu/mobile/xtorm-as-am119-platinum-mini-2-power-bank-2000-mah-napelemes-kulso-akkumulator-szurke-377362.html

Akkumulatort keresek az iphone se keszulekemhez nem kell a nagy kapacitas csak az hogy napi egyszer feltoltse es minnel kisebb legyen.Jok a napelemes akkumulatorok?
Milyen aksit vegyek?

(#1080) t72killer válasza maán (#1079) üzenetére

t72killer
titán

Az SE-ben 1600mAh-s akksi van, amit inkább egy 3000mAh-s modellel tudsz teljesen feltölteni, a 2000-es kicsi lesz. Napelemnek nem sok értelme van, az akksik nem szeretnek napozni, ráadásul az a tenyérnyi fénygyűjtőfelület kb semmit se fog tölteni rajta.

(#1081) tomp válasza t72killer (#1078) üzenetére

tomp
nagyúr

60% az ajánlott alsó határ amit illene tudnia a banknak. Xiaomi és Sony bankok 63%-ot tudnak.
Leadott kapacitás mérése: usb-s ventilátor+usb fesz.mérő. :)
Mutatja a feszültséget és az árerősséget.

(#1082) t72killer válasza tomp (#1081) üzenetére

t72killer
titán

USB feszmérőnek pl ez megteszi?

Olyan lenne a tuti, ami egy szövegfájlba kigyűjti a mért értékeket, de olyat nem találtam (pláne nem 1$-ért)

[ Szerkesztve ]

(#1083) t72killer válasza t72killer (#1082) üzenetére

t72killer
titán

Ajvé, ahogy nézem, még a "márkás" Delock se egy nagy durranás:U Valami rendes multiméterre köthető csak kábelekből álló adapter kéne, abban jobban megbízom.

[ Szerkesztve ]

(#1084) hjamal

hjamal
csendes tag

Emberi nyelven hol találok Mánuelt a 10k pro-hoz? :F

(#1085) tomp válasza t72killer (#1083) üzenetére

tomp
nagyúr

Nekem Xtar usb mérőm van. Szerintem a legpontosabban ez mér. Én mindig ezen keresztül töltöm a telefont.
Xperia M4 2400-as akki feltöltése kikapcsolt állapotban pontosan kiszámolható a mérővel.

(#1086) t72killer válasza tomp (#1085) üzenetére

t72killer
titán

Egy ilyet rendeltem be masszív 1.08$-os áron:R Elég pontosnak tűnik a teszt alapján, ha megjön, nagyjából énis bemérem.

(#1087) tomp válasza t72killer (#1086) üzenetére

tomp
nagyúr

Én itthon vettem 2ezerért. De a gyártó is 2ezerért árulja dollárból átszámítva.

(#1088) DrJános

DrJános
aktív tag

Jók ezek, csak kár, hogy nincs rajtuk micro usb bemenet.

Mert így csak azt látjuk (egy gyengébb kábel esetén), hogy nem megy átt rajta a 2A, de azt nem látjuk, hogy mennyi feszültség esik a kábelen, pedig az is nagyon fontos. Ha meg elkezdünk átalakítókkal szórakozni akkor meg az miatt fog csalni a mérés.

(#1089) t72killer válasza DrJános (#1088) üzenetére

t72killer
titán

Jogos, két kábel kell, kétszeres csatlakozóveszteség:R

(#1090) DrJános

DrJános
aktív tag

Sziasztok erről a kábelről van valami infó?

Mert ha tudja azt ami rá van írva akkor nagyon jó kis cucc ez :D

[REMAX 2.4A]

[ Szerkesztve ]

(#1091) DrJános válasza DrJános (#1090) üzenetére

DrJános
aktív tag

Hát ha a tesztcucc többet is fel tudna venni akkor nem túl nyerő a kábel. [link]

De találtam mást. Ez már érdekesebb és profi vidó/mérés. A kábelek itt tuti tudják amit kidob a műszer :D [link]
Anker kapható itthon? Mert eddig nem nagyon találtam. Külföldi rendeléssel meg még mindig nem vagyok teljesen kibékülve. :DDD

Bár ha nem lesz itthon akkor muszáj leszek kintről rendelni.

[ Szerkesztve ]

(#1092) MrChris

MrChris
nagyúr

Sziasztok, lenne pár kérdésem külső akksival kapcsolatban:
1 Lehet őket összevissza tölteni? Hátrányukra válik?
2 Mennyi az élettartamuk?
3 Azt is látom hogy noném powerbank 10-20-60.000mAh-ásak vannak akár 4-5ezerért is az ebayen, ezek tényleg tudnak kb ennyit, vagy legalább a felét?
4 Ezekből egy 20000-est 2A-el töltve 12óra alatt tényleg fel lehet tölteni?
5 Milyen akksi van bennük?

(#1093) tomp válasza MrChris (#1092) üzenetére

tomp
nagyúr

1, Mivel lítium alapúak így nem baj ha rá-rá tölt az ember. Sőt állítólag a rátöltögetéssel kitolódik az elhasználódásuk.
2, hivatalosan 1000 töltési ciklust adnak meg a gyártók. Azután kezd csökkenni a teljesítményük.
3, noname banktól mentsen meg a jólélek :DD
4, a feltöltési idő nem csak az adaptertől függ. A Sony bankok például 1,5A-el töltődnek. Azaz hiába lesz 2A-es fejen, max 1,5-et vesznek fel.
5, a legtöbben lítium-ion. De már elterjedt a lítium-polimer ami már az utolsó lehelletig maxon leadja az ampert. Sony használ egy 3. fajtát a lítium-ion polimer hibrid akksit.

(#1094) t72killer válasza MrChris (#1092) üzenetére

t72killer
titán

Nagyon dzsunkát ne vegyél, a lítium nem játék. Kínából a xiaomi egész megbízhatónak számít, minőségi LG cellákkal és töltőáramkörrel dolgoznak. Többünknek van itt a topicban pl banggood-ról ilyen.

A ráírt kapacitás csak egy részét tudod kihasználni egy minőségi powerbanknak is, egyrészt a névleges értéket 3.6V-os feszültségre adják meg, másrészt dupla konverzió történik, először ~4V-ról 5V-ra a bankban majd 5V-ról lekonvertálás a telóban.

Apropó, egy kis zavar a kréta körül, nem egészen világos nekem ez a töltés-hatásfok kérdés: a bankok kapacitása ugyebár a 3.6V-ra van megadva, ugyanúgy, ahogy a mobiltelók/egyéb kütyük akksija. Ergo a kivehető ciklusok számához nem kell átszámolni 5V-ra a kapacitást?

feltöltések száma = (bank mAh)*(bank hatásfok)*(teló hatásfok)/(teló mAh)

[ Szerkesztve ]

(#1095) Martin97 válasza t72killer (#1094) üzenetére

Martin97
aktív tag

Jó a gondolatmeneted. Elég így számolni is.
Én is így ajánlottam, mert így a legegyszerűbb. A bank kapacitásának ~70-75%-át tudod a teló akkujába tölteni a veszteségek miatt. Tehát egy 20ah-ás bankból nagyjából 14-15ah-át.

(#1096) MrChris válasza tomp (#1093) üzenetére

MrChris
nagyúr

Köszi a részletes válaszod! Aszem végül ezt a xiaomi 10ezrest választom.

t72killer: GX80-hoz lesz, dummy-val. Ha lemerül a gyári akksi akkor átdugom ebbe műelemmel és így talán a TL-t is jobban lehet gyűrni. Igaz még közbe lesz iktatva még egy átalakító :D Viszont az extra vázakksit és rendes töltőt biztosan nem úszom meg a buta usb csatlakozás miatt. A 16.000-es túl nagy, nehéz, a fotóstatyóba építem be az egészet.

(#1097) t72killer válasza MrChris (#1096) üzenetére

t72killer
titán

Dekomplikált, sima USB töltést nem támogat:F? :(

(#1098) MrChris válasza t72killer (#1097) üzenetére

MrChris
nagyúr

De, csak az a csati az oldalán van és egy nehezen felpattintható fedél fedi. Bedugott usb csatival elég nehézkes használni meg sérülésveszélyes és ugye vagy tölt, vagy használod :W Pana ficsőr :O Tőlem még maradhatna ez a váltott felállás, csak az alján, talpán lenne egy szabadon hagyott USB csati mint a telókon. Persze ekkor a hosszú TL kilőve...

(#1099) t72killer válasza MrChris (#1098) üzenetére

t72killer
titán

Ja, asszem az én szépséges rx100-am is ilyen "okos", töltve nem dolgozik:(. Mondjuk szeret túl is melegedni, úgyh nem hiányozna neki még egy áramforrás videózás közben.

(#1100) ledgeri válasza tomp (#1093) üzenetére

ledgeri
veterán

1. pont második fele hogy értendő?

Olyat olvastam, hogy két félig való feltöltés (értsd 50%-k megy bele, és nem 50%-ig megy bele...) az számít egy darab 100%-os feltöltésnek...
Ilyenre gondoltál?

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.