Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 16:15:37

LOGOUT.hu

Szerkesztés alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) tibcsiworld válasza inf3rno (#596) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

12-ért vettem akcióban kintről!

szerk.: igaz, nekem 10.000-es van! Árban sokkal jobban jön ki!

[ Szerkesztve ]

(#602) inf3rno válasza Gsx-rr (#598) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mindegyiken kell lennie kaparos sorsjegynek vagy micsodának, aztán annak a kódját tudod ellenőrizni a Xiaomi oldalán. Nem tudom miért nem tették fel még az oldalra, de láttam már review-okat a 10.000-esről, és szerintem az is eredeti. Idei model.

Buliban hasznos! =]

(#603) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Csináltam egy tesztet Xiaomi 10400-ra. Egy Asus T100TA-DK046H tabletet töltöttem róla 2% körüli értékről kikapcsolt állapotban. 18:08-kor indult a töltés 4*-ról, 20:22-kor volt 2*-on, 20:40-kor 1*-on, 21:10 - 1*, és valahol 21:10 és 22:26 között fejezte be a töltést. Bekapcsoltam a kütyüt 95%-on állt, ami érdekes, mert azt vártam, hogy 100%-ot fog írni, különben miért jelezte volna, hogy teljesen fel van töltve? Merítettem rajta 81%-ra, aztán újra rádugtam, de 1%-ot sem tudott már rátölteni, lemerült a Xiaomi. Szóval kb. 93-94%-ot töltött rá. A tablet aksija 31Wh-s, a Xiaomi elvileg 37.44Wh-t tárol le. 31Wh*0.935=29Wh. 29 / 37.44 = 77%-os a hatásfoka a Xiaomi töltésének ezek alapján. Ezek szerint a 60-70% közötti hatásfok, amit általában egy ilyen aksira írnak, nem jön ki. Még tesztelni fogom mobillal is, csak nehéz gyorsan meríteni a mobilt. Bekapcsolt GPS és navigáció talán megteszi a hatását, majd megnézem. Ha mást nem összeütök valami számításigényes programot androidhoz, ami meríti.

Buliban hasznos! =]

(#604) lalimano válasza kali (#595) üzenetére


lalimano
tag

Több telóval is teszteltem, és ugyan ez volt az eredmény, úgyhogy gondolom a powerbank tok elektronikájával lehet a gond.
Hogyha pl nem adja le pontosan az 5V-ot, attól lehet ilyen hogy mutatja, hogy tölt, közben meg nem?

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#605) mzsolty


mzsolty
tag

Sziasztok. Kinéztem egy ilyet:
http://cegledpc.hu/termek/yoobao_simple_7800_7800mah_powerbank/82013
Kétszeri fullra töltést várnék tőle. S4-em van. Szerintetek elég lenne vagy nézzek nagyobbat?

(#606) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Hali!

A 10000-es Xiaomi mennyire számít jó vételnek a kategóriában? Ár-érték arányban milyen szintet képvisel?

BG-on most elég jó árban van. :)

(#607) WolfeZs válasza pietrrr (#606) üzenetére


WolfeZs
csendes tag

Sziasztok!

Xiaomi 10400mA-es Powerbankról van valakinek személyes tapasztalata? Most készülök rendelni, de nem sokat találtam róla a neten.

(#608) tibcsiworld


tibcsiworld
aktív tag

Mindkettőtöknek egy kis visszaolvasást ajánlok!

(#609) WolfeZs válasza tibcsiworld (#608) üzenetére


WolfeZs
csendes tag

Igen, rátaláltam közben, így tárgytalan és sorry a plusz kommentért.

(#610) inf3rno válasza WolfeZs (#607) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nálam jól működik továbbra is. Tabletet meg mobilt is töltöttem már vele párszor. Asus tablethez ideális, mert azokba elég gagyi aksit raknak, aztán hamar el tud fogyni belőlük a nafta.

Buliban hasznos! =]

(#611) Mark0056


Mark0056
csendes tag

Vettem egy Yoobao MAster M20-at. Ennek 2 USB kimenete van. Az egyik 1A-es, a másik 2A-es. A telefonomat melyikkel töltsem? (Xperia Z2)
És úgy általánosságban: Lehet baja az eszközöknek, ha a 2A-esről töltöm őket?

(#612) laszlohu válasza Mark0056 (#611) üzenetére


laszlohu
addikt

Amelyik telefon támogatja a gyorstöltést, speciel a tied támogatja,
és ha a kábel, amivel bekötöd megfelelő, akkor lehet 2A - rel tölteni,
de én inkább az 1A - es töltést javaslom, bár időben nyilván 2* annyi ideig tölti, mint 2A - rel,
speciális esetben, ha pl. van fél órád és el kell menned valahová, akkor nyilván a 2A - rel.

[ Szerkesztve ]

(#613) LanyUs


LanyUs
senior tag

2 napja Akkumulátor, univerzális, Samsung, 6000mAh Li-ion, fehér, gyári csomagolt EB-PG900BWEGWW volt kőkemény 6.000 Ft-ért a Samsung experience store-ban. Voltam olyan balfasz, hogy vártam, így le is csúsztam róla.

Most ezzel a kettővel szemezek bár a gyári samu szerintem a legjobb:

Coolup ütésálló univerzális külső akkumulátor 2xUSB kimenet, 10000mAh Li-ion, 2A, fekete ( 9e )
[link]

TP-LINK TL-PB10400 10400mAh Power Bank ( 9e )
[link]

Mit ajánlotok? Sima note vezetékes.

LIDL-ben kapható SILVERCREST 2600mah SZART SEM ÉR !!!! 30%-ot tölt, így visszavittem gyorsan.

[ Szerkesztve ]

(#614) tibcsiworld válasza LanyUs (#613) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Ezek jó drágák!

Vissza lehet adni a vásárolt árut akkor is, ha az nem hibás, csak egyszerűen nem tetszik? És a pénzt is visszakapod?

(#615) LanyUs válasza tibcsiworld (#614) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igen 3 hónapig simán. Általában egész jó cuccok vannak. Ez nem jött be...

(#616) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

sziasztok. a power bank.ról hogyan lehet megtudni hogy tényleg tudja-e az általuk ráírt kapacitást?

(#617) LanyUs válasza tibcsiworld (#614) üzenetére


LanyUs
senior tag

Azért nézegetem a gyári samut vagy ezeket a drágábbakat, mert nagyon sok vélemény elolvasása után azt szűrtem le, hogy az olcsó kínai gyagyik 10400mah-ből örülhetek, ha egyszer feltöltik a 2500-as akksimat.

(#618) tibcsiworld válasza nagysandor79 (#616) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Lepróbálod! :)

(#619) tibcsiworld válasza LanyUs (#617) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Akkor az én véleményem nem olvastad el!

Nekem ez van. Ez feltolja 4x!

3x úgy, hogy töltés közben is nyúzom. De rendesen!!! Az aksim ugyanakkora! Eredetit kaptam, és minden rendben volt!

(#620) inf3rno válasza LanyUs (#617) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha visszaolvasol, mindenki a Xiaomit ajánlja, mert közepes kategóriában ár/érték arányban talán az a legjobb. Nekem is az van, a tabletemet pont 1x feltölti 1-2%-ról, ami kb. 4000mAh-nak felel meg.

Buliban hasznos! =]

(#621) nagysandor79 válasza tibcsiworld (#618) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

ok. :)
kezembe került egy elvileg 16.000 es powerbank
de jó ha kétszer feltudom tölteni a telót vele. ésa teló akksi meg csak 3000 körül van .

(#622) tibcsiworld válasza inf3rno (#620) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Ezt a közepes kategóriát, meg úgy a kategorizálást nem értem! Csak hogy jól értem e:

A közepes a már használható, az alsó kategória meg a szinte teljesen használhatatlan?

(#623) tibcsiworld válasza nagysandor79 (#621) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Én a jelenlegi előtt rendenltem a havernak egy "20.000-est", ami 1,5x töltötte fel azt, amit a jelenlegi 10.000-es 4x!!!

(#624) LanyUs válasza tibcsiworld (#619) üzenetére


LanyUs
senior tag

Millió vélemény és teszt elolvasása után ez lett a befutó ár/telj. alapján Asus ZenPower univerzális vésztöltő, külső akkumulátor 10050mAh, ezüst [link]. Note 1-em van 2500 aksival és 3-szori töltést várok el tőle. Majd megírom a tapasztalataimat.

(#625) tibcsiworld válasza LanyUs (#624) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Várjuk!

(#626) mzsolty


mzsolty
tag

Sziasztok.
Előre is bocs a buta kérdésért de mivel lehet tölteni egy lemerült power bankot? Ezt sem szabad lemeríteni teljesen mint a telefon akksikat?

(#627) inf3rno válasza tibcsiworld (#622) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valamikor már a belépő szint is használható, de hiányoznak belőle olyan feature-ök, amik a közepesben már benne vannak. Nálam pl monitorban a TN+film a belépő szint és az IPS, ami már egy kategóriával jobb. Persze TN-ben is vannak szépek, de azok sosem lesznek színhűek... Ez mondjuk csak az én szavajárásom, szóval jogos, ha nem érted. :-)

Aksiban a belépő szintre jellemző, hogy elég hamar tönkremennek, nem túl megbízhatóak, sok köztük a hamisítvány, stb. A közepes, amiket te is néztél 10k körüli árban. A Xiaomi kb. ugyanazt tudja, mint azok, csak fél áron. Az a cég üzletpolitikája, hogy nem költenek reklámra, hanem inkább alacsonyan tartják az árakat. Vannak ezeknél is jobbak, de aksiban nem nagyon lehet halmozni az extra feature-öket, annyit tudnak beletenni, hogy jobb az átviteli hatásfok, kisebb súllyal vagy térfogattal tudnak ugyanannyi energiát letárolni, több amperrel töltenek egyszerre több készüléket, drágább anyagokból készül a burkolat, tud csepptöltést, stb... Az első kettőben egyébként a Xiaomi is elég jó a többihez viszonyítva. Ha ennél jobb kell, akkor azt csak külföldről tudsz rendelni, pl Anker, talán IntroCircuit, stb... Van egy csomó power bank review ezekről a termékekről, szóval elég könnyen tisztába lehet jönni azzal, hogy mik a top márkák. Árban szerintem szinte csak a burkolatért fizetsz többszöröset, esetleg a több amperes töltésért. Én nem vettem még drágábbat, szóval kevés az összehasonlítási alapom, csak a specifikáció alapján mondom. Folyamatban van, hogy összeszórok egy adatbázist, amibe majd lehet felvinni a termékeket. Így talán egy fokkal könnyebb lesz választani.

Buliban hasznos! =]

(#628) inf3rno válasza tibcsiworld (#623) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nyilván mert valami hamisítvány volt.

Buliban hasznos! =]

(#629) inf3rno válasza mzsolty (#626) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem a mobil meg a power bank is automatikusan kikapcsol, ha túl alacsony a töltöttség. Nem tudom, hogy tényleg létezik e a jelenség, amit írsz, hogyha teljesen lemeríted, akkor tönkremegy, de ha igen, akkor a normálisabb termékek ezt már kivédik valamilyen úton módon.

Buliban hasznos! =]

(#630) tibcsiworld válasza mzsolty (#626) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Töltöttem már felessel és másfelessel is! Egyiktől sincs semmi baja! A töltési idő a különbség!

A mobilt mindig csutkára merítem, a power bankot nem igazán, de előfordul! A mobil 2 évet elérte! Semmi baja!

Szerintem "teljesen" nem lehet lemeríteni, mert akkor vagy csepptöltéssel indítana a töltés (mint pl 1 év után elővakart telefonok töltése, vagy nem is töltene)! Nem értek nagyon hozzá, de a "teljesen" lemerült aksi nem vesz fel töltést, tehát kuka!

(#631) tibcsiworld válasza inf3rno (#627) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Igen, köszi! Az Ankert nézegettem, de jóval drágább az enyémnél, és a kinézete más csak. Az ára viszont nagyon! (talán tud csepptöltést, de az nem lényeges annyira)

Ugye fontos, hogy hány Wh, a milliampér meg meg más dolog.

Annak a 20.000-es csodának utánajárok, mert a haveromnak rendeltem. Nem hiszem, hogy hamisítvány! Lehet 1V-on számoltak, nem 3,6-al, mint a többi, és szépen 5V-ra kiszámolva 20.0000!!!

(#632) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

sziasztok! ezt a típust ismeri valaki, megbízható cucc, ki is jön belőle kb ami rá van írva?
tudom, hogy ha nagyobb powerbank kell, a banggoodos 10000-res xiaomi jó, ez csak a qi miatt lenne ez érdekes.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#633) tibcsiworld válasza ZavaBalazs (#632) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Passz!

Mi az a qi?

(#634) ZavaBalazs válasza tibcsiworld (#633) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

vezeték nélküli töltés, a telefonomat így szoktam tölteni általában.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#635) tibcsiworld válasza ZavaBalazs (#634) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

off
És ez hány méterig tölt? Mert régen olvastam, hogy csak pár centiig. Az akkor rosszabb, mint a kábeles, mert szinte meg sem mozdíthatod. A kábellel meg "járhatsz" is kicsit.

on:

dupla pénzt nem adnék ezért, az tuti! Ennyi pénzből már minőségi 20.000-es is kijönne!

[ Szerkesztve ]

(#636) ZavaBalazs válasza tibcsiworld (#635) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

igen, pár centi, azaz rárakva működik, de van rajta rendes kábeles megoldás is, ha mondjuk használat közben szeretném tölteni. 20000 nekem feleslegesen sok, de ez a plusz kényelmi funkció nekem megér 2000 felárat a 10000 mAh xiaomihoz képest, már ha tényleg vissza is adja azt, ami rá van írva.

na mindegy akkor.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#637) tibcsiworld válasza ZavaBalazs (#636) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Értem. tapasztalatom sajna nincs ezzel! :( Bocsi.

(#638) ZavaBalazs válasza tibcsiworld (#637) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ugyan már! :) de ha megtudok valamit, majd szólok, hátha érdekel mást is.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#639) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Külső akksi (powerbank) kéne, akár itthoni akár ebay rendelés, Lumia 920 lenne most a készülék hozzá.

Ha már egyszer fel lehet vele tölteni kb nulláról teljesen is teljesen okés.

Mit ajánlotok?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#640) tibcsiworld válasza szabonagyur (#639) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Mennyit szánsz rá? Kell csepptöltés? Egyéb tudnivaló?

(#641) szabonagyur válasza tibcsiworld (#640) üzenetére


szabonagyur
félisten

Összeget direkt nem írtam, legyen normális, ne 2 töltést bírjon ki. Lehet akár minden nap fel kéne még tudnia tölteni a telót. Mondjuk álljon meg egy 10.000 Ft alatt, de feleslegesen nem adok ki rá annyit csak azért mert van rajta egy kijelző amely mutatja meddig van stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#642) inf3rno válasza tibcsiworld (#631) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mindig Wh-t érdemes nézni, azzal nem lehet mellélőni. Amellé meg benézed, hogy milyen teljesítménnyel tud tölteni (W) és hány eszközt, aztán akkor nagyjából képben is vagy arról, hogy mit tud egy ilyen mobilokhoz való kis cucc. Anker-t én összeszedtem egy jó nagy táblázatba.

A Ft értékek nyilván változnak, főleg ha éppen bejön az akció, ill. a szállítást nem számoltam bele, szóval az a része nem feltétlen megbízható. Csepptöltésről nem találni semmit, szóval még akár az is lehet, hogy az Anker se tudja.

Később még összedobok valami kalkulátort github pages-re, ami kiszámolja a beütött adatokból ezeket. Most nincs saját domain, úgyhogy adatbázist, ilyesmit max fájlban tudnék feltenni github-ra, aztán pull request-el esetleg írhatnátok bele, hogy bővüljön. Nem tudom erre van e igény.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#643) tibcsiworld válasza inf3rno (#642) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

A telefonom fogyasztását honnan tudom meg? :)

(#644) tibcsiworld válasza szabonagyur (#641) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

"Ha már egyszer fel lehet vele tölteni kb nulláról teljesen is teljesen okés."

"ne 2 töltést bírjon ki"

???

A klasszikus neked elég lesz, de hogy melyik?

(#645) szabonagyur válasza tibcsiworld (#644) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mire gondolsz, hogy melyik?

Semmi extra nem kell, fel tudja tölteni az említett telefont és kész. :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#646) tibcsiworld válasza szabonagyur (#645) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Ez[link]feltölti 2x! De ha több kell, akkor a 10.000-est ajánlom! Az 4x.

(#647) szabonagyur válasza tibcsiworld (#646) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az ár különbség semmi, akkor inkább a nagyobb.

Gondolom te kipróbáltad, azért van a jó tapasztalat :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#648) tibcsiworld válasza szabonagyur (#647) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

A 10.000-es, nem a 10.400-as (az valamivel jobb lehet), az feltölt nekem egy 2500-as aksit 4x!

(#649) szabonagyur válasza tibcsiworld (#648) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tablethez mennyire használható?

Innen mennyi idő alatt ér vajon ide?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#650) szabonagyur válasza szabonagyur (#649) üzenetére


szabonagyur
félisten

Illetve ezt a fajtát ismered? [link] Egész jót hallani róla és sok színben van, akinek kellene ez is plusz pont lenne :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.