Hirdet​és​

2018. május 20., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-05-02 18:03:14

LOGOUT.hu

Ajánlott kategóriák:

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1501) Pampers

Pampers
(senior tag)

Sziasztok!

Tönkrement a régi powerbank-em és szeretnék valamit helyette.
Megakadt a szemem ezen: GP RC10A
Nem lövök nagyon mellé ha megveszem?

(#1502) Troy. válasza tibcsiworld (#1498) üzenetére

Troy.
(PH! addikt)

Köszi a választ. Gondolom ez ugyanaz a termék, mint amit az eustock-on árulnak (mert akkor inkább az utóbbiról rendelném).

Üdv.

.

(#1503) tibcsiworld válasza Pampers (#1501) üzenetére

tibcsiworld
(Topikgazda)

Nem ismerem. GP-ből csak ceruzaaksikkal van tapasztalatom. Azt nem fejteném ki. Abból van ócska és prémium kategória. Remény azért van, hogy a power bankoknál nincs ilyen, és akkor lehet akár jó vétel is!

Troy.:

azzal mindenképp jobban jársz, mert van rá garid is! :)
A vicc, hogy szlovák cég, de csak Magyarországra postáznak! :(

[ Szerkesztve ]

(#1504) pinnacle válasza tibcsiworld (#1498) üzenetére

pinnacle
(PH! kedvence)

Az volt a gond, hogy a Power banknak nagyobb a micro USB csatlakozója, ezért a Samsung nem ért végig. Viszont érdekes módon a Doro Primo 215-nak is ilyen a töltője. Nem tudom van-e micro USB szabvány, de ezek szerint különböző méret is lehet.

(#1505) tibcsiworld válasza pinnacle (#1504) üzenetére

tibcsiworld
(Topikgazda)

Felettébb érdekes! :)

(#1506) NB2

NB2
(kvázi-tag)

azt lehet tudni, hogy a banggood holmit mi hozza ki?
mert ha a posta kb reménytelen, hogy ebben az évben ideér:(

(#1507) tibcsiworld válasza NB2 (#1506) üzenetére

tibcsiworld
(Topikgazda)

posta. 3 hét!

de választhatsz dhl-t is néhol, ott 1 munkahét, de a dhl mindent vámol! nah meg nem ingyen hozzák! Ebben az esetben már lehet nem éri meg onnan rendelni, + még a gari is macera!

[ Szerkesztve ]

(#1508) nadyg

nadyg
(újonc)

Sziasztok! Nekem van egy Xiaomi 5000mAh-es vékony powerbank gearbestről, továbbá van egy Xiaomi mi4c telefonom is. Az érdekesség, hogy sokszor csatlakoztatás után pár másodperccel leáll a töltés. Sokszor mozgatásra jelentkezik, ezért először kábel/csatlakozó kontakt hibára gyanakodtam, de a sokadig kábellel is csinálja, a gyárival is, és sokszor megmozdítás nélkül is. Megfigyelhető, hogy a jelenség hidegben és/vagy a telefon alacsony töltöttsége esetén és/vagy a powerbank alacsony töltöttsége (2/4 led) esetén rendszeres, vagyis ilyenkor gyakorlatilag használhatatlan a töltés. Vajon a telefon másfél éves akksija (naponta volt 100-ra töltve), az 1éves powerbank (heti 1-2x feltöltés), a kábel, a telefon/powerbank töltőportja vagy ezek együttese okozza a töltés megszakadását? Tippeket előre is köszönöm!

(#1509) kisbogyo válasza nadyg (#1508) üzenetére

kisbogyo
(újonc)

Szia!
Ha már tippelni lehet: a csatlakozóaljzat forrasztása elrepedt. Ilyenkor hőmérséklet változás hatására, mozgatásra megszünhet a kontakt. Töltés alatt szintén felmelegedhet a laza kontaktus, eredmény: elválik, leáll a töltés De ez csak tipp. Látatlanba nem hiszem, hogy bárki megmondaná. Sajnos szerelned kell. Ha szét tudod szedni a powerbankot, akkor a forrasztásokat nézd meg (különösen csatlakozó) mikroszkóp (nagyító) alatt. Ha az jó, akkor tovább....
A forrasztások nagyon sokszor elrepedek a ped-től. Ezek az ólommentes forrasztó anyagok elég rosszak. Főleg a kínaiak. Mióta nem lehet ólmosat használni az iparban, azóta nagyságrendekkel több az ilyen tipusú hiba.
Üdv.

(#1510) Troy. válasza tibcsiworld (#1503) üzenetére

Troy.
(PH! addikt)

Köszi!

Mellesleg ezeket a külső akkumulátoroknak nem gond, hogy ha elektromos hálózatról töltjük s nem gép USB portjáról?

.

(#1511) kisbogyo válasza Troy. (#1510) üzenetére

kisbogyo
(újonc)

Szia!
Az USB portok sokszor nem tudnak 0,5-1A -nél többet leadni. Ha a bankodnak ez kevés, akkor tovább tarthat a töltés. De az 5 volt az 5 volt akárki adja. A töltésvezérlő úgyis a powerbankban van.

(#1512) tibcsiworld válasza Troy. (#1510) üzenetére

tibcsiworld
(Topikgazda)

Teljesen mindegy! Én konkrétan gépről soha nem töltöm, a haverom meg csak onnan, mert neki mindig megy a laptop, mert webszervert futtat rajta. De onnan egy fél élet feltölteni! :(

Konkrétan tudnám 2A-al is, de a max az 1,5A, amivel töltöm! Azt is csak akkor, amikor sürgős a töltés, amúgy 1A-el szoktam. Soha nem merítem le, és soha nem töltöm maxra! Azaz 1-jeltől 3-ig töltöm! (villog a 4. töltés közben, de azt a ciklust már nem fejeztetem be vele) Ezt a li-ion aksik sajnálatos romlása miatt! (a 40-80%, ami nem viseli annyira meg) Ha van időm, a kisebb töltőárammal töltöm, ezt is az aksi romlása miatt!

Nekünk éjszakai fényre kell usb led lámpára, így nincs szükségünk a max töltöttségre! Előtte (azaz baba előtti korszakban) maxra toltam mindig, de nem érezhető az aksi romlása. (mérőműszerem nincs. még!)

(#1513) betalokk válasza Pampers (#1501) üzenetére

betalokk
(kvázi-tag)

Ha normalis kulso akkumulatort szeretnel, akkor rendelj Anker-t. En egy 26.8 amperes peldanyt hasznalok 3 usb csatlakozoval es megbizhatoan teszi a dolgat.

Caedite eos! Novit enim Dominus qui sunt eius!

(#1514) tibcsiworld válasza betalokk (#1513) üzenetére

tibcsiworld
(Topikgazda)

Féltégla a zsebedben, de azzal akár 1 hétig is sátorozhatsz! :)

(#1515) betalokk válasza tibcsiworld (#1514) üzenetére

betalokk
(kvázi-tag)

Cirka fel kilo, akinek ez sok assa el magat. lol :)
Egyebkent valamit valamiert. Lehet venni 5 amperes toltot is, ami baromi konnyu, de akkor nem kell csodalkozni, ha csak pillanatokig van benne kraft.

Nem zsebben hordom.

[ Szerkesztve ]

(#1516) tibcsiworld válasza betalokk (#1515) üzenetére

tibcsiworld
(Topikgazda)

1.29 pounds =
585.134157 grams

Kinek mi az igénye! Akinek csak napi 1 töltés kell, elég a 3000-es ceruza zsebbe. Aki sátorozni, annak a 600g sem sok!

(#1517) betalokk válasza tibcsiworld (#1516) üzenetére

betalokk
(kvázi-tag)

No, igen.
Ankerbol van kisebb teljesitmenyu is...

(#1518) nadyg válasza kisbogyo (#1509) üzenetére

nadyg
(újonc)

Szia!

Jól tippeltél szerintem. Bár még nem szedtem szét, de azóta kipróbáltuk iPhone-os kábellel és ugyanez a hiba. Vagyis a powerbank aljzata a hibás. Szerencsére nem a telefon. Köszi a tippet.

(#1519) laszlohu

laszlohu
(PH! addikt)

Tavasztól elvileg kaphatóak lesznek grafénalapú powerbank - ok :

[link]

Kb. 20000 - 25000 Ft körüli áron.

(#1520) sharp4 válasza laszlohu (#1519) üzenetére

sharp4
(fanatikus tag)

Várjuk, addig is használjuk a jelenleg is forgalomban lévőket..

Honor 9 & Ipad Mini 4

(#1521) lacibacsi

lacibacsi
(őstag)

Sziasztok!

10 napon belül szükségem lenne egy legalább 10000 mAh-s power bank-re. (külföldi rendelés így kizárva). Belföldi beszerzésből mit ajánlotok, ha stabil teljesítmény mellett az ár is fontos tényező?
Meg még egy: legalább 2A töltőárama legyen, mert a telefonomat a "sima" 1A-s töltők iszonyat lassan töltik fel...

Köszönöm

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#1522) sharp4 válasza lacibacsi (#1521) üzenetére

sharp4
(fanatikus tag)

Helló! Eustock, Xiaomi!

Honor 9 & Ipad Mini 4

(#1523) Pampers válasza lacibacsi (#1521) üzenetére

Pampers
(senior tag)

Szia!

Én egy ILYET vettem nemrég, egyelőre szépen teszi a dolgát, nem tudok rá rosszat mondani.

(#1524) lacibacsi válasza Pampers (#1523) üzenetére

lacibacsi
(őstag)

Ez egészen jó áron van! Kb. mennyi (vagy mennyinek érzed) a tényleges kapacitását?

(#1522) sharp4 : Köszönöm a tippet!

(#1525) Pampers válasza lacibacsi (#1524) üzenetére

Pampers
(senior tag)

A powerbankot teljesen feltöltve teszteltem a Samsung Note4-es telefonommal (3220mAh).

Akkor tettem fel a powerbank-re, mikor 10%-on állt a teló akkujának a töltöttsége.
Ezzel a módszerrel 2x sikerült 100%-ra és egyszer 55%-ra tölteni. (töltés közben nem kapcsoltam ki a telefont)

Szóval érzésre 8000 körülire tippelném a ténylegest, de ez abszolút csak saját vélemény.

(#1526) lacibacsi válasza Pampers (#1525) üzenetére

lacibacsi
(őstag)

Köszönöm. Ha ennyit bír, akkor ennyiért tényleg jó vétel...

(#1527) Pampers válasza lacibacsi (#1526) üzenetére

Pampers
(senior tag)

EZ sem tűnik rossznak, árban sem.

(#1529) zs2994 válasza Pampers (#1523) üzenetére

zs2994
(kvázi-tag)

szia, tökéletes cucc , egy i7-et töltögetek vele...
4000ért ajandék , köszi az ötletet...

(#1530) tibibi válasza zs2994 (#1529) üzenetére

tibibi
(őstag)

most 6800.- :U

Mini nvr 4ch és hozzá való 500gb usb3 hdd eladó .16k

(#1531) NB2

NB2
(kvázi-tag)

Egy cégtől kaptam ajándékba egy 1000-es akksit. Azzal lehet valamit kezdeni? Végszükségnek jó lesz?
Igazándiból azért gondoltam magamra, mert én ritkán vagyok olyan helyen ahol nem tudom tölteni a telót, de akkor ezt magamnál tartanám...

(#1532) tibcsiworld válasza NB2 (#1531) üzenetére

tibcsiworld
(Topikgazda)

Mobilaksitól függően 10-20%-ot tudsz vele tölteni!

De tuti nem néztél el egy "nullát"? :)

(#1533) NB2 válasza tibcsiworld (#1532) üzenetére

NB2
(kvázi-tag)

Nem:)
Ilyen amúgy:

(#1534) tibcsiworld válasza NB2 (#1533) üzenetére

tibcsiworld
(Topikgazda)

:(

Egy butafont felnyomsz vele, de egy okost, ... :(

(#1535) ZavaBalazs

ZavaBalazs
(őstag)

üdv!

tudtok ajánlani egy min. 10000 mAh powerbanket, amit USB-C-vel tudok tölteni? külföldi rendelés játszik.

köszi előre is! :)

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#1536) aprokaroka87

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Erről vélemény?
Most vennék elöször ilyet.

https://www.emag.hu/a-power-bank-kulso-akkumulator-zseblampa-funkcio-10000-mah-feher-pbl1x10bf-w/pd/DF3W42BBM/

Bocsi, de mobiltelefonrol most nem tudok normálisan linkelni.

(#1537) zsiz

zsiz
(senior tag)

Sziasztok.
Meg tudjátok nekem mondani, hogy milyen/mekkora bank kellene, ha egy talpfűtést szeretnék használni, ami 5V 2A-t kér és egy töltéssel 6-8 órát kéne mennie a PB-ról? Köszi :R

Amire még esetleg használva lenne:
- Xiaomi MI WIFI jelerősítő [link]
- 7.4V 610mAh quadcopter akku töltés
- BT hangszóró szintén 6-8 órában (a saját akksijáról, ami a leírás szerint 300mAh, kb másfél órát megy)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1

(#1538) kisbogyo válasza zsiz (#1537) üzenetére

kisbogyo
(újonc)

Valami jó minőségű 20.000 mAh legalább vagy több Mert az se annyi, mint ami rá van írva.
Meg minden gyártó trükkösen számol.......
Típust sajnos nem tudok ajánlani. Én is keresek valami jót.

[ Szerkesztve ]

(#1539) zsiz válasza kisbogyo (#1538) üzenetére

zsiz
(senior tag)

Sejtettem, hogy 20k alatt nem úszom meg... Xiaomiban gondolkodom. De annyit meg nem akarok rászánni, amennyibe egy 20k-s bank kerül :D

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1

(#1540) kisbogyo

kisbogyo
(újonc)

6-8 óráig 2A, az nem kevés.....

(#1541) tibibi válasza zsiz (#1539) üzenetére

tibibi
(őstag)

szerintem ez jó árban van.

Mini nvr 4ch és hozzá való 500gb usb3 hdd eladó .16k

(#1542) demike93

demike93
(újonc)

Sziasztok!

Egy Samsung Galaxy S7 Edge-hez keresek 10k mAh-s powerbankot.
Az eustock-on lévő tudja quick chargolni a telót? A leírás alapján elvileg igen, de szeretném megkérdezni, hogy ez tényleg működik-e.
Egy másik alternatíva/kérdés, hogy erről a RAVPower-ről van valakinek tapasztalata?

Köszi a válaszokat.

So Long, and Thanks for All the Fish

(#1543) rasotamas

rasotamas
(senior tag)

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy a powerbankok 5V kimenő feszre, vagy 3.6-3.7V akkufeszre adják meg a mAh-ot? Mert nagyon nem mindegy. Van egy 20V 2Ah akkusfúróm, és lehet hozzá kapni akksira USB töltő kiegészítőt. Namármost 20V·2Ah=40Wh.
Egy állítólag 10000mAh-s powerbank ezzel szemben attól függően hogy melyik feszültségre vonatkozik ez az érték 36-37 vagy 50 Wh kapacitású, tehát mondjuk hasonló értékű mint a fúróakku.
Tehát megérheti megvennem az USB töltő tartozékot a meglévő akksira, ha jóval olcsóbb mint egy minőségi 10Ah-s powerbank?

(#1544) tibcsiworld válasza rasotamas (#1543) üzenetére

tibcsiworld
(Topikgazda)

A 10.000-es sáomi konkrétan 6250/5,1V

Ez van ráírva! Tehát nem hazudnak, csak nagyon kicsi és nagyon halvány betűvel! De az xy 50.000 meg 2-3-500.000-eseket hány volton számolhatják? :)

(#1545) rasotamas válasza tibcsiworld (#1544) üzenetére

rasotamas
(senior tag)

Akkor a fúróakku USB kiegészítővel sokkal erősebb ezeknél és olcsóbbra is jön ki így, hogy már megvan a fúró (és alig használom mert tartalékba vettem)

(#1546) vakondos

vakondos
(újonc)

Sziasztok!
Nem tudom érintette már valaki ezt a kérdést:
Powerbankot lehet szünetmentesítéshez használni? Adott egy USB-ről működő kamera, ezt szeretném áthidalni áramszünet esetén. Tud egyszerre töltődni és szolgáltatni az eszköz? Típustól függő?

(#1547) tibcsiworld válasza vakondos (#1546) üzenetére

tibcsiworld
(Topikgazda)

Szia! A haver gagyija is tud, akkor szerintem majdnem mind tud! Nekünk éjszakai világítást szolgáltat a baba mellé, de a villanykörte mellé nem fér a töltő, hogy kipróbáljam! :(

ui.: az akku adottságai alapján nagyon nem szereti a 100% körüli töltöttséget. Főleg, ha az folyamatos! Évente így 30%-ot veszít a kapacitásából! :(

(#1548) laszlohu

laszlohu
(PH! addikt)

Ezek közül valaki rendelt már ?

[link]

Elvileg grafén alapú és 20 perc alatt fullra tölti az akksit.

(#1549) DokiBaxxi

DokiBaxxi
(őstag)

Sziasztok!

Mi érné meg jobban, egy olcsóbb, microUSB-s power bank + microUSB - Type C adapter, vagy egy kicsit drágább, alapból Type C-s power bank?

Itt főleg az aggaszt engem, hogy egy átalakító adapter nem lassítaná a töltést?

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#1550) Kvardlipot

Kvardlipot
(őstag)

Sziasztok!

Kis méretű power bankot keresek, amit mindig a táskában tartanék.
Trust Primo PowerBank 2200mAh-t használ valaki?

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.