Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 16:15:37

LOGOUT.hu

Szerkesztés alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) bebe159


bebe159
aktív tag

Sziasztok!
Powerbankot vennék, 20000-est nézegettem, és úgy ahogy leszűkítettem a kört 2 példányra. Az egyik Adata P20000D, a másik Xiaomi 2C 20000mAh. Kb 2000 Ft a különbség (az Adata olcsóbb,) súlyban a Xiaomi könnyebb, de ez nem mérvadó, mert hátizsákban hordanám. Gondolom itt a Xiaomival több a tapasztalat, de az Adata a súlya és az árukeresőn írt véleményei alapján nem lehet rossz. Nem tudom eldönteni. :F

(#1552) FistXL


FistXL
aktív tag

Venni szeretnék egy BlitzWolf aksit, pontosabban ezt:
https://www.banggood.com/BlitzWolf-PowerStorm-BW-PF2-10000mAh-18W-QC3_0-Type-C-Power-Bank-with-Fast-Charging-Input-and-Output-p-1219389.html?stayold=1&cur_warehouse=CN
Aki használ valamilyen BlitzWolf aksit hosszabb ideje, mik a tapasztalatai vele? Megbízható? Valamint tudnám vele "gyorstölteni" a Honor 9-emet?

[ Szerkesztve ]

(#1553) sharp4 válasza FistXL (#1552) üzenetére


sharp4
őstag

Nem rossz, de a Honor 9-et nem fogja gyorstölteni!

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#1554) FistXL válasza sharp4 (#1553) üzenetére


FistXL
aktív tag

Tudsz mondani egy olyan aksit, ami képes rá?

(#1555) atoszmester válasza FistXL (#1554) üzenetére


atoszmester
tag

Szia!

Nekem Honor 8-am van és olyan Blitzwolf powerbank, amiről kérdeztél. Tökéletesen működik a gyorstöltés, a külső akkumulátor leírásában is szerepel, hogy ismeri a Huawei-féle FCP-t. Ha jól emlékszem, a Honor 9 is ezt tudja, a Honor 10 használja a SCP-t, ami 5A-rel tölti a telefont. Szóval ha a Honor 9-et FCP-vel lehet tölteni, akkor tökéletes lesz neked a fenn nevezett powerbank. Ennek nézz utána.

[ Szerkesztve ]

(#1556) FistXL válasza atoszmester (#1555) üzenetére


FistXL
aktív tag

Szia! Mindkét portról megy a gyorstöltés? :)

(#1557) sharp4 válasza atoszmester (#1555) üzenetére


sharp4
őstag

Nem tölti ez a típus! Emiatt adtam el! Honor 9-em van.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#1558) atoszmester válasza sharp4 (#1557) üzenetére


atoszmester
tag

Szeva,

Nem akarok vitatkozni, de bizony nekem a Honor 8-at gyorstölti.
A Type-C portja kimenet és bemenet is egyben, azon keresztül valóban nem megy a gyorstöltés.
Az USB-A zöld színűre csatlakoztatva átvált a telefon gyorstöltésre, sőt a powerbankon a felső led zöld színű lesz. Ez 100%, sőt USB feszmérővel is megmértem és olyan 9V 1,7A körül pumpál a telóba.

Ahogy írtam korábban is, a Huawei-nek kétféle gyorstöltése van, az FCP (Fast Charge Protocol) és az SCP (Super Charge Protocol). A Honor 8 az FCP-t használja, ehhez gyárilag egy 9V 2A-es töltőt adnak. A Mobilarena cikke szerint a Honor 9-hez is ugyanilyen töltőt adnak, azaz akkor az is az FCP-t használja.

Az SCP (pl. Honor 10) az más tészta, ahhoz 5A-s töltőt adnak 4,5V mellett.

(#1559) sharp4 válasza atoszmester (#1558) üzenetére


sharp4
őstag

Bocsánat, lehet igazad van, nekem egyel régebbi volt QC3.0-ás volt!

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#1560) atoszmester válasza sharp4 (#1559) üzenetére


atoszmester
tag

Olyanom is volt, az valóban nem tudta a Huawei-féle gyorstöltést. Gondolom a szürke, 2 kimenetes cuccra gondoltál.

FistXL fórumtársnak válaszolva, ha megveszed BW-PF2-es powerbankot, nem fogod megbánni.
Én többek között azért szeretem, mert ha csak simán akarom tölteni a telefont, akkor a Type-C csatin keresztül teszem, ha pedig gyorstöltés kell, akkor meg ott van az USB-A csatlakozó.

(#1561) FistXL válasza atoszmester (#1560) üzenetére


FistXL
aktív tag

Köszönöm, tegnap ment a rendelés, már várom :)

(#1562) atoszmester válasza FistXL (#1561) üzenetére


atoszmester
tag

Szívesen!
Majd írd meg a tapasztalataidat!

(#1563) Haruno


Haruno
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy powerbankot, ami a leírása alapján USB 2.0 kompatibilis. Tudom ezzel a Type-C 1.0-ás telefonomat tölteni? A powerbankhoz adtak többféle adaptert de Type-C-t nem.

(#1564) szami777


szami777
addikt

Sziasztok,
xiaomi 20000-es powrbankjét venném, láttam, hogy van sima és c verzió is, valamlyik frisebb/jobb, vagy mindegy, melyiket veszem?

Köszi szépen előre is.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#1565) #07746304


#07746304
törölt tag

Helló, egy hosszabb útra megyek 800 km kb.

Vásároltam egy ilyet: https://www.silicon-power.com/web/product-Power_S100

Az SJ5000X-hez kell, a kérdésem az lenne, hogy az SJCAM SJ5000X Elite-hez útközben folyamatosan rajta lehet e hagyni? Mindegy melyik portjára? Az áramerősség szempontjából kérdezem.

Ha nem lehet útközben akkor ott van még az SJ5000X-ben lévő akkumulátorhoz két darab szintén eredeti SJCAM akkumulátor egy kettes töltővel. Annál is mindegy e melyik USB kimenetre kötöm?

(#1566) Soma01


Soma01
veterán

Egy vékony 5000 mAh-s aksit szeretnék venni. Kettőt néztem ki eddig az olvasottak alapján. Az egyik a "Xiaomi ZMI QB805 5000mAh" [link] a másik pedig a "XIAOMI 5000mAh" [link]. A nagyobb méret miatt nem kell 10.000-s. A ZMI jobban tetszik. Állítólag ők gyártják a Xiaomi-nak is az 5000-t.

(#1567) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Hali!

Srácok! Lehet tudni a különbséget a xiaomi power bank 2000mah 2 és a 2c között? Nem tudom eldönteni melyiket vegyem, az áruk nagyjából egyforma, a 2c egy picit drágább kb 500ft-al.

(#1568) Soma01 válasza dredjudge84 (#1567) üzenetére


Soma01
veterán

Linkel már egy 5000-es 2c-t légyszi. Én nem találtam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#1569) tibcsiworld válasza #07746304 (#1565) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Igen, lehet, mindegy melyikre! Az áram leadása az max. A kamera majd vezérli, mennyit kér abból! Alapból a lithium aksik szeretik a 40-80% közti töltöttséget! A power bank ugye így járt, mert az a dolga, de a kamerát kímélném. Ha az max töltöttséget kap indulás előtt, semmiképp nem dugnám össz azonnal. Max kipróbálás szándékából, de azt mihamarabb, hogy "szeretik e egymást". (Amúgy miért ne szeretnék, de út közben késő lenne ezt felfedezni.) A lényeg, hogy a kamerát csak ha legalább 50%-ra merült tolnám fel a power bankra!

Soma01
szépen néz ki az a zmi! :)

dredjudge84
tudnál egy hivatkozást dobni kérlek? 2000-es sáomit nem találtam.

(#1570) dredjudge84 válasza tibcsiworld (#1569) üzenetére


dredjudge84
őstag

20 000mah akart lenni elirtam. Tehat 20 000 xiaomi bank 2 vagy 2c?

(#1571) tibcsiworld válasza dredjudge84 (#1570) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Igen. Bocsi, csak napi 14 órázom, itthon egy 2 éves kisfickó vár, hogy játszak vele, ... :)

A baanggodon 2c van, a gb-n jelölés nélküli 20000-es, és találtam egy angol 2-es tesztet! Szóval lehet nem azt találtam. A sima 2-ről tudnál majd egy hivatkozást bedobni?

bg:
Product name: 20000mAh Xiaomi Power Bank 2C
Model number: PLM06ZM
Battery capacity: 20000mAh 3.7V (74Wh)
Battery type: Li-polymer Battery
Input interface: Micro USB
Output interface: Double USB
Input: DC 5V/2A, 9V/2A
Ouput:2 x DC 5.1V/2.4A, 9V/2.0A, 12V/1.5A, MAX 18W
Weight: 358g
Color: White
Low power output: Yes
Size: 149.5 x 69.6 x 23.9 mm

gb:
Highlights:
-Xiaomi brand new and high quality.
- 20000mAh high capacity: Enough for daily use.
-Dual USB output design for charging two devices simultaneously.
-2 x DC 5.1V / 2A max 3.6A USB output,quick charging for emergency charging needs.
- Support DC 5V / 2A, 9V / 2A, 12V / 1.5A quick recharging, it only needs 7 hours to be full charged, very time-saving for you.
- Ultra-lightweight design, only 338g, easy to carry.
- Four LED indicator light to show battery level.
- 9S circuit protection from Texas Instruments, ensure the safety use.
- Up to 93 percent of the plate end conversion rate.
-Adjust the output power automatically to meet different devices charge needs.
- Compatible with iPhone 6S / 6 Plus, iPad, MacBook, Samsung Note 5 / S6 / S6 Edge / S6 Edge Plus, HTC M9, smartphone and Tablet PC.
- Stylish Gradual bumps surface design, offer the comfortable hand feel, meanwhile, anti-skid and anti-scratch.
Note: The products we send are random

tehát a 2c elvileg tudja a 2x2.4A-t, a sima 2 pedig 3,6A-t összesen. A teszten visznt kinyomta a 3,8-at. A 2c kinyomja a 2.38-at, de sajna 2 töltést nem kötöttek rá a teszten, így nem tudom, tudja e a 4,8-at! :(

(#1572) Martin97 válasza dredjudge84 (#1570) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!

A sima 2-est vedd. Az 77Wh-ás.
Minimálisan több mint a 2C és az első genes li-ion 20ah-ás 72-74Wh-ja.

(#1573) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Üdv!
1 hetes fesztiválon szeretném néha tölteni a mobilomat (Honor 8) és ezt néztem ki: XIAOMI Power Bank 2 10000mAh
Vegyem meg ezt vagy van jobb alternatíva 10k alatt? köszi

[ Szerkesztve ]

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#1574) lorcsi


lorcsi
veterán

az expertben van most akciósan trust pb 10000mA..5,5k
sajnos elég gány minőségi érzetet ad:(
volt még huawei 9k körül szintén 10k..ez mérföldekkel jobb

(#1575) Martin97 válasza Bennyboy (#1573) üzenetére


Martin97
aktív tag

Talán találsz a xiaomi 20AH-ás bankból 10k alatt egy példányt (ha jól rémlik eustocknál van/volt mikor néztem). :F Azzal 1 hétig biztosan el leszel.
Én tavaly efotton egy 10400 mAh-ás bankról voltam el mobil wifi modemmel és galaxy A5 2016-os telefonnal a teljes fesztivál alatt. És a végén egy minimális töltés még maradt is benne. :)
Egy fesztiválon nem a telefon a lényeg úgy sem. Az én példám: kicsi face és messenger wifin. Néhány kép és a többi meg offline szórakozás. Ennyi bőven kijön a xiaomi bankból. :K

[ Szerkesztve ]

(#1576) Bennyboy válasza Martin97 (#1575) üzenetére


Bennyboy
őstag

kb 1x fogom tölteni mert nem sokat használom majd de pár képet lőnék meg 1-2 videót is csinálok. Már megrendeltem ezt mert jókat írtak róla: Xiaomi Mi Power Bank 2 10000 mAh 6.700-az megért remélem.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#1577) #07746304 válasza tibcsiworld (#1569) üzenetére


#07746304
törölt tag

(#1578) tibcsiworld válasza #07746304 (#1577) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

:)

(#1579) zoner15 válasza bebe159 (#1551) üzenetére


zoner15
csendes tag

Szia ! Sikerült döntened? mert nekem is ezeken akadt meg a szemem, viszont annyi , hogy a xiaomi honlapján nem találom sehol se a 20.000 mAh-s powerbankot...Lehet utánzat csak?

https://power-bank-kulso-akkumulator.arukereso.hu/fn:termekek-osszehasonlitasa:wk-gentleman-leather-20000mah-p389223193,xiaomi-mi-power-bank-2c-20000mah-p404105565,xiaomi-mi-power-bank-20000mah-p326678313,adata-20000mah-p20000d-p352219185/

Szerintetek melyik a legjobb? úgy hogy talán táskába, esetleg zsebbe (de nem szükséges) is elférjen.
Előre is köszönöm! :)

(#1580) tibcsiworld válasza zoner15 (#1579) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Egy 20.000-es nem igazán zsebbe való! :(

(#1581) zoner15 válasza tibcsiworld (#1580) üzenetére


zoner15
csendes tag

sebaj nem is annyira feltétel. Inkább hogyha elmegyek itthonról hosszabb utazásra valamivel meg tudjam etetni az elektromos kütyüket :D
És egyébként az a 20.000-as xiaomi mennyire lehet igaz? :O

(#1582) tibcsiworld válasza zoner15 (#1581) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Teljes mértékben! Viszont a feszültséghez van viszonyítva!

Igazából a wh adja meg a kapacitást! Az összefoglalóba leírtam részletesebben!

(#1583) Ringman


Ringman
nagyúr

sziasztok!

samsung s8+-hoz keresek powerbankot, 10000 mAh felettit, amivel a gyorstöltés is megy.
azt hiszem Qualcomm Quick Charge 2.0-át tudja az s8+ - legalább is e szerint:

mit ajánlotok?
számla is szükséges róla, de lehet eu-s nem feltétlenül kell hogy magyar legyen. pl az eustocknál néztem a Xiaomi Mi Power Bank 2C 20000 mAh-t, de az épp nincs raktáron.
ez a quick charge 3.0-át tudja, de nem tudom hogy van-e visszafelé kompatibilitás.

de lehet hogy a 10000 mAh-s is elég lenne, ha nincs más best buy. [link]

köszi a választ.

(#1584) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Power Bankot(külső akkumulátort) szeretnék vásárolni az iPhone X készülékemhez. Szeretném a lehető legjobb minőségű akkumulátort kiválasztani, mert nem szeretném ha a telefonomat bármilyen kár érné.
Tudom, hogy nem az összefoglaló listából választottam ezeket, de kérlek mondjatok véleményt az alábbi termékekről:

XTORM termékek:
XTORM XB203
XTORM XW301
XTORM XB202LU

Belkin termékek:

Pocket Power 15K
BOOST↑CHARGE™ Power Bank

Mophie termékek:
powerstation plus XL

powerstation XXL

powerstation USB-C XXL

Zendure:
A8 QC Portable Charger

Aiino:
Power Bank 10000 mAh

Epico:
Vezeték nélküli külső akkumulátor 10000 mAh

Igazából egy hétre elegendő aksi kellene, szóval 10000mAh -ból kettőt vennék. 20 felett 1-et :)

Mi alapján érdemes választani? Honnan tudom, hogy melyik a legjobb választás a felsorolt termékek közül?

köszi :R

(#1585) kisbago


kisbago
aktív tag

Sziasztok! Valaki vélemény? Olebr q90 24000mAh külső aksi valóban tudja? 🤔

(#1587) tibcsiworld válasza Ringman (#1583) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Nem figyelem a szabványokat, mert nincs szükségem gyorstöltésre, de régebben olyat olvastam, hogy a xiaomi nem vettem meg a gyorstöltési szabványt. Így az övé kicsit más. (nem tudom, miben)

premierpark

A telefonod nem érheti kár szerintem semmiképp! A töltést a telefon veszi fel, és szabályozza! Érdemes a wh mértékegységét összehasonlítani a bankok közt! Ezeket sajna nem ismerem! A mAh nem igazán mérvadó, mert ott ezért a számért a feszültséggel ( V ) játszanak a kárunkra!

kisbago

Elvileg tudhatja, de a napra kitenni egy li aksit, -.... Szerintem nem bölcs döntés! Ezek szeretnek égni is hatalmas melegben! Nem beszélve, hogy 1 év alatt "is szétsülhet" a napon! :(

(#1588) guminyúl


guminyúl
tag

Sziasztok!

Vezeték nélküli (qi) töltéssel bíró külső akkumulátort keresek. Ezekből létezik gyorstöltős? Gyakorlatilag mindenhol összemossák az usb gyorstöltést és a wireless töltést, így csak az derül ki, hogy az eszköz támogatja a gyorstöltést, de az nem, hogy ez a wireless részre is vonatkozik-e. Legtöbbször csak 5V/1A qi töltést lehet kihámozni a leírások mélyén.

Szóval a vésztöltő:

legyen zsebbarát - 10.000 mAh körüli
támogassa a vezeték nélküli töltést - jó, ha ebből is a gyors fajtát

Ha kicsit szögletesebb, az meg külön öröm, mert Note8 mellé lenne.

(#1589) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok,

Olyan elképzelésem volna, hogy egy nagyobb kapacitású powerbankról - napelemesről- szeretném működtetni az autómban lévő 5V max 1A, de inkább 0.5A áramfelvételű DVR menetrögzítő kamerát (autóban:)) . ( hogy állandóan vegye a dolgokat.)

Van olyan, ami táplálja is a külső fogyasztót és közben ha van napfény akkor közben tölti is magát? Esetleg tudtok ajánlani valamilyen gyártót? :R

(#1590) tibcsiworld válasza Sly189 (#1589) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Max úgy tudom elképzelni, hogy veszel egy valós 20.000-est, és minden 2. éjszaka töltögeted. Akkorra meg egy kisebbet!

A napelemesekről van némi info az összefoglalóban! A li aksi nem szereti a meleget! Szeret égni!

Vagy 1-2 töltőt kiteszel az ablakba, amiről töltesz egy power bankot, ami nincs napon! Arról mehet a kamera!

[ Szerkesztve ]

(#1591) Sly189 válasza tibcsiworld (#1590) üzenetére


Sly189
senior tag

Köszönöm a választ, akkor ezt a napelemes témát elfelejtem. Valóan belegondoltam, nyáron igen csak meleg tud lenni a kocsiban, főleg ha még a nap is rátűz.

Olyan megoldás működne, hogy vennék egy nagyobb 10-20000mAh- bankot, és amikor jár a motor - töltené a bankot és tápot is adna a kamerának? Vagy ezt a fajta módot egyik bank sem tudja?

(#1592) workin


workin
senior tag

sziasztok!

kis segítségre lenne szükségem, létezik olyan power bank, ami egyszerre képes tölteni és töltődni?
szeretnék egy Rpi -hez power bankot használni, és néha néha ha azt kell akkor feltölteni. Van olyan ami erre képes?

(#1593) tibcsiworld válasza Sly189 (#1591) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Nekem anno nyáron a mobilom volt a kocsiban napon a kézifék mellett. Rántottát lehetett volna rajta sütni! Szerencsére csak kikapcsolt. Volt benne védelem! Egy bank nem tudom, ezt meg tudná e tenni! :( (Gondolom, a drágábbja igen.)

A bank töltés alatt tud tölteni (leadni energiát). Még a leggagyibbak is!

Kérdés, hogy mennyit vezetsz, és tud e annyi energiát felvenni az alatt az idő alatt, ami aztán elég neki fél napra!

A szivargyújtód csak gyújtás után ad le áramot, vagy akkor is, ha nincs benne kulcs! Ez fontos, mert éjszaka leszívhatja az aksidat! :(

workin:
nem tudom, mi az az rpi, de a bankok 99%-a képes töltődni és tölteni is!

[ Szerkesztve ]

(#1594) atoszmester válasza Sly189 (#1591) üzenetére


atoszmester
tag

Neked és workin fórumtársnak:

Létezik ilyen powerbank, ami képes egyszerre tölteni és töltődni.
Ezt a folyamatot passthrough-nak nevezik.

Van egy fickó a Youtube-on, aki sokmindent tesztel, többek között powerbankokat is. Mindegyiknél leellenőrzi hogy tudja-e a passthrough-t.

Ez például tudja, a Xiaomi 10000mAh-s, 2 usb-s kütyüje:
VIDEÓ

De ha mást szeretnétek, akkor nézzetek szét a fószer letesztelt külső akksijai között:
Dodge Reviews

[ Szerkesztve ]

(#1595) tibcsiworld válasza atoszmester (#1594) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

A havernak még őskorban volt valami szupergagyija, az tudta simán!

Szerintem egyetlen gond lehet, hogy a micro usb és a töltőkábel csatija beférjen egyszerre! Az elhelyezkedés esetünkben igen fontos!

Szerk.: nekem régi van, de az újaknál alapból figyelnek erre a gyártók. :)

[ Szerkesztve ]

(#1596) atoszmester válasza tibcsiworld (#1595) üzenetére


atoszmester
tag

Hidd el, hogy nem az a szempont, hogy elférjen a két csatlakozó.
Nemrég adtam el a Blitzwolf-PB2-es powerbankomat, 2017 év végén dobták piacra és az sem tudja.
Annál bőven elfért egymás mellett, nálam se ment a passthrough, mint ahogy a tesztelt videóban se.

Videó 3:14-nél kezdődik

[ Szerkesztve ]

(#1597) Sly189 válasza atoszmester (#1594) üzenetére


Sly189
senior tag

Köszönöm a válaszokat, után járok ennek az áteresztős módnak :) :R

Kiveszem a kulcsot, leveszi 60mp múlva a gyújtást. )

(#1598) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok!

Honnan tudom ha teljesen fel van töltve ez a szépség ? :D

10000mAh Mi Power Bank 2

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#1599) tibcsiworld válasza Zοltta (#1598) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Világít mind a 4 led.

(#1600) tibcsiworld válasza atoszmester (#1596) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Hát ezt nem tudtam. Bocsi! A haver meg mindig töltötte és használta egyszerre a noname xarját! Azt mondta, arra van! Hadd menjen!

Nekem ezért nem férne be a 2 "dugó" egyszerre! :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.