Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 16:15:37

LOGOUT.hu

Szerkesztés alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Tibee86 válasza DrJános (#950) üzenetére


Tibee86
veterán

6250mAh lesz akkor amennyit ki tudsz belőle nyerni, nem véletlenül van rá is írva. :)
5S-t max 4x tölti fel az enyém, igaz már használom egy ideje.

[ Szerkesztve ]

(#952) DrJános válasza Tibee86 (#951) üzenetére


DrJános
aktív tag

A részletes leírásban megtaláltam
3,8V 8700mAh
5V 5000mAh
és van itt még valami 25Wh ami fogalmam sincs, hogy mi.XD

Szóval elvileg a telefonomat (S7 3000mAh) 1x teljesen másodjára 70% ig fogja tölteni (teljesen lemerített állapotból)

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#953) Májkii válasza DrJános (#952) üzenetére


Májkii
senior tag

Szerintem nem érdemes megvárni hogy teljesen lemerüljön, ezért is hülyeségek ezek a számok. Sokkal gyorsabb és kényelmesebb ha 15-20%-tól töltöd 9x%-ig.

[ Szerkesztve ]

(#954) DrJános válasza Májkii (#953) üzenetére


DrJános
aktív tag

Ezzel teljes mértékben egyet értek, de így könnyebb számolni és pontosabb is a végeredmény.

Nyugi én is csak most az egyszer fogom így használni. Szerintem 10,20-90% között fogom tölteni a bak ról (többnyire játék közben) Tudom ez nem a legideálisabb (finoman szólva se az), de pont azért vettem, hogy ne kelljen megvárnom míg feltölt hanem közben is tudjam használni.

Mondjuk én azt szerettem volna ha min 2x fel tudta volna tölteni.
De az 5V-os érték alapján erre esély sincs. Ehhez már min 10000mAh kell.
A fizikát nem lehet becsapni. Ha az ember megszívatja magát a 3,7V-al, akkor elszámolja magát. :K

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#955) tibcsiworld válasza zsoltzsolt (#943) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Huh, ezt sajna most nem tudom megmondani! Nem nagyon van időm méregetni! :(

De majd, ha lesz időm, ... ! :)

(#952) DrJános:

A wh a tárolókapacitás! A fórumon ki is lett vesézve ez is 2x is! Ha van kedved visszaolvasni, ...

[ Szerkesztve ]

(#956) bghistvan


bghistvan
senior tag

Szerintetek ez megbízható forrás,eredeti lehet?

[link]

(#957) bghistvan válasza bghistvan (#956) üzenetére


bghistvan
senior tag

Illetve a yoobao monster m20 amit még néztem,arról mik a tapasztalatok?

(#958) tibcsiworld válasza bghistvan (#956) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

igen/igen!

[ Szerkesztve ]

(#959) Tibee86 válasza bghistvan (#956) üzenetére


Tibee86
veterán

~3800ft körül kijön bangood-ról.

(#960) bghistvan válasza tibcsiworld (#958) üzenetére


bghistvan
senior tag

Szuper!

A yoobao-ról mi a véleményed?

(#961) bghistvan válasza Tibee86 (#959) üzenetére


bghistvan
senior tag

Sajna már addig nem tudok várni mire ideér,előbb kell használnom .

(#962) geckowize válasza geckowize (#921) üzenetére


geckowize
őstag

Erre valaki?

(#963) tibcsiworld válasza bghistvan (#960) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Ajánlott az is, ugyanúgy, mint az MI! A lényeg, hogy eredeti legyen! Azaz egy szinten van az MI-vel! Gondolom! Ha nem jobb! :)

geckowize:
sajna Bp-en nem vagyok ismerős! :(

(#964) peestike


peestike
senior tag

Sziasztok! 10000-es külső akksikat nézegetem a gearbest-en, de bőség zavara van. :)
Xiaomi, romoss, pineng, teclast, usams, remax, rock... Árban közel egymáshoz. Melyiket lenne érdemes venni? Vagy kb. tökmindegy, nem igazán lehet már melléfogni? Aztán li-ion, vagy van pár li-polymer belsejű? Tudnátok tanácsot, segítséget adni? Köszönöm! :R :R

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#965) tibcsiworld válasza peestike (#964) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Nagyon picit olvass vissza, és ha van kérdésed utána is, szívesen válaszolunk! Amúgy 1-en kívül elég fura neveket írtál! Nekem legalább is majdnem mind ismeretlen! :(

(#966) Májkii válasza peestike (#964) üzenetére


Májkii
senior tag

Xiaomi 10000 vagy 10000 Pro

(#967) peestike


peestike
senior tag

válaszokat köszönöm!

visszaolvastam, de még mindig kérdés az ion vs polymer, gugli sem volt meggyőző túlzottan. :)
romoss, pineng, teclast, usams, remax, rock nevek közül a pineng, usams nekem sem mond sokat, többi töltők/kábelek terén már bizonyított. nekem is van mindegyik márkából töltő/kábel, azért kérdeztem volna csak, hogy power bank területén milyenek.

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#968) bghistvan válasza tibcsiworld (#963) üzenetére


bghistvan
senior tag

Na meglett a yoobao 20000mah-es, szerinted egy 3000mah mobiltelefon(LG G4) akksiját lehet a 2A usb portról tölteni, nem vágja haza a készüléket vagy az akksiját? A gyári töltőfeje egyébként 200mah kisebb, 1,8A.

[ Szerkesztve ]

(#969) tibcsiworld válasza bghistvan (#968) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Simán! Semmi gond nem lehet!

Várjuk az élménybeszámolót majd a mindkét portból való töltésről is! :)

(#970) bghistvan válasza tibcsiworld (#969) üzenetére


bghistvan
senior tag

Jöttem egy kis élménybeszámolóval a Yoobao M20-at illetően :)

Mikor átvettem a készüléket a 4 világító kék ledből 3 égett,a 4-ik nem,tehát egy 1,8A töltőfejjel feltöltöttem csutkára,addíg amíg mind a 4 led állandóan világító helyzetben maradt,ez kb 2,5 órába tellett,ami úgy gondolom normális mert a gyártó azt mondja hogy egy 0-100%-ra való töltés 10-12 óra ......

Miután teljesen feltöltődött,a 2A usb portra raktam egy 4000mah tabletet az 1A usb portra pedig egy 2300mah mobilt,a 0-100%-ra való töltés után aludt ki a 4-ik led,majd egy 3000mah mobil újra a 2A usb -re,ezután feltöltöttem vele egy bluetooth hangszórót ami 2000mah-es,itt már a 3-ik led is kialudt (a 2-ik led is halványabban világított),jóval később mikor asszony lemerítette a tablet-et,újra feltöltöttem a 4000mah akksiját,és miközben szándékosan direkt merítettem a mobilom ami meg 3000mah,szintén feltöltöttem teljesen!
Az első led még mindig pislákol halványan!!!

Tehát :

4000mah
2300mah
3000mah
2000mah
4000mah
3000mah

az összesen 18.300mah amit gond nélkül feltöltött,úgy hogy egy kicsi tartalék még mindig van benne,szerintem ez abszolút nem rossz teljesítmény,egy viszonylag hosszabb utazást be lehet vállalni vele 2-3 feltöltendő eszközzel,nekem végülis erre kellett.
Az egyszerre 2 eszköz töltésekor a töltési idő mondjuk jelentősen nőtt a 4000mah tablet estében,de ha csak egy eszköz van csatlakoztatva,akkor kb ugyanazt tudja időben a 2A mint a gyári 1,8A töltőfej,bár a mobilokat egy kicsivel gyorsabban tölti.
Melegedni abszolút nem melegszik az M20,csak az usb portoknál van egy alig észrevehető langyosodás,említésre se méltó.
A súlya egy kicsivel 400g felett van,a mérete is megfelelő ,talán jobban örültem volna egy sötétebb színnek mert csak fehérben lehet kapni,úgyhogy valami tokot vadászok még rá.
Ami jópofa benne,hogy a zseblámpa funkció is használható :)

(#971) tibcsiworld válasza bghistvan (#970) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Köszönjük! :)

(#972) bghistvan válasza tibcsiworld (#971) üzenetére


bghistvan
senior tag

Szerinted a 2300mah akksit (Z1compact) is lehet a 2A portról tölteni? Ugyanúgy 5v. A gyári töltőfeje 1,5A.

[ Szerkesztve ]

(#973) tibcsiworld válasza bghistvan (#972) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Igen, mert a telefon nem fog felvenni többet, mint amit amit beleprogramoztak! Tehát csak 1.5-öt fog felvenni! Én egy gyári 1-es helyett 1.5-ös hálózatit, és 2-es bankost használok! Semmi baj nem volt az 1-1,5 év alatt!

(#974) ledgeri


ledgeri
Topikgazda

Üdv! Csak visszanéztem, hol is jár a téma mióta először foglalkoztam vele (0-230 hsz-ig követtem)... Látom új elsőhsz készül... Megtekinthetném?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#975) bghistvan válasza tibcsiworld (#973) üzenetére


bghistvan
senior tag

Ok, viszont akkor a gyorstöltő hogy műkődik egyes esetekben, vagy az már a tölteni kívánt eszköz támogatásának köszönhető?

(#976) tibcsiworld válasza bghistvan (#975) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

igen!

ledgeri:

aranyos vagy. sajna még nem is készül, mert ma szültünk, azaz ettől bonyolultabb. sajna rémálom ez a nap, holott életem 2. legboldogabb napja kellene legyen!

[ Szerkesztve ]

(#977) gxcman


gxcman
tag

Üdv!

Jeleleg 2 power bank közül szeretnék választani

1. ( Wayteq) Yoobao M16 Master 9k M.M-ben vagyis annyi mint a Xiaomi.

2. Tracer Power Bank 10400 mAh fehér Li-Ion 6k .... pokévadász 5S-hez lenne :D

(#978) peestike válasza tibcsiworld (#976) üzenetére


peestike
senior tag

Remélhetőleg túl vagytok a nehezén! Gratula a kis jövevényhez!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#979) ledgeri válasza tibcsiworld (#976) üzenetére


ledgeri
Topikgazda

Ó persze... bőven van ami fontosabb!! :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#980) Májkii válasza gxcman (#977) üzenetére


Májkii
senior tag

A kettő közül szerintem M16, bár én Pokemon Go-hoz egy kisebb, könnyebb Power Bankot vennék pl.Xiaomi 5000mAh/10000 Pro.

[ Szerkesztve ]

(#981) veneonee


veneonee
újonc

Sziasztok

Tudtok oldalt ajánlani, ahol eredeti Xiaomi bankokat árulnak? Néztem a magyar oldalukat de már legalább egy hete rendelés alatt és mailre nem válaszolnak. 16 vagy 20ezrest keresek. :)

(#982) Májkii válasza veneonee (#981) üzenetére


Májkii
senior tag

Külföldi játszik? Ha igen akkor Banggood, Gearbest.

[ Szerkesztve ]

(#983) zsoltzsolt válasza Májkii (#982) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ott tuti mindegyik eredeti?

(#984) tibcsiworld válasza zsoltzsolt (#983) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

a bangin tuti!

peestike

köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#985) Májkii válasza zsoltzsolt (#983) üzenetére


Májkii
senior tag

Igen :K

(#986) sziszi112


sziszi112
csendes tag

Sziasztok kinéztem egy jó kis laptopot [link] hosszu utazásokhoz használnám kb 20 orra ehhez a laptophoz keresnék power bankot csak ezt találtam [link] szerintetek ez jó lenne vagy tudtok olcsóbbat ?

(#987) tibcsiworld válasza sziszi112 (#986) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Régebben tárgyaltunk itt ilyenről, de az amolyan usankás honlapféle volt, és 100-300dodo! Azóta nem kereste senki, és élménybeszámoló sem volt. De hátha valaki tud valami okosat! A súlya alapján lehet benne valami! :)

(#988) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Adott egy drágán cserélhető akksijú teló (s7 edge), aminek a lehetőségekhez mérten kímélni szeretném az akksiját. Vajon jót tennék azzal, ha rátennék egy powerbankos tokot? A modern mobilok vajon mennyire kezelik intelligensen az akksijukat (="töltőre" dugva nem esnek azonnal neki a 99%-os akksit napi 100db 99<>100%-os ciklusba kergetni, hanem "csak" 10%-nyi önkisülés után töltenek rá?)

#986: a laptop-témát egy ideje körüljártam, legjobban (+üzemidő vs súly) egy tartalékakksival jársz.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#989) DrJános


DrJános
aktív tag

Sziasztok.

Végre van egy kis időm és már tényleg szeretnék rendelni valami jó Powerbankot.

Azt már tudom, hogy a YooBao és a Xiaomi ajánlott. Ki is néztem belőlük olyan típust ami tetszene.

YooBao Master M4 10400mAh és Xiaomi 16000mAh
Ezzel nem is lenne probléma, de sajnos eustock a és xiaomishop is kifogyott. Jelenleg termékre várnak.

3 Kérdésem lenne
*Ezeken a boltokon kívül van még megbízható (inkább hazai) Forrás?

*Vagy milyen márka / márkák vannak amiket nyugodt Szívvel meg lehet venni? Mert szintén minőségi vésztöltőik vannak, biztonságos elektronikával (a szükséges védelmekkel) és jó aksikkal.
*Ezeket hol lehet biztonságosan beszerezni.

A hamisítványokat Szívesen kihagynám. :DDD

Válaszaitokat Köszönöm előre is. :C :R

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#990) Májkii válasza DrJános (#989) üzenetére


Májkii
senior tag

Szerintem próbálj külföldről rendelni, a Banggood pl jó bolt.

(#991) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az INTENSO 13000 mah mennyire használható darab? Kínai/ebayes beszerzés most nem járszik, APC, GP 10Ah, cabstone pocketpower 11.2Ah és eközött.

Érdekelnek még a napelemes verziók is, ott az xtorn fs103 és am121 jöttek szembe, mind2 10Ah-s, de érdekes mód az utóbbi jóval drágább.

Amúgy az ilyen "márkásabb" modellek mennyivel jobbak a kínai cuccoknál?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#992) tibcsiworld válasza t72killer (#991) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

A napelemes cuccokat itt kitárgyaltuk hozzáértőkkel! A napelem fizikai "adottságának köszönhetően" tökéletesen alkalmatlan arra, hogy a nap feltöltse. Vagyis feltölti, 3-4 nap alatt, ha folyamatosan tökéletes szögben süt rá a nap!

Az intensot nem ismerem! :(

(#993) tomp


tomp
félisten

Vettem egy Sony CP-V10A-t. 10.000mA-es. 6300mA-t ad le.
Hát nagyon szuper! Amin meglepődtem, hogy az utolsó pillanatig megy 1,4A-el a töltés aztán off.
Most raktam fel tölteni egy 1A-es fejjel. Érdekesség, hogy ha az usb fesz. mérőt a fej és a kábel közé rakom akkor csak 370mA-el tölt. Miért? Remélem ez csak valami leszabályzás. Azaz mérő nélkül maxon(1A) töltődik.

(#994) t72killer válasza tibcsiworld (#992) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Teljesen érthető dolog a mi égövünkön, trópusi búvátrúrákhoz lenne, ahol azért van nap rendesen, de néha áramszünet is előfordul a szálláson. Persze gondolom ott se menne a 10Ah egy nap, nem tudom hogy áll a hatásfok manapság.

Bár lehet hogy tényleg hagyom a napelemet a francba és egyéb, hasznosabb extrák után nézek, pl esőálló kivitelezés.

#993: ez elég érdekes, a névlegest illene leadnia, még ha kisebb végfeszültséggel is... Speckóban nem írják mennyit kéne usb/5V-on leadnia? Ennyire messze a névlegestől nekem ez garis ügynek tűnik.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#995) DrJános válasza Májkii (#990) üzenetére


DrJános
aktív tag

Köszi a tippet. :C :R

Bár napközben változott a helyzet és a Xiaomishop-ba elérhető lett a powerbank (16A) így hirtelen be is rendeltem belőle :DD

Mondjuk bevallom őszintén a YooBao Master M4 10400mAh kicsit jobban tetszett főleg a súlya miatt, de az a Banggood-on sem volt szóval mind 1.

A Xiaomi kb eggyel többször fogja feltölteni a telót mint a másik, Szóval van előnye is :DD

Köszönet Minden segítségért mindenkinek. :C :R
Sokat segítettetek és ezáltal biztos vagyok benne, hogy jó vésztöltőt rendeltem :D

Ha lesz valami tapasztalat azt majd beírhatom, bár én majdnem mindig játék közben fogom használni így teljesen más értékek fognak kijönni mint aki úgy méri, hogy közben nem nyomkodja.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#996) t72killer válasza DrJános (#995) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A súllyal óvatosan kell bánni, adott akkukémia mellett adott súly adott kapacitást jelöl, azaz hiába ír a kínai egy 120g-os li-ion powerbankra 20Ah-t, az jó, ha 5-öt fog tudni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#997) t72killer válasza tibcsiworld (#992) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az intenso-t nagyon nyonják a németeknél, próbálok majd tesztet levadászni.

Ami bejött még: noco cseppálló és ennek harmadáért (vajon miért?!) PB cseppálló.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#998) tibcsiworld válasza tomp (#993) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Ezt azonnal vidd vissza, és vagy csere, vagy pénz!!! Ennyit egy noname kínai is tud szinte! :(
Egy amatőr tesztet azért csinálhatsz, azaz hányszor nyomja fel a telefont alaphelyzetben! Az enyém új korában a 9000-et de saccolom, hogy talán többet is kinyomott magából! em sony! :)

(#994) t72killer:

Tényleg nem értek ehhez, de itt visszább vannak képletek, amivel pontosan lehet számolni, de a nap az nap! Inkább vegyél nagyobbat, és nem kell a napon süttetni! Egy aksira tenni napelemet! huhhh! Az aksik nem nagyon szeretik a 60-70C fokot! De passz! :(

(#996) t72killer

Szerintem DrJános úgy gondolta, hogy kisebb kapacitás/könnyebb! De neki az erős kell, ami nehezebb/kényelmetlenebb!
Egyébként volt olyan 20A-os csoda, ami a haver telefonját 1x sem töltötte fel.! Az enyém épp egyszer! :) Jó, ha 3-at leadott! :(

(#999) tomp válasza tibcsiworld (#998) üzenetére


tomp
félisten

Rá van írva, hogy 3,7V 10.000mA és 5V 6300mA
De most az a helyzet, hogy töltő fejjel is lassan tölti magát. 2 óra alatt töltött kb 900mA-t az 1A-es fej. Nem tudom miért. :F

(#1000) t72killer válasza tibcsiworld (#998) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Az aksik nem nagyon szeretik a 60-70C fokot! " -ebben nagy igazság van :K. Alkalnasint pl Egyiptomi túrán lehet ki is nyírnám a kütyüt egyetlen "töltéssel", sőt, még a helyi rendőrség is rámszállna, h mit robbantgatok;] :R

Az APC, GP, noco és PB márkákkal esetleg tapasztalat/hallonásból infó?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.