Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 16:15:37

LOGOUT.hu

Szerkesztés alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) pinnacle válasza ledgeri (#1650) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Milyen ajánlott külső akku van lassú móddal? Akkor ezek szerint gond lehet a fentiekkel.

(#1652) ledgeri válasza pinnacle (#1651) üzenetére


ledgeri
Topikgazda

Az egyik kiválaszott-on a weboldalán ott a kék sáv, amiben a duplanyomást említik. És nem azt mondtam, hogy kell az neked a telókhoz, hanem hogy vannak dolgok kategorikusan, amihez jobb ha van (bár na most utánanézek, hogy miért is kell)

Egyébként én nem vagyok benne most annyira a dolgokban (én kreáltam a topikot tény, de azóta az összefoglalót, miegymást más csinálgatja, mert nekem akkor kellett infó, de azóta annyira nem volt szükségem rá, így nem követtem...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1653) pinnacle válasza ledgeri (#1652) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Most látom, az összefoglalóban is benne van, hogy annyit vesz fel a készülék, amennyire szüksége van. Tehát valószínűleg a gyors töltőkkel sem lesz gond.

Ráadásul a töltöm is 5V/2A, amit a Xiaomi is tud.

(#1654) tibcsiworld válasza t-shirt (#1648) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

A 40% lenne az ideális. Én a 4 beosztásból a másodikig töltöm/merítem olyankor!

(#1655) tibcsiworld válasza pinnacle (#1649) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Az újabb xiaomi bankok is 2A-el tölthetők 5V-on, de pl leadni le tud 2 szálon 2A-t 5V-on, de akár 2A-t 9V-on(qc3)! Ezt viszont csak 1 szálon! Ezt a legújabb telefonok szeretik! (Amelyikhez olyan töltőt adnak, ami akkora, mint egy fél mobil! :) )
A qc3-at a 2s és a 2c is tudja! A kérdés, mennyi energia kell Neked. A 10.000-es 3,6V-on van számolva, ami 5V-on 6250mAh kb. A 20.000-es a duplája! (Ez minden profi banknál így van) Számolj a töltési veszteségre kb. 10%-ot.

[ Szerkesztve ]

(#1656) pinnacle válasza tibcsiworld (#1655) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

(#1657) tibcsiworld válasza pinnacle (#1656) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Nincs mit. Bocsi a késésért. 2 hétig sátoroztam! :) (Sokszor max térerős 4G- nél sem töltött be egy honlap sem. Így nem tudtam itt lenni! :( )

(#1658) pinnacle válasza tibcsiworld (#1657) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Pont erre gondoltam, hogy ilyen nagy akkuk túrázásokhoz kellenek, nem városnézéshez. :)

(#1659) ledgeri válasza tibcsiworld (#1655) üzenetére


ledgeri
Topikgazda

Az okos karkötős lassú töltésnek az értelméről pár szót kérhetnék?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1660) tibcsiworld válasza pinnacle (#1658) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Városnézéshez szerintem az 5000-es is bőven elég. 1 teletöltés van benne minimum, és az már 8-10 óra képernyőidő a mobilnak, ha maxon "indul" reggel!

ledgeri

Sajna már csak fél szemmel figyelem az eseményeket, és erről nem tudok semmit :( ! Viszont kipróbálhatom a feleségem mi band 3-át a 10000-es xiaomi bankkal! (Az enyém még a régi, így a funkciót nem tudja, de próbának, ha gondolod. :) )

[ Szerkesztve ]

(#1661) ledgeri válasza tibcsiworld (#1660) üzenetére


ledgeri
Topikgazda

Inkább csak tippre érdekelne, hogy mi a jobb a karkötőnek benne ha "úgy is annyit vesz fel amennyit tud"...?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1662) tibcsiworld válasza ledgeri (#1661) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Este rátettem a régi 10.000-re az mi band 3-at! 5 perc után megállt a töltés. A bankon megnyomtam a gombot. Elindult újra, de aztán megint megállt! :(

szerk.: végül a laptop usb-jén töltődött fel.

[ Szerkesztve ]

(#1663) mikikol10


mikikol10
csendes tag

Hali!
Vettem egy Xiaomi Mi 2S 10000mAh-t, de rájöttem, hogy az Iphone 8 Pluszommal, nem is tud gyors tölteni. Ahogy láttam TP-Link TL-PB10000 10000mAh talán tudna. De nem is a gyors töltés, de ahogy láttam ez Li-Polos akksi a Li-ionos xiaomival ellentétben. szerintetek összességébe melyik a jobb? érdemes legyen kicseréljem, többet tudnék e a TP-link, illetve minőségbe jó e vagy a xiaomival jobban járok?

(#1664) ledgeri válasza mikikol10 (#1663) üzenetére


ledgeri
Topikgazda

Az iphone 8 tud egyáltalán gyorstölteni (olyan mértékben, mint ami az akkupakk szerinti gyorstöltés)?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1665) mikikol10 válasza ledgeri (#1664) üzenetére


mikikol10
csendes tag

[link] Ez alapján tud.
De ha nem is a gyors-töltést nézzük, a kettő közül melyik a jobb?

(#1666) ledgeri válasza mikikol10 (#1665) üzenetére


ledgeri
Topikgazda

Fent írtam, én nem vagyok benne... Gondolj rám itt úgy, mint +1 agy :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1667) tibcsiworld válasza mikikol10 (#1663) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Minőségben tuti jó a tp-link is, de ez csak erős tipp!

Az aksikat én sem követem. Gyakorlatilag van több100 féle lítium aksi! (ha nem több 1000 féle keverék)Ezekhez nem tudok hozzászólni sajna!

Annyi tippet tudok adni, hogy hasonlítsd össze, hogy melyik aksi hány WH-t tud tárolni! Vagy azt, hogy a 10.000mAh az hány V-on van "számolva".

A telefonod adapterrel tud gyorstölteni?

(#1668) mikikol10 válasza tibcsiworld (#1667) üzenetére


mikikol10
csendes tag

Ezt, hogy tudnam megnezni? amugy koszi mindenkinek! :)

(#1670) tibcsiworld válasza mikikol10 (#1668) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

A gári adapterén elsősorban, aztán számolni a töltési időt, ...
Írtad, hogy rájöttél, hogy a bankkal nem is tud gyorstölteni a telefonod. Miből jöttél rá?

(#1671) tibcsiworld válasza mikikol10 (#1668) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

A xiaomi 18W-ot tud, az alma 15W-ot tud felvenni! Mostmár tényleg érdekel a dolog! :)

(#1672) tibcsiworld válasza mikikol10 (#1663) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Kérdés, hogy hány telefont szeretnél milyen gyorsan tölteni! Viszont tudni kell, hogy a telefon aksi a minél lassabb töltést szereti! Ez minden lithium aksira igaz!

Személy szerint 0,5A-es töltővel töltenék legalább éjszaka, csak az már nincs. :(

(#1673) t-shirt válasza tibcsiworld (#1654) üzenetére


t-shirt
veterán

Köszönöm.

(#1674) Quchy


Quchy
csendes tag

Sziasztok! Az alábbi feltételeknek megfelelő külső akksit keresek:
- Qi
- usb c
- Apple watch közvetlen töltése ha lehet.
És nyilván minél nagyobb mAh teljesítménnyel rendelkezzen. Szerintetek mi lehet a legmegfelelőbb választás? Előre is köszi srácok!

(#1675) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!

4-5 napos hegyi túrára tervezek menni, ami alatt csak ritkán lesz konnektorhoz hozzáférésem; lesz nálam telefon (LG G6, 3300mAh; 2-3 feltöltésre számítok max, ebből egyik konnektoros lesz) és USB-C-n is tölthető fényképezőgépet (3 akksival, darabja 7V 1900mAh, remélem max 1 töltés kell).

Van egy régi (5-7 éves) de keveset használt (<20x összesen) Yoobao YB-637 (I), ami 7800mAh, 22×75×80mm, ~200+g, és hivatalosan 5.3V 1A-t tud. Lassan töltődik és lassan is tölt, de ez belefér. Ami inkább zavar, hogyha az LG G6-ost tölti, gyorsan esik a kapacitása, igaz amint lehúzom róla, kicsit magához tér és visszamegy mondjuk 2-ről 3-ra. Remélem ez csak a nagy áramfelvétel miatt van, nem az akku haldoklik.
Ez a telefon az utazótöltőmet (szintén 5V 1A) is gyilkolja, ha 70% alatti töltöttségen dugom rá, akkor külső hőmérséklettől függően 10-20 perc alatt felforrósodik a töltő és kikapcsol pár percre... Úgy sejtem a telefon (QC3-at is tud) többet akar leszipkázni, mint a töltő 1A-ja, de a töltőben nincs rendes túláram-védelem, csak hővédelem.

A frissebb külső akkuk megbirkóznak ekkora áramfelvétellel?
Mit ajánlanátok, ami hasonló vagy ennél is könnyebb és kisebb, 4-5 telefontöltésnyi van benne, és esetleg dupla portos?
Köszi!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1676) tibcsiworld válasza .mf (#1675) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

A xiaomi 2c 10,000mAh pl 18W-on tölt. Az azért már baráti! De a kaapacitása Neked nem lesz elég egymagában. A 20.000-ek kategóriájában nézelődj szerintem!
Bár ha a konnektoros töltés pl a túra közepén van, és a bankot is fel tudod akkor tölteni, akkor simán elég lehet. Ha más nem, viszed a Yoobaot is tartaléknak!

Súlyban nem lesz könnyebb semmiféle valamire való aksi! Csodák nincsenek. Az energiasűrűség majd a szilárd testes li aksikkal fog változni, de azt 10 éve még "csak" fejlesztik! :(

Xiaomi Mi Power Bank 2C 20000 mAh

qc3 de tud szuperlassú karpánt töltést is! 2 portos 328g

Xiaomi Mi Power Bank 2S 10000 mAh

mindenben ugyanaz, kivéve fele kapacitás, és a súly nem pontosan a fele, kicsit több! (nem találtam, mennyi)

Ha számít a név, és nem gond a felár, akkor az Anker is jó választás lehet!

(#1677) .mf válasza tibcsiworld (#1676) üzenetére


.mf
veterán

Köszi!
Igazából a 4-5 napból csak 2-2.5 napot leszek egyhuzamban fent a hegyeken, villanytól távol; előtte/utána a völgyben remélem tudok valahol áramot szerezni, ha más nem, egy étterembe beülök jó hosszan, a telefon egy óra alatt már a bő felére tölt. 2 napot a telefon is kb kibír önmagában, takarékos használattal; a külső akku inkább csak a biztonság kedvéért kell, ha valami app beragadna és lezabálná az akkut.
Ezt még szerintem a régi Yoobao is tudja, HA a telefont töltve gyors merülés nem a cellák haldoklásának jele. Tapasztalataitok szerint ez a cella elhasználódásának vagy inkább a túl nagy felvett áramnak a sara? Ha tényleg nem húzza már sokáig, akkor lecserélem.
Köszi

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1678) tibcsiworld válasza .mf (#1677) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Nekem eddig hál' Istennek nincs ilyes fajta tapasztalatom! Szerintem tégy egy próbát, és arról töltsd a telefonod. Meglátod, mennyit bír. Lehet, nem is kell + bankot venned. (Még!)
Másrészt vészhelyzetre inkább ajánlok egy butafont! 4-5000huf, 2 hét töltést bír, ... (nekem is van)
Ha mégis kell, erre az akcióra tuti elég lenne egy 10.000-es bank is! A döntés a Tied!

(#1679) p_adam


p_adam
addikt

Sziasztok, két kérdés:
Egy ideje nézegetem a PD3.0 kompabilis powerbankokat, szerintetek ennél van-e olcsóbb, jobb alternatíva.

BlitzWolf BW-P9

Valamint egy Type-C Type-C kábelt is szeretnék hozzá, de még a 0.5m is feleslegesen sok, ennél van jobb opcióm? Meg lehet ezt találni valahol máshol, pl. itthon?

Short USB C to USB C Cable,USB 3.1 Type-C Gen 2 Cable(1ft Black)
Előre is köszi!

(#1680) bodom87


bodom87
tag

Sziasztok! Valami kisebb méretű powerbankot tudnátok ajánlani ami bevált? Nem kell nagy kapacitású elég legyen naggyából egy töltésre. Köszönöm!

(#1681) ledgeri válasza bodom87 (#1680) üzenetére


ledgeri
Topikgazda

Megfordult a kezemben egy Xiaomi, 5k-ért igazán prémium érzetet ad. Használhatósági adatokkal nem tudok szolgálni.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1682) tibcsiworld válasza bodom87 (#1680) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

A nagy kérdés, hogy mit kell feltöltenie?!

Gondolom okos telefont! Arra azért nem árt az 5000-es pack!

(#1683) bodom87 válasza tibcsiworld (#1682) üzenetére


bodom87
tag

Így van telefont. Viszont fontos hogy ne legyen nagy a mérete

(#1684) tibcsiworld válasza bodom87 (#1683) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

A mai telefonok 3-4000-es aksival vannak megáldva! Ezt tölteni, kell az 5000mAh, mert az 3,6V-on van számolva, + veszteség! Vehetsz játékceruzát, csak az nem tolja fel a telefont, max félig. :( (de azokat általában ajándékként osztogatják - úgy megéri :) )

(#1685) .mf válasza tibcsiworld (#1678) üzenetére


.mf
veterán

Megjártam, visszajöttem :)
Végül Apám 20000 mAh-s Adata-jával mentem el, és igen, felesleges overkill volt :D Még úgy is, hogy hosszabb időkre is használtam, mint az előre gondolt 2-2.5 nap, volt az majdnem duplája is (nem mindig jutottam konnektorhoz, vagy nem elég időre, a telefon meg rendszeresen szívatott, hogy lassú töltésre váltott, vagy kicsúszott belőle a kábel). Egyszer merült csak 33%-ig, akkor is csak azért, mert előző adandó alkalommal elfelejtettem tölteni, majd róla telefont és fgép-akkut is feltöltöttem; különben 60% alá be sem nézett volna.
Tanulság, hogy 10000 is elég lett volna, legközelebbi túrára veszek is, ha a 7800-as megadja magát, mert a régi 20000-es fél kilós tömege nem hiányzott, amikor pl. 1000 m-t másztam 18 kilónyi cuccal, majd utána vissza le 8~900 m szint és 16 km táv, vége futva, hogy elérjem az utolsó buszt...
(Na meg olyan USB töltőt, aminek 2 USB portja is van, mert ez volt a szűkebb keresztmetszet)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1686) tibcsiworld válasza .mf (#1685) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Huhh. Igen komoly túrákra jársz! :)

Fontos a 2 usb töltő? A hátizsákban összedugva nem tud töltődni egyenként?

(#1687) .mf válasza tibcsiworld (#1686) üzenetére


.mf
veterán

Túlságosan is :B kicsit túllőtt a célon a dolog :Y
Ezelőtt még nem voltam hegyet mászni, csak túrázni ösvényeken, amiken lábon fel lehet menni. Erre is azt írták, hogy közepes nehézségű útvonal - mint kiderült, hegymászó szemmel közepes, azaz ehhez még nem kell külön felszerelést, mint mászóvasat és kötelet vinni. Ugyanis kötél volt helyben is kikészítve, néhol bérceket azzal kellett megkerülni, sziklákon azzal fel vagy lemászni... Rajtam meg volt 17~18 kilónyi cucc (sok fotós és kempingcucc: mínuszt bíró hálózsákkal, főzéshez edény, kaják), az eső szakadt, a talpnyi ösvényen meg nedves falevelek, fagyökerek, szóval még csúszós is volt. Ehhez képest a terepmotorozás már nem is annyira veszélyes sport :DDD

Konnektoros töltőre gondoltam :)
Igen, jó lenne a 2 port (méghozzá külön-külön 2+ A), mert többször is volt, hogy csak rövid ideig, 10-20-30 percig fértem hozzá konnektorhoz, és akkor nem mindegy, hogy csak egy, vagy két éhes eszközt tudok kicsit tölteni. De ez már lehet, hogy másik topikba tartozik.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1688) tibcsiworld válasza .mf (#1687) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Durván nyomod! Nekem 8 éve volt a nászutamon egy kisebb dombmenetem! Omis- Duce várromhoz mentünk fel a feleségemmel. Neki valami Batzos lapostalpú gyógycipője volt (nekem túra), 1 percre nem engedte el a kezem. Az ösvényen voltak meredek részek, de szerintem ez piskóta!

Azért igen baba, hogy Neked a kempingcucc 18kg. Nekem egy kombi tele van, + kis utánfutó! Nah és a sátorba kell a power bank a kis kínai usb-s villanykörtéhez! Áram van, de a hálóba be nem viszem!

A töltő meg ha minőség kell, de jó a kínai, akkor blitzwolf!

(#1689) qltsar


qltsar
addikt

Sziasztok!

Van esetleg tapasztalat ezzel a PowerBankkal, illetve magával a gyártóval? [link]

Xiaomi Mi 2s és a linkelt között vacillálok, megbízhatóság tekintetében valamiért a Xiaomi felé húz a döntés (szinte semmi tapasztalatot nem találtam a linkelt powerbankkal), viszont zavar, hogy microUSB-vel kell töltenem (nem USB C-vel), elméletben mindkettő 37wH-s, a SP kicsit tömzsibb, mint Xiaomi, árban szinte ugyanott mozognak.

Köszönöm :)!

(#1690) inf3rno válasza qltsar (#1689) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem elég jól bevált a Xiaomi. Sajna azóta nem utazom annyit, és csak porosodik, de működni még 3-4 év után is működik. Pont most jutott eszembe, hogy ideje lenne rátölteni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1691) tibcsiworld válasza qltsar (#1689) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Jól néz ki az az sp, de én sem ismerem! :(

(#1692) qltsar


qltsar
addikt

Győzött a Xiaomi, és a plusz kábel cipelés... :DDD

(#1693) tibcsiworld válasza qltsar (#1692) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Jó választás! :)

(#1694) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Azt jól gondolom, hogy hazai garival a Xiaomi lesz a befutó, mert annak van hazai hivatalos forgalmazója? Abból meg átlag felhasználásra a 10000 mAh-s az okés nem? A 20-as az csak azért, hogy az ember a saját telóját ilyen-olyan helyzetekben tölthesse kissé tőlzás és tán "nehéz" is nemde?

*Használttal ilyenekből nem érdemes foglalkozni gondolom, még ha gari is van rá.

(#1695) tibcsiworld válasza csubuka (#1694) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Jól gondolod! Annyira alacsony az ára, hogy használtban nem érdemes gondolkodni!

Mire kell, mit szeretnél tölteni?

(#1696) csubuka válasza tibcsiworld (#1695) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm válaszod!

Csak ilyen semmi extra 3000mAh-s akksis teló lenne töltögetve időnként, így nincs nagy igény...

(#1697) tibcsiworld válasza csubuka (#1696) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Szerintem az 5000-es bank kicsi. A 20.000-es meg nehéz. A Jó választás a 10A-es szerintem is!

Nekem is vész esetére van csak!

Szerintem jó a xiaomi, de az ankert is ajánlani tudom! Nem tud többet, csak más a neve! A többit nem ismerem.

A használtakhoz annyit, hogy ugye 3,6V-on van megadva kapacitás, ami a 10.000-nél 5V-ra átszámolva 6250mAh. Ebből a töltés veszteségét beleszámolva (kb. 10%) kinyersz talán 5000mAh-t! Igen, a 10.000-ből! A kisebb mire lenne elég ugye! (Azt csak zárójelben megjegyzem, hogy az úgynevezett 50,100-ezresek hány volton lehetnek számolva! :) Ezért talán hasznosabb, csak nem annyira köznyelvben forgó Wh mértékegység! ) Ne legyenek kétségeid, ez a prémium kategória számolása! A többit hagyjuk!
Szóval ha valaki nem használta, de 0 vagy 100% közelében tárolta 1 évig, könnyen lehet, hogy egy 10.000-es Neked 1x sem tölti fel a mobilt! (kuka :( )

Az új meg csak 5000Ft körül van! Nem tétel!

[ Szerkesztve ]

(#1698) csubuka válasza tibcsiworld (#1697) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi szépen a választ! :R

Okés, korrekt, megy a rendelés a 10000 mAh-s kivitelre.

(#1699) tibcsiworld válasza csubuka (#1698) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Nm. :)

(#1700) love


love
tag

Sziasztok!
Laptophoz jelenleg mely külső akksik jöhetnek számításba?
Egy Dell Latitude gépről lenne szó. Az eredeti külső akksinak elég magas az ára.
Van esetleg más alternatíva?

Csak a Funky ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.