Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 16:15:37

LOGOUT.hu

Szerkesztés alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) csasaKKP válasza pisti8905 (#50) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Szia!

Az a baj, hogy túl nagy terhelést ró a powerbank-odra a Razr. Valószínűleg gyenge az áramkör a külső akkuban, esetleg a túl nagy terhelés miatt lekapcsol (a telefon nagyobb teljesítményt venne fel, mint amit a powerbank vezérlőáramköre tud szolgáltatni). A dobozra írt áramerősséget (1A) igen kis valószínűséggel tud magából kinyögni.

Kíváncsi lennék a típusára/márkájára, kérlek írd meg.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#52) pisti8905 válasza csasaKKP (#51) üzenetére


pisti8905
csendes tag

Tegnap este végülis forradalmi áttörést sikerült elérnem, rábírtam a kis hengert ahogy majd a képen is látszani fog hogy töltse a motorolát. Nem tudom hogy sikerült de egy 20 %-ot már rá bírtam vele tölteni tovább nem kísérleteztem. Igaz 70%-on volt a telefon aksija, korábban mikor próbálkoztam erősen a nulla felé konvergált,10-5-0%. Ilyenkor sose sikerült valahogy tölteni, pedig jól jött volna az a kis plussz. Most hogy ezt elértem, kíváncsi vagyok mi lesz ha megint lemerül és felrakom tölteni, megint produkálja-e a hibát. Egyébként egy neve nincs kínai márka. Ez a termék specifikációja:
Input:5V1A
Output:5V1A
Capacity:2600mAh
Volume:22x22x90
Implementation of standards:GB4706.18-2005

[ Szerkesztve ]

(#53) csasaKKP válasza pisti8905 (#52) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Szia!

Köszi! Én is kíváncsian várom a fejleményeket.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#54) teppik_amon


teppik_amon
tag

A bónuszbrigádnál most van külső akksi
hátha érdekel valakit
Nem néztem utána hogy ez milyen ár, megéri-e. Akinek kell, utánanéz :)

(#55) teppik_amon


teppik_amon
tag

Amúgy megtaláltam a tökéletes megoldást: hidrogén reaktor
Angolul tudóknak bővebb leírás

Ez nagyon tuti!

(#56) ledgeri válasza teppik_amon (#55) üzenetére


ledgeri
Topikgazda

A cikkben linkelt poverflaska sem rossz, ha még gyűlik pár akkor belinkeltetem az első HSz-be!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#57) csasaKKP válasza teppik_amon (#54) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Végül is nem lehet rossz ezért az árért. Valószínűleg 2 darab 18650-es cella van benne.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#58) pisti8905 válasza csasaKKP (#53) üzenetére


pisti8905
csendes tag

Új fejlemény!

Sikerült kikísérleteznem, hogy ha kikapcsolva teszem a telóra a töltőt akkor sikeresen működik, még be is tudom kapcsolni és akkor is folytatja a töltést.

Üdv

(#59) lkristóf


lkristóf
senior tag

Sziasztok, az ilyen "olcsó" külső akkumulátorokról van valami véleményetek, mennyire megbízható?
[link]

(#52) pisti8905 Láttam neked is valami hasonló van.

[ Szerkesztve ]

(#60) csasaKKP válasza lkristóf (#59) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Ebben egy darab 18650-es cella van. Mivel kicsi a hely egy normálisabb töltésvezérlő áramkörnek, ezért én nem dugám rá a telefonom. Ez nem azt jelenti, hogy rossz, vagy nem működik, csak lehetnek vele problémák. Ezért az árért megérheti.
Egy biztos: ha megveszed, ne tablet töltővel töltsd (5V 2A). Olyan 5V 850mA lenne jó.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#61) lkristóf válasza csasaKKP (#60) üzenetére


lkristóf
senior tag

Köszi a választ! Akkor lemondok róla. Majd valami márkásabbat és nagyobb teljesítményűt keresek, ezt csak olyan kipróbálási célra szántam volna de ha tényleg nem megbízható akkor elfelejtem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#62) csasaKKP válasza lkristóf (#61) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Hát az csak egy dolog, hogy normális töltőáramkör nem fér bele, de attól még lehet jó a célnak. :R

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#63) odorttila


odorttila
újonc

Hát ma már a piacon azért számtalan fajta létezik, csak győzze az ember eltalálni, hogy melyik működik, vagy melyik tart egy hónapnál tovább ;]
mondjuk én szerencsére egyből belenyúltam egy jófajtába MiPow Power Tube 6600 mAh, egy szavam se lehet ellen, többször tölti az iphone4s-emet, rohadt megbízható márka http://iphonetok.hu/mipow/power-tube-6600-kulso-akkumulator. már jó pár hónapja tolom vele :))
Mondjuk használtam a MiPow aksis tokját is, de azt nem szerettem, túl kocka, és túl nagy volt, de működni, működött :DD

(#64) kope0808


kope0808
csendes tag

Sziasztok!

Vásárláson gondolkodom én is. Amit itt a legtöbben említettek az a YooBao QMaster volt, de nem találtam belőle 10000 mah felettit ami két usb port-tal rendelkezik. A 7800mAh-esnél pedig az nem tetszik hogy a második kimeneti port csak 1,5 A tud leadni. Mit tudnátok ajánlani a számomra ,szívesen fogadok minden tanácsot. Előre is köszi.

(#65) woodstock323


woodstock323
tag

Sziasztok!
Most találtam a topikot egy kapcsolódó cikk alapján.
Ilyenem van csak fehérben,van ennél nagyobb is meg kisebb is de nekem ez pont jó.
500 töltést ígér,de én kb 3 hetente ha töltöm.

http://www.ebay.com/itm/Black-20000mAh-Universal-Power-Bank-Backup-External-Portable-Battery-USB-Charger/130974178472?rt=nc&_trksid=p2047675.m1851&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D261%26meid%3D3164700351849820817%26pid%3D100005%26prg%3D1088%26rk%3D5%26rkt%3D5%26sd%3D111221099301%26

szóval nekem ezzel problem solved :)

Egyik ismerősöm rendelte hosimin barátainktól 5000be volt kb 3 hét alatt jött meg eddig jól üzemel...a műanyag gagyi de utána olvastam és az akksik amik benne vannak jófajták.
Amúgy egy Logout cikk után jöttem rá hogy nekem ez kell.

(#66) ledgeri válasza woodstock323 (#65) üzenetére


ledgeri
Topikgazda

[link-csak, hogy szép legyen... :R ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#67) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdés :)

Ez kompatibilis egy Iphone 5-el ? GHOO POWER, 5200MAH LI-ION

(#68) ledgeri válasza AsusBoy (#67) üzenetére


ledgeri
Topikgazda

Azért kérdezz rá az ip5 topikjában is!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#69) sutszi válasza AsusBoy (#67) üzenetére


sutszi
veterán

Itt azt írják igen.

Amúgy nemrég használunk egy ilyet, bár nem iPhone-al. Jó cucc, és a telefon gyári töltőjével max 4 óra alatt fel lehet tölteni... :K

Szerk:
A i5-nek már más csatlakozója van talán?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#70) Viktor0610 válasza AsusBoy (#67) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nem, mert a kompatibilis eszközök között csak a nem lightning csatlakozós iEszközök szerepelnek.

Samsung Galaxy A54

(#71) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

De az iphone adatkábelének az egyik fele sima hagyományos usb-s a másik lightingos.

Szóval úgy nem működne a töltés ha az iphonhoz való ,gyári adatkábellel kötném össze ??

(#72) Viktor0610 válasza AsusBoy (#71) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azt nem tudtam kideríteni, hogy "rendes" USB-csatlakozó van-e rajta, ahova az adatkábelt bedughatjuk.
Amennyiben igen, nyilván használható azzal is.

Samsung Galaxy A54

(#73) AsusBoy válasza Viktor0610 (#72) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Van rajta. De megfelel a telefonnak a kimeneti feszültség ? :)

(#74) Viktor0610 válasza AsusBoy (#73) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom. Nem hiszem, hogy más kimeneti feszültség kellene a korábbi iPhone-készülékeknek, mint az i5-nek.

Samsung Galaxy A54

(#75) AsusBoy válasza Viktor0610 (#74) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Rendben, megrendeltem :).

Biztos jó lesz :)

(#76) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Köszi mindenkinek a segítséget!

(#77) Firehani


Firehani
csendes tag

Leírom saját, ismerős esetéből illetve külföldi fórumokban olvasottakból összeállított véleményemet. Első külső aksimat a dx-ről rendeltem, ilyesmi (dx-en már nem árulják): Akksi1
Természetesen mint sok más termék a dx-en vagy ebay-en, ez is egy koppintás vagy klón, kicsit nagyzolva a kapacitást (A reális 4000mAh lehet). Teljesen jól működik, hozza azt amit vártam tőle, saját 1500mAh telefonomat simán feltölti kétszer. Rengeteg formában, néven lehet megtalálni a különböző oldalakon, kisebb nagyobb eltérésekkel.

Másodszor egy hasonlót rendelt egy ismerősöm, majd után én is egy másik helyről (ebay): Akksi2 vagyis az amit ledgeri is belinkelt.
Ezt is rengeteg néven, 3 különböző méretben illetve kapacitással lehet megtalálni sok oldalon. Ez a közepes méretű darab, aki keresgélt már nagyobb kínai webáruházas oldalon, ebay-en, szinte biztos hogy találkozott már vele, egy időben mindenhol ez volt a sláger, bár most már szerintem lecsengőbben van, nagyobb a választék, sokkal esztétikusabb darabok is vannak csak kicsivel drágábban. Kívülről mindkettőnké egyforma volt, de hamar kiderült belül nagyon nem... Haver elhozta nekem, hogy nézem már meg, mert nem jól működik szerinte. Jól össze tudtam hasonlítani, kívülről semmi eltérés nem volt.
Teszt adatok (enyém, haveré): súly (310g vs. 255g!), töltési idő 1A-rel (11ó vs. 5ó!), telefonom feltöltése (5x vs. 2x). Mindkettőben benne volt a 6 cella. Tabletemet (5000mAh) még a normálisabb is csak kb. félig tudta feltölteni. A valós kapacitása ennek is csak kb 10-12e mAh lehet. A valós kapacitásról szerintem a feltöltés ideje a legárulkodóbb, ha egy fix áramerősséget leadó gyári töltővel csináljuk.

Ezek után kezdtem utánajárni mi helyzet és elég sok hasonló esetet találtam. Szóval úgy tűnik a legtöbb probléma ezekkel a standard 18650-es cellákból összeállított akkupakkokkal van. Az OEM gyártóktól bárki megveheti külön a házat. Az elektronikát és aksikat pedig már valami olcsóbb megoldással helyettesítik. Esetleg használt, kiszerelt aksit használnak vagy csak fele annyi töltésanyagot tartalmazó hamis cellákat (mint a havernál), de legdurvább esetekben kevesebb cellát és mondjuk egy zacskó homokot raknak bele. Sajnos az itt említett Yoobao-ból is léteznek ilyen átverős ajánlatok. Vannak fényképek ilyen esetekről.
Haver 1 hónapos levelezgetés után visszakapta pénzét (3500Ft volt egyébként csak), majd megvette az enyémet, mert neki fontos volt egy nyaraláshoz, és ő aztán éjjel-nappal a telefonon lóg, neki igazán munkaeszköz és mióta S3-ast használ, állandóan töltött keres. Azóta is használja.

Én meg legalább nézegethettem egy újat :) Napi használtra a kicsi elég a telefonhoz, de akartam egy olyat ami szükség esetén legalább egyszer a tabletemet is feltölti vagy több telefont is egy sátorozás alatt. Felemeltem a limitet és komolyabb (nevesebb?) termékeket nézegettem, amikről esetleg normális tesztet is találtam. Hosszas keresgélés után ezt vettem meg: Akksi3
12e volt akciósan(+akciós ingyenes szállítással) az amazonról, több mint amit terveztem, de nem bántam meg. Minőségi termék, nagyon szépen van kidolgozva és kapacitásban hozza amit ígér. A telefonomat 8,5X tudtam feltölteni. A tabletemet is feltölti, de a 2A-es leadott töltés azért még neki is sok volt, tovább tartott, mint várható volt és jobban le is merült. 1A-rel nincs ilyen gond. Inkább csak azt használom. Nagyon kompakt méretű, nagyon korrekt kivitelű. Természetesen súlya, mérete miatt nem igazán napi használatra való (arra a kis 5000-es való, az mindig velem van, bár többet segítettem vele másokon, mint magamon...), de mivel gyakran szoktam több napot sátorozni (Balaton, horgászat, kajaktúra), én ki is használom. Az egész társaság kütyüarzenálját tudom vele tölteni... :) Ez van, valakinek munkaeszköz a telefon, még nyaralás, szórakozás közben is lényeges hogy elérjék...

[ Szerkesztve ]

(#78) ledgeri válasza Firehani (#77) üzenetére


ledgeri
Topikgazda

:R Köszönet érte! :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#79) kope0808 válasza Firehani (#77) üzenetére


kope0808
csendes tag

Hali!

Vásárlás előtt állok,de már az agyam bugyog annyi típus van és nem nagyon tudok dönteni.
Örülök,hogy írtál ezekről a 10 dolláros kínai kacatokról, megerősítetted a véleményemet.
Én is nézegettem ezeket az Anker akkumlátorokat, jó véleményeket írnak róluk lehet ,hogy én is emellett döntök. Ami még jó benyomást tett az a Satechi, arról esetleg hallottál már?

(#80) Firehani válasza kope0808 (#79) üzenetére


Firehani
csendes tag

Találkoztam evvel a névvel , ők minden fajta kütyüt gyártanak, nem csak aksikat. Olvastam tesztet egyről, úgy emlékszem nagyon jól véleményt írtak róla, de drágább volt mint az Anker és beszerezni se lehetett.
Sajnos a legtöbb hasonló nevesebb (márkásabb?) termékkel az a probléma, hogy szinte csak Amerikában kapható, de onnan általában nem szállítanak, vagy több a szállítási költség mint az eredeti ár. Amazontól rendeletem én is, de ott is sokszor nincs szállítás hozzánk, ha meg .co.uk oldalról rendelsz, akkor az ár annyi fontban mint dollárban Amerikában. És a legfájóbb, hogy a legjobb ajánlatok is a csak Amerikában elérhetők. Ott simán vannak 50%-os tartós kedvezmények is. eBayen szintén csak drága amerikai szállítással elérhetők, ha elérhetők. De érdemes keresni, nekem is sikerült akciósan áron + ingyen szállítással megszerezni az angol amazonról.
Mostanában azért nem árt óvatosnak lenni, mert a légiposták nem nagyon szeretik a lítiumos aksikat szállítani, nekem már volt eBayről, Hon-kongból visszamondott aksim, mert nem tudták feladni. Volt olyan rendelésem is szintén Kinából, de nem ebayről, amit a Szingapúri postával tudtak csak elküldeni.

A 10 dolláros kínai vackokkal az a baj, hogy nem lehet kiszámítani mit kapsz. Sokszor még ugyanarról a helyről se kapod meg ugyanazt. Rendeltem olcsó kis búvárlámpákat magamnak, meg pár ismerősnek is, 4 különböző időpontban 5 darabot, de még az egyszerre rendelt se volt egyforma. Valami kis eltérés mindig volt közöttük. De mindegyik működik és 8-9 $-ért egy 20-30 ezerforintos "bolti" lámpát simán levilágít.. Fillérekért csináltam hozzá diffúzort, kicsit meglágyítva a fényét, szerintem így már szinte tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#81) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Pár napja érkezett meg eBay-ről ez a külső akksim.
Igen, ez is ilyen kínai valami, de mikor rendeltem, akkor még nem mélyültem bele jobban a témába külső akksi ügyben.

Abban akkor is biztos voltam, hogy közel sem éri el az 50k mAh-t, de úgy voltam vele, hogy ha 40k közelében van, már megérte.
Mióta végigolvastam a topikot (főleg miután realizálódott, hogy vannak itt is márkás cuccok) picit félek tőle, nehogy tönkre tegye a telóm akksiját, legrosszabb esetben az egész telefont.

Nem kell ilyentől tartanom?

Továbbá szerintetek nyugodtan használhatom teló töltésre a 2A-s kimenetet is, miközben a telóm hálózati töltőjén 1,8A érték van feltüntetve?
Na meg a külső akksit is tölthetem ugyanezzel a hálózati töltővel, mikor a külső akksi adatainál input-nál 1A érték szerepel?

[ Szerkesztve ]

(#82) Firehani válasza fery02 (#81) üzenetére


Firehani
csendes tag

Dupla túlzás... :D
Ezt általában 30000-esnek írják, pl: Link, de már az is közel duplája lehet a valóságnak, ami tippem szerint 15.000mAh-nál nem lehet több. Az én 15k-s akkupakkom is hasonló súlyú, csodák nincsenek...

Külső aksinál szerintem nem igen lehet olyan probléma mint a kínai töltőkkel, hogy túl nagy feszültséget ad le és tönkreteszi a készüléket. De a töltőkkel és akkupakkal is Inkább pont fordítva van probléma, ha nagyobb, a névleges maximumhoz közeli áramerősséggel töltenénk, nem tudja stabilan tartani az 5voltot.

Ha egy készülék 1,8A áramot vesz fel töltéskor, egy erősebb töltőre kötve se fog többet felvenni ha a feszültség is a névleges.
Ugyanez igaz az akkura is. Ezt márt írtam is, hogy feltételezve hogy tényleg 1A-t vesz fel, a töltési időből kalkulálható a kapacitás. Ha tényleg 50k mAh-s lenne, akkor az több mint 50óráig tartana, mert ugye a végén lassul a töltés...

(#83) fery02 válasza Firehani (#82) üzenetére


fery02
addikt

Köszönöm a válaszod!

Akkor szerinted tehát nyugodtan használhatom komolyabb (félteni valóbb) telefonokhoz is, akár a 2 amperes kimeneti ágán keresztül töltve is.
A külső akksit nem féltem egyáltalán, valós kapacitására nagyon kíváncsi lennék én is.

Bár sejtető lehet, ha 0-áról töltve (1,8 A-s töltővel ugye) miközben aludtam (~8 óra időtartam), ébredéskor teljes feltöltöttséget nézve, nem lehet a fele kapacitása se valóban.

[ Szerkesztve ]

(#84) Spy_


Spy_
csendes tag

Sziasztok! Nemrég ajándékba kaptam egy Huawei P6 -ost és rendeltem hozzá egy Brando 3500mAh Power Jacket külső akksit. Elégedett vagyok a teljesítményével, másfélszer feltölti a telefont egy töltéssel. Én tulajdonképpen védő ruházatként is használni szerettem volna, mindig a telon hagyom, eléggé jól illeszkedik és első ránézésre nem tünik fel, hogy ez külső tartozék. Valami ötlet, hogy mégis milyen tokot, védőt lehetne rendelni hozzájuk, mert keresem a neten de eddig nem találtam. Ha valakinek van ötlete kérem irja meg nyugodtan. Trollok kiméljetek, köszönöm!

(#85) gulyasa


gulyasa
őstag

A problémám a következő:

Van egy ősrégi Mio C520 autóba való GPS-em. A saját akksija igen megfáradt már szegény, önmagától nem sokat bír/bírna autózás közben (max kb fél óra). De mivel az ilyet úgyis autóba való 12V-ról működő adapterrel szokás használni, amely aztán USB-n továbbítja a GPS-nek az energiát (a szokásos 5V = 1A).

A problémát tetézi jelenleg, hogy probléma van a kocsi (szivargyújtós) aljzatával, tehát ez a mód addig nem használható, amíg meg nem javítom/javítják - most egy jó ideig erre nincs időm és a kocsi is kell folyamatosan.

A fentiekből látszik, hogy nem egy mobiltelefon gyors feltöltéséről van szó.
Egy olyan külső áramforrásra lenne szükségem, amely egy nap legalább 2 órán keresztül tudná működtetni a GPS-t.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#86) ledgeri válasza gulyasa (#85) üzenetére


ledgeri
Topikgazda

A pókakkutat már kizártad?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#87) gulyasa válasza ledgeri (#86) üzenetére


gulyasa
őstag

Gondolom valójában "pót"-ot akartál írni.
Ha jól értelmeztem a kérdésedet, akkor a válaszom: a GPS-ben nem lehet akkut cserélni.
Fixen van beépítve, esetleges cseréhez komolyan szét kellene barmolni az egész készüléket, meg forrasztgatni. Út közben használva a GPS-t, természetesen ez nem életszerű... :D

Egy ideiglenes külső hordozható USB-s áramforrás kellene nekem, ami el tudná látni energiával a GPS-t, akár esetenként 1-2 órára is - csak addig, amíg tudnék szakítani időt a kocsi az aljzatának megjavítására (vagy ha nekem nem sikerül, akkor meg szervizben biztos elszöszmötölnek vele 1-2 napig, mire visszakapom a kocsit).

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#88) ledgeri válasza gulyasa (#87) üzenetére


ledgeri
Topikgazda

Igen pót-ot...

Csak azért kérdeztem, hogy kizártad-e mert rákerestem, és van rá mód, hogy kicseréld 3-4000 forintért találtam kimásolva a beírt tipust az akku kiegészítéssel amennyiért szerintem a kívánalmaknak megfelelő külső akkut nem találsz... (nem is útközben gondoltm kiegészítésként, hanem komplett cserére...
+ ha csak rövid időre kell nem biztos, hogy megéri invesztálni komolyabba a topikban szereplő félékből...

DE ha máshoz is használnád, akkor megérheti... Amennyire látom ezek a gyorsan bele akkuk. minthogy stabilan, hosszan, ami végül is neked kéne..

Fura mód nem találtam a gyári töltőről leírást, így csak azt ajánlom, hogy olyan külső akkut keres (ha maradsz annál), ami a feszültségét tudja tartani a töltőének.. az áramerősség meg.. azt nem tudom...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#89) adp


adp
őstag

Sziasztok! Kaptam egy kulso aksi toltot az iphone 4s-emhez ami elvileg kompatibilis vele. De azt vettem eszre hogy csak akkor tolti ha nincs a kulso egyseg teljesen feltoltve.(mas ist toltottunk vele) Ha maxra fel van toltve akkor nem tolti valamiert. Viszont ha meg ki van kapcsolva es radugom bekapcsol a telo, szoval akkor is erzekeli, de mire bekapcsol nem tolti...A boltba ki lett cserelve es uj sem jo. Egyebkent egy power bank termek. Ez mitol lehet???

(#90) adp válasza adp (#89) üzenetére


adp
őstag

ja és most próbálgatom mikor rádugom az iphonra kb minden harmadiik rádugásnál nem tölti.

(#91) gulyasa válasza ledgeri (#88) üzenetére


gulyasa
őstag

Átgondoltam a dolgot.
Maradok a külső akksis megoldásnál, de beszerzek pótakksit is.
Viszont költséghatékonysági okokból ebay-ről lesz.
Úgy néztem, még ha eredeti - nem utángyártott - csereakksit rendelek a GPS-be, a külső akksival együtt még mindig így is olcsóbban jövök ki, mintha magyar forrásból rendelném. Még abban az esetben is, ha megállítanák a posta/VÁM-nál és megfejelnék a szokásos áfa/béfa/céfa...ommal is... ;)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#92) ledgeri válasza gulyasa (#91) üzenetére


ledgeri
Topikgazda

OK.. majd jelezz vissza, hogy mit vettél, és hogyan működik...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#93) tomcsa44


tomcsa44
tag

Sziasztok!

Ezekben a power bankokban mi található? Újratölthető elemek (amik végülis akkumulátorok)?

A másik kérdésem, hogy az aTab power bankjairól mi a véleményetek? Vagy a yoobaoról? Vagy a Ghooról?

Mert eddig márkásat néztem ki, de gondoltam vásárlás előtt megkérdezem a fenti három márka minőségét.

(A kinézett márkák a Spire. Genius, Gigabyte, PQI.)

2600 mAh mire elég? A Spire-nél annyit ír, hogy kimeneti fesz 5V. Az akksik általában 3,7 voltosak. Tehát gondolom érdemben tudja tölteni a telefont és nem csak csepegteti a mantát. (A Genius Power Bank ECO-u500 kicsit részletesebb leírást kapott, 5V és 2,1A. Ezek stimmelnek a biztonságos töltéshez.)

Köszönöm!

Sony Xperia M2 (Mellette Navon M400 és Huawei Y300. Jövőre már kell egy Lumia is megint - 735 a terv.)

(#94) gulyasa válasza tomcsa44 (#93) üzenetére


gulyasa
őstag

"Ezekben a power bankokban mi található? Újratölthető elemek (amik végülis akkumulátorok)?"

Én csak a fenti kérdésedre válaszolnék...
A válasz az, hogy : változó.
A jobb (úgy értem normális) power bank-okban beépített Litium-Polimer akksik vannak.

De találkoztam olyanokkal is az ebay-en keresgélés során (feltűnt, hogy túl olcsóak), amelyekben nem beépített akkumulátor van, hanem ezekbe cserélhető hagyományos (pl. AA szabványú) újratölthető 1,5V-os "elemeket" (hívjuk inkább ezeket is akkumulátoroknak) lehet tenni. Ezek a régebbi technológiának számító Ni-Mh (nikkel-metal-hidrid) vagy Ni-Cd (nikkel-kadmium) akksik.
(Megjegyezve, hogy így természetesen a nem újratölthető elemeket is beléjük lehet rakni, de az úgy nem túl gazdaságos..)

Vannak olyan változatok is, amelyek a már jóval nagyobb teljesítményű 18650-es "kódjelű" Litium-Ion (szintén cserélhető) akksikkal használhatók (én is ilyen akksit használok a Cree LED-es lámpámban, nagyon "pöpec" cucc).

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#95) ledgeri válasza gulyasa (#94) üzenetére


ledgeri
Topikgazda

Cree led + Litium ion akku= Holly Molly!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#96) gulyasa válasza ledgeri (#95) üzenetére


gulyasa
őstag

Csak én érzem úgy, hogy most lemaradtam a gondolatmenetedről? :F

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#97) ledgeri válasza gulyasa (#96) üzenetére


ledgeri
Topikgazda

Csak én is élvezem eme két csúcstechnológiai dolog létét! Szerintem is pöpec kombó!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#98) qcora


qcora
csendes tag

Kínából rendelt valaki mostanában? Ebuy-en lehet latni 10-15$ korul 10-12000 mAh-s akksikat, ez mennyire reális, h tényleg annyi, és működik is?
Tapasztalatok?

(#99) adp válasza qcora (#98) üzenetére


adp
őstag

én azt hallottam hogy nem érdemes oylat venni

(#100) fery02 válasza qcora (#98) üzenetére


fery02
addikt

Én nem szórakoztam és berendeltem egy ilyen Yoobao-t.

Ebben csak nem fogok csalódni. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.