Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 16:15:37

LOGOUT.hu

Szerkesztés alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) ledgeri válasza Kamun (#200) üzenetére


ledgeri
Topikgazda

Másik telón ez az akku? Nomeg a teló topikjáb is biggyezd be ezt, hátha...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#202) Kamun


Kamun
csendes tag

ez az aku a
Samsung Glaxy Expresst tölti bekapcsolt állapotban, kikapcsoltan nem próbáltam(ki is jelzi, nem csak a százalék megy följebb)
HTC wildfire st tölti ki és bekapcsolt állapotban folyamatosan( ki is jelzi).
Sony experia Got tölti kikapcsoltan is...
Sony Ericson mini prot ki és bekapcsolt állapotban is tölti
ezeken egyiken se kitkat van csak a lenovon
A lenovo a536-om is tölti csak a százalék jel kúszik följebb led is világít, de a villámjel elmarad( ha az akumulátor beállításoknál nézem, kiírja a töltést) két másik noname powerbanknál rendesen jelezte a töltést, villámjellel(kikapcsolva nem próbáltam azokkal)
,
Ezzel kikapcsolt állapotban meg olyan mintha 3 mp-ig tölt, aztán nem aztán megint... Attól tartok ez így olyan mintha föl-le dugogatnám a töltőre... és hát ha jól tudom, minden megkezdett töltés egy töltési ciklus.. és az így gyorsan rövidítené a telóm akujának idejét...
Amúgy egy eeb-e14cwe nevezetű samsung utánzatról van szó, ami 2.1A val tölt(ha a teló gondolom engedélyezi(( a teló gyárija 1A, mint a többié)) ja és 16000mAh van ráírva :DDD reméltem legalább 4000-ret tud mert a telóm aksija 2000-es... a ledjei szerint, úgy hogy kb fél órát töltött egy 800mAh-os aksit(htc) kb 30%-ra le is van merülve, pedig szép nagy db
ilyen amúgy de nem innen http://www.emag.hu/hordozhato-mobiltolto-16000-mah-powerbank-kek-16000powerbank4/pd/DM61GBBBM/
Ami aggaszt az az hogy most akkor szétcseszi-e a telóm aksiját, mert mintha nem folyamatosan töltene

[ Szerkesztve ]

(#203) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok. Új vagyok a témában, és szeretnék vásárolni egy power bankot Karácsonyra, Mobiltelefon ill. tablet lenne róla töltve, tehát micro usb-s érdekelne, de van a családban iphone is, tehát az sem baj ha univerzális, de elősorban a micro usb a szempont. Az ünnepekre való tekintettel mindenképpen magyar beszerzés érdekelne. Jó minőség és megbízható külső akkumlátort szeretnék.
Mit tudtok ajánalni. Lehetőség szerint 5-6ezer forint körül szeretném megvásárolni, de ha van valami nagyon jó 7-8ezerért amire azt mondjátok, hogy valóban megéri, akkor azt is szívesen veszem. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#204) spanyoll


spanyoll
addikt

Ejnye, hogy sehol egy rendes deal.
Akit linkelt kollega pár hsz-el korábban nála azóta sincs 5200as xiaomi, 10400as meg drágán megy nála, van ahol spórolhatok 2fontot is :D Annak a fickónak írtam, hogy mennyire eredeti a cucc, mert ha az, akkor megér 6900Ft-ot a nagyobb (még ha nem is használom ki).
Plusz ahol elfogyott a kisebb (a linkelt ember), ott meg megkérdeztem, hogy várható-e érkezés, mert akkor tőle rendelnék.
DE amúgy vicc, hogy sehol egy rendes eladó, aki 5200ast árul és nem húz le postával vagy irreálisan sok pénzzel (6000ft, amikor 7000 a nagy...).
Itthon meg esélytelen jót kifogni, akár aprón is, legalábbis én nem találtam semmit :(

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#205) Gsx-rr válasza spanyoll (#204) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mennyiért kéne,hogy adják?
Mikor kint is 20 dollár körül van!

szerinted a kb 1000-1500 forintos haszon az irreálisan sok?

[ Szerkesztve ]

(#206) spanyoll válasza Gsx-rr (#205) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem tudom, de mondom, ha már 7rongyért kapok egy 10400ast, akkor nehogy már 6300ért vegyem a fele akkorát, mert csak futár van és semmi pikkpakkpontos baromság vagy hasonló?
De mindegy is, ebay lesz belőle nagy valószínűséggel :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#207) spanyoll válasza Gsx-rr (#205) üzenetére


spanyoll
addikt

Főleg, hogy lehet találni 6100-ért is, aminél külön reklámozzák, hogy ellenőrizd le az eredetiségét, tehát tuti nem hamisítvány. Akkor miért is vennék én 6300ért egy feleakkorát? Értem én, hogy haszon meg futár meg előbb itt van, de na.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#208) Nightmare


Nightmare
senior tag

Sziasztok.

Mondjon valaki egy jó minőségű akksit, amivel egy LG g pro2, és egy note2 feltölthető. Természetesen nem fontos egyszerre, lehet egymás után is, a lényeg, hogy kibírja a 2 töltést.

Max 6-7 k-ig.

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#209) spanyoll válasza werszomjas (#199) üzenetére


spanyoll
addikt

No végül az első embertől rendeltem a 10400ast. Elvileg még idén ideér. Kíváncsi vagyok rá nagyon :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#211) Oldman2 válasza #45553408 (#210) üzenetére


Oldman2
veterán

Jobb oldalon van egy Kedvencek link...
:-)

(#213) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Sziasztok

Ilyet vagy ehhez hasonló külső töltőt lehet valahol kapni itthon? Ha külső töltőre keresek, csak power bankeket találok...

[ Szerkesztve ]

(#214) zeon.hu válasza Fitzgerald (#213) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

(univerzális) telefon dokkolóra keress esetleg.

#?*@&!

(#215) dorika87


dorika87
őstag

Tegnap vettem a tescoban egy Lab31 típusú power bankot 7800mAh-es 2535ft-ért. Eddig csak kipróbálni volt alkalmam, hogy megnézzem működik-e, mert nem merült le még egyik kütyünk sem, remélhetőleg holnap jobban fogom tudni tesztelni, mert telómat fel kell majd tölteni. Kíváncsi vagyok egy töltéssel mennyit fog bírni, és hogy mennyire hozza a 7800mAh-t. Szerintetek mennyi töltést kéne bírnia egy ekkora teljsítményű cuccnak. Főként telefont, tabot és néha ebookot tervezünk róla majd tölteni.
Remélem be is fog vállni, mert ennyi pénzt abszolút megért, főleg, hogy nem kellett rá heteket várni.
Csak ez az érzés maradjon is így :)

Amúgy a 2200mAh-es 990ft a t-ben :) ami valakinek simán megérheti, mert fillérekért kap egy ilyen cuccot, és ha keveset utazik illetve nincs rá sokszor szükséges bőven elég lehet.

(#216) zeon.hu válasza dorika87 (#215) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

majd számolj be róla, mert ennyiért ajándék.

#?*@&!

(#217) llaszlo válasza spanyoll (#207) üzenetére


llaszlo
veterán

Hogyan lehet ellenőrizni az eredetiségét szám alapján? Mert már több is megfordult nálam, de még sosem foglalkoztam ezzel. Persze tudtam, hogy honnét kell rendelni így az eredetiségével nem volt gond. Tehát csak kíváncsiságból kérdezem. Mondjuk ezeket a szériaszámokat is lehet hamisítani.
Az tuti, hogy ennek az összes nálam megfordult darab megfelelt. Azóta is kifogástalanul működnek.
[link]

Az eredeti jellemzői egyébként:
Szerintem a legfontosabb, hogy nem meríti saját magát. Tehát, hogyha az USB kábel mindkét végét bedugjuk, akkor nem kezdi el meríteni saját magát.
A csatlakoztatás után azonnal tölt, nem kell bekapcsolni.
Ez a kettő már eleve a fejlett elektronikára utal. A hamisak pont a gagyi elektronika miatt hajlamosak túlmelegedni és akár ki is gyulladni.
Az USB csatlakozó belseje fekete. Nincs rajta Mi logo. Egyik xiaomi kábelen sincs amúgy.
Amik nem annyira szembe tűnők:
- a csatlakozók kialakítása. A videón jól látni, hogy a gagyinak igénytelen módon el vannak csúszva a csatlakozói.
- az Mi logo mássága és az alsó felirat sem erőteljes hanem halvány az eredetin.

dorika87: Kb 5500mAh-t fog leadni. Ez max két töltés egy átlagos telefon akkuval. Már ha valós az a kapacitás amit ráírtak. Egyébként a tesconál rendszeresek a durva nagy mértékű félreárazások. Felfelé és lefelé is találkoztam már nagyon durván elárazott termékkel. Amikor lefelé tévedtek olyankor ki is használtam. :)
Lehet, hogy ezt is félre árazták. :) Örülj neki! :)

[ Szerkesztve ]

(#218) llaszlo válasza dorika87 (#215) üzenetére


llaszlo
veterán

Nagy mázlid van. Itt a 2000es "akciósan" 2990Ft.
Gondoltam ha már kijöttünk megnézem itt is.
Melyik T ahol vetted?

(#219) dorika87 válasza llaszlo (#218) üzenetére


dorika87
őstag

Hát igen ezek szerint akkor nagyon elárazták, de ennyi pénzért tényleg ajándék volt.
Megvásárlás után, nem volt teljesen feltöltve és két telefontöltést kibírt. Nemrég tettem töltőre, teljesen feltöltöm és meglátjuk, hogy utána mit produkál.
Még ha nem is tud 78000mAh-t leadni, még akkor is megéri ha már kb. 5600-t tudni fog, hisz 2500ft tényleg nem nagy ár érte, és még a lámpa funkció is jól jött már tegnap vízóra leolvasáskor :) mert pont ott volt a táskámban, elővettem és kész :)

Annyit tudok, hogy december 24-ig a vidéki (siklósi) tescoban biztosan volt power bank akció, de az árakra pontosan nem emlékszem, csak akkor lettem rá figyelmes amikor 27-én délelőtt bementünk a T-be és ez volt az utolsó darab 2535ft-ért ill. volt mellette egy 2200mAh-es 990ft-ért :) nevetséges. Na mindegy, de ha tényleg félreárazásról van szó akkor meg abszolút örülök, még ha csak két telefontöltést bír el (az páromnak és nekem bőven elég), de mivel nem volt teljesen feltöltve és úgy töltött fel két telót, ezért még az is lehet, hogy hármat is ki fog bírni, akkor meg aztán tényleg szuper vétel.

Ha feltöltődött majd megírom, hogy hány telefontöltést bírt ki ez a kis lab31-es.

(#220) zeon.hu válasza dorika87 (#219) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

szó nincs félreárazásról!
teljesen tudatos, de az okokat nem írom le :)
szerencsére néha a mezei vásárló is megtalálhatja ezeket.

#?*@&!

(#221) Osynho válasza zeon.hu (#220) üzenetére


Osynho
addikt

És lehet még ilyet kapni valahol? A szombathelyi tescoban a 2000mah-s "slim" lab31 kerül 3000ft-ba. :U Volt még valami sony rohadt drágán, meg pár noname kis kapacitású.

(#222) zeon.hu válasza Osynho (#221) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

nálunk most nincs ilyen "akcióban" power bank.
magam részéről amúgy 10400-as xiaomit tervezek venni ebayen, de egy ilyen olcsó lab31-et se hagynék ki.

#?*@&!

(#223) Osynho válasza zeon.hu (#222) üzenetére


Osynho
addikt

Nincs szükségem túl nagy akksira, 5-6-7000mah elég lenne, a Nexus 4-emet, ha nap közben 1-1,5x tölteném és nem romlana számottevően a kapacitás, nekem az már megváltás lenne. :B

(#224) zeon.hu válasza Osynho (#223) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

innen veszem, senki nem panaszkodott eddig rá, ennyiért bőven megéri.

#?*@&!

(#225) Osynho válasza zeon.hu (#224) üzenetére


Osynho
addikt

Mármint ebay-ről? Elég tág fogalom. :D Feljebb linkeltek helyeket, láttam.

(#226) zeon.hu válasza Osynho (#225) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ezt hogy csináltam...? :)
Szóval innen.

#?*@&!

(#227) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Amúgy milyen sebességgel töltenek ezek a power bankek pl. egy 1 amperes hálózati töltőhöz képest?

[ Szerkesztve ]

(#228) zeon.hu válasza Fitzgerald (#227) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ami rá van írva :)
2000mAh-s akksi ennyit ad le 1 óra alatt.
az energiatároló képesség pedig a feszültség és a kapacitás szorzata lesz.
(azért javítson ki valaki, ha tévednék)

#?*@&!

(#229) llaszlo válasza dorika87 (#219) üzenetére


llaszlo
veterán

Én is beszereztem egyet. A vicc, hogy két kiszerelés volt. Az egyik szürke csomagolásban a másik meg feketében. A szürke volt 5200 a fekete 2600. Ugyanaz a típus ugyanúgy néz ki. Szóval félre árazták. Vagy csak készlet kiszórás volt. Mindegy. A lényeg, hogy jó áron volt. :)

zeon:
Sokszor láttam már édekes árazást a tescóban. Nem, nem tudatos. Volt, hogy egymás mellett volt két termék és az amelyik többet tudott az volt az olcsóbb. Ugyanaz a márka. Aztán rájöttek és a következő héten már fel is emelték az árát. Többször látok ilyet hasonló termékeknél. Egyébként magában a tescoban sokszor sok mindent nem éri meg megvenni. Karácsony után viszont tényleg nagyon jó áron vannak a dolgok. Tavaly is sikerült kihasználni egy valódi leárazást.
Amúgy xiaomi-t max. 7000-ért tudok postával együtt. Ha egyből saját címre megy (ez is megoldható), akkor még olcsóbban. Igaz, hogy 2.5-3 hét mire megjön. Viszont ezt a lab31-et most nem hagyhattam ki.

[ Szerkesztve ]

(#230) zeon.hu válasza llaszlo (#229) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Inkább eu-ból rendelem, sok akksit visszatartanak kínából, mióta pár galibát okozott.
Tescoban vettem 37K-s cuccot 9-ért és még járt minden egyéb kedvezmény is (kupon, dolgozói-nem én melózok ott).

#?*@&!

(#231) llaszlo válasza zeon.hu (#230) üzenetére


llaszlo
veterán

Én rengeteg cuccot rendelek kínából és eddig mindegyik megjött. Nem is tudom, hogy ezt honnét veszed, hogy az akkukat vissza tartanák. Ez mikortól élne?

(#232) zeon.hu válasza llaszlo (#231) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

nem én találtam ki :)
ebay topikban sokan említették már, keress rá.

#?*@&!

(#233) llaszlo válasza zeon.hu (#232) üzenetére


llaszlo
veterán

Igen én is olvastam ezeket. De nem azt jelenti, hogy nem küldenek hanem, hogy van aki nem postáz. Nekem megjönnek. Ennyit erről. Az, hogy a cég, hogyan postáz engem nem izgat.

(#234) dorika87 válasza llaszlo (#229) üzenetére


dorika87
őstag

Nekem ilyet sikerült beszereznem december 27-én délelőtt a siklósi üzletben. Az van ráírva, hogy 7800mAh, de még ha nem is érné el azt a teljesítmény, hanem kb csak 5000mAh-t, nekem már akkor is megérte a 2535ft-ot. A célnak teljesen megrfelel, Teljesen feltöltöttem a bankot és azóta a telómat is egyszer töltöttem vele, és még mindig 4 led világít, úgyhogy nem hiszem, hogy csalódást fog okozni. :)

Ez volt az utolsó darab a polcon és rá is volt írva, hogy akció. Az akció december 24-ig tartott az biztos, de ezek szerint kint hagyták még a maradék darabokat 27-én is, vagy még nem jutottak oda, hogy beszedjék vagy átárazzák. Nem tudom, hogy ez csak nálunk volt így a vidéki üzletben, még az is elképzelhető... mert ha tényleg voltak ilyen akciózások ünnepek előtt akkor csak írta volna már más is ide a fórumra, hogy hozzájutott egy ilyenhez ilyen áron.

(#235) llaszlo válasza dorika87 (#234) üzenetére


llaszlo
veterán

Volt szürke is dupla ennyiért. Ez a fekete dobozos. Abból is már csak egy darab volt. Az enyém ugyan ilyen csak feketében. Nekem vették, mert itt már elfogyott. Hétfőn már a kezemben lesz.
Kép
A szürke 5200 volt a fekete meg a fele.

[ Szerkesztve ]

(#236) Osynho válasza llaszlo (#235) üzenetére


Osynho
addikt

Lehet még kapni valahol olcsón?

(#237) llaszlo válasza Osynho (#236) üzenetére


llaszlo
veterán

Hát nekem egy harmadik városban sikerült kb az ország másik végéből szerezni. Először a családot mozgósítottam (igaz ők is az ország egy másik szegletében laknak), utána meg az ismerősöket.

(#238) zeon.hu válasza Osynho (#236) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

esetleg megnézhetem, hogy nálunk nincs-e akcióban.

#?*@&!

(#239) Osynho


Osynho
addikt

Minden infót megköszönök! :)

(#240) dorika87 válasza llaszlo (#235) üzenetére


dorika87
őstag

Na örülök, hogy sikerült szerezni. Először arra gondoltam, hogy jobb lett volna nekem is feketében, aztán rájöttem, hogy kit érdekel a színe, ha jól működik, másrészt talán picit nőiesebb is ha színesebb :) de aztán lényeg, hogy jól teljesít.

[ Szerkesztve ]

(#241) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Vettem egy YooBao Magic Cube II 5200-at. Valakinek az előző verzió 3,5x feltölti a telefonját, de ez is az S3-at 3x feltöltötte. Nekem 2,5x tölti fel a telefont. A 4450mAh-s Tab 3 akkut 80%-ra tudta feltölteni. 1 éves készülék, gondolom már az akku teljesítménye romlott, de a maximummal számolok.
4450x80%=3560, ez 68,5%-a az 5200-nek. Szerintetek ez megfelelő hatásfok, vagy inkább vegyek egy másikat?

[ Szerkesztve ]

(#242) zeon.hu válasza pinnacle (#241) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

a mAh nem a tárolóképességet jelenti, hanem hogy mennyit ad le 1 óra alatt.

#?*@&!

(#243) pinnacle válasza zeon.hu (#242) üzenetére


pinnacle
nagyúr

YooBao Magic Cube II 5200 Power Banknál a Kapacitás:5200 mAh azt jelenti, hogy ennyi ad le 1 óra alatt? A Samsung Tab 3-nál Akkumulátor 4450 mAh is? Nem a Töltés kimenet: DC 5V / 1 A mutatja, hogy mennyi ad le 1 óra alatt?

Most akkor ez megfelelő töltés a Yoobao-nál?

[ Szerkesztve ]

(#244) zeon.hu válasza pinnacle (#243) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

a tévedés jogát fenntartom :)
a lényeg, hogy nem csak a mAh-t kell figyelni egy akksinál: [link]

#?*@&!

(#245) llaszlo válasza pinnacle (#241) üzenetére


llaszlo
veterán

A 70% az a normális.
De olvasd el ezt.
[link]

Megj: A cikkben ott van amúgy, hogy a mAh a tároló képesség, viszont a leadott teljesítmény az más az a Wh.

[ Szerkesztve ]

(#246) pinnacle válasza zeon.hu (#244) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi zeon.hu, llaszlo! Mire lehet abból következtetni, hogy a leadott teljesítmény 5x5,2=26Wh?

Nekem még azt tűnt fel, hogy az 1 éves Samsung S Advance 1500 mAh akkuját legalább 3 óra alatt töltötte fel. Ez is normális? Azt meg végképp nem értem, hogy tudja a Samsung S3 2100 mAh akkuját 3x feltölteni?

(#247) dorika87


dorika87
őstag

Na most olyan helyzetbe kerültem, hogy anyukámnak annyira megtetszett a power bankom, hogy most ő is ilyet szeretne. Naponta lemerül a telója és egyik nap jól jött neki, hogy útközben az enyémmel tudta tölteni.
Sajnos a tescoban a héten már nem tudjuk megnézni, hogy van-e ilyen lab31-es.
Esetleg tudtok valamilyet ajánlani ami még jó árban van. Neki nem feltétlenül kell 7800mAh-es, de 2ezer forintból jó lenne ha kijönne. Köszi.

(#248) Nightmare


Nightmare
senior tag

Yoobao 13000 mah. 10 ropi, note2-t eddig 3X töltötte fel. És egyszer a galaxy pocket neot. :)

Tovább nem baszakodtam vele, de még 2 csík volt benne. Szuper. :R

[ Szerkesztve ]

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#249) llaszlo


llaszlo
veterán

Ma kaptam meg a Lab31-es akkumat. Eddig jól szuperál. Igaz csak 85%-ról próbáltam tölteni a telómat.
Ha valaki még lát a Tescoban ilyen félárasat az szerintem nyugodtan megveheti. Jó a minősége is. Van benne egy led is ami fehéren világít. Így szükség esetén lámpának is használható.
Bár azért nem egy xiaomi. Ha az ennyi lenne, akkor gondolkodás nélkül azt vettem volna magamnak.

dorika87: Ebben fekete kábel volt. A fehér jobban tetszene. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.