Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 16:15:37

LOGOUT.hu

Szerkesztés alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) peestike


peestike
senior tag

Sziasztok! Egyszerű kérdésem lenne csak! :)
Melyik eszközt vegyem?
Xiaomi 10000 power bank 13.99 usd vs BlitzWolf p3 10000 power bank 18.99 usd?
Köszönöm szépen!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#1102) Májkii válasza peestike (#1101) üzenetére


Májkii
senior tag

Xiaomi de ha fontos a QC3.0 akkor BlitzWolf.

[ Szerkesztve ]

(#1103) zsoltzsolt válasza Májkii (#1102) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Mi az a QC3.0?

(#1104) Májkii válasza zsoltzsolt (#1103) üzenetére


Májkii
senior tag

(#1105) zsoltzsolt válasza Májkii (#1104) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi!

(#1106) peestike válasza Májkii (#1102) üzenetére


peestike
senior tag

Köszönöm! :R
Nem fontos, teló nem tudja, nem is szándékozom cserélni, így akkor xiaomi!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#1107) zsoltzsolt válasza peestike (#1106) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Azt honnan lehet tudni, hogy tudja
-e a telefon?

(#1108) peestike válasza zsoltzsolt (#1107) üzenetére


peestike
senior tag

Az újabb processzorok leírásában van benne, de szokták írni a telefon jellemzőknél is. A quick charge 1-2-3 snapdragon procis telók gyorstöltése, a pumpexpress az mtk-é.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#1109) zsoltzsolt válasza peestike (#1108) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi a választ. Akkor gondolom a Lumia 930 tudja.

[ Szerkesztve ]

(#1110) peestike válasza zsoltzsolt (#1109) üzenetére


peestike
senior tag

Gugli szerint qc 2-őt tudja. Így érdemes lehet nézni hozzá olyan power bankot is.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#1111) zsoltzsolt válasza peestike (#1110) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi, akkor fölösleges qc3-ast nézni hozzá.

(#1112) DrJános válasza zsoltzsolt (#1111) üzenetére


DrJános
aktív tag

Nem feltétlenül, a qc3 tudja a qc2-t is ;)

A gyors töltés bár nem tesz jót az aksinak (melegedés miatt), de a sima töltés 5V könnyen esik a feszültség és durván be tud lassulni a töltés (a Powerbank tud 5V 2A) de hosszabb és gyenge? (inkább normál) minőségű kábelen könnyen előfordulhat, hogy csak 1A vagy még kevesebb megy át. Míg 9/12V ról már nehezebben esik a feszültség és akkor át fog menni a megfelelő mennyiségű áram ;) :D

Bár USB-s feszültség és Árammérőm nincs, de azért "méregettem" egy kicsit.
Minden esetben 10 percig töltöttem a telót. Megfigyeltem, hogy a Xiaomi 16Ah Power bankom kábelével (ez csak 20cm) 10 perc alatt pont 10% tölt a teló.

Míg a gyári Samsung és egy Sony kábellel 5%
De a két kábel a gyári töltővel 5V-ról szintén 10%-ot tölt a telefonba. A gyári töltő 5V 2A -t tud (gyors töltés kikapcsolva)

Szóval úgy néz ki, hogy a gyári Samu kábelről a teló csak 1A-t vesz fel ha a Power bankról töltöm.

De van olyan kábelem ami a bankról 8% (Sony) és 7% (Energizer) Szóval "hosszú" 1m kábelről is lehetséges értelmes mennyiségű áramot átvinni, csak jónak kell lennie a kanócnak :D

És sajnos nagyon úgy néz ki, hogy a powerbank sokkal érzékenyebb a kábel minőségére mint a hálózati adapter.

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#1113) zsoltzsolt válasza DrJános (#1112) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi szépen a választ!

(#1114) tomp válasza ledgeri (#1100) üzenetére


tomp
félisten

Hát valahogy úgy.
Az 1000töltési ciklust 0-100%-os töltéssel adják meg a gyártók.

(#1115) tomp


tomp
félisten

Kicsit off de nemrég téma volt a kábel és nálam épp kábel mizéria van.
Múlthónapban vettem a Sony bankhoz egy Sony 2,1A-es töltőt. Van az Xperia M4 saját 850mA-es töltője. Ha a 2,1A-es töltő kábelét használom vele akkor érdekes dolgokat produkál! A 850mA-es fej 890mA-el szokott tölteni. Ez oké. De ezzel a kábellel a feszültség a töltés elején erősen ingadozik. 4,80-5,13V között hullámzik és 910mA-el tölt. Kb 5-10perc után megunja ezt az ugrálást és beáll fix 5,1V-ra és 860mA-re. De egy idő után újrakezdi. Mi okozza a fesz. ingadozást? Csak ennél a kábelnél csinálja. Maga a kábel majdnem 2x vastagabb mint egy átlagos usb kábel amit a telefonokhoz adnak. Ha más kábelt használok(van még 3db) akkor nincs ingadozás. 5,05V 890mA-el megy. A nagy áramerősséget elbíró kábel ellenállása okozza? Azaz nem ahhoz van építve az adapter? Okoz ez gondot az akksinak?

(#1116) misp19


misp19
csendes tag

Sziasztok
Egy Xiaomi Power Bank 5000mAh-val hányszor tudom feltölteni az iPhone 4S-em?

(#1117) tomp válasza misp19 (#1116) üzenetére


tomp
félisten

Ha hozza még az 1432mA-es akksi az eredetit(ki tudja...) akkor 2x teljesen és még marad egy negyed töltésre való.

(#1118) feco100


feco100
tag

Sziasztok!

A GP power bankokról milyen véleménnyel vagytok? Vagy érdemesebb Xiaomit vásárolni?

Üdv.

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#1119) t72killer válasza feco100 (#1118) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A xiao olcsó (pl banggood-ról) és minőségi, a gp-ről nem tudok nyilatkozni, a neve jó...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1120) Májkii válasza t72killer (#1119) üzenetére


Májkii
senior tag

+1 a Xiaomi-ra!

(#1121) KFORboy


KFORboy
senior tag

Powerbank építés esetén melyik verziót érdemesebb megalkotnom?

A.) Sorba kötött (V+ mAh -)
8 vagy 12 cella 18650

Cellák sorba kötve és (mert erre találtam) ballanszer elektronika rájuk kötve négyesével ami értelemszerűen lehozza a négyesével összeadódó feszültséget, de stabilan tartva a cellákat az eltérő értékek miatt (így nincs túlmerült cella, stb...)

Erre megy rá az átalakító elektronika, ami lehozza stabil 5V 3A -re a kimenetet.

B.) Párhuzamosan kötve (3,7V mAh +)
8 vagy 12 cella 18650

-B1.Cellák párhuzamosan kötve és így megy rá az átalakító elektronikára ami 3,7V-ról húzza fel 5V 3A-re
De nem találok sehol sem olyan ballanszer elektronikát amit ezen elvbe betudnék iktatni.

-B2. minden egyes cella rákötve egy 5V 1A átalakító elektronikára, ezáltal egyesével biztosítottak túlmerülés ellen, és ezeknek a kimenetük összefűzve közösre, ezáltal kapva 5V és elméletileg sok-sok A lehetőséget ami persze csökken a cellák kapacitásával együtt. (Effektív, biztonságosabb, de sokkal drágább)

B3. ugyan az mint a B2 csak kettesével vannak rákötve elektronikánként a cellák, ezáltal felezve a költséget.

Töltés dedikált külső eszközzel oldom meg, ballanszírozva, stb... tehát ez teljesen független, csakis a kimenő, teljesítmény jelenleg a kérdés !

Van egy Samsung Galaxy S8.4 LTE-m, amit idáig akármilyen csoda powerbankra kötöttem, egy se tudta kiszolgálni úgy, hogy töltés közben ne merüljön tovább, ha nem tölti, csak megállna az adott százalékon addig míg a powerbankban van kraft az már jó lenne, de ilyet se találtam.

Volt lehetőségem igen jó XiaoMi másolatokkal is tesztelni, de ugyan ezen végeredmény.
Eredetivel nem, de sejtem, hogy ugyan ez lenne.

Nem opció, hogy kapcsoljam ki a tabot míg töltöm... mert addig elszöknek a pokemonok :))

Előre is köszönöm a segítséget ! :R

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#1122) tomp


tomp
félisten

Ha már használom a Sony bankot lenne pár kérdésem!
A leírása szerint 2db 5000mA-es cella van benne. Ezek sorba vannak kötve vagy párhuzamosan?
Mi a különbség a kettő között?
A bank max 1,5A-t tud leadni és tölteni is ennyivel lehet. Azaz leadáskor és töltésnél is ~750/750mA megy a cellákból/cellákba? :F :)

(#1123) t72killer válasza KFORboy (#1121) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Eredetivel nem, de sejtem, hogy ugyan ez lenne." - Az eredeti 5V/2Ampert stabilan ad, nehogymár dzsunka koppintott sz@rból kiindulva ítélj:U Banggood-on eredetit kapsz <30$-ért, minőségi LG cellákkal és minőségi töltőáramkörrel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1124) KFORboy válasza t72killer (#1123) üzenetére


KFORboy
senior tag

A tabomnak meg a 2.1A "szabvány" kell.

Megvenném, megjönne, minden szart kifizetek rá... és ugyanúgy merülne töltés közben a tablet.

De ha ez esetben egy az egyben minden rá fordított költségemen átveszed/megveszed tőlem akkor OK, játszhatunk ilyet :")

Én inkább építek ugyan ebből a pénzből mérföldekkel jobbat.

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#1125) Martin97 válasza KFORboy (#1124) üzenetére


Martin97
aktív tag

3-4 akku sorba, ebből 3-4 pakk párhuzamosan. Elég egy elektronika is, fel lehet fűzni rá így az akkukat.
Ezt a megoldást akkor javasolnám, ha van jó sok használt laptop akkud amiből kibontod. Egyébként meg drágább, és nincs garancia sem. A szakértelemről, és (érintés)védelemről, szigetelésről nem is beszélve. Én nem kockáztatnák. Mikor a tabod 80%-ék körül van rányomnám a jóféle bankra, és úgy azért lassabban merülne/sehogy. Az én wines táblám tökéletesen elvan 1A-al is. A tied akkujával szerintem komoly gebasz lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1126) t72killer válasza KFORboy (#1124) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annyit amúgy tudsz a tabodról, hogy intenzív használat esetén ezt a 2.1A-t nem eszi meg egy az egyben, azaz kötheted rá Paksot is, pokémonkergetés közben akkor sem fog töltődni az akksi? (azaz egy bika fali gyorstöltőre kötve megy a játék + akksitöltés egyszerre?)

Igaz, nem magyar vámhivatal, de én a 28$-os xiaomi-re semmi extrát nem fizettem, tudtommal topictársak sem.

"OK, játszhatunk ilyet :")" - te játszol. Az se gari, hogy amit összekókányolsz 5$-nyi cellából meg dzsunka elektronikából tölteni (és nem robbantani) fogja a tabot.

Amúgy hobbielektronika munkához itt találsz szaktopikot.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1127) t72killer válasza KFORboy (#1124) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nno, kimértem: a xiaomi 20Ah-s bankja 1.6 Amperrel és 4.96V munkafeszültségen* tölti a telómat (galaxy s7 edge, gyorstöltés engedélyezve).

Így épp elképzelhető, hogy a tabot is csak ennyivel töltené, teljesen attól függ, milyen elektronika van a cuccosban. A samu gyorstöltő úgy dolgozik, hogy az elején 9(!!!)Voltot ad a telónak, így megy bele 1.6Amper.

Ja, és egy érdekességet figyeltem meg: kikapcsolt kijelzővel mennek a fenti értékek, de ahogy hozzányúlok a telóhoz, lelassul a töltés 1.1Amperre. Ez tuti nem a bank hibája, a telefonban lévő védelem csinálja, hogy ne egyszerre forralja az akksit a töltés és a használat.

*ezeket még be kell kalibrálnom egy fali töltővel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1128) tomp válasza t72killer (#1127) üzenetére


tomp
félisten

Telefonban inkább a proci azaz az SoC forralja fel magát.
Sony bankom 1,45A-t ad le. Ha az Xperia M4 procija eléri a 70fokot akkor lecsapja a töltési áramot 500mA-re. Az akksi folyamatosan 40fokos. Ha kikapcsolom a kijelzőt és elkezd hűlni a proci akkor újra a max áramot veszi fel.

(#1129) t72killer válasza tomp (#1128) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezek alapján a kolléga tabjánál is erősen kérdéses, menni fog-e a szimultán töltés, áramforrástól függetlenül...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1130) crom47


crom47
csendes újonc

Lenovo tablethez melyik lenne a jobb ?
Lenovo 10400mA 8.300 Ft. vagy Xiaomi 20000mA 12.900 Ft.-ért ?

(#1131) tibcsiworld válasza crom47 (#1130) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Mekkora a tablet aksija, és hányszor szeretnéd, hogy feltöltse azt a bank?

(#1132) crom47 válasza tibcsiworld (#1131) üzenetére


crom47
csendes újonc

4290 mAh, lítium ionos, rögzített . Legalább 2 vagy 3 töltés .
Közben ajánlottak egy másikat is : YooBao M20 20000mAh 11.000Ft-ért.

(#1133) tibcsiworld válasza crom47 (#1132) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Telitalálat! :)

Abból pont 3 töltés kijön!

[ Szerkesztve ]

(#1134) crom47 válasza tibcsiworld (#1133) üzenetére


crom47
csendes újonc

Akkor a YooBao .
Köszi !

(#1135) tibcsiworld válasza crom47 (#1134) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Igazán nincs mit! Itt fentebb a srácok a 20.000-es xiaomival egy minőségben említették! Az is jó! De részletesen egyiket sem ismerem. 2 usb, gyors töltés, de mindkettős specifikációit meg kell nézni a gyártók honlapjain!

(#1136) SZULTA


SZULTA
tag

Sziasztok
Segitsegeteket szeretnem kerni.
S7 hez keresek 10000mah koruli power bankot ami gyorsan feltudja tolteni mert ami most van az felejtos proda pedig es 2a usb de jo ha fel amperrel tolt lemertem.
Neztem quick charge 2.0 sakat mik a tapasztalatok?
Van valami best buy power bank? Mit javasoltok?
Koszonom

(#1137) t72killer válasza SZULTA (#1136) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az én 20Ah-s xiaomi-m max 1.67A-rel töltötte az s7e-t. Elvileg 2A-el is kéne mennie, de ez már nem rossz. Mondjuk 20Ah kicsit overkill egy db telónak:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1138) SZULTA válasza t72killer (#1137) üzenetére


SZULTA
tag

Koszi az infot.
Vegul rendeltem xiaomi 10000 meg blitzwolf p3 mat remelem jok lesznek :)

(#1139) t72killer válasza SZULTA (#1138) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Korrekt, ha jól rémlik, a 10es csaomi is elég tempósan tölt - még ha nem is feltétlen van rajta Quickcharge plecsni:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1140) SZULTA válasza t72killer (#1139) üzenetére


SZULTA
tag

Kivancsi leszek mert a mostani prodam nagyon gyenge gyorsabban merul a telo mint ahogy tolt...mint tudjuk a hideg se tesz neki jot...
Kivancsi leszek mennyivel gyorsabb a qc 2.0 mint a sima 2.1a usb. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1141) tibcsiworld válasza t72killer (#1139) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Igen. Elvileg 2-es, de a 1,5A-t leadja. Nincs olyan telefon a háztartásban, ami többet kíván! De lemérni nem tudom! Tempós, az tuti! :)

(#1142) t72killer válasza tibcsiworld (#1141) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Következő körben rákötök párhuzamosan 2 telót - bár csak egy műszerem van. Az 1.6A mögött az is lehet, hogy picivel 5V alá süllyed terhelés alatt a bank feszültsége (4.92V környékére), itt ennyit vesz fel a teló.

#1140: Az aktívkodás alatti töltésről annyit, hogy abban a pillanatban, ahogy az s7e-m képernyőjét bekapcsolom, a teló 1.1A környékére korlátozza a töltőáramot. Ez masszív játék közben már lehet kevés lesz az egyidejű akksitöltéshez - az tuti, hogy extrapörgősen már nem fog tölteni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1143) SZULTA válasza t72killer (#1142) üzenetére


SZULTA
tag

Igen ezt en is eszre vettem teszteltem halozatirol.
De a proda power bankomnal kikapcsolt kijelzonel 0.5 bekapcsoltanal mar csak 0.2 tolt lehet kezdi megadni magat vagy nem tudom. Eleg lett volna a "csaomi" is de kivancsi vagyok a qc ra milyen. :)

(#1144) t72killer válasza SZULTA (#1143) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyilván, 500mA nagyon dzsunka, az 5éves sgs2-m is combosabb áramfelvételre képes:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1145) tibcsiworld


tibcsiworld
aktív tag

(#1146) zsoltzsolt válasza tibcsiworld (#1145) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Két és fél deka híján egy kiló :DDD :C :C

[ Szerkesztve ]

(#1147) tibcsiworld válasza zsoltzsolt (#1146) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

viszont esélyes, hogy tudja, amit ráírnak! Nem úgy, mint a 250g-os 30.000-es szuper erős reflektoros napelemes prémium "bankok"!

(#1148) bebe159


bebe159
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék egy powerbankot venni. Xiaomi Redmi 3 Note Pro telefonhoz. (4050 MAh akksi). Jól gondolom, hogy a 10k mah kb 1,5 töltésre elég a 20-as pedig 3-ra?

[ Szerkesztve ]

(#1149) tomp válasza bebe159 (#1148) üzenetére


tomp
félisten

Pontosan!
Jól számoltad. :)

(#1150) bebe159 válasza tomp (#1149) üzenetére


bebe159
aktív tag

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.