Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8151) gabor_01 válasza gipsztigris (#8067) üzenetére


gabor_01
senior tag

Már kapható az Amber.
Írsz, ha lesz vele tapasztalat? :R

(#8152) deakferenc75


deakferenc75
tag

Létezik olyan navi, amit napfényben is jól látok? Most egy X960bt-m van,nincs is azon kívül gond vele,hogy napfényes időben alig látok vmit rajta,a vicces napellenzőt nem raknám fel.Fontos,hogy iGo fusson rajta,de abból a fantasztikus Xtab50-ből köszönöm nem kérek.Tudtok segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#8153) pixelmester. válasza deakferenc75 (#8152) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

szerintem egyik iGo-s navi sem fog a Garmin nyomába érni kijelző téren... ;] ;] ;]

(#8154) deakferenc75 válasza pixelmester. (#8153) üzenetére


deakferenc75
tag

Köszi.Konkrétum?Vagy bármelyik Garmin jó?

(#8155) pixelmester. válasza deakferenc75 (#8154) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Akkor megsem ragaszkodsz az igo-hoz?
Milyen arkategoriaban gondolkodsz?
Talan ami a legjobban megeri, az a Garmin nuvi50. Ha eleg csak nagxar terkep, akkor megolcsobb. Es akkor a nuvi40 is jo, ami csak fizikailag kisebb.

(#8156) pixelmester. válasza pixelmester. (#8155) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Nekem nuvi40 van, ed brutaljo a kijelzoje. Meg az egesz hardver nagyon strapabiro: van, hogy napi 17orat hasznalom negyven fokban, vagy minuszban... Es az aksija is nagyon jol birja... Lehet, nem annyira csilivili, mint az igo, de sokkal megbizhatobb, es elpusztithatatlan...

(#8157) Csongeee10


Csongeee10
tag

Sziasztok!
Van egy Samsung Galaxy Young okos telefonom,feltelepítettem az IGO primo navigációs programot.
Beállítom az útvonal tervet,indítom is a navigálást,de azt írja ki nekem,a kezdőpont letiltotta a gps vevőt.
Megrajzolódig grafikusan az útvonal,helymeghatározás működik,mert tökéletesen mutatja a pozíciómat,de nem haladok semmit........500 méter után is csak a kiinduló pontomat mutatja
Mi lehet a probléma?........rossz az IGO?.....másfajta gps programot kell telepíteni?
Természetesen sd kártyára telepítettem a navigációt.

(#8158) Kbali válasza Csongeee10 (#8157) üzenetére


Kbali
nagyúr

Természetesen warez és nem ebbe a topikba való

(#8159) deakferenc75 válasza pixelmester. (#8155) üzenetére


deakferenc75
tag

Max.35-40 ezret adnék ki a naviért,a Nuvi 40-nak sajnos csak 4.3" a kijelzője,5 col alá nem megyek.Fontos az iGo,de hogy napfényben is lássam mit mutat,az még esszenciálisabb lenne.Wayteq árszinten nincs vmi jó ajánlat?Gőzöm sincs mi az a nagxar térkép,de utána nézek :K Köszi

[ Szerkesztve ]

(#8160) blueye válasza deakferenc75 (#8159) üzenetére


blueye
veterán

nagxar térkép = magyar térkép :)

(#8161) deakferenc75 válasza blueye (#8160) üzenetére


deakferenc75
tag

Igen,a google is ezt mondja :)

(#8162) pixelmester. válasza blueye (#8160) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Csunyan elirtam, bocsi!

(#8163) pixelmester. válasza deakferenc75 (#8159) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

A nuvi50 az pont 5colos. :)

(#8164) Kront válasza gabor_01 (#8151) üzenetére


Kront
tag

nekem egy ilyenem van, ami külsőleg, specifikációjában és menüjében is kísértetiesen hasonlít az amberre. ez persze lehet a véletlen műve is. ennek a kijelzője egy hajszállal jobb, mint a globe/960bt-nek, de messze van a jótól. komolyabb napsütésben ez sem látszik. mondjuk azt a 25 dollárt, amennyiért újonnan vettem, bőven megérte.

és mint írtam, egyáltalan nem 100%, hogy ez az amber.

(#8165) trikko


trikko
tag

Sziasztok.

Érdeklödnék mit ajánlanátok navi vásárlásra.
Fontos tényezők:
Minimum 5"-os kijelző,lehetőleg gyors és pontos működés,valamint TMC használhatósága.
Lehetőleg valami olcsóbb megoldás érdekelne.

előre is köszi.

Üdv

(#8166) pixelmester. válasza trikko (#8165) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Olvasd el az utolso 20 hozzaszolast!

(#8167) gabor_01 válasza pixelmester. (#8166) üzenetére


gabor_01
senior tag

Te is !

TMC wanted.

(#8168) trikko válasza pixelmester. (#8166) üzenetére


trikko
tag

Üdv.

Elolvastam és azért kérdeztem.

Az elmult pár hozzászólásban nem találtam meg a választ a kérdésemre ezért kérdeztem!

Üdv

(#8169) pixelmester. válasza trikko (#8168) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

bocsi, a TMC-t benéztem :W

(#8170) trikko válasza pixelmester. (#8169) üzenetére


trikko
tag

Hali.

Semmi gáz. :D

(#8171) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Nagy segítségre lenne szükségem!

Teherautós szofverrel felprogramozott gps készüléket keresek és egyenlőre amit találtam az ez a program
Kompatibilitás-on belül Wayteq PNA van 100%-ra értékelve.

Sajnos így külön Wayteq pna készüléket nem találtam.
Tudnátok ajánlani pna gps-t?

A másik nagy gondom, hogy ha meglenne az a pna készülék, hogy tudom feltelepíteni a sygic programot,illetve feltételezem 1 évig lenne érvényes a program ami a letölthető frissítéseket jelenti és ha le jár, hogy tudnék hosszabbítani stb?

(#8172) csakb válasza Teodor52 (#8171) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Közel sem vagyok a kamionos navigáció szakértője, de pl. a Becker Transit széria mintha kifejezetten kamionokra készült volna, valamint a TomTomnak és a Yamotonak is vannak Truck cuccai. Itt esetleg hasznos cikkeket találhatsz: [link].

A Garmin dezl széria is kamionos: [link].

Olyat érdemes venni, amihez élettartam frissítés jár, de szerintem ez azért alap ebben a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#8173) Teodor52 válasza csakb (#8172) üzenetére


Teodor52
senior tag

Igen én is olyanra gondoltam amire járnak a frissítések még ha minden évben fizetéssel lehet csak meghosszabbítani a licenszet az adott szoftverre de 80-90.000ft-om sajnos nem áll rendelkezésemre. :(

Nem rég felhívtam az aqua elektromaxot nekik van Sygic Truck szoftverük és kérdeztem hogy milyen pna gps-t tudnának ajánlani hozzá és Wayteq x960bt készüléket ajánlották.

De, hogy hogy kell telepíteni a szoftvert meg hosszabbítani stb azt sajnos nem tudom.

(#8174) DM43 válasza Teodor52 (#8173) üzenetére


DM43
őstag

Telepíteni szerintem nem igazán kell. Beteszed a memóriakártyát és a készülék menüjében betallózod róla az exe file-t. Frissíteni pedig egy speciális szoftverrel lehet: http://sygic.hu/hu/node/77

Amúgy magáról a programról itt mindent meg lehet tudni: http://sygic.hu/hu/sygic_gps_navigation_pna

(#8175) Teodor52


Teodor52
senior tag

DM43,csakb köszönöm szépen a segítségeteket!

(#8176) csakb válasza Teodor52 (#8173) üzenetére


csakb
őstag

A telepítés biztos nem nagy valami. Egyébként elvileg lehet kapni az x960BT-t Sygic Truckkal előtelepítve is.
A frissítésről ezt írják: "A térképek frissítése elvégezhető telephelyünkön. Az árainkról érdeklődjön ügyfélszolgálatunknál!"
Nem teljesen tiszta nekem a frissítés, az andoridos Sygic-re kb. 30 EUR a teljes Európa. Kérdezd meg a forgalmazót, az a biztos.

Most lehet, hogy spóroltok 20 k-t ezzel a kombóval, de hosszabb távon nem feltétlenül. De te tudod.
A Wayteq-hez külön kell venni TMC vevőt is, ha azt is szeretnél bele.

(#8177) Teodor52 válasza csakb (#8176) üzenetére


Teodor52
senior tag

Nem vagyok otthon a gps világában így ez a tmc vevő is új nekem de elolvasva mit írnak a neten róla hasznos igen.

Felhívtam a sygic forgalmazót igen van előtelepített 960bt 43500ft ami egész jó ár.

Persze jobb lenne a 90.000 ft-os gps készülékek,mert arra gondolom nem sok teendője lenne a használójának az állandóan automatikusan frissülő szoftver révén.

(#8178) Kbali válasza Teodor52 (#8177) üzenetére


Kbali
nagyúr

Állandóan, automatikusan frissülő térképes gépről még nem hallottam (google-ön kívül), mindhez kell segédszoftver, meg manuális beavatkozás. TMC-től meg nem kell hasraesni, nem mindenhol működik jól, ráadásul van, ahol fizetni kell külön a használatáért, ráadásul az alapszoftver sem elég hozzá, kell a spéci TMC-s verzió.
Szóval én meggondolnám. Ja: x960 kijelzője napfényben legfeljebb a hozzá adott (vagy vásárolt) árnyékolóval lesz látható.

(#8179) DM43 válasza csakb (#8176) üzenetére


DM43
őstag

A Wayteq-hez külön kell venni TMC vevőt is, ha azt is szeretnél bele.

Kis baj, hogy újonnan már nem lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#8180) csakb válasza DM43 (#8179) üzenetére


csakb
őstag

Igen, utána vettem észre én is. :(

(#8181) Teodor52 válasza Kbali (#8178) üzenetére


Teodor52
senior tag

Én csak feltételeztem nem vagyok otthon a gps világában de most rám hárult a feladat hogy megoldjam a vásárlását,úgy hogy a későbbiekben ne legyen gond vele.

(#8182) pixelmester. válasza Kbali (#8178) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

én TMC helyett Waze-t használok navi-kiegészítőnek :) ingyen :) csak egy okostelefon kell hozzá, és adatforgalom. bár ha nemzetközi szinten kamionozol, akkor utóbbi lehet problémás...

(#8183) Kbali válasza pixelmester. (#8182) üzenetére


Kbali
nagyúr

Detto :) gyakorlatilag nem használok off-line navit, mióta van Waze

(#8184) pixelmester. válasza Kbali (#8183) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Azert a waze nem minden esetben valtja ki az offline navit, de kiegeszitonek mindenfele keppen tokeletes. :)

(#8185) Kbali válasza pixelmester. (#8184) üzenetére


Kbali
nagyúr

Már lassan 1 éve használom napi szinten, így már megfelelően hozzányomorodtam :)

(#8186) Zotya984


Zotya984
senior tag

Kellene egy kis infót. Teljes európa térképes GPS-t keresek aminek nagy a kijelzője. Kamionra kell. Máshová nem volna használva csak 40t -ás szerelvényre.
Mit javasoltok? 20-30e körüli összegből kellene kihozni.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#8187) hippo0315


hippo0315
senior tag

Milyen Adnroidos GPS-t ajánlotok max 7'-ig, nem baj ha TMC vevő van benne.
Az 1 éves Wayteq x990-et (+TMC vevő + árnyékoló) váltanám le vele, valahogy jobban kedvelem az androidot mint a wince-t.

(#8188) pixelmester. válasza Zotya984 (#8186) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

nem hinném, hogy 20ezerért fogsz kapni kamionos navit...
A Sygic-nél csak a szoftver kb 26ezer.
készülékkel együtt:
Waytech x850 Truck - 41ezer
WayteQ x960BT Truck - 49ezer
Ennél szerintem nincs olcsóbb megoldás, iGo drágább.
A Garmin kamionos navijai pedig bőven 100 fölött vannak...

(#8189) pixelmester. válasza Kbali (#8185) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Én is régóta használom, és szeretem. Én nem vagyok kamionos, de ha belegondolsz kamionozásnál max kiegészítő lehet, mivel nincsenek benne korlátozások. De ez csak egy szűk felhasználói csoportot érint.
Én pl. az elmentett helyek/kedvencek terén érzek hiányosságokat a waze-ben... Részben ezért is tartottam meg a Garmint.

Persze felhasználástól függ, hogy elég-e a Waze. Nekem rengeteg elmentett címem van, kategórizálva! ráadásul ezek a térképen is megjelennek, különböző jelölésekkel. Lehet külön kategóriánként keresni, és távolság szerint rendezi a címeket. Nekem ez egy nélkülözhetetlen funkció.
Én a waze-t a forgalmi infók miatt használom, kiegészítőként. Illetve ha azt vesszük, akkor egy tartalék navi is egyben, ha épp kilopják a kocsiból a Garmint. Ugyanis én nem szoktam kivenni, így méggyorsabb és kényelmesebb a használata. :DD :Y

Nagyon jópofa dolog a waze, de azért az offline navik nem fognak egyik napról a másikra kihalni...

(#8190) laszlohu válasza hippo0315 (#8187) üzenetére


laszlohu
addikt

Ha nem sürgős a vétel, szerintem érdemes várni márciusig, egy új modell :

Acer Iconia B1-720

+ kell hozzá venni ilyet: szivargyújtós töltő :

[link1]

+ autós tartó

cikk a készülékről :
[link2]

(#8191) laci1117


laci1117
tag

Sziasztok! :)
Ma megrendeltem a CNS Globe Ambert kíváncsi vagyok milyen lesz :) pénteken hozza a futár, van aki próbálta már?

(#8192) Kbali válasza pixelmester. (#8189) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem is gondoltam, hogy helyettesíti, de nálam napi használatra OK.
Ha meg kellene az off-line navi, ott az L820, mint neked is, ha jól emlékszem a másik topikból.

[ Szerkesztve ]

(#8193) pixelmester. válasza Kbali (#8192) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Bocsánat, rosszul fogalmazta, nem az offline-on van a hangsúly, hanem a céleszközön.
Nekem nincs L820-am, egy garmin-om van :)
viszont épp most gondolkodom azon, hogy kipróbálok egy windows-os nokiát is... a lumiáknak is van saját navija, mint a régi nokiáknak? mesélnél róla? tudsz esetleg pár screenshot-ot mutatni?

(#8194) Kbali válasza pixelmester. (#8193) üzenetére


Kbali
nagyúr

Természetesen van a Nokia Drive (+) - egyes modelleken országfüggő a navigáció, de a legtöbbön bárhol lehet használni (a többihez is viszonylag olcsón 20-30€ körül lehet venni a kiterjesztést). Én karácsony óta hajtok egy Lumia 820-at, 2,5 év droid és sok év Nokia után. Eddig bejött a rendszer, stabil, stb... A Nokia navigációjával korábban sem volt gond, igaz a Navteq térképek hazai részletessége elmarad némileg a TopMap térképekétől.

(#8195) reflxx


reflxx
aktív tag

Üdv! Milyen gps-t ajanlanatok 20-25k körül? Napi rendszerességgel lenne hasznalva ausztriában.
Előre is köszi.

(#8196) laci1117


laci1117
tag

Sziasztok! :)
Ma meghozta a futár a CNS Globe Amber-t SAJNOS!
Hatalmas csalódás ez a készülék... teljesen eltér a képeken látottaktól, anyaghasználat=0, kijelző fényerő=0, kijelző érzékenysége=0. Érintőceruzát meg nem találom, lehet hogy az a kis valami lenne az az oldalában de nem merem bolygatni nehogy az antannája legyen mert nem igazán akar kijönni...
Na de akkor kezdjük szépen sorban, Extreme Digitaltól rendeltem már a doboza is full gagyi, kivettem a készüléket ahogy kézbe fogtam hallottam hogy valami zörög a kütyüben, ha megrázom belül valami zötyög gondolom valami kis törött alkatrész vagy a franc tudja... aztán bekapcsoltam pont besütött a nap a szobába képernyőből szó szerint semmit nem látni pedig maxra van véve a fényerő :) (mi lesz itt nyári verőfényes napsütésben...) elkezdtem nyomogatni próbálgatni, megfogni alig merem mert olyan érzésem van hogy összeroppantom az egészet annyira gagyin van összerakva. A következő mellbevágás akkor ért amikor megláttam a hibás képernyőt, vagy igazából nem is tudom minek nevezzem ezt a jelenséget..
először csak a videók ikon volt ilyen mint ahogy látszik is, aztán második bekapcsolásnál már végig húzódott ez a szép kis képernyő hiba. Ezek után szégyellem oda adni a készüléket édesapámnak ajándékba... mert még egy józsefvárosi piacon vásárolt noname készüléknél is szarabb... Szerintetek visszavigyem az E digitalba hogy cseréljék ki?- vagy ez valóban ennyire gagyi lenne?

[ Szerkesztve ]

(#8197) gipsztigris válasza laci1117 (#8196) üzenetére


gipsztigris
addikt

Mindenképpen vidd vissza!
Egyébként a készüléken két darab fólia is van, amiből a felső erősen mattított. Nagyon sokat vesznek el a fényerőből. Képen látszik a levett két fólia.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#8198) laci1117 válasza gipsztigris (#8197) üzenetére


laci1117
tag

Rohadt életbe, hogy ennyi pénzt kiad az ember és akkor ilyen terméket kap :/ gondolom neked nem csörög benne semmi :)
Köszönöm amúgy a gyors választ! az a baj, nem tudom mikor vigyem vissza mert szombat vasárnap dolgozom :/ elvileg csak 3 napig cserélik vissza az online vásárolt dolgokat nem?

(#8199) Kbali válasza laci1117 (#8198) üzenetére


Kbali
nagyúr

3 napig bármilyen hibás terméket kötelessége cserélni, akárhol vetted.
Ha neten rendelted, akkor 8 munkanapod van elállni a vásárlástól (beszéld le velük előre, ha új készüléket szeretnél és nem a régi árát visszakapni, mert arra max. 30 napjuk van).

(#8200) laci1117 válasza Kbali (#8199) üzenetére


laci1117
tag

Köszönöm, akkor most fel is hívom őket lehet haverom ma visszaviszi és kicseréli nekem :) Felrobbanok az dühtől, hogy milyen szerencsétlen vagyok.. mindig belenyúlok az ilyen dolgokba.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.